Weduwe Allende komt steun vragen voor het verzet Bezwaren benoeming van opbouwconsulent Boycot van koperschipniet vergeten termeulen termeulen Vergadering commissie gemeentewerken Vijftig jaar Christelijk Volksonderwijs te Kethel termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 2 MEI 1974 18-556 Waar denkt een Chileen aan bij het horen van de naam Rotterdam Hoogstwaarschijnlijk aan de boycotaktie tegen het schip met Chileens koper. In oktober 1972 weigerden de Rotterdamse havenarbeiders stokje voor staken, dat het onteigende - - - Amerikaanse bedrijf Kennecott de ko per zou opeisen. Vandaag de dag heeft Kennecott een grote „schadevergoe ding" v de Chileense junta in het vooruitzienNu is het dit Chileense schrikbewind dat, vooralsnog onge stoord, „drijft" op de verkoop van het koper. Naast dit soort activiteiten is ook geldelijke steun voor het Chileense verzet nodig. De Chili Beweging maakt van de komst van mevrouw Allende gebruik om de aandacht te vestigen op het nieuwe gironummer van het Strijd- fonds Chili: 31.49.00. een lading koper te lossen omdat het Amerikaanse bedrijf Kennecott die partij in beslag dreigde te nemen. Men is die daad van solidariteit niet vergeten in Chili. Op het verlanglijstje van mevrouw Allende, de weduwe van de vermoorde presidentj van Chilivoor haar bezoek aan Rotterdam staat dan ook een gesprek met havenarbeiders en vakbondsleiders. Mevrouw Allende is op woensdag 8 en Rotterdam doen om het Chileense donderdag 9 mei in Rotterdam. Op 8 volk te helpen in zijn strijd om vrij- mei wordt een grote openbare bijeen- heid? komst gehouden in het Trefcentrum" (de vormalige Jaminfabriek bij de Vee markt, Generaal van der Heijdenstraat 40). Ze wil dan haar dank uitspreken voor die aktie van destijds en tegelijk oproepen tot steun voor het volk van Chili. Sinds de staatsgreep van september vorig jaar kunnen de militairen alleen met terreur de grotepolitiek bewuste massa onder de duim houden. Tienduizenden aanhangers van Allende zijn hun baan kwijt geraakt, en dege nen die wel werk hebben zien de prijzen van de goederen enorm om hoog gaan. De verstrekking van een gratis halve liter melk aan schoolkin deren is stopgezet, en de gratis zieken huisbehandeling bestaat niet meer. De politieke gevangenen worden beestach tig behandeld, enzovoort, enzovoort. Maar het verzet wordt steeds beter georganiseerd. Mevrouw Allende eert nu de idealen van - haar man door vanuit haar asiel in Mexico als reizende ambassadrice Van het Chileense verzet vele landen te bezoeken. Volgende week is ze dus in Nederland. Ze komt naar Amsterdam, Utrecht, Nijmegen, Groningen en Rotterdam. Ze is uitge nodigd door de Chili beweging. Deka-Hanno Het was de bedoeling, dat ze in ons land enkele bedrijven zou bezoeken, om met de arbeiders te praten. Maar dat- bleek niet mogelijk. Hoogovens weigerdem en ook het Rotterdams havenbedrijf Deka-Hanno Maar dat bleek niet mogelijk. Hoogovens weiger den en ook het Rotterdams haven bedrijf Deka-Hanno Pogingen om het via de voorzitter van de werkgeversvereniging in de haven (de SVZ) en het gemeenteraadslid W. van der Have te spelen, haalden niets uit omdat zij „het niet zagen zitten". De ondernemingsraad van Deka-Hanno kreeg inderdaad op haar verzoek te horen, dat de directie de goede relaties met bedrijven in Zuid-Amerika niet in gevaar wilde brengen. Overigens moet ten gunste van dit bedrijf gezegd wor den dat het de boycot destijds niet tegengewerkt heeft. In plaats van dat bezoek is nu een bijeenkomst (op donderdagmorgen) georganiseerd aan het kantoor van de Vervoersbond NVV, waar bestuurders van de drie vervoersbonden en zo veel mogelijk werknemers van Deka-Hanno met mevrouw Allende zullen spreken. Evenals de avond ervoor, in het Tref centrum, staat die bijeenkomst in het teken van de vraag: Wat kan men in Koper Het is denkbaar dat in de haven voortaan schepen geboycot zouden worden, die wapens naar Chili vervoe ren, of, opnieuw, schepen met koper uit Chili. De economie van Chili drijft voor een heel groot deel op koper. 1-. het zo beiangrjjk dat jg Programma Daarna houdt de Zuid-Amerika ken ner dr. A. Constandse een korte inlei ding, waarna mevrouw Allende een toespraak houdt. Voor vertaling wordt gezorgd. In de pauze weer muziek en daarna vertelt de heer G. A. Klaassen (ondernemingsraadslid van Deka-Han no) over de boycot van 1972. Vervol- gens praat iemand van de Vervoers- bond NVV (B. J. van Eldik of N. Sannes). Tenslotte kunnen aan me vrouw Allende vragen gesteld worden, en zal gediscussieerd worden over de mogelijkheden om het Chileense volk te steunen. (De Chili Beweging in Rotterdam be staat uit leden van de PvdA, PPR, PSP, Wereldwinkel-Centrum, CLAT-Rijn- mond, Aktiegroep Het Oude Westen en Chileense vluchtelingen) Het programma van de openbare bij eenkomst op 8 mei in het Trefcentrum begint om 8 uur 's avonds met een &e laatste dag i i President Allende. Daarom optreden van een zanggroepje van Chi- Veze foto werd genomen op de och- leense vluchtelingen in Rotterdam lenci van de militaire staatsgreep in Chili (11-9-1973) Nu met 20 gulden voordeel. Romantische buitenlantaarn, sym- boo>van ouderwetse gezelligheid. Met amberkleurige of witte plexi glasruitjes voor een gezellig schijn sel. Het sierlijke model, gegoten in roestvrij aluminium, doet heel antiek aan. Met porseleinen fitting, liefst 42 cm hoog. Partij damasten en jacquard gewe ven stoffen om een levenlang plezier van te hebben. Een koopje voor het klassieke interieur. Rijke lijk gedessineerd in vele weelderige kleuren w.o. goud, rood en bruin. Altijd soepel geplooid door het gebruik van uitsluitend zware garens. Deze zeer luxe stoffen, waarbij lichtinval onmogelijk is door het sterke dichte weefsel, per meter (120 cm breed) SCHIEDAM - Nadat de gemeenteraad onlangs heeft besloten een opbouw sulent voor de stadsvernieuwing te benoemen, zijn er nu een aantal bezw ingediend over de wijze waarop dê benoeming tot stand is gekomen en ove komen van de Stichting federatie onvoldoende inspraak. De meeste bezw Schiedamse Instellingen voor sociaal- e Schiedam- West. Laatst genoemde stichting heeft zich schriftelijk gewend tot de Sociale. Adviescommissie en schrijft o.a.: „Wij ervaren het als bijzonder kwalijk dat rond de aanstellingsprocedure geen kontakt is opgenomen met de diverse groeperingen in de wijken die bezig zijn met wfjkwerk. In ons geval de bewonersvereniging Schiedam west en Centrum de Kreek. Wij werken reeds geruime tijd samen om de woon- en leefsituatie in de wijk te verbeteren. Voorbeelden hiervan zijn: Verbetering woonstraten, met als eerste de Maria- straat, huurspreekuur, taallessen aan buitenlanders, wijkspreekuur, overleg met studenten en bewoners rond reno vatie etc. Daarnaast biedt centrum de Kreek nog een serie activiteiten in de creatieve recreatieve- en sociale sfeer en staat open' voor initiatieven vanuit de wijk. Al met al zijn hier zo'n 900 mensen mee gemoeid (leden van centrum de Kreek plus de leden van de bewoners vereniging). Toch vindt men dat het particulier initiatief niet of gebrekkig functio neert. Derhalve acht men het ook niet nodig met ons te praten. Onze reactie hierop is deze: Wij werken misschien nog niet optimaal in het kader van de samenlevingsopbouw. Als wij dat de den was de opbouwkonsulent niet nodig. Degene die vindt dat wij gebrek kig functioneren, houdt geen rekening met het feit dat wij slechts kort bezig zijn met wijk werk en dat een proces tijd kost. Ook al is het stadium waarin wij bezig zijn pril. Wij zijn bezig en willen graag verder. Wij doen ons best en voor velen aan de organisaties die een aanvang gemaakt hebben met wijkwerk. Gezien dit alles zou de plaab >/an de stedelijke opbouwwerker o.i. ook bij k en de bewonersvereniging die organisaties moeten zijn. Of bij een daarvoor in hfit leven geroepen organi satie. Maar niet bij de gemeente. Bij hel ontbreken van een juridische rechtspersoon in de vorm van een organisatie particulier initiatief, kun nen wij ons voorstellen dat om subsi- dietechnische redenen de consulent toch wordt aangetrokken en tijdelijk bij de gemeente gehuisvest wordt. Wij willen echter van de gemeente de betekent dit buiten de normale dag taak, nog eens een aantal uren extra Bril Huize Uitzicht officieel open VLAARDINGEN - Donderdag 25 april is het bejaardencentrum Uit zicht" in Holy geopend. Reeds in 1967 werd de stichting opgericht. Aanvanke lijk had men de bedoeling om het bejaardencentrum in 1970 gereed te hebben. Bij de aanleg van de wijk waar het centrum gelegen is, is zo veel mogelijk ruimte voor groenvoorzieningen ge spaard, hetge.en ook de recreatiemoge lijkheden voor bejaarden ten goede zal komen. Binnen redelijke afstand zal binnen kort een dienstencentrum beschikbaar zijn waar uiteraard ook de bewoners van het bejaardencentrum welkom zul len zijn. gemeentelijke dienst. Hierdoor zou hij niet „vrij" kunnen werken aan de problemen in de stad. Ook zou hij als gemeenteman door een bepaalde bril worden bekeken vanuit de bevolking, en ook dit komt zijn functioneren niet ten goede. Dan is er o.i. nog het feit dat de werkzaamheden op het terrein van samenlevingsopbouw van dien aard zijn dat we teveel zouden vragen als we er van uitgaan dat één man dit voor zijn rekening kan nemen. Wij zijn van mening dat iedere wijk zijn buurtwer- ker nodig heeft. Deze moeten nauw samen werken met de stedelijke op bouwconsulent. De buurtwerkers zui len waarschijnlijk gekoppeld worden de opbouwconsulent ge koppeld wordt aan het particulier ini tiatief om afhankelijk werken te waar borgen". Dagje uit kost gezin f 60.- Een dagje uit naar een van Nederlands pretparken kost een doorsneegezin 60 tot 80 gulden. Een bezoek aan de meeste grote recreatiegelegenheden is dit jaar weer duurder geworden dan in het vorige seizoen. Dit blijkt uit een overzicht, dat Koop kracht heeft samengesteld van de kos ten, die de tochtjes naar een aantal veelbezochte pretparken in ons land met zich meebrengen. Het consumen tenblad zette de prijzen van toegangs kaartjes, parkeerplaats, apart te beta len attracties, kleine consumpties en een eenvoudige maaltijd op een rijtje en doet hiervan verslag in het komende meinummer. Veel van de betrokken pretparken verhoogden hun toegangsprijzen, de prijzen van extra attracties en de prij zen voor hapjes en versnaperingen. Een •dagje uit in eigen land wordt, zeker voor een gezin met twee kinderen, daardoor een steeds kostbaarder aange legenheid. Wie wil weten hoeveel geld men voor een dagtochtje ongeveer in zijn porte monnee moet stoppen, kan het uitge breide overzicht gratis verkrijgen bij Koopkracht, Postbus 900 te Den Haag. Jits'Bakker exposeert VLAARD1NGEN De beeldhouwer Jits Bakker uit De Bilt exposeert van vrijdagavond 26 april tot en met zater dag 11 mei 1974 in „Het Weeshuis". De tentoonstelling omvat 39 bronzen beelden en beeldjes. Het werk van de kunstenaar varieert zeer sterk, hoewel de techniek hetzelf de is. Er zijn zeer fragiele werkstukjes bij: bijvoorbeeld „stoelbalans", maar ook robuust en krachtig werk zoals „krachtmeting". Jits Bakker is onder andere bekend van het Jaap Eden beeldje, de trofee die de AVRO jaarlijks uitreikt aan de beste sportman en de beste sportvrouw van het jaar. Tal van lezers van ons blad, voor het meest tevreden abonnees op het filatelistisch dokument van de Olympische Spelen Miinchen 1972, schreven mij de afgelopen weken, of ik ter gelegenheid van de Wereldkampioenschappen Voetbal niet weer iets dergelijks voor hen zou willen organiseren. Vanzelfsprekend doe ik zoiets ook nu weer graag voor u. In de Bondsrepubliek verschijnen op 15 mei twee zegels van 30 en 40 Pf. ter ere van dit grootse evenement. Het interessante hierbij is - net als destijds gedurende de Olympiade - dat alle plaatsen waarin de beslissende vóór-wedstrijden worden gehouden, een bijzonder stempel zullen hebben. Dit zijn: Berlijn, Stuttgart, Hamburg, München, Hannover, Dortmund, Düsseldorf, Gelsenkirchen en Frank furt. In München vindt, zoals u weet, in het Olympiastadion het eindspel plaats (vandaag reeds kost een zitplaats hier op de zwarte markt 1000,-! SCHIEDAM De commissie voor gemeentewerken, zal donderdagavond 2 mei in het stadskantoor een open bare vergadering houden. Daarin komt aan de orde o.a. een voorstel tot verlenen van f 290.000.- voor de herbouw van het gemeenschapsgebouw op het woonwagenkamp. Dit gebouw is het vorig jaar door brand verwoest. Verder een krediet van f 445.000.- voor het op peil brengen van Nieuw- land-noordwest, dus de omgeving van de van Hogendorpstraat. In de volgende gemeenteraadsverga dering zal een voorstel worden gedaan om een krediet te verlenen van f 570.000.— ten behoeve van de defini tieve aanleg zuidelijke rijbaan van de Horvathweg. Aan de orde komen de plannen omtrent sportvelden in Blij- dorp en aan de Parallelweg, waarop een toelichting aan de hand van de uitgewerkte schetsplannen wordt gege ven. Tenslotte zijn er als vast punt, besprekingen over de plantsoenen enz. SCHIEDAM - Dit jaar viert de Vereni- kingsdienst gehouden, welke geleid zal ging voor Christelijk Volksonderwijs te worden door ds. P. H. Quartel. De kethel haar 50-jarig jubileum. Welis- aanvang van de dienst is 19.30 uur. waar werd de vereniging reeds in 1922 Ter gelegenheid van dit jubileum is er opgericht ten huize van de heer G. M. een boekje uitgegeven waarin allerlei Breugem, maar pas in 1924 startte de gegevens over de historie van de vereni- vereniging haar voorgenomen taak ging en de scholen zijn opgenomen. daadwerkelijk door de eerste school Dit jubileumboekje is toegezonden aan voor lager onderwijs op christelijke alle leden van de vereniging, oud- grondslag te openen. leerlingen, relaties en andere betrok- Ten tijde van het eindspel zal hier in München één stempel worden gebruikt ter gelegenheid van dit eindspel en één met het embleem van de wereldkam pioenschappen. In Frankfurt zal een stempel worden gebruikt met het em bleem van de FIFA, de Wereld Voetbal Bond, ter gelegenheid van het aldaar plaatsvindende FIFA-kongres. Met het eerstedagstempel van Bonn mee zijn het dus voor zover op dit ogenblik bekend reeds tenminste 12 verschil lende stempels. Ik stel me nu het volgende voor: Iedere besteller ontvangt van mij 12 fotodrukken van het officiële PTT mededelingenblad voor de pers met de volledige beschrijving van dit wereld- sportfeest en de betreffende postzegel uitgifte. Elke fotodruk bevat dan een serie van deze voetbalzegels en een verschillend stempel. Een set zal dan uit 12 bladen bestaan. Opnieuw zal deze collectie een waarde vol filatelistisch dokument worden, vooral als u bedenkt, dat de huidige waarde van het Olympiadedokument, dat u anderhalf jaar geleden bij mij voor f. 45,- inclusief alle zegels en 63 verschillende stempels en portokosten bestelde, reeds om en nabij de 160,- ligt. De kosten van deze unieke voet- bal-dokumentatie, zoals ik deze op het ogenblik heb kunnen kalkuleren, be dragen f. 47,50 inclusief verzendkos ten, filatelistische frankering als aange tekend stuk (indien mogelijk met een of meer herdenkingsvellen „25 jaar Bondsrepubliek") en vrij van invoer rechten. Deze service is uitsluitend voor de lezers van ons blad. Voor de eerste twintig bestellers heb ik nog een heel bijzonder gratis filatelistisch souvenir. Elke set is genummerd. Mochten er meer dan 12 stempels in gebruik wor den genomen, dan zal de prijs niet worden verhoogd. Gaarne storting op mijn girorekening 690879, girokantoor 's-Gravenhage, ten name van Hofmann, München. Het bedrag moet evenwel in verband met de korte voorbereidings tijd uiterlijk 15 mei a.s. zijn overge maakt. Ik hoop, dat ook deze nieuwe actie u weer veel vreugde zal schenken. NEDERLAND Van 23 april t/m 7 juni zullen in ons land weer de zomer- postzegels verkrijgbaar zijn. De serie, bestaat uit de waarden 25p!usl5c. (fanfarekorps tijdens een mars- en showwedstrijd, opgedragen aan het Wereldmuziekconcours te Kerkrade), 30plusl 0c. (modern ballet),' 40plus20c. (gesigneerde fotografie van Herman Heijermans in „arbeidsver- momming") en 50plus20c. (de actrice de Boer-van Rijk in „Kniertje" uit „Op hoop van zegen"). De beide eerste waarden worden in offset, de beide hoogste in rasterdiepdruk vervaardigd. ANTILLEN - 9 april, drie zegels ten bate van „Sociale en Culturele Zorg": 12plus6c (mode en haardracht van de jeugd), 15plus7c. (jeugd en pop-sfeer) en 40plus20c. (jeugd en beat). SURINAME 3 april, vijf „Paaswel- dadigheidszegels" met afbeeldingen van tropische bloemen: 15plus5c. (bit terhout), 15plus8c. (grote markoesa), 20plusl0c. (apenkam), 25plusl2c. (slabriki) en 30plusl5c. (konings bloempje). Druk: Bradbury, Wilkinson Co., New Malden. LUXEMBURG - 29 april, twee Euro pazegels met sculpturen: 4F een schat tig hertje en 8F een abstr'akte plastiek. Voorts een waarde van 3F ter ere van de Luxemburgse minnezanger Mathias Schou, genaamd „de blinde Thijs", een van 4F ter ere van Winston Churchill de onthulling van diens monument Luxemburg, en tenslotte een zegel van eveneens 4F ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe beurs- paleis te Kirchberg. Deze school staat nu nog naast de huidige jubilerende Koningin Juliana- school aan de Vlaardingseweg, aan de rand van de oude dorpskern van Ke thel. Door de krachtige stedelijke wikkeling in het gebied van de in 1 aan de Gemeente Schiedam toegevoeg de gemeente Kethel en Spaland is het aantal leerlingen voor het christelijk onderwijs sterk gegroeid. Thans heeft de vereniging drie scholen voor basisonderwijs en drie kleuter scholen onder haar beheer. In relatie met de voortgezette ontwikkeling in het gebied Schiedam-Noord zal dit bezit nog de nodige uitbreiding onder gaan. Op 10 mei zal in de Margriethal op feestelijke wijze uiting worden ge geven aan de dankbaarheid en vreugde omtrent dit jubileum. 's Morgens zal daar het gezelschap van Connie Vink optreden voor alle kinde ren van de scholen der jubilerende vereniging, vervolgens recipiecrt het bestuur van 19.30 tot 20.30 uur voor belangstellenden in deze Sporthal, waarna aanlsuitend de avond wordt voortgezet met een reünie voor alle oud-leerlingen en leerkrachten van de Koningin Julianaschool. Voorafgaande aan de festiviteiten wordt er op donderdagavond 9 mei in I de dorpskerk te Kethel een herden- Behangen hoeft 'niet duur tè zijn De muren van de kamers laten behan gen kost vanzelfsprekend geld. Hoeveel - dat hangt sterk af van de ipan, aan wie de opdracht wordt verstrekt. Ook in de behangerswereld bestaan name lijk grote prijsverschillen, zo ervoer Koopkracht na een landelijke steek proef in deze dienstensector. Koopkracht liet een aantal behangers, verspreid over het hele land, een offer te maken voor het behangen van een vierkamer-flat. De goedkoopste behan ger vroeg voor dit karwei een bedrag van f120,-, de duurste f 288,-. Dit alles exclusief de kosten van het be hangselpapier. Door van verschillende behangers in zijn stad prijsopgave te vragen, kan de niet zo handige of actieve consument zich al met al een behoorlijk bedrag besparen. Voor het witten van een plafond geldt hetzelfde advies. Sommige vaklieden rekenen voor het witten van een pla fond van 25 vierkante meter 50 gul den, anderen doen hetzelfde karwei niet minder dan voor 200 gulden. BONDSREPUBLIEK 1 7 april, even eens twee Europazegels met sculptuur motieven, zoals dit voor 1974 door de Europese PTT-ministers (CEPT) was bepaald. Waarde 30 en 40 Pf. Voorts een hoge waarden van 90 Pf ter ere van de filosoof Kant en tenslotte de jeugd- zegels van 25pluslO, 30plusl5, 40plus20 en 70plus 35 Pf onder het motto „internationale ontmoeting". VERENIGDE NATIES - 6 mei, twee zegels elk te Genève en New York. Genève 0.60 en 1.00SF en New York 10 en 18c met een afbeelding van een muurschildering van de Brasiliaan Candido Portinari in het gebouw van de Verenigde Naties te New York. Ook op de INTERNABA zal de Postadmini stratie der Verenigde Naties te Genève 'Zijn vertegenwoordigd. Zij zal aldaar twee stempels gebruiken: een bijzon dere datumstempel, dat door inzen ding van voldoende gefrankeerde enve loppen naar de Postverwaltung der Vereinte Nationen te Genève kan wor den verkregen (briefporto bedraagt 0.40SF) en het gebruikelijke tentoon- stellingsstempel, dat alleen op de ten toonstelling zelf verkregen kan wor den. Vermeldt u bij het eerstgenoemde stempel nog op de omslag „INTER NABA". JERSEY - 13 februari (beter laat dan nooit, ik vraag excuus): 4 prachtige bloemzegels, zoals al haar voorgangers gedrukt bij Courvoisier in Zwitserland. 3p freesia's, 5 l/2p a jers en gladiolen en tenslotte lOp narcissen en irissen. OOSTENRIJK - 29 april, twee waar den van 2.50S elk, de eenie ier ere van de familie Schwanthaler, beroemde beeldhouwers uit de tijd van 1633 tot 1848, en de tweede ter gelegenheid van de Xle Dag der Europese Gemeen ten. Op 13 mei volgen dan twee waarden van 2S elk: de eerste met een afbeelding van een driewieler De-Dion-Bouton ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Oostenrijk se automobiel-, motorfiets- en wielrij- dersbond ARBO, de tweede waarde t.g.v. de tentoonstelling „renaissance in Oostenrijk". LITERATUUR - Mickelkatalogus „Duitsland speciaal", de uitgebreide speciale catalogus van Duitsland voor voorfilatelie tot heden met afwijkin gen, zoals zij alleen in een gespeciali seerde catalogus te vinden zijn. Een waardevol studieboek voor de specia list van dit verzamelgebied. Voorts van dezelfde redactie het deel „Overzee III Afrika 1974/5", een werk, dat reeds lang op de wachtlijst stond en eindelijk licht in het duister van de oude maar vooral de nieuwe Afrikaanse staten brengt. Wie van ons weet, waar Zaire of Sambia, Botswana en Mali precies liggen? Voor het eerst bevat een Michelkatalogus dan ook een volledige kaart van dit kontinent volgens de huidige politieke constellatie. Uitgeverij Battenberg, München: „Welrmünzkatalog 20e eeuw 1974", bevattend over 8000 munten van de gehele wereld met hun noteringen en 2 1/2 duizend afbeeldingen; voorts het „muntboek van dit jaar": voor het eerst een „Weltmünzkatalog 19e eeuw", een grandioze prestatie van de schrijver van het waarde van 90 Pf ter ere van de filosoof Kant en tenslotte de jeugdzegels van 25plusl0, 30plusl 5, 4Oplus20 en 70plus35 Pf onder het motto „internationale ont moeting". beknopt een overzicht over zjjn geschiedkundige ontwikkeling te vinden. Dit deel omvat 11.500 be schrijvingen van munten uit het vorig jaar honderd met over 2000 foto's Ernst R. Hofmann, A.I.J.P. Voordelige voorjaarsstoffen. Piqué en cotelé Diolen jersey stof fen, om zelf uw japon of pakje te maken. Een mooie kwaliteit in vele kleuren w.o. geel, appel groen, rood, lila en marine. Deze 150 cm brede stoffen n laag in prijs. Van f J4ffS voor

De Havenloods | 1974 | | pagina 7