Gronings bedrijf neemt Schiecarton over mavssxiMa PPR schrijft brief aan Rotterdamse raadsleden F.C. Vlaardingen heeft de contracten tijdig rond Nieuw dak voor sporthal Werkgelegenheid gegarandeerd Langere termijn voor aanvragen huursubsidie BEZORGERS (STERS) VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. dinsdag 16 juli 1974 23e jaargang no. 42 EDITIE SCHIEDAM KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 SCHIEDAM - Schiecarton, het Schiedamse kartonnage bedrijf, blijft bestaan. Het bedrijf wordt door het Groningse karton-con cern Kappa-Haren overgenomen. Dit is donderdagmiddag bekend geworden. In een uitgegeven ver klaring staat te lezen dat Kappa alle bestaande verplichtingen ten aanzien van het personeel volle dig zal nakomen. Verder is tij dens onderhandelingen met drie grafische bedrijfsbonden overeen gekomen dat het loon voor het vrijwillig verrichte overwerk van af oktober 1973, zal worden uitbetaald. Met de overname door Kappa-Haren is een eind gekomen aan de onzekere situatie van Schiecarton en is de werk gelegenheid van de 270 mensen gega randeerd. Ruim een maand geleden maakte het Amerikaanse bedrijf Ame rican Can Company bekend de fabriek te gaan sluiten. Aan deze sluiting is een reorganisatie voorafgegaan, die werd uitgevoerd door een van de top-men- sen van het Amerikaanse bedrijf. Het gevolg was dat er enkele mensen ont slagen moesten worden. Maar al snel bleek dat deze reorganisatie niet het beoogde effect had. De schulden liepen op tot dertien miljoen gulden. De directie was toen ten einde raad en vroeg aan de werkne mers of zij bereid waren per dag enige tijd over te werken zonder daarvoor geld te krijgen. Dit verzoek werd inge willigd, maar erg veel haalden.de extra werkzaamheden niet uit. Het verlies van Schiecarton liep wel terug, maar niet genoeg volgens de directie, die dan ook geen andere mogelijkheid zag als sluiting van het bedrijf. Deze mededeling kwam hard aan in Schiedam. De gemeente wist niet wat zij kon doen om een oplossing te vinden voor de 270 werknemers. De CPN-wethouder Eef Collé was van mening dat het Amerikaanse bedrijf Schiecarton met opzet in 1968 had overgenomen om de concurrentie in Zuid-Holland uit te schakelen. Daarna zou, volgens de wethouder, het bedrijf mogelijk met opzet niet goed zijn gerund in de hoop de winstgevende onderdelen van de productie naar Frankrijk over te brengen. In Lille (Noord-Frankrijk) stond namelijk de centrale vesting van het Amerikaanse Verrassing De heer drs. G. W. Bruggeling, lid van de raad van bestuur van Kappa, deelde ons mede zeer verheugd te zijn met het bereikte resultaat. „Wij wisten niet dat Schiecarton in moeilijkheden zat en daarom kwam het bericht van de sluiting voor ons als een grote verras sing. Kappa is al lange tijd een leveran cier van bepaalde soorten karton die in Schiedam verwerkt worden. Door de overname is er een mogelijkheid ge schapen ons pakket uit te breiden". De heer Bruggeling gevraagd naar com- liientaar waarom het Amerikaanse be drijf de zaak niet draaiende kon hou den: ,,Ik heb wel gezien waar verande ringen in moeten worden aangebracht. Wij gaan daarom dan ook een eigen management inbrengen. Het gaat hier bij vooral om een sterke uitbreiding van de verkoopstaf en ook de admini stratieve afdeling zal worden verbe terd, maar dit zal géén ontslagen met zich meebrengen". Kappa-Haren, dat bedrijven heeft in o.a. Tilburg, Oude Pekela, Hoogeveen, Hoogezand Sappenneer, Helmond en Winschoten, had al voor de aangekon digde sluiting van Schiecarton in Win schoten plannen orh bepaalde nieuwe producties uit te voeren. Nu Schiecar ton in handen is van Kappa, zal wor den bezien of er geen samenwerking op dit gebied kan gaan plaatsvinden. De heer Bruggeling: „Wij willen lang zaam maar zeker bepaalde delen van de productie vernieuwen. Dit is nood zakelijk. Wel moet worden bezien hoe snel deze vernieuwing moet worden doorgevoerd en ik kan me voorstellen dat in de toekomst zelfs een uitbrei ding mogelijk is van het aantal werkne- Wethoudcr Collé zei zeer verheugd te zijn met het bericht. Hij vond het een •goed geluid dat een Nederlands bedrijf Schiecarton heeft overgenomen en dat hiermee is aangetoond dat een Ameri kaans bedrijf een zaak sluit wanneer het daar zin in heeft. Hoe de overname financieel geregeld is, is nog niet bekend. Ook niet wie de schuiten van Schiecarton zal betalen. VLAARDINGEN - Op dinsdag 9 juli 1974 heeft de aanbesteding plaats ge vonden van het bestek betreffende het aanleggen van een gedeelte van het recreatiegebied „De Liekebaert" gele gen tussen Het Scheur en de Maassluis- sedijk. In totaal waren er 8 inschrij- De goedkoopste inschrijving werd ge daan door aannemingsbedrijf A.J. Suy- kerbuyk uit Hoogerheide, die het werk wil gaan uitvoeren voor een bedrag van f.1.231.400. Opmerkingen over Rijnpoorthaven SCHIEDAM - De afdeling Schiedam van de PPR heeft in de brief aan de raadsleden van de gemeente Rotter dam, bezwaren gemaakt tegen het be stemmingsplan Rjjnpoorthaven. Er worden opmerkingen gemaakt over de gevolgde procedure, de afweging van alternatieve, de geluidshinder en de aan te leggen golfbaan. Over de gevolgde procedure staat in de brief te lezen: „Hoewel u formeel juist gehandeld hebt volgens de Wet op Ruimtelijke Ordening, vinden wij dat u uit het oogpunt van de democratie, materieel gezien een onjuiste handels wijze hebt gevolgd. Het plan heeft niet ter inzage gelegen in de steden, die er wel terdege mee te maken hebben; De voorlichting over de plannen (met na me buiten Rotterdam) is zeer onvol doende geweest; In het algemeen is er geen inspraakprocedure geweest. Ter zijde wijzen wij u erop, dat de meer derheid van de inspraakgroepen in het kader van het streekplan Rijnmond tegen de Rijnpoorthaven was. Verder vindt de PPR dat ruimtelijke ordening niet gebaseerd moet zijn op eng bedrijfseconomisch denken. De beslissingen moeten gebaseerd zijn op een zo volledig mogelijke analyse van de voor- en nadelen, waarin tevens maatschappelijke gevolgen, invloed op het milieu etc. verdisconteerd moeten Het is bekend dat mocht de aanleg van de Rijnpoorthaven doorgaan, er dage lijks 80 a 90 treinen per dag extra gaan passeren. Ook zullen veel containers vervoerd worden over de weg. De geluidsoverlast die hierdoor ontstaat is voor de PPR-afdeling Schiedam onaan vaardbaar. Nu al hebben bewoners van Schiedam veel last van passerende trei nen door slechtgebouwde spoorweg viaducten en doordat veel huizen te dicht langs de spoorbaan zijn ge bouwd. Het bestemmingsplan Rijnpoorthaven heeft ook rekening gehouden met mo gelijkheden voor recreatie voor bewo ners. Hiervoor is een gebied van 90 ha gereserveerd. Met de Rotterdamse Golfclub is al een voorlopig koopcon tract gesloten voor een terrein van 60 ha. De PPR schrijft hierover: „Een sociaal verantwoord beleid is erop gericht juist dié bevolkingsgroe pen te helpen, die dat werkelijk nodig hebben. Het lijkt ons in dat verband onaanvaardbaar de zeer schaarse ruimte in het Rijnmondgebied ter be schikking te stellen aan een zeer elitai re groep, die zodoende een zeer elitaire sport zou kunnen beoefenen. Donderdag starten wij in onze krant een stripverhaal voor kin deren. AUTOOTJE EN COW BOY maken in dit verhaal, waar voor Rob van Olm de tekst schreef en Simone M. Dettmeijer de tekeningen maakte, allerlei avonturen mee nadat zij hun vaste plaatsje op de vensterbank verlaten hebben. In deze vakantietijd een leuk verhaal voor ouders en groot ouders om voor te lezen, voor wat oudere kinderen om zelf te lezen en bovendien voorzien van tekeningen, die kunnen worden ingekleurd. Donderdag aanstaande de eerste aflevering van AUTOOTJE EN COWBOY. Schiedam doet mee aan bibliotheekweek SCHIEDAM - Van vrijdag 11 oktober tot en met zaterdag 19 oktober wordt een landelijke „Bibliotheekweek" georganiseerd. Ook de Gemeenschappelijke Open bare Bibliotheek te Schiedam zal op deze actie inhaken; in overweging is nog op welke wijze dit zal geschieden. Het doel is om gedurende deze week te laten zien wat een openbare biblio theek anno 1974 nu eigenlijk is. De bibliotheek is namelijk nog steeds be last met een imago van tientallen jaren terug. Daarnaast wil de openbare bibli otheek laten weten in welke richting zij haar werk wil ontplooien, zij wil daarover met gebruikers en niet-gebrui- kers een gesprek voeren en wil duide lijk maken met welke beperkingen rekening moet worden gehouden. Het openbare bibliotheekwerk in Ne derland, de laatste jaren sterk in ont wikkeling, staat aan het begin van een nieuwe fase. Binnen afzienbare tijd zal een wettelijke regeling voor openbare bibliotheken tot stand komen, die nieuwe en krachtige impulsen tot ver dere ontwikkeling zal gevei Vnrm in cr oktober 1974) zijn landelijk de volgen- de activiteiten gepland: op 11 oktobei Tot aan de tweede wereldoorlog be- Excursie naar paleis Het Loo SCHIEDAM - Op woensdag 21 augus tus organiseert de Rotterdamse Tuin lieden Studieclub een excursie naar de tuin en kwekerij van het Paleis Het Loo in Apeldoorn en 's middags wordt de kwekerij Abbing in Zeist bezocht. Vertrek 8 uur van Conradtstraat achter het Groothandelsgebouw. De kosten bedragen f.16,- p.p. (inbegrepen tou ringcar, koffie en fooi, toegang en rondleiding). Opgave tot deelname, te vens gireren van genoemd bedrag vóór donderdag 1 augustus aan J.Venema Dr. Visserstraat 11, tel. 246717, Giro nummer 173395 t.n.v. Rotterdamse Tuinlieden Studieclub te ROTTER DAM stond in het algemeen de doelstelling uit het beschikbaar stellen van litera tuur voor ontwikkelingsvorming en ontspanning. Sinds de jaren zestig be gint echter het inzien door te breken, dat de openbare bibliotheek ook een taak kan vervullen in het kader van de permanente educatie en het voort schrijdende democratiseringsproces in de samenleving. In Nederland zijn al lerlei nieuwe vormen van bibliotheek werk gestart, nieuwe media doen hun intrede. Maar financiële moeilijkheden beperken de mogelijkheden om aan de sterk gestegen behoefte van de bevol king te kunnen voldoen. Van de ko mende Bibliotheekweek nu wordt een stimulering van de ontwikkeling ver- In de Bibliotheekweek (II t/m 19 activiteiten gepland: op 11 oktober .s. de officiële opening door Staatsse cretaris W. Meyer van C.R.M. om 17 uur in het Jaarbeus Congrescentrum te Utrecht. Gelijktijdig de opening van een 1NFORMATIEBEURS in het con grescentrum, voor het publiek geopend op' 11, 12 en 14 oktober. Deze beurs omvat o.a. een alternatieve boeken beurs en een tentoonstelling van de audio-visuele media, de bibliotheek-in richting en lektuurvoorziening t.b.v. blinden en gehandicapten. Op 9 oktober om 19.50 uur uitzending van de Socuterafilm over de openbare bibliotheek. De K.R.O.-Schoolradio besteedt aandacht aan de bibliotheek week op dinsdag 8 oktober in het programma „Weet je het al" en op 11 oktober in Echo-junior", tevens aan dacht 'in de KRO-schoolradiogids van oktober. De radiovolksuniversiteit wijdt eind september of begin oktober een uitzending van 20 minuten aan de Vanavond start om half zeven de voorbereiding van de gecontrac teerde spelers van de FC Vlaarding- en. Op dat tijdstip heeft trainer Jan van Baaren zijn mannen voor een eerste training bijeengeroepen. De 21 spelers die door de FC zijn gecontracteerd zijn: Dick Ver- burgh, Ton Vonk, Hadde van dér Meijden, Loet Kwist, Bep de Ruij- ter. Rob van der Bol, Rob Brekel- mans, Frans Stans, Ger Pijl, Klaas de Bie, Koos van Elliswijk, Frans Fiers, John de Korver, John Jan sen, Cees Bouman, Jan Roodbol, Hans van Os, Han van der Walle, Ger Robbemond en de jeugdspe lers Hans Vercouteren en John Vilijn. Te verwachten valt dat hier aan binnenkort nog René Pas, Pe ter Eikelenboom en Ari Don toege voegd kunnen worden. Beide eerst genoemde spelers onderhandelen nog met FC Vlaardingen, terwijl Don nog met vakantie is. SCHIÊDAM - Op donderdag 1 augustus zal de installatie plaatsvinden van de heer A. J. Lems als burge meester van Schiedam. De installatie zal plaatsvinden tijdens een openbare raadsvergadering om drie uur 's mid dags in het Stadskantoor. VLAARDINGEN - De verrassend vroege uitspraak van de Utrechtse rechtbankpresident mr. J. W. van Eek in het kort geding, dat de FC Vlaar dingen had aangespannen tegen de KNVB (waarbij hij besliste, dat de KNVB de stichting op straffe van een forse dwangsom binnen acht dagen moest toelaten tot en indelen voor de competitie van het betaalde voetbal) heeft het stichtingsbestuur sinds don derdagavond in hoogste staat van a- larm gebracht om te zorgen, dat de voetbalbond gisteren de verlangde lijst met minstens twintig gecontracteerde en tien amateurspelérs kreeg. Manager Jan Brilleman vertelde ons desge vraagd: „Wat dat betreft willen we ons niet door de KNVB laten klem zetten. Wanneer we daarvoor de tijd gehad hadden, dan was het misschien moge lijk geweest om ook nog nieuwe spe lers aan te trekken. Nu heeft de onzekerheid ons te lang parten ge speeld, zodat we onze aandacht min of meer moesten beperken tot de groep waarover we al beschikten". FC Vlaardingen heeft contracten afge sloten met 21 spelers. Bij deze groep behoort niet Hiddo Reijs. Hij heeft inmiddels een contract getekend bij het Nijmeegse NEC. Mogelijk zal ook Aad Reijgersberg vertrekken. Wage- ningen toont namelijk nog steeds inte resse voor hem en is ook bereid een transfersom op tafel te leggen. Niet temin is het voor Reijgersberg een moeilijke zaak zich uit de omgeving van het Westland los te maken. Als commissionair in groenten is hij zeer aan deze streek gebonden. Inmiddels schijnt hiervoor echter al een oplossing gevonden te zijn: hij zou éénmaal per week bij de FC Den Haag kunnen trainen. Mocht de transfer van Reij- VLAARDINGEN - Ook dit jaar heeft de staatssecretaris van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening beslo ten om de termijn van indiening van aanvragen voor aanvullende huursub sidie met drie maanden te verlengen tot 1 oktober 1974. Deze datum geldt niet voor huurders, die eerst na juli 1974 de betreffende woning hebben betrokken. Voor deze huurders geldt een indieningstermijn van drie maanden, die aanvangt op de datum waarop de huur is ingegaan. a. huurder is van een woning, na 31 maart 1960 rijkssubsidie is verleend, óf huurder is van een woning waarvan de huurprijs in het kader van de huurharmonisatie met meer dan 6 procent is verhoogd, óf huurder is van een woning, waarvan de huurprijs is verhoogd als gevolg van een ingrij pende verbetering van de woning en deel v. Wil men meer en gedetailleerde gege vens over de aanvullende huursubsidie, dan kan men een gratis folder bij het Gemeentelijk Voorlichtingsbureau of bij de afdeling openbare werken, stads ontwikkeling en Volkshuisvesting van het stadhuis halen (2e verdieping). Aanvraagformulieren zijn eveneens ver krijgbaar bij de afdeling openbare wer ken van het stadhuis. MAASSLUIS - De Olympiahal in Maassluis krijgt een nieuw dak. Reeds in 1972 was hiervoor aan de gemeenteraad een krediet gevraagd omdat de dakbedekking een slech te isolatie had en er verschillende lekkages voorkwamen. Het krediet van 1972 was echter niet voldoende om de kosten te dekken, waardoor er dit jaar aan de raad een aanvullend krediet gevraagd moest worden. De totale herbouwkosten bedragen f340.000,-. Men hoopt de werk zaamheden in de eerste helft van augustus te voltooien. gersberg echter onverhoopt niet door gaan, dan is de FC Vlaardingen uiter aard weer bereid hem een contract aan te bieden. Hans van Bommel (naar TSB), Anton Huijer (naar Sunlight) en Arie Riedijk (naar Hermes-DVS) heb ben geen contract aanvaard en zijn teruggekeerd naar de amateurstatus. Ter vervanging van Hiddo Reijs heeft de FC Vlaardingen inmiddels de van de Rijswijkse hoofdklasser RVC afkomsti ge Koos van Elliswijk aangetrokken. Hoewel er sprake van geweest is, dat Feijenoord zijn jeugdspelers Damsma en Nanlious heeft aangeboden, is de FC Vlaardingen op dit aanbod niet ingegaan. Jan vanBaaten: „Feijenoord biedt wel meer spelers, die ze zelf niet kunnen onderbrengen, aan aan vereni gingen uit de omtrek. Nanlious schijnt een linksbuiten te zijn, maar voor die plaats heb ik al een goede bezetting, zodat ik de noodzaak niet zag om nog eens een nieuwe man aan te trekken. Damsma is een achterspeler en ook daaraan heb ik geen behoefte. Het grote probleem blijft de aanvalslinie". Niettemin verwacht de FC Vlaardin gen, dat met het nu gecontracteerde contingent spelers de resultaten zeker niet minder zullen zijn dan die van het vorige seizoen. Jan Brilleman: „Het team bevat jongens, die al goed draai den, maar waarvan ik weet, dat ze nog beter kunnen. Jongens als Frans Stans en John Jansen bijvoorbeeld. Overi gens zullen we door het eerste jaar heen moeten komen met het team, zoals we het nu op papier hebben. Daarna is er misschien ruimte en zeker meer tijd om iets op de spelersmarkt te doen. Iets dat we wel direct zullen gaan aanpakken is de scouting". Het stichtingsbestuur is overigens zeer ingenomen met de steun, die ze vanuit de bevolking heeft ontvangen. Jan Brilleman: „Reacties in de vorm van: laat de kop niet hangen, waren voor ons hartverwarmend en daaruit is toch gebleken, dat de zaak FC Vlaardingen onder de mensen heeft geleefd". Toch blijkt de gemeente Vlaardingen allerminst rekening te hebben gehou den met de mogelijkheid, dat een voortzetting van het betaalde voetbal kans van slagen had. Aan het einde van het seizoen namelijk heeft het Fortu- na-veld een revisie-beurt gekregen. Het veld is volledig omgeploegd en op nieuw ingezaaid. Omdat de groei van het gras echter niet zo voorspoedig is geweest heeft de Gemeentelijke Plant soenendienst het verbod uitgevaardigd, dat vóór 15 augustus op het terrein niet gespeeld mag worden. Daarvan wordt nu echter de FC Vlaardingen de dupe. Immers het betekent, dat men alle oefenwedstrijden elders moet spe len, want andere Vlaardingse velden komen niet aanmerking. Jan van Baa ren: „Bij een wedstrijd tussen twee betaalde elftallen is het een KNVB- voorschrift, dat er hekken zijn. Welnu, het Fortuna-veld is als enige veld in Vlaardingen uitgerust met deze hek ken. Jammer, want daardoor heb ik al een wedstrijd tegen de FC Den Haag moeten afzeggen". VLAARDINGEN - Vandaag bren gen in totaal honderd meisjes van de camping Kruiningergors op Oostvoor- ne, een bezoek aan Vlaardingen. Zij bezoeken het Visserij museum, de Gro te Kerk en om half twee worden zij ontvangen door wethouder Van Duijn-Spruijt op het stadhuis. Voor de verspreiding van ons blad vragen wij voor direkt Aanmelden: Prins Hendrikkade 14, Botterdam, tel. 13.21.70, toestel 28. DE HAVENLOODS tilfe

De Havenloods | 1974 | | pagina 1