Schiecarton sluit eind september I Discussie in de raad over taak van opbouwwerkers Maassluise zeskamp viel in het water Bewoners spreken zich uit vóór containers Schiedam krijgt nieuw hotel El£iv UlUlAJ Ontslag voor 270 werknemers èstijn verplaatst naar Olympiahal BEZORGERS (STERS) VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG .N VLAARDINGEN - SCHIEDAM ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER KRIMPE NEPWAARD E.O Mevr. Van Gent: „De Heipaal stelt zich politiek op" dinsdag 11 juni 1974 23e jaargang no. 32 EDITIE SCHIEDAM KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 VLAARDINGEN - De moeilijkheden in Holy tussen de belangen- commissie Eksterlaanflats en het wijkcentrum De Heipaal en het politieoptreden tegen het JAC waren de onderwerpen waarover slechts een aantal raadsleden zich vorige week in de raadsvergadering Met^Mme mevrouw J.J. van Gent (KVP) ging uitvoerig in op de situatie in Holy. Zij vroeg zich af wat de taak vafi een wijkcentrum is en of opbouwwerkers zelf kunnen beslissen over het al of niet medewerking verlenen aan aktiviteiten in de wijk. De problemen tussen de belangencom- wijkcentrum is. missie Eksterlaanflats en het wijkcen- Mevrouw Van Gent. die zoals ze trum ontstonden toen de opbouwwer- meedeelde, zich grondig in de zaak had te™ weiïrden mee te werken aan een verdiept, maakte zich zorgen over de folder over de kinderlokker. De tekst politieke opstelling van De Heipaal Zij van deze folder was volgens hen discri- doelde op een d minerend. De belangencommissie zingen en op de opstelling van De schreef daarop een brief aan het colle- Heipaal tegen Empeo. deel d ge met de vraag wat de taak van het verontrusting van de belangencommis- SCHIEDAM - Uit de enquête die de VROM in Schiedam Zuid heeft gehouden blijkt dat het oveig.ote deel van de bevolking vóór de handhaving van de containers is. Ongeveer tachtig procent van de mensen die de enquête hebben ingevuld, bleek tevreden te zijn met de containers. Door de uitslag van het onderzoek is de kans groot dat binnen afzienbare tijd meer wijken van Schiedam zullen gaan werken met een afval container. Oud-leerlingen en leerlingen vi MEVROUW DRS. E.C.M. KAMP-KAN lerares Frans aan de Libanon Scholengemeenschap, worden uitgenodigd haar AFSCHEIDSLES wonen, die zal plaa 21 juni a.s. om 16J n het hoofdgebouw aan de 6. It verzocht vóór 17 juni mst op te geven bij de school. (Tel. OIO- 13.47.75). Bijdragen voor een afscheidsgeschenk worden op prijs ge steld op giro 44.13.35 t.n.v. H.C. Hanne man te Rotterdam. Schootle Libanon- Scholengemeenschap Dorpsomroeper kondigde actie voor orgel aan MAASSLUIS - Om de actie „Redt het orgel van Maassluis" onder de aandacht te brengen liep vrijdag een echte dorpsomroeper door Maassluis. De omroeper was af komstig uit Sluis. Hij kondigde het begin van een nieuwe actie aan. Eén van de activiteiten was het optreden van het Schevenings Vis sersvrouwenkoor. dat een concert gaf in de Grote kerk. Er is in totaal f30.000,- nodig voor het orgel van de Grote Kerk. Bij de Nutsspaarbank is een giro nummer geopend voor giften. Het nummer is 6511-810028980 ten name van de heer S. Blaeker. Ondanks de positieve uitslag zijn er nogal wat klachten gehoord van mensen. Vooral de stankoverlast bij mooi weer is voor velen een moeilijk te verteren punt maar er zijn veel bewoners ontevreden over de plaats waar de containers staan. Zo zijn er mensen die vinden dat er wel wat groen om de bakken kan worden geplant en dat in sommige straten de ruimte te smal is om zowei aan het verkeer als de containers plaats te bieden. sie Eksterlaanflats. Op deze manier worden bewoners in een bepaalde maatschappijvisie gedwongen. We moeten voorkomen dat er een Dennen- dal-situUie ontstaat", aldus de boze mevrouw Van Gent. „Daar komt nog bij dat de opbouw werkers en de beheerder van de Hei paal bezig zijn met het wijzigen van de statuten. Zij willen zitting hebben in het bestuur. Voorstellen daartoe liggen al bij CRM." Lastige Vlaardinger Gerard Schut was het helemaal niet met mevrouw Van Gent eens. „De Heipaal is een onafhan kelijke stichting en opbouwwerkers mogeirt toch zeker ook wel een eigen mening hebben." Wat die medezeggen schap in het bestuur betreft, zijn er volgens Schut al heel wat instellingen die op dezelfde wijze werken. Wethou der Weeda stelde dat het college de gebeurtenissen op de voet volgt en dat er een gesprek zal plaatsvinden met het bestuur van de stichting. Tweede punt van uitvoerige discussie betrof de onenigheid JAC - politie. Opvallen daarbij was dat er van de zijde van de PvdA-fractie niets werd gezegd over deze kwestie. Alleen Henk Krabben liet heel voorzichtig zijn stem horen. Uitvoerig ging het PCG raadslid mevrouw M. Bellingwout in op de gebeurtenissen. Als bestuurslid van de Stichting Welzijn vond zij het niet terecht dat de stichting door het colle ge op de vingers werd getikt over het persbericht. Zij sprak van een stuk wantrouwen dat was ontstaan tussen de politie en het JAC, wantrouwen, dat zo snel mogelijk de wereld uit geholpen moet worden. Wel vond zij dat het JAC zich niet helemaal aan de afspraken had gehouden. Burgemeester Heusdens, als hoofd van de politie, vond dat er geen sprake was van wantrouwen bij de politie. „De politie heeft alleen maar haar plicht gedaan. Het is niet terecht verwijten of verdachtmakingen te doen." Aan het begin van de vergadering deelde Lastige Vlaardinger Gerard Schut mee niet meer in de raad te willen terugkeren. Het was zijn laatste vergadering, na de voor hem teleur stellende uitslag van de verkiezingen. „Ik heb het raadslidmaatschap als een onplezierige tijd ervaren", zei hij. „Het was een afmattende strijd tegen vijan den. Spreek je teveel, dan ben je vervelend, zeg je te weinig, dan wordt je dat ook aangemeten. Het huidige systeem schiet tekort. Er is aan de Vlaardingse situatie op lange termijn helaas niets meer te doen." De Lastige Vlaardinger was behoorlijk op dreef in zijn laatste raadsvergade ring. Hij was het ook niet eens met het voorstel van de gemeente het Open Jongeren Sentrum onder te brengen in het gemeentelijk badhuis aan de Rot- terdamseweg. „Ik ben tegen de sloop van de Ericaschool." Van der Linden: „Het grootste krot is nog wel op te knappen, als je maar geld hebt." De wethouder deelde mee dat er een kostenraming wordt gemaakt voor het gemeentelijk badhuis. Er is echter nog geen alternatieve ruimte gevonden voor de andere gebruikers van de Ericaschool. P;- 1 1 4 SCHIEDAM - Eind september van dit jaar sluiten de poorten van Schiecarton voor alle 270 werknemers. Dit is vorige week donderdag door de directie be kend gemaakt. De eigenaar, het Ameri kaanse bedrijf American Can Compa- De directe aanleiding van de sluiting is het grote verlies dat het bedrijf gedu rende de afgelopen vijf jaar heeft geleden, te weten dertien miljoen gul ten erg tegenvielen, maar men had toch hoop op betere tijden. Een van de topmensen uit Lille kwam om een reorganisatie uit te voeren. De werkne mers werd gevraagd per week drie kwartier over te werken, zonder daar voor geld te vragen. Het verlies liep door deze maatregelen wel terug, maar niet genoeg naar de mening van de directie in de Verenigde Staten. De werknemers krijgen nu alsnog het geld van de overuren uitbetaald. Het Twee de Kamerlid, Van Zijl (KVP) heeft de ministers Boersma en Lubbers ge vraagd mee te werken aan een even tuele voortzetting van het bedrijf. De persoonlijke mening van CPN-wethouder Collé is dat het grote concern het Schiedamse bedrijf heeft opgekocht om zo de concurrentie in Rijnmond uit te schakelen. Nadien is, volgens de wethouder, het bedrijf mo gelijk met opzet niet goed gerund en zo hoopt men straks de winstgevende onderdelen van de productie over te plaatsen naar Lille in noord Frankrijk. Burgemeester Roelfsema zag toch nog wel een lichtpuntje voor het bedrijf omdat vooral de productie van sigaren kistjes, waar ongeveer 90 man werken, winstgevend genoemd kan worden. Hij stelde daarom ook voor te bezien of r, is met de drie grafische bonden een Vorig jaar september al maakte het deze afdelingen niet oondergebracht afvloeiingsregeling overeengekomen, bedrijf bekend dat de bedrijfsresulta- Vanaf mbrgen zullen we vrijwel da^lijks op de hoogte gehouden worden via televisiebeelden van de verrichtin gen in het toernooi om de wereldtitel voetbal. Snipperda gen of -uren, alsmede inproduktieve momenten zijn in de komende weken van de „voetbalblinden" te verwachten. Agenda's, familiefeesten, produktieschema's enz.; kort om alles zal met voetbalogen beoordeeld worden. De Havenloods zal in de komende weken ook aandacht aan het wereldkampioenschap voetballen besteden. Wij zullen u geen wedstrijdverslagen voorschotelen. In onze krant zult u de komende weken op dinsdag en donderdag achtergrondinformatie vinden over het toernooi. De gerenommeerde sportjournalist Maarten de Vos (chef-sport van De Tijd) zal vanuit West-Duitsland ons op de hoogte houden van de achtergronden van sportieve verrichtingen en Carel Akemann van het Wk-buro van de KNVB zal regelmatig informatie verschaffen over het organisatorische wel en wee. konden worden bij de afdeling sociale werkvoorziening van Schiedam, zodat deze 90 plaatsen in ieder geval behou den kunnen worden. Een andere moge lijkheid zag hij in een overname door een ander bedrijf. Mocht echter blijken dat er geen leven meer te krijgen is in het Schiedamse bedrijf, dan weet de gemeente niet wat zij met het lege pand moet gaan doen. Wethouder Bolmers: Jk zou echt niet weten wat voor industrie er dan in zou kunnen komen. Het gebouw ligt ten eerste erg dicht bij wooncentra en ook is het een bedrijf waar je niet zomaar een machinefabriek in kunt zetten Even kwam nog de algemene werk gelegenheid aan de orde, maar opti mistisch waren de geluiden niet. Voor al het voorstel tot selectieve investe ringen van de overheid kunnen moeilijk maken voor Schiedam straks de nodige bedrijven aan te trek ken voor de werkgelegenheid. MAASSLUIS - De onafscheidelijke pet van de voor veel geld aangetrokken Barend Barendse was nat, drijfnat. Zijn slonzige lichte broek vertoonde veel overeenkomst met de vacht van een Dalmatiner hond en zijn blik - trou wens ook van anderen was gericht op de strakgrijze lucht waaruit op dat moment zoveel water viel als hij in zijn hele zeskamp carrière nog niet in emmers en zwembaden bij elkaar had gezien. „Onder alle weersomstandigheden moet de zeskamp door kunnen gaan", had hij tevoren geponeerd. Toen ech ter plensde het hemelwater nog niet in zo'n grote getale naar beneden als zaterdagmiddag even voor vier uur. Inmiddels was er al veel publiek naar het parkeerterrein achter de Nieuw- straat gekomen en de zeskampploegen uit Naaldwijk, Hoogvliet, Bocholt, Blankenberge, Zwijndrecht en Maas sluis stonden gereed. Allemaal huiverend en zoekend naar paraplu's en afdakjes om te schuilen. Slechts de haringen, die in het vistentje op hun afnemers lagen te wachten, voelden zich weer in hun element: water genoeg. „Doorgaan" was nog het parool, maar daarmee nam de Duitse ploegleider geen genoegen. Mistroostig stonden op het wedstrijdterrein de attributen weg te kwijnen in de regen. „Enkele uren uitstellen", zou een gok worden. Mis schien zou het helemaal niet meer droog worden. „Afgelasten en volgen de week spelen", kon slechts de in stemming krijgen van Hoogvliet, maar ja. die hoeven amper te reizen om Maassluis te bereiken. Ook voor Maas sluis, Naaldwijk en Zwijndrecht zou afgelasting geen aanslag betekenen op de reiskosten. De Belgen en Duitsers konden echter moeilijk nog eens terug keren. Inmiddels stond het water in het zwembad, waarin ter vermaak van het publiek enkele deelnemers liefst kopje onder hadden moeten gaan, tot aan de rand. De spanning bij de organisatoren en de deelnemers steeg tot een maxi mum. Konden wonderen nog gebeu ren? Waren alle voorbereidingen, die vele weken en veel inspanningen had den gekost, voor niets geweest? De gezichten van organisatoren Fokke Abbas en Huub Slangen vertelden wat er in hen omging. De knoop moest doorgehakt worden: binnen (sporthal) zonder water of buiten met water, veel water. Even voor vier uur kwam de beslissing: het festijn zou verplaatst worden naar de Olympiahal. Wat voordien vele weken in beslag geno men had moest nu in een uur geschie den. Nieuwe spelletjes moesten wor den uitgedacht: immers water mocht er in de hal niet gebruikt worden. Trouwens ook diverse attributen moes ten in allerijl overgebracht worden. Maassluis kreeg toch zijn zeskamp, hoewel erg aan de omstandigheden aangepast. De ploegleiders, de organi satie en Barend Barendse gingen kort in retraite. Het publiek stroomde naar de Rozenlaan, waar het zich snel accli matiseerde, de restauratie door zijn voorraad en de man achter de bar onverwacht aan een kassucces hielp. gewoon buiten gespeeld had kunnen worden. Misschien volgend jaar toch een echte zeskamp, want Maassluis heeft de smaak te pakken. Tussen vier uur en half zes vulde het tamboerkorps „Het Wapen van Maas sluis" met het majorettenpeloton de Toen een dame luidruchtig om half zes tijd. Maassluis zelf won zijn eigen aankondigde, dat Barend Barendse op zeskamp (24 punten). Naaldwijk werd de vloer kon verschijnen was het leed tweede (16 punten). Bocholt derde bijna geleden. „Zeskamp"-Barend toonde zich in Zijn beste vorm. Noem de Fokke Abbas „de meester-improvi- sator" en zei na het eerste spel „de spelregels worden hier aan de lopende band gewijzigd". Het publiek en de spelers waren tole rant. Ze hadden er begrip voor, dat bij zoveel improvisatie niet alles tot in de puntjes geregeld kon zijn. Echter een echte zeskamp heeft Maassluis zater dagmiddag in de sporthal niet gezien. Het was een aftreksel van wat het geweest zou zijn wanneer het spel (14 punten), Zwijndrecht vierde (12 punten), Blankenberge vijfde (11 pun ten) en Hoogvliet eindigde als laatste met 10 punten. Omstreeks half negen was de Maassluise zeskamp weer verle den tijd en reikte de voorzitter van de Maassluise Gemeenschap G. van der Houwen de prijzen uit. Door Blankenberge en Bocholt is Maassluis uitgenodigd om in deze plaatsen aan de zeskamp deel te ne men, terwijl „Het Wapen van Maas sluis" een uitnodiging heeft ontvangen voor een concours in Bocholt. Bouw begint binnenkort SCHIEDAM - Over enkele maanden wordt met de bouw van een hotel in Schiedam gestart op het terrein aan de Rijksweg ter hoogte van sporthal Margriet. Het wordt een hotel met 122 kamers, wat inhoudt dat er plaats komt voor 144 gasten. Dit heeft wethouder Bolmers meegedeeld tijdens een persconferentie op het Stadskantoor, vrijdagochtend. De wethouder verklaarde dat er in Schiedam grote behoefte bestaat aan meer hotelbedden. Hotel Rijnmond zit geduren de het gehele jaar voor tachtig procent vol met vaste gasten. Daardoor zijn veel mensen genoodzaakt om een slaapplaats buiten Schiedam te zoeken. Dit is één van de aanleidingen geweest voor de gemeente om te gaan onderhandelen met verschillende hotels (waaronder een Engels bedrijf en Albert Heijn) en te polsen of men een hotel wil bouwen. Overgebleven is het Franse bedrijf Novotel, dat in Engeland, Frankrijk, Italië en België vijftig hotels exploiteert. conclusie die ik kan trekken uit het Voor de verspreiding van ons blad vragen wi| voor direkt Minimum leeftgd 15 |aar Aantrekkelqkc bgverdienste Aanmelden: Prins Hendrikkade 14. Rotterdam, tel 13.21 70. toestel 28. DE HAVENLOODS [$0 Het hotel is juist langs de Rijksweg geplaatst omdat het daar goed bereik baar is, zowel voor automobilisten als voor treinreizigers, in de toekomst meer het station Nieuwland klaar Het hotel telt vier etages, drie vergaderzalen voor honderd mensen, een café-restaurant en een kinder zwembad. Het wordt gebouwd door Geban, een dochterbedrijf van de Ko ninklijke Nederhorst. Het gebouw wordt het eerste in Nederland van de Franse maatschappij. Wethouder Collé maakte verder be kend dat wat betreft de woningen in binnenstad het bericht van de Provin ciale Directie van Volkshuisvesting bin nen is gekomen dat de woningen ge bouwd worden in de woningwetbouw sector. Hoeveel subsidie er per woning verleend wordt is nog niet bekend, waardoor de huurprijs nog niet te bepalen is. Wenneker Wethouder Kaptein (sociale zaken) deed tijdens de persconferentie uit de doeken wat het resultaat is van zijn dringend verzoek aan het ministerie om financiële steun voor de verbou wing van het Wenneker-pand ten be hoeve van de overplaatsing van de sociale werkplaats aan de Boterstraat. Enkele kamerleden hebben vorige week een nachtelijke vergadering be legd om zich te beraden over dit probleem. Wethouder Kaptein: „De houdt m.i. in dat wij kunnen beginnen aan het uitwerken van de plannen. Dit wil niet zeggen dat wij straks niet deelnemen aan het overleg tussen ver schillende gemeenten uit Rijnmond over sociale werkvoorziening. Doordat het pand zo groot is, kunnen wij wel iets bieden. Wij zijn dan ook bereid om aan andere gemeenten plaats te bieden als dat nodig mocht zijn.". In het gebouw kunnen straks 250 mensen werk vinden, terwijl er ook centrale functies zoals administratie ondergebracht gaan worden. Openbare vergadering stadsverfraaiing VLAARDINGEN - Woensdag 12 juni is er een openbare vergadering van het comité „stadsverfraaiing en stadsver- zorging". In de vergadering wordt o.m. van gedachten gewisseld over de ver fraaiing van de wijk Holy, een nota met betrekking tot reclames aan de gevelwand van de Markt, de verplaat sing van de fontein in de Oude Haven en een plan om het publiek door middel van striptekeningen voor te lichten over het rein houden van de stad. De vergadering begint om 19.30

De Havenloods | 1974 | | pagina 1