SRRT Vlaardingen behoudt betaald voetbal I Cricketteam Hermes DVS draait goed seizoen 29.50 verloof je waar je wilt, «Sfe maar koop de ringen bij ons. LANGS DËSM WATERWEG I termeulen 980 termeulen Chris Brouwer trainer VFC termeulen termeulen DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 JUNI 1974 In Voetbal West", het officiële mede delingenblad van de KNVB afdeling 's-Gravenhage, wijdde redacteur H. van der W er ff onlangs een hoofdartikel aan een in voetbalkringen geliefkoosd" onderwerp: vermeende betalingen aan amateurs. Dit naar aanleiding van een artikel in het clubblad van RA VA. Omdat het onderwerp actueel is in deze kolorrï eerst het artikel van RA- VA's scribent A.C.E.M. Weber: ,,Bij het naderen van een nieuw voetbalsei zoen zijn we weer benieuwd naar de komende transfers. Neen, niet die on sympathieke koehandel in het betaalde voetbal, maar die „sympathieke var kenshandel" in het amateurvoetbal. Met belangstelling kijken we uit naar de lijst en vooral naar de „amateurs", die het bij hun oude vereniging niet meer naar hun financiële - zin heb ben en overstappen naar de clubs waar het - financieel gezelliger is. Ook zijn we nieuwsgierig waar de „afge dankte" profs dit jaar heengaan. Zou dat soms weer zijn naarof... (neen, we noemen geen namen). Wanneer zouden we eindelijk eens in staat zijn om deze gezwellen in de rijen van onze amateurverenigingen uit te snijden. Reeds nu komen al de „onbe wijsbare" bewijzen bovendrijven, zo wel van de zijde van voetballers als van dubsympathisanten, die hun mond jtoorbij praten. En het oude seizoen is &t koud. he aanbiedingen variëren van waarde bonnen, bedragen (een zustervereni- fg biedt f 30, per competitiepunt) lucratieve banen en woningen. We nnen het de voetballer, die deze Sportieve interesse van sommige be stuurders en supporters uitbuit, niet al kwalijk nemen. De verleiding kan wel eens groot zijn. Me „verleider'! blijft in eerste instantie <ff verantwoordelijke veroorzaker van dit kwaad. De huichelaars, die zich ojider het mom van amateur bij ons presenteren, zusterverenigingen, waar bij de (besturende) linkerhand niet weet wat de (supporterende) rechter hand doet en die rood worden van nijd (in plaats van schaamte) als hun op rechtheid in twijfel wordt betrokken. Konden we de onbewijsbarebewij zen nu eindelijk eens hard maken, we zouden de wolven hun schaapsvel af rukken en ze „open en bloot" het \,enge bos" in sturen. Genadeloos, omdat ook zij ons genade loos bedonderen, behuichelen en zich onder ons mengen met het in hun piond schendende - woord „sport" op de lippen. De souteneurs van het ama teurvoetbal, even verachtelijk en even ongrijpbaar". èo daarvan kunnen dan met zijn allen éven enige momenten stil zijn. Uit de Reactie van „Voetbal Westredac teur Van der Werff het volgende: „Het bs ronde taal. Met de woorden „wolven in schaapsvacht, die ons bedonderen be huichelen", met de uitdrukking ^souteneurs yan het amateurvoetbal" en andere krasse termen, wekt de heer Weber de indruk, dat dergelijke kwes ties hem erg hoog zitten. Daar kunnen We wel inkomen. Voor bona-fide amateurs is het natuur lijk niet zo leuk als hun vereniging zou \vorden overvleugeld door amateurs in naam, die met alles en nog wat de hand lichten. We begrijpen het best, dat er nog Oprechte amateurs rondlo pen, die zich vreselijk boos kunnen biaken en op dat moment schiet ons pen wijsheid te binnen van wijlen onze grootmoeder, die ons altijd voorhield perst tot tien te tellen en dan pas boos te worden. We vragen ons af of de heer Weber en alle anderen, die van tijd tot tijd met soortgelijke verhalen komen, wel tot tien geteld hebben... We kennen die perhalen reeds lang. Maar voorlopig zijn we toch heus van mening, dat het $cht verhalen, of op zijn best, vermoe dens zijn. fn het artikel wordt ook al gesproken van „onbewijsbare bewijzen". Dergelij ke bewijzen hebben geen waarde, want je bewijzen niets. Ten hoogste kunnen ie bepaalde vermoedens versterken. Maar het is gevaarlijk om af te gaan op Vermoedens. Gevaarlijk en onverstan dig.... wel geven we iedereen in over weging om pas over dergelijke dingen te praten als er bewijsbare feiten 'vast staan.... als er sprake is van geruchten pn vermoedens is het heus beter om te zwijgen.... want het enige wat bereikt wordt is dat onze voetbalsport een Steeds slechtere naam krijgt Het ,iweg met ons" kunnen we altijd nog spel roepen.... Het programma van de Schiedamse honkbalvereniging Groenoord: Groen oord 1- Bernisse (zaterdag 29 juni - 14.30 uur), Schiedam 3 - Groenoord 2 fgondag 30 juni - 10.00 uur) en Groen oord MCB jeugd - Gouda MCB (29 juni [10.00 uur). Ha de algemene ledenvergadering op ll juni ziet het bestuur van de Vlaar- qingse voetbalvereniging De Hollandi- aan er als volgt uit: voorzitter H M. de Vette, secretaris J. van der Vaart (Bor- Aeostraat 103, Vlaardingen, tel. 3,51387), penningmeester J.G. Mos- tfert, 2e voorzitter C. Mosselman, 2e secretaris M.J. Dijkstra, 2e penning meester Cy4. Spruyt, wedstrijdsecre taris C. Termijn (Van'Duin van Maas damlaan 120b, Vlaardingen), de leden AH. Huiskens (jeugdsecretaris) en J.H. foudenberg. Hoewel Zwaluwen-voorzitter D.A. van der Snoek onlangs aankondigde, dat hij - na veertien jaar preases te zijn geweest zich niet meer voor 'deze fiunctie herkiesbaar wilde stellenom dat hij dacht, dat „men wellicht op mij fls uitgekeken heeft hij Op de alge me de ledenvergadering, die op donderdag 20 juni werd gehouden, toch besloten <jm nqg een jaar als voorzitter aan te blijven. Dit vooral op aandringen van ftet bestuur en de leden, omdat men er Af et tijdig in geslaagd was een geschik te opvolger te vinden. Sinds gisteren zijn aan de loketten van Slavenburg's Bank in Vlaardingen en in de kantine op het Fortuna-complex aan de Marathonweg seizoenkaarten te bestellen voor de komende compe titie van de F.C. Vlaardingen. Het bestuur van de stichting is ervan overtuigd, dat de KNVB de toelating van de Vlaardingse vertegen woordiging in het betaalde voetbal niet meer kan weigeren. Voor- zittter Jan Vilijn stelde tijdens een persconferentie dinsdagavond laat duidelijk: ,,Er zijn twee mogelijkheden om dit af te dwingen. Enerzijds via een kort geding en anderzijds door met een garantie te komen van driemaal honderdduizend gulden". Jan Vilijn maakt er geen geheim van, dat hij de handelwijze van de KNVB ten opzichte van de Vlaardingse ver tegenwoordiging in het betaalde voet bal zeer aanvechtbaar vindt. Hij zegt: „Wij kunnen de KNVB zonneklaar aantonen, dat de F.C'. Vlaardingen geen nieuwe gegadigde ir. het betaalde voetbal is, maar een voortzetting van de betaalde afdeling van Fortuna. Op die grond kan de KNVB aan ons dus geen andere eisen stellen dan aan andere betaald voetbal organisaties in Nederland. Als men dat wel doet, dan pleegt men een onrechtmatige daad. Iets, wat wij desnoods via een kort geding door de burgelijke rechter wil len laten vaststellen". Dwarsbomen De KNVB lijkt van alles te proberen om de Vlaardingse vertegenwoordiging in het betaalde voetbal te dwars bomen. Toen de Vlaardingse gemeen teraad had besloten wel Fortuna schuldenvrij te maken, maar een voort zetting van betaald voetbal door deze vereniging niet te steunen ontstond de werkgroep behoud betaald voetbal in Vlaardingen. Deze kwam in een rap port tot de conslusie, dat het betaalde voetbal in deze gemeente in stand gehouden moest worden en vond het bedrijfsleven bereid daarvoor gelden beschikbaar te stellen. Voor het in een mime begroting ge raamde tekort van 90.000 gulden werd in zeer korte tijd voldoende dekking gevonden. De regels van de KNVB vereisten echter zeer snelle beslissingen en hard gemaakte geldelijke toezeg gingen. Medio mei werd besloten tot oprichting van de stichting F.C'. Vlaar dingen, waarvoor bijna dagelijks over leg gepleegd werd met onder andere ook de KNVB om zoveel mogelijk te voldoen aan de daar heersende regels. Inmiddels was' men bij de KNVB behalve met de laatste voorbereidingen voor het wereldkampioenschap bezig met een beleidsplan voor het in gevaar verkerende betaald voetbal en bereikte het bondsbureau berichten van op springen staande betaald voetbal orga nisaties en de definitieve afhaking van de Volewijckers. In regionale bijeen komsten van de Federatie Betaald Voetbal Organisaties was men inmid dels tot de conclusie gekomen dat een verdere daling van het aantal b.v.o.'s de gehele bedrijfstak in gevaar zou brengen. aantallen deelnemers. Bij een welge vallen van Volewijckers alleen zou het aantal b.v.o.'s van 38 op 37 komen. Een ongelukkig getal voor de compe titieleider: zeker als deze gezien de beoogde promotie- degradatieregeling ook nog te maken krijgt met Periode- kampioenschappen. Immers dan bete kent een oneven aantal in elke periode, dat er een wedstrijd is, waarin de ene vereniging speelt voor het (misschien niet meer te behalen) kampioenschap in de ene en de ander voor het kampioenschap in de volgende -periode. Het getal 38 was door het wegvallen van Volewijckers niet, meer te be reiken. Het gunstigst zou zijn dat dan het volgende even getal (36) bereikt zou worden. Binnenkort wil het bestuur van de F. C. Vlaardingen, die na de protesten van v.v. Vlaardingen waarschijnlijk F.C. Vlaardingen '74 gaat heten, met de be sturen van alle Vlaardingse voetbalver enigingen praten om een modus te vinden om talentvolle spelers binnen de gemeentegrenzen te houden. Het bestuur van de stich ting F. C. Vlaar dingen is uitgebreid met de heer C.M.J. van Hees, plaatselijk directeur van Sla venburg's Bank. Die mogelijkheid leek in eerste aanleg het best bereikbaar via Vlaardingen. Fortuna zat moeilijk, kon zelfs zijn spelers niet betalen. Bovendien zei de gemeenteraad (na een warrige verga dering) „de nu bestaande structuur van b.v.o. geven wij geen steun om door te modderen". Plotseling echter komt een groep met een goed gefundeerd rapport, waarin allereerst gewezen wordt op de sociale noodzaak om het betaalde voetbal in Vlaardingen te behouden, maar waarin tevens aangegeven wordt hoe dat zou moeten. Bovendien vindt die groep gehoor in een breed gezelschap om de daarvoor benodigde gelden bij ge brek aan directe subsidie van de plaatselijke overheid - uit particuliere bronnen bijeen te vergaren. Jan VUijn Slaapzakken voor u en uw baby. Een babyslaapzak met rits, capu chon en dacron vulling. Nu ook de allerkleinste heerlijk warm op reis en vakantie. En voor u een geheel uitritsbare, lichtgewicht slaapzak met warme polyester vulling en nylon overtrek. Dus makkelijk schoon te houden. Beide aanbie dingen met kleine schoonheids foutjes, nu met extra voordeel de door de werkgroep voorgestelde stichting. De stichting komt eerst omdat de KNVB daarom vraagt met een gespecificeerde lijst van geld schieters en later met een bankgarantie van f 100.000, voor het aanstaande seizoen. In feite biedt men aan: een schuldenvrije afdeling betaald voetbal van Fortuna met trainer, manager, verzorger, speelveld en contractspelers plus een garantie voor een exploitatie tekort van een ton, met bovendien een begroting, welke vergeleken kan wor den met het model in het KNVB- beleidsplan. De tarieven voor seizoenkaarten van F.C. Vlaardingen zijn alsvolgt: O-, verdekte zitplaats f 80,-, onoverdek te zitplaats f 60,- en staanplaats f 50,-. Aan een dergelijke kaart ge koppeld kan een dameskaart gekocht worden voor respectievelijk f 50,-, f 30,— en f 20,—. Dit laatste tarief geldt ook voor 65-plussers, invaliden én werkende leden van Vlaardingse sportverenigingen. De tarieven voor losse kaarten zijn in het nieuwe seizoen f 5,— (overdekte zittribune), f 4,— (onoverdekte) en f 3,- (staanplaats). Dit laatste tarief ligt twee kwartjes lager dan het vorig seizoen bij Fortuna geldende. 65-plus sers, invaliden en jongeren tot 16 jaar betalen voor lossekaartenrespectieve- lijk f 3,—, f 2,- en f. 1.50. Voor wed strijden van het C-team geldt het een heidstarief van f 1 Nadenken Dan moet men in KNVB-kringen goed nadenken. Fortuna, als vereniging node het betaalde voetbal verlatende, adviseert na ampele overwegingen de recreatievorm betaald voetbal voor Vlaardingen te laten voortbestaan via Nog zegt de KNVB: Dat is niet vol doende. Uil Vlaardingen willen we meer garanties dan uit Groningen (door met de rug tegen de muur gezette volksvertegenwoordigers in ar moede voor 1 jaar gered). Veendam, Arnhem of Wageningen. Het Vlaar dingse stichtingsbestuur weet door goeae samenwerking met de werk groep hoever zij kan gaan. Voor haar geldt hel behoud van betaalbaar be taald voetbal in Vlaardingen. Wil de KNVB niet goedschiks, dan maar kwaadschiks. Dan moet de burgelijke rechter aan de hand van de stukken maar vaststellen hoe krom de KNVB redeneert in „het geval Vlaardingen". Inmiddels echter vordert de tijd. Zit ten spelers te wachten op definitieve contracten, popelen trainer en manager om ter-voorbereiding van het nieuwe seizoen oefenwedstrijden te organiseren en dreigt de reglementaire handelingstermijn van de KNVB te sluiten (15 juli).-Zitten tevens allerlei functionarissen van de andere 36 b.v.o.'s spannend te kijken naar de ontwikkelingen in Vlaardingen. Trainer Jan van Baaren wees aan het eind van de afgelopen competitie zijn spelers al op de verschillende vertegen woordigers van de „overige 36" op de tribune. „Daar zitten de aasgieren" zei hij. Vertegenwoordigers van clubs, die bij een uitsluiting van de F.C. Vlaar dingen hopen voor weinig geld (in ieder geval zonder vergoeding aan de dan niet meer bestaande club) talent volle spelers naar zich toe te trekken. Een kort geding zal waarschijnlijk pas een uitspraak kunnen krijgen kort voor het verstrijken van de reglementaire handelingstermijn. Derhalve zeggen stichtingsbestuur en werkgroep: Kun nen we eerder de zo dringend ver langde zekerheid krijgen, dan moeten we dat maar doen. Dan moeten we maar zorgen dat aan de abnormale eis van de KNVB (driemaal honderd duizend) kan worden voldaan. En.... Vlaardingen behoudt zijn betaalde voetbal. En... de KNVB? Die moet eens goed nadenken over haar functie. Bond voor het Nederlandse voetbal of verdediger van belangetjes van alle afzonderlijke leden. Die laatste maakt weinig kans bij C R M. BEN VAN HAREN cm lang, geen f 28,50 diverse kleuren Snijmaat: 160x190 cm geen f 35,- maar Avondvierdaagse in Hoek van Holland HOEK VAN HOI.LAND De Stich ting V.V.V. Vakantie Avondvierdaag se, organiseert weer een avondvierdaag se. Evenals de tien voorgaande keren zijn er weer een aantal aantrekkelijke routes in en rond Hoek van Holland uitgezet, die de deelnemers kunnen lopen van 6 t/m 9 augustus. De afstan den zijn 7, 10 of 1 5 km. Fr kan nu reeds worden ingeschreven en wel bij de V.V.V., Rietdijkstraat, Hoek van Holland of door overmaking van het inschrijfgeld op girorekening 1558105 t.n.v. Stichting Avondvier daagse. Het inschrijfgeld bedraagt f2,25 tot 14 jaar en f2,75 voor 15 jaar en ouder. Bij de betaling vermel den: naam, gdres, leeftijd, aantal te lopen km. en voor de hoeveelste maal er wordt meegelopen. Stofdicht èn motvrij. 'Zonder kleerscheuren" komt uw winterkleding het zomerseizoen door in deze ruime hangkast (65x50x130 cm). Een snel in el kaar te zetten hangkast met solide buisframe en vrolijk gedessineerde plastic bekleding. Extra ruimte voo een extra lage prijs. Van f 45,- voor SCHIEDAM - De cricketafdeling van Hermes D.V.S. is goed op weg naar een kampioenschap in de eerste klasse. „We draaien dit jaar erg goed", zegt Henny van Wijk, speler van het eerste team van Hermes, „gewoontegetrouw hebben we de eerste twee wedstrijden" verloren, maar hierna volgde een reeks van overwinningen op (H.C.C.3! Bloemendaal en V.U.C." Van Wijk speelde in deze wedstrijden een belangrijke rol door een gemiddeld aantal punten van vijfenveertig te scoren en dat is geen geringe prestatie. In een cricketmatch wordt het scoren van tweehonderd punten over het algemeen hoog aangeslagen; het hangt er natuurlijk wel vanaf waar de sterke punten van de tegenstander liggen, hoe hoog de score kan oplopen. Hermes heeft dit jaar echter al drie keer een score boven de tweehonderd punten geproduceerd en daaruit valt wel op te maken dat het team goed draait. Op zesjarige leeftijd begon Henny van Wijk aan zijn cricketcarrière bij Her mes D.V.S. Vanuit de kinderwagen volgde Henny de cricketwedstrijden van zijn familie. Een cricketwedstrijd neemt een hele dag in beslag en daar om was het logisch dat Henny zijn familie vergezelde tijdens de wedstrij den. Van jongs af aan maakte hij kennis met de cricketsport. „In mijn eerste jaren heb ik een hoop geleerd van Manus Stolk" aldus Van Wijk, „alleen het kijken naar de wijze waarop hij'kon batten, fascineerde mij zó, dat ik mij op trainingen extra inzette om zijn niveau te bereiken; op latere leeftijd heb ik ook veel van mijn broers kunnen leren, die mij uitste kend begeleidden tijdens de wedstrij den." Op zestienjarige leeftijd speelde hij al in het eerste team van Hermes, waardoor hij de familie completeerde. Broers Will en Martin speelden toen (nu nog steeds) in het eerste. Vorig jaar werd Henny uitgenodigd door het Perry van der Kar Fonds om een reis naar Engeland te maken; dit fonds wil aankomende sporttalenten zich hierdoor sneller laten ontplooien. Helaas is deze reis in het water geval len; op de zaterdag vóór het vertrek werd verteld, dat de reis niet doorging; op de zondag daarna kreeg Van Wijk tijdens een wedstrijd een telefoontje, dat hij die avond om 7 uur i- Hoek van Holland moest zijn om de boot naar Harwich te nemen. Bijgeloof «9IH Henny van Wijk, de derde batsman: „Als ik aan het batten ben, houd ik, wat voor weer het ook is, altijd mijn trui aan met de rriouwen niet opge stroopt, ook heb ik immer dezelfde „legguards" aan met nummer zesen twintig en dezelfde handschoenen. De reden hiervan is dat ik wat betreft bovenstaande dingen uiterst bijgelovig ben Een vermoeiende bezigheid kan dat bijgeloof voor Van Wijk wel zijn en vooral als hij op een warme dag een grote score aan het batten is: De technische en tactische aspecten van de cricketsport zijn erg moeilijk te beschrijven. Het is gebruikelijk dat de eerste twee batsman (Rico Borrani en Rob Stouthandel) tegenover de snelle re bowlers komen te staan. Na de snelle bowlers spelen de break bowlers, die door het gooien van ef fectvol stuiterende ballen de tegenstan der „uit" proberen te krijgen. Verdere tactische aspecten zijn er bijna niet. Henny heeft respect voor de tegenstander. Als de koploper van de naaste concurrent zou winnen op het terrein van de tegenstander, dan zou het publiek een applaus aan de winnaar geven en be slist niet de eigen club tracteren op een fluitconcert. De K.N.C.B. propagandacommissie heeft een enquête gehouden waaruit bleek, dat er veel enthousiasme bestaat voor het damescricket. Niet alleen zijn er verschillende cricketsters in den lande, maar ook zijn de K.N.C.B. en de verscheidene herenclubs bereid aan dit sportieve verlangen van de vrouw te gemoet te komen. Volgens Ans Boerman, secretaresse van de N.D.C.B., is dit ook in de geest van deze tijd. Henny van Wijk laat zich niet uit over het damescricket. „In mijn junioren periode heb ik wel eens een wedstrijdje gespeeld tegen het Nederlands dames team", glimlacht hij, „maar de tegen stand bleek niet groot genoeg, zodat wij gemakkelijk konden winnen." Cricket neemt een belangrijke plaats in het leven van Henny van Wijk in. Hij heeft de sport vooral leren kennen verleden jaar, toen hij van januari tot en met april bij de Engelse trainer Cook verbleef in Lincolnshire. Cook was daarvoor trainer geweest van Her mes en toen Van Wijk het plan had om naar een Engelse school te gaan, kwam Cook met het idee om tegelijkertijd èn Engels èn cricketen te leren.. Hermes heeft op het ogenblik geen trainer, maar voor de zeer geroutineer de ploeg mag dat geen bezwaar zijn om dit jaar kampioen te worden. KEES JONKER Indeling Excelsior M MAASSLUIS - Voor de competitie 1974/75 is Excelsior M ingedeeld in de eerste klas A tezamen met Actief Amstelveen, Arnemuiden, Bennekom, CSVD, 's-Gravenzandse SV, GVVV, Kozakken Boys, Noord wijk, Quick Boys, SDVB, Spakenburg, Spijkenisse en Zwart Wit '28. vanRoon 4 juwelier VI Hoogstraat 216 r W Tel. 010-343463 Vtaardmgen VLAARDINGEN De Rotterdammer Chris Brouwer (27) is bepoemd tot trainer van derdeklasser VFC. Daarmee is de Vlaardingse vereniging tegemoet gekomen aan de wensen van de selectie, die te kennen had gegeven weer door een jonge oefenmeester getraind te willen worden. Brouwer is sinds 1973 in het bezit van het trainersdiploma C, kwam regelmatig uit voor het eerstyelftal van RFC, maar stopte na het behalen van het c-diploma als actief voetballer om in zijn eerste praktijkjaar als trainer de selectie van de vierdeklasser 't Noorden te leiden. Daarnaast was hij ook jeugdtrainer bij RFC. Werkroep Delfland krijgt subsidie VLAAR*DINGEN B. en W. stellen de raad voor de werkgroep Delfland, die in de afgelopen maanden aktie heeft gevoerd tegen de gevolgde procedure en de plannen voor de aanleg van de compartimenteringsdijk, een subsidie toe te kennen van f 500, Dat is f 700, -- minder dan de werk groep had aangevraagd. Deze kosten zijn gemaakt door het samenstellen van 200 informatiemappen. De daar- bijkomende kosten voor de uitgave hebben de medewerkers zelf betaald. Het voorstel voor de subsidie zal op de eerstkomende raadsvergadering aan de raad voorgelegd worden. Lang en breed bekend zijn de voordelen van een kamerbreed nyloi) tapijt. De enorme slijtvastheid en het gemakkelijke onderhoud maken het tot een tapijt-zonder-zorgen. en mooie kleur berber/cognac en met geluiddempende schuim rubberrug. Nog een voordeel.... de prijs. Nu per meter breed), Dit tapijt wordt gratis gelegd Hier en daar zijn ze met ruche afgezet, die luchtige onderjurkjes. Op sommige zitten zelfs van die lieve zomer- bloempjes. Allemaal erg mooi, juist omdat ze bijna nooit ge zien worden. Kom en kies uit een restantpartij onderjurkjes... vele modellen, vele kleuren en de maten 40 t/m 48.

De Havenloods | 1974 | | pagina 4