Voorbereiding van Nederlands elftal „haastige spoed" 7980 Srunott MET DE HAVENLOODS OP KEIS 8P5 termeulen termeulen NU 127.50 Kleur in huis Naar Zwitserland termeulen termeulen PERZISCHE TAPIJTEN DERAG DE HAVENLOODS, VRIJDAG 24 MEI 1974 Wie 't breed heeft Een pracht kwaliteit kamerbreed nylon tapijt met schuimrubber rug, dus geen ondertapijt nodig. Inde uitlopende kleuren goud of geel en 400 cm breed. Nu zeer voordelig, per meter Dit tapijt wordt gratis gelegd. Ge"zon"d en wel. Neem Nivea mee op vakantie en u komt terug met een prachtig gebruinde huid. Nivea sunoil of sunmilk in een grote flakon van 250 cc. voor nog geen vier gulden per stuk. Van t-S^ïTvi Hopen op surplus aan voetbalkwaliteit Rinus Michels heeft deze week zijn Spaanse werkgever tijdelijk de rug toegekeerd om de leiding van de voorbereiding op de strijd om het wereldkampioenschap persoonlijk en ter plekke te leiden. De maatre gelen, die hij getroffen heeft bewijzen reeds de meesterhand met volledige bevoegdheden, die zovele jaren aan het Nederlands elftal ontbroken heeft. Kessler en zijn voorgangers werden belemmerd in hun werk door het niet parallel lopen van de financiële vergoedingen bij het clubvoetbal en bij het Nederlands elftal. Fadrhonc had daar geen problemen meer mee, maar miste de noodzakelijke harde managerskwaliteit. Op de valreep tenslotte werd de onmiskenbare meest succesvolle Nederlan dse trainer, Rinus Michels, gestrikt om deze taak - desnoods in zijn vrije tijd - op zich te nemen. Na de bekendmaking van Michels' be noeming tot „supervisor" haalde heel voetbalminnend Nederland opgelucht adem. Eindelijk zou er enige lijn kun nen komen in de voorbereiding op het hoogste voetbaltoernooi van de we reld, waarvoor Nederland zich dan toch na 36 jaar weer geplaatst had. Nederland, door clubsuccessen interna tionaal gevestigd, werd al eerder in het buitenland als kanshebber getipt en na die onverwachte zorgvuldigere aanpak ook in eigen land. Toch is alles later niet geheel volgens de verwachtingen verlopen.-Heel lang duurde het voor Michels zijn laatste veertig doorgaf aan de FIFA en heel lang duurde het voor er van een gericht oefenprogramma sprake was. Gisteren pas is de eerste serieuze voorberei dingswedstrijd gespeeld en nog steeds leven een groot aantal voetballers in onzekerheid of zij wel of niet kunnen rekenen op deelname aan dat wereld- toernooi. Willy van der Kuilen trok zijn kandidatuur zelfs in, omdat het voor hem allemaal te lang ging duren. gerenommeerde internationals als Is rael en Van Beveren bleven lang vraag tekens staan omdat zij met ernstige blessures lang buiten de lijnen bleven. Op de keuring aan het begin van de week verdwenen die laatste twee vraag tekens echter en het eens onmisbaar genoemde defensieve tandem lijkt een goede kans te maken in West-Duitsland herenigd- te worden. Binnenkort zal Michels de laatste 22 bekend moeten maken. Daartoe heeft hij een oefen programma in elkaar gezet, dat giste ren met de wedstrijd tegen HSV Ham- Tegenslag Ook was er de tegenslag op het blessu- regebied. Barry Hulshof moest dinsdag definitief worden afgekeurd. Dokter Kessel noemde diens optreden zater dag in de benefiet Ajax-Barcelona zelfs onverantwoord. Gerrie Mühren zag het tenslotte ook niet zitten door tegensla- m zijn persoonlijke leven en achter Ambtenaren-toernooi in Vlaardingen naai Ambtenaren Voetbaltoernooi ge houden op de terreinen van de voetbal verenigingen D.V.O., CION en Vlaar dingen aan de Marathonweg. Evenals vorig jaar nemen 32 teams uit het gehele land deel aan deze wedstrij den. Deze teams spelen in 8 poules van 4 een halve competitie. De nummers 1 en 2 van iedere poule gaan over naar de finaleronde, terwijl de nummers 3 en 4 in de verliezersronde doorgaan. De wedstrijden worden geleid door leden van de Vlaardingse Scheidsrech- tersvereniging. Het toernooi van vorig jaar, dat buiten gewoon sportief verliep, werd gewon nen door de Gemeente Haarlemmer meer. De wedstrijden duren vrijdag 24 mei van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag 25 mei van 9.00 uur tot 13.00 uur. De finale zowel als de wedstrijd om 3e en 4e plaats wordt zaterdag om 12.00 uur gespeeld op het veld van V.V. Vlaar- dingen. I V aanbieding Prachtige noten uitvoering 8-daags zwaar koperen uurwerk, melodieuse bim-bamslag. Volledig gegarandeerd, van J&sT- Binnenweg 45 - Rotterdam Telefoon (010) 11 66 1 5 Koopavonden geopend J burg begon en verder wedstrijden ver meldt tegen Argentinië (zondag), Kickers Offenbach (volgende week za terdag) en Roemenië (woensdag 5 juni in Rotterdam). Rotterdammers Hoe de oranje-selectie voor het a.s. toernooi eruit zal gaan zien blijft dus nog even een vraagteken. Officieel hebben nu nog negen Rotterdammers kans zich te kwalificeren. Allen Feye- noorders. Op de lijst van veertig staan Treytel, Schneider, Rijsbergen, Van Daele, Israel, Jansen, De Jong, Van Hanegem, Vos en Wery. Israel is reeds in het Nederlands trainingskamp opge nomen, maar van de overigen wordt pas na woensdag (in Rotterdam de Europacup-finale tegen de Spurs) wie Michels er nog bij wil hebben. Als op 5 juni de oefenreeks van het Nederlands Elftal in De Kuip met een wedstrijd tegen Roemenië wordt afge sloten zal waarschijnlijk pas bekend zijn wie in Duitsland het Oranje zal dragen. Op het nippertje kan Neder land dan zijn sterkste selectie aanwij zen. Iets wat de overige deelnemers vrijwel allemaal reeds gedaan hebben. Haastige spoed is zelden goed, zegt het bekende spreekwoord. Hopelijk dat ons surplus aan internationaal talent veel zal recht trekken. BEN VAN HAREN Het tandem Van Beveren-Israël herenigd? de ANWB onderzocht di Consumentenbond twintig vaste autowas sen. Daaruit bleek dat ze de lak wel enig< bescherming geven in tegenstelling tot d( - eerder onderzochte - vloeibare wassen die alleen bleke geven. Van de onderzochte kostte de goedkoopste f 1,57 per 100 gi en de duurste f 3,95. einigen en glans te Goirle tweede lokale omroep Goirle wordt de tweede gemeente ons land met een lokale omroep. De vereniging „Lokale Omroep Goirle" heeft van minister mr. H. W. vai. Doorn van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk vergunning gekregen om voorlopig voor de duur van twee jaar experimentele lokale radio- en televisie-uitzendingen binnen de ge meente te verzorgen. De vereniging verkrijgt hiermee toestemming om via een centrale antenne-inrichting drie en een half uur per week radio- en een zelfde aantal uren televisieprogram ma's te brengen. In zijn beslissing wijst de heer Van Doorn erop dat deze lokale radio- en televisie-uitzendingen voorlopig slechts bij wjjze van experiment zijn toege staan. De vereniging verplicht zich maandelijks aan de bewindsman een schriftelijke opgave te zenden van de overgebrachte programma's en verder van alle gegevens, die de minister voor de begeleiding en de evaluatie van het experiment nodig acht. Reeds eerder werd de Stichting Lokale Omroep Melick-Herckenbosch aange wezen. Voor vier andere gemeenten is de zaak nog in behandelinj ae zaax nog in behandeling. Fleur uw huis eens op met gezel lige posters in kleur. Als speciale aanbieding leveren wij u de vijf hierbij afgedrukte posters in de inaten 64x90 cm. voor de con currerende prijs van f 10,- per set. U kunt deze posters uitsluitend verkrijgen te Rotterdam aan ons hoofdkantoor, Prins Hendrikka de 14, te Vlaardingen kantoor Hoogstraat 122 en te Krimpen a.d. IJssel kantoor Veld en Beemd 25. Deze éénmalige aanbieding is dus niet bij onze agentschappen ver krijgbaar en geldt zolang de voor raad strekt. Onnauwkeurig werk in veel apotheken Niet alle apotheken werken even nauwkeurig. Dat blijkt uit een steek proef van de Consumentenbond, waar- bij eensluidende recepten voor negen T* verschillende geneesmiddelen werden Van zaterdag 15 tot en met zaterdag 22 juni organiseert ons blad voor zijn lezers een achtdaagse reis naar Zwitser land. Tijdens deze reis, zullen wij logeren in Hotel Schmid in het zeer aantrekkelijke Brunnen. Hotel Schmid ligt direct aan het Vierwoudsteden- meer, waar zich ook de grote terrassen bevinden. Tijdens ons bedrijf in Brun nen zullen wij onderstaande tochten maken. Hen middagtocht naar Luzern, een boottocht op het Vierwoudsteden- meer, een volledige dagtocht naar de Sustenpas, Meiringen en Interlaken, waarbij de lunch onderweg gebruikt zal worden en een middagtocht naar Rapperswil, Zürich en Zugesse. Kort om wij zullen u met een groot deel van „Zwitserlandlaten kennismaken. De prijs voor deze 8-daagse reis be- Een royale 3-vaks tienertas voor de kleine beurs. Door de verstelbare schouderriem als schouder- en als handtas te dragen. Vinyl tas met textiel voering en klipsluiting onder de overslag. In rood, blauw, groen, bruin, zwart en geel. fJA&Tyn draagt f.479,50 pér persoon, éénper soonskamers f.25,- toeslag en is inclu sief alle lunches, diners en logies met ontbijt onderweg, volledige verzorging in Brunnen en alle vermelde dagtoch- Bovendien zullen wij zowel op heen als terugweg verschillende routes door het Schwarzwald rijden, hetgeen een attractie op zich is. Op de heen- en terugweg zal gelogeerd worden in Ho tel Kreif te Karlsruhe. De lunches op heen- en terugweg worden gegeven bij Wiesbaden, in Hotel de Engel in Lies tal, in Hotel Ketterer in Villingen en in Alt Köln te Keulen. Het afscheidsdiner wordt gegeven in restaurant Haarhuis te Arnhem. Wij vertrekken zaterdag 15 juni vanaf de Westblaak t.o. Cinerama te Rotter dam om 8 uur en zullen op zaterdag 22 juni daar weer om ca. 22 uur arriveren. Boekingen: HOOFDKANTOOR DE HAVEN- ingediend bij 140 apotheken verspreid over het hele land. Slechts 59 apothe ken leverden het recept geheel correct In totaal werden 114 fouten gemaakt, waaronder ernstige, zoals het afleveren van een verkeerd geneesmiddel, het voorschrijven van een dubbele dosis, het vermelden van de naam van een ander geneesmiddel op het etiket, het achterwege laten van de waarschuwing tegen autorijden en vooral het leveren van potentiële verslavingsmiddelen op een volstrekt foutief recept.Behalve geneesmiddelen op recept kocht de Consumentenbond bij deze apotheken enkele geneesmiddelen, waarvoor geen recept nodig is, te weten een eenvoudi ge pijnstiller een laxeermiddel en vita mine C-tabletten. Daarbij werd niet om een bepaald merk gevraagd. De pijnstillers die werden gegeven, varieer den in prijs van 3,8 tot 46,8 cent per tablet; de laxeermiddelen varieerden in prijs van 4 tot 18 cent per pil; en de vitamine C-tabletten varieerden in prijs van f 0.60 tot f 0,95 per 100. Zondag groot veteranen-toernooi van Xerxes Zondag 26 mei organiseert Xerxes een groot veteranen-toernooi, waaraan zes tien elftallen zullen deelnemen. Er wordt gespeeld in vier poules en in elke poule vindt een halve competitie plaats. Het toernooi wordt gespeeld op het complex van r.f.c. Xerxes, gelegen aan de Xerxesweg. Telefonische te bereiken onder nummer 182202. Per 1 april 1974 was het aantal leden vt de Landelijke Vereniging tot behoud van t Waddenzee 34.938. BIJKANTOREN VLAARDINGEN, Hoogstraat 122, tel. 352911. KRIMPEN A/D IJSSEL Veld en Beemd 25, tel. 01807- 6899. AGENTSCHAPPEN: Boekhandel Bokhorst, Vierambacht- straat 109, tel. 253716; Boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128, tel. 189356; Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan 83, tel. 184424; Boekhandel Bokhorst Koperwiek (winkelcentrum) 61-63, tel. 503251, Capelle a/d IJssel; Boek handel Van Dordrecht, Benthuizer- straat 84, tel. 243026; Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50, Schiedam, tel. 269663. Sig. mag. Nic. van de Spek, Nwe. Binnenweg 456-460, tel. 231644; Sig. Mag. Hanselman (De Bokser), Zwaanshals 245, tel. 658494; Van der Kaay Reizen, Beethovenlaan 1, Nieuwerkerk a/d IJssel, tel. 01803- 2776. Jeugdtoernooi Feyenoord Op vrijdag 24 mei, zaterdag 25 rpei en zondag 26 mei organiseert de jeugd commissie van de Sportclub Feyenoord, voor de 15e maal haar Internationale Jeugdtoernooi. Aan dit derde lustrum toernooi zullen deel nemen: Aarhus 1880, Denemarken, winnaar vorig jaar, Tottenham Hot spur, Engeland, Everton, Engeland, Beerschot, België, P.S.V., Sparta, F.C. Amsterdam en Feyenoord. Het tournooi begint op vrijdagavond 24 mei met het volgende programma: POULE I: F.C. Amsterdam, Feyenoord, Everton, Beerschot. POULE II: Tottenham Hotspur, Spar ta, Aarhus, P.S.V. De Consumentenbond heeft een onder zoek ingesteld naar dertien handmaaiers. Daarbij werd de maaiprestatie, de hanteer baarheid. het gemak van het instellen van de maaihoogte en de degelijkheid van de kon- struktie beproefd, vergeleken en beoordeeld. De resultaten zijn gepubliceerd in de Consu- XXL panties met een goede pasvorm geschikt voor de maten 46 t/m 52. Naadloze panties met een groot tussenstuk in het verstevigde broek je, in normale kousenkleur. Koop uw rechtstreeks bij de importeur. Een vertrouwd adres met 100 pet. garantie. Altijd voordeliger. Ook voor reparatie Koopavonden geopend ROTTERDAM: Boezemweg 136-138tel. 14.06.19 t.o. Veemarkt lijn 1, 3, 8, 9 en bus 36 en 37. Hl LLEGERSBERG:Fr*ericksplaats9 tel. 18.77.00 lijn 4, bus 35. Vanuit omliggende gemeenten bereikbaar met lijn 2 en 4. SCHIEDAM: Rubensplein 12 tel. 26.19.75 bus 52, 54, 59. Vanuit Westland bereikbaar met lijn 53.

De Havenloods | 1974 | | pagina 13