Refoba promoveerde in vijf jaar naar hoofdklasse Rick Snoep doet mee aan atletiek kampioenschappen LANGS DÊSWm WATERWEG QH. Badmintonteam afhankelijk van de jeugd opruiming RK WIK'S Mari Veltman naar 's-Gravenzande SV opruiming F.C. Vlaardingen-SVV op 1 september opruiming opruiming DE HAVENLOODS, DONDERDAG 25 JULI 1974 In het clubblad van de rennersclub Schiedam troffen we een interessant artikel aan over „Hygiëne en lichaams verzorging". Hoewel de inhoud be stemd is voor wielrenners en we over de medische adviezen niet kunnen oordelen, leek het ons raadzaam een uittreksel van het artikel over te nemen. Wellicht dat toch ook andere sportbeoefenaars er wat van op kunnen steken. Wij als Nederlanders hebben de naam zindelijk te zijn, maar het is echter treurig, dat de praktijk het tegendeel bewijst. Veel sportmensen zie ik name lijk het door transpiratie nat geworden sporttenue wisselen voor het gewone pak of ze trekken het trainingspak aan over het natte sporttenue. En dat zonder water en zeep aan te raken. Wat is er echter makkelijker om na een wedstrijd of de training het bezwete lichaam te reinigen met zeep bij een altijd wel aanwezige kraan. Dit is wel het meest elementaire beginsel van het begrip hygiëne. Wanneer je gaat trainen, kleed je dan naar gelang het weer dat vereist, en zorg in ieder geval dat de benen warm blijven en draag steeds schoon en vooral zg. zuiver ondergoed. Onder breek de training niet én mocht dit toch moeten gebeuren, blijf dan goed in beweging om de spieren warm te houden. Een moeilijk punt, "tegenwoordigis het nogal vrij lange haar. De renner dient echter wel te beseffen, dat door transpiratie het haar behoorlijk nat kan worden. Bij lang haar kan het zweet zeer moeilijk verdampen en geeft dan aanleiding tot verkoudheid, wat dan weer verlies van conditie ten gevolge zal kunnen hebben. Na een valpartij is het af te raden pleisters rechtstreeks op de wonde te doen. Een wond kan namelijk niet of moeilijk genezen, wanneer de lucht wordt afgesneden en blijft dan steeds min of meer vers. Dus eerst een licht verband en dan pas de pleister. Maak zelf een vaste dagorde: steeds op dezelfde tijd opstaan, eten en naar bed gaan. De renner moet ook letten op de houding bij het slapen. Het beste is om de benen tijdens de slaap iets hoger dan het lichaam te hebben. Dit kan men bereiken door een kussen onder de matras te leggen ter hoogte van de voeten. Het is een ideale houding om de zwaartekracht te laten werken in de bloedcirculatie. Begin de training of de wedstrijd nooit binnen één a anderhalf uur na het eten. Bovendien moet worden voor komen, dat 'vóór een wedstrijd of training zwaar voedsel genuttigd wordt. Licht, verteerbaar eten is wel toegestaan". Het clubleven mag dan tijdens de afgelopen maanden zo goed als stil gelegen hebben, bij vele verenigingen is er op het bouwfront hard gewerkt. Zoals we reeds in deze kolom signa leerden, werd er bij het Schiedamse DHS een veldverlichting aangebracht, zodat in de toekomst ook tijdens de avonduren gespeeld kan worden. Bij RK WIK in Vlaardingen werd gestart met de bouw van twee kleed kamers, twee scheidsrechterslokalen, een massagekamer, toiletten, een linnenkamer en een berging. Voor deze uitbreiding van de bestaande acco mmodatie zijn inmiddels de fundering, de riolering en de vloer gelegd. Wanneer half augustus de kozijnen afgeleverd worden kan begonnen worden met het metselen van de muren. „Hoe snel we daarna de af bouw kunnen voltooien, hangt voor een groot deel af van de bereidwillig heid van de leden", aldus Voorzitter Jan Remmerswaal, in de wandeling ook „de bouwpastoor" genoemd. „Werken er veel leden mee, dan zullen we de bouw ook sneller afwerken. Trouwens de zelfwerkzaamheid is toch een belangrijke pilaar, vooral bij ons streven om de kosten zo laag mogelijk te houden. De eerlijkheid gebiedt me om te zeggen, dat we deze uitbreiding in zijn totaliteit niet zelf bouwen. We hebben hiervoor een aannemer in geschakeld. Overigens verwachten we het gebouw voor het eind van het jaar onder de kap te hebben Zo ver vooruit denken durft men bij Hoek van Holland nauwelijks. Door een onverwachte tegenvaller is er namelijk een flinke vertraging ontstaan bij de bouw van het nieuwe club gebouw. Omdat de architect de onder grond niet helemaal vertrouwde, liet hij onlangs grondmonsters nemen en toen bleek, dat de bodem modder- zacht was, doordat het complex gesitu eerd is boven een voormalige vuilnis belt. Om het clubgebouw voor verzakking te behoeden zal nu eerst geheid moeten worden. Om deze extra kosten te dekken heeft Hoek van Holland nu een subsidie aangevraagd. Omdat de bouw vóór de aanvang van de competitie onmogelijk voltooid kan zijn zullen de seniorenelftallen voor lopig uitwijken naar de velden van Hoekse Boys. Piet Boon: „De samen werking in deze met Hoekse Boys is voortreffelijk. Dat mag best eens ge zegd worden". De jeugd van Hoek van Holland zal zijn intrek moeten nemen op het complex aan de Dirk van den Burgweg. Ook voor de Fortuna- accommodatie bestaan verbouwings plannen. De gammele toestand van de kleedlokalen en wasruimten onder de tribune is voor de gemeente aanleiding geweest om f 22.000,- uit te trekken om de zaak weer wat bedrijfszekerder te maken. Daarmee kan echter nog slechts een gedeelte van de brood nodige herstelwerkzaamheden verricht worden: het vernieuwen van de plafonds en verlichting, het opknappen van de douches. Het scheidsrechter lokaal krijgt een eigen douche en toilet. Tevens zal Fortuna's kleed accommodatie (onder de tribune) aan gesloten worden op de riolering. Allemaal urgente zaken, maar de reali satie zal nog even op zich laten wachten, omdat alle ambtelijke toe stemmingen nog niet binnen zijn. Programma van de Schiedamse honk balvereniging Groenoord: Groenoord 1 - The Hawks (zaterdag 27 juli 14.30 uur), Groenoord 2 - Compri/Zwijn- drecht 2 (zondag 28 juli 14.30 uur) en Groenoord MCB jeugd - Feijenoord MCB (zaterdag 27 juli 10.00 uur). VLAARDINGEN Badminton wordt als wedstrijdsport onderschat. Ruim schoots zelfs, want hoewel iedereen wel ergens een stel rackets en een shuttle heeft liggen, komen deze slechts uit de plastic hoes wanneer bos, strand of heide in de nabijheid is. Leuk vakantievertier dus, maar beweer zoiets nooit tegen een in-het-hart-en-nieren beoefenaar van deze sport. Hij zal lichtelijk ontploffen van verontwaardiging. Doet hij dat niet, dan zal hij toch op zijn minst rood aanlopen van ergenis en zonder dralen een uitdaging door de ruitnte knallen. Wanneer de toegeworpen handschoen wordt opgevat, dan pas zal ervaren worden, dat badminton werkelijk een volwassen sport is. Zonder vangnet of dubbele bodem. Op het kleine speelveld - maar laat niemand zich verkijken op de afmetingen - wordt snelheid verlangd. Conditie ook en techniek, om een flinke dosis spelinzicht niet te vergeten. houden. Die reputatie werd v tijdens eerder gehouden nationale toer nooien. Het is immer goed geslaagd en gezellig. Zoiets gaat als een lopend vuurtje rond", aldus Koos van der Meer. De clubkampioenschappen wer den een doorslaand sukses. Niet alleen voor de wedstrijdspelers, maar ook voor de recreatiespelers zij, die niet in competitieverband spelen want als uitvloeisel van dit toernooi zal in september voor hen gestart worden met een interne competitie. De badmintonvereniging Refoba had u op 18 mei graag deze fascinerende facetten van dat zogenaamde vakantie spelletje getoond. De rackets lagen gereed, de velden waren uitgezet en de netten gespannen. Twee Nederlandse topspelers waren naar de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan gekomen om een demonstratiepartij te spelen. Maar helaas, alles werkte op die zaterdag tijdens de bloeimaand tegen. De zon liet zich van de beste kant zien en op diverse plaatsen in de stad waren er - schijnbaar - meer aantrekkelijke eve nementen. Refoba had bij zijn lus trumviering meer belangstelling ver wacht. Het ging niet door. Ze laten het er echter niet bij zitten. „Een slechte zaterdag is nog geen slecht jaar", stelt voorzitter Koos van Vijf jaar Refoba betekende onder meer het uitgroeien naar een vereniging van 180 leden. Het groeien naar twee speelavonden maandag en woensdag en een speelmiddag zaterdag Dat is Refoba heeft drie perioden per week de beschikking over de sport hal aan de Floris de Vijfdelaan: maandagavond, woensdagavond en zaterdagmiddag. Het bestuur is dan graag bereid inlichtingen te ver schaffen of leden in te schrijven. Daarnaast kan men voor deze za ken ook terecht bij de voorzitter J. H. van der Meer, Madridweg 75 tel. 343328 F. Kloet, Hofsingel 29 tel. 348379 mevr. A. J. den Boer, Westhavenkade 6 tel. 353862 en D. Visser, Gijsbrecht van Aemstelstraat 238 tel. 341930). Voor een prijs die prijs is. Moderne zomerpyjama met korte broek. En waarom niet, die korte broek? Want nachtkleding mag toch best modieus zijn. En denk 'ns aan die benauwde nachten in augustus en september... juist! Uw moderne zomerpyjama met korte broek is van luchtig viscose/katoen en in een fraaie streep. Maten 46 t/m 56. Van M^ötTvoor der Meer. „We hebben er alles aan gedaan - formulieren afgegeven op de scholen, de pers ingeschakeld - om de open dag tot een sukses te maken. Het lukte niet en daarom doen we het in september gewoon nog een keer over". Overigens is de lustrumviering, on danks het mislukken van de open dag, toch geslaagd. Dat kan ook moeilijk anders, want Refoba schreef voor zijn leden de clubkampioenschappen uit en wanneer het op organiseren van toer nooien aankomt dan heeft de Vlaar- dingse vereniging een naam hoog te eigenlijk nog niet voldoende, want voor seniorenspelers geldt momenteel weer een gedegen ledenstop. lechts voor junioren is nog zo'n twintigtal plaatsen beschikbaar. Dat lustrum echter had meer gevolgen. Luister naar Koos van der Meer: „Zelf ben ik ervan overtuigd, dat we in die vijf jaar te hard gepromoveerd zijn". Inderdaad Refoba maakte de ene pro motie na de andere en zal zich in de, op 14 september startende com petitie moeten waarmaken in de hoofdklasse. „Het is ons een beetje Lunchconcert in Grote kerk VLAARDINGEN - Op donderdag 1 augustus zal Kees van Eersel een lunch concert geven op het orgel van de Grote Kerk op de markt. De uitvoering duurt van 12.45 tot 13.15 uur. Het programma luidt als volgt: Tocca ta 8a van Georg Muffat, Variaties over „Freu dich sehr o meine Seele" van Georg Böhm; canzonetta van Max Reger en Praeludium en Fuga in D.kl.t. van Felix Mendelssohn. De volgende concerten zullen plaats vinden op 8, 15 en 22 augustus 1974 en zullen achtereenvolgens gespeeld worden door Jacques van Oortmers- sen, Henk G. van Putten en Kees van Eersel. boven het hoofd gegroeid, vooral om dat de capaciteiten niet meegroeiden met telkens bereiken van een hogere trede van de ladder. Nu werden we weer geconfronteerd met het vertrek van een aantal van onze topspelers. Deze mensen zijn verhuisd, omdat ze zich elders maatschappelijk konden verbeteren. Het betekent wel, dat slechts één speler van het oude team is overgebleven". De jeugd zal de openge vallen plaatsen-moeten overnemen. Is het niet vandaag, dan toch spreek woordelijk gezien morgen. Om deze jongeren op hun moeilijke tocht naar de top te begeleiden heeft Refoba twee trainers: Ruud Rozo en Jan Frazer Jr. Bovendien zijn acht a tien jeugdleden geselecteerd voor de districtstraining. „Vooral is het belang rijk, dat de jeugd ervaring opdoet. Dat 'kan door deelname ^aan de eigen n jeugdcompetitie, maar ik dacht nog meer door het spelen van toernooien", meent Koos van der Meer. Waarom toernooien, zijn competitiewedstrijden niet voldoende? Een toernooi is eigen lijk een afvalrace. Verlies je, dan lig je er gelijk uit. Dat wil natuurlijk nie mand en daarom zal men nog harder voor de punten strijden, dan in een competitiewedstrijd het geval is". Vult wedstrijdsecretaresse Nalda Pattiapon aan: „De rivaliteit is gewoon groter. Daardoor kweek je een portie gezonde 'vechtlust. Het is alleen jammer, dat toernooien voor de deelnemers zoveel geld kosten". Omdat dit voor talent volle spelers en de ouders, die het tenslotte moeten betalen een beletsel zou kunnen vormen om naar toer nooien te gaan, heeft Refoba een jeugdpot gevormd. Daarin wordt de opbrengst van het oude papier gestort en daaruit worden de toernooikosten betaald van jongeren, die in de ogen van de verenigingsleiding goed hun best doen. Een premie op het enthou siasme dus, want dat is niet altijd aanwezig. Koos van der Meer: „Niet iedereen denkt, dat de training een belangrijke aanloop vormt van een prestatie. Dikwijls merk je aan de kinderen, dat ze door de ouders ge stuurd zijn. Een trainer heeft het niet makkelijk en wanneer hij dan nog een stel nauwelijks geïnteresseerde jonge ren bij zich heeft,dan heeft zoiets geen positieve uitwerking. We hebben ooit een trainer voor senioren gehad. Nor maal hadden zo'n veertig mensen de training moeten volgen, maar wanneer er slechts tien a vijftien komen dan gaat zo'n man ook denken: ik dóe het niet leuk of ik doe het niet goed". Overigens is het het bestuur van Refo ba opgevallen, dat van de jeugd zo rond de negentig procent afkomstig is uit de West- of Zuidwijk. Zoals voor zovele zaken is ook daar een verklaring voor. „De ouders willen wel, dat hun kinderen bezig gehoudenworden, maar ze moeten er zelf niet te veel voor hoeven doen. De jongeren uit Holy en Oost moeten weggebracht en opgehaald worden en dat is nu juist iets te veel van het goede. Trouwens hoeveel van hen worden niet met een racket van zes gulden naar de club avond toegestuurd. Kijk, het is mijn bedoeling niet om ouders op kosten te jagen. Natuurlijk niet, maar met zo'n racket valt niet te spelen. Dan ont neem je het kind al snel alle interesse om badminton te blijven spelen". Nal da Pattiapon kan wel meegaan met die gedachte, maar roert dan een wellicht terecht door de ouders gehanteerd argument aan, om de kosten van een badmintonuitrusting niet te hoog op te voeren: „Ze zijn zo wisselvallig. Zo zijn ze op badminton en zo willen ze weer wat anders". Statistisch gezien valt het enthou siasme van de jeugd in te delen in drie groepen. De zes a zevenjarigen zijn steevast zeer fanatieke badmintonspe- lers. Zijn ze echter een paar jaar ouder dan wordt de interesse al minder, terwijl van twaalfjarigen de kans aan wezig is,.dat de belangstelling volledig wegvalt. „Maar", zegt Kóós van der Meer, bij het bereiken van ongeveer de zestienjarige leeftijd is alles vergeten Van deze mensen is Refoba duidelijk afhankelijk. Een lustrum vloog voorbij, maar de vereniging moet vooruit in de vaart der volkeren. Wat is uiteindelijk vijf jaar. De hoofdklasse moet geconso lideerd worden. Het zelf jeugdige Re foba is afhankelijk van de jeugd. „Wan neer ze A-spelers zien spelen, geeft dat een enorme stimulans. A-spelers zijn acrobaten en staan borg voor spectacu lair badminton. Jammer genoeg heb ben wij ze niet in de vereniging, terwijl daar dan nog bijkomt, dat we enkele spelers moeten missen. We hebben nu niet de mogelijkheid om aan een nieu we ploeg te bouwen. Laten we wel wezen: ik ben blij, dat we de hoofd klasse bereikt hebben. Maar wanneer ik eerlijk moet zijn had ik liever gezien, dat het een jaartje later ge beurd was". GERARD S.VERVER SCHIEDAM Dit jaar worden de nationale atletiekkampioenschappen op Sportcentrum Pa pendal gehouden. Als enige Schiedamse deelnemer doet Rick Snoep mee. Voor vele Schiedammers is Rick een volstrekt onbekende, toch zit hij met zijn negentien jaren slechts enkele tienden van seconden van de nationale jeugdrecords op de 400 en 800 meter af. Vooral zijn tijd op de 800 meter van 1.51.2 mag tot een zeer goede gerekend worden. Voor het leveren van een topprestatie moet ook Rick Snoep vele jaren keihard trainen; dit gebeurt dan meestal in Rotterdam, waar in de buurt van Blijdorp het atletiekterrein A.V.R. is gelegen. Aangezien Rick in 1967 reeds is begon nen met de atletieksport bij deze vereni- gingishij ereen beetje aan gewend geraakt I om voor elke training een tamelijk grote fietstocht af te leggen. „Het zou na tuurlijk wel stukken makkelijker zijn als er in Schiedam een atletiekbaan was", zegt hij, „maar de kans, dat deze ooit zal komen acht ik vrijwel uitge sloten, omdat er nu eenmaal erg weinig geld wordt uitgetrokken voor onze sport." Rick betreurt het, dat Minister Van Doorn van CRM zijn goedkeuring niet verleend heeft voor het aanleggen van een kunststofbaan in Uden. Dit zou de tweede baan van kunststofma teriaal in Nederland geweest zijn en het zou de sport uiteraard in grote mate stimuleren. Rick vindt het lopen op een kunststof- baan, in vergelijking met een „gewo- fie" sintelbaan, een droom, die in Nederland allèen op Papendal in ver vulling kan gaan. De voordelen van zo'n baan zijn legio, maar vooral bij slechte weersomstandigheden blijkt dat het afwateren op een kunststof- baan erg makkelijk is. Een sintelbaan staat bij één buitje al direct onder water en is daarom niet geschikt voor kampioenschappen, maar alleen voor trainingen. Een ander voordeel van een kunststofbaan vindt Rick, dat hij men taal sterker aan de start verschijnt, omdat hij weet dat op een kunststof baan betere prestaties mogelijk zijn. Midden augustus gaat Rick naar Zwit serland om deel te nemen aan een landenwedstrijd tussen Duitsland, Frankrijk, Zwitserland. Uit prestatie overweging noemt Rick zijn deelname aan de Europese kampioenschappen in Duisburg van vorig jaar het hoogtepunt uit zijn sportloopbaan. Het is niet vreemd, dat Rick dit jaar niet tot grote vorm kan reiken, want hij heeft zijn handen vol aan zijn studie stedebouwkunde in Delft, waar hij onlangs voor het tweede jaar ge slaagd is. In zijn vakantie heeft hij echter veel meer tijd en hij traint nu bijna zes keer per week om nog net op tijd een goede conditie te krijgen. Startgeld VLAARDINGEN Hoewel het tot op het laatste moment een goed bewaard geheim is gebleven, verscheen RK WIK sterspeler Mari Veltman dinsdagavond toch niet op de eerste trainingsavond, omdat hij zich heeft laten inlijven bij de zaterdageersteklasser 's Gravezandse S.V. Al vóór 31 mei (tijdens de legale overschrijvingsperiode voor amateur voetballers) had hjj namelijk de papie ren voor deze overschrijving reeds in orde laten maken. Uiteraard was men hiervan ook bij RK WIK op de hoogte, maar zolang een speler nog geen bindende wedstrijd heeft gespeeld voor zijn nieuwe vereni ging, is het mogelijk, dat hij terugkeert naar de club waar hij vandaan komt. Daarop nu hoopte de Vlaardingse vereniging en in die hoop werd zij gesterkt door de wisselende berichten, die over het al of niet doorgaan van de overschrijving, werden verspreid. Mari Veltman vertelde ons, dat zijn vertrek nu toch definitief is, ondanks het feit, dat hij lang heeft getwijfeld. Vanaf zijn pupillentijd is hij lid ge weest van RK WIK. Zijn talenten bleven niet lang onopgemerkt en al op jeugdige leeftijd bereikte hij de top-elf van de vereniging. Vooral dor zijn licht ontvlambare aard kwam hij des tijds regelmatig negatief in het nieuws. De zeker niet van talent gespeende aanvaller kreeg al snel de naam een „enfant terrible" te zijn. Door veel met hem te praten wist zijn toenmalige trainer, Cor van Eijk, de scherpe kantjes van zijn spontane geprikkeld heid af te halen, hetgeen zijn spel zeker ten goede kwam. Inmiddels deed hij pogingen om via testwedstrijden bij Fortuna VI. en SVV een contract te krijgen. Het lukte hem niet. In 1972 werd hij door HION benaderd met het verzoek of hij in Rotterdam wilde gaan spelen. Dat aanbod wilde hij echter gedecideerd af. Nu zegt hij echter: „Ik wilde eens wat anders. Al jaren draai ik in hetzelfde kringetje en spelen we met RK WIK tegen min of meer dezelfde tegen standers. Daarop raak je eens uit gekeken en dat tijdstip is voor mij aangebroken. Waarom het de 's Grave zandse SV is geworden? Wel, mijn clubgenoot Frans Morlitz, die er al eerder gespeeld heeft, ging weer terug en ik heb gezegd: ik ga met je mee. Trouwens de vereniging speelt ook hoger dan RK WIK". Een positieverbetering voor Mari Velt man dus en sinds twee weken traint hij in 's Gravezande onder leiding van Maarten van der Zwan. De nieuwe trainer van RK WIK, Cees Blanke- nstein, zal het in de komende compe titie zonder hem moeten stellen, het geen - zo vertelde Blankenstein ons - een behoorlijke tegenvaller is. Van Triumph. Een lycra panty en... dat zomer jurkje zit zoveel beter, staat zoveel leuker. Prettig dragend, en licht korrigerend door het niet rekbaar buikpand. Een panty van Triumph, wereldmerk in foundation. Keus uit wit en huidskleur, de maten 65 t/m 75. Van voor Aandacht Wordt er te weinig aandacht besteed aan atletiek, omdat de sport uit zoveel verschillende dingen bestaat? Rick: „Ik geloof niet dat het in de eerste plaats aan de hoeveelheid verschillende onderdelen ligt, maar het is een indivi duele sport en daar wordt bijna nooit veel aandacht aan besteed. De atletiek-accommodatie in Neder land is niet erg groot en daarom is de toename van de belangstelling en ani mo voor de sport duidelijk gestremd. De overheid ziet, dat er voor de sport nauwelijks belangstelling en veel te weinig animo is en besluit dan om niet al te veel geld uit te geven aan de atletiek. Het is dus eigenlijk een vicieu ze cirkel, maar dat moet men eerst nog even aan minister Van Doorn uitleg gen. Wat vind je van de vereniging, waar je lid van bent? Rick: „Ik heb het altijd wel naar mijn zin gehad bij A.V.R. maar het blijft een verschil met een teamsport; bij voetbal, volleybal, bas ketball enz. leer je zonder dat je het zelf weet je teamgenoten kennen. Bij atletiek moet je alles alleen doen, waardoor je met veel minder mensen in kon takt komt. Bij A.V.R. lopen een paar goede trai ners rond, zoals bijvoorbeeld de bonds- coaches Jaap van der Bon en Jaap Noordenbos. Zij zijn vooral voor de jeugd zeer belangrijk voor het bijspij keren van de techniek. Dominerend Wat is volgens jouw mening het meest boeiende van de atletiek? Rick: „Voor mij is het goede resultaat wel het belangrijkste en daarom ook het boeiendste." Het is wel eens leuk om een reisje naar het buitenland te ma ken, maar het resultaat is dominerend. Het hoogtepunt uit Rick's carrière was de reis naar Suriname en Curasao, waarvoor hij was uitgenodigd om deel te nemen aan de Koninkrijksspelen. Deze Spelen golden als een soort ver broedering met de mensen uit onze overzeese gebiedsdelen. Volgens Rick is het laatste niet helemaal uit de verf gekomen, maar voor de rest was het een zeer geslaagde reis. Een hele hoop mensen vinden het hardlopen erg boeiend als er een span nende strijd geleverd wordt tussen de atleten onderling, maar zij kijken bijna niet naar de tijd, die zij lopen. Er kunnen dus slechts spannende en goe de wedstrijden zijn als er geen atleet een grote voorsprong neemt. Oftewel een atletiekwedstrijd kan alleen boei end zijn als er sterke atleten aan meedoen. Door de geringe accommodatie en de veel te geringe belangstelling zouden er zodoende in Nederland geen topwed strijden in de atletiek kunnen zijn. Elke sport valt en staat bij publieke belangstelling is de mening van Rick, en het is daarom te hopen, dat de atletiek in Nederland nog een beetje op internationaal niveau kan blijven meedraaien. Vele Nederlandse atleten gaan tegen woordig op tournee naar het buiten land, waar zij een startgeld krijgen voor de wedstrijden. Zij komen hier ook vaak tot betere prestaties omdat de sterkere tegenstanders hen stimule ren. Er zullen op Papendal dan ook beslist geen internationale top-tij den worden gelopen, maar Rick Snoep hoopt toch op een aantrekkelijk natio naal kampioenschap. KEES JONKER. nieuwe competitie betaald voetbal zullen FC VLaardingen en SVV met elkaar geconfronteerd worden. De eerste semi-derby, die in Vlaardingen gespeeld wordt, is door de KNVB vastgesteld op zondag 1 september a.s. De eerste vier wedstrijden voor beide verenigingen zijn: 18 augustus FC Vlaardingen - PEC Zwolle en Vitesse - SVV. 21 augustus Heerenveen - FC Vlaar dingen en SVV - SC Cambuur. 25 augustus SVV - FSC en SC Amers foort - FC Vlaardingen 28 augustus FC Vlaardingen - FC Den Bosch en NEC - SVV. Bijzonder voordelige aanbieding kamerbreed nylon tapijt (380 en 400 cm breed). Tapijt dat intensief gebruik niet schuwt. Degelijk en makkelijk in onderhoud. Met ge luiddempende schuimrubberrug. Keus uit vele dessins en nog meer kleuren w.o. berber, bruin en geel. Alleen tijdens de opruiming nog geen vijftig gulden per meter. Zo'n 14 gulden in prijs verlaagd. Een partij van meer dan 60 verschillende stereo elpees. Om wat te noemen: klassieke dansmuziek, operette l.p.'s, Fausto Papetti, Rudolf Schock, Frits Wunderlich en niet te vergeten Udo Jürgens en Peter Alexander. Dit en nog veel meer voor minder, veel minder geld. Per elpee nu Van f^C,-

De Havenloods | 1974 | | pagina 9