IKOMNIQDINIINIIED^Q [Srunott Hoek van Holland Internationale motorcross in Holy-Noord mm NU 105,= Feestprogramma Maassluis DE HAVENLOODS, DONDERDAG 25 ARPIL 1974 17-556 Slechts 2 dagen FIETSEN LANGS ROTTEMEREN Voor de fietsliefhebbers staat er op Koninginnedag een mooie fiets tocht op het programma. Dertig kilometer heerlijk trappen langs dc Rottemeren. Het vertrekpunt is 's morgens om tien uur vanaf café restaurant Lommerrijk. Voorin schrijving is mogelijk bij het VVV-kantoor te Rotterdam en na tuurlijk op de dag zelf. De kosten bedragen slechts f 1,— en de deel nemers krijgen ook hier een leuke herinneringsmedaille. 1 mei viering in 't Nieuwelant VLAARDINGEN Op woensdag 1 mei zal in buurthuis 't Nieuwelant aan de Goudsesingel 87a op een beschei den manier de dag van de arbeid gevierd worden. Er worden twee films vertoond. De eerste film, getiteld „Flins" is gemaakt door arbeiders en studenten en handelt ovpr het arbeids verzet in een Franse fabriek. Duur van deze film is 35 minuten. De tweede film, getiteld „Peoples War", is een film over Vietnam. Hij is door de Vietnamezen zelf gemaakt en duurt 40 minuten. Aangezien bedrijfs bezetting, naast de staking ook in Nederland een belangrijk strijdmiddel is geworden, is zeker de eerste film nog actueel. Naast deze films zijn er informatie stands van de PPR, PSP, de Wereldwin kel, de Vereniging Tegen Milieubederf, de werkgroep Chili en het NVV. De avond begint om 20 uur; de toe gangsprijs bedraagt f 1,—Uiteraard zijn alle belangstellenden uit heel Vlaardingen welkom, maar in het bijzonder de bewoners van de Babberspolder en Vlaardinger-Am- bacht. KEN UW STAD,J VOOR WANDELAARS Onder het motto „Rotterdammers ken uw stad" wordt evenals andere jaren een wandeltocht van 10 kilo meter georganiseerd. De start is dit jaar om negen uur aan boord van het schoolschip M.S. Jan Backx aan de Parkhaven. De wandeltocht voert de wande laars onder andere langs de Maas, Maasbruggen, deel van het Noor dereiland, Wijnhaven en het Park. Voor deze wandeltocht kan men zich laten inschrijven bij de volgen de adressen: C. Jongenengel, Tal- mastraat 84 R'dam, tel. 657256; S. Maas, Indische Tuin 175, R'dam, tel. 823493; Haven- en Vervoer- school „Prof. Rutten", Waalhaven Zz 18, R'dam, tel. 290266. Ook kan men zich laten inschrijven door overmaking op girorekening 190.898, ten name van de Penning meester R. W. V. Rotterdam, op het strookje duidelijk vermelden „Ken uw stad". Inschrijven is ook mogelijk op de dag zelf voor het begin van de tocht. De prijs bedraagt f 1,— per persoon. De lopers (en loopsters) krijgen een leuke herinneringsme- PASSAGE- EN REISBUREAU [=]EneralÊjtEam 'I transpart company opent op 6 mei op de WESTZEEDIJK 487 EEN PAS SAGE-EN REISBUREAU. TE LEFOON 76.97.11. Wij verzorgen alle reizen per vliegtuig, boot of trein. Voor uw vakantie hebben wij alle programma's in ons kantoor voorradig. Wij zijn geopend van maandag t/m vrijdag van 9.00- 17.00 uur. U bent van harte welkom om met onze vestiging in uw wijk kennis te komen maken. Ook op zaterdag zijn wij van 10.00 13.00 uur geopend. VLAARDINGEN - Het Comité Nationale Gedenkdagen heeft een programma samengesteld waarin voor elk wat wils tijdens de komende feest- en gedenkdagen. De festiviteiten zullen zich evenals vorig jaar concentreren in de binnenstad. De traditionele „aubade" door de schooljeugd is vervangen door een volkszang voor jong en oud. Verder zijn er een aantal nieuwe evenementen. In de Holywijk zal weer een motorcross worden verreden. HOEK VAN HOLLAND - De feeste lijkheden op Koninginnedag beginnen om 9.30 uur met een aubade en balon- nenoptocht. Om 10.30 uur vindt de start plaats van de Koninginnedag-pres tatieloop op het terrein van de w Hoekse Boys aan de Harwichweg. Om 13 uur is de opening van het feestter rein Markt 1909 door de heer L. v.d. Houwen, muzikale medewerking ver leent de Boerenkapel. Het middagprogramma ziet er als volgt uit: samenzang tot 13.30 uur. Van 13.30-14.30 uur kinderspelen 6-7 jaar, verkleedwedloop, 14.30-15.15 uur pop penkast; gelijktijdig demonstratie korf bal door leden van HSV; 15-16.45 uur spuitwedstrijden tussen brandweerkorp sen Hoek van Holland en Rotterdam. Van 15.15-16.45 uur zijn er kinderspe len, deze zijn zoveel mogelijk ann< 1909 gekozen; 16.45-17.00 uur show majorettes RAZ, gevolgd om 17 uur door een demonstratie gymnastiek anno 1909 door HSV; 17.30-18.30 uur mast- klimmen door groot en klein. Om 18.30 uur begint het touwtrekken tussen ploegen van Hoekse Boys, Hoek van Holland, Hoekse Sport Vereniging en Tennispark „De Hoek". De lampionoptocht begint om 20.15 uur. Er wordt gestart vanaf twee plaat sen nl. de Prins der Nederlandenstraat •en de Groene Leeuwstraat, einde op- 1 tocht parkeerterrein. Onder muzikale begeleiding van „De i Calyx" is er dansen op het marktplein, aanvang 21.15 uur. In het recreatiege- bouw op het kampeerterrein is er met medewerking van Karei van de Graaf en Jimmy West van Avro's Toppop een disco-avond, aanvang 19.30 uur. Havenloop op Koninginnedag VLAARDINGEN - Ook de traditione le Havenloop staat dit jaar op het programma op Koninginnedag. De Vlaardingse Atletiekvereniging Fortu- na heeft de organisatie van deze loop rond de Oude Haven. Een hoogtepunt moet de prestatieloop worden. Deze prestatieloop, die open staat voor ie dereen, start om 15.30 uur. De start is verplaatst naar de Visbank. Kleedgelegenheid is er in de Lijnbaan hallen, waar ook douches zijn. Om 15.00 uur zal er een start zijn van KNAU leden niet-KNAU leden en veteranen. Tevens staat deze wedstrijd open voor sociëteiten, die met vijf man mee kunnen dingen naar de vereni- gingsprijs. Men kan zich tot 15 minuten voor de start in het Lijnbaancomplex achter de Westhavenkade inschrijven. SCHIEDAM De wijkverenigingen van Schiedam organiseren zoals ieder jaar verschillende festiviteiten voor de kinderen op Koninginnedag. Het programma voor die dag is als volgt: Wijkvereniging Het Singelkwartier: maandag 29 april een lampionnenoptocht. Vertrek om 8 uur vanaf het Edisonplein. Dinsdag 30 april Om half tien op het Edisonplein straattekenen tot ongeveer half twaalf. Om 1 uur worden er op het plein kinderspelen georganiseerd en om half vijf is er een gecostumeerde optocht voor de kinderen, die vertrekt vanaf het Edisonplein. Wijkvereniging Jeugdhaven-Nieuwland op maandag 29 april organiseert men een lampionnenoptocht, die vertrekt op het plein aan de Parkweg, tegenover de Burgemeester van Haareniaan. Dinsdag 30 april om tien uur 's morgens zijn er kinderspelen, waaronder een kegelrace, een balleljesrace, een naamrace, zaklopen en een schijvenbakspel. Deze spelen worden gehouden op het plein aan de Albardastraat, bij de kerk. Om drie uur 's middags is er straattekenen aan de Mgr. Nolenslaan in samenwerking met Nieuwland en 's avonds om 8 uur begint het Oranjebal, met een optreden van de groep Shape of Wijkvereniging Dukdalf organiseert op Koninginnedag een Oranjebal in het Centrum aan de Rinstraat 1aanvang 8 uur. Andere activiteiten: strahttekenen op het Wilhelminaplein en kinderspelen. Wijkvereniging Bijdorp organiseert ook een lampionnenoptocht voor de kinderen, die gehouden wordt op 29 april en zal vertrekken vanaf Het Trefpunt om 20.30 uur. Voor 30 april staat o.a. op het programma: bij goed weer vanaf 1 uur kinderspelen in de Schietbaanstraat, bij slecht weer vanaf 1 uur in Het Trefpunt. Enkele spelen: kruiwagenrace, blokwerpwedstrijd, wasophangen en een kelnerrace. Dezelfde avond om 8 uur begint het Oranjebal voor de leden van de wijkvereniging met een minimum leeftijd van zestien jaar. Toernooi Onder auspiciën van de stichting Viering Nationale Gedenkdagen, die daarvoor ook de financiën beschikbaar stelt, vindt op Koninginnedag het sport-paastoernooi plaats, tevens de finale van de wedstrijden gehouden tijdens de schoolvakanties, van acht tot en met twaalf april. Hieraan is door 262 schoolteams deelgenomen, verdeeld over 21 voetbalpools met 116 elftallen, 10 handbalpools voor jongens met 49 teams en 17 voor meisjes met 97 teams. In totaal namen ongeveer 3000 scholieren aan het toernooi deel. De sportvereniging S.V.V. s.v. Schiedam en U.V.G. hebben de velden beschikbaar gesteld. Op Koninginnedag omstreeks half drie, zullen in het clubgebouw van S.V.V. door burgemeester Roelfsema de prijzen worden uitgereikt. In de commissie voor het toernooi hebben zitting de heren J. van der Gaag, J. de Heer, S. Jansen, W. van Wijk, P.F. van de Ploeg, G. Rens en J.D. van Velsen. Eerst vinden de eindwedstrijden plaats door de finalisten van het toernooi, waarmee om half negen 's morgens wordt begonnen en om half twee is de laatste wedstrijd volgens het schema. Taptoe Dit jaar zal er in tegenstelling tot het vorig jaar, geen taptoe gegeven worden op het parkeerterrein aan de Broersvest, omdat daar de kermis is opgesteld. Min of meer ter vervanging hiervan zal de Rijnmondband voor het oude stadhuis, aan het Marktplein, een show geven. 's Middags geven de leden van de ruitersvereniging in Nieuwland, op het Schuttersveld, een demonstratie. Voor de bejaarden is er in het Passage Theater een filmvoorstelling en een optreden van een cabaret-gezelschap. Verschillende muziekcorpsen houden een muzikale wandeling door de stad. Ondanks alle moeilijkheden met de gemeente geven de bewoners van de Van Leibnitzstraat een feest. Het ligt in de bedoeling om tijdens het feest geld bijeen te brengen voor de aanschaf van speel werktuigen voor de kinderen op het Van 't Hofplein, die enige tijd geleden „verdwenen" zijn. Nieuw model Jaar pendule Op batterij, elektronisch geregeld Massief koperen uitvoering. Onbreekbare stolp. Schriftelijke garantie, van 168,- Binnenweg 45 - Rotterdam Telefoon (010) 11 6615 Koopavonden geopend

De Havenloods | 1974 | | pagina 7