u Amersfoort tijdens Keistadfeest geheel in Zwitserse sfeer Met Andere Woorden Voorhout Festival '74" in Haagse openlucht Nieuwe tarieven voor vluchten naar Amerika DE HAVENLOODS, DINSDAG 27 AUGUSTUS 1974. SAMENSTELLING THEO MELLENBERGH De Rekreade is zo langzamerhand één van de belangrijkste evenemen ten geworden die jaarlijks in Den Haag gehouden worden. In 1973 is het bezoekersaantal het magistrale cjjfer van 750.000 gepasseerd. De reden van dit groeiende aantal be zoekers in ongetwijfeld de combi natie van kermisgewoel en culture le bezigheden van goed kaliber. Zo is er dus voor „elk wat wils" te beleven op het immens terrein van het Malieveld. Een onderdeel van de Rekreade is het Rekreater. Het Rekreater is een grote tent waarin allerlei eet huisjes staan opgesteld in kosmo politische sfeer, koop- en exposi tiestands en nog veel meer. Nieuw dit jaar is het theaterzaal tje in deze tent. Een ander onderdeel dat zeer beslist de aandacht zal trekken is de schilderijententoonstelling, die het motto heeft meegekregen Den Haag en de beeldende kunst". Het Haagse blad „De Posthoorn" zal een groots opgezette talenten jacht organiseren. Door deze jaar lijkse talentenjacht hebben al grote artisten zoals Jaques Herb een eerste stap in de richting van het grote podium kunnen zetten. Ook zullen bekende Nederlandse artis ten hun medewerking verlenen aan het uitgebreide programma van de Rekreade. Ondanks alle andere ak- tiviteiten behoudt de kermis uiter aard zijn belangrijke aandeel in het geheel. Het lawaai van muziek, toeters en sirenes is zo overweldi gend en men ziet zoveel gewoel, lachende kinderen en vermoeide ouders dat het onmogelijk is om dit onderdeel van de Rekreade over het hoofd te zien. De organi satie berust in handen van het Alg. Haags Comité, tel 07 - 62 41 21 toestel 1061 Wanneer men een bezoek brengt aan de stad Groningen, dan mag het Noordelijk Scheepvaartmu seum niet in het programma ont breken. Het museum geeft een interessant overzicht van de scheepvaart en de scheepsbouw in Noord-Nederland. Er zijn o.a. instrumenten,atlassen en een mari tieme bibliotheek. Het museum is te vinden in de St. Walburgerstraat niet ver van het Martinikerkhof. De openingstijden zijn zondag 14-17 uur, dinsdag t/m zaterdag 10-17 uur en op maandag blijven de deuren geslo ten. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen één gulden en voor personen beneden zestien jaar twee kwartjes. Wie iets meer wil weten van de oorsprong van de hunebedden, kan zijn nieuwsgierigheid bevredigen in het hunebedmuseum Flint'nhoes in Borger en dat ligt uiteraard in Drente. In deze gemeente zijn in totaal elf originele hunebedden te vinden, waaronder de grootste van Nederland, die een gewicht heeft van 20 ton. Het museum, dat zich aan de Hoofdstraat- midden in de dorps kern van Borger - bevindt, is geopend maandag tot en met zater dag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur, zondag van 14 tot 16.30 uur en op maandag is de deur op slot. De toegang bedraagt voor volwassenen fl,50 en voor kinderen tot 14 jaar f 0,50. c* Naar aanleiding van de internatio nale filatelistische tentoonstelling „Stockholmia 74", die van 21 tot 29 september a.s. wordt gehouden in Stockholm, organiseert Bureau Zweden B.V. in Amsterdam twee speciale reis-arrangementen. De ene reis gaat per vliegtuig en duurt van vrijdag t/m zondag - dus van 20 t/m 22 september. De prijs van deze vliegreis bedraagt f 425,-, waarbjj is inbegrepen de reis naar Stockholm en terug, transfers in Stockholm van en naar de luchtha ven, alsmede tweemaal logies en ontbijt. De tweede reis duurt zeven dagen en begint op woensdag 25 septem ber met terugkeer op dinsdagavond 1 oktober. De reis wordt gemaakt per boot en per bus met drie overnachtingen in Stockholm en één overnachting in Göteborg. De basisprijs voor dit arrangement be draagt f 270,- p.p. Voor 65-phissers: f 225,-. Nadere inlichtingen en boekingen bij: Bureau Zweden B.V., Vijzel gracht 17, Amsterdam, tel. 020- 237341 of 229105. De westelijke vleugel van het rijks museum Paleis Het Loo is sinds 4 augustus voor het publiek ge opend. In de gang en in 12 kamers, die onderling zijn verbonden, hangen ongeveer 75 schilderijen van Oranjevorsten, vanaf René van Chalon tot en met Koningin Juliana. Verder staan hier de mooiste meubelen van het huis, onder meer zilveren meubilair, dat omstreeks 1700 werd vervaardigd en een Vlaams kabinet met schilde ringen, daterend van begin 17e Men kan er voorts het schitterende Meissner porseleinen servies van stadhouder Willem V bewonderen. Dit servies is versierd met afbeel dingen van onder meer Nederland se steden, dorpen en kastelen. Een bijzonder stuk in de collectie is ook het zogenaamde „Boulle- bureau", dat waarschijnlijk aan Koningin Sophie, de eerste vrouw van Koning Willem III heeft toebe hoord. De westelijke vleugel is overigens alleen bereikbaar via de toegang tot de koninklijke stallen aan de Amersfoortsestraatweg. De polders Schermer en Beemster gelden wel ,als Hollands mooiste polders, ze zijn resp.in 1631 en 1612 drooggemalen. De Schermer, weids met veel water, bezit elf molens. In de Beemster liggen naast de boomrijke, kaarsrechte wegen prachtige stolpboerderijen. Tussen de beide droogmakerijen ligt het voormalige schiereiland „Schermereiland", een belangrijk vogelgebied. Onder de naam „Noord-Holland in het groen" is op drie verschillende plaatsen rond de museummolen in Schermerhom een tentoonstelling georganiseerd, te weten in de ge heel gerestaureerde kerk van Scher merhom, de museummolen aan de Noordervaart en in de zuivelfa briek „De Prinses". Kernpunt van de tentoonstelling is de waar schuwing voorzichtig te zijn met de eeuwenoude samenhang tussen natuur-land en cultuurland, die zo gemakkelijk verstoord kan worden. Die samenhang wordt bepaald door economische structuren, de water- en zuurstofhuishouding, de flora en fauna. Vogels broeden bijvoorbeeld in het oude land en fourageren in de cultuurgebieden. De hooi- en graswinning in het oude land is nog altijd van belang. Om te laten proeven dat een „Ei- landspolderkoe" (Schermereiland) natuurmelk geeft laat zuivelfabriek „De Prinses" u het verschil proe ven ^tussen kruidige „ouwelands- kaas" en kaas, afkomstig van koeien, die met kunstmest verza digd „cultuurgras" hebben gege ten. De tentoonstelling wil vooral het besef versterken dat de oude twee-eenheid (natuurland - cul tuurland) alleen kan voortbestaan als de boer er zijn bedrijf blijft uitoefenen. Wetenswaard is dat op sommige plaatsen silhouetten 350 jaar onveranderd zijn gebjeven, voorbeelden daarvan langs de Schermerdgk. Openingstijden museummolen: dag 10-17 uur (beh. ma.) tot 15 sept.; Herv. Kerk Schermerhom: dag 10-12.30 en 14-17 uur (beh. ma.). 700 jaar oude stad is bezoek waard Amersfoort heeft nu al enkele jaren de Keistadfeesten, die herinneren aan de weddenschap van landedelman Evert Meyster om een in de buurt van Amersfoort liggende acht ton zware steen met mankracht binnen de stadsmuren te slepen. De Amersfoorters danken daaraan niet alleen hun kei, maar ook de bijnaam Keientrekkers. De Keistadfeesten staan de laatste ja ren in het teken van een bepaald land, dat Amersfoort een 8-tons-kei aan biedt. Dat waren achtereenvolgens Engeland, Oostenrijk, België en Luxemburg. Dit jaar, van 28 augustus tot en met 7 september, geeft Zwitser land tijdens de Keifeesten de toon aan. Het Zwitsers Verkeersbureau heeft sa men met de gemeente Amersfoort en de Amersfoortse Contact Commissie een groot aantal evenementen op touw gezet, waarbij de van oorsprong Zwit serse reisorganisatie Hotelplan een gro te rol speelt. Onder meer zal op de Hof, in het hartje van de Keistad, een kunst-skibaan worden opgesteld. Het publiek kan daar kijken naar skide monstraties door Hotelplan-hostesses en zelf vast een voorproefje nemen op een skivakantie. Opening De opening van de Keistadfeesten valt vrijwel samen met de ingebruikneming van het nieuwe Amersfoortse stadhuis, waarin enkele Zwitserse tentoonstel lingen worden gehouden en (reis)infor- matie-stands worden ingericht. De 45-jarige Zwitserse schaatser Franz Krienbühl behoort ook tot de vele tientallen Zwitsers, die de Keistadfees ten luister komen bijzetten. Franz Krienbühl - binnenhuisar hchitect in Zürich - komt met een eigen orkest, een Landlerkapelle, naar Amersfoort. Hij zal met het 5-mansorkest enkele malen optreden en zelf trompet of klarinet bespelen. De vooral in ons land populaire schaat ser - ondanks matige tijden altijd be jubeld als een Europese- of wereldkam pioen! - onderbreekt daarmee zijn trainingen voor de volgende schaats kampioenschappen. „Ik wil zeker nog twee jaar sportprestaties leveren, waar* mee ik de krant haal", zegt Krienbühl. Activiteiten Net als vorige jaren, toen Engeland, Oostenrijk, België en Luxemburg een kei aan Amersfoort leverden, zal Amersfoort tijdens de Zwitserse kei stadfeesten weer bol staan van allerlei activiteiten. Het Zwitsers Verkeersbu reau heeft daarin een groot aandeel geleverd door allerlei muziek-, dans- en folkloristische groepen naar Amers foort te brengen. Ze komen o.m. uit Genève, Davos, Chur, St. Moritz, Ober- hofen, Fürstenland, Horw bij Luzern en Sankt Gallen. De prachtige St. Aegtenkapel wordt geheel ingericht als Schweizer Haus met o.m. een informatiestand van de Zwitserse VVV, een voorlichtingsstand van de Zwitserse Kamer van Koop handel en een stand van de VVV van Grau bünden. In de kelder van het splinternieuwe stadhuis zal de firma Ciba-Geigy (van de geneesmiddelen) een als „heel bij zonder" aangekondigde multivision- show verzorgen en in de expositiezaal „De Zonnehof" wordt een tentoon stelling van hedendaagse Zwitserse kunst gehouden. Van 28 augustus tot en met 7 septem ber is er elke dag veel te doen en steeds voeren Zwitsers daarbij letterlijk en figuurlijk de boventoon: met muziek, zang en dans óf met een Zwitserse kaasfonduemaaltijd op de Varkens- markt, in het hartje van de Keistad. En op de Hof kunnen belanstellenden zelfs skiën op een droog-skipiste! Hoogtepunt Hoogtepunt van de Keistadfeesten wordt de grote keitrektocht op 7 september. In deze allegorische op tocht met jonkheer Everard Meyster en zijn fuseliers aan het hoofd (hij sleepte de eerste kei naar Amersfoort) zal de reuze-kei uit Grau bünden wor den meegetrokken. De president van het kanton Graubünden, dr. Leon Schlumpf, zal hem aan de stad Amers foort aanbieden, 's Avonds is er groot feest zoals er tijdens de Keifeesten trouwens elke avond in de mooie oude binnenstad van Amersfoort wel wat te doen is. Zwitsers ontbreken daarbij geen dag. De zoon van Wilhelm Teil óók niet, want wie het wil kan schie ten op de appel op z'n hoofd. Amersfoort is ook buiten de Keistad feesten de moeite van een bezoek waard. In vrijwel geen enkele plaats in de provincie Utrecht voelt men zich zozeer verbonden met de Middel eeuwen als juist in deze 700 jaar oude stad, die op het ogenblik ongeveer 88.500 i Vroeger de haven van Amersfoort, thans een grachtje met aan weerszijden prachtige gevels. No 35, No 25 Leger des Heilsgebouw, No 70 Kromme- straat, eerste stadhuis in Amersfoort. Kleurige bloemenmarkt op vrijdagmor gen. St. Joriskerk, de Hof. Het Romaanse onderstuk dateert uit 1243 en de gotische uitbreiding uit 1534. In de kerk een mooi gotisch oxaal van zand steen, een 14e-eeuws doopvont, het grafteken van de bouwmeester Jacob van Kaempen, grafsteen met grafmer- ken en muurschilderingen (Ridder Sint Joris). Te bezichtigen: juni, juli en aug. van 10-16. Onze Lieve Vrouwetoren (15e eeuw). Hoogte 100 m. Imposant go tisch bouwwerk met carillon van Fran cois Hémony. Te bezichtigen van me dio mei tot en met medio sept., van di. t.m. za. 9.30-16.00 uur, zo. 13.00-16.00. De Amersfoortse Kei. Geplaatst bij de stadsring. Een zwerfsteen van onge veer 9.000 kilo. In 1661 de stad ingetrokken o.l.v. Jonker Everard Meijster. Sedertdien heten de Amers foorters: Keitrekkers. Tentoonstellingsgebouw Zonnehof, Zonnehof 8. Ontworpen door de archi- tekt G. Rietveld. Regelmatig tentoon stellingen van nationaal formaat. Belgenmonument, Belgenlaan. Ge schenk van de Belgische vluchtelingen uit de eerste wereldoorlog als bewijs van dankbaarheid aan het Nederlandse volk. Dierenpark Amersfoort, Barchman Wuytierslaan 224. Gelegen in de bos sen van het stadspark Birkhoven. Vele inheemse en uitheemse dieren; kinder speeltuin. Geopend van 10.00-18.00. Kapel van Ysselt (1339) ten n. van de stad in het midden van het weiland. Enig overblijfsel van de ridderhofstede Ysselt. Grafborden en grafkelders. St. Rochuskapel (1507), Coninck- straat hoek Pothstraat. In 1956 ge restaureerd. Behoort bij de stichting „Armen de Poth". Oude Stadsmuur (ongeveer 1400). Reeds van verre ziet u de Onze Lieve Vrouwetoren: een prachtig voorbeeld van middeleeuwse bouwkunst. De to ren fungeert nu nog als „campanile", een alleenstaande klokketoren. De in tieme binnenstad met haar smalle mid deleeuwse ,straten, steegjes en niet te vergeten de sfeervolle grachten in en rondom de stad zijn behouden geble ven. Vooral de zgn. „muurhuizen" zijn merkwaardig en vol schoonheid. Ze werden gebouwd in de 15e eeuw op en aan de stadsmuur van de toen vervallen eerste verdedigingsring rond de stad. Bezienswaardigheden Amersfoort bezit vier stadspoorten, twee in de binnenste omwalling en twee in de buitenste. De Koppelpoort, een weg- en waterpoort, is de grootste. Deze poort was vroeger vooral van belang voor het waterverkeer van Amersfoort, via de Eem naar Zuider-, Noord- en Oostzee. Het Monnikendam (1430) is een waterpoort in de buiten ste omwalling. In de binnenste verde digingsring vinden we de pittoreske Kamperbinnenpoort (13e eeuw) en de Dieventoren (13e eeuw). Andere bezienswaardigheden zijn o.a.: Marienhof (1480), Kleine Haag bij Zuidsingel. Voormalig klooster, thans Rijksdienst voor Oudheidkundig Bo demonderzoek. Monnikendam (1430), zuidzijde van de stad. Waterpoort langs de buitenste grachtengordel. (Pannekoekenhuis). Muurhuizen, gebouwd op een aan de muur van de eerste verdedigingsring rond de stad. Plompetoren, 13e eeuw. Gelegen in de muurhuizen op de eerste verdedi gingsgordel. Ook genoemd „Latijntje" of „Dievetoren". In de toren oefen klavier van de Ned. Beiaardschool. Kamperbinnenpoort (13e eeuw), eind Langestraat. Oude stadspoort even buiten de eerste omwalling. (Tin gieterij). St. Aegtenkapel (1408), zgn. dubbel- kerk. Thans ontvangstruimte van de gemeente Amersfoort. Museum Flehite, Westsingel 50. Uit gebreide verzameling betreffende oud- Amersfoort en de gouw Fléhite. St. Pieters- en Bloklands Gasthuis (1390), Achter Davidshof. Kapel en vroeger mannenverblijf zijn bewaard gebleven. Fraaie regentenkamer. In lichtingen over bezichtiging bij mu seum Fléhite. Koppelpoort 1400), noordzijde aan het Grote Spui. Prachtige waterpoort over de rivier de Eem. Aan de noord zijde is een landpoort aangebouwd, daarnaast de Volmolen. Vroeger had den de veerschippers hun gildekamer in de Koppelpoort. In 1886 gerestau reerd onder toezicht van dr. P. J. H. Cuypers. (Popptentheater). Havik, centrum van de oude stad. De stichting Alg. Haags Comité is momenteel druk doende met de voor bereidingen van een openluchtfestival op het Lange Voorhout, dat, met een wat nostalgische blik op de alweer bijna achter ons liggende „zomer", nog éénmaal aan de vooravond van de herfst een zomerse sfeer wil oproepen. Op zaterdag 7 september zal dit spek takel, dat de naam „Voorhout Festival "74" heeft meegekregen, moeten los barsten. Het comité tracht het programma zo samen te stellen, dat zoveel mogelijk in de velerlei smaken van het publiek wordt voorzien. De velerlei ingrediën ten van dit festival bestaan dan ook ondermeer uit mime-, zang- en volk dansvoorstellingen, straattheater, jazz-. pop-, big band-, folk- en fanfaremu ziek, kindervoorstellingen, een licht show en limbo- en slangendansers(es- sen). Als omlijsting van dit alles wordt er op het Voorhout de antiek- en hippie- markt gehouden. En omdat men nu eenmaal na een paar* uur staan en slenteren de benen gaat voelen, wor den er tevens op het Voorhout enkele terrages gebouwd waar men van de vermoeienissen wat kan bijkomen. Dat kan men ook op één van de vele terrasjes van de Rekreade op het Malie veld of op één van de aan de Lange Voorhout grenzende Dennenweg, waar op 7 september een ééndaagse herha ling wordt gegeven van het enige we ken geleden gehouden zomerfeest. Tevens wordt er door het A.H.C. op dit moment de mogelijkheid onder zocht om bij al dit feestrumoer ook nog eens de hofvijver te betrekken. De bedoeling is om daar 's avonds iets te laten gebeuren. Wat wel echter bekend is, is dat er op het Lange Voorhout maar liefst vijf podia worden gebouwd waarop van 's middags af tot 's avonds laat non stop programma wordt gegeven. Het is vrijwel zeker, dat een groot aantal bekende artisten en groepen op één van deze podia zal optreden. Namen als Euson, Rob de Nijs, Dimitri van Toren, The Hobo Spring Band, Saskia en Serge, Boland en Boland en de formatie van Leo Unger worden in dit verband reeds voorzichtig genoemd. Gids voor wintersport in Oostenrijk verschenen Hoewel de zomervakanties nog niet achter de rug zijn en de herfstvakanties nog moeten beginnen, zijn de Oosten rijkers al weer volledig voorbereid op de komst van de wintersporters. Het Oostenrijks Toeristenverkeers-Bureau in Amsterdam heeft alles wat er de komende winter op wintersportgebied te beleven valt, samengevat in een 40 pagina's tellende folder, die door de vele foto's en smaakvolle typografie veel meer op een tijdschrift lijkt dan op de traditionele WV-informatie. Met dit wintersportgidsje neemt Oos tenrijk in feite vast een voorproefje op de Olympische Winterspelen, die in februari 19?6 in Innsbruck worden gehouden en die Oostenrijk opnieuw mondiaal in de aandacht van winter sportliefhebbers zullen plaatsen. De gids „Zalig winter in Oostenrijk", die op'aanvraag gratis verkrijgbaar is bij het Oostenrijks Toeristenverkeers- Bureau in Amsterdam (Singel 464), bevat o.m. vele praktische wenken. Met ingang van 1 december kan men heel Oostenrijk verkennen met een zgn. „Austria -Ticket", een abonnement dat geldig is op de treinen van de OBB (Osterreichische Bundes Bahn), postauto's, autobuslijnen en kabelbanen. De prijs voor zo'n achtdagen- kaart, waarmee onbeperkt reizen mogelijk is, bedraagt f 126,-. Ondanks een prijsverhoging 22-45 dagen geldige retours en ae jaarretours vanaf het vliegveld Luxem burg naar New York, Chicago en Nassau, blijven de tarieven van „Loft- leidir Icelandic" en „Air Bahama" de goedkoopste van alle internationale Luchtvaartmaatschappijen. De prijsver hoging met ingang van 1 september is nodig wegens de enorme stijging van de brandstofprijzen. De andere lucht vaartmaatschappijen hebben de tarie ven trouwens op 1 augustus j.l. al met gemiddeld 5 procent verhoogd. Een retour van 22-45 dagen naar New York gaat in het laagseizoen f816 kosten, in het tussen seizoen f 905 en in het hoogseizoen f 1174. Een jaarre- tqur kost in het laagseizoen f 1278 en in het hoogseizoen f 1694. Voor de verbinding naar Chicago zijn de nieuwe prijzen resp. f 1049, f 1138, f 1406, f 1494 en f 1896. Een retour naar Nassau (Bahama) kost na 1 sep tember resp. f816, f905, f1174, f 1310enf 1724. „Loftleidir Icelandic" en „Air Baha ma" zullen hun 21 dagen geldige re tours naar New York, Chicago en Nassau op 1 september verlagen. Een 21-dagen retour New York gaat in het laagseizoen f 1036 kosten (verlaging f136) en f 1369 in het hoogseizoen (verlaging f90). Een 21-dagen retourtje naar Chicago kost na 1 september in het laagseizoen f 1290 (minus f 185) en f 1613 in het hoogseizoen (minus f124) en naar Nassau resp. f 1067 en f 1400 (prijs voordeel f 130, resp. f 59). De voorde len van het 21-daagse retourtje van deze luchtvaartmaatschappijen worden overigens gehandhaafd: geen minimum verblijfsrestrictie (passagiers kunnen korter dan 14 dagen wegblijven in tegenstelling tot de IATA-voor den) en er geldt geen toeslag reizen op zaterdag en zondag. Als gebruikelijk zien wij uw inzending weer tegemoet uitsluitend per brief kaart. U moet de kaart adresseren aan: Met andere Woorden, Postbus 5204, Rotterdam. Oplossingen moeten uiter lijk dinsdag 3 september binnen zijn om mee te dingen naar de prijzen 3 x f10,-. Oplossingen en winnaars vindt u in ons blad van donderdag 5 september. Rondom de genummerde vakjes moe ten woorden van 4 letters worden ingevuld. De eerste letter van de eerste 11 woorden komt precies boven het nummer, alle andere woorden begin nen op willekeurige plaatsen. Alle woorden draaien in dezelfde richting rond de nummers: die van de wijzers van de klok. Bij juiste oplossing van de gehele puzzel leest men in het diagram, van links naar rechts, de namen van negen planten of bloemen. 1 tijdperk; 2 lichaamsdeel; 3 binnen ste; 4 struisvogel; 5 gordel; 6 rivier (Maleis); 7 Russ. rivier; 8 diploma; 9 gierigaard; 10 oosterse titel; 11 melk vet; 12 Duitse rivier; 13 worp; 14 grap; 15 verdienste; 16 moment; 17 klad; 18 wortel; 19 soort heuvel; 20 opslag plaats; 21 als voren of kledingstuk; 22 streven; 23 verdriet; 24 vergrootglas; 25 ruilmiddel; 26 zangstuk; 27 spoor balk; 28 vrag. v.n.woord; 29 tijdperk; 30 maal; 31 vogel; 32 vulkaan; 33 over tijd; 34 plank; 35 bloem; 36 zoogdier; 37 grondsoort; 38 lichaamsdeel; 39 slim; 40 goedje; 41 grondsoort; 42 kleur op wapen; 43 geluid van schot; 44 onbegroeid; 45 meelmengsel; 46 deel van schoen; 47 vorstentitel; 48 overzetplaats; 49 omlaag; 50 ladder; 51 vlees aan stokje; 52 meisjesnaam; 53 onb. v.n.woord; 54 tak; 55 uur werk; 56 man of vrouw; 57 kus; 58 soort godin; 59 vrouws; 60 pret; 61 ontk. v.n. woord; 62 roofdiertjes; 63 famielid; 64 deel van ceintuur; 65 Russ. geestelijke; 66 voornemen; 67 voerbak; 68 daarna; 69 boom; 70 induw; 71 soort hond; 72 ader; 73 vrucht; 74 liefdesgod; 75 smerig; 76 lengtemaat; 77 vogelwoning; 78 tel woord; 79 metaal; 80 riviertje; 81 plezier; 82 soort examen; 83 toe spraak; 84 top; 85 tijd; 86 ambtskledij; 87 naad; 88 kleur op gelaat; 89 lec tuur; 90 grafsteen; 91 Europ. land; 92 spoorstaaf; 93 bars of knevel; 94 ge wicht; 95 worm; 96 verdoving; 97 zoogdier; 98 kledingstuk; 99 traag; 100 kledingstuk (afk.); 101 opnieuw; 102 gammel; 103 bijeen; 104 kleding- gebruik; 105 laten of niet laten; 106 kleurstof; 107 diefstal met geweld; 108 brandkast; 109 bedvulling; 110 club (afk.); 111 schor; 112 Duitse rivier; 113 gebogen; 114 toor; 115 vork; 116 sportorganisatie (afk.); 117 deel van hoofd; 118 smal en recht; 119 zuivelprodukt; 120 vogel; 121 rijsmid del; 122 vogel; 123 derhalve; 124 voorhang; 125 loods, herrie; 126 kier; 127 verlegen; 128 schuine plank langs spoorlijn; 129 sterk smakend; 130 karweitje; 131 niveau; 132 eega; 133 verlangen; 134 ruw; 135 metselspecie; 136 bedehuis; 137 inkeping; 138 ein de; 139 lat; 140 steenmassa; 141 ge kiemde gerst; 142 plaats in Betuwe; 143 honingdrank; 144 knel; 145 mas sa; 146 rustplaats; 147 kajuit; 148 ontstekingsmiddel; 149 beleid; 150 diepe afkeer; 151 huwelijk; 152 men selijk geluid; 153 motto; 154 half (voorvoegsel); 155 Schotse dracht; 156 drietal; 157 spelonk; 158 opening; 159 voertuig; 160 gebak; 161 deel van bijenkorf; 162 munt; 163 vaartuig; 164 smerig; 165 knaagdier; 166 opslag plaats; 167 gerafelde naad; 168 ongaar ne; 169 eetgerei; 170 deel van schip; 171 boom; 172 vaartuig, voertuig; 173 fris-zuur; 174 Europ. hoofdstad of vals; 175 groente; 176 zedig, preuts. Als oplossing moeten alleen de negen namen van planten of bloemen worden ingezonden.

De Havenloods | 1974 | | pagina 4