Hans Zettler vindt tennis karaktervormende sport Zwemmen is niet alleen diploma's hebben Ab Schotel: „Zelfstandigheid moeten we waar maken" cc* 1.69 12=o (jlïlSPÜRTl LANGSm WATERWEG Sunlight los van Unilever termeulen m vaiiRoori termeulen termeulen 16 juni vaderdag DE HAVENLOODS, DONDERDAG 6 JUNI 1974 Het zal u zeker niet ontgaan: de vakantietijd nadert met rasse schreden hoewel het weer daar nauwelijks aan meewerkt. We hebben ons er niets van aangetrokken en hebben het heil maar in zuidelijke streken gezocht. Zon, zee en water, weet u wel, zijn er nog steeds ruimschoots voorradig. Ja, een goede vakantie gehad, dank u wel. Spanje mag dan voor grote delen van zijn bevolking geen welvaartsstaat zijn: de toerist heeft het veel te bieden, klima tologisch, gastronomisch, alhoholisch en Crooif. Te gek gewoon, zoals een door het voetbal groot en rijk gewor den Amsterdamse rakker daar vereerd wordt. Dat valt vooral in Barcelona te constateren. Rondom de Plaza de Ca- taluna waar het kampioenfeest van de FC de Barcelona uitbundig werd ge vierd en waar talloze avonden geen plaats was voor de duizenden duiven, straalt de-naam en het gezicht van het idool van de ontelbare kiosken en uit de etalages. Cruyff hier, Cruyff daar, om een complex van te krijgen. Op posters vooral, maar ook als legpuzzel. Cruyff in duizend stukjes. Een creatief spelletje. Waar handige geldmakers al niet aan denken. De korfbalvereniging Vlaardingen laat ons weten, dat ze een suksesvol ver enigingsjaar hebben afgesloten. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst" is het parool en daarom was ér veel aandacht voor de aspiranten en pupil len. Voor deze groep organiseert de vereniging op zaterdag 8 juni een korfbaltoernooi. Aan dit toernooi nemen kinderen van acht tot en met twaalf jaar deel van negen verenigingen uit Vlaardingen en omgeving. In totaal komen er 26 teams aan bod op de zes velden van „Vlaardingen" aan de Wil lem de Zwijgerlaan. De wedstrijden beginnen om elf uur en de prijsuitrei king is omstreeks 16.20 uur. Belangstellenden zijn uiteraard zeer welkom op het korfbalcomplex in Holy,. Vooral de jeugd krijgt op de toernooi-dag een mooie gelegenheid om kennis te maken met korfbal. Is het onmogelijk op 8 juni Holy-waarts te trekken en bestaat er toch belang stelling voor korfbal en voor „Vlaar dingen" dan zijn Irene en John Ditiecher, Lissabonweg 195 (tel. 352967) en Ina en Harry Brouwer, I.W. Frisolaan 30 (tel. 349783) graag bereid alle inlichtingen te verstrekken. Een team van de rennersclub Schiedam zal gaan deelnemen aan de elfde Inter nationale Wieler-avondzesdaagse. lacob Boertjes, Klaas Koetje, Ger Mak en Richard Meeldijk zijn hiervoor uit genodigd. Er wordt gereden in Rozen burg (11 juni), Loosduinen (12 juni), Delft (13 juni), Scheveningen (14 juni) en Gouda (15 juni). Deze vijf ritten %aan over tachtig kilometer en het startschot valt om zeven uur. De laat ste rit van deze zesdaagse wordt gere den in Leiden op 16 juni en telt honderd kilometer. Dan wordt er ge start om 12.30 uur. Op zaterdag 20 juni a.s. houdt DVO'32 grote schoonmaak. De bedoe ling is om dan het clubgebouw schoon te maken, deuren stuitend te maken en waar nodig te schilderen. Tevens zal het plafond van de kantine gewit worden. Een enorm karwei, maar com missaris van materiaal Piet Kortleven gaat ervan uit, dat yele handen licht werk maken. De Vlaardingse Scheidsrechters Ver eniging Vf!V heeft zijn jaarlijkse leden vergadering weer achter de rug. In aanwezigheid van het voltallige bestuur van de COVS-West 2 werden de agen dapunten vlot afgewerkt. Vreugde was er om de uitbreiding van de trainings faciliteiten, waardoor er behalve op donderdagavond met ingang van 1 augustus ook op dinsdagavond ge traind kan worden op de atletiekbaan aan de Marathonweg. Arie Lansbergen zal ook in het komende seizoen de trainingen leiden. Besloten werd - op voorstel van het bestuur - om de wisselbeker van de nederlaagserie, die de scheidsrechters na afloop van het seizoen tegen elftallen van leiders en bestuursleden van de Vlaardingse voet balverenigingen, speelt te vernoemen naar Krijn van Noord. Dit niet alleen vanwege het feit, dat hij in september a.s. 25 jaar lid is van de VSV, maar vooral uit erkentelijkheid voor de vele werkzaamheden, die hij voor de ver-' eniging heeft verricht. De jeugd van PPSC kan van 3 tot en met 10 augustus deelnemen aan een kamp in Leusden (nabij Amersfoort), dat door de CJV Schiedam wordt georganiseerd. De kosten zijn f 79,50, inclusief reiskosten. Eventueel kunnen inlichtingen worden verstrekt door Jan van der Most, Smetanalaan 38 (tel. 709398) en Kees de Graaff, Bachplein 143 (tel. 703540). De Vlaardingse handbalvereniging WIK organiseert op zaterdag 8 juni op haar complex aan de Hugo de Vriesstraat een jeugdhandbaltoernooi. Aan dit toernooi wordt deelgenomen door Achilles (Gorinchem), DWS (Schie dam), Hollandiaau (Vlaardingen), IN- dus '67 (Rozenburg), Hoogvliet, Oliveo (Pijnacker), UVG (Schiedam) en WIK. De wedstrijden beginnen om kwart voor tien en zullen omstreeks half vijf eindigen. Vrijdagavond 31 mei nam Zwaluwen afscheid van zijn trainer Wim van Buuren. Van alle zijden werd hem lof toegezwaaid voor de wijze waarop hij de selectie vier jaar heeft geleid. Maar bij deze woorden bleef het niet alleen. Zijn echtgenote werd letterlijk in de VLAARDINGEN - 28 mei was voor de voetbalvereniging Sunlight een meer dan belangrijke datum. Op die dag namelijk kreeg het bestuur van de algemene ledenvergadering het fiat om de club los te koppelen van de Levers Zeepmaatschappij. Vier jaar onderzoek binnen de USOVV - de bedrijfsvereniging van de Unilever, dat als overkoepelend orgaan fungeert van de sportafdelingen - met als doel de mogelijkheden te bezien van een totale loskoppeling van de Unilever was inmiddels vastgelopen. De conclusies uit het rapport, dat in januari 1974 werd uitgebracht, konden niet de instemming krijgen van de afdelingen binnen de USOVV, die niet bij de sport betrokken zijn. „Sunlight" is bijna vijftig jaar een telg van de Levers Zeepmaatschappij ge weest. Het is nu dus aan zijn tweede jeugd begonnen. Naast duidelijke voor delen geeft zo'n binding met een be drijf ook zijn restricties. Voordelen hebben er tot nu toe gelegen in het beschikbaar stellen van de velden en kleedgelegenheid. Juist dit laatste is voor voorzitter Ab Schotel en zijn bestuursleden echter de aanleiding ge weest om naar onafhankelijkheid te zoeken. De velden waarop „Sunlight" nu speelt vormen het laatste stukje grond waarop de Unilever nog uitbrei ding kan zoeken voor de vergroting van zijn capaciteit. Dat weten de voet balleiders al enige jaren. Net doen of deze handicap niet bestaat was voor „Sunlight" niet langer te accepteren. Ab Schotel en zijn mannen wilden de realiteit recht in de ogen zien. Toen dus het rapport van de USOVV-studie- groep dreigde op onbegrip te stranden namen ze zelf het initiatief om met een rapport uit,te komen. Ab Schotel noemt het een zakelijk rapport. „Vooral omdat het ons toen duidelijk was, dat een onafhankelijke USOVV niet van de grond zou komen", aldus Sunlight's praeses. „Met een open ver eniging kunnen we nu operationeler uitbloeien, omdat we nu iedereen als lid kunnen accepteren en niet langer slechts werknemers van de Unilever hoeven aan te nemen. Anderzijds kun nen we van de Unilever directie niet verlangen, dat ze terwille van onze vereniging hun fabrieksterrein niet uit breiden. In dat verband is de werkge legenheid meer belangrijk dan het voetbal". Visie „Anderzijds mochten we ook niet sla pend toezien en maar afwachten of de velden inderdaad als industrieterrein gebruikt gaan worden. Zouden we dat doen, dan heeft men het grootste recht om ons dan een gebrek aan visie aan te wrijven. Vandaar dat we een rapport hebben samengesteld onder de titel „herstructuering w Sunlight". Een exemplaar hebben we aan de directie gezonden", vertelt Ab Schotel. Het rapport werd gunstig ontvangen. Op 15 mei nodigde de Levers Zeep-direc- tie het Sunlight-bestuur uit voor een gesprek. „Aan het bedrijf hebben we immer veel te danken gehad, maar het zou wat kortzichtig zijn om te blijven drijven op sentimenten. Daarom respecteer ik het ook hogelijk, dat de directie zoveel begrip getoond heeft voor onze wens onafhankelijk te wor den. Dat ze konden begrijpen, dat we niet wilden wachten totdat men onze velden zou afnemen en dat we mensen, die niet bij het Uniléver-gebeuren be- trokken waren ook ruimschoots de kans wilden geven bij ons te voetbal len. Ik geloof zeker, dat onze vereni ging zich een plaats kan veroveren in het Vlaardingse sportgebeuren voor zover we dat nog niet gedaan hebben. Het is toch bekend, dat veel voetbal verenigingen de ledentoevloed niet meer aankunnen. Wij zijn bereid - en dat kan nu - dat surplus op te vangen. Voorlopig nog op de velden aan de Deltaweg, maar we zullen binnenkort de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie verzoeken ons elders in de stad velden toe te wijzen". Deze voorstellen werden op de alge mene ledenvergadering van 28 mei unaniem aanvaard. Niet alleen echter als organisatie staat Sunlight nu op eigen benen, ook financieel. Dat is evenwel de prijs, die de leden graag voor hun rekening nemen. Wij willen voetballen en wij moeten zorgen, dat we ons kunnen waarmaken", stelt Ab Schotel. „Dan moeten we anderen niet gaan aanspreken, maar zelf onze zelf standigheid bewijzen. We hebben onze leden deze stelling voorgehouden. We hebben ze opening van zaken gegeven over alle financiële gevolgen van de loskoppeling. Naar mijn gevoel hebben ze daarvoor veel begrip gehad". Doel Ab Schotel heeft zich volledig voor de zelfstandigheid ingezet. Hij zegt: „Met Sunlight streef ik niet naar geborgen heid. Zelf ben ik bereid veel vrije tijd aan de vereniging te besteden, maar dan moet er ook een doel voor ogen staan. Aan een slapende vereniging wil ik geen tijd besteden. We moeten duidelijk gemotiveerd zijn. We leven in een tijd, dat alles voor ons geregeld wordt van de wieg tot het graf, maar voor een vereniging is dat funest. We moeten zelf de hand aan de ploeg slaan: de tijd van slapers is achter de rug. Ieder van ons krijgt er nu een hoeveelheid werk bij, maar als iedereen binnen de vereniging meewerkt om die taak te verlichten, dan is dat geen probleem". Met de onafhankelijkheid komen ook nieuwe idealen aan de oppervlakte. Ab Schotel „Wanneer ik over idealen spreek dient er een voorgeschiedenis aan vooraf te gaan", zegt Ab Schotel. „Sinds ik de heer Groen als voorzitter ben opge volgd heb ik me bij diverse andere verenigingen georiënteerd op het vlak van de accommodatie. Wat ik geleerd heb is dat men de opzet in het begin vaak klein te houden heeft. Zodra ze dan weer een stukje gebouw voltooid hadden konden ze weer aan een nieu we fase beginnen. Die fase-bouw willen we overslaan. Onze plannen zullen we terdege moeten afstemmen op de toe komst". En die toekomst ligt zeer nabij. Ab Schotel en zijn mannen kunnen de idealen gaan realiseren. Nu zijn er nog zeven senior-, zes pupillen en junior en een dameselftal. Het zullen er zeker meer worden. Nieuwe zorgen dus op organisatorisch en, door de te verwach ten nieuwbouw ook op financieel, vlak. Maar het Sunlight-bestuur is be reid de confrontatie niet uit de weg te gaan. Het is een uitdaging. Ab Schotel: „Niets is mij liever. We kunnen nu aan iets gaan bouwen. We hebben een duidelijke doelstelling voor ogen". GERARD S. VERVER. Hou de extra vakantiekalorie- ën in bedwang. Neem deze metalen badmintonset mee, trim elke dag een uurtje en u hoeft zich niet dik te maken om een extra ijsje of heerlijk koude pils. Metalen badminton set met sterke en veerkrachtige bespanning, kompleet met shujttle in plastic draagtas. Van f 16,95 Lid van Los Bigotos SCHIEDAM Hans en Maijan Zettler, beiden lid van Los Bigotos, terwijl Marjan ook nog secreta resse is, vinden de tennissport een sport, die voor een groot deel afhankelijk is van ongeschreven wetten. Daardoor wordt het gedrag van de tennisser in feite bepaald; hieronder verstaat men dus ook de houding van de speler tegenover zijn tegenstander en de scheidsrechter. Bij Los Bigo tos worden alle competitiespelers aan het begin van het seizoen uitgenodigd een vergadering bij te wonen, waarin de tennis-technische aspekten en gedragsregels besproken worden. In deze vergadering wordt ook de captain van het team bekendgemaakt. De vereniging Los Bigotos heeft de beschikking over drie tennisbanen, ge legen in de buurt van het Sterrebos bij de Admiraal de Ruyterweg. Zoals be kend is er in Schiedam eeh grote Een ander verschil met de veldsporten is het ontbreken van een teamgeest; dat is vanzelfsprekend een feit omdat men hooguit met twee man speelt, in de dubbel. Maar deze dubbelpartijen bloemen gezet en zelf ontving hij zowel van het bestuur als van de selectie geschenken, die de gedachte aan zijn Vlaardingse tijd levendig moe ten houden. Tevens nam Zwaluwen de gelegenheid te baat om het tweede, vierde, zeven de, tiende en veertiende elftal te huldi gen met hun competitie-kampioen schap, terwijl het eerste elftal gefelici teerd werd met het behalen van het Vlaardings kampioenschap. Nadien werd er nog tot diep in de nacht feest gevierd. Op 15 juni organiseert VZC in het buitenbad van het Kolpabad nationale zwemwedstrijden. Hiervoor zullen vele Nederlandse topclubs naar Vlaardingen komen: 't IJ, Zian/Vitesse, PSV, VZC/Ritmeester, Zwemlust/Den Hom mel, Zeemacht en Alphen a/d Rijn. schaarste aan tennisbanen. Los Bigotos zijn vergeleken bij de enkelspelen van heeft drie banen en ongeveer weinig belang, honderenvijftig leden, waardoor de vereniging aparte tijden voor senioren en junioren heeft moeten instellen. De -rr i «n Tennisbond heeft bepaald, dat er per V CrSCillllCIl baan zestig mensen maximaal moeten Juist doordat je tijdens een tenniswed- zijn ingeschreven, voordat de ver- strijd helemaal alleen staat tegenover je eniging een ledenstop kan invoeren. Hans Zettler vindt dit een belachelijke zaak, omdat hij zich niet kan indenken dat de bond deze norm serieus be doelt. Een baan is al „vol" als er vier mensen op staan; meestal komen dc leden op zondag toch zeker voor een uurtje tennissen en als men ervan uit zou gaan, dat hooguit tien uur per dag zestig mensen zouden kunnen spelen, dan gaat men zich toch wel afvragen of deze norm goed te noemen is. Beheersen De tennissport vindt Zettler beslist geen sport, die meer recreatief is dan andere sporten. Er zijn echter grote verschillen tussen de veldsporten en tennis op te noemen. Tijdens een voetbalwedstrijd moedigen de suppor ters hun club aan, joelen de tegenstan der uit en becritiseren de scheidsrech ter bij bijna al zijn handelingen. Tijdens een tenniswedstrijd kijkt het publiek meestal gespannen toe, hou den hun mond dicht en applaudiseren bij een mooie actie van een willekeu rige speler. In het spel worden de spelers dus niet gestoord door rumoerige toeschou wers. De scheidsrechter, die in de tennissport empire genoemd wordt, krijgt bijna nooit klachten van de spelers over menigsverschillen of een bal dan wel niet „in" of „uit" is geweest en na de wedstrijd bedankt men hem voor de leiding. Alleen bij het proftennis hoort men wel eens iets over uit de hand lopende wedstrijden, maar dit is gedeeltelijk goed te praten omdat hier grote sommen geld op het spel staan. tegenstander, noemt Hans Zettler de sport karaktervormend voor de men sen, die op lage leeftijd aan deze sport beginnen. Men moet zich leren beheer sen en men moet altijd netjes blijven tegenover de tegenstander. Vóór een competitiewedstrijd is het bijvoorbeeld niet toegestaan alvast een beetje in te slaan, voordat de tegenstander op de baan is, omdat laatstgenoemde hier niet toe in staat was. Weer een ander verschil met de veld sporten is, dat men aan twee spelers genoeg heeft om te spelen, waardoor het niet nodig is om te wachten op bijv. een aanschrijving voor een wed- Los Bigotos speelt in de winter ook in de Margriethal. De vereniging heeft echter nogal onaangename zaken in dit verband meegemaakt. Toen men in oktober van het vorige jaar begon, kreeg men een baan op zondagavond en op zaterdagmorgen. Van de zeven Scbiedamse tennisver enigingen zal Los Bigotos ongetwijfeld de laagste gemiddelde leeftijd hebben; Deze komt ongeveer op 23 a 24 jaar. De vereniging heeft een groot aantal zeer jeugdige spelers vanaf vijf- tot twaalfjarige leeftijd. Deze jeugd krijgt bij Los Bigotos een gedeelte van haar opvoeding; vooral omdat zij in de kleine gemeenschap alles zelf moeten Hans en Marjan Zettler zijn beiden van mening, dat hun vereniging meer dan genoeg leden heeft in verhouding tot de banen en daarom maken zij liever geen propaganda voor hun sport. „Als de Gemeente toestemming gaf voor het aanleggen van één of meerdere nieuwe banen, zou dat probleem zijn opgelost", aldus hun woorden. KEES JONKER. VLAARDINGEN - Op woensdag 12 juni wordt op de Hugo de Grootschool aan de Brusselweg 209 een fancy fair gehouden. Er is 'een rad van avontuur, grabbel-ton, visspel, prijzenboom en vele andere spelletjes. Er zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld. De fancy fair is geopend van 3 - 5 uur en van 19-21 uur. Wij adviseren u graag bij het beleggen in DIAMANT de steen der wijzen. HOOGSTRAAT 216 TEL. 010-343463 f f f f f VLAARDINGEN 03K juwelier aangesloten bij de Internationale Goldring organisatie VLAARDINGEN - Martine Knijff schreef de volgende impressie over het zwemonderwijs aan kinderen bij zwemschool Goederend in Vlaardingen. „Op een doordeweekse dag besloten we een kijkje te nemen bij de zwemschool. Een lichte chloorgeur verwel komde ons in de wereld van badhokjes, duikplanken en zwemwater. Vanaf het terras zagen we de instructeurs van de zwemschool druk bezig de kinderen van kurken en bandjes te voorzien. Kinderen vanaf vier jaar begaven zich naar hun plaats en de les kon beginnen. In het ondiepste gedeelte van het bad ondervond een klein meisje voor het eerst van haar leven hoe ze met een planke drijven kan. Zwemschool Goederend werd 11 jaar geleden opgericht. Duizenden kinderen en volwassenen werden opgeleid voor de zwemdiploma's. Zes zijn het er tegenwoordig. De heer Goederend zegt over de zwemsport: „Tegenwoordig is het zo dat op vrijwel alle lagere scholen zwemles in het opvoedingspakket opgenomen. De kinderen gaan in groepsverband naar het zwembad. Dit is bevoordelijk voor de lichaamsbeweging en de zwemkunst van de kinderen. Jammer is alleen dat als de kinderen van school zijn, het zwemmen ook vaak van de 'baan is. Daarom zié ik in de zwemschool een aanvulling op het schoolzwemmen". Jaarlijks bedraagt het aantal kinderen dat afzwemt op de school zo'n 1200. Natuurüjk is het niet zo dat het behalen van één of twee zwemdiploma's het zwemmen overbodig wordt. Zwemmen is niet alleen „diploma's hebben". Het betekent een vorm van ontspanning, waarbij de kinderen ook nog leren met andere kinderen om te gaan. Dat de minimum leeftijd bij de zwemschool daalde naar 4 jaar is te danken aan het feit dat men heeft ondervonden dat het kind vlugger leert zwemmen als het reeds vroeg met het water vertrouwd is Ook met de speciale kleurenlessen worden verrassende resultaten be reikt. Hier werkt men met kleuters vanaf drie jaar, die de trots van het gezin zijn als ze hun eerste slagen onder de knie hebben. Ideale vakantie shirts, niet alleen omdat ze zo voordelig zijn, maar vooral omdat u ze niet hoeft te strijken. Neem ze mee in de vakan tiekoffer deze zó gewassen - zó droog shirts in geel, rood, groen en blauw, maten S t/m XL. Nu van f 7,95 voor XXL panties met een goede pasvorm geschikt voor de maten 46 t/m 52. Naadloze panties met een groot tussenstuk in het verstevigde broek je, in normale kousenkleur. Pa staat er gekleurd op. En niet alleen pa, want deze super 8 kleurenfilm gaat natuurlijk mee op vakantie. 3M super 8 film met een superieure kwaliteit, inklusief ontwikkelen nu guldens voordeliger. SllpÉ

De Havenloods | 1974 | | pagina 4