Oost Europa kent nu ook vedetten yf i MET DE HAVENLOODS OP REIS f»**! 39?5 Rotterdamthe capitol of international poetry Per bus naar Parijs of Sauerland termeulen termeulen {Wereldkampioenschappen voetbal Ibekeken door {Maarten de Vos {chef-sport van {Dagblad De Tijd Joego-Slavië termeulen termeulen PERZISCHE TAPIJTEN 2>ERAG DE HAVENLOODS DONDERDAG 27 JUNI 1974 26-550 Van vrijdag 5 tot en met maandag 8 juli organiseert ons blad een vierdaagse geheel verzorgde reis naar het Sauer land in Duitsland. Wij hebben als standplaats voor deze reis het stadje Winterberg uitgekozen. Tijdens deze vakantie worden de deelnemers ontzet tend verwend. Men logeert in het zeer gemoedelijke en van aUe comfort voor ziene Hotel Dortmunder Hütte. Het comfort van dit hotel bestaat uit een klein verwarmd overdekt zwem bad, een solarium, een sauna, zeer ruime kamers, een gezellig restaurant, een gezellige bar en een zonneweide. Het hotel Dortmunder Hütte is iets buiten Winterberg prachtig tussen de bossen gelegen, waardoor iedere gast Dit is dan wat u zoekt.... Wilt u werkelijk iets moois voor de ramen? En dan iets dat niet iedereen heeft? Dan is dit wat u zoekt: eer luxe loodband marquisette met fraaie, ingeweven dessins en in mooie kleuren, 250 cm hoog. De prijs? Valt mee.... nog geen vijf gulden per meter. 9,75 voor Een bekend fabrikant maakte de pantalon, wij de prijs. Moderne meisjespantalon in blok- (rood of bleu) of streepdessin (blauw/rood of oranje/bruin). Strak om het bovenbeen, lekker wijd van onderen en met twee steek- zakken, 'n opgestikte achterzak en brede riemlussen. Puur katoen, dus niet kapot te krijgen. Kies uit de maten 116 t/m 164 en betaal nog geen vijftien gulden. Van f 25,75 voor van dit hotel heerlijke wandelingen kan maken. Tevens worden tijdens deze vierdaagse reis prachtige tochten door eem groot deel van het Sauerland gemaakt. De prijs voor deze reis bedraagt f 249,50 per persoon 1-persoonska mer f 17,50 toeslag). Het volledige programma luidt: 8.15 i rek uit Op 5 iuli Rotterdam vanaf de Westblaak i.o. Cinerama via Utrecht naar Arnhem, waar een koffiepauze gehouden wordt. Na deze koffiepauze gaan we bij Flten de Nederlands-Duitse grens over en rijden naar het Kurhotel waar een warme lunch gereed staat. Na de war me lunch rijden we verder via de autobaan naar Oberhausen, vervolgens via Werl, Arnsberg, (theepauze), Meschede, Olsburg naar Winterberg. Diner in hotel en rest van de avond Gedurende de^2e en 3e dag maken wij prachtige rondritten dopr het Sauer land. Tijdens één van deze dagtochten gebruiken wij de warme lunch bij de Listertahlsperre aan de Biggesee. 4e dag: ontbijt ip het hotel en om 9.00 uur vertrek uit Winterberg via Schmal- lenberg (koffiepauze), Saalhansen naar Keulen, waar in Café Restaurant Alt Köln een uitgebreide koffietafel voor ons gereed staat. Na deze koffietafel krijgt u tot 15.00 uur de gelegenheid deze prachtige stad nader te bekijken. Om 15.00 uur vertrek uit Keulen'Via de autobaan naar Oberhausen naar Arnhem, waar in hotel Haarhuis een uitgebreid afscheidsdiner genoten zal worden. Om 20.30 uur vertrek uit Arnhem. Aankomst Rotterdam circa 22.00 uur. Van 24 tot en met 27 juni en van 7 tot en met 10 juli maken we een vierdaag se reis naar Parijs. Er wordt gelogeerd in het Paris Lyon Palace Hotel, waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien. wij maken een tocht' naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reislei der weet er alles van en de tourincar is steeds ter beschikking. De prijs be draagt f 232,50 per persoon 1 per soonskamer f 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar'Ver- sailles, koffietafel op heen- en terugreis en groot afscheidsdiner bij Gorinchem. Ie dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak, Rotterdam via Breda, Ant werpen en Gent naar Kortrijk waar in restaurant Francois een koffietafel ge reed staat. Vervolgens via l.ille naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner 19.30 2e en 3e dag na het ontbijt gaan we om uur toeren door de verschillende stads delen van Parijs. Om 13 uur lunch en om 19 uur diner. Op de derde dag staat om 21 uur de toeringcar gereed voor een avondrit door de lichtstad. 4e dag: Na het ontbijt ga^n wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de warme lunch. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen' (pauze) en gaan dan naar hotel Gorinchem voor het grote afscheids diner. Terug in Rotterdam om 22.00 Boekingen: HOOFDKANTOOR DE HAVEN LOODS Pr. Hendrikkade 14, Rotter dam. tel. 132170. BIJKANTOREN VLAARDINGEN, Hoogstraat 122, tel. 352911 KRIMPEN A/D IJSSEL Veld en Beemd 25, tel. 01807- 6899 AGENTSCHAPPEN: Boekhandel Bokhorst, Vierambacht- straat 105, tel. 253716. Boekhandel Bokhorst, Peppelweg 128, tel. 189356. Boekhandel Bokhorst, Schubertlaan 83, tel. 184424. Boekhandel Bokhorst, Koperwiek (Winkelcentrum) 61-63, tel. 503251, Capelle a/d lJssel. Boekhandel Van Dordrecht, Benthui zerstraat 84. tel. 243026. Boekhandel Hanou, Hoogstraat 50, Schiedam, tel. 269663. Sig. Mag. Nic. van de Spek, Nwe. Binnenweg 456-460, tel. 231644. Sig. Mag. Hanselman (De Bokser), Zwaanshals 245, tel. 658494. Van der Kaay Reizen, Beethovenlaan 1, Nieuwerkerk a/d iJssel, tel. 01803- 2776. Het is ook de meest jtrgeloze volger vam dit wereldtoemooi voetbal opgevallen, dat liefst drie van de acht deelnemers aan de tweede finaleronde uit Oost-Europa komen. Dat is een succes op dil niveau, dat sinds 1962, toen de Tsjechen, onder aanvoering van de legen darische Josef Masopust, de finale bereikten (en daarin met 3-1 van de Brazilianen verloren) niet meer is voorgekomen. Behalve het simpele feit van de kwalificatie bij de laatste acht zijn de voetballers uit Joegoslavië, Polen en Oost-Duitsland vooral opgevallen door de manier, waarop zij zich tot nu hebben geweerd. Niet met bikkelhard, angstig en fortuinlijk voetbal, maar met aantrekkelijk, positief en modern voetbal, mogelijk gemaakt door een opmerkelijke lichamelijke conditie. Dat laatste is niet zo vreemd. De Oostduitsers met name, aanstaande zondagmiddag 'in Gelsenkirchen de gevreesde tegenstanders van Oranje, hebben van de fysieke begeleiding van sportmensen altijd al veel werk ge maakt. Op wetenschappelijke basis wordt in de DDR 'aan dat punt ge werkt, al vanaf de jongste jeugd wordt er geëxperimenteerd. En de Polen hebben zich op dit wereldtoemooi zo grondig voorbereid, dat zij de nationale competitie er voor hebben opgeofferd. Onder het motto „voor het wereldtoemooi moet alles opzij", werd drie keer per week ge speeld, de laatste maanden, om op die manier de geselecteerden te laten wen nen aan het rytme, dat ze deze weken in het wereldtoemooi wordt opgelegd. Pas na dat wereldtoemooi wordt de nationale competitie afgemaakt. De Joegoslaven, mijn persoonlijke favorieten, worden wel de Brazilianen van Europa" genoemd. Er zijn, in de voetballerij, nu eenmaal enkele landen, waar steeds weer goede voetballers vandaan konien (de Argentijnen heb ben ook zo'n traditie): hoeveel hon derden Joegoslavische voetballers er ook steeds weer aan grote buitenlandse clubs zijn verkocht, het maakt niet uit. Het reservoir, voetballers in Joego slavië, waar ze aan de bome)i lijken te groeien, is schier niet uit te putten. Het gevaar voor de Joegoslaven is, dat zij geleid worden door een op inge wikkelde manier samengestelde lei ding, die uit liefst negen man bestaat en waarvan Hiljan Miljanic de leiding heeft. Mocht het straks in een of andere wedstrijd niet goed gaan, dan zal het gekrakeel losbarsten. Tot nu toe is dat allemaal meegevallen: iedereen heeft zijn zin, bovendien vol doet het gezelschap uitstekend. Joegoslaven zijn niet alleen uitge kookte voetballers, zij kunnen ook op het randje van het toelaatbare balan ceren als het om hard spel gaat. Hun zwakke punt blijft het gebrek aan consistentie: de Joegoslaven zelf ver wachten, dat ze in dit toernooi nog een flinke tik krijgen. Aparte training Wat veel aandacht trekt is de manier, waarop de Joegoslaven begeleid wor den. Ze zweren bij de individuele training, zoals dat ook de Brazilianen doen. In kleine groepjes worden de Drukke dagen voor Luciano Berio Luciano Berio, een der weinige com ponisten in de wereld van de nieuwe muziek die een groot publiek voor zich heeft weten te winnen, ontplooit dezer dagen een koortsachtige aktiviteit. Bin nen drie weken gaan op diverse plaat sen in Europa niet minder dan vier van zijn composities in wereldpremière: het orkestwerk „Eindrücke" (Zurich, 18 juni), het pianoconcert „Points on the curve to find..." (Rotterdam, 28 juni), de radiofonische compositie „A-Ronne" (Hilversum, 2 juli) en de muziek voor Maurice Béjart's ballet „Per la dolce memoria di quel giorno" (Florence, 9 juli). Tijdens het concert van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, dat Berio op vrijdag 28 juni in de Doelen dirigeert, staan behalve de première van „Points on the curve to find..." (met Anthony di Bonaventura als solist) nog drie composities op het programma die in Nederland niet eer der zijn uitgevoerd: „Calmo" (in me- moriam Bruno Maderna) voor zang stem en 13 instrumenten, voorts een nieuwe versie voor zang en orkest van „Folksongs" - beide werken uiteraard gezonden door Cathy Berberian -, en „Eindrücke", dat in Rotterdam voor het eerst onder leiding van de compo nist wordt uigevoerd. Boy Edgar geeft een Ellington Memorial concert The Duke is dood. Een onherstelbaar verlies voor de jazz, voor allen „who loved him madly". Boy Edgar, nog onlangs in Amerika ter gelegenheid van de 75e verjaardag van Edward Kennedy Ellington, voelt dit verlies des te sterker. Hij heeft Elling ton's muziek altijd met veel liefde en veel succes gespeeld. Met zijn Boy Edgar Sound geeft Boy Edgar zaterdag 29 juni een Ellington Memorial Concert in de grote zaal van de Doelen in Rotterdam. Aan dit concert werken naast vele anderen mee Thad Jones, Mel Lewis, Leo Cuypers en Piet Noordijk. Als zangeres treedt op Gerrie van der Klei. De prijzen van dit nachtconcert in de grote zaal van de Doelen te Rotterdam bedragen f5,-, f7,50, f 10,-, f 12,50 en f 15,-. Kaarten zijn van zaterdag 22 juni af verkrijgbaar aan de kassa van de Doelen, dagelijks van 10-16 uur, 's zondags van 12-16 uur. Telefonisch reserveren is ook mogelijk: dagelijks van 12-16 uur, tel. 010- 132490. spelers onder handen genomen, al naar gelang hun positie in het elftal en hun lichamelijke aard. Sprinters hebben andere oefeningen nodig dan stayers. Anders gezegd: een pijlsnelle buitenspeler als Peter Ressel zal anders moeten trainen dan een wat moeizaam werkende middenvelder als Van Hanegem. In dat opzicht verdient Feyenoords trainer Wiel Coerver een compliment (evenals trouwens bonds coach Frantisek Fadrhonc). Zij ver kondigden al lang deze theorie en Coerver heeft die theorie bij Feyenoord ook al gedeeltelijk in prak tijk gebracht. Zowel de Joegoslaven als de Brazi lianen hebben aparte trainers voor de keepers, voor verdedigers, voor mid denvelders en voor aanvallers. Er is een trainer, die het conditionele gedeelte verzorgt en er is iemand voor het technische vlak. Zagalo en Miljanic coördineren de trainingen. Miljanic, die binnenkort naar Real Madrid gaat, zegt: „De meeste trainers zijn te eigen wijs om zich te laten omgeven door specialisten. Zij vinden dat een aan tasting van hun autoriteit. Ik vind dat dom. Ook buiten de voetballerij wordt steeds meer gebruik gemaakt van spe cialisten, die gebundeld worden door coördinatoren. Zo zie ik de voetbal trainer aan de top in de toekomst". Oost-Duitsland Alleen de Oostduitsjers houden nog aan het oude principe, dat Oosteuropese sportploegen voornamelijk uit een collectief bestaan. Na het echec van de Terug uit grootmoeder's tijd deze solide houten kinderstoel met spijltjes en voetsteuntjes. Nu in vier kleuren: in bruin, groen, rood of oranje gebeitst, nu voor een oud Oudhollands prijsje. Van f 62,50 'Nes Ammim' zoekt medewerkers De christelijke nederzetting „Nes Am mim" in Israël heeft oudere en jongere (gehuwde en ongehuwde) mensen no dig, die daar onder kibboetsvoor- waarden langere tijd willen werken. Er wordt gewerkt in de rozenkassen, kan tine, wasserij en werkplaatsen. Nes Ammim is een erkend ontwikkelings project, hetgeen inhoudt dat men niel in militaire diens! hoeft, als men 27 maanden in Galilea gaat werken. Gegadigden kunnen inlichtingen krij gen en zich aanmelden bij het bureau Nes Ammim. Van Lynden van Sanden- burglaan 43, Utrecht, telefoon 030- 716773 of telefoon 070- 555961. Tot 5 juli is Nes Ammim Floriculture directeur Cees van Egmond in Neder land om medewerkers aan te nemen, zijn adres is Valkenburgerweg 1, Rijns burg, telefoon 01718- 12227. Russische ploeg tegen de Chilenen, zij speelden in Moskou slechts 0-0, ston den zelfs daar mensen op, die uit riepen, dat zonder het individuele talent waarschijnlijk nooit de top zou kunnen worden bereikt in teamspor ten. Zelfs de Bulgaren hadden hun vedette (en wat voor een) in de magis trale middenvelder Kristo Bonev. De Oostduitsers hebben een jonge ploeg, waarin Libero Bernd Bransch (die ooit ternauwernood uit het „Sil- veren Seepaerdt" in Eindhoven kon worden gered, toen daar de ploeg van Halle logeerde voor de Europa -cupwedstrijd tegen PSV) de rol van de oude rot met glans vervult. De Oost- duitse ster, Hans Jürgen Kreische, is door een aantal blessures niet in zijn beste vorm en daardoor niet eens zeker van een plaats. Hoezeer de Oostduitse denkbeelden over het sterdom zijn veranderd bleek deze week. Toen de Oostduitse trainer George Buschner, een man, die grote indruk maakt in West-Duitsland door zijn intelligent en met humor gelar deerd optreden: „Ik vond Johan Cruijff beter, toen hij bij Ajax speelde. Bij Ajax was hij de absolute ster en speelde het hele elftal in dienst van hem, in het Nederlands elftal is Cruijff een goede voetballer in een elftal van goede voetballers". Afgezien van de (on-) juistheid van deze theorie verraadt zo'n uitspraak van Buschner toch wel iets over zijn filosofie. De Oostduitsers spelen snel, gedisciplineerd en modern voetbal: alles werkt verdedigend, als de bal bij de tegenstander is, maar iedereen mag er op tijd uitkomen, als er balbezit is. Kan Jan Tomazewski, de merkwaardi ge Poolse doelman, straks ook juichen Zijn ploeg ontmoet zondag in Erank- furt Joego-Slavië. Hun counter tegen de Westduitsers, waaruit Jürgen Sparwasser zo magis traal scoorde, was een schoolvoorbeeld van effectief voetbal. Polen Aan de soms zo modern ogende haar dracht van de Oosteuropese voetballers (de Polen en Oostduitsers dragen het haar uitgesproken westers, wat enkele jaren geleden niet mogelijk was) is al te zien, dat zij wat vrijer zijn. Aan het voetbal is dat te merken. Vooral de Poolse ploeg speelt soms verrukkelijk voetbal, waarin de soms fantastische doelpunten niet worden vergeten. Ook zij hebben een uitge sproken uitblinker: Kaszimir Dejna, door zijn ploeggenoten kortweg met Kaka aangesproken. Dejna is een type als Bonev, maar hij weet zich omgeven door betere voetballers. De Polen hebben vooral een uitgebalanceerd elftal met voorin twee hazewinden voor de lange bal (Gadovha en Lato) en in de spits een waardig alternatief voor Lubanski: Szarmach, de top scoorder van het toernooi notabene. Het is zeer goed mogelijk, dat, na 1962, voor de eerste maal weer een Oosteuropees land de finale van het wereldtoemooi voetbal bereikt. Tegen Nederland? Het is mogelijk. Nog geen drie gulden. Dekoratief opgemaakte kaktuspotjes t kunstof bloemen. Om daar waar u normaal geen planten kunt houden, toch kleur en fleur te brengen. Gezellig in tuin- of zomerhuisje, caravan... noem maar op. Keus uit allerlei bloemen w.o. Gerbera' Orchideeën en Anjers. dë jantje Een luiaard overweegt te Ronse een ziet-zich-graag-geplaatst annonce „Slechts tijdelijk' ,zo deelt hij mede, „en niet voor grote moeilijkheden". Een vlo lanceert te Oudewater geëngageerd vlooientheater „Wij zorgen dat er metterdaad een jeukerig gevoel ontstaat". Het eerste lustrum van Poetry International, „deze heerlijke poëzie-kermis" zoals de Belg Marcel Wauters het gebeuren noemde, is achter de mg. Het festival werd afgelopen zaterdag afgesloten met een zeer druk bezochte afscheidsavond in de foyer van de grote zaal van de Doelen. De laatste avond had inderdaad veel weg van de levendige sfeer van een kermis. Een fanfare, een veiling, orkesten, liedjeszangers, Mexicaanse volkskunst, veel dichters en veel, voor sommigen te veel wijn vormden de ingrediënten voor een daverende manifestatie. Wie zou je moeten noemen? Jerome Rothenberg, die met zijn zoontje het dichters-podium beklom en het daar, zoals men dat noemt, maakte? Of de zeer snel omhooggeklommen Alblas- serdammer Arie Gelderblom, die het festival mocht afsluiten? De liedjes- Leger des Heils met liederen op HCRV -televisie Het stafmuziekkorps van het Leger des Heils, dat onder leiding van brigadier C. Nieuwland onlangs een succesvol tournee maakte in Canada, komt met de verenigde zangbrigades zaterdag avond op de televisie. Deze uitzending, getiteld „Hoor dat blijde zingen", besluit het NCRV-pro- gramma om 22.40 uur op Nederland II. Het programma is opgenomen in de St. Joriskerk van Amersfoort. PU Condoom Dag meneer, goedendag, aardig winkel tje hebt u, ik kom hiet niet zo vaak, ik hoef hier ook niet zo vaak te zijn, ik ben getrouwd, ziet u? Ik kom niet voor mezelf meneer, ik moet een condoom hebben, u moet me aan een condoom helpen, zes-en-twintig ver diepingen hoog, het is veel, ik weet het, het zal zo'n negentig meter zijn, maar het is niet voor mezelf, hij is voor in de stad, het Hofplein, daar staat hij, zes-en-twintig verdiepingen hoog, daat moet een coridoom overheen. Hij zal de stad verkrachten en dat is niet goed,'dat mag niet, ze is nog zo jong, ze moet nog zoveel leren, ze is nog niet volwassen, ze kan nog niet zelf kiezen, het wordt haar opgedron gen, alstublieft snel een condoom, ze zal zwanger worden, zwanger van on recht en hij laat haar toch in de steek als het even mis gaat, in ben zo bang. Een condoom alstublieft, negentig schrijver Hans Dorresteyn? Of Corne- lis Bastiaan Vaandrager, die het alle maal kennelijk „niet zo zag zitten" en zijn voordracht donderdag, dan ook maar begon met „Voor ik het vergeet, ik houd niet van u"? Namen zijn niet belangrijk. Wat wel belangrijk is, is dat de Rotterdamse Kunststichting er andermaal in slaagde om de confrontatie tussen poëten en publiek soepel te doen verlopen. Want, en dat is een winstpunt dat het vorige jaar ons bracht, ook nu liep Poetry International niet uit de hand en dat is bepaald geen vanzelfsprekende zaak. Hoogtepunten Twee hoogtepunten kende dit vijfde festival. Poetry National, waarover we vorige week reeds schreven, was er daar een van. Het succes, dat deze Nederlandstalige dichters hadden, lijkt er op te wijzen, dat er een kentering op komst is in de waardering van de eigen dichtkunst. Van Gennep, die met een boekenmarkt op het festival aan wezig was, kan daar van mee praten.... Nu moet men daar wel voorzichtig mee zijn. Een groot deel van het publiek maakte althans de indruk, in de eerste plaats gekomen te zijn om gezien te worden. Zoals wij een lid van de avant-garde geëxalteerd hoorden uitroepen: „ledereen is er! En het blijft ook een feit dat het wat moeilijk is om een Pools, Roemeens of Portu gees gedicht te begrijpen, laat staan mooi te vinden. Veel van wat de buitenlandse dichters bedoelden, zal dan ook niet overgekomen zijn. Slechts zij, die door hun wijze van presenteren „de show stalen" maakten het kontakt met het publiek, zij het dan misschien ook anders als zij in feite bedoeld hadden. Maar die aanslui ting had bijvoorbeeld de Mexicaan Octavio Paz, toch een zeer grote, zichtbaar niet, ondanks de vertalingen van wat hij voordroeg. Indianen 1974" genoemd kan worden, was het projekt voor de poëzie van Mexicaanse indianen. Een twaalftal dichters uit die gehele wereld presenteerden dit pro jekt waarbij gedichten van Huichol- eb Nahua-indianen werden voorgedragen. De groep dichters had zich daarvoor ingezet voor een vertaling van deze gedichten en zo werd één vers telkens in vier of vijf talen ten gehore ge bracht. Een zeer indrukwekkende pres tatie leverde daarbij de Surinaamse dichter Edgar Cairo met zijn versie van het Peyotelied. Met als thema „be dwelming, vervoering" bleken deze soms zeer oude gedichten een duide lijke zeggingskracht te hebben. Het projekt stond onder de leiding van H.C. ten Berge.Rotterdam, „the capi tal of international poetry" om weer eens de Belgische dichter Marcel Wau ters te citeren, had na de vier voor gaande festivals een naam hoog te houden en dat is, als men afgaat op de reacties van het publiek, dit jaar duide lijk gelukt. Henk Dam, CONSUMENTEN VOORLICHTING Het Nationaal Voorlichtingsin stituut geeft gratis schriftelijk advies waar u, naast een goede service, met de hoogste korting onderstaande artikelen kunt ko- O autobanden O diepvriezers O televisie kleur/zwart wit O wasautomaten O koelkasten O gashaarden O afwasautomaten O foto/film-apparatuur. Zet een kruisje in het betreffen de vakje en zendt deze coupon Adres Plaats HLR MMMMMWWMMMWMWMWMVWWMMWMWMIMWWMIMWIMWWMMW Koop uw rechtstreeks bij de importeur. Een vertrouwd adres met 100 pet. garantie. Altijd voordeliger. Ook voor reparatie Koopavonden geopend ROTTERDAM: Boezemweg 136-138tel. 14.06.19 t.o. Veemarkt lijn 1, 3, 8, 9 en bus 36 en 37. Hl LLEGERSBERG: Freericksplaats 9 tel. 18.77.00 lijn 4, bus 35. Vanuit omliggende gemeenten bereikbaar met lijn 2 en 4. SCHIEDAM: Rubensplein 12 tel. 26.19.75 ii bus 52, 54, 59. Vanuit Westland bereikbaar met lijn 53.

De Havenloods | 1974 | | pagina 9