Rijnmond stelt gedragsregels vast voor openbaarheid van stukken Brand bij SHELL Eerste paal nieuwbouw VROM NM74 Zonnig bier-en haringfeest Tien jaar geleden dacht men anders CUiVJCiiMIAJ Bewoners vragen antwoord aan gemeente ,Geen onbegrijpelijke taal Per bus naar de wereldkampioenschappen Openingstijden bruggen en sluizen BEZORGERS (STERS) Vanavond alleen spreekuur t - dinsdag 25 juni 1974 23e jaargang no. 36 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARP E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 In principe zullen alle stukken, die aan het dagelijks bestuur van Rijnmond gezonden worden aan de openbaarheid worden prijs gegeven. Dat kunnen dus brieven van particulieren of bedrijven zijn, maar ook mededelingen van overheden. Een en ander is een gevolg van de uitvoering van een motie, die de Rijnmondraad vorig jaar bij de behandeling van de verordening openbaarheid van bestuur aannam. Ter uitvoering van die motie, welke beoogde stukken voor de voorzitter en het dagelijks bestuur van Rijnmond niet - zoals in de verordening was geregeld buiten de openbaarheid te houden, heeft het dagelijks bestuur thans gedragsregels vastgestled, die met ingang van 1 juli zullen worden toegepast. Volgens deze gedragsregels zullen in principe alle stukken toegezonden door overheidslichamen en particulie ren openbaar zijn. De stukken gericht aan het dagelijks bestuur zullen alvo rens aan de openbaarheid te worden prijsgegeven, worden getoetst aan de volgende maatstaven: behoorlijkheid van inhoud, doelmatigheid, kennis van zaken, vertrouwelijkheid en doorzich- de dienst centraal milieubeheer bij de controle of de behandeling van vergun ningsaanvragen betreffende hinderwet en wet op de luchtverontreiniging, alsmede bestuursvoornemens die van invloed kunnen zijn op speculatieve grondaankopen. Brieven met lasterlijke, beledigende of verwarrende inhoud of met een inhoud die wijst op een gebrek aan kennis van zaken van de schrijver wil het d.b. niet aan de openbaarheid prijsgeven. Het d.b. is van mening, dat openbaarma king van stukken in het belang moet zijn van de opinievorming. Herschrijven J Nederland heeft zich op over- i tuigende wijze gekwalificeerd j voor de tweede ronde in het i wereldkampioenschap voetbal- len. Vandaag besteden wij ex- tra aandacht aan het WK-ge- 1 beuren. Caret Akemann van het WK-buro vertelde iets over de stemming in het Oranjekamp aan Ben van Haren. Maarten de Vos complimenteert in zijn beschouwing behalve de spe lers en vaste tribunezitters ook het Nederlandse publiek. Bert I Cattel zat zondag tussen de i Duitsland-gangers. Zie elders in I deze krant tigheid en openbaarheid. Uitsluitingen Conform artikel 3 van de verordening z«n een aantal stukken wel uitgesloten van openbaarheid. Deze hebben dan betrekking op personeels- of intern financieel beheer. Of het zijn ambte lijke adviezen, die nog niet zijn afge rond door een akkoord van de secreta ris of de directeur van de dienst centraal milieubeheer van Rijnmond. Verder alle stukken, waarvan open baarmaking in strijd is met een wette lijke bepaling of die de veiligheid van de staat, economische of financiële Dit laatste ge,dt met name ook belangen van Rijnmond of de opspo- ambtelijke stukken, waarin !- ring van strafbare feiten in gevaar - In haar gedragsregels wijst het d.b. er voorts op, dat alle stukken, die open baar gemaakt worden, doorzichtig moeten zijn en niet gesteld mogen worden in voor leken onbegrijpelijke staan in de gedragsregels kunnen worden. over „Deze stukken moeten zo zijn opgesteld dat belanghebbenden eruit kunnen opmaken dat beïnvloeding van hun kant nog mogelijk is en derhalve een zinvolle inspraak kan ontstaan". Aan alle overheidslichamen, waarmede Rijnmond in contact pleegt te komen, zal worden bericht, dat het dagelijks bestuur voornemens is met betrekking tot de brieven en stukken die zij toezenden, overeenkomstig voren staande regels te handelen. Voor het geval een overheidslichaam daarop reageert met het makei\, van bezwaar, zal ten aanzien van de cor respondentie met dat overheidslichaam worden bezien, of, ter wille van het functioneren van Rijnmond in zijn verhouding tot dat overheidslichaam, concessies moeten worden gedaan. De commissie van advies voor bestuurlijke aangelegenheden, voorlichting en in spraak zal hierover worden geraad pleegd. Nadat deze procedure achter de rug is, VLAARDINGEN - Zaterdagmiddag werd op de markt in Viaardingen een bier- en haringfeest georganiseerd. Zoals bij veel festiviteiten, zorgde de „Hollandse Nieuwe" past uitstekend zon voor veel deelnemers, die eens een bü zo'n glaasje bier. lekker pilsje kwamen drinken en een vroeg stadium een beleid wordt uitge- making uitgesloten stukken, die door het publiek maken ervan personen onevenredig in hun belangen zou kun nen bevoordelen of schaden. Volgens deze grondregels komen niet in de openbaarheid stukken over be drijfsgegevens, die bekend worden bij VLAARDINGEN - Vorige week don- er bij de Centrale Meld- en Regelkamer derdag is er bij de Shell-raffinaderij telefoontjes binnen met, klachten van Pernis brand uitgebroken, die echter omwonenden die de explosie gehoord vrij snel door de brandweer kon "~JJJ1' J" den gedoofd. Vijf personeelsleden zijn door de explósie die aan de brand vooraf ging, gewond geraakt en moes ten in een ziekenhuis worden opge nomen. Direct na de explosie kwamen De deelnemers aan onze reis naar Nederland-Bulgarije waren bij vertrek al zeer goed gemutst. Ze hebben later het Hollandse voetbalfeest in Dortmund aan den lijve ondervonden. Door het succes van onze reizen naar de wedstrijden in de eerste ronde en op verzoek van velen hebben wij nu ook voor de wedstrijden Oost-Duitsland-Nederland (zondag, Gelsenkirchen) en Nederland-Brazilië woens dag 3 juli, Dortmund) busreizen georganiseerd. Liefhebbers voor deze reizen (inclusief toegangskaart) kunnen uitsluitend boeken op ons hoofdkantoor in Rotterdam (Prins Hendrikkade 14). Ook telefonisch kan men reserveren onder nummer 132170 (vragen naar mej. S. Kaptein). De prijs voorde reizen naar Gelsenkirchen en Dortmund is slechtsf42.50 (inclusief entree bewijs en autobahnsteuer). De vertrekplaats is beide keren Westblaak, tegenover Cinerama. Op 30 juni start de bus om 9 uur en op 3 juli om 12 uur. hadden en die de steekvlam zagen branden. Een woordvoerder van de Centrale Meld- en Regelkamer ver klaarde dat er in totaal ongeveer vijfen twintig klachten binnenkwamen die betrekking hadden op de brand. Later kwamen ook nog enkele klachten bin nen uit de omgeving. Doordat de wind uit het noord-oosten kwam, viel het aantal geregistreerde klachten erg mee. De woordvoerder van de Meldkamer vertelde dat bij andere gebeurtenissen wel eens meer dan honderd telefoontjes binnenkwa- Direct na de brand verscheen er een brief van het Milieu Actiecentrum Ne derland (MAN). In deze brief wordt fel gereageerd op het gebeurde. Het MAN is van plan om onder de mensen in bedrijven brochuresuit te delen, waarin de gevaren van het werk en vooral de oorzaken en gevolgen van ongevallen worden belicht. Werkgroep voor verfraaiing Holy VLAARDINGEN - Burgemeester en Wethouders hebben besloten akkoord te gaan met het voorstel van het comité Stadsverfraaiihg en Stadsver- zorging tot het instellen van de werk groep verfraaiing Holy. Als eerste taak Hoïy. Hierbij gaat de aandacht vooral uit naar verbetering van de routes van en naar de winkelcentra. Tijdens een onlangs gehouden bijeen komst van deelnemers aan de inspraak over de ontwikkeling van het centrum gebied, zijn vier werkgroepen opge richt, die zich gedurende de komende maanden zullen gaan bezighouden met deze materie. Het collegegeld van B en W heeft de inspraakperiode in middels met een maand verlengd tot 1 oktober 1974. Nogmaals wordt er de aandacht op gevestigd dat deelneming aan deze voor Holy zo belangrijke inspraakmo gelijkheid aanwezig blijft. Wie interesse heeft kan zich hiervoor opgeven op het stadhuis, afdeling 5 (tel. 355888, tst. 115), bij het gemeentelijk voorlichtingsbureau (tel. 342415) of bij de vier hiervoor genoemde contact personen van de reeds geformeerde werkgroepen. SCHIEDAM - „In de komende twintig jaar verwacht men dat de bevolking van Schiedam zal groeien van 80.000 nu tot 120.000". Dit is het begin van een artikel dat staat in het orgaan van de Bond van Hoofden van de Gemeentewer ken, dat geschreven werd in 1961. Hoe kan men zich verkijken op zaken als de groei van de bevolking. In de tweede wereldoorlog werd Kethel geannexeerd. Schiedam had meer ruimte nodig. In het artikel staat te lezen dat om Kethel heen in de komende twintig jaar veel gebouwd zal moeten worden om te kunnen voldoen aan de groeiende behoefte aan huizen. „Men zal het meest in laagbouw bouwen, maar ook zullen er huizen van zes en soms twaalf woonlagen gebouwd worden zo staat te lezen in het artikel. In die tijd waren de ogen ook al ken. „Dit open en mooie polderland- enigszins geopend voor de problema- schap wordt van alle kanten bedreigd tiek van de recreatie voor de bewoners, door infiltratie van stedelijke bijpro ducten, zoals woonwagens, barakken, Zo is er eens een plan Velden en houten keetjes en optrekjes. Vanuit Dreven verschenen, waarin wordt be- het Westland dringt de tuinbouw met toogd, dat de laatste resten van de de dag verder door in het polderland- Nederlandse landbouwgrond herscha- schap. Hierdoor komen wij tot de pen dienen te worden tot landschaps- op schoon met begroeide recreatiestro- SCHIEDAM - De komende maanden zal er wel weer heel wat gevaren worden in de vaarten in en rond Schiedam. Om veel schippers niet voor een gesloten brug te laten wachten volgen hieronder de openingstijden. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben voor de bruggen en sluizen de volgende openingstijden vastgesteld: - voor de Koninginnebrug over de Voorhaven, van maandag t/m vrijdag van 7.15 tot 17.30 uur en op zaterda genvan 7.15 tot 16.00 uur. - voor de Oranjebrug over de Nieuwe Haven en de Koemarktbrug over de Lange Haven, van maandag t/m vrijdag van 7.15 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. - voor de overige bruggen, van maan dag t/m vrijdag van 7.15 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30; op zaterdagen van 8.15 tot 12.00 uur. - voor de Buitensluis, van maandag t/m vrijdag van 7.15 tot 17.30 uur en op zaterdagen van 7.15 tot 16.00 uur. - voor de Binnensluis, van maandag t/m vrijdag van 7.15 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 uur; op zaterda genvan 8.15 tot 12.00 uur. conclusie dat het meest bedreigde ge bied van Schiedam ligt tussen Delft en Schiedam", schrijven de samenstellers van het ra poort. bijna tien jaar later ziet men hoe prognoses uitkomen. Wat een vergissin gen kan men maken. Nu al, dus niet eens tien jaar later, is de bevolking van aantal verder. Het ziet er ook niet naar uit dat het bevolkingsaantal zal gaan stijgen. Misschien vinden de planolo gen dat wel jamer, maar men kan zich afvragen of het wel zo goed zou zijn wanneer Schiedam meer inwoners gaat krijgen. Voor de verspreiding van ons blad vragen wij voor direkt Minimum leeftijd 15 jaar Aantrekkelijke bijverdienste Aanmelden: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 1321.70, toestel 28. DE HAVENLOODS dg SCHIEDAM - De bewonersvereniging Schiedam-West staat achter de activi teiten van de bewoners van de kruising Stadhouderslaan/Willem de Zwijger laan. De bewoners voeren namelijk al enige tijd een actie om het kruispunt veiliger te maken. Om hier een op lossing voor te vinden hebben enige tijd geleden enkele omwonenden brieven naar gemeentelijke instanties geschreven met het verzoek om een oplossing te vinden voor het ge- „In het kader van de door de politieke partijen zo gepropageerde inspraak voor burgers in gemeentelijke aan gelegenheden, wordt door de op stelling van het college van B en W en de gemeenteraad schade toegebracht aan het verkondigde principe", zo staat te lezen in de brief aan het college. De bewonersvereniging wil met deze brief bereiken dat aan de geschreven brief door de bewoners, wèl aandacht vaarlijke ount. In een brief die de wordt besteedt en dat er op korte bewonersvereniging West aan het colle ge van B en W heeft geschreven, spreken de schrijvers hun verbazing uit over het uitblijven van reacties van de gemeente. termijn een gesprek wordt georgani seerd met de wethouder van verkeers- aangelegenheden, een gemeentelijke verkeersdeskundige, de bewoners en de bewonersvereniging Schiedam-West. Gebouw over twee jaar klaar SCHIEDAM - Voor de bouw van het nieuwe complex van de £edrS^ V.R.O.M.-dienst aan de Van Heekstraat op het industrieterrein wordt een bijzondere subsidie 'sGraveland in Schiedam is woensdagmiddag 16 uur de eerste paal verleend van rond f 1. min. omdat het geslagen door de raadsleden mevrouw J. Krikke-Hein en de heer werk geschiedt in het kader van de C.P.M. Lansbergen, leden van de raadscommissie voor de VROM- aanvullende werkvoorziening. Ver- dienst. Op het feestelijk met vlaggen versierde terrein waren o.a. ^acht i^ereed zrizijn °°mP aanwezig de wethouders B.E. Collé. C.J.M. Bolmers en G. Kaptein. Aanwezig was ook een aantal van de geluid van eèn groot aantal ratels, het Het nieuwe VROM-complex bestaat in vreemdsoortige voertuigen waar de voormalig instrument van de vuilnis- grote trekken uit vier hoofdgebouwen L _1_ ..-i vorHpr é'PTt aantal k einere voor- VROM-dienst het beheer over heeft als ophalers, veegwagehs, kolkenzuigers, vuilnis- Het nieuwe complex is ontworpen wagens, tankwagens en grote vracht- door de dienst van Gemeentewerken, auto's. Toen de 23 meter lange paal de hoofdafdeling Utiliteitsbouw; de bouw grond in gleed, ontstond het snerpende geschiedt door Slavenburg's Aan- VLAARDINGEN - Vanavond, om half acht, zal de commissie voor ver keer en vervoer niet vergaderen. Het spreekuur voor het publiek zal echter gewoon doorgaan. Behalve de vaste kern, bestaande uit de heren A.G. Kloots, A. Goedendorp en ir. J.A. in 't Veld, worden van de overige leden tot bijwoning van dit spreekuur uitgenodigd de heren G.A. Neijssel en drs. IJ. van der Velden met als vervangende leden mevrouw J.J. van Gent-de Ridder en de heer H. Krabben. Op woensdag 26 juni a.s. te 19.30 uur zal er in het stadhuis een openbare vergadering worden gehouden van de commissie voor het onderwijs. Het eerste half uur bestaat er voor het publiek gelegenheid vragen te stellen. De agenda's van de voormelde commis sievergaderingen liggen op het voor lichtingsbureau voor belangstellenden ter inzage. MAASSLUIS - Op donderdag 27 juni zal de burgemeester van Maassluis I de kaasmakerij Maeslantsluys openen. P m S en verder een aantal kleinere voor zieningen waaronder een garage, een centrale werkplaats, een kantoor gebouw en een zand- en zoutopslag. Verder biedt het terrein voldoende mogelijkheden voor het parkeren van auto's, de tijdelijke opslag van auto wrakken etc. VLAARDINGEN - Vanavond om- 19.30 uur zal de Stichting Welzijn Viaardingen haar openbare algemene bestuursvergadering houden. Enkele punten die aan de orde komen zijn: vaststelling van de eerste versie van de beleidsnota, het verslag van de werk groep, inspraak en het verslag bureau, waarin o.a. de inspraakprocedure cen trumgebied Holy en ons persbericht met betrekking tot het JAC. VLAARDINGEN - Met ingang van 1 juli is de heer P.F.A. Brouwer benoemd tot directeur van de Rabo bank in Viaardingen aan de Kethelweg. De directie-functie kwam vrij doordat de heer S. Seinen een andere functie heeft gekregen bij de Centrale Rabo bank. De heer Pouwer was de eerste directeur van de in 1968 opgerichte Boerenleenbank in Dordrecht.

De Havenloods | 1974 | | pagina 1