IdP DE HAVENLOODS I 'SHOT' m Filmzaal nadert voltooiing 5 a S.G. wil beter contact met eigen afdelingen I EXPOSITIE <i massief eiken h t meubelfabriek t jj Oisterwïjk f Vrienden Stedelijk Museum geven teveel geld uit Stankgolf in Vlaardingen: 416 klachten Cabaret Virus in het Zoldertheater Tweede tegenslag KUNSTGEBITTEN BANKSTELLEN Rozenperken vragen teveel aandacht rUITLATEN-i Wmtertennis Bedden leeg in ziekenhuis Woningbouw verenigingen werken samen origineel deens junckers parket bij 41. veivniW, donderdag 19 september 1974 23e jaargang no.62 SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 De grote zaal van het theater, nog veel troep, puin stof. Langzaam maar zeker komt er schot in de verbouwing. SCHIEDAM - Langzaam maar zeker komt er schot in de verbouwing van het Passage Theater. Een maand of twee geleden werd er volop gesloopt aan het interieur van het theater. Nu ook nog wel, maar er is ook al een groepje mensen bezig met iets op te bouwen. Zoals de foto laat zien, is de kleine filmzaal op weg naar de voltooiing. Verschillende niveaus worden gemaakt, zodat straks 150 bezoekers een plaatsje kunnen vinden. De filmzaal wordt eenvoudig uitgevoerd. Direc teur H. Berg van het Passage Theater hierover: „De films worden gewoon op de muur geprojec teerd. Die muur is dan natuurlijk wel eerst behandeld en wit gemaakt, maar er komt geen scherm aan te pas". Van het theater zelf is nog erg weinig te zien. Schiedammers die voor de verbouwing in het theater geweest zijn, zullen na 1 mei hun ogen uitkijken. Het oude balcon verdwijnt voor eqn groot deel. Vanuit het overgebleven stuk van het balcon wordt een „amfiteater-constructie" ge maakt. Dit wil zeggen dat de bezoekers straks voor een groot deel rond het podium komen te zitten. De ruimte die onder de zitplaatsen vrij komt, wordt foyer voor de bezoekers van het theater. De filmbezoekers krijgen een eigen, kleinere foyer. Door al de bouwwerkzaamheden lijkt het also directeur Berg niet veel te doen heeft. Maar hi merkt hierover op: „Ik ben toch de hele da\ druk bezig. Om te beginnen moet je alles goed it de gaten houden, want het blijkt dat niet alles helemaal wordt uitgevoerd zoals het zou moeter Hierdoor voorkom je veel narigheden. Ook bt ik nu al bezig met het organiseren van avond na de opening. Doordat het theater nu een si aantrekkelijker aan het worden is voor versct lende gezelschappen, moeten er andere contacn gelegd worden. Vroeger kwamen er wel groept maar niet met veel overtuiging. Zij moesten improviseren en accommodatie was nu niet je noemt ideaal. Dit zal straks veranderen en ht is dan ook te hopen dat er meer bezoekt komen". Doordat het vernieuwde theater de beschikking krijgt over tweemalen, een filmzaal en het grote theater, wordt het aantal mogelijkheden die het theater kan gaan bieden duidelijk vergroot. Wat voor soort programma 's er allemaal gaan komen hangt voor een deel af van de belangstelling. Directeur Berg vindt dat men moet proberen de zaak zo economisch mogelijk te runnen. De programma 's waar weinig belangstelling voor i. zullen op den duur plaats moeten maken meer populaire onderdelen". hu TAI I I.S* S IOI LI jj W ANDKAS I I N N HANKVIM.i.l N TV KAM I N DI KItNKIM I N (4 ToonzaalL H BERKEL (Z.H.) Noorde ndse ft t Weg 116 (langs het water), tel. M H 01891-4670, geopend: ma t/m |L N za 9-18 uur, vrijdagavond tot rj g 21 uur' h Vrije toegang SCHIEDAM - De Vereniging van Vrienden van het Stedelijk Museum krijgt van de Schiedamse Gemeenschap een extra subsidie van ruim honderd gulden, voor de betaling van de tekor ten van georganiseerde orgelconcerten in het Stedelijk Museum. -Deze zaterdagmiddag-orgelconcerten worden al geruime tijd georganiseerd door de Vrienden van het Stedelijk Museum. In 1973 werd deze post overgeheveld van de gemeente begroting naar de begroting van de rSchiedtmse Gemeenschap. Per jaar wordt er voor deze concerten tweedui zend gulden uitgetrokken. Deze begro ting werd in 1973 met 103 gulden overschreden. De S.G. wil dit geld wel beschikbaar stellen, maar wijst er op dat het overschrijden van begrotingen niet meer mag voorkomen. Dinsdagochtend is vooral de ge meente Vlaardingen getroffen door een hevige ammoniakgeur. Deze stankgolf werd veroorzaakt door de ureum-fabriek Albatros. Bij de centrale meld- en regelkamer kwa men tussen half acht en tien uur in totaal 416 klachten binnen. De Dienst Milieubeheer van Rijn mond reageerde een half uur na de eerste klachten door bedrijven op te bellen, waarvan verwacht kon worden, dat daar de stank vandaan kwam. Snel bleek dat het de ureum-fabriek Albatros was. Een drukregelklep weigerde goed te functioneren, waardoor twee „am- moniakwatersloten" doorsloegen. Als gevolg hiervan ontsnapte er grote hoeveelheden water, dat ver zadigd was van ammoniak. Direct na de constatering van dit euvel werd de productie stopgezet en verminderde het aantal klach- bi plaats van Triolering SCHIEDAM - Het derde seizoen voor het Zoldertheater is begonnen met tegenslag. Jules Croiset, die hier try-outs zou komen geven van het nieuwe stuk „Grote Bek en Grote Buik", liet het op het laatste moment afweten en het cabaret Triolering, dat dit weekend zou optreden, heeft ook afgebeld. Maar de theatercommissie is er echter in geslaagd alsnog een vervangende groep te vinden die het weekend zal optreden. Het gaat hier om Cabaret Virus, dat twee try-outs van hun eerste programma „Horen, zien en zeggen" zal geven. Deze groep bestaat uit Marianne Delgorge, Ron Klipstein, Siem Hammelburg en de pianist Willem Valenkamp. Virus ontstond in april 1974. „Horen, zien en zeggen" is een licht geëngageerd programma met veel muzikaliteit en een ondertoon van „understate ment humor". Jules Croiset en Coen Flink hadden door omstandigheden hun programma „Grote Bek en Grote Buik" nog niet af. De belangrijkste oorzaak was dat de Utrechtse Schouwburg, hun oefen ruimte, werd verbouwd. Hierdoor heb ben zij alleen 's nachts kunnen repete ren. Aangezien de première op 24 september vastgesteld is, hadden ze deze drie nachten en avonden hard nodig om /het programma af te maken. Wel is er afgesproken, dat ze in januari of februari twee avonden in de Teer- stoof zullen optreden. Helaas was het voor de theaterkommissie niet meer mogelijk om binnen twee dagen een andere groep te contracteren. Cabaret Triolering zou tijdens het an dere (derde) weekeinde optreden. De ze groep, bestaande uit 3 Leidse stu denten, is helaas uit elkaar aangezien een van de spelers voor onbepaalde tijd naarhet buitenland vertrokken is. Met niet-professionele groepen bestaat nu eenmaal een grotere kans dat voorstel lingen afgelast moeten worden, dan dat met professionele groepen het ge val is. Vrijdag- en zaterdagavond om 9 uur zijn de voorstellingen van het stuk „Horen, zien en zeggen" in het Zolder theater. De kaartjes kosten zes gulden en voor CJP-houders en 65-plussers vier gulden vijftig. Telefonische reser veringen tot en met vrijdag: 266000. n paar maanden wachten, misschien kan het kaartje dan wel ge- c BROERSVEST 85 JAN VAN DER HULST BEHANG Ruud Pillard lesgeld SCHIEDAM - De Schiedamse Gemeenschap wil een betere communicatie hebben met de verschillende afdelingen. Dit maakte Warner Meinen, voorzitter van de stichtingsraad, maandagavond bekend tijdens een vergadering van de Schiedamse Gemeenschap. Warner Meinen was van mening dat er in de onderste gelederen van de afdelingen veel wensen en klachten zijn, die niet voldoende worden doorgespeeld naar het bestuur, zodat er ook weinig aan gedaan kan worden om de problemen, die er misschien zijn, op te lossen. Ieder lid van de commissie vertegenwoordigt een afdeling van de Schiedamse Gemeenschap. Warner Mennen vroeg dan ook aan de aanwezige leden of zij in de toekomst niet wat meer als contactpersoon zouden kunnen gaan functioneren. Progressieve betaling SCHIEDAM - Volgende week zaterdag avond om acht uur is de jaarlijkse feest avond voor de leden van de wijkvereniging lyjdorp. Op deze avond zullen verschillende artiesten en conferenciers, optreden en de avond wordt besloten met een bal. REPARATIES 20-karaats GOUDEN KROONf 25 - U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA HOOGSTRAAT 40, ROTTERDAM TELEFOON (010) 126010 Te bereiken met trams 3, 6, 8 en 9 en buslijnen 32, 34, 39 en 49. Warner Meinen vroeg ook aan de aan wezige commissieleden of zij eens wil len nagaan of hun positie, beschreven in de statuten, geen accentverschuiving behoeft. Hij zou graag zien dat de leden van de commissie met ideeën naar voren komen, zodat die ter dis cussie gesteld kunnen worden. Een ander onderwerp dat aan de orde kwam, was de verhoging van het les geld voor de Schiedamse Muziek school. Het ligt in de bedoeling dit lesgeld te verhogen tot veertig gulden voor één uur. De Schiedamse Gemeen schap zou het liefst hier nog aan toevoegen, dat mensen met een be paald inkomen meer moeten betalen. Daarom werd het voorstel gedaan dat ouders die een ziekenfondskaart heb ben en dus in een bepaalde inkomens groep zitten, veertig gulden betalen en dat de ouders die géén ziekenfonds- kaart kunnen laten zien, 25 procent meer gaan betalen. Dit houdt in dat zij tien gulden meer moeten betalen. Dit is echter een voorstel en mocht het doorgang vinden, dan kan dat pas per 1 januari 1976. De verhoging van het lesgeld is nodig, omdat de kosten de afgelopen twee jaar erg zijn gestegen. De kosten zijn met een ton (honderdduizend gulden) gestegen. Dit komt o.a. doordat de salariëring van de medewerkers op „Rotterdams" niveau is gebracht. Kees Bak, directeur van de Schiedamse Muziekschool, vindt het voorbarig om nu al over een mogelijke andere rege ling te gaan praten. Hij is wel van mening dat de voorgestelde regeling niet erg veel zoden aan de dijk zal zetten. „Dit progressieve betalings stelsel vind ik persoonlijk niet ideaal. Er kunnen mensen zijn, die afge schrokken worden door het feit, dat ze hun ziekenfondskaart moeten laten zien. Maar zo ver is het nog niet. Om de twee jaar verhogen we het lesgeld en nu we dat gedaan hebbfen voor 1975, zal er pas na dat jaar sprake kunnen zijn van een progressieve beta ling van het lesgeld". met 5 jaar garantie £AE op binnenwerk (tg") normale prijs f 1350.-. Hoekbankstel in TQR ribcordvoor I Massief eiken QJg LUNSTROO - MEUBELEN Rotterdam, Industriegebouw Oostzeedijk 234, Bieiswijk, Hoefweg 129. iGeopend dinsdag t/m zaterdag 10 - 17 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Andere aanpak Gemeentewerken SCHIEDAM - De afdeling Plantsoenendienst van de Dienst Gemeentewerken gaat in de maand november een aantal rozenvakken in Schiedam omtoveren in een meer gevarieerde groenvoorziening. Rozen hebben het nadeel dat ze in hun directe omgeving geen onkruid kunnen hebben. Het schoffelen en spitten van deze vakken is zeer arbeidsintensief en dus erg duur. De plantsoenendienst vindt dat het gebruik van bestrijdingsmiddelen, wat goedkoper kan gebeuren, beperkt dient te worden. niet wenselijk uit een oogpunt van beleving, op alle plaatsen in de stad tot een algehele omvorming van het groen- bestand over te gaan. Door de boven genoemde maatregelen ontstaat een grotere differentiatie in het groen- bestand, hetgeen eveneens voor de beleving van bijzonder belang is. De hoveniers van de Plantsoenendienst staan nu voor de keus door te gaan met de aanleg van arbeidsintensieve rozenperken, of perken die minder onderhoud vragen, en die toch voldoen aan wensen van de bewoners. De Dienst Gemeentewerken heeft voor de laatste mogelijkheid gekozen. Dit wil echter niet zeggen dat alle rozenperkjes gaan verdwijnen. Het ligt in de bedoeling om tussen een vak met rozen, struiken te plaatsen, zoals lijs terbes, kers, krentenboompjes, berken, wilgen etc. Na verloop van tijd :zullen deze snelgroeiende gewassen de oor spronkelijke lagere heesters geheel of gedeeltelijk gaan overgroeien. Hierdoor ontstaan er kleine „bosstrookjes", waarin zich ook een kruidenlaag kan gaan vormen. Met deze nieuwe manier van groen voorziening is de tuinman niet buiten spel gezet. Vooral de jonge beplanting vraagt veel verzorging en ook een kruidenlaag moet goed verzorgd wor den. Maar na een aantal jaren, als de bomen wat groter zijn, zal het onder houd minder intensief worden en zul len ge vakken niet altijd vrij van onkruid behoeven te zijn. Hierbij gaan de makers ervan uit dat de bewoners steeds meer afval, waaronder papier en oud ijzer, meegeven aan de vuilnisman. Naast het voordeel van het groenere uitzicht op de hoge bomen, speelt ook de stofopvang een belangrijke rol. Volgens de Dienst Gemeentewerken zullen de hoge bomen naast veel wind, meer stof vangen. Het verkeerslawaai wordt minder en er zijn voor vogels en andere dieren meer mogelijkheden om een plaatsje te vinden. De Plantsoenendienst is nu al grote hoeveelheden materiaal aan het in kopen, om in november volop te gaan planten. De dienst vraagt aan de be woners om zelf ook mee te helpen door af en toe eens wat onkruid weg te schoffelen. Uiteraard is het niet mogelijk èn ook Noordsingel 91-93 010 -242075 In Maassluis kan er in het ko mende winterseizoen op twee overdekte gravel-banen, met in- direkte verlichting (ideale om standigheden getennist worden. Inlichtingen: tijdens kantooruren 01748-3441, na 20.00 uur 01899-44276. SCHIEDAM - Het Gemeentezieken huis van Schiedam heeft in 1973 min der patiënten opgenomen als in voor gaande jaren. Hierdoor ontstond een exploitatie tekort. Het klinische bezet tingspercentage van het ziekenhuis be droeg over 1973 in totaal 89,15 pro cent. Het door het Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven vastgestelde bezet tingspercentage is echter 90,7 procent. Dit staat te lezen in het jaarverslag van het Gemeenteziekenhuis over het jaar 1973. In de inleiding van het verslag schrijft de directeur-geneesheer, de heer J. H. Leusink, dat de bezetting van de bedden in het ziekenhuis ook dit jaar weer voor een nadelige invloed zullen zorgen. De maatregelen die hij opsomt zijn: een daling van de gemiddelde ver- pleegduur, enige verschuiving van de klinische naar de poliklinische hulp, een verschuiving naar de eersteljjnsge- neeskunde en een toename van het aantal verpleeghuisbedden. Het exploi tatietekort dat door de onderbezetting is ontstaan, bedraagt ruim twee ton. Woningcorporaties opgericht. Deze stichting is het resultaat van jarenlange voorbereidingen en besprekingen van de plaatselijke woningcorporaties. Het doel van de stichting is om de beheerstakken van de deelnemende woningbouwverenigingen te bundelen en te laten uitvoeren door één werk apparaat. De volgende woningbouw verenigingen hebben zitting in de stich ting: St. Jozef, De Eendracht, Onze Woning en Volkshuisvesting. Het bestuur van de stichting bestaat uit twee vertegenwoordigers van de aangesloten woningbouwverenigingen. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door de heer W. Dirkzwager (voor zitter), A. F. Wiegel (vice-voorzitter), J. Poort (Secretaris) en A. C. A. Aals- ma (penningmeester). De stichting is gevestigd aan de Laan van Bol'Es 11 in Schiedam, telefoon 709444. H AARIMPORT massief hardhout, 22 mm dik eiken, beuken, essen enz. 22 typen. Ook in zelf-leg parket v.a. muys& roggeband b.v. Boutique Pour Hommes POO-POO Hoogst r. 60/ Schiedam 250 inruilauto's mei B0VAG garantie

De Havenloods | 1974 | | pagina 1