Beoordelingsadviseur komt voorlopig niet fcneugen Democraten moeten het winnen van technocraten elkaar brengen om het contact te herstellen" "Ik wil in mijn werk mensen dichter naar 7* MEM&HE DIENST termeulen Vragen over parkeerplaats voor invaliden termeulen Beeldhouwer Alex Garcia: AKTIE DE HAVENLOODS, DONDERDAG 30 MEI 1974 Discussiestuk over Midden-Delfland SCHIEDAM De heer D. J. Rensman van de PvdA/PPR heeft aan het college van B en W vragen gesteld over de kosten die invaliden moeten maken om een invalide-parkeerplaats aan te laten leggen. De heer Rensman stelt, dat in andere gemeentes de extra kosten hieraan verbonden b.v. de kos ten voor de noodzakelijke aanduiding van de parkeerplaats met verf en de plaatsing van een bord „gereserveerde parkeerplaats" niet bij de aanvrager in rekening worden gebracht. De heer Rensman vraagt dan ook aan het college of men bereid is, d. ar waar dergelijke kosten gemaakt zijn, de ont vangen gelden weer terug te betalen. Hij voert aan dat voor invaliden een auto noodzaak en geen luxe is en dat de inkomstenpositie van de gehandi capten nog veel te vaak achterblijft bij de inkomens van anderen. Aanbiedings-tas. U kunt heel wat aanbiedingen kwijt 'n deze sterke denim tas. Dus begin jw dagje winkelen op onze parterre, ivant daar verkopen wij 'm. Denim tas met rits, oranje doorgestikt, voorvak met rits en bodemopper vlak 33x16 cm. In denimblauw en gewassen denim, nu i v, Naast de vraag wat er komt, speelt ook de vraag wie er komt een belangrijke rol. „Wordt het een gebied voor men sen die in staat zijn om met een auto te komen, of wordt het een gebied voor de mensen die rond Midden-Delf land wonen en er met de fiets of te SCHIEDAM - Onder de titel „Bulldozer of....? verscheen enkele dagen geleden een discussiestuk over Midden-Delfland, geschreven door Herman Noordegraaf. Hij komt tot de conclusie dat niet het technocratendom, maar het democraten- dom, dat niet de auto en het vliegtuig, maar de wandelaar en de fietser en het openbaar vervoer het Hollands polderlandschap (Midden-Delfland) moeten overwinnen. Het ligt in de bedoeling om het onge veer 6000 hectaren grote gebied van Midden-Delfland voor een deel voor verschillende vormen van recreatie ge schikt te maken. Dit voor recreatie bestemde gebied zou ongeveer 1900 ha groot worden en de resterende 4100 ha zouden bestemd moeten blijven voor de landbouw. De heer Noorde graaf vraagt zich echter af wat er nu precies gaat gebéuren. Hij schrijft: „Als de voorzieningen doorgaan die de plannenmakers in hun hoofd hebben, betekent het dat de bulldozer eraan te pas moet komen om picknick-plaatsen, landschapsbeplanting en recreatiehoek jes voor de massa-recreatie mogelijk te maken". De plannen die men heeft voor het deel dat voor de landbouw geschikt blijft, zijn volgens de heer Noorde graaf, niet de beste die inen voor een gebied als Midden-Delfland kan beden ken. Vooral de ruilverkaveling wordt gezien als een methode om'onherstel bare schade aan het landschap aan te richten. De functie van de boer zou in het vervolg die van „landschapsbewaar der" moeten zijn en niet die van „manager" die zijn gemechaniseerd be- voet op uit willen gaan? zo vraagt de samensteller van het discussiestuk zich af. Hij is tégen de aanleg van Rijksweg 24. Deze weg zou de woonwijken van Vlaardingen en Schiedam afsluiten van Midden-Delfland. „De wijze waarop men Midden-Delfland wil ontsluiten, is gebaseerd op een verouderde visie, die dateert uit een tijd dat het auto systeem als vrijwel onaantastbaar werd beschouwd. Er moet een hyperselectief gebruik van de auto komen, opdat de milieu-over last, het ruimtebeslag, de onveiligheid, de aantasting van natuurgebieden etc. geminimaliseerd worden", stelt H. Noordegraaf. Van plint tot plint BCEBWOIIIENIgTIEINI brengen, hen weer een band laten vormen. Alex Garcia wordt vooral gei'nspireert door het ballet, kinderen, bejaarden en doden.,,In kinderen fascineert mij de naiviteit. Bij bejaarden vraag ik me altijd af: wat denktvzo'n mens? Wat gaat er in hem om wanneer hij denkt over wat hem nog rest in zijn leven? De groepering die er tussenin ligt. de werkende mens, respecteer ik, maar deze categorie is veel sterker. Contras ten zijn echter noodzakelijk voor mij, evenals de vele complexen, die bij een mens leven, belangrijk voor mij zijn. Hoe meer problemen een mens heeft, des temeer ik mij voor hem rtiteresseer. Geen dood Wat de belangstelling voor de doden betreft: dood betekent voor mij geen dood. Ik geloof niet in een speciale (lod, maar we! in een geest. Wanneer iemand goed heeft geleefd tijdens zijn leven, krijgt hij het naar mijn mening na zijn dood ook goed. Doden kunnen ook terugkeren. Wie zegt dat dit on mogelijk is? Niemand weet dat, zelfs een kerk niet. Daarom houdt dit on derwerp mij zo bezig. Alex Carcia wil het beeldhouwen als hobby blijven doen naast zijn normale werk in de bouwerij. Wèl heeft hij het plan zoveel mogelijk exposities te gaan houden om anderen zijn beeldhouw werk te tonen. „Ik wil iets maken dat waarde heeft voor de gemeenschap", licht Alex Garci,a toe, ,,en waarin het sociale element naar voren komt". Hanny Vroegh. Vier jaar geleden kwam de 36-jarige Fransman Alex Garcia naar Nederland, nadat hij tijdens een wintersportvakantie in Grenoble kennis maakte mét een Nederlandse vrouw. Hij volgde haar naar Nederland en ging in de bouwwerken Zijn eigenlijke werkterrein ligt op een heel ander gebied: in Frankrijk hield hij zich bezig met het restaureren van artistieke werken, vooral in oude kerken Ook in Nederland en België houdt hij zich daar zo nu en dan nog mee bezig. Garcia ging zich hier echter nog op andere dingen toeleggen: beeldhouwen (vooral met brons) en werken met chamotte klei behoort nu tot zijn grote hobby. Bescheiden als hij is, durfde hij zelf niet met zijn werk voor de dag te komen. Anderen moesten hem een duwtje geven in de goede richting, hem bewust maken van het feit dat zijn werk zeer geschikt is om tentoongesteld te worden. In gebroken Nederlands, steeds verval lend in zijn moedertaal, licht Alex Garcia toe, wat hem beweegt vooral met klei te werken. „Ik geef juist de voorkeur aan klei, omdat het eer. natuurprodukt is en zeer primitief. Dit materiaal werd heel vroeger al ge bruikt. Er werdfen alle mogelijke ge bruiksvoorwerpen uit gemaakt. Met dit materiaal kan je dan ook alles doen. Ik werk ook wel met brons, maar - hoe wel het erg mooi is - doet het een beetje koud aan". „De mensen lopen met oogkleppen voor en elk contact ontbreekt". De beeldjes die Alex Garcia ontwerpt zijn simpel van vorm, maar juist daar door zo treffend. Al zijn ontwerpen vormen één geheel. Of het nu een hele familie is of een moeder met kind, het contact wordt niet onderbroken. „De mensen in deze wereld lopen met oogkleppen op", merkt Alec op. „Zij hebben geen enkel contact met elkaar en leven volkomen langs elkaar heen. Ik wil in mijn beelden contact herstel len, de mensen dichter naar elkaar toe In elk ontwerp wordt het onderlinge contact niet onderbroken. opening van zaken SCHIEDAM Gisteren is de nieuwe showroom van Auto Mij. Vink Co. b.v. op de Westkade 14 en 16 geopend. Bovendien begint de Ford dealer met de verkoop van gebruikte wagens. Tot voor kort kon men alleen nieuwe auto's bij Auto Mij. Vink kopen. Be langstellenden kunnen ook vrijdag en zaterdag een kijkje komen nemen in de vernieuwde showroom. een land als dit verwacht niemand dat het vertrLk verhinderd kan worden door een gebrek aan water. SCHIEDAM Politiek Schiedam heeft het mees te kruit verschoten tijdens de vele bijeenkomsten van afgelopen weken. Daar leek het op tijdens de raadsvergadering van maandagavond. Belangrijke punten als het verlenen van een krediet ter waarde van f 254.000,- voor de vestiging van een nieuw dierenasyl en de vaststelling van de veror dening die de subsidie, regelt van kinderopvang centra werden zonder al te veel discussies aange nomen. Alleen het laatste onderwerp, de aanstelling van een tweede beoordelingsambtenaar werd aange houden. Dit ondanks het pleidooi van burge meester Roelfsema om dit voorstel aan te nemen omdat de afdeling personeelszaken graag zag dat de raad zich posjtief uitsprak over de aanstelling van zo'n adviseur. Verwardheid ontstond over de functie van de beoordelingsadviseur. Burgemees ter Roelfsema: „Het gaat om een man die er op moet letten dat b.v. een chef zijn oordeel goed uitspreekt. De chef van een afdeling is de eigenlijke beoordelaar". Enkele raadsleden von den dat als er dan iemand aangetrokken gaat worden om in laatste instantie te beoordelen, deze persoon wel ervaring moet hebben, dit in Leden van de raad in overleg tijdens de vergadering van maandagavond. Links dc heer Rosman van het CDA en mevrouw Taverne (midden), fractie voorzitster van de K VP. tegenstelling tot het voorstel, dat beoogt iemand aan te trekken die het vak nog moet leren. Het kaliber van de eerste man van de VVD, de heer G. Verhulsdonk, viel maandagavond erg tegen. Bij de behandeling van het voorstel tot het verlenen» van een krediet van f 2050,- ten behoe- vevan de aanschaf van een electronische stencil vervaardiger voor de Lieflandschool voor kinde ren met leer- en opvoedmoeilijkheden, bleek hij eigenlijk niet zo goed het verschil tussen de verschillende soorten onderwijs te kennen. Dit zette kwaad bloed bij mevrouw Verweij, die enige tijd later de VVD-er een uitbrander gaf. Bij de behandeling van een voorstel veranderde de heer Verhulsdonk van onderwerp, waardoor zijn betoog meer ging lijken op het maken van propaganda voor zijn partij. Lang kon dit echter niet duren, want na de opmerking van de heer Verlinde, of deze propaganda gestopt kon wor den, droop de VVD-er af. kamerbreed nylon tapijt, waarvan u het gemak inmiddels wel kent, nu voor een ongekend lage prijs. Met schuimrubber rug (geen onder tapijt nodig) in een mooie bruin- beige kleur, 380 en 400 cm breed. Pern AKTIE MOEDERS VOOR MOE DERS: voor Schiedam, mevrouw Ver- kaik-Mennen, Óiepenbrockstraat 8, Schiedam, telefoon 702646. EHBO-weekenddienst van vrijdag avond 22.30 uur tot maandagochtend 7.30 uur. voor overgordijnstof loop -*an even bij ons langs. Wij hebben een partij moderne drukstoffen, creton ne en ribstoffen, in 5 verschillende dessins, 120 cm breed, normaal f 7,98 en f 8,50, nu per meter Muziekavond in Lutherse kerk SCHIEDAM - Vanavond wordt er een muziekavond in de Lutherse kerk (Oranjestraat/Westvest) te Schiedam georganiseerd voor leden en belangstel lenden. Ret Rijnmond-saxofoon-kwartet zal werken van Glazonnov, Francais en Niehaus uitvoeren. Dit kwartet bestaat uit Tom de Vette op sopraan-sax; Jaap van der Lee op altsax; Henri Bok op tenorsax en Karei Wolf op baritonsax. Jack Horde, de organist van de Lu therse gemeente, zal muziek van Bux- tehude, Bach en Micheelsen uitvoeren. De uitvoering begint omstreeks 20 uur. 40 Meter extra droogruimte op een zo klein mogelijke plaats met deze droogparasol die ingeklapt bijna geen ruimte vraagt. Geheel van aluminium dus roestvrij. Staat zeer SCHIEDAM - Dinsdag stond het wa ter tussen de binnensluis en de buiten- sluis ongeveer 80 3 90 centimeter lager als normaal. Dit in verpand met de vernieuwingen van de kademuur de Buitenhaven. Ja, en als dan de eigenaar vergeten is dat het water zou dalen, kan het voorkomen, zoals op deze foto, dat de boot vast komt te liggen. Net alle kennissen uitgenodigd om eens een gezellig boottochtje te maken door de binnenwateren van Schiedam en zelfs de motor slaat aan. Maar in Met een luchtballon naar Oxford om een blazer te kopen? Onzin! Niet nodig! Mode van ver - dicht bij huis de herenmodezaak van Schiedam broersvest 6 - tel. 010-26 82 06

De Havenloods | 1974 | | pagina 3