Bewonersvereniging Oost heeft al negentig leden MET DE HAVENLOODS OP BEIS ,3runott Worden Belgen voor Rijnmond-industrie goedkope gastarbeiders? JHEMStHE DIENST termeulen termeulen termeulen DRIES termeulen Bram van der Lek in Schiedam Per bus naar Pa rijs, Sauerla nd,| Zwitserland of langs Rijn en Moezel speciale aanbieding! nu 107,- nu 235.- DE HAVENLOODS, DONDERDAG 20 JUNI 1974 25 - 554 Verhouding met Singelkwartier is niet goed SCHIEDAM Een maand na de oprichting van de bewonersvereniging Schiedam Oost hebben al ruim negentig bewoners zich laten inschrijven als lid. Dit duidt er volgens de huidige voorzitter, de heer G. Brouwer, op dat de behoefte aan de bewonersvereniging in Oost groot is. Intussen zijn er verschillende werkgroepen opgericht. De groep „huren en wonen" gaat zich bezighouden met huurproble- men en gaat optreden bij woonproblemen in wat algemenere zin en zal zaken als renovatie en sanering gaan onderzoeken. De werkgroep „groen en speelgelegenhe- den" wil gaan onderzoeken waar er behoefte is aan meer speelgelegenheid en kijken waar en hoe er meer groen kan komen in de wijk. Het eerste spreekuur is al achter de rug, maar de opkomst was bijzonder klein. Om precies te zijn, er kwam niemand. De voorzitter wijt dit aan de onbekendheid van de bewoners met de vereniging en hij heeft goede hoop dat over enige tijd het spreekuur meer is ingeburgerd en dat meer mensen uit zichzelf komen praten over zaken als huurproblemen en ander ongemak. De heer Brouwer verwacht dat de vereni ging het meeste werk zal krijgen als De groep „verkeersveiligheid en scholen" wil de verkeersveiligheid verbeteren en contacten leggen met scholen om tot samenwerking te komen. De voorlopig laatste groep is die van het „spreekuur". Dit spreekuur wordt iedere maandaga vond gehouden in het wijkcentrum Oost aan de Zamenhofstraat. Dan kunnen bewoners komen praten over individuele problemen. Het doel van dit spreekuur is om te kijken welke problemen leven in de wijken en hoe men het best een oplossing kan vinden. Voordat u op vakantie gaat... Nog even vliegensvlug naar ter meulen voor die extra-voor delige vliegtuigkoffer. In een handelbaar formaat en in de kleuren zwart, rood, blauw of geel. Met ruim voorvak, riemen en slot. Aan de binnenzijde pak riemen en tussenblad, waardoor alles keurig op z'n plaats blijft. Van soepel maar ijzersterk materiaal. Met vele gebruiksmogelijkheden. De Foetsjie (36x36x68; inh. 60 liter), een overal bekend en ge waardeerd produkt. Modern en strak van vorm. Met als "nieuw" de ophangmogelijkheid voor plastic zakken. Gebruik de Foetsjie als prullebak, wasmand of afvalbak. In lila of bruin, met tuimel- of platdeksel, vele guldens voordeliger. VanU8^5*\ India-look T-shirts.... de grote mode, nu voor een kleine prijs. "Anders- dan-anders" T-shirts, in vele mo dellen en kleuren, met of zonder borduursels. Maten 36 t/m 42. Normaal zou je 15 tot 18 gulden betalen, i Singelkwartier Een zaak apart is de verhouding van de bewonersvereniging met de wijkvereni- ging Singelkwartier. Al vanaf het begin van de oprichting is die verhouding niet al te best. De heer Brouwer: „Ik wil over deze zaak niet negatief praten. Iedereen heeft zijn eigen doelstellin gen. Wij willen wel contact opnemen met het Singelkwartier en andere be wonersverenigingen om zaken die ge meenschappelijk aangepakt kunnen worden, samen op te lossen. Hierdoor zal er natuurlijk contact met het Sin gelkwartier moeten zijn De heer Brouwer vindt wel dat het Singelkwartier niet aan de eisen vol doet die aan een wijkvereniging wor den gesteld. Dit blijkt volgens hem duidelijk uit het grote aantal leden dat de bewonersvereniging in betrekkelijk korte tijd heeft weten te registreren. „Wij hebben niet eens een campagne gevoerd om leden te werven. Eerst willen wij ons een beetje inwerken en bezinnen over het hoe en het wat van onze werkzaamheden. Ik hoop dat wij na de vakantie met het Singelkwartier aan één tafel kunnen gaan zitten om tot een duidelijke taakverdeling te komen", zo zegt de heer Brouwer. Het bestuur van de bewonersvereniging wil straks een spreekuur van een soci aal werkster gaan instellen voor de leden. Hierover zijn al contacten ge legd met Humanitas, maar definitieve uitspraken kunnen er nog niet gedaan worden. „Ik geloof dat zo'n spreekuur wel nodig is in een wijk als Oost. Men kan niet ontkennen dat er hier veel bejaarden wonen en dat ook de sociaal zwakke gezinnen hier vrij veel voorko men", is de mening van de heer Brou wer. In de toekomst zal ook nauwere samenwerking gezocht worden met an dere bewonersverenigingen. De wijk ligt tegen het centrum aan. Daar is nu nog geen bewonersvereniging. Aan de andere kant ligt de wijk tegen het zuiden van Schiedam aan, waar de bewonersvereniging Schiedam Zuid erg actief is. Van ij&m KERKDIENSTEN VLEUGELS KLEININSTRUM BLADMUZIEK PIANO'S GITAREN Huwelijk Tijdens de oprichtingsvergadering werd besloten geen „huwelijk" aan te gaan met het wijkcentrum aan de Zamen hofstraat. Hier werken al lange tijd enkele vaste krachten als buurtwer- kers. Om een onafhankelijke positie te behouden, zijn de takpn duidelijk ver deeld. Natuurlijk is er een vorm van samenwerking. Een van de buurt wer kers zit ook in de bewonersvereniging en er worden zaken doorgespeeld. De buurtwerkers signaleren en de bewo nersvereniging gaat daaraan sleutelen. In de komende tijd zullen er nog niet veel zaken aan de orde komen. Eerst de zomervakantie. Dan zijn veel men sen weg en de scholen dicht. In het najaar zal het echte werk beginnen. Overleg met gemeente over bijvoor beeld het Van 't Hofplein en met andere bewonersverenigingen. Jan van der Ven Het is niet onmogelijk dat in navolging van de Fokkerfabrieken te Amsterdam de grote metaalverwerkende industrie en de havenbedrijven in het Rijnmondgebied in het Belgische Vlaanderen een wervingscampagne voor personeel zullen gaan beginnen. Het bedrijfsleven in de Rijnmond - afgezien het aantrekken van arbeidskrachten via „koppelbazen" en het beleid van minister Boersma maakt ook het werven van authentieke „gastarbeiders" niet meer mogelijk, terwijl de opleving in de industrie toch een nieuwe behoefte aan personeel meebrengt. t, Rotterdam (H.doop). (H.doop), 19.00 u. GEEN DIENST Ark 17.00 u. ds. S. Gerbrandy dienst met Gereformeerden. Schepphuis 10.00 u. Veel interesse voor reis naar Larvik VLAARDINGEN Het aantal opga ven voor de uitwisselingsreis naar Lar.- vik overtrof in ruime mate het aantal van 27 jongeren, dat aan de reis kan deelnemen. Derhalve heeft het Comité Jumelages Vlaardingen door middel van het lot 13 jongens en 14 meisjes in de leef tijdsgroep van 15 t/m 18 jaar aange wezen als deelnemers aan de reis. Onder de deelnemers worden scholie ren aangetroffen uit praktisch alle on derwijsinstellingen te Vlaardingen, ter wijl ook de werkende jongeren zijn vertegenwoordigd. De groep bestaat, naast de 27 jongeren uit 2 begeleiders, te weten de heer P. Boschman (ambtenaar jeugdzaken bij de gemeente Vlaardingen) en zijn echt genote, alsmede de chauffeur van de bus, die de groep naar Larvik zal brengen en ook in Larvik ter beschik king zal blijven. Op 25 j uni zal 's avonds in de burger zaal van het stadhuis een kennisma kingsbijeenkomst voor de deelnemers worden gehouden, waarop onder meer de burgemeester de groep zal inlichten over het programma, dat hij bij zijn bezoek aan Larvik heeft afgesproken met het gemeentebestuur aldaar. Fokker voert niet zonder succes al enige tijd een gerichte wervingscam pagne in Vlaanderen onder het motto: „Amsterdam is dichterbij dan u denkt". In Belgisch-Vlaanderen is nog een vrij groot arbeidspotentieel, dat voor werk in het Rijnmondgebied in aanmerking komt. De vrij sterke Belgische auto industrie heeft bovendien als gevolg van de olie-crisis en de daarmee ge paard gaande terugloop in de auto verkoop nog al wat geschoold perso neel moeten afstoten. Het bedrijfsleven in Rijnmond zou zich in eerste instantie op die groep willen richten. Heeft een wervings campagne succes, dan zou men ook tot werving van ongeschoolden kunnen o vergaan. De positie van Vlaamse „gastarbei ders" in ons land is een geheel andere dan die van bijvoorbeeld Turken, Marokkanen en Spanjaarden, omdat de Belgen als gevolg van het EEG-verdrag geen verblijfs- en werkvergunning nodig hebben. Ook het huisvestings probleem ligt anders. Fokker haalt „zijn mensen" 's maandags op en brengt ze vrijdags terug. Maar voor r de Rijnmond is te denken aan een dage lijkse pendeldienst. Vakbonden De Nederlandse consulaire diensten sonderen momenteel de provincies Oost- en West Vlaanderen en Antwer pen op gebieden met een groot aantal werklozen. Daar immers zou een wer vingscampagne het meeste succes hebben. Van de zijde van de vakbewe ging verwacht men geen bezwaren. Ook de vakbonden zien liever een gecontroleerde en ook controleerbare werving van personeel, dan nieuwe uitgebreide activiteiten van koppel bazen, activiteiten die enige jaren ge leden tot de 5 proc. loonronde leidden en onze economie en het anti-inflatie- beleid ernstig hebben geschaad. Een woordvoerder van de metaalnijver heid zei desgevraagd, dat in Zeeland, Vlissingen en Terneuzen al veel Vlamingen werken en dat het dus logisch is - gezien de grote belangen, die op het spel staan - dat de moge lijkheid van de werving van Vlaamse arbeiders voor Rijnmond wordt onder zocht. SCHIEDAM - Op zondag 23 juni om 14.30 uur zal een groep jonge mensen een bezoek brengen aan het Beatrixpark en daar op verschillende plaatsen liederen ten gehore brengen. Het zijn jongens en meisjes met een bijbelse boodschap, die zij uitdragen met zang eri muziek. u laat uw autoschade toch niet repareren zonder garantiebewijs? rijdingsschade ekonon gerepareerd kan worden. Dat is een speciale richtbank. Wij zijn fo< autorichtspecialist. Alleen onze mensen kunnen autoschade werki Daarom krijgt u bij ons een garai Spaanse polder afimi Bokelweg 100 Schiedam Tel. 010-154540 F oundation setje, waarvan de opengewerkte beha in soft-look. In vele modellen, nog meer kleuren en in de konfektiematen 36 t/m 44. Subliem van pasvorm, subliem van prijs. SCHIEDAM - Op donderdag 20 juni orgeniseert „De Linkerhoek" een dis cussieavond. Bram van der Lek, 2e Kamerlid voor de PSP zal spreken over „Gezondheidszorg". Centraal hierbij staat de kwestie „Dennendal" en de nieuwe aanpak van de gezondheidszorg in de toekomst. De discussie-avond wordt gehouden in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, aanvang 20 uur. SCHIEDAM - Gedurende tien weken volg den 23 jongens en meisjes lessen voor de B-cursus van het EHBO-diploma De lessen vielen te verdelen in een theoretisch en een praktisch gedeelte. Afgelopen maandag avond zijn de examens afgenomen door de heer Van Thoor. Voor deze cursus slaagden alle deelnemers. Nederlandse kuns heden. Een bijzonder accent zal o< op het grafische werk op de diver AKTIE MOEDERS VOOR MOE DERS: Voor Schiedam mevr. Ver- kaik-Mennen, Diepenbrockstraat 8, Schiedam, tel. 702646. E.H.B.O. weekenddiensten van vrijdagavond 22.30 uur tot maandagochtend 7.30 uur Noletstichting, Stadhouderslaan 98, tel. 260080. Van vrijdag 5 tot en met maandag 8 juli organiseert ons blad een vierdaagse geheel verzorgde reis naar het Sauer- land in Duitsland. Wij hebben als standplaats voor deze reis het stadje Winterberg uitgekozen. Tijdens deze vakantie worden de deelnemers ontzet tend verwend. Men logeert in het zeer gemoedelijke en van alle comfort voor ziene Hotel Dortmunder Hütte. Het comfort van dit hotel bestaat uit een klein verwarmd overdekt zwem bad, een solarium, een sauna, zeer ruime kamers, een gezellig restaurant, een gezellige bar en een zonneweide. Het hotel Dortmunder Hütte is iets buiten Winterberg prachtig tussen de bossen gelegen-, waardoor iedere gast van dit hotel heerlijke wandelingen kan maken. Tevens worden tijdens deze vierdaagse reis prachtige tochten door een groot deel van het Sauerland gemaakt. De prijs voor deze reis bedraagt f 249,50 per persoon 1-persoonska mer f 17,50 toeslag). Het volledige programma luidt: Op 5 juli om 8.15 uur vertrek uit Rotterdam vanaf de Westblaak t.o. Cinerama via Utrecht naar Arnhem, waar een koffiepauze gehouden wordt. Na deze koffiepauze gaan we bij Elten de Nederlands-Duitse grens over en rijden naar het Kurhotel waar een warme lunch gereed staat. Na de war me lunch rijden we verder via de autobaan naar Oberhausen, vervolgens via Werl, Arnsberg, (theepauze), Meschede, Olsburg naar Winterberg. Diner in hotel en rest van de avond vrij. Gedurende de 2e en 3e dag maken wij prachtige rondritten door het Sauer land. Tijdens één van deze dagtochten gebruiken wij de warme lunch bij de Listertahlsperre aan de Biggesee. 4e dag: ontbijt in het hotel en om 9.00 uur vertrek uit Winterberg via Schmal- lenberg (koffiepauze), Saalhansen naar Keulen, waar in Café Restaurant Alt Köln een uitgebreide koffietafel voor ons gereed staat. Na deze koffietafel krijgt u tot 15.00 uur de gelegenheid deze prachtige stad nader te bekijken. Om 15.00 uur vertrek uit Keulen via de autobaan naar Oberhausen naar Arnhem, waar in hotel Haarhuis een uitgebreid afscheidsdiner genoten zal worden. Om 20.30 uur vertrek uit Arnhem. Aankomst Rotterdam circa 22.00 uur. Brunnen en alle vermelde dagtoch- Van 24 tot en met 27 juni en van 7 tot en met 10 juli maken we een vierdaag se reis naar Parijs. Er wordt gelogeerd in het Paris Lyon Palace Hotel, waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien, wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reislei der weet er alles van en de tourincar is steeds ter beschikking. De prijs be draagt f 232,50 per persoon (i per soonskamer f 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Ver sailles, koffietafel op heen- en terugreis en groot afscheidsdiner bij Gorinchem. Ie dag: Vertrek om 8.1 5 uur vanaf de Westblaak, Rotterdam via Breda, Ant werpen en Gent naar Kortrijk waar in restaurant Francois een koffietafel ge reed staat. Vervolgens via Lille naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner 19.30 2e en 3e dag na het ontbijt gaan we om uur toeren door de verschillende stads delen van Parijs. Om 13 uur lunch en om 19 uur diner. Op de derde dag staat om 21 uur de toeringcar gereed voor een avondrit door de lichtstad. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de warme lunch. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar hotel Gorinchem voor het grote afscheids diner. Terug in Rotterdam ofn 22.00 Van zaterdag 27 juli tot en met zater dag 3 augustus organiseert ons blad voor zijn lezers een achtdaagse reis naar Zwitserland. Tijdens deze reis, zullen wij logeren in Hotel Schmid in het zeer aantrekkelijke Brunnen. Hotel Schmid ligt direct aan het Vierwoud- stedenmeer, waar zich ook de grote terrassen bevinden. Tijdens ons verblijf in Brunnen zullen wij onderstaande tochten maken. Een middagtocht naar Lu/.ern, een boottocht op het Vierwoudsteden- meer, een volledige dagtocht naar de Sustenpas, Meiringen en Interlaken, waarbij de lunch onderweg gebruikt zal worden en een middagtocht naar Rapperswil, Zürich en Zugesse. Kort om wij zullen u met een groot deel van Zwitserland laten kennismaken. De prijs voor deze 8-daagse reis be draagt f.479,50 per persoon, éénper soonskamers f.25,- toeslag en is inclu sief alle lunches, diners en logies met ontbijt onderweg, volledige verzorging Bovendien zullen wij zowel op heen- als terugweg verschillende routes door het Schwarzwald rijden, hetgeen een attractie op zich is. Op de heen- en terugweg zal gelogeerd worden in Ho tel Kreif te Karlsruhe. De lunches op heen- en terugweg worden gegeven bij Wiesbaden, in Hotel de Engel in Lies tal, in Hotel Ketterer in Villingcn en in Alt Köln te Keulen. Het afscheidsdiner wordt gegeven in restaurant Haarhuis te Arnhem Wij vertrekken zaterdag 15 juni vanaf de Westblaak t.o. Cinerama te Rotter dam om 8 uur en zullen op zaterdag 22 juni daar weer om ca. 22 uur arriveren. Van Donderdag 25 t/m maandag 29 juli organiseert ons blad voor zijn lezers een geheel verzorgde vijfdaagse reis per luxe touringcar langs Rijn en Moezel. Tijdens deze reis zullen wij logeren in het eerste klas hotel „Belle- vue" dat aan de prachtige Rijnboule vard van het bekende plaatsje Boppard gelegen is. Niet alleen het verblijf in dit hotel en het gezellige plaatsje, maar ook de boottocht over de Rijn, de rondrit door het Taunusgebergte, de prachtige rit langs de Moezel, de koffietafels op heen en terugweg en het afscheidsdiner in Arnhem, zijn een boeking voor deze reis waard. De prijs voor deze reis bedraagt f298,50 per persoon (1 persoonska mer f 17,50 toeslag) en is inclusief logies en maaitijden in het hotel, de maaltijden op de heen en terugweg, het boottochtje op de Rijn en alle rondritten. Boekingen: HOOFDKANTOOR DE HAVEN LOODS Pr. Hendrikkade 14, Rotter dam, tel. 132170. BIJKANTOREN VLAARDINGEN, Hoogstraat 122, tel. 35291 1. KRIMPEN A/D 1JSSEL Veld en Beemd 25, tel. 01807- 6899. AGENTSCHAPPEN: Boekhandel Bokhorst, Vierambacht- straat 105, tel. 253716. Boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128, tel. 189356. Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan1 83, tel. 184424. Boekhandel Bokhorst, Koperwiek (Winkelcentrum) 61-63, tel. 503251, Capelle a/d lJssel. Boekhandel Van Dordrecht, Benthui- zerstraat 84, tel. 243026. Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50, Schiedam, tel. 269663. Sig. Mag. Nic. van de Spek, Nwe. Binnenweg 456-460, tel. 231644. Sig. Mag. Hanselman (De Bokser), Zwaanshals 245, tel. 658494. Van der Kaay Reizen, Beethovenlaan 1, Nieuwerkerk a/d iJlssel, tel. 01803- 2776. stalen herenhorloge met stalen band van een zeer bekend Japans fabrikaat automatische opwinding datum-aanwijzing 100% waterdicht, schokvrij volledig gegarandeerd vanJlE,- ook nu weer leverbaar het bekende Japanse stop-watch-horloge van 335 - IBinnenweg 45 - Rotterdam I Telefoon (010) 11 6615 I Koopavonden geopend

De Havenloods | 1974 | | pagina 3