Maasdijk kreeg tegen WNC teveel van het goede CKC Maassluis opende clubhuis Veel te doen In 74/75 'E E <5 E co La Traviata Abonnement 74-75 LANG? DEf WATERWEG Pim van der Burg terug bij VFC \ie6eti i'ii ai O (0 O CL (0 WOENSDAG OLYMPIA-HAL MAASSLUIS Transol-RZ BS-Leiden stomerij v.i Bosch Eagles Juventus Repetities Toonkunstkoor weer van start DE HAVENLOODS, DINSDAG 27 AUGUSTUS 1974. 35-511 Het Vlaardingse De Hollandiaan is zeer ontevreden over de conditie van het hoofdveld. Vooral de magere opknap beurt, die het veld tijdens de zomer maanden heeft gehad is het bestuur in het verkeerde keelgat geschoten. Van daar dat onlangs de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie een verbolgen schrijven in de bus kreeg. De Hollan diaan schreef onder meer: „De onlangs gehouden opknapbeurt is dermate slecht toegepast, dat we niet kunnen spreken van een opknapbeurt, maar eerder van een afknapbeurt. De huidi ge bespeelbaarheid is veel slechter dan in het vorige seizoen. Hierover zijn wij zeer ontstemd, temeer daar de heer Kalfsbeek (red. hoofd van de plantsoe nendienst) in een bespreking met ons bestuur de toezegpng had gedaan, dat de beoogde revisie het veldenleed bij De Hollandiaan zou oplossen. Gesterkt door zijn Wageningse termen, hetgeen nog meer verduidelijkt werd met grondtechnische tekeningen, zijn wij door zijn betoog bedrogen uitge komen. Bij het aanschouwen van ons terrein zal iedere leek kunnen consta teren, dat de gehouden opknapbeurt ons veld herschapen heeft in een knol lentuin, alwaar het beoefenen van de voetbalsport tot een misnoegen zal gaan leiden". De Hollandiaan stelt verder in zijn brief, dat het veld naar hun mening sinds het bestaan van het Nieuwlant- park nooit deskundig door de Plant soenen-dienst is bewerkt. Ze herinne ren de VRSR aan krantenfoto's van eenden, die lustig rondzwommen op het veld in de plassen op het veld of van emmers dragende leden, die een poging waagden het veld watervrij te krijgen voor een wedstrijd. „Een bil jartlaken vragen wij niet, maar een goed bespeelbaar veld zou ons tevre den stemmen Het periodieke onderhoud noemt men een lapmiddel. „Daarom moeten we concluderen, dat de Plantsoenendienst in haar taak tekort schiet, hetgeen de gemeente Vlaardingen veel geld heeft gekost. De nadelen, welke voortvloeien uit een ondeskundige behandeling van ons veld zijn fnuikend voor onze ver eniging". Gememoreerd wordt, dat De Hollan diaan reeds jarenlang geen toernooi kan organiseren, omdat ieder jaar een revisie van het veld was gepland, ter wijl oefenwedstrijden voor de aanvang van de competitie bij de tegenstanders gespeeld moeten worden. „Nu de toestand van ons terrein der mate slecht is, vrezen we, dat de heer Kalfsbeek aan het einde van het sei zoen 1974/1975 weer een opknap beurt zal beogen". De Hollandiaan verzoekt de VRSR met klem er bij de bevoegde instanties op aan te dringen, dat het hoofdveld nu eindelijk eens een zodanige revisie krijgt, dat alle perikelen achter de rug zijn. In de contramine is ook zaterdagderde klasser „Vlaardingen". En dat, omdat de betaald voetbalafdeling van Fortuna is voortgezet in de stichting FC Vlaar dingen '74. Men is niet bijster gelukkigt met deze naamgeving en had daarom mr. J. L. Janssen van Raay gepolst om te vernemen of het niet mogelijk was FC Vlaardingen via een rechtszaak tot een volledige naamswijziging te dwin gen. De Rotterdamse raadsman had daarin wel een redelijk vertrouwen. Niettemin heeft „Vlaardingen" afge zien van een kort geding tegen de FC Vlaardingen '74, omdat men daarmee een financieel risico zou lopen van enkele duizenden guldens. „Niette min", zo stelt het Vlaardingen-bestuur, „zullen we ten opzichte van de FC Vlaardingen een gereserveerde houding blijven aannemen, omdat wij nog steeds van mening zijn, dat wij onele gant behandeld zijn Het team van de Schiedamse honkbal vereniging Groenoord zal op zondag 8 september in Etten-Leur deelnemen aan het „Amilto"-toernooi van The Stags. Naast Groenoord en The Stags nemen aan dit toernooi deel Black Lions EindhovenJeka (Breda), Green Sox (Middelburg) en het Belgi sche Busfruit. Er wordt gespeeld in twee poules van drie teams en het begint om tien uur. Op 7 en 8 september zal bij Hermes- DVS op Harga de cricketwedstrijd Nederland-Gloucestershire worden ge- De Vlaardingse damvereniging VDV heeft op dinsdag 3 september zijn algemene ledenvergadering (aanvang 19.45 uur). VDL had op 19 augustus zijn ledenver gadering. Het voorstel om de contri butie te verhogen werd aangenomen en ook de aftredende bestuursleden wer den herkozen, zodat de bestuurssa menstelling niet gewijzigd werd. Het wordt hoog tijd, dat de verenigin gen, die een telefoonaansluiting in hun clubgebouw hebben, de vermelding in het telefoonboek eens kritisch gaan bezien. De PTT denkt het namelijk allemaal alfabetisch en lexicografisch te doen, maar daaraan hapert het nogal. Is het niet logisch, dat u bijvoor beeld MSV '71 opzoekt en niet Maas- sluise Sport Vereniging '71. Dat wordt zoeken geblazen, zeker voor de men sen, die niet weten waar de letters MS V voor staan. In Schiedam is het echter helemaal een puinhoop. We zouden haast zeggen blader eens mee en tracht SVV te vinden. Onder de S bij SVV: fout. Dan maar onder voetbalvereniging: fout. De oplossing: SVV staat vermeld als „Schiedamse Sportver. SVV". Te gek. Nog meer problemen zal het zoeken naar het nummer van Schiedam opleveren. Nee, onder de Sch zal u het niet tegenkomen. „Schiedam" staat na SVDPW (dat wel logisch ver meld staat) in het boek als „SV HVSchiedam". Het is allemaal zeer verwarrend en het wordt tijd, dat de verenigingen de PTT verzoeken daarin eens orde op zaken te stellen. (lijkt I VLAARDINGEN - Ondanks de forse 4-1 stand is het treffen tussen Maasdijk en vierdeklasser WNC uit Waardenburg verre van een kat-en-muis-spel geweest. Slechts in de eerste helft mag van een Maasdijk-overwicht gesproken worden, hoewel het nauwelijks enige vruchten afwierp. En daarmee werd dan ook onmiddellijk het manco van de aanval blootgelegd. Hoewel verdediging en middenvelders voldoende meekwamen om de aanvalslijnen te bemannen werd deze mankracht benut om tot in het oneindige te combineren. Uiteraard ontstaan dan juist niet de kansrijke situaties waaruit treffers voortkomen, omdat de Waardenburgse defensie zich telkens tijdig kon herstellen. Typerend voor dit type voetbal is het zeker, dat laatste man Cees Hoogen- dam in de 32e minuut met een solo vanuit het middenveld wel voor een doorbraak zorgde en Maasdijk terecht op 1-0 bracht. Twee minuten later leken de mannen van trainer Frans de Kok het ritme gevonden te hebben toen Hans Hordijk (achttien jaar en een belofte voor de toekomst) via de staander de stand naar 2-0 tilde. Daarmee leek Maasdijk zijn kruit ver schoten te hebben, want vooral na de hervatting liet het zich door WNC de wil opleggen, waarna het spitsuur werd voor het doel van Arend Staalduinen. Een strafschop bracht WNC naderbij (2-1) en de ijverig doorzettende Waar denburgers verlegden nadien - met de gelijkmaker in het zicht - het zwaarte punt nog meer op de aanval. Uiteinde lijk bleek het tevergeefs, want bij een van de zeldzame Maasdijk-uitvallen vergrootte Aad Visser in de 39e mi nuut de afstand weer (3-1). Toch wat geflatteerd en dat werd nog groter toen Cees Hoogendam met een zeld zaam mooi doelpunt (dat wel) 4-1 liet untekenen OïefZiCllt Overzicht van de overige, tijdens het weekeinde, gespeelde oefenwedstrij- n KNVB-d< burg verloren had. Erno Elfers ma VFC-FORTUNA 2-1 (rust 11). Vi bij VFC. Hij heeft de KNVB i verzocht zijn overschrijving naar DVS in te trekken. De VFC-treffei van Jaap van Dorp en John Fessem tegenscoorde r omstandigheden at.-MASC 2 3 (r SPOORWIJK-DE HOLLANDIAAN D3 (rust 0-0). Bertut Groen stond in het doel van de Hollandiaan. Goof Boon opende de score, vond. V °9 tW6e MSV '71-VDL 2 0-1 (rust 0-1). Een wed strijd waarin de gelukkigste zich de zege kon toeèigenen. EXCELSIOR '20-HOEK VAN HOLLAND g Piet Bouwer. Nadat Cees van der Pol maakte het Hoekse Bov doelpunt. YERSEKE-HVO 1-2 (rust 9-0). Met Cees Zoete in plaats van Harry Vink in het do kwam HVO door doelpunten van Rinl SUN LIGHT-MART IN IT 2-2 (1 sorsprong en h volledig het in SC AMERSFOORT-FC VLAARDINGEN ■71 0-1 (rust 0-1). Solo, waarvan alleen Aad Reijgersberg het patent schijnt te hebben, jhn Corver in het strafschc^ gebied - gemist en Jan Roodbol in de 12e minuut tegen de lat geschoten. Reijgersberg den: NAALDWIJK (zat.)-ZWALUWEN 14 (rust 0-1). Ondanks ruime zege geen sterke wed strijd van de Vlaardingse ploeg, mede omdat elfmetertrep mi g Mar Verburgh e MAASSLUIS Ook de Christelijke Korfbalclub Maassluis heeft nu zijn eigen clubhuis. Vrijdagavond werden vijf jaar sparen, actie voeren, plannen maken en keihard bouwen met de officiële opening van het gebouw door ere-voorzitter Jan Ramondt, tevens lid van het hoofdbestuur van de KNKV. In zijn openingstoespraak releveerde hij, dat het gebouw een geschatte waarde heeft van tachtigduizend gul den, terwijl slechts vijftienduizend ge dekt werd door subsidies van gemeente en provincie en dat mogelijk nog tien duizend gulden aan extra subsidie zal worden uitgekeerd. Resteert dan nog een door CKC Maassluis op te brengen bedrag van ruim een halve ton. Met onder zijn gehoor de Maassluise wet houder voor sportzaken J. Smit liet hij verder weten: „Hier geldt een tien procent subsidieregeling en vanuit mijn funktie als hoofdbestuurslid van de KNKV weet ik, dat Maassluis daarmee zeker niet voorop loopt. Er zijn mij steden bekend, die 25 tot 33 procent subsidie uitkeren Jan Ramondt hoopte, dat het huis een thuis zou worden: „Immers het gaat pas goed functioneren wanneer men sen elkaar ontmoeten en er een sociaal kontakt tot stand komt. Dat zal wel lukken, denk ik, want Maassluis is er altijd sterk in geweest wanneer het er op aan komt mensen met elkaar te laten optrekken Door het zowel bin nen als buiten ontsteken van talloze kaarsen („het licht van de gezellig heid") opende hij daarna het clubge bouw. Aan het woord kwamen verder nog wethouder J. Smit („dank voor de taak en funktie, die de CKC Maassluis in de gemeenschap verricht"), het hoofdbestuurslid van de KNKV Veld huizen, die een speciaal voor deze gelegenheid gebakken Delfts blauw wandbord meebracht en de voorzitter van de afdeling Rotterdam van de KNKV, de heer Stas. Basketbal-gala Olympia - hal MAASSLUIS - Door de vervanging van het dak is het lange tijd rustig geweest in en rond de Olympia-hal. Met een flonkerend basketball-gala hoopt „Van den Bosch Eagles" daar aan echter morgenavond (woensdag 28 augustus) een einde te maken. Ook voor de basketballers gaat namelijk het seizoen weer beginnen en dat wil men niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Vandaar dat de „Eagles" twee Neder landse topclubs bereid hebben gevon den een wedstrijd in Maassluis te spe len. Om half negen speelt de Rotter damse landskampioen Transol RZ tegen BS Leiden. Dit basketballgala, dat wordt gespon sord door vele plaatselijke onderne mers, zal om zeven uur worden geopend met een wedstrijd tussen „Van den Bosch Eagles" en het jubile rende Schiedamse Juventus. Het geheel wordt omlijst door een optreden van het majorettenpeloton „Lucky Star" uit Maasland. <D Het wordt voor de musici van het R.Ph.O. een druk seizoen dat j.l. vrijdag zo grandioos in het Ahoy' Sportpaleis is begonnen. I Behalve de normale abonnements- en promenade concerten verzorgt het orkest de begeleiding van 19 onder auspiciën van de Nederlandse Opera stichting te geven uitvoeringen van Verdi's opera „La Traviata". Daar komt Amerika nog bij met 24 concerten die gedurende de toernee door de Verenigde Staten moeten worden gegeven. Deze concertreis begint op 27 maart 1975 met een rechtstreekse vlucht Schiphol - Miami, Florida. Precies een maand later op 27 april dus, vliegt het orkest terug van New York naar Amsterdam. Het eerste concert van de toernee vindt plaats op 29 maart in West Palm Beach, Florida, het laatste op 26 april in Wilkes- Barre, Pennsilvania Daartussen liggen dus nog 22 concerten waaronder een in New York City, in de bekende Carnegie Hall, en in Washington DC Alle 24 Amerikaanse concerten van de toemee waarover u te gelegener tijd nog nader wordt geinformeerd, worden gedirigeerd door Edo de Waart, die tevens 12 van de „La Traviata" voorstellingen in september/oktober voor zijn rekening neemt. De andere 9, die rond Kerstmis plaatsvinden worden geleid door de Tsjech Bohu- mil Gregor. De abonnementsconcerten gaan op dinsdag 24 september met het eerste concert van de serie CD van start. Overigens, het wordt nu echt dringen als u nog een abonnement wilt nemen. Als u het onder staande overzicht kunt vergelijken met dat van uit dit blad van 14 dagen geleden, dan zult u zien dat in heel wat meer hokjes VOL vermeld staat. Haast u dus. Als het enigszins kan, kunt u het Daniël Wayenberg, die op dinsdag 24 en woensdag beste even naar de kassa van de Doelen gaan om te 25 september solist is in de eerste abonnements- zien wat er nog voor plaatsen beschikbaar zijn. concerten van het seizoen 1974/1975. is dat onmogelijk dan is de administratie van het orkest, 14.29.11., toestel 136, uitermate graag bereid u per telefoon zoveel mogelijk van dienst te zijn. loge parterre I ring ABCKLM parterre II tribune 1 tribune II ring E ring H orgelring F orgelring G A (14 vrijdagavonden) vol f 160,- vol vol vol B (7 zondagmiddagen) f 85,- f 75,- f60,- f42,50 f32,50 E (7 donderdagavonden) vol vol vol vol vol F 7 donderdagavonden) vol vol vol vol f 35,- CD 7 dinsdagavonden) vol vol vol f37,50 f27,50 GW 3 woensdagavonden vol vol vol f37,50 f 27,50 Z (5 vrijdagavonden) alle plaatsen f 30,- bij afname andere serie f 20,- halve A1/A2 vol vol reductie B f37,50 reductie E/F studenten en vol reductie CD/CW kinderen vol reductie Z alle plaatsen f 15,- Huurverhoging gemeentelijke tennisbanen MAASLAND - De gemeenteraad ver gadert vanavond om half acht in „Het Trefpunt". Tijdens deze vergadering zal afscheid genomen worden van een aantal raadsleden. Op de agenda staat o.a. het voorstel tot het verhogen van de huurprijs van de gemeentelijke ten nisbanen aan de Molenweide. Gezien de loon- en kostenstijgingen van de laatste jaren zijn B en W van mening dat een verhoging gerechtvaar digd is. Voorgesteld wordt de totale huurprijs van f 2750,- per jaar te verhogen tot f 3600.- per jaar. Verder komt aan de orde het voorstel tot het aangaan van een gewijzigde huurovereenkomst met de gymnastiek vereniging NTO ten behoeve van de in de gemeente gevestigde scholen en het voorstel tot overname van een slootge- deelte aan de Commandeurskade van het bestuur van de Commandeurs- polder. 28 AUGUSTUS BASKETBALL-SHOW (I.P.V. ALLENTOWN JETS) tN aanvang 19 UUR Per jaar 1300 inwoners minder SCHIEDAM - De gemeentelijke voorlichtingsdienst van Schiedam geeft iedere maand trouw een over zicht van de bevolkingssituatie in deze gemeente en iedere keer valt opnieuw te constateren dat er min der mensen in Schiedam wonen dan de maand daarvoor. Ook in de maand juli daalde het aantal inwo ners weer en wel met 116 perso nen, waardoor er nu in totaal 79.073 mensen in Schiedam wonen tegen 79.831 in de maand december van het vorig jaar. Dit betekent, dat in de afgelopen ze ven maanden het bevolkingsaantal daalde met 758 personen. Blijft het aantal inwoners met hetzelfde aantal dalen, dan verliest Schiedam per jaar ongeveer 1300 inwoners. De meeste Schiedammers zochten in Zuid-Holland naar een andere woonruimte. Maar ook Noord- Brabant en Gelderland waren de afgelopen maand in trek. Van de grote Franse jazzkenner André Francis is in de serie „Solfèges" van Editions du Seuil in Parijs een tweede druk verschenen van „Jazz", een goed gedocumenteerde studie over de ge schiedenis van de jazz. Dit 287 bladzij den tellende boekwerk is met twee hoofdstukken uitgebreid, namelijk over The jazz soul en The free jazz, die dit boekwerk nog meer heeft gespecia liseerd. De inhoud gaat vanaf de voorgeschie denis der jazz tot aan de vrije jazz, waarin o.a. Ornette Coleman en The Jazz Composers beschreven zijn. In dit boek vindt men ook interessante hoofdstukken gewijd aan Louis Arm strong, Duke Ellington; Count Basie, de meesters van de swing en vele andere onderwerpen. Talloze foto's verluchten het geschre vene. Voor de jazz-fan en beoefenaar een boekwerk, waarmede de kennis belangrijker kan worden verrijkt. „Les quators de Beethoven" van Joseph Kerman. Uitgegeven bij Editions du SeuU, Paris. 472 blz. In de grote serie „Musique" van Edi tions du Seuil is het vijfde boek verschenen, dat een uitvoerige beschrij ving omvat van Beethoven's 17 strijk kwartetten. Het is een bekend feit dat Beethoven in deze strijkkwartetten zijn diepste innerlijk heeft geopen baard. Zijn zes kwartetten, gecomponeerd on der het opusnummer 18, staan nog sterk onder invloed van Joseph Haydn, doch Beethovens persoonlijkheid komt hierin reeds sterk tot uitdrukking. Van zijn drie onder het opusnummer 59 verzamelde strijkkwartetten zijn het tweede en derde kwartet bekend onder de naam Russische kwartetten, omdat deze zijn opgedragen aan graaf Rasoemowsky. De overige acht strijkkwartetten zijn in chronologische volgorde onder opus 74, 95, 127, 130 tot en met 133 en 135 aangeduid, waarvan de bekendsten zijn: het „Harpenkwartet" (opus 74) zijn „Fugakwartet" (opus 133) en zijn laatste werk: zijn zwanenzang dus (opus 135). De Amerikaanse musicoloog Joseph Karmen geeft in zijn boek niet alleen een totaal overzicht van Beethovens strijkkwartetten, maar weet ook elk kwartet met een belangrijke achter grond-informatie te verrijken. Hier door is hij erin geslaagd de lezer dieper te laten doordringen in het wezen van deze strijkkwartetten door de lezer een beter begrip omtrent ontstaan, ontwik keling en motivering bij te brengen. Honderd vier en tachtig muzikale voor beelden ortdersteunen zijn uiteen zettingen en zijn 472 pagina's tellende boek mag dan ook worden aanbevolen zowel aan vakmusici als aan muziek- amateurs. Door dit werk zullen zij een schat aan wetenswaardigheden op doen, waardoor het luisteren naar Beethovens strijkkwartetten rijker en betekenisvoller zal zijn. Het boek is uit het Engels door Marcel Marnat in het Frans vertaald. I.E. Druk seizoen voor mannenkoor Orpheus VLAARDINGEN - Vandaag heeft het mannenkoor Orpheus" de repetities weer hervat. Dat betekent de opening van een druk seizoen. Het ligt in de bedoeling dat het koor zich op 26 september zal laten horen in Hasselt in België, terwijl op 2 november een optreden in Gouda op het programma staat. Op 1 februari 1975 zal het koor een concert in eigen stad verzorgen. Hier aan wordt medewerking verleend door drie solisten en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Belangstellenden, die lid willen worden zijn welkom op dinsdagavond van 20 - 22 uur in zaal Excelsioaan de Oostha- venkade 12. SCHIEDAM - Op dinsdag 27 augustus beginnen de Repetities van het Toon kunstkoor onder leiding van Aad van der Hoeven in het gebouw van Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven 73 om acht uur 's avonds. Nieuwe leden kunnen zich op die avond aanmelden of eerst kennis komen maken met het koor, door een repetitie mee te maken. Het koor heeft twee belangrijke wer ken in studie. Op zaterdag 14 decern ber wordt het Weihnachtsoratorium van J.S.Bach uitgevoerd in de Grote Kerk van Schiedam. Het wordt de derde uitvoering van dit werk in Schiedam. Op 22 april van het volgend jaar zingt het koor de Jahreszeiten van J. Haydn. Deze uitvoering is gepland in het kader van de viering van het 700Jjarig be staan van Schiedam. Ook dinsdag 27 augustus van dit jaar wordt een begin gemaakt met de repe tities van het Toonkunst-kinderkoor, ook onder leiding van Aad van der Hoeven. Dat koor repeteert iedere dinsdag van 6.30 - 7.15 uur in het Gebouw van Chr. Soc. Belangen. Kin deren, die graag zingen, kunnen nog bij dit koor geplaatst worden. Zij moeten minstens 8 jaar oud zijn. Informatie over het kinderkoor kunt u inwinnen bij mevrouw G. van Stigt-Thans van Breda, Lange Nieuwstraat 69, tel. 265517. Plattelandsvrouwen bijeen in Excelsior VLAARDINGEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Vlaardingen, houdt donderdag 29 augustus een bijeenkomst in de boven zaal van Excelsior aan de Oosthaven- kade. De heer J. Vink van de Neder landse Spoorwegen zal spreken over „Het avontuur van een reis", aanvang 14 uur. Tijdens de bijeenkomst op 26 septem ber, eveneens in Excelsior, zal me vrouw Den Boon-Degeling het boek SCHIEDAM - Voor het diploma A Ziekenverpleging staagden op 21 augustus 1974 in het Gemeente-ziekenhuis te Schie dam: zr. A. v.d. Bree, zr. W. A. Donkers, zr. I. B. van Dijck, zr. S. H. Jansson, zr. W. M. Jansson, zr. C. M. Maurer, zr. A. van Rhijn, zr. G. Wilkcns, br. H. D. v.d. Hoven en br. J. D. Tromer.

De Havenloods | 1974 | | pagina 3