Mensen 'uit Zwitserland' 59?° MET DE HAVENL OPREIS 129® uniska parket termeulen f. termeulen Holland festival in Rotterdam termeulen termeulen PERZISCHE TAPIJTEH DERAG DE HAVENLOODS, DONDERDAG 6 JUNI 1974 23-551 Een van de tentoongestelde werken: Onisaburo Deguchi (Ryu). In het museum voor Land-en Volken kunde wordt zaterdag 8 juni een bij eenkomst gehouden in samenwerking met het Instituut voor godsdienst communicatie "Interreligio". De conservator voor Azië, drs. G.M.B. Ondei, spreekt over het Boeddhistische kloosterleven in Thailand en vertoont daarbij dia's. Vervolgenss vindt een rondleiding over de tentoonstelling „Kunst van een beweging" waarbij zowel de Japanse calligrafie als de theeceremonie worden gede monstreerd. Deze bijeenkomst duurt van 's mor gens 10.30 uur tot 's middags 15.00 uur. Als bijdage in de kosten dient de toegangsprijs van f. 3,-. Men wordt verzocht zelf voor zijn lunchpakket te zorgen. Gezien de beperkte accommodatie worden belangstellenden verzocht zich zo spoedig mogelijk telefonisch op te geven: 010-19 46 87. Tot en met 20 augustus 1974 worden in het Natuurhistorisch Museum (Dio ramagebouw) schilderijen en tekenin gen met afbeeldingen van dieren ten toongesteld. De geëxposeerde schilde rijen en tekeningen, 30 in getal, beho ren tot de collectie G.J. van Heek jr. van het Rijksmuseum Twenthe te En schede. De heer G.J. van Heek jr. (1880-1958) was een entousiaste jager en natuurbe schermer. Hij verzamelde schilderijen en tekeningen van dieren waarvoor uit oogpunt van de jacht een bijzondere interesse aan de dag werd gelegd. Een groot aantal schilderijen en tekeningen werden in de loop der jaren door de heer van Heek aan het Rijksmuseum Twenthe geschonken. Op de tentoonstelling zijn werken te zien van een tiental voornamelijk Duit se, maar ook Nederlandse schilders. Zo zijn er een aantal werken van de beroemde dier- en jachtschilder Richard Friese (1854-1918) tentoon gesteld. Friese nam onder meer deel aan de jachten van keizer Wilhelm II in Oost Pruisen en had tot opdracht tekenin gen te maken van de door de keizer geschoten edelherten. Ook van de bekende dieren- en land schapschilder Friederich Wilhelm Kuhnert (1856-1926) zijn enkele wer ken te zien. In afwijking van wat gebruikelijk was werkte Kuhnert uit directe waarneming in de vrije natuur. Het museum is dagelijks geopend van 8.30 tof 17 uur. Draka polyaether voor jaren lang slaapgenot. Super matrassen van Draka poly aether nu bijna 50 tot 100 gulden voordeliger. Ook al was u het niet van plan, koop nu uw nieuwe matras met een s.g. van liefst 40! Keus uit de kleuren goud en blauw, normaal f 175,-- tot f 345,- 80x190 cm 0 Ineens duiken in modieuze boetiekjes en hippe keldertjes weer miniaturen op; fijn geschilderde portretjes op broches of aan halskettingen. Uitingen van een oude kunst, die in een tijd dat men in een wip fotootjes kan laten maken, bijna was verdwenen. De oorsprong van de miniatuurkunst ligt in de middeleeuwen. Monniken versierden de Jioofdletters van hun geschriften met allerlei afbeeldingen. Hoewel onder meer in de getijdenboe ken wel vorstelijke personen werden afgebeeld, is pas tijdens de renaissance sprake van gelijkende portretten. Men schilderde met olieverf op dunne blaadjes koper of zilver, maar fijnere resultaten werden bereikt met gouache of waterverf op perkament of karton. Ook gebruikte men wel speelkaarten, daarbij de kleuren van de kaart als ondergrond gebruikend. Het was een verbetering toen men op dunne plaatjes ivoor begon te schilde ren. Dit materiaal geeft een doorschij nend effeckt, wat vooral de huidkleur levensecht doet lijken. De moeilijk emailleertechniek tenslotte, waarbij de kleur tijdens het verhitten verandert, beloonde menigmaal de volhardende kunstenaar met prachtige glanzend en zeer duurzame miniaturen. De miniatuurkunst was wijd verbreid. Er zijn de statige en tegelijk dandy achtige Engelse herenportretten uit de 17e eeuw, vertederende Franse por tretjes van gravinnen en maftresses uit de 18e eeuw en romantische Duitse dames met 19e eeuwse luifelhoeden en strikken. Miniaturen, die de eeuwen door een zeer gewaardeerd en vaak kostbaar geschenk vormden, treft men behalve als sieraad, ook aan op tabaksdozen, poederdozen, serviesgoed en meubels. In grote paleizen vond men wel kabi netjes, die van onder tot boven behan gen waren met miniaturen. Achttiende eeuwse dames droegen soms in hun hoog opgemaakte pruiken portretjes van kinderen, zoals men bij de moderne automobilisten wel fo to'tjes aantreft op het dashboard. In de rococo-zaal van het Historisch Museum worden enkele miniaturen uit de verzameling van dit museum ge- Een miniatuur van de Barones Olivier met haar dochtertjes, van wie één, Cecile, later Gravin van Hogendorp zou worden. 30 Gulden voordeel per meter. Kamerbreed tapijt van een zeer bekend merk (namen noemen we niet) nu met kamerbreed voordeel, Dit tapijt met juterug is er in 8 kleuren: bruin, beige, goud, groen, enz. Nu per meter, 400 cm breed, nf 8 0 voor Dit tapijt wordt gratis gelegd. Ook dit jaar neemt Rotterdam traditiegetrouw deel aan het Hol land Festival met een program ma, dat zich' binnen het tijdvak van 18 junk tot en met 6 juli afspeelt. Kunstmanifestaties op het gebied van muziek, ballet, toneel, opera, musical en pop muziek maken deel uit van het programma, zodat dit elck wat wils biedt. Ballet, opera, musical en toneel worden in de Rotter damse Schouwburg gegeven, ter wijl voor de concerten de zalen van de Doelen openstaan. Op balletgebied verwachten we het Nationale Ballet (18 juni). The Royal Ballet uit Londen (22 juni) en de Louis Falco Dance Company uit New York (28 juni). In de Lantaren treedt voorts nog op het Pilobolus .Dance Theatre uit New York, een nieuwe vorm van dans, die een gymnastiesche vorm van training verraadt (16 en 17 juni). Voor de operaliefhebbers staan Le Nozze di Figaro van Mozart (27 juni), l'Erismena van Cavalli (4 juli) door de Nederlandse Operastichting op te voe ren op het programma. De liefhebber van musicals vindt de musical Corfax, gespeeld door La Mama E.T.C. uit New York, in het Festivalprogramma opgenomen (1 juli), terwijl aan het toneel de Young Vic Company uit Londen met Much ado about Nothing van Shakespeare 1 juli), het Deutsches Schauspielhaus uit Hamburg met Stal- lerhof van Kroetz (25 en 26 juni) en de Compagnie Pierre Spivakoff uit Parijs met Délirante Sarah (30 juni en 1 juli) hun beste krachten zullen wij- Bovendien vindt 22 en 23 juni in de Lantaren nog de opvoering plaats van het volkstoneelstuk Waark, dat zich afspeelt rond sociale toestanden in Oost-Groningen. Muziek Voor de muziek-manifestaties zijn geëngageerd het N.C.R.V. Vocaal Ensemble in samenwerking met het Nederlands Kamerkoor (22, 29 juni en 6 juli) met drie zeer gevarieerde pro gramma's. Verder het Collegium Voca le uit Gent en Musica Antiqua uit Amsterdam met een integrale Messiah- uitvoering van Handel 1 juli). Wat de popconcerten betreft: de ensembles Captain Beefheart (23 juni) en Hawkwind (26 juni) zullen met een programma van populaire melodieën de popliefhebber tot het uiterste ver voeren. De liefhebber van de klassieke en moderne symfonische werken zal zijn hart weer kunnen verpanden aan het concert van het Radio Philharmo- nisch Orkest onder leiding van Hans Zender, die met medewerking van het B.B.C.-koor en het Groot Omroepkoor en een viertal zangsolisten de Gurrelie- der van Schönberg zal vertolken (18 juni). Het Rotterdams Philharmonisch Orkest speelt onder leiding yan de populaire dirigent Willi Boskowsky werken van Haydn, Schubert, Reznicek en Johann Strauss (21 juni) terwijl Ingrid Haebler een pianocon cert van Mozart zal verklanken. Verder treedt het Rotterdams Philharmonisch Orkest nog op onder leiding van Luciano Berio, met Cathy Berberian, sopraan, Anthony Benaventura, piano, en Raymond Delnoy, fluit (28 juni). Alle informaties omtrent entreeprij zen, abonnementen en besprekingen worden gaarne aan de plaatsbespre kingsbureaus van de Doelen, de Rot terdamse Schouwburg en de Lantaren verstrekt. Extra zware kwaliteit velours. Velours is er niet uitsluitend voor het klassieke intérieur, let u maar eens op de kleuren. Een extra zware kwaliteit velours in goud, groen, fraise, rood en geel, nu door kleine schoonheidsfoutjes die niets aan de kwaliteit afdoen, extra voordelig. 120 cm Breed, per meter van f 29,98 voor De liftkooi In zo 'n betonnen woongevaarte Blijft een bron van inspiratie Bij 't observeren Van Het menselijk gedrag Gisteravond in het spitsuur Reisde ik Omhoog naar torenhoogte Saamgepakt met twintig anderen Die eigenlijk je buren waren Maar kénnen,neen Ze stonden sprakeloos te staren In het niet Of in een krant te neuzen Op elke etage Werden er twee of drie gelost Die mompelden dan Goedenavond! De blijvenstaanders mompelden G'n avond terug, zonder opzien Ik overdacht Zou 'k bij het uitstappen In plaats van groeten Een verwensing spreken Of iets raars gaan zeggen Zomaar 'k Wed, dat niemand 't merken zou G'n avond, zou men zeggen Als laatste overblijfsel Van wat eens conversatie was Die allerlaatste rest Van vroegere samenspraak In de taveerne- Of rond de linde op de brink Ik stapte ui Ik sprak, zij 't binnensmonds, toch duidelijk Grijnzend beleefd, terwijl de takke, 't heen en weer Geen van mijn mede-hokbewoners Die iets merkte G 'n avond hoorde ik In dofgemompeld koor de lift trok door Leen de Zwart Met Andere Woorden De landen en werelddelen, die in de vorige puzzel verstopt waren, zijn: Zwitserland, Griekenland, Joegoslavië, India, België, Zuid-Amerika, Noord Afrika, Azië, Andorra, Noord Italië, China, Spanje en Afghanistan. Van de goede oplossers werden als winnaars aangewezen: J. A. van der Steen, Plein- weg 27c, Rotterdam; A. van der Lee, Julianalaan 92, Vlaardingen en P. A. Beider, Irene'Straat 6, Barendrecht. De winnaars krijgen een tientje thuisge stuurd. I Verkoopfiliaal Schiedam 's-Cravelandseweg 956 Telefoon 010-7034 76 Naar Parijs of naar de wereldkampioenschappen1 Van 24 tot en met 27 juni en van 7 tot en met 10 juli maken we een vierdaag se reis naar Parijs. Er wordt gelogeerd in het Paris Lyon Palace Hotel, waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien, wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reislei der weet er alles van en de tourincar is steeds ter beschikking. De prijs be draagt f 232,50 per persoon 1 per soonskamer f 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Ver sailles, koffietafel op heen- en terugreis en groot afscheidsdiner bij Gorinchem. Het volledige programma luidt als le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak, Rotterdam via Breda, Ant werpen en Gent naar Kortrijk waar in restaurant Francois een koffietafel ge reed staat. Vervolgens via Lille naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner 19.30 Er is een tijd geweest dat ze mij geen kwaad van Zwitserland moesten vertellen. Zwitserjand was voor mijn besef een land dat op de een of andere manier buiten de zondeval gebleven was. Met al die bergen en die reine sneeuw en de edele, tevenstrefzekere, Willem Tel niet te vergeten. Alleen het woord „eedgenoot schap" al riep iets van diepe vrede een eensgezindheid bij mij op, begeleid door vriendelijk gejodel. Urenlang kon ik fotoboeken met platen uit die sneeuwstreken bekijken en wegdromen in koude sledetochten en warme ontvangst in het knusse houten huis. Ook de Zwitserse meisjes in hun gezellige pakjes en onder grappige hoedjes droegen bij aan de bekoring die dit gebied voor mij tot zoiets als de navel der aarde maakte. Zwitserland voerde ook nooit oorlog, zo werd mij op school geleerd en ik prees dat in mijn hart. Een kleine vlek van neutraliteit ook tijdens de laatste uitbarsting van bestialiteit overschaduwde wel even mijn aanhankelijkheid aan dit land van het absolute bankgeheim, maar toen ik het na de oorlog bezocht ging mijn hart toch open. Basel vond ik niet veel bijzonders, maar ik ben van huis uit gewend dat men door de zure appel heen moet bijten om het zoet te genieten. En dat geschiedde dan ook. Ik bewonderde het land en genoot met volle teugen van de dynamiek van zijn bodem. Waarom ik dit alles ophaal? Zwitserland is voor mij gevallen in een diepe jammerstaat. Nu al voor de tweede keer ben ik in naam van dat land op een afschuwelijke manier bedrogen. De eerste keer is enkele jaren geleden. Op een dinsdagavond, ik vergeet het niet gemakkelijk, werd ik om zeven uur opgebeld door een jongeman die vroeg of hij bij mij terecht was al pastor van die en die kerk. Op mijn bevestigend antwoord op deze in een wat Duits aandoend accent gestelde vraag vertelde de jongeman een verhaal. Hij had met zijn broer namens „Pappie" in Zwitserland een show van textielstoffen bijgewoond. Nu waren er een aantal lappen over, en het was eigenlijk niet meer de moeite-waard om die mee terug te nemen. „Pappie" had dan ook getelefoneerd dat ze die stoffen moesten achterlaten en aan de pastor van die en die kerk moesten geven en dat was ik. Ik vond het voorstel vreemd, maar zo te zien kostte het niets en zou ik er een aantal mensen een plezier mee kunnen doen, dus ik liet ze komen, want ze wilden het even aanreiken. En daar kwamen ze. Toen ze in de deuropening voor mij stonden, rook ik al iets, mcfar ik ben toch niet zo geweldig snugger in die dingen, ik liet ze binnen.' Dit was mijn grote fout. Ik kan het verhaal kort maken. Er was geen sprake van „Pappie" en weggeven. Ik zou wel bezwaren hebben tegen gratis ontvangst en daarom mocht ik de f.900,- douanerechten betalen, dan bofte ik geweldig. Ik vond mezelf toch nog knap doen ik ze de deur uit had met vijftig gulden verlies en drie vrij waardeloze lappen. Maar nu is het pas weer zover geweest. Opnieuw was Zwitserland in het spel. Ik wordt opgebeld door iemand die in zware morele nood zit. Hij had mijn adres van het kerkelijk bureau gekregen en wilde mij spreken. Nu zeggen de mensen wel dat er zoveel morele en geestelijke nood onder de mensen is, maar iedere predikant, neem dat van mij aan, is toch een beetje over z'n kuif gestreken als iemand hem om hulp vraagt in dat soort zaken. Hij ruikt het eigenlijke werk: helpen van de mens in nood. Zo ook ik. Ik maakte een afspraak met Michel, zoals hij zich noemde, in een zaal van de kerk waar ik die avond toch moest zijn. Een uur later zaten we tegenover elkaar. Michel wat aarzelend, een sympathieke knaap in zo'n blauw jeans-pak en oranje hemd, eigenlijk wel heel netjes en ik in afwachting van wat ik zou te horen krijgen. Ik moet het verhaal kort maken. Of ik geheimhouding kende? Mijn bevestigend antwoord bracht hem op z'n gemak en gaf hem zoals ik later merkte de gelegenheid om zijn fantastisch verhaal wat minder ongelofelijk te laten klinken. Hij had immers geheimhouding gevraagd. Nu, het kwam hierop neer. Michel was van kerkelijke huize, doordat hij vroeg wees geworden was had hij er niet veel meer aan gedaan. Via een r.k. kostschool was hij op een tekenacademie terecht gekomen. Dienst geweigerd en daarom naar Parijs uitgeweken. Daar een goede tijd gehad. Tekenen voor allerlei firma 's en van de hand in de tand leven, nee, dat was je van het geweest. Toen had hij daar een aanbieding gekregen om voortaan uitsluitend voor een aantal nachtclubs in Zwitserland te tekenen. Ik knikte begrijpend, hoewel ik me afvroeg wat daar allemaal voor te tekenen viel, maar ja, dat lag natuurlijk aan mijn onkwetendheid. Enfin, de baas voor wie hij werkte gaf hem al gauw ook opdrachten voor Berlijn en Budapest, namen die hij en passant noemde. En daar had hij dan weer allerlei gegevens moeten zien op te diepen en ook wel eens iets meenemen, ook wel eens een keer iets helemaal uit China. Maar daar ging het allemaal niet over. Hij was rijk geworden in een verkeerde job. Dat was duidelijk. En hij wilde eruit. Hij wilde daarmee kappen. Hij had zijn besluit genomen nadat zijn meisje gestorven was onder omstandigheden die hem niet zuiver leken. Nu zou hij ongetwijfeld door de „heren" voor wie hij gewerkt had achternagezeten worden - ze hadden hem al weer benaderd - enfin, hij was min of meer voortvluchtig, had geen paspoort en wilde schoon schip maken met zijn verleden. Op de bank in Zwittserland, hij schreef het adres voor mij op, had hij een grote som gelds en daar wilde hij vanaf. Ik moest hem daar bij helpen en hem opgave doen van een charatieve instelling waarop hij het bedrag zou kunnen laten storten. Ik begon er opgewonden onder te raken. Wel staken zo nu en dan de twijfels hun kop op, tijdens de al te fantastische gedeelten van het verhaal, maar dan dacht ik, ach, wat weet ik ook van die wereld. Dat is daar misschien allemaal heel gewoon. Ik beloofde hem daarbij te zullen helpen. Er viel een pak van mijn hart. De morele nood, waarin ik hem nu ongetwijfeld verder zou helpen, viel mee. Ik zou hem nu verder begeleiden op de weg, terug naar een ordentelijk leven. En in mijn geest zag ik de gezichten al van de directeuren van de mij te noemen instelling bij de ontvangst van het fabelachtige bedrag. Hoewel hij mij nog wel even tegenviel toen hij daarna om honderdvijfentwintig gulden vroeg om een kamer te kunnen betalen die hij juist die dag kon huren - hij zou het allemaal ruimschoots terugbetalen door een kleine baan die hij inmiddels verworven had - leek mij die vraag toch niet onbillijk Je moet maar uit Zurich komen en geen cent meer hebben. Mijn hart was goed en de honderdvijfentwintig gulden kwamen spoedig boven tafel. Het was tenslotte 'n sprotje om een kabeljauw te vangen, al dacht ik op dat moment niet zo platvloers. Had ik dat maar gedaan, dan had ik hem waarschijnlijk gauwer doorgehad. Ik beëindig m 'n verhaal. Hij heeft mij en een door mij erbij gehaalde jurist toch nog veertien dagen aan het lijntje gehouden en daarbij telkens kleine bedragen afhandig gemaakt. Eerlijk gezegd liet ik me de laatste dagen aan het lijntje houden want ik was vast besloten om hem te vragen wat nu de diepe reden was dat hij al die verhalen nodig had om aan z'n leefgeld te komen en dan zou er misschien toch nog iets uitgekomen zijn. Nog heb ik hem niet aangeklaagd en nog hoop ik hem eens te kunnen vragen naar datgeme wat werkelijk voor hem van belang is. Maar of dat ooit gebeuren zal. Ach, dat van Zwitserland, vergeet dat maar. Ik moest tenslotte toch een aanloop hebben voor dit verhaal. Maar waarom zouden die jongens altijd Zwitserland noemen? Dat blijft me wel bezig houden. Vanwege gewaande betrouwbaarheid? Vrienden van mij zeggen bij die vraag dat ik ook dat maar vergeten moet en dat Zwitserland evenmin overgeslagen is bij de zondeval als ieder ander land. Visserman. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Tertre, waar u gelegenheid krijgt om op één van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13.00 lunch in hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opéra de Madeleine Arc de Triomphe, Palais de Chaillot, Eiffel- toren, Panthéon en Graf van Napo leon. Om 19.00 uur dineren 's avonds gelegenheid voor eventueel theater- 3e dag: Om 10 uur gaan we weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, onder andere langs de boe kenstalletjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Conciergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13.00 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan wij een tocht maken naar Versailles, waarbij wij dwars door het Bois de Boulogne zullen rijden en waarbij u de gelegenheid heeft het Paleis van Versailles met zijn beroemde spiegelglazen te bezichtigen. Om 19.00 uur diner. Om 21.00 uur staat de tourincar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. eiland) te Rotterdam waar ook tele fonische bestellingen worden aangeno men onder nummer 132170 door mej. Kaptein. U dient er dan echter wèl rekening mee te houden dat de toe gangsbewijzen zo vlug mogelijk moe ten worden afgehaald. De bus voor Uruquay vertrekt 's mor gens om 7.30 uur vanaf de Westblaak t.o. Cinerama. De wedstrijd wordt de HANNOVER gespeeld. Hiervoor heb ben wij 3 verschillende prijzen daar er drie verschillende rangen zijn. Te we ten: onoverdekte zitplaats (cat.3)' f 6.9,- (dus inclusief toegangsEëwijs van f 25,-); overdekte zitplaats (cat.2) f 75,50 (inclusief toegangsbewijs van f31,50); overdekte zitplaats (cat.l) f81,50 (inclusief toegangsbewijs van f 37,50). De wedstrijden tegen Zweden en Bulgarije worden in Dortmund ge speeld en voor ZWEDEN vertrekken wij weer op de Westblaak t.o. Cinera ma om 12 uur, de bussen voor BUL GARIJE tenslotte zullen klaar staan op dezelfde plaats waar dan om 9.15 uur vertrokken wordt. De prijs voor beide laatst genoemde wedstrijden is een grapje van De Havenloods namelijk f41,50 inclusief staanplaats van f 12,-. Bestelt u zo snel mogelijk daar de voorraad echt beperkt is. 4e dag: Na het ontbijt gaan weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de warme lunch. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar hotel Gorinchem voor het grote afscheids diner. Terug in Rotterdam om 22.00 Boekingen: HOOFDKANTOOR DE HAVEN LOODS Pr. Hendrikkade 14, Rotter dam, tel. 132170. BIJKANTOREN VLAARDINGEN, Hoogstraat 122, tel. 35291 1. KRIMPEN A/D IJSSEL Veld en Beemd 25, tel. 01807- 6899. EN BIJ ONZE AGENTSCHAPPEN. Door een gelukkige omstandigheid kunnen wij weer een aantal voetballief hebbers blij maken met een toegangs bewijs plus een rit uit en thuis naar: Holland-IJruquay op 15 juni aanstaan- BOEKINGEN KUNNEN UITSLUI TEND plaatsvinden op ons hoofdkan toor, Prins Hendrikkade 14 (Noorder- 20 Stad-schoon-houders. Ja, dat zijn deze stevige vuilniszak ken die niet openscheuren en de straat bevuilen. Houd-uw-stad- schoon met deze grijze huisvuilnis zakken waar erg veel ingaat. Nu per 20 stuks (zolang de voorraad strekt) pmmmmmmmmmmmmmmm Koop uw rechtstreeks bij de importeur. Een vertrouwd adres met 100 pet. garantie. Altijd voordeliger. Ook voor reparatie Koopavonden geopend ROTTERDAM: Boezem weg 136 138 tel. 14.06.19 t.o. Veemarkt lijn 1, 3, 8, 9 en bus 36 en 37. Hl LLEGERSBERG:Freencksplaats9 tel. 18.77.00 i lijn 4, bus 35. Vanuit omliggende gemeenten bereikbaar 1 lijn 2 en 4. 140x200 cm f250,80 90x190 cm f 139,80 90x200 cm f 149,80 120x190 cm f 195,80 130x190 cm f215,80 140x190 cm f235,80

De Havenloods | 1974 | | pagina 9