E HAVE Comité: groeiende ongerustheid bevolking over milieu-gevaren RKWIK vierde jubileum College maakt werkverdeling Anti-Kalkar tocht op 28 september Afscheid van wethouder Snoek na 28 raadsjaren JanvanderHnlst Behang BANKSTELLEN Molen De Vrijheid open voor publiek sa-ifüS BEZORGERS (STERS) Spreekuren Rechtswinkel VERSCHI DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENI dinsdag 10 september 1974 23e jaargang no 57 editie SCHIEDAM KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 VLAARDINGEN - Op initiatief van het Amsterdamse anti-kalkar-comité, heeft de landelijk gevormde werkgroep besloten op 28 september een anti-kalkar tocht te houden, waartoe ook het Vlaardingse comité oproept tot deelname. Deze tocht gaat naar het in West-Duitsland gelegen Kalkar, waar op het Raadhuisplein om 15.00 uur een meeting zal plaatsvinden. Hier zullen sprekers van de P.v.d.A., C.P.N., P.P.R. P.S.P. en D'66 het woord voeren. Door vertegenwoordigers van de Stroomgroep-Stop Kalkar en de Duitse en Belgische comitees zullen begroetingen worden uitgesproken. Centraal in de aktie zullen drie eisen staan: Nederland moet afzien van deelname aan het Kalkar-project; Het hele Kalkar-project dient te worden stopgezet; Van de regering zal intrekking van de wet financiering snelle kweek reactor worden verlangd. Door de werkgroep is gekozen voor een opzet die uitgaat van twee routes naar Kalkar. Eén route begint in Almelo en zal via het U.C.N.-project naar Kalkar gaan. Deze route is gekozen voor diegenen die afkomstig zijn uit de vier noordelijke provincies. Voor de overige provincies is Nijmegen als startpunt gekozen. Hier zal cle karavaan zich om ca. 12.00 uur richting Kalkar begeven. Startplaats is Waalkade. Met de duitse autoriteiten is inmiddels contact gelegd over de regeling van de tocht voor zover deze over duits grondgebied gaat. In navolging van het Amsterdamse comité roept ook het Vlaardingse comité op, op bedrijven, scholen en in de buurten comitees te vormen. Op deze manier kan een zo breed mogelijke samenwerking tot stand komen. In voorbereiding van de aktie zullen deelnemerskaarten worden uitgegeven, waarvan de kosten één gulden bedragen. Een nieuwe affiche zal verschijnen, waarop de aktie wordt aangekon digd. Een belangrijke rol in de voorbereiding van de aktie zal de handtekeningen- aktie en de affiche-verkoop innemen, verder wordt gedacht aan het uitgeven van steunlijsten. Het Vlaardingse comité onderstreept het grote belang van deze anti-kalkartocht en de aktiviteiten die rondom de aktie worden georganiseerd. Het is een uiting van de groeiende ongerustheid bij de bevolking en de politieke partijen over de milieugevaren en de gevaren van atoombewapening die aan het kalkar-project verbonden zijn. Dat de voorstanders van het kalkar-project dat ook inzien blijkt uit de verspreiding van 4 1/2 miljoen propagandafolders door de samenwerkende elektriciteitsproduktie bedrijven (SEP). Het is voor de gebundelde anti-kalkar- comitees echter een aanleiding om de voorbereiding van de aktie met des te groter kracht ter hand te nemen en tot een succes te maken. Voor inlichtingen, voor opgave van deelnemers, (de mogelijkheid bestaat per bus te reizen) kan men zich tot de onderstaande adressen wenden. Namens het Vlaardingse Anti-Kalkar-Comité C.P.N. P. Koudstaal, W. Arondeus- str. 5, tel. 348471; P.P.R. R. Eggermont, A. v. Burenstr. 46, tel. 343805; P.S.P. Jos. Noordhuizen, J.W. Frisoln. 70, tel. 352186, 't P.S.P. Pandje, Schoolstr. 37, tel. 344371, P.v.d.A. W. Prins, Mauritssingel 14, tel. 351294. Bij Gedeputeerde Staten zijn vragen ingediend Over de Kalkar-heffing door het PPR-statenlid Van Dongen. Hij wil weten hoeveel Zuid-Hollandse verbruikers weigeren de toeslag te betalen en in hoeveel gevallen de electriciteitslevering is gestaakt. De heer Van Dongen maakte verder bezwaren tegen de brochure over de snelle kweekreactor, volgens hem geen goed voorbeeld van objectieve overheidsvoorlichting. De Schiedamse weigeraars hoeven zich voorlopig nog geen zorgen te maken over een mogelijke afsluiting van de electriciteit en gas, omdat de Technische Bedrijven van Schiedam een afwachtende houding aannemen. De eerste aanma ningen zijn al een maand geleden verstuurd, waarna er nog verscheidene mensen hebben betaald. Ook het tweede verzoek tot betaling van de rekening is inmiddels verstuurd. Ook vanuit Schiedam vertrekken er bussen naar Nijmegen (van waaruit een protesttocht wordt georganiseerd) om deel te nemen aan de „Anti-Kalkar"-Actie. De Schiedamse organisatie die dit organiseert bestaat hoofdzakelijk uit politieke figuren, die lid zijn van de PvdA, PPr, PSP en CPN. MAASSLUIS - Donderdagmid dag 5 september nam wethouder P„ van der Snoek afscheid na 28 Maassluise raadsjaren. In 1946 werd hij raadslid voor de CHU en van dat jaar af heeft hij, met een onderbreking van 9 maanden, deze gemeente als wethouders gediend. In deze lange periode heeft Van der Sboek vrijwel alle portefeuilles in het college van B W beheerd. Enige keren trad hij op als loco-burgemeester. In 1971 was wethouder Van der Snoek 25 jaar lid van de Maassluise gemeente raad, waarvoor hij een gouden ereme daille ontving. In 1972 werd hij be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tevens vierde hij dat jaar zijn jubileum bij de Slavenburgs Bank, waar hij direkteur van het Maas sluise filiaal was. Van der Snoek zelf zegt na deze periode: „Als je de 65 aan ziet komen moet je een beslissing nemen. Ik ben nu van plan dingen te gaan doen waar ik al die jaren geen of weinig tijd voor heb gehad. Het is ook zo, dat de jongeren achter je staan te popelen, die moeten het nu maar gaan doen". Burgemeester Van Dijke zei in zijn toespraak: „Mijn eerste indruk van de heer Van der Snoek was „a real gentle man", deze indruk werd inderdaad bevestigd. Vaak heb ik gebruik kunnen maken van de kennis over Maassluis van heer Van der Snoek". Een kleurentelevisie werd Van der Snoek overhandigd door burgemeester Van Dijke namens de gemeente en de gemeentelijke woningstichting „Wo- ningbeheer". Afgevaardigde van de wo ningstichting was A. Wustrow. „Ik schenk niet zo'n fraai geschenk (het bij de televisie behorende snoer) ,aar wel een onmisbaar onderdeel". Het ge meentebestuur gaf mede namens de woningstichting iets moois, maar om het goed te laten werken hebt u de woningstichting nodig", waarmee hij duidde op de samenwerking tussen gemeente en de woningstichting. De heer De Geus (CDA): „Met u verdwijnt de CDA uit het college van B W, wat bijna traditie geworden was in Maassluis". (OOK IN UW HUIS BROERSVEST 85 SCHIEDAM Maandag na 13.00 uur geopend. JE L. 010-26.97.02 Donderdagavond - koopavond. VLAARDINGEN Bij RK WIK stond het gehele weekeinde in het teken van het 40-jarig jubileum. Vrijdagavond was er een zeer geslaagde feestavond in de Stadsgehoorzaal. Vooral het dia-klankbeeld over - meer dan - veertig jaar rooms-katholiek sportleven in Vlaar- dingen oogstte veel succes. Zaterdagmiddag recipieerde het RK WIK-bestuur in het clubgebouw in park 't Nieuwelant. Het werd een drukbe zochte receptie, waarop de gemeente werd vertegenwoor digd door de nieuwe wethouder van sportzaken Rien Bovenberg. Tevens waren er afgevaardigden van de KNVB, de afdeling Rotterdam van de KNVB, VOC, COAL, VDL en bijna alle Vlaardingse voetbalverenigin gen. Zondag werd het jubileumweekeinde afgesloten met een grote sportdag, waaraan werd deelgenomen door alle WIK-verenigingen (voetbal, turnen, zwemmen en wande len). Centraal op deze dag stond de voetbalwedstrijd tussen het kampioenselftal uit 1957 en de huidige selectie. De leiding van deze wedstrijd was in handen van de eerste scheidsrechter, die RK WIK opleverde: Groen, die de teams na een vermakelijke wedstrijd bij 3-3 liet inrukken. Secretaris De Koning: ,,Ik geloof, dat we dankbaar moeten zijn voor deze drie heerlijke dagen. Alles is fijn gelukt, terwijl we zondag uiteraard daarbij de onontbeer lijke medewerking van het weer hadden" met 5 jaar garantie CAE op binnenwerk nj!.).- normale prijs f 1350.-. Hoekbankstel in TQR - ribcord voor Massief' eiken QBE LUNSTROO- MEUBELEN Rotterdam, Industriegebouw 'Oostzeedijk 234, Bleiswijk, Hoefweg 129. (Geopend dinsdag t/m zaterdag 10 - 17 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. SCHIEDAM - Zoals bekend, is dit jaat de restauratie van molen De Vrijheid afgesloten. In 1972 begon men met de herstelwerkzaamheden, die in totaal drie jaar hebben geduurd. De molen, die al jaren eigendom van de gemeente Schiedam is, moet natuurlijk wel weer een functie krijgen. Wat heeft men aan een molen die er piekfijn uitziet, maar die niet gebruikt wordt? Daarom zijn er enige rijd geleden plannen gemaakt voor de exploitatie van de molen. Hiertoe werd de stichting „Molen de Vrijheid" opgericht, die 26 porties heeft uitgegeven van achthonderd gulden. Men heeft de naam „porties" gekozen, omdut deze uitdrukking vroeger al gebruikt werd voor de aandelen die werden uitgegeven door een aantal branders die een nieuwe molen wilden bouwen. De bouwsom werd toen verdeeld in 26 gelijke porties. De porties die de stichting „Molen de Vrijheid" heeft uitgegeven, zijn hoofdzakelijk naar de Schiedamse industrie gegaan, maar ook de gemeente heeft er een aantal gekocht. Dit houdt onder meer in, dat het onderhoud van de molen voor de rekening van de gemeente is. De huur wordt geiiid door de gemeente en bedraagt één gulden. Door deze bijkomstigheden is de kans groot, dat de exploitatie van de molen niet in de rode cijfers komt. Waar meel gemalen wordt, moet een molenaar zijn en een afnemer van het product. De stichting heeft molenaar F. Kodde bereid gevonden te gaan werken in de molen. De stichting Echte Bakkers Gildeheeft zich bereid verklaard het meel af te nemen. Het gilde heeft besloten van het meel speciale broodjes te bakken, die verpakt worden in een zakje met daarop een afbeelding van de molenaar en de molen. Per week moeten er dan wel 160 baaltjes geleverd worden van 50 kilogram. Mocht er geen wind zijn, dan schakelt de molen over op electrische energie. De Schiedammers zelf kunnen eind oktober komen kijken hoe het een en ander in zijn werk gaat. Iedere zaterdag zijn er rondleidingen door de molen. De eerste is om half elf 's morgens en de laatste om half vijf. Voor groepen bestaat er de gelegenheid de molen te bezoeken op dinsdag en donderdag, na overleg met de Schiedamse V. V. V. Er is echter één probleem: wie verzorgt de rondleiding? Door de geringe opbrengsten per rondleiding (f 1,50 p.p. en f0,75 voor kinderenis het niet mogelijk hier een vaste kracht vooraan te stellen. Per rondleiding mag er slechts een klein groepje mensen mee naar boven, dit i.v.m. het gevaar. Daarom zoekt de stichting iemand (een werkstudent of een fitte 65-plusser)die op afroep beschikbaar is, omdat er niet de gehele dag bezoekers zullen zijn. Geïnteresseerden kunnen bellen naar cle heer B. M. Steenbergen: 260500 toestel 187. MAASSLUIS - De heer J. N. Hofman ta Maassluis heeft een hinderwetvergun ning aangevraagd voor zijn autoherstel- plaats met stallingsgarage aan de Heldring straat 8-10. Da stukken liggen voor ieder ter inzage op de afdeling algemene zaken van de ge meentesecretarie Govert van Wijnkade 30. Schriftelijke bezwaren tegen het verstrek ken van de gevraagde vergunning kunnen tot vrijdag 13 september worden inge diend bij het gemeentebestuur. Gelegen heid tot het indienen van mondelinge bezwaren bestaat op donderdag 19 sep tember om 10.00 uur ter gemeentesecre- Voor de verspreiding van ons blad vragen wij voor direkt Minimum leeftijd 15 jaar Aantrekkelijke bijverdienste Aanmelden: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 13.21.70, toestel 28. DE HAVENLOODS tólft VLAARDINGEN - Dr. E. II. E. Wolfs, direkteur van de gemeentelijke geneeskun dige en gezondheidsdienst is benoemd als vice-voorzitter/lid van de Milieuadvicscom- missie Rijnmond. De Milicuadvicscommissie is de nieuwe naam voor de Rotterdamse commissie Bodem, Waten en Lucht. Openbare vergadering deelgemeenteraad Hoek van Holland HOEK VAN HOLLAND - De deelge meenteraad van Hoek van Holland komt vanavond in een openbare verga dering bijeen in de secretarie van de deelgemeente. Op de agenda staat de installatie van de heer J. W. J. G. van Belkom als lid van de raad, bespreking over de voorgenomen bouw van 24 eengezinswoningen aan de Pres. J. V. Wierdsmastraat en de Pres. Van Heel- straat. Ter sprake komt ook het rapport van de directeur van het Marktwezen over de weekmarkt in Hoek van Holland. De vergadering begint om 19.30 uur. i VI.4ARDINGEN Het nieuwe college van B en W heeft vorige weck een werkverdeling gemaakt. De verdeling van de portefeuilles ziel er als volgt uit: Burgemeester J. Heusdens: Algemeen Beheer en coördinatie, openbare orde en veiligheid, Politie, Brandweer, Bescherming bevolking. Civiele verdediging (w.o. evacuatievoorbereiding en rampenbestrijding), Voorlichting en verhouding over- heid-burgerij. Bevolking, burgerlijke stand, militaire zaken, verkiezingen en Archief. De heer A.G. Kloots, le loco burgemeester heeft de portefeuilles Onderwijs, Stichting, Onderwijsbegeleidingsdienst, Culturele Aangelegenheden, Stichting Visserij museum, Personeelszaken. Recreatieschap „De Lickebaert", Agglomera tie-aangelegenheden, Stadsverzorging en stadsverfraaiing. Mevrouw L. van Duijn-Spruijt krijgt toebedeeld: Sociale aangelegenheden, Toeleveringsbedrijf VlaardingenBejaardenwcrk, Algemene Stichting voor Huisvesting en Verzorging van Bejaarden, Volksgezondheid, Stichting Algemeen Ziekenhuis en Milieu-aangelegenheden. De heer Goudriaan krijgt Stadsontwikkeling, Woningbouw, Verkeer, Openbare Werken, Rioolwaterzuiveringschap Nieuwe Maas", NV Afvalverwerking Rijn mond. Financiën is voor de heer IJ. van der Velden, verder Belastingen, Volkscrediet- bank. Economische aangelegenheden (werkgelegenheid, middenstandszaken, industrialisatie.' havens, markten, openbaar vervoer). Nutsbedrijven, Grondbedrij ven (financieel administratief beheer). Woningbedrijf (financieel ad'ministratief beheer). De heer M. Bovenberg krijgt de verantwoording voor Samenlevingsopbouw, Wijk en buurtwerk. Buitenlandse werknemers. Stichting'Welzijn, Stichting Jongeren Adviescentrum, Inspraakbegeleiding, Sport en recreatie. Jeugdzaken en Woon ruimteverdeling. MAASSLUIS - In verband met moge lijk gerezen misverstanden door ver schil in berichtgeving over de frequen tie van de spreekuren van de Stichting Rechtswinkel Maassluis worden hierbij de juiste tijden nogmaals gegeven. De spreekuren zijn van 19.00-21.00 uur en worden elke eerste en derde maandag gehouden aan het adres P. J. Troelstraweg 4. Binnenkort zal de stichting over een eigen telefoonnummer beschikken, waardoor het mogelijk wordt tijdens spreekuren afspraken te maken of in formatie in te winnen. Het nummer zal zo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt. Degenen die de Stichting schriftelijk willen benaderen kunnen zich richten tot postbus 170, Maassluis. De corres pondentie wordt uiteraard vertrouwe lijk behandeld. Voor het gebruik maken van diensten van de Stichting is geen bijdrage ver schuldigd. De vrijdagavond-openstelling van de secretarie - afdeling bevolking voor het aanvragen en afhalen van rijbewijzen en paspoorten is weer teruggebracht tot één uur, nl. van 19.00-20.00 uur. Overdag is de afdeling bevolking voor het publiek geopend van 8.00~!2.'30 en van 13.30-15.00 uur. Met ingang van deze maand zullen op de eerste en derde maandag van de maand door de afdelingen Maatschap pelijk Werk en Financiële Dienstverle ning van de Gemeentelijke Sociale Dienst Maassluis avondspreekuren wor den verzorgd. De spreekuren zijn van 19.00-21.00 Voor deze spreekuren behoeft geen afspraak te worden gemaakt. Met de invoering van deze spreekuren zal het wekelijkse spreekuur van de Gemeen telijke Volkskredietbank op vrijdag avond komen te vervallen. Kredietaanvragen en -informaties kun nen op het spreekuur van dé afdeling FinanciëlesDienstverlening wordéjQ in gediend/ingewonnen. De Gemeentelijke Sociale Dienst is gevestigd aan het adres P. J. Troelstra weg 4, Maassluis en is telefonisch bereikbaar onder nr. 12700. Vanaf 3 september zal de heer B. E. Godthelp tweemaal per week de spreekuren verzorgen. Voor inlichtingen en voor hulp bij het invullen van diverse formulieren kunt u op dinsdag in het Zalencentrum aan de Lijsterlaan en op donderdag m het Dienstencentrum aan de A. v. Schen- delstraat tussen 14.00 en 15.00 uur terecht. Afspraken ook voor buiten de spreekuren kunnen telefonisch (12700) worden gemaakt. SCHIEDAM - Sociëteit De Kreek gaat I vrijdagavond weer draaien. Na een tijd geslo- ten geweest te zijn, kunnen de leden weer I komen. In de zomervakantie is de ruimte I waar de sociëteit over beschikt, geheel opge- j knapt en is er een nieuwe disco-installatie I aangeschaft. Op vrijdagavond 13 september en zaterdag avond 14 september gaan de sociëteiten Wipe-out en het Zoldertje weer draaien.

De Havenloods | 1974 | | pagina 1