Bouw eerste binnenstad woningen in gaat door 89?° Vragen over Crematorium Kermis op termeulen Geef jonge bomen water 1 Opgravingen bij Huis te - Mathenesse GROOTSTE ANTIEKBEURS VAN NEDERLAND termeulen „De Ketelshow" in Zoldertheater Bejaarden reizen met kinderkaarten r termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 25 APRIL 1974 Raad verwerpt CDA-amendement SCHIEDAM - „Wat ik nu zo erg jammer vind, is dat staatssecretaris Schaeffer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening op 13 mei de eerste paal komt slaan voor de woningen in de binnenstad. Het zou juist zo aardig zijn, wanneer de burgemeester dit als zijn laatste gemeentelijke daad kon doen. wat petreft de bouw van de eerste woningen wil ik samen met de CDA een motie indienen, waarin wij voorstellen de bouw van de 46 woningep wel te laten beginnen, maar dan op basis van de grondprijs in Woudhoek. Ik persoonlijk vind het hoogst merkwaardig dat de eerste paal geslagen kan worden voor woningen, waarvan nog niet eens het bestek bekend is". Dit zijn de woorden van mevrouw Taverne over het onderwerp „nieuwe woningen in het centrum van Schiedam". Het antwoord van wethouder Collé hierop: „Paal slaan? Daar komt voorlopig niets van in, wanneer uw amendement wordt aangenomen". Het bewuste amendement haalde het niet. De eerste paal zal dus op 13 mei geslagen worden. Het ging dan allemaal over het voorstel van het college tot bouw van de proefwoningen bij de ontwikkeling van het nieuwe stadscentrum. Het ligt in de bedoeling deze bereikbaar te maken voor de lagere inkomensgroepen, zodat de meeste woningen binnen de woningwetsector zullen komen. Mocht blijken dat het bouwen in de woningbouwsector moeilijkheden met zich meebrengt wat betreft rijkssubsidies, dan zal een deel van de bebouwing in de particuliere premiesector worden uitgevoerd. In het kader van de lopende overeenkomst met Empeo is overleg gepleegd tussen de gemeente, Empeo en Bredero's bouwbedrijf, over de mogelijke bouw van een complex woningen in het gebied van Bagij nhof-Louron straat-Nieuwe Buurt-Gedempte Baansloot, dus achter het Oude Kerkhof. Door en voor de rekening van Empeo is, met instemming van het gemeentebestuur, aan het architectenbureau Van Tijen, Boom, f Mevrouw Krikke-Hein (PvdA/PPR), die vond dat de containers wel moeten komen, maar dat de VROM hier dan op moet inspelen door de containers regel ma tig verwisselen. Tientallen guldens voordeel. Verpleegstersjaponnen en -jassen van een bekend merk in verschil lende modellen. Dè beroepskleding voor verpleegsters, tandarts- en dokersassistentes, pedicures en laboranten. Van polyester/katoen, in de kleur wit en de maten 34 t/m 52. Normaal betaalt u 35 tot 55 gulden, nu echter nog geen t' tientjes. SCHIEDAM - Op 11 mei organiseert de wijkvereniging Bijdorp voor de kinderen een busreis naar de Leusderheide. Kinderen die voor 11 mei zes jaar worden kunnen meedoen aan deze reis. De kosten bedragen per kind minimaal drie gulden. Aanmeldingen voor 15 april. belangrijkste punt behandeling van de Structuur-schets Schiedam-Noord. Openbare vergadering van Havendienst SCHIEDAM Woensdagavond 8 mei om acht uur zal in het Stadskantoor een vergadering worden gehouden door de commissie voor de Haven dienst. Aan de orde komt o.a. het jaarverslag van de commissie en een overzicht van de financiën en het openstellen van bruggen en sluizen, dit in verband met de arbeidsverkorting voor het personeel. De vergadering is openbaar en er is gelegenheid na afhan deling van de agenda om vragen te SCHIEDAM Door de aanhou- dende droogte van de laatste tijd is ook in Schiedam de grond tot op meer dan een halve meter diepte kurkdroog. Een kwalijke zaak voor alle planten, maar vooral voor de pasgeplante bomen, die nog het meest te lijden hebben van de droogte. Daarom doet de afdeling Plantsoe nen van de dienst van Gemeen tewerken een beroep op de bewo ners om de pasgeplante bomen geregeld wat water te geven. Eén of twee emmertjes water elke avond, wanneer de zon is onderge gaan is voldoende. De beloning zal zijn dat u in de komende maanden een lévende boom in de buurt hebt staan en geen dode. Deze „waterige burenhulp" is zeker nodig in de nieuw-aangelegde wijken als Woudhoek-Zuid en het Hargplein, waar veel jonge aan plant staat, maar ook in de oude wijken waar ook jonge bomen zijn geplant zoals langs de C.roenelaan en de Mariastraat. SCHIEDAM - Met medewerking van de Rijksdienst voor Oudheidkundig bodemonderzoek heeft de gemeentelijke dienst onder leiding van de heer C. Hoek, stadsarcheoloog bij de afdeling Oudheidkundig onderzoek bij gemeentewerken van Rotterdam, opgravingen verricht die zich vooral richten op de directe omgeving van de nog bestaande ruihe van het Huis te wordt gehouden in de AHOY-HALLEN te Rotterdam-Zuid op 26, 27 en 28 april. OPENINGSTIJDEN: vrijdag van 18.00-22.00 uur zaterdag en zondag van 10.00—18.00 uur. Mathenesse, langs de Huis Rieviereweg, in het centrum van de stad. De rui'ne maakt deel uit van het uit het jaar 1260 daterende kasteel, dat bewoond werd door Vrouwe Aleyd, ambachtsvrouwe van Schiedam, die echter ook bezittingen had in de zuidelijke Nederlanden. De opgravingen vinden plaats in het kader van het 700 jarig bestaan dat Schiedam het volgend jaar gaat vieren. De muren en andere resten van het kasteel zjjn reeds eerder gerestaureerd en in de toekomst hoopt men een tuin rond de ruihe aan te leggen. Vorige week heeft men een gaaf beeldje uit 1570 gevonden, dat de beschermheilige Sint Sebastiaan voorstelt. Men hoopt de fundamenten van het vroegere kasteel in zijn geheel te kunnen blootleggen. Bij opgravingen in andere stadsgedeelten van Schiedam in verband met de stadssanering van het centrum, is men gestuit op de resten van een begijnhof uit 1271, dat eigendom was van vrouwe Aleyd, weduwe van Jan van Avenne en zuster van Koning Willem de Tweede, graaf van Holland. Men hoopt tijdens de viering van het eeuwfeest een speciale expositie van de opgravingen in te richten. Posno en Van Randen in Rotterdam, de opdracht verstrekt tot de ontwikkeling van genoemd bouwplan, aansluitend bij de plannen voor de Schiedamse binnenstad. Instemmen Het plan omvat de bouw van 20 eengezinswoningen met vier kamers; zes eengezinswoningen met vier kamers en vijf verblijfseenheden; vier eengezinswoningen met drieeneenhalf verblijfseenheden, zes portiekwoningen, tien portiekwoningen met twee kamers. De commissie voor woningdienst en stadsontwikkeling stemt met deze plannen in. Met de Schiedamse woningbouwver enigingen is door het gemeentebestuur overleg gepleegd en men is overeen gekomen, dal na de voltooiing van de woningen de huizen zullen worden overgedragen aan de coöporaties en dat bij verdere uitvoering van de woningbouwplannen de verenigingen volledig zullen worden betrokken. De besprekingen met rijk en bouwer (gemeente Schiedam) zijn nog niet geheel afgerond. Met Empeo is. overeengekomen, dat naar aanleiding van deze bouwplannen geen verdere verplichtingen gelden voor de uitvoer van volgende plannen. Grondprijs Mevrouw Taverne zei haar twijfels te hebben over de goedkope woningbouw. Dit temeer omdat zo erg weinig bekend is van de grondprijs en de richtprijs van de huizen. Wethouder Collé noemde een huurprijs die tussen de f 225,- en f 450, zou komen te liggen. Mevrouw Taverne vond echter dat de marge erg groot is en voelde er daarom niets voor de wethouder „carte blanche" te geven. Daarom diende zij ook namens de CDA-groepering een motie in waarin werd voorgesteld de 46 woningen wel te laten bouwen, maar op basis van de grondprijs in Woudhoek-Zuid. Mevrouw Dirkzwager-van Zoelen (VVD) kon wel met het voorstel accoord gaan, maar pleitte voor nauwere samenwerking met de woningbouwverenigingen. „We wagen een sprong in het duister", gaf ze te kennen. Wethouder Collé verklaarde dat middels de stempel „experimenteel" een extra subsidie van het rijk wordt verwacht, al zag hij een snelle verwerkelijking van dit voorstel nog niet zo zitten. Er zal dus alles op alles moeten worden gezet om de bouwprijs binnen de curve te houden. Wethouder Cor Bolmers wilde zich niet aan de grondprijs van f 9000, vastleggen. Hij beloofde met de minister te gaan praten om zo mogelijk lager uit te komen, zoals dat indertijd ook in Groenoord gelukt is. Na een uitgebreide discussie werd het amendement Taverne met 16-18 stemmen verworpen en het collegevoorstel met 20-14 stemmen aanvaard. Voor "uitgeslapen" prijzen. Polyaether matrassen in zeven maten, 14 cm dik en met een s.g. van 30. Met doorgestikte borders en damasten. Deze matrassen in de kleur blauw en uit de prijsserie f 109,- t/m f 235,-, nu voor veel minder geld. 90x190 cm f 99,80 90x200 emf 109,80 120x190 emf 139,80 130x190 cm f 149,80 140x190 emf 164,80 140x200 emf 184,80 ïf Open huis in de Heijermansflat SCHIEDAM Vrijdag 26 april van vier uur 's middags tot half acht, is er open huis in de verzorgingsflat aan het H. Heijermansplein, georganiseerd door het Dienstencentrum. Het is een gelegenheid speciaal voor de bewoners van Schiedam-noord tot bezichtigen van genoemde serviceflat. Een ieder is dan hartelijk welkom. Het Dienstencentrum „De Woudhoek" besteed bijzondere zorg niet alleen aan de bewoners van de flat, maar staat ten dienste o.a. van geheel Schiedam- noord. Leidster van het centrum is mej. L. G. Groeneweg en recreatief-medewerkster mej. J. H. van Pelt. Ook de dames J. E. Boere-.de Ruyter en mej. J. van Dis nemen als part-time medewerksters deel aan het pakket voorzieningen, welke door het dienstencentrum wordt verleend. SCHIEDAM De gemeenteraadleden Mevr. T. Krikke-Hein en de heer J. Looy, hebben aan het college van B en W gevraagd, of kennis is genomen van het voorstel aan de Rotterdamse gemeenteraad, tot bouw van een crematorium op de begraafplaats Hofwijk. Gevraagd wordt, of deze bouw van invloed zou kunnen zijn op de voorgenomen bouw van een crematorium in Schiedam en of genoemde bouw niet in strijd zal zijn met het streekplan Rijnmond. Volgens de plannen, zou nog dit jaar een plan tot bouw van een crematorium aan de Schiedamse gemeenteraad ter goedkeuring worden voorgelegd, zodat naar alle waarschijnlijkheid, in 1975 met de bouw kan worden begonnen. Gevreesd wordt nu, dat de Rotterdamse plannen een en ander zal doorkruisen, omdat het de bedoeling was, dat het Schiedamse crematorium een regionale functie voor Rijnmond zou krijgen. Kabel tv Beide genoemde raadsleden informeren verder, of het college bekend is met de plannen van Centraal antennesysteem in Schiedam SCHIEDAM Naar aanleiding van klachten die de laatste tijd zijn geuit over slechte televisie-ontvangst door de hoge gebouwen voor wat betreft het stadscentrum en kranen op de werven in Schiedam-zuid, wordt door de ge meente een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid tot invoering van een centraal antennesysteem. In een raadsvergadering heeft wethou der Collé indertijd becijferd, dat de kosten zeer hoog zouden zijn, doch de gemeenteraad bepleitte een onderzoek. De vraag is ook, of de exploitatie van de centrale in handen van de gemeente moet zijn, dan wel van particulieren. In een voorlopig rapport wordt de mogelijkheid gesuggereerd de exploita tie te doen plaatsvinden door de ge meentelijke woningdienst of techni sche bedrijven, dan wel het instellen van een nieuw bedrijf. De woningdienst zou eventueel belast kunnen worden met het incasseren van de bijdragen, dat zou ook mogelijk zijn middels rekeningen van de technische bedrijven. Het is nog niet te zeggen wat de aansluitingskosten zullen zijn en ook moet nog nagegaan worden welk systeem het beste is. Vermoede lijk zal een proeftijd aan de totale invoering vooraf gaan. on IIOLTMW MUZIEK EN PIANO'S SCHIEDAM SINGEL 114 116 TEL 26 88 71 VLEUGELS *KLEININSTRUM. BLADMUZIEK PIANO'S GITAREN SCHIEDAM - Het merendeel van de kermisvermakelijkheden die de afgelopen week opgesteld zijn geweest in Kethel-Groenoord, zijn dezer dagen naar het centrum van Schiedam verplaatst naar het grote parkeerterrein aan de Broersvest. De enige oplossing werd nu gevonden op het parkeerterrein. De aan de taptoe deelnemende verenigingen, hadden bezwaren tegen andere plaatsen (je Plantage of Lange SCHIEDAM Het programma van het Zoldertheater aan de Nieuwstraat bevat voor zaterdagmiddag 27 april om half drie, optreden van het marionet tentheater Lucas Goudswaard met „Meneer Frederik en de karren", 's Avonds om negen uur, vrijdagavond 26 en zaterdag 27 april om negen uur, is er „De Ketelshow" door Fred van Deth en Jasper Postma. Het motto van de show is: „De zot verwijt de ketel Rotterdam inzake aanleg vaij kabeltelevisie. Gevraagd wordt na te gaan, of daarbij ook Schiedam kan worden betrokken. Herinnerd wordt aan de klachten die speciaal in Schiedam-Zuid bestaan over slechte t.v. ontvangst en binnen welke termijn het door wethouder Collé toegezegde rapport over deze aangelegenheid, tegemoet kan worden gezien. SCHIEDAM Door controleurs van de R.E.T. is geconstateerd, dat veel Schiedamse bejaarden in de veronderstelling verkeren, dat zij reeds gebruik kunnen maken van de bejaardenpas die nu wordt uitgereikt. Teneinde het reductie-tarief te benutten in bussen en trams, reizen zij op een kinderkaart en wanneer daarop aanmerking wordt gemaakt door de controleur, laten zij de bejaardenpas zien in de mening, dat die recht geeft op de reductie. Vaak heeft dit reeds aanleiding gegeven tot problemen. Het feit is echter, dat het niet mogelijk is gebruik te maken van de kinderkaarten, omdat tussen het gemeentebestuur van Schiedam^ en de R.E.T. nog geen datum van" ingang is bepaald. Dat zal zeer' waarschijnlijk pas eind mei gaan- worden. Dan moeten de bejaarden] gebruik maken van kinderkaarten) met een speciale opdruk, die^ verkrijgbaar zijn bij twintig' adressen in Schiedam en bijl dienstencentra en bejaardensocië-? teiten. Het reizen op kinderkaarten door bejaarden, is thans dan ook nogï strafbaar volgens bepalingen van dei R.E.T. SCHIF.DAM - De heer C. Flzermari, portier van de Gemeentelijke Sociale Dienst, is 25 jaar in gemeentedienst. Op dinsdag X} april zal hij recipiëren in het Dienstencen trum De vier Molens, aan de Nieuwe Danï- Stichting van Kruisgebouwen SCHIEDAM Zoals bekend zal op een terrein nabij het Bachplein hét nieuwe wijkgebouw voor de kruik verenigingen in Groenoord wordep gebouwd. Hierbij is gedacht aan hét perceelgrond, oostelijk van het plein, waar vermoedelijk ook het wijkcen trum zal verrijzen. Hierover woreft momenteel met de dienst van gemeen tewerken en betrokken instanties overleg gepleegd. Ook voor het cen trum zal een kruisgebouw worden gesticht evenals voor Schiedam-zuidj, hoewel het daar moeilijk is een goede plaats aan te wijzen. De stichting van de gebouwen wordl bekostigd uit het fonds, verkregeji door de ruim twaalf miljoen gulden afkoopsom van het Rotterdamse wai- tercontract, waarvan anderhalf miljoeh voor de Kruisgebouwen is uitgetrok ken. Momenteel zijn de meeste gebouwtjeis ver beneden de maat en er is dringend behoefte aan betere accommodatie teil behoeve van de hulpverlening. de SCHIEDAM - Op 3 mei Schiedamse EHBO een waarderingsavond gebouw Arcade, Lange Haven 71Schiedam!. De avond begint om 19.45 uur en er wordt medewerking verleend door oa. Wil Courec, Crippy, de Wico's Band X voor het bal. Voor een meeneemprijs. Ook hun mode is betaalbaar bij ter meulen. Voor moderne meisjes en jongens (en prijsbewuste moeders) deze acryl spencers in vlotte kleu ren. Uni of gedessineerd en in de maten 92 t/m 140. Nu voor een meeneemprijs: nog geen vier gulden. Van

De Havenloods | 1974 | | pagina 3