SRBT J ƒ.7- V Luchthal maakt tennis ook in wintermaanden mogelijk Schiedamse Ruitersportvereniging heeft geen behoefte aan meer leden I 14» 3P LANGS1 DES WATERWEG Initiatief van Be Quick rfr Jm* termeulen termeulen termeulen termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1974 Weekbrieven, clubbladen en corres pondentie bestemd voor de sport redactie van deze editie dient ge richt te worden aan De Haven loods, Postbus 220 of .Hoogstraat 122 in Vlaardingen. Wil de ware kampioen opstaan? De korfbalverenigingen „Vlaardingen" en „Oranje-Nassau" (eveneens uit Vlaar dingen) hebben het er maar moeilijk mee. Uiteraard willen beide verenigin gen hun BI-teams als de titelhouder proclameren. De reactie van Oranje Nassau": „Het door de KV Vlaardin gen begeerde kampioenschap van hun BI-ploeg gaat niet door. Dit in tegen stelling tot hun publicaties in de Vlaar- djngse dagbladen, waarin vermeld werd, dat het kampioenschap van Oranje-Nassau BI oneerlijk zou zijn geweest. De KV Vlaardingen had pro test tegen dit kampioenschap aangete kend en dat zou door de afdeling Rotterdam van het KNKV zijn geac cepteerd. fLangezien protesten bij keugdploegen niet kunnen worden in gediend, berust deze publicatie van de KV Vlaardingen op onwaarheid. Oran je Nassau BI was en blijft kampioen van hun afdeling". De handbalvereniging Unitas hield een enquête onder haar leden met als inzet de keuze tussen elf- en zevenhandbal. Nog slechts één lid gaf de voorkeur aan elfhandbal, drie leden hadden geen mening en maar liefst 58 leden gaven hun stem aan zevenhandbal. Het is duidelijk: ook in Maassluis loopt het elfhandbal op zijn laatste benen. Het complex van de Schiedamse hockey vereniging Spirit is weer telefo nisch bereikbaar onder het nummer 708316: „in het telefoonboek te vin den onder de S van Spirit", zegt de weekbrief. „Spirit" heeft onze actie om duidelijkheid in het telefoonboek 'dus begrepen. Enige weken geleden •signaleerden we namelijk al, dat de PTT er een grote chaos van gemaakt heeft. Meest sprekende voorbeeld de vermelditig van de voetbalvereniging "Schiedam als „SV en HV Schiedam" 'Slechts heel ingenieuze geesten kunnen op die manier nog telefoonnummers van sportverenigingen vinden. We vin den het een verwarrende toestand als DRZ, HBSS en GTB nie( alfabetisch, lexicografisch vermeld staan, maar te vinden zijn onder de S van Schiedamse sport- of voetbalvereniging. Zo ook staat de voetbalvereniging Vlaardin gen niet correct. Het wordt tijd, dat de verenigingen bij de PTT eens orde op zaken stellen. Qe politie in Schiedam heeft Martinit medegedeeld, dat zij in de toekomst Nauwlettend gaat toezien op het rijver- Jod voor auto 's voor een gedeelte van e weg naar het Martinit-complex. Ook auto's, die op het Martinit-veld ft aan zonder een duidelijk zichtbare qntheffing vallen binnenkort in de Arijzen. Aangezien ook niet-Martinitle- aen met deze verhoogde surveillance Geconfronteerd kunnen worden leek het ons raadzaak de mededeling in „De Martinitter" over te nemen. lie strafcommissies zaterdag- en zon- dqgamateurvoetbal hebben besloten met ingang van het seizoen 1S74/1975, indien een schorsing Moordt opgelegd, deze voor alle wed strijdenit te laten gelden. Voorheen werd een speler uitgesloten vaan deel name aan bindende wedstrijden, tot de dag waarop het betreffende elftal een x"-aantal bindende wedstrijden had ge speeld. De betrokken speler kon toen wel aan niet-bindende wedstrijden deelnemen. Deze regel is nu gewijzigd. De strafcommissies hebben besloten, dat bij een schorsing een speler wordt uitgesloten van deelname aan alle wed strijden, totdat zijn elftal een x-aantal bindende wedstrijden heeft gespeeld. VZC kijkt in haar „Zwemexpress" terug op weer een geslaagd seizoen. Vooral op de kringkampioenschappen (@RO) heersten de zwemmers en zwemsters van de Vlaardingse vereni ging. Van de tachtig eerste prijzen fingen er 38 naar VZC (tweede werd ZC met veertien eerste plaatsen), waarmee de Vlaardingers (in combina tie met 20 tweede en 16 derde prijzen) )3 procent' van de medailles voor zich 'opeisten. Ook de nationale kampioen schappen waren succesvol. Eindigde VZC vorig jaar in de clubrangschikking op de negende plaats, nu steeg men naar de zesde met vier kampioenschap pen (Ada Pors op de 100 en 200 meter vrije slag, Diane Edelijn op de 100 meter rugslag en de 4x100 meter vrije slag dames-estafette ploeg). De VZC-agenda vermeldt voor septem ber/oktober: zaterdag 28 september ZRO-A wedstrijden in zwembad Rot terdam-West (19.30), terwijl dat week- iinde de damesploeg naar Aken gaat. Zaterdag 5 oktober zwemt de Z wem kring Rotterdam tegen de Canadeze Zwemvereniging „Regina Optimist Dol phin". Zaterdag 12 oktober ZRO-B1 competitie in Rotterdam-Noord £19.30). In Utrecht is op zaterdag 19 Oktober de Cullighan-competitie en op ipndag 20 oktober- in het Kolpabad De streefdatum voor de opening van de luchthal is 5 oktober. Ook voor niet-leden van Be Quick is het nog mogelijk banen te reserveren. De hal overkoepeld twee banen van het tennis- complex en wordt indirect verlicht. De huur bedraagt per seizoen voor de daguren (op werkdagen) f 300,— en voor de avond- en weekeinde-uren f 400,— Baanbespreking en inlichtin gen bij de heer K. Goedhart, tel. 01899-14276 (na 20.00 uur). MAASSLUIS De zaalsporten winnen nog steeds aan populariteit. En dat is niet zo vreemd, want nog geen tien jaar geleden was een sporthal, waarin deze sporten uiteraard het beste tot hun recht en tot ontwikkeling komen, voor vele gemeenten nog een vrome wens. Elke zichzelf respecterende middelgrote en grote stad heeft nu minstens een hal en daarmee werden de binnensporten aan de anonimiteit van de turnzalen onttrokken. De vraag naar hal-uren was dikwijls overstelpend, temeer daar er naast de bestaande verenigingen ook aanvragen binnenkwamen van nieuw geformeerde clubs. Een sporthal bleek een animerende werking te hebben op het sportleven. Boven dien kwam er tijdens de wintermaanden het zaalhandbal en micro- -korfbal bij. Volle bak dus. COMPETITIEWEDSTRIJD 2e KLASSE K.N.V.B. A.S.Zaterdag 21 Sept. Aanvang 14.30 uur. ZWALUWEN 1 ZUIDVOGELS 1 Aan de Zwaluweniaan Toegangsprijs fl. 1.50 Jongens en 65-plussers fl. 0.75 Toch bleven er altijd nog uren open. Uren, die door de verhuurster van de hal - meestal de gemeente - bestem peld werden als onrendabele uren: bijvoorbeeld op werkdagen tussen vijf en zeven uur en de zondagmorgen. Niettemin werden ook deze tijdstippen opgevuld: ook het explosief groeiende tennis zocht een droog onderkomen tijdens de wintermaanden. Toch was de mogelijkheid om in de sporthal tennis te spelen slechts gereserveerd voor een selecte groep spelers. Men kon nu eenmaal geen ijzer met handen breken en de beschikbare uren werden zuinig opgedeeld onder de leden onder het motto: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Zo althans ging het bij de tennisver eniging Be Quick. „Maar tennis is geen specifieke zaalsport", zegt nu penning meester Kees Goedhart. „Het was dus te verwachten, dat we op een goede dag plaats moesten maken voor basket bal, volleybal of badminton. Sporten, die nu hun aanhang enorm zién uit breiden. Vooral ook, omdat Maassluis verschrikkelijk sportminded is. Aange zien de gemeente het standpunt hul digt, dat aan de binnensporten de voorkeur moet worden gegeven, werd ons urenbestand in de Olympia-hal telkens kleiner. Kort gezegd: onze onrendabele uren werden rendabel". Nog even... uw kinderen lopen iedere dag in regen en kou naar school. Geef ze dan een heerlijk warme maillot van orlon/acryl. Wij hebben ze in vijf fijne kleuren en twee dessins. Mooie sterke maillots van het merk Tauscher. Normaal f 6,95 tot f 10,95 nu, m^at 1-2 jr maat 3-4 jr f 4,48 maat 5-6 jr f 4,98 maat 7-8 jr f 5,48 maat 9-10 jr f 5,98 VOETBALPROGRAMMA SCHIE DAM: Voor zondag, Heerenveen-S VV, Hermes DVS-Elinkwijk, DHS-DHL, DSO-Ex celsior '2 0, Schiedam- VIOS, Ursus-Raptim, Martinit-Portugaal, WCR-SVDPW, Abbenbroek- DEMOS(14.30), SFC-ODI( 14.00), Alexandria'66-DRZ (14.30), WF- Blijdorp (14.30), FCN'66-VVOH (14.30) en Boezemkwartier-Schiedam- se Boys (14.30). Voor zaterdag: SVV C-Eindhoven C, PPSC-SSS, Ijmuiden- HBSS, SC Botlek-GSS (16.15), Helle- voetsluis-GTB (16.15) en WIA-VVK (13.45). $en korte snipperrubiek ***RK IK vyenst zijn juniorafdeling uit te breiden •met enkele jeugdleiders, bij voorkeur met acte HUMOR en/of sfeer. Dat is •weer eens wat anders dan dat afgezaag de ABO. ***Excelsior M heeft op 28 sgptember een feestavond. Muziek van balvereniging Vlaardingen en de r nek is van de „Melody-Start". Cl ON-ad viseur Joop Dekker slaag de op 5 september voor het diploma MO lichamelijke opvoeding. VDL-Flakkee (14.30), RK WIK-Laai kwartier (14.30), DCV-VFC, Hoek van Holland-ODB, Zwervers-Fortuna en MSV'71-Varkenoord. Voor zaterdag: FC Vlaardingen C-Sparta C, Benne- kom-Excelsior M, Zwaluwen- Zuidvogels, MVV'27- Vlaardingen, Spirit-HVO, Lisser Boys-TSB, Scheve- ningen-Hoekse Boys, DVO'32-VVOR (14.30), FC Maluki-Sunlight (16.15), SV Rijnmond-Satelliet (16.15), CION- Groen-Wit R (16.15) en Energie Boys- VDL (16.15). DAMESVOETBAL IN HET WATER WEGGEBIED. Voor zondag: ASB- DRZ (9.30), DRZ 2-VFC (14.30) en Naaldwijk-Hoek van Holland (12.00). Voor zaterdag: Zwart Wit'28-Satelliet Be Quick heeft niet willen wachten, totdat bij de gemeente het bordje „onrendabel" helemaal werd wegge haald. Immers juist nu er binnen de KNLTB stemmen opgaan om naast de zomercompetitie ook een winter-com- petitie (overdekt) in het leven te roe pen is het beroerd om het dak boven het hoofd kwijt te raken. Maar er waren nog andere motieven, die Be Quick deden besluiten om de boer op te gaan om te zoeken naar een niet te dure oplossing voor de winterperi- kelen. Kees Goedhart: „Tennis wordt steeds meer een iaar-rond-sport. Dat betekent dus, dat de mensen graag willen door gaan wanneer op 1 oktober de banen dichtgaan. En dat geldt niet alleen voor de competitie-spelers ook de re- creatie-spelers - wat toch het grootste deel van de vereniging 'is - denken in die richting". Het bouwen van een eigen hal met twee banen zou neerkomen op een investering van rond een half miljoen. Derhalve werd dit plan via de geëigen de kanalen afgevoerd. Er moest een goedkopere uitweg komen, anders konden ze het wel vergeten. En die kwam: een lucht- of blaashal. „Van de gemeente hebben we daarbij alle mede werking gehad. Toch hebben we slechts een vergunning voor een jaar ontvangen en zullen we in april daar over weer moeten gaan praten. Punt is dat deze hallen de image tegen hebben. Over het algemeen wordt het gezien als ontsierend voor de omgeving. En waar om? Omdat ze meestal in gebruik waren als opslagplaats. Qua blikvanger echter vinden wij ze minder opvallen dan een stenen gebouw", aldus Kees Goedhard. deld zeven jaar wonen en dan naar elders vertrekken. Deze theorie wordt aardig gedekt door onze cijfers. We hebben per jaar enorm veel mutaties: zo'n vijftien procent, maar we hebben niet de geringste moeite om ons leden bestand op peil te houden. Welnu, we z(jn dus een grote vereniging. We zijn één van de oudste verenigingen van het land, maar dat is eigenlijk onze groot ste prestatie. In de competitie spelen we derde klas. Dat betekent in prin cipe dat we landelijk, regionaal hele maal niet meetellen. Be Quick was vroeger een gezelligheidsvereniging, maar een vereniging kan niet goed functioneren als het competitie-eie- ment ontbreekt". Springplank Be Quick laat zich echter niet het hoofd op hol jagen. De huidige senior spelers dienen de plaats in de derde klas zeker te stellen, terwijl de jeugd dit dan later kan gebruiken als een springplank naar een hogere positie. Voor die jeugd heeft Be Quick dan ook graag iets extra's over. „Het is de wet van de grote getallen", meent Kees Goedhart. „We hebben zo'n 250 jeugd leden. Daarbij zitten misschien hon derd kinderen, die leuk spelen. Daar van zijn er wellicht vijftig, die het aardig doen en die groep omvat weer tien jongens en meisjes, die het ver schrikkelijk goed gaan doen. Nu is het verloop onder de jeugdleden toch al niet groot, maar desondanks streven we er toch naar om ze bewust te maken, wat we allemaal voor hen doen. Wanneer ze dat doorhebben, willen ze zelf niet weg". Vandaar ook die luchthal, die twee wintermaanden verloren te laten telijke bezwaren dit stukje particuliere banen gaat overkoepelen. Vandaar ook gaan". Mede daarom kwam Be Quick vindingrijkheid tot luchtkasteel zou de gratis training voor de jeugd. „Als je met het unieke initiatief om zelf een verklaren. gratis training voor de jeugd. „Als je streeft naar een behoorlijke opbouw is hal te plaatsen. Het is alleen te hopen, een betere accommodatie onontbeer- dat de gemeente Maassluis dadelijk een lijk. Dan kan je je het eigenlijk niet permanente vergunning afgeeft. Het veroorloven om de training tijdens de zou doodzonde zijn, wanneer gemeen- GERARD S. VERVER. Luchthal De financiering van de luchthal is geheel buiten de begroting van het zomertennis gelaten. „We hebben ver trouwen in de zaak", acht Be Quick's penningmeester. Onze leden hebben het eerste recht van reservering gekre gen en daarna hebben ook niet-leden de kans gekregen uren te bespreken. Dat loopt enorm en ik verwacht eigen lijk, dat we het hele project kunnen afsluiten op een bezettingspercentage van zestig a zeventig procent. Dat if voor ons voldoende. Dan is onze finan Een klein stukje Maassluise tennis-his- torie leert waarom Be Quick zich mede al deze moeite getroostte. Kees Goed hart: Zeven jaar geleden speelden we nog achter de gemeente-secretarie aan de Govert van W(jnkade. Waren een gezellig clubje met twee banen en 80 leden. Nu hebben we ruim 600 leden, acht banen en een wachtlijst met namen van mensen, die graag willen tennissen, maar die we bijna niet kun nen verwerken omdat we het onver antwoord vinden de vereniging nog verder te laten groeien. SCHIEDAM - De Schiedamse Landelijke Ruitersportvereniging met de naam van de stad bestaat alweer een aantal jaartjes, maar de publiciteit, die er aan geschonken wordt, is uiterst gering. Jan van Geijl, die vrijwel in z'n eentje alle bestuurlijke zaken afwikkelt, bekijkt het eventuele groeien van de vereniging met een zeer nuchtere blik. „Op het ogenblik hebben wij twaalf leden met een paard", zegt hij, „het vervoer naar de wedstrijden concoursenlevert voor ons geen problemen op, want we beschikken over een busje, waar de twaalf paarden net in kunnen". Ruitersportvereniging Schiedam denkt er eigenlijk niet bij na, wat de consequentieszijn als er zich nieuwe leden melden bij de vereniging. Toen de vereniging in 1967 in Schiedam werd opgericht bestond het aantal leden uit vier man. Dus dit aantal is gegroeid met 300 procent. talentvolle paarden van Nederlandse makelij. Een voorbeeld hiervan is het paard van Rudolf Schockemölezijn T Robert kocht ij in Nederland voor f. 300.000,-. „Als de eigenaar van het paard deze kans had laten liggen om het paard van de hand te doen, dan zou het toch wel erg onverstandig geweest zijn", vertelt Jan van Geijl, „zeker omdat de meeste mensen, die paarden fokken zelf het paard nauwelijks berijden". Er verdwij- Indoor/zaalsportscFioen voor alle binnensporters en trimmers. Van stevig linnen met rubberen grip- zool, gepolsterde hielrand en ver sterkte neus. Let op de vier strepen en op de prijs.4 Maten 34 t/m 38 Kunt U vertellen hoe een concours verloopt? Van Geijl: „Een concours kan bestaan uit het dressuurrijden en het springen natuurlijk". Het dressuur rijden wordt ook in groepsverband gedaan en dit noemt men „afdelings- dressuurrijden". Evenals bij de tennis sport, ook een individuele sport, uitge zonderd het dubbelspel, kent de ruiter sport een bepaald prestatiesysteem; als „groene" rijder in de ruitersport komt men in klasse B-dressuren. De hierop- volgende klassen zijn klassen L(icht), M(idden) en tenslotte Z(waar). De ruiter moet tien punten halen wil hij/zij een hogere klasse bereiken. De twaalf ruiters van Schiedam, de rijden de leden, rijden gezamenlijk in de Lichte klasse. Waar ligt het terrein van de vereni ging? Van Geijl: „Ons terrein is gele gen aan de Havendijk, hoek Haven straat, en wij mogen hier gebruik van maken onder de voorwaarde, dat de vereniging er de verantwoording voor draagt, dat het veld niet in conditie achteruit gaat. Belangstelling Op dit terrein traint men elke maan dagavond onder leiding van o.a. Jan van Geijl, die een cursus Instructeur heeft gevolgd in Apeldoorn. Er is niet veel belangstelling voor de ruitersport zoals eerder gezegd, maar de verklaring hiervoor ligt binnen handbereik, als men beseft, dat deze sport (volgens Van Geijl geen elitesport) erg duur is. Voor een paard moet men al gauw een bedrag van f. 2.500,- a f. 3.000,- neertellen en voor velen is dat lieve sommetje net iets teveel om „af en toe even op een paardje rond te rijden". Maar de mensen, die helemaal wild verrukt zijn van paardrijden, haalt men snel over om drieduizend gulden te betalen voor een paard, dat capabel genoeg is om deel te nemen aan hippische concoursen. Het is daarom wel na te gaan, dat er in de paarden- fokkerijhandel goed geld wordt ver diend. Jammer genoeg is de belangstel ling in het buitenland veel groter voor de ruitersport vergeleken met Neder land en ook de belangstelling voor de fokkerijen is niet gering. Er worden grote bedragen betaald voor j 1934 - R.K.W.I.K. 1974 3e Klasse K.N.V.B. A.S. zondag, aanvang 14.30 uur, com pet it ie- wedstrijd R.W.I.K. - LAAKKWARTIER Ongeslagen nog baant het blauw-witte Vlaggeschip zich een weg op de woeli ge voetbalzee. Zal 't Laakkwartier kun nen enteren en buitmaken? De po ging ertoe kunt U zelf meemaken en meebeleven in Park 't Nieuwelant" Toegangsprijzen: Volwassenen f. 1,50 Jeugd en 65-plussers f. 0,75. Gratis stalling voor fiets en brommer op 't complex. Overdekte tribune aan wezig. Gezellig gastvrij clubgebouw tot Uw dienst! Een heel vestpak voor de halve prijs! Dit vlotte, moderne vestpak is eindeloos te kombineren met col- pullovers, blouses e.d. Het is gemaakt van oersterk corduroy in de veelgevraagde washed- out kleur. Sommige naden zijn met een fleurige rode bies afgewerkt. Maten 134 t/m 176. VanffiBf- voor Knkele leden van de Kuitersportvereniging nen nog veel meer goede ren- en springpaarden naar het buitenland en als de N.F.L.R. (de Nederlandse Fede ratie voor Landelijke Ruitersportvere nigingen) hier geen stokje voor steekt, dan bezit ons land binnen een onaan zienlijke t(jd helemaal geen ren- of springpaard meer. Uitverkoren Wat voor wegen moet een ruiter belo pen voordat hij zich kampioen van Nederland mag noemen? Van Geijl: „Eerst wordt er een verenigingskam pioenschap georganiseerd, hierna volgt een regionaal concours, waarop be kend wordt gemaakt welke ruiters zijn uitverkoren om deel te némen aan de nationale kampioenschappen, die elk jaar omstreeks deze tijd worden gehou den in Apeldoorn. Het aanstaande weekend gaan de ruiters dit uitvech ten, wie zich de kampioen van Neder land mag noemen. Op deze kampioen schappen doen geen ruiters van de vereniging Schiedarrf mee, waarschijn lijk omdat zij zich nog niet rijp genoeg voelen en ook omdat zij nog in lichte klasse rijden. Op de verenigingskam pioenschappen is de gang van zaken als volgt: men begint met een afdelings- dressuur, waar in totaal acht mensen aan mee doen. Hierna volgt het indivi duele dressuurrijden, waaraan drie rui ters van elke vereniging meedoen en het springen met eveneens drie ruiters per vereniging. Het aantal punten wordt bij elkaar opgeteld en hieruit maakt men de eindrangschikking op. Om het paardrijden onder de knie te krijgen moet men natuurlijk wel veel oefenen; voor het bereiken van de top moet men echter veel meer doen dan één keertje per week op een paard zitten. Jan van Gejjl: „Een topruiter kan pas een redelijk niveau halen als hij (minstens) anderhalf uur per dag rijdt met hetzelfde paard uiteraard". Voor de landelijke ruitersportvereni ging Schiedam is anderhalf uur oefe nen per dag geen haalbare kaart en daarom moet men geen opzienbarende spektakelstukken van de vereniging verwachten, want daar is de vereniging te klein voor. Op de feestdagen houdt men wel in samenwerking met de Gemeente meestal een optocht of een andere feestelijkheid, maar op sportief gebied is het aantal leden te gering om naar buiten te treden. LR V Schiedam gaat gewoon op dezelfde voet verder, want men heeft het raar zijn zin dus waarom zou men het over een andere boeg gooien KEES JONKER. De voorraad is beperkt! Profiteer nu van een restantpartij korte watté dusters. Het is een bijzonder jeugdig model met een vrolijke ruitjesgarnering in beige/ wit of rose/wit op het voorpand, de manchetten en de zak. De normale prijs van deze heerlijk warme duster is f 24,95 nu betaalt u nog geen vijftien gulden! Maten 38 t/m 52

De Havenloods | 1974 | | pagina 4