SRBT Hoek van Holland wil een overdekt zwembad Schiedam heeft tweede basketba I verenigi ng 14?5 nui h m WATERWEG Zwembadfonds start huis-aan-huis actie termeulen termeulen R.K.W.I.K.— LEONIDAS termeulen termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 3 OKTOBER 1974 Weekbrieven, clubbladen en corres pondentie bestemd voor de sport redactie van deze editie dient ge richt te worden aan De Haven loods, Postbus 220 of .Hoogstraat 122 in Vlaardingen. MSV '71 hield op 20 september de algemene ledenvergadering. Tot voor zitter van het algemeen bestuur werd 'Jjenoemd J. Middelburg, die voordien Voorzitter van de sectie voetbal was. Het is nu welhaast zeker, dat MSV'71 'omstreeks september 1976 zal kunnen verhuizen naar het nieuw aan te leggen sportpark Steendijkpolder in Maas sluis. Het heeft echter lang geduurd voordat men hierover enige zekerheid had. Zegt algemeen secretaris J. N. van der Vlugt in zijn jaarverslag: „Eén van de grootste problemen was de inmid dels veel te klein geworden accommo datie. Gebleken is, dat het doen spelen van wedstrijden door in totaal vijftien voetbalteams (incl. dames, junioren en pupillen) en twee honkbalteams op één veld een bijna onmogelijke opgave is De wethouder van sportzaken, K. Smit bezocht MSV'71. Daarna kreeg het college van B. W. een schrijven, waarin „op niet mis te verstane wijze onze problemen waren opgesomd". De brief kwam tenslotte op tafel bij Gede puteerde Staten, die eindelijk toestem ming gaven om te starten met de aanleg van de eerste fase van het sportcomplex. Op alle mogelijke manieren tracht het Schiedamse Ursus zijn bouwfonds te spekken. Dat moet dan ook wel, want de bouwkosten van een clubhuis lopen tegenwoordig aardig in de papieren. Vandaar dat men in september gestart is met een grote loterij, waarvan de trekking zal plaatsvinden op 20 decem ber 1974 Er zijn 3000 loten, die een guiaen pér stuk kosten en verkrijgbaar zijn bij de bestuursleden en in de kantine. In die kantine ook staat een rood-witte melkbus, waarin men zo af en toe enige duiten kan deponeren, die even eens ten goede zullen komen aan het bouwfonds. De deksel hebben ze maar van de bus afgehaald, zodat ook grote re giften zonder wringen erin gedepo neerd kunnen worden. Sommige mensen denken werkelijk, dat ze onmisbaar zijn. Dat is dan natuurlijk niet waar, zoals ook de heren hebben ervaren die bij het Vlaardingse De Hollandiaan de klaver- jaiavonden piefegden te organiseren Maar dat is inderdaad verleden tijd, want de heren wensten de contributie verhoging niet te betalen en aangezien het De Hollandiaan-bestuur terecht niet zwichtte voor hun eisen, bedank ten ze voor het lidmaatschap. Dan verschijnt er in een plaatselijk blad een advertentie, waarin beide heren aangekondigd, dat het klaverjas sen bij De Hollandiaan op donderdag avond door omstandigheden geen doorgang kan vinden. Verbazing alom in het verenigingskamp resulterende in de opmerking: „Wij begrijpen de brutaliteit van beide heren niet om deze advertentie te plaatsen". De Hol landiaan klaverjast namelijk gewoon door. Niemand is tenslotte onmisbaar. Vanavond (donderdag 3 oktober) her vat men om acht uur de strijd. Hoewel het voor ons eigenlijk al land een vergeten zaak was, schijnt de samenwerking eventueel ook fusie tus sen de voetbalverenigingen Hoekse Boys en Hoek van Holland nog steeds in het Hoekse kamp een zeer actuele zaak te zijn. Nu geloven wij niet, dat de besturen van beidé clubs zoveel behoefte hebben aan een fusie. Het zijn meer incidentele reacties van leden, die erop wijzen, dat er nog steeds iets smeult. Redactielid J. Vermaase reageert in het Hoekse Boys-weekblad „Goal": „Uit dit samengaan moet dan door samen bundeling een beter plaatselijk resul taat tevoorschijn komen. En daar is weinig tegenin te brengen, dacht ik. Maar moet dat nu zo nodig. Onze hele maatschappij is gericht op resultaat en prestatie. De mogelijkgeden tot recrea tie worden ondanks dat steeds groter. Het accent van alle verenigingen ver schuift dan ook langzaam van prestatie naar ontspanning. Dat er in vertegenwoordigende elftal len gestreefd wordt naar resultaat is logisch en dat moet ook. Maar het isi als vereniging minder belangrijk dan in het verleden". Waarna afgesloten wordt met: „Voor mij mogen Hoek van Holland en Hoekse Boys rustig blijven voortbestaan, iedere vereniging met zijn eigen karakter, maar wel graag in een hechte samenwerking. En die groeit met de dag, gelukkig". Hoe is het mogelijk? Onze „Water weg-top scorer"-rubriek heeft inmid dels zoveel broertjes gekregen, dat we haast trots gaan worden op het grote gezin, dat we in vier jaar bij elkaar gekregen hebben. Weet u het nog: toen we vier jaar geleden met deze rubriek startten was het enig in zijn soort. Maar ja, succes trekt aan, hoewel men het nog niet gewaagd heeft onze for mule over te nemen. Daarom blijven wij werken met moyennes, zodat de speler, die achttien competitiewedstrij den voor de boeg heeft evenveel kan sen heeft als de speler, die vier wed strijden meer op het programma heeft. Ook deze week ontkomen we er niet aan: onze sportsnippers.*** Hoekse Boys-wedstrijdsecretaris Leen Bakker is nog steeds verstoken van telefoon. Decemberhooguit januari", zegt de PTT. De rust blijft dus nog even gehandhaafd in huize Bakker. Kunstenaar André heeft de tribune missie formeren, maar vrijwillige aan meldingen blijven uit. Vandaar, dat het bestuur nu zelf mensen gaat vragen in de commissie zitting te nemen.*** RK WIK zoekt een grensrechter voor het eerste elftal. Men zoekt een capabel persoon. Bedoelen ze daarmee dat hij eerlijk of oneerlijk moet zijn? Voor de cantine vraagt het Maassluise Unitas een paar stekjes van planten. HOEK VAN HOLLAND Natuurlijk de mannen en dames, die het Hoekse zwembadfonds personifiëren hebben een streefgetal. Dat is logisch nietwaar, want om de gemeente Rotterdam te bewijzen, dat deelgemeente Hoek van Holland het jarenlang bidden en smeken om een overdekt zwembad meer dan beu is, wordt van minimaal 2500 inwoners het stellen van een daad verwacht. Daarvoor kunnen ze rustig in hun stoel blijven zitten. Nee, het wordt geen „mars op Rotterdam". Het moet een stille demonstratie worden van de „zwijgende meerderheid". Dat is althans het doel van het zwembad fonds. Het wordt een directe confrontatie van de Hoekse bevolking met de vraag of zij het noodzakelijk vinden, dat er in hun nabijheid een overdekt zwembad komt. Misschien zullen ze daar dan zelf weinig plezier aan willen beleven of zelfs nauwelijks behoefte aan hebben. Desondanks kan Hoek van Holland niet om het positief beantwoor den van de vraag heen. Een stukje gemeenschapszin verlangt dat. En wat kost dat dan allemaal: een luttel bedrag van twintig cent per week omgezet in tien gulden per jaar. Is dat nu te veel gevraagd? Al twintig jaar immers vraagt Hoek van Holland nederig aan rentmeester Rot terdam om een adequate zwemvoorzie- ning. Het dorp kreeg tien jaar geleden een aardig zoethoudertje: een open- luchtbad. Maar tijdens de wintermaan den gingen de schoolkinderen eerst nog per bus naar het Kolpabad in Vlaardingen en later naar 's-Gravenzan- de. Rotterdam zorgt goed voor zijn inwoners, maar ze moeten niet te ver weg wonen. De zwemvoorzieningen, die het heeft gebouwd liggen voor Hoek van Holland dertig kilometer te ver weg. Deelgemeenteraadsvoorzitter Van der Houwen schijnt eens gezegd te heb ben: „In de woestijn kan je niet verwachten, dat er een behoefte is om te zwemmen. Maar hier rondom in het water wordt die behoefte wel ge kweekt". Maar Rotterdam lijkt Oost- in disch doof voor die argumentatie. „Water zat", zegt men vanaf de Cool- singel. Dat is echter onbegrijpelijke taal van een overheidsinstantie. Im mers de zee lijkt geen ideale plaats om te zwemmen. Om dan over het leren zwemmen maar helemaal niet te pra- Medewerkers gevraagd Achter de schermen werken tien tallen medewerkers belangeloos aan de voorbereiding van de huis- aan-huis actie, die medio oktober van start zal gaan in Hoek van Holland met het doel zoveel moge lijk leden te werven voor het zwembadfonds. Uiteraard kunnen nog vele medewerkers zich opge- Daarvoor kunnen zij en degenen, die zich alvast als lid willen aan melden terecht bij mevrouw D. van Eijk, Koning Willem III weg 26 (tel. 2706); R. Naaborg, 's-Graven- zandseweg 233 (tel. 2788) en R. Wernsing, Peperboomstraat 7 (tel. 4070). Offer Nu ook berberkleurig. Bent u uitgekeken op uw meubels, maar vindt u een nieuw ameublement te duur? Knap ze dan zelf op met deze fabriekspartij meubelstof. In de modekleuren berber en groen. Deze bijzonder stevige meubelstof koopt u nu per meter 130 cm breed) voor Men staat borg voor het juiste opfok ken en de gulle gevers kunnen iedere week naar het welzijn van hun vroege re eigendom komen kijken. Voederen zal echter verboden worden. Het voetbalprogramma van het komen de weekeinde wordt bijna volkomen beheerst door de eerste ronde van de bekerwedstrijden in zowel het betaald als amateurvoetbal. BEKER PROGRAMMA SCHIEDAM. Zondag: FC Dordrecht-SVV, Excel- sior'20-VELO, Schiedam-Xerxes, Nieu- werkerk-DHS, HMSH-Ursus, RK SVM-SVDPW, Martinit-Voorburg en Hermes DVS-FCDen Bosch. Zaterdag: Bolnes-PPSC; HBSS is voor deze eerste ronde vrijgeloot. COMPETITIEPROGRAMMA SCHIE DAM. Zondag: DRZ-Rockanje, Belve- dere-SFC, WF A VS en Demos-Pech- vogels. Zaterdag: DES'62-GSS. BEKERPROGRAMMA VLAARDIN GEN EN OMSTREKEN. Zondag: RK WIK-Leonidas, Fortuna-DRL, VDL-Transvalia, Hoek van Holland- Spoorwijk, EDS-De Hollandiaan en TDC-VFC. Zaterdag: FC Vlaardingen '74-Huizen (14.30), Hillegersberg-Zwaluwen, Her mandad- Vlaardingen, Ly ra-Maasdijk, Heinenoord-HVO, GOZ-MVV'27, TSB-DOTO en Hoekse Boys-'s Graven- zande. COMPETITIEPROGRAMMA VLAARDINGEN EN OMSTREKEN. Zondag: SC Santiago-MSV'71Zater dag: Excelsior C-FC Vlaardingen '74 C, Sunlight-SC Botlek, SC Maluku- DVO'32, CION-Berkel en VDL-Smits- hoek en Excelsior M-Noordwijk (14.30). „Alle voorgaande pogingen om Rotter dam te bewegen hier een zwembad te bouwen liepen via politieke kanalen en wij dachten, dat die inmiddels wel helemaal waren verzand", zegt Ron Naaborg, één van de mensen, die na een oproep van de deelgemeenteraad plaats hebben genomen in het zwem badfonds. „Niemand van onze mensen heeft er politiek belang bij, dat het doel bereikt wordt. Wij willen met onze actie Rotterdam bewijzen, dat de Hoekse bevolking zich een moeite wil getroosten om een zwembad te krij gen. Je zou het een offer kunnen noemen. Wel, als nu maar een voldoen de aantal mensen achter ons gaat staan, dan zal het voor Rotterdam gewoon moeilijk worden om ons links te laten liggen". Op 10 juni werd de vereniging zwem badfonds Hoek van Holland in het leven geroepen. Met in de bagage een niet te verwaarlozen hoeveelheid enthousiasme en de onverzettelijke wil om de operatie tot een goed einde te brengen ging men van start. Tijdens de Hoekse braderie - op 19 en 20 juli - trad men officieel voor het eerst naar buiten op. Er.volgden ledenwerfacties op de beide campings van de plaats en tijdens de avondvierdaagse in Hoek van Holland nam een ploeg van het inter- wijkz wemmen deel, die op de laatste avond via borden liet weten wat Hoek van Holland te wachten stond. „Uiteraard is een zwembad een collec tieve voorziening, die in principe door een overheidsinstantie - in dit geval de gemeente dus - gerealiseerd moet wor den. Maar die overheid denkt in veel langere termijnen dan wij. Als we het goed begrepen hebben zijn eerst acht andere Rotterdamse wijken aan de beurt. Dat vinden we onverteerbaar", aldus Ron Naaborg. Rotterdam had zich in het verleden heel wat makkelij ker van het Hoekse zwemprobleem kunnen ontdoen. De bevolking heeft namelijk zelf al eens aangeboden het bad te bouwen: „Geef ons grond en een bouwvergunning en we doen het zelf", is er toen massaal door de inwoners gezegd. Maar Rotterdam aar zelde. Pressiegroep Van uitstel kwam afstel. De vereniging Zwembadfonds wil nu resoluut weer de handschoen opnemen. Rob Wern- punt. Wij als bestuur willen een repre sentatieve groep uit de bevolking zijn, die een wens kenbaar maakt. Laat ze ons dan maar zien als een soort pressie groep. Wanneer wij het geplande aantal leden kunnen bereiken en dat moet kunnen en wanneer wij geld op tafel kunnen brengen, dan lijkt het ons keihard wanneer Rotterdam ons toch passeert. Wanneer Hoek van Holland toont een inspanning te willen leveren om een doel te bereiken, dan mogen ze gewoon niet blijven toezien". Voornaamste reden voor al die zorgen, die de bestuursleden zich op de hals gehaald hebben is een idealistische. Hoek van Holland willen ze wat leef baarder maken, maar zwaarder weegt: „We zijn het Voor onze kinderen ook verplicht. Het is toch flauwekul, dat we ze nu naar 's-Gravenzande moeten sturen om zwemmen te leren. Temeer daar ook het peuter- en kleuterzwem- men sterk in opkomst is. Maar ander zijds gaan ook de huisvrouwen en de 65-plussers meer zwemmen. Dan kun nen we gerust stellen, dat zo'n bad voorziet in een behoefte en zelfs de behoefte om te zwemmen verder zal kweken", aldus Rob Wernsing. De vereniging Zwembadfonds werkt met termijnen. Zij willen hun doel binnen vijf jaar bereikt zien. Het be stuur gelooft ook, dat het doel waar zij zich voor inzetten onder de bevolking leeft. Dat zal dan dadelijk die 2500 leden (een gemiddelde van omstreeks één lid per Hoeks gezin) moeten op leveren. Rob Wernsing: „We hebben in principe gesteld, dat de mensen, die lid willen worden, dat op zeer korte ter mijn moeten doen. Het wordt anders een te lang slepende geschiedenis". Naaborg: „Als we het door ons gestel de aantal leden niet halen, hoeven we niet eens naar Rotterdam te gaan. Dan zijn we gewoon niet representatief genoeg. Wanneer dat zo zou zijn, dan zijn we foutief voorgelicht door al die mensen, die voortdurend gezegd heb ben, dat de bevolking vindt, dat het zwembad er moet komen". Slechts zijdelings hebben ze aan een mogelijk mislukken van hun missie gedacht. Daarom slechts dit (het klinkt dreigend, maar het is alleen bedoeld om iedereen duidelijk te maken wat er met korte termijn bedoeld wordt): „Zouden we die 2500 leden niet halen, dan heeft het geen zin om vérder te gaan. Dat zeggen we nu alvast om de mensen niet voor een fait accompli te stellen. Wanneer we dadelijk in decem ber moeten constateren, dat we het niet gehaald hebben, dan moet dat niet aan ons verweten kunnen worden. Men weet hoe de zaken ervoor staan en de kans om via het zwembadfonds op Rotterdam pressie uit te oefenen in Hoek van Holland een zwembad te bouwen komt, lijkt ons, niet snel meer terug". Dit laatste wil men echter als terzijde zien, want zegt Aad Hemmers tenslot te: „We zijn ervan overtuigd, dat het lukt. We hebben er nog nooit openlijk over gesproken, maar het zou een grote deceptie zijn als we het niet halen". GERARD S. VERVER Een aantal leden van het Zwembadfonds Actie Het wordt iedereen nog makkelijk gemaakt ook. Ongeveer medio oktober namelijk start er een huis-aan-huis ak- tie. Het wordt erop of eronder. Ron SCHIEDAM - Mochten vele mensen zich in de veronderstelling wanen, dat het niet eenvoudig is om een basketballvereniging op te richten vanwege de tamelijk hoge eisen die de Rotterdamse en Nederlandse Basketballbond stellen, voor de gloednieuwe Schiedamse vereniging Springfield QT verliep de inschrijving erg soepel. Dat betekent dus dat Schiedam momenteel naast Juventus een tweede basketballvereniging rijk is. Trainer, coach en tevens speler van Springfield QT is Kees Kloos, die in het hopelijk laatste stadium van zijn fysiotherapie-studie zit. De naam Kees Kloos moet voor de basketball-archivarissen ongetwijfeld bekend in de oren klinken, want in een duister verleden is hij ook nog lid geweest van Juventus, maar door een gescheurde meniscus moest hij zijn sportcarrière onverwachts beëindigen. Laat ze hun gang maar gaan. Deze tuinbroek van blue denim kan tegen een stootje. De pijpen en de opgestikte zakken zijn afgezet met 'n blauw/witte of rood/witte ruit. Af zakken is er niet meer bij dankzij de verstelbare galgen en het elastiek in de achterband. Een geweldige broek voor een lage prijs. Maten 98 t/m 116. Op de scheidsrechterscursus te Vlaar dingen, die in augustus werd gehou den, was Springfield QT niet vertegen woordigd en daarom heeft de vereni ging kort geleden de eerste boete gekregen. Kees Kloos: „Ja, de scheids rechters dat is ons grote probleem, want de meeste leden hebben nog nooit gebasketballd en kunnen onmo gelijk, van welke goede wil ze dan ook zijn, een wedstrijd leiden" (Elke ver eniging is volgens de reglementen ver plicht om minimaal twee scheidsrech ters beschikbaar te stellen voor het fluiten van een aantal wedstrijden). om naar Juventus te gaan, maar de inschrijvingsformulieren werden dit maal te laat ingestuurd, waardoor men nog steeds niet kon gaan basketballen. Totdat tenslotte H. Schamle en F. van Mansum begonnen met het oprichten van een eigen vereniging. Na onderhandelingen met sporthaldir ecteur Van der Kraan bleek, dat hij geen enkele mogelijkheid zag om plaats voor Springfield vrij te maken. Kees Kloos: „Alles bij elkaar genomen hebben we nog geen twintig uur per jaar nodig om over één van de drie basketballvelden te mogen beschikken, maar volgens Van der Kraan kan dat niet in het rooster worden opgenomen. Het is juist extra treurig om te zien, dat er op zaterdagavond wèl tennissers een balletje aan het slaan zijn", zegt Kloos verbitterd, „terwijl minstens dertig a veertig basketballers naast de kant lijdzaam toe moeten kijken". Na de mislukte onderhandelingen met Van der Kraan probeerde men bij Juventus een uurtje de „Sporthal Mar griet" te huren, maar dit had geen succes. Op dat moment zag het er voor het aankomende Springfield erg som ber uit, maar na in kontakt te zijn getreden met de heer R. Hoek van de Rotterdamse Basketballbond werden de regelingen getroffen om gebruik te maken van de Rotterdamse Gemeente zalen. Vandaar dat de Springfieldle- den, dit seizoen zijn thuiswedstrijden speelt in de Energiehal in Rotterdam en de sporthal in Hoogvliet. De eerste competitiewedstrijd, zater dag twee weken geleden, speelde Springfield een wedstrijd tegen M.O.P. in de Energiehal. Maar M.O.P. kwam niet opdagen. Hoeveel leden telt de vereniging? Kees Kloos: „Het exacte aantal weet ik niet, maar het zullen er tussen de twaalf of vijftien zijn. Bij de dames, is men al over een basket ball training aan het denken, die dit seizoen moet gaan beginnen; het is echter nog de vraag of dit geheel van de grond zal komen. Als de dames een jaar getraind zouden hebben, wilden ze het daaropvolgende jaar in de competitie gaan meespelen. Voorlopig speelt het herenteam van Springfield dit seizoen alleen in de competitie". „Het is voor my onmogelijk om een prognose te geven want ik ken nog geen één tegenstander", vertelt Kees Kloos, „en daar komt dan nog bij dat onze vereniging van twee kanten bekeken moet worden nl. de prestatie en de gezelligheid. Het is te hopen dat dit probleem geen onderlinge moeilijk heden gaat geven, want dat zou ten nadele van én de prestatie én de gezelligheid komen. KEES JONKER Uitleg Waarom de naam Springfield QT? Kloos: „De naam Sprinfield is ontspro ten uit het brein van de mensen, die zich het meest hebben beziggehouden met de oprichting en QT is er toen vanzelfsprekend achter gezet". Vanzelfsprekend" zegt hij, maar dit vraagt natuurlijk wel om uitleg. Al meer dan vijfjaar bestaat de Schiedam se sociëteit QT; in het gebouw, waar ook het Zoldertheater is gevestigd kan men elk weekend 's avonds terecht en hier hebben de huidige leden van Springfield elkaar leren kennen. Door o.a. de Vlaardingse sociëteit Tourix werd QT uitgenodigd om een team af te vaardigen op een door Tourix georganiseerd basketballtoer- nooi. Qua sportprestatie waren deze toernooien allicht niet van topniveau, maar het waren vrijwel altijd gezellige toernooien ens ook het basketball als sport op zich viel bijzonder in de smaak. Vandaar dat een aantal leden van QT in '72 naar de toen nog enige Schiedamse vereniging Juventus toe- stapten om zich als apart team in te schrijven. Maar helaas was de commu nicatie tussen Juventus en QT niet goed genoeg en moest men zich zo doende weer beperken tot de schaars voorkomende toernooien. Initiatief i weer het initiatief 1974 1934 - R.K.W.I.K. A.s. Zondag 6 oktober '74, aanvanq m.juuur BEKER - WEDSTRIJD 't Blauw-Witte Vlaggeschip zal onge twijfeld trachten de faam van ge duchte cup-fighter te handhaven; ja, zelfs te versterken. Zal 't Leonidas doen zinken op de Nieuwlantgronden? U komt dit interessante voetbal-tref - fan toch ook weer bekijken? Toegang: Volwassenen f. 1.50 Jeugd en 65-plussers f. 0.75. Gratis stalling voor fiets en brommer op 't complex. Overdekte tribune aan wezig. Gezellig gastvrij clubgebouw voor Uw natje en droogje tot Uw Eerste lustrum dames VLTC VLAARDINGEN - De afdeling da mestennis van de VLTC heeft haar eerste lustrum gevierd. Omdat de Vlaardingse Lawn Tennis Club zijn tweede lustrum viert, wat zijn hoogte punt zal hebben in het weekeinde van 12 en 13 oktober, zijn veel festivitei ten gezamenlijk gevierd. Het tennisseizoen stond in het teken van barbecues, kaas- en wijnavonden en het open lustrumtoernooi op het tennispark Soenda. De traditionele on derlinge wedstrijden van de afdeling dames, die ieder jaar aan het einde van het seizoen worden gespeeld, hadden dit maal een extra feestelijk tintje. De afdeling damestennis telt 110 leden. In het damesenkelspel werd mevrouw E. Boersbroek eerste. Zij kreeg ook de „Van der Torre" wisselbeker. ZATERDAGMIDDAG 2.30 UUR BEKER-WEDSTRIJD F.C. VLAARDINGEN '74-HUIZEN KAMPIOEN VAN NEDERLAND AMATEURS Voelt u zich happy? Dat moet wel wanneer u een overhemd draagt van het merk "Happy-Shirts". De polyester/ katoenen modeshirts, in twee boord- modellen zijn verkrijgbaar in rood, zwart, beige, geel, groen en oranje. Deze overhemden met uitstekende pasvorm door de lichte taillering, nu in alle courante herenmaten, van f 21^90-vc Voor een spotprijs. Deze modern uitgevoerde wand en plafondspot is verkrijgbaar in oranje, zwart, geel en wit. Met vernikkelde binnen-reflektor. Doorsnede 16 cm. Met instelbaar brandpunt en in iedere gewenste richting verstelbaar. Zonder snoer en stekker, vaivMjtaö'ïóoi Kopspiegellamp 60 Watt f 1,95

De Havenloods | 1974 | | pagina 4