UAimUT AATic IlnV üilllliUUlio Renovatie Vettenoordsepolder over enkele weken van start Nieuw voorstel college over regionale brandweer Schiedamse ziekenhuizen willen gaan samenwerken "Open huis" in bibliotheken CBÏWZ5IUQOI Zes modelwoningen in PKD-straat *5 Vanavond discussie in Maassluise raad (jT&spörtI SSt BEZORGERS (STERS) dinsdag 1 oktober 1974 23e jaargang no. 65 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 VLAARDINGEN - Binnenkort gaat er een begin worden gemaakt met de renovatie in de Vettenoordsepolder. Er zullen in de Pieter Karei Drossaartstraat zes modelwoningen worden gerenoveerd. Deze modelwoningen zullen op verschillende' manieren worden uitgevoerd, zodat ook de uiteindelijke huurprijs na de renovatie, voor iedere woning verschillend zal zijn. Het is voor de bewoners belangrijk om vooraf al ongeveer te weten, wat hun huurprijs na de renovatie zal gaan worden. De modelwoningen in de P.K.D.straat zullen als voorbeeld gaan dienen van de totalé renovatie in de Vettenoordsepolder. Na de proef met de modelwoningen zal worden vastgesteld op welke wijze men de andere woningen zal gaan renoveren. De wijkgroep VOP vindt dit een belangrijke start, om vanaf het eerste begin de bewoners bij dit alles te betrekken. Hiervoor is een manier gevonden, waarbij een projektleider onontbeerlijk is. Deze zal binnenkort door de gemeente worden aangesteld en hij zal in een projektgroep de plannen uitleggen en bespreken. In de projektgroep moeten verschillende vertegenwoordigers zitting hebben. Belangrijk is, dat de bewoners hierin vertegenwoordigd zijn. Naast deze bewoners zullen een aantal deskundigen en een vertegenwoordiger voor de sociale begeleiding niet mogen ontbreken. De periode tussen de start met de model woningen en de totale renovatie moet nuttig worden gebruikt. Inspraak bij de renovatie zal in deze termijn al aanwezig zijn. Voor de inspraalytrocedure is door de gemeente de tijd van een jaar gegarandeerd. De plaats van de Lamoenhallen zal gaan dienen als informatiecentrum voor de bewoners waar zij met hun vragen terecht kunnen. Ook zullen de bewoners er alle informatie moeten vinden, zoals plannen, tekeningen en folders. Omdat er veel woningen zijn in verwaarloosde staat door achterstallig onderhoud, zit het gevaar er in, dat de bewoners dit moeten gaan betalen, als hun huurprijs verhoogd is na de renovatie. De wijkgroep is van mening, dat deze post niet op de rekening van de huurder mag komen en heeft daarom aan de gemeente gevraagd, het bedrag van de renovatie en het bedrag van achterstallig onderhoud vooraf te splitsen, zodat de huurverhoging gebaseerd kan worden op dé uiteindelijke renovatie-uitgaven. SCHIEDAM - Op vrijdag 4 oktober om acht uur is in de Stadsgehoorzaal van Vlaar- dingen een balletuitbtvoering van de ballet studio van Tosca Balm. Op 10 en 11 oktober worden ook twee uitvoeringen gege- stuur gekozen. Voorzitter van de afdeling is nu Leo Zeef, .l.W. Frisolaan 74, Vlaardingen, tel. 34S760. Sekretaris blijft Willem Rijnbende jr. Gonda de Visser blijft zorg dragen voor de pennin gen en de lcktuurvooiziening. Betty Linders zal als lid van het bestuur de scholing organiseren. Jos Noordhuizen at propagandist. benoemd tc Kenya-avond in Hoiycentrum VLAARDINGEN - Op woensdag avond 2 oktober is er in het Holykerk- centrum aan de Reigerlaan een bijeen komst, waar ds. W. J. Bouw, die al 6 jaar zendingspredikant is in Kenya iets laat zien en vertelt over zijn werk. Ds. Bouw, die in augustus ook een jkerkdienst heeft geleid in de Grote Kerk, is met zijn gezin voor een aantal maanden met verlof in Nederland. Het is de bedoeling om over enkele weken weer voor drie jaar naar Kenya te gaan. Er zullen op die avond ook voorwer ken uit Kenya te koop zijn. Het is tevens de eerste wijkavond van de nieuwe hervormde wijkgemeente Holy Noord. De bijeenkomst begint om acht Morgen opening tentoonstelling oude spellen SCHIEDAM - Morgen wordt in de kelder van het Stedelijk Museum een tentoonstelling geopend van antieke bord- en kaartspellen: „Spellen uit grootmoeders tijd". Deze tentoonstel ling, die wordt geopend om half vijf, duurt tot 3 november. De opening wordt verricht door de kinderboekenschrijfster Miep Diek- man. De bezoekers kunnen spelen met een aantal van deze tentoongestelde spellen. Radio-ofgelconcert van Jan van Westenbrijgge MAASSLUIS - De organist Jan van Westenbrugge uit Maassluis zal op maandagavond 7 oktober een orgel concert voor de radio verzorgen. Tij dens deze uitzending bespeelt hij het Hinsch-orgel in de Grote Kerk te Har- üngen. De opname hiervoor heeft plaatsgevonden op vrijdagavond 2 augustus. Jan van Westenbrugge speelt werken van Joh. Seb. Bach, John Stanley en V Th. Salomé (het bekende Grand Choeur). Tevens speelt hij een bewer king van Psalm 42 van zijn leermeester Jan J. v.d. Berg, organist van de Nieuwe Kerk te Delft en als eerste een bewerking van Psalm 25 van zijn vader F. P. Westenbrugge, in leven tweede organist van de Grote Kerk te Maas sluis. De uitzending is te beluisteren via Hilversum 2 en duurt van 19.00 uur-19.25 uur. fnm m I «SIO SCHIEDAM - Het ligt in de bedoeling dat de twee ziekenhuizen van Schiedam, \^LI 11L11L Loo Ltf Noletziekenhuis en het Gemeenteziekenhuis, in de toekomst nauw gaan - I. samenwerken. Dit is het resultaat van het overleg tussen de Integratiecommissie bieil en (je u k Vereniging voor Ziekenverpleging „Noletziekenhuis". De genoemde I integratiecommissie is enkele maanden geleden opgericht en heeft als taak, het OTlUBrZOBK M onderzoeken van integratiemogelijkheden van de twee Schiedamse ziekenhuizen. Donderdagmiddag heeft in de twee ziekenhuizen een bijeenkomst met het personeel plaatsgevonden, om de personeelsleden op dë hoogte te stellen van de plannen. Het college van B. en W. is het in principe eens met een studie over samenwerking tussen de twee zieken huizen, maar stelt wel dat daarbij de volgende uitgangspunten gehanteerd moeten worden: het behouden van de best mogelijke ziekenhuisvoorziening in Schiedam; de belangen van elk lid van het personeel zullen zorgvuldig worden behartigd; er dient gestreefd te worden naar een democratische be heersvorm. Een en ander is het gevolg van het te verwachten leegstaan van veel zieken huisbedden in heel Nederland. Door de veranderde medische aanpak, waarbij de nadruk meer komt te liggen op een poliklinische behandeling, waardoor de opnameduur wordt verkort, en door een sterke daling van het aantal ge boorten, wordt er veel minder gebruik gemaakt van de ziekenhuizen dan vroe ger. Hierbij moet worden opgemerkt, dat het Gemeenteziekenhuis vorig jaar een verlies heeft geleden van twee ton, doordat veel bedden niet bezet waren. Voor Rijnmond en met name voor Schiedam, komt hier nog bij, dat het aantal inwoners niet meer groeit en in sommige gevallen zelfs afneemt. Naar schatting zullen er in Rijnmond over enige jaren 1000 bedden te veel zijn. Het college van B. en W. twijfelt ersdaarom ook niet aan, dat de rege ring in de toekomst enkele ziekenhui zen geheel of gedeeltelijk wil sluiten. Daarom is het nu nog niet mogelijk om te zeggen dat er dan in Schiedam nog een goede ziekenhuisvoorziening zal kunnen bestaan. Het college is van mening, dat wanneer de twee ziekenhuizen kunnen uitgroei en tot één geheel, er meer medici kunnen komen, terwijl het aantal bed den, indien noodzakelijk, geleidelijk teruggebracht zou kunnen worden. Om te onderzoeken of het inderdaad mogelijk is de twee ziekenhuizen in de toekomst samen te voegen, hebben de besturen van beide ziekenhuizen een commissie gevormd, die als volgt is samengesteld: Mr. A. Caljé en Dhr. A. A. L. Stegman, de directieleden: Dr. J. H. Leusink en Dr. C. J. M. Vlootman en de voorzit ters der Medische Staven: Dr. H. B. Symens én Dr. J. Vonk en Mr. H. Snoep, vanwege de Gemeente. Deze commissie gaat de verschillende mogelijkheden onderzoeken en zal een adviserend rapport samenstellen dat wordt voorgelegd aan de ziekenhuis besturen. Deze studie en advies zullen dan de grondslag vormen voor een gesprek tussen de besturen en de personeelsorganisaties, waarna beslui ten zullen worden genomen. Behouden Dat is dan ook de reden, dat het college van B. en W. niet wil afwachten totdat er over de Schiedamse zieken huizen beslist gaat worden. Het collegt wil liever het heft in eigen handen nemen om voor de Schiedamse ge meenschap een zo goed mogelijke zie kenhuisvoorziening te behouden. MAASSLUIS - zin gekregen. B. W. hebben zich opnieuw over het voorstel inzake regionale samenwerking op brandweergebied gebogen omdat een eerder voorstel aan de raad op ernstige kritiek, met name van Wustrow, was gestoten. Zijn grote bezwaar was dat het voorstel niet voldoende wa voorbereid en dat geen rekening was gehouden met een eventuele toekomstige inschakeling van het Openbaar Lichaam Rijnmond als overkoepelende organisatie bij de brand- en rampen bestrijding. Het „huiswerk" van he ollege van zullen overdragen. Zolang dit echter B. W. heeft geresulteerd in een nog niet het geval is wil het Maassluise nieuw voorstel van 15 kantjes, waarin college graag beginnen aan een „Brand- nu ook een duidelijke uitspraak voor- weergemeenschap Noordelijke Delta", komt over Rijnmond. Het college In het voorstel aan de raad wordt door schrijft in het voorstel, dat vanavond (dinsdag) in de raad besproken zal worden, dat alle initiatieven van Rijn mond om gemeenschappelijke regelin gen op dit gebied in de toekomst over te nemen, positief benaderd zullen worden. Het Openbaar Lichaaam heeft al aan gekondigd op korte termijn initiatie ven te willen ontplooien om te berei ken dat de Rijnmondgemeenten de brandweerorganisatie aan Rijnmond BROERSVEST 85 JAN VAN DER HULST BEHANG Het Maassluise PvdA-gemeenteraadslid Anton Wustrow heeft zijn uitgangspunt steeds werd genomen,dat A W hphhpn ,inh de korpsen van dé betrokken gemeen ten zelfstandig zouden blijven en dat volgens de brandweerwet geleden ver antwoordelijkheid van de burgemees ters gehandhaafd zou blijven. Wat de samenwerkingsvorm betreft is gekozen voor de indeling van het gebied rondom de Nieuwe Waterweg in een aantal zogenaamde sub-regio's. Maassluis zit in hetzelfde gebied als Hoek van Holland, Schiedam en Vlaar dingen. Rotterdam fungeert ais cen traal punt voor het gehele gebied. Het gehele plan is vastgelegd in een pakket van regelingen, onder meer op het gebied van materiaal,' personeèl en verdeling van de kosten. Het voorstel van B. W. van Maassluis óm tot deze regionale gemeenschappelijke regeling Brandweergemeenschap Noordelijke Delta toe te treden is ter voorbereiding van de raadsvergadering al besproken in de commissie algemene zaken. Ver wacht wordt, dat tijdens de raadszit ting van vanavond nog wel. enige dis cussie nodig is voordat men tót een uiteindelijk oordeel-kan kqmen. he college nog eens uitgebreid uiteen gezet wat de achtergronden van de wens tot samenwerking zijn en op welke wijze men hieraan gestalte wil Krediet voor grote opknapbeurt Stadsgehoorzaal VLAARDINGEN - B. en W. vragen de gemeenteraad een krediet van f475.000,-- voor onderhoudskosten van de Stadsgehoorzaal. In de verga dering van 7 maart wees de raad een vrijblijvend aangeboden plan voor ver- Aan een dergelijke onderhoudsbeurt was het complex een aantal jaren geleden al ruimschoots toe, maar op grond van de verwachting dat een wijziging respectievelijk uitbreiding er van tegemoet mocht worden gezien, werd het uitvoeren van onderhouds werkzaamheden tot een minimum te beperkt. Nu van een en ander niets komt, zal het duidelijk zijn aldus Bt en W. dat een grote onderhouds- t helemaal geen beurt op dit t luxe meer is. De vloerbedekking, het schilderwerk en het meubilair maken een haveloze indruk. Daarnaast moeten verwarming en ventilatie dringend worden verbe terd, de bedrading van de electrische installatie moet worden vernieuwd, de verlichtingsornamenten vervangen en er moet een nieuwe lichtregelingsin- stallatie komen. Toename van de industrieën en de daarmee gepaard gaande groei van op slag en vervoer van gevaarlijke chemi sche stoffen en de sterke toename van het verkeer in het algemeen zijn er de oorzaak van dat de brandweer steeds meer ingeschakeld moe worden bij algemene hulpverlening. Naast brand- weerbestrijding zijn nu ook redden van drenkelingen, „verzorgen" van gekan telde tankwagens, assisteren bij het bevrijden van verkeersslachtoffers e.d. belangrijke taken geworden. Samenwerking Met name bij grotere ongelukken en rampen en branden bij de bedrijven is echter samenwerking tussen korpsen van diverse plaatsen een noodzaak. De behoefte is echter gegroeid voor deze samenwerking een vaste organisatie vorm te ontwerpen. De besturen van de meeste Waterweggemeenten hebben zich dan ook een aantal jaren geleden al over deze materie gebogen en zijn tot een aantal conclusies gekomen. Eén daarvan was, dat reeds nu tot hechtere samenwerking op brandweer- gebied moet worden overgegaan en dat men niet moet wachten op een wette lijke basis voor een regionale hulpverle ningsorganisatie, in dit geval dus onder de vleugels van Rijnmond. Op basis van deze en andere conclusies is het overleg voortgezet, waarbij als Parkeerverbod op Rozenlaan MAASSLUIS - Aangezien het verkeer over de Rozenlaan in de Maassluise Dijkpolder steeds blijft toenemen wordt in töe.netnendc mate hinder ondervonden van de langs deze weg geparkeerd staande auto's. Vooral vrachtwagens, die daar 's avonds en 's nachts geparkeerd wor den, vormen vaak een ernstige hinder voor het doorgaande.vcrkeer B. W. hebben daarom besloten het parkeren langs de Rozenlaan verde e beperken. Het geldige verbod lot p r keren tussen de Westlandsewpg en de Oleanderstraat (voor beide rn'den van de rijbaan) zal worden uitgebreid lót het aansluitende gedeelte van do Ro zenlaan tot aan liet KustapjéjlAl. MAASSLUIS - De in Maassluis geldende verordening voor de gemeenteraadscommis sies zal worden gewijzigd. Dit naar aanlei ding van een tijdens de eerste vergadering van de nieuwe raad door één van de leden gedaan verzoek. De regeling wordt nu zodanig dat bij af wezigheid van een commissielid langer dan één maand op voorstel van de desbetreffen de raadsfractie een plaatsvervangend com missielid kan worden aangewezen. ♦MAASSLUIS - De koninklijke landmacht gaat op woensdag 2 oktober gedurende tien minuten enig oefenwerk verrichten in de directe omgeving van Maassluis. Om onge veer kwart over vier in de middag begint de „strijd" aan het zuidelijke einde van de Schcnkeldijk. Bij de oefening zal gebruik gemaakt worden van losse munitie. De herfst manifesteert zich niet alleen door vallende bladeren, maar ook afge lastingen in de.buitensportsector. Voor de eerste maal dit seizoen bleven alle amateurvoetballers in het district West II op non-actief in competitieverband. De regen had veel velden doordrenkt en op sommige terreinen (zoals bij Ammerstol) stonden zelfs grote plas- Toch was niet iedereen het eens met de vroege beslissing van de bondsofft- cials en hier en daar werd dan ook toch gevoetbald, in oefenduels. Bij andere verenigingen bleven de ballen echter in de rekken en trok men samen in het clubgebouw om de bondsbeslis- sing te/bekritiseren, te biljarten of een kaartje te leggen. Yogalessen met maaltijd in De Heipaal VLAARDINGEN - In de tweede week van oktober begint er bij voldoende belangstelling weer een yogacursus in De Heipaal. Een nieuwigheidje voor het komend seizoen zijn de vegetarische maaltijden, die voor of na de cursus gezamenlijk gebruikt zullen worden. Deze maaltijden worden georganiseerd, omdat „bewuster eten" een belangrijk onderdeel van de yoga vormt. De maaltijden zullen op maandagavond rond 6 uur gebruikt worden. De yogalessen zullen 's middags daaraan voorafgaan en/of erop volgen. Deze tijden zijn afhankelijk van het aantal aanmeldingen. Voorlopig kan er nog een keuze gemaakt worden uit de volgende lestijden: 13.45-14.45 uur, 15 16 uur, 19.45-20.45 uur, 21.15-22.15 uur. De cursus wordt steeds gegeven op maandag in het wijkcentrum De Heipaal, Reigerlaan 49. Des kosten bedragen f 11,- per maand, daarnaast wordt voor de maaltijden een kleine vergoeding gevraagd. Gratis abonnement in bibliotheekweek VLAARDINGEN - In het kader van de Landelijke Bibliotheekweek zal ook de Vlaardingse, Gemeentebibliotheek aktiviteiten ontwikkelen. Het doel van deze bibliotheekweek is nogmaals met klem de aandacht van de plaatselijke bevolking op de bibliotheek te richten, onder het motto: Veelzijdig, Aktueel, Voor Iedereen! Gedurende deze week zal er in hoofdgebouw en filialen, resp. Fransenstraat 6, Dirk .d.e Derdelaan 43, Van Hogendorplaan 100b en De Loper 28, „open huis" zijn voor iedere Vlaardinger en zal iedere belangstellende worden ingelicht omtrent doel en werkwijze van de bibliotheek. Als grote attraktie moet vermeld worden het gratis abonnement (voor volwasse nen en jeugd! tot 1 januari 1975, dat speciaal in de periode van 11-19 oktober aan iedereen die zich als lezer opgeeft zal worden uitgereikt. Om het publiek een indruk te geven van het gevarieerde en aktuele boekenbezit zijn een groot aantal keuzelijsten gemaakt over onderwerpen als: „Zo gaat het in de werelcr', „Goed gei'nformecrd", „Benut die vrije tijd", „Met sport meer mans" enz. Op zaterdag 19-oktober vindt m de aula van de Groen van Prinsterer scholengemeenschap, Van Hogendorplaan, voor de jeugdige lezers en lezeressen ben opvoering plaats van de kindermusical „Boekie Woekie Boom" door leerlingen van de St. Willibrordusschool als afsluiting en tevens als begin van de kinderboekenweek. Voor de verspreiding van ons blad vragen wi| voor direkt Aanmelden: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 13.21.70, toestel 28.' DE HAVENLOODS tófifl toSAt*; ....a...

De Havenloods | 1974 | | pagina 1