E HAVENLOODS Ook pleziervaartuigen moeten havengeld betalen Zuidbuurt en Kortebuurt worden verbeterd Laat nswat na is uitstekende musical r BROERSVEST 85I MUYS'SCO „Schiedam maak grootse manifestatie Voorstel aan gemeenteraad KANTOOR. JAN VAN DER HULST BEHANG I Maandag na 13.00 uur geopend. SCHIEDAM A Donderdagavond - koopavond. TEL. 010-26.97.02 Opknapbeurt kost Vlaardingen 30.000,- Maassluis wenst het werk eind novem- VLAARDiNGEN - Door de gemeente Maassluis zal eind dit jaar begonnen worden niet de verbetering van de Kortebuurt en de Zuidbuurt. Van de Zuidbuurt ligt een klein gedeelte op Vlaardings grondgebied. B. en W. stellen de raad voor dat ook dit gedeelte wordt verbeterd. De verkeerssituatie zal hierdoor aanmerkelijk worden verbeterd en tevens wordt tegemoet gekomen aan het verlangen van het Hoogheemraadschap van Delfland om tot verbetering over te gaan van het gedeelte van de Zuidbuurt dat als boezemkade dienst doet. B. en W. vragen de raad voor de werkzaamheden een krediet te verlenen van f 30.000.-. Het verbeteringsplan van de gemeente Maassluis bestaat uit een verzwaring van het binnentalud van de Kortebuurt en de Zuidbuurt en het aanbrengen van de verhardingshoogte op N.A.l'. plus 0.26 m. Tengevolge van de ver zwaring van het binnentalud dient de zuidelijke bermstrook te worden ver legd. Voor het Vlaardingse gedeelte van de Zuidbuurt is het, gelet op de bestaande bebouwing, niet mogelijk om de berm- strook in zuidelijke richting te ver leggen. In overleg met de technische dienst van het Hoogheemraadschap van Delfland is daarom een alternatief plan opgesteld wat in hoofdzaak in houdt, dat de bermstrook wordt ver vangen door een betonnen duiker dia meter 100 cm. Het is de bedoeling, dat de uitvoering van de benodigde werkzaamheden gelijktijdig met de uitvoering van de door de gemeente Maassluis te ver richten werkzadmheden geschiedt. De werkzaamheden uit te voeren op het Vlaardingse gedeelte van de Zuidbuurt zullen als aanvullend werk in het bestek vim de gemeente Maassluis worden opgenomen. Dit is zowel uit technisch als uit financieel oogpunt gezien, aantrekkelijker dan een zelf standige aanbesteding door de ge meente Vlaardingen. Als de raad het voorstel goedkeurt zullen aan gedeputeerde staten van Zuid-Holland verzoeken een subsidie voor het onderhavige werk te verlenen. Uitsluitsel over deze subsidieaanvrage kon niet worden afgewacht aangezien hierdoor de uif te voeren werkzaam heden dan niet tegelijkertijd met de door de gemeente Maassluis te ver richten werkzaamheden kunnen plaats vinden en bedoelde werkzaamheden in het bestek van de gemeente Maassluis kunnen worden opgenomen. Dit heeft onder andere financiële con sequenties. ber/begin december aan te besteden. Bovendien zullen door het niet gelijk tijdig uitvoeren van de betreffende werkzaamhedeh kosten ontstaan bij de aansluiting van het Maassluisse gedeel te op het Vlaardingse gedeelte van de Zuidbuurt. In 1969 heeft het college aan de gemeente Maassluis toegezegd, dat in dien er aansluitkosten zouden worden gemaakt, door de gemeente Vlaar dingen in deze kosten tot een bedrag van maximaal f 12.500,— zou worden bijgedragen. weet,u dat er zoveel soorten gevelstenen zijn? Zowel voor binnen als voor buiten? Nee? Dan moet u eens bij ons ko men kijken. Showroom geopend van 9 lol 17.00 uor 's zaterdags van 9 lot 12,30 uur. touwmater ralenhandei bv Aelbrechtskade 146-147 Rotterdam-West n 25.10.75-6 li| Lois Tlucwey, zullen op uitnodiging Youth for Christ op 9 en 10 november in uc koffiebar aan de Nieuwelaan zingen. Aan vang 20 uur, toegang vrij. SCHIEDAM - „Schiedam maakt 't" is de naam van de manifestatie die wordt gehouden in het kader van de viering van het 700-jarig bestaan van Schiedam. De naam zegt het al, het gaat om een mani festatie van alles dat in Schiedam gemaakt wordt óp het gebied van de handel, industrie en ambacht. De manifestatie wordt opgezet in de stijl van 7Ó0 jaar geleden. Alle standjes zullen worden onderge bracht achter oude geveltjes, waar bij ook de oude straatparnen w.eer zullen herleven. „Schiedam maakt 't" wordt gehouden in sporthal Margriet en zal gehouden worden van 26 april tot en met 4 mei- Het gemeentebestuur van Schie dam. de Kamer van Koophandel Vlaardingen, de Nederlandse Mid denstandsorganisatjes de Neder landse Maatschappij voor Nijver heid en Handel en de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad zullen me dewerking verlenen. In de sporthal Margriet komen ongeveer vijftig, stands te slaan en tussen deze stands is ruimte voor groenvoorzieningen. De ingang van de grote hal wordt gekenmerkt door de oude stadspoort en ook is er ruimte voor het houden van exposities buiten de hal in de open lucht. De deelneming staat voor iedereen open en twintig procent van de beschikbare ruimte is nu al bezet. Het ligt in de bedoeling dat de gemeente een voorlichtingscen trum krijgt en dat.deelnemers die een tak van bijvoorbeeld de in dustrie vertegenwoordigen, de be schikking krijgen over één hoek. Hiervoor moet iedere deelnemer dan wel betalen, De prijs bedraagt 65 gulden per vierkante meter, exclusief B.T;W. en eleetriciteits- voorzieningen. Het comité viering 700-jarig be staan Schiedam wil een zo har monisch mogelijk bezetting van de expositieruimte krijgen. Voor het artistieke deel is de heer Frits Hendrickx aangetrokken. De be kende Schiedamse kunstenaar Harr Wiegman heeft ter gelegenheid van deze manifestatie een vignet ont- Prnnajp uan Srljipfiam Proosje van Sch iedam "gemaak t door Harr Wiegman, is het vig net dat binnenkort als sluitzegel en als raambiljet verkrijgbaar is. worpen. Een klein sprookjesfiguur mét in de rechterhand het bekende borreltje! Het Proosje van Schie dam heet het mannetje. ST. NICOLAAS kostuums KLEDINGVERHUUR ^BROADWAY SCHIED.WEG 10, VLAARDINGEN GEOPEND VAN 9-1 EN VAN 2-8 UUR. ZATERDAG'S 6 UUR. TEL.: 349357 346227. dinsdag 29 oktober 1974 23e jaargang no. 73 tDirie OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 MMUMi MAASSLUIS - Ferry Groeneweg heeft zaterdagmiddag een groot aandeel gehad in de 2-1 zege van Excelsior M op Actief Amstelveen. In de 8e minuut voorzag hij Arie van der Sar uit een vrije trap van een uitstekende scoringspositie. Van der Sar aarzelde niet en schoot van twintig meter afstand keihard raak (1-0). Hoewel de Amstelveners daarna tweemaal het houtwerk raakten kwam pas in de 38e minuut de gelijkmaker: Van Laar verschalkte doelman Geurtsen. Excelsior M kwam in de elfde minuut van de tweede helft voqr goed op winst, toen weer Ferry Groeneweg zich het lot van zijn voorhoede aantrok. Nu werd Herman Esajas gelanceerd, die doeltreffend inkopte (2-1). jutcnena gaan ae armen omnoogats Herman Esajas, die zich achter de doelpaal vreugdevol omdraait, het tweede doelpunt voor Excelsior M. heeft gescoord. VLAARDINGEN - B W stel len de raad voor de tarieven van het binnenhavengebied te verho gen. De thans van kracht zijnde Binnenhavenverordening dateert van 1 januari 1972. De tarieven die worden voorgesteld zijn iets meer dan 10 procent' hoger dan de bestaande. Met betrekking tot de hoogte van de havengelden wordt naar een zo'n groot mogelijke uniformiteit gestreefd. De gemeenten Dor drecht, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hante ren, behoudens enkele uitzonde ringen van ondergeschikt belang, dan ook dezelfde tarieven. Voor wat betreft het zeehavengeld is een en ander vastgelegd in een gemeen schappelijke regeling. Ten aanzien van het binnenhavengeld is het oiji prak tische redenen niet mogelijk gebleken een gemeenschappelijke regeling aan te gaan. De uniformiteit in de tariéven berust op een onderlinge afspraak. Bij gepleegd overleg tussen de gemeen ten, bij welk overleg ook de gemeente Amsterdam betrokken was, is de nood zaak gebleken de tarieven van het binnenhavengeld te verhogen. In de opzet van de tarieven is enige wijziging gebracht. Het tarief voor de periode van 21 dagen is vervallen. Voor schepen, welke langer dan één week in de haven verblijven en waar voor thans tweemaal een zgn. reisbrief- je van f 0.07 per ton laadvermogen wordt genomen, dan wel een reisbrief- je voor drie weken a f.0,11 per ton laadvermogen, betekent dit een sterke re verhoging. Hier staat echter tegenover dat de nieuwe tariefstelling het mogelijk maakt dat voor schepen, welke de Na het succes van „Even goeie maat jes", dat met een flinke som gelds uit de Vlaardingse feestkas weinig beper kingen kende, ga je met wat vooringe nomen clementie kijken naar „Laat, 'ns wat na". Immers vanuit de maten- groep" ontstond het idee voor de nieuwe musical, maar behalve een tekst van Ed Verkade en Chris Be- zooijen en muziek van Dick Borst had men niet meer dan een dosis wils- Persoonlijk had ik reeds een en ander geproefd van het resultaat na een jaar werken op enkele repetities en op de jubileumfeestavond van het 40-jarige RK WIK in september. Toch bleef er die vraag: Zal het lopen? Nu - na zaterdag de derde voorstelling bijgewoond te hebben - kan ik zeg gen: Het lóópt uitstekend. Het is formidabel wat deze Vlaardingers in hun vrije tijd tot stand gebracht heb ben. De musical heeft alles van een professionele show: de vaart, de afwis seling en de kwaliteit van de teksten, muziek en choreografie. Slechts hier en daar herken je in de rolbezetting d'oprechte amateur, maar door de bank genomen is dat niet opvallend en zeker niet hinderlijk, omdat het wel de betere amateurs zijn. Het zou te ver voeren om namen te gaan noemen. De ene medewerkende blinkt uit in mimiek, de andere in presentatie of zang en de derde in het ballet. Intrige Laat 'ns wat na" is het verhaal van haven binnen één week meerdere ke ren bezoeken, voortaan één keer zal behoeven te worden betaald. Thans moet voor ieder bezoek binnen een week telkens opnieuw worden betaald. De nu bestaande abonnementstarieven zijn in de ontwerp-verordening vervan gen door tarieven met een geldigheids duur van een kalendermaand, kalen derkwartaal en kalenderjaar. In de huidige verordening zijn plezier vaartuigen vrijgesteld van betaling van binnenhavengeld. Aan de Watersport vereniging Vlaardingen is in de Oude Haven een bepaalde oppervlakte water verhuurd en is door de vereniging een jachthaven aangelegd. De leden betalen uiteraard aan de vereniging een vergoe ding. Verder is onder de vrijstelling de bepa ling opgenomen dat van pleziervaartui gen, welke gebruik maken van een jachtaccommodatie in de haven geen havengeld zal worden geheven. Dit is gewenst omdat formeel havengeld ver schuldigd zou zijn indien gevaren wordt buiten het gehuurde water. Ook de doorvaart tussen de Nieuwe Maas en de Vlaardingse Vaart - hetgeen hoofdzakelijk geschiedt met plezier vaartuigen - willen B&W vrijstellen. De buiten de jachthaven liggende ple ziervaartuigen zijn vrijgesteld van het betalen van havengeld, hoewel zij ge bruik maken van de haven. B&W menen hierin een zekere onbillijkheid te moeten zien en te móeten voo'rstel- len een tarief op te nemen voor ple ziervaartuigen. Het opgenomen tarief komt overeen met hetgeen ook de gemeente Schiedam voornemens is te gaan berekenen. Wel stelt het college voor de vrijstelling voor roeiboten en kano's te handhaven. De tarieven per abonnement vervallen. Dit brengt met zieh dat in de veror dening veel wijzigingen zouden moeten worden aangebracht in de artikelen waarin sprake is van abonnementen. Vaststelling van de verordening met de daarin vermelde tarieven zal naar ra ming in 1975 een hogere opbrengst van het binnenhavengeld geven van f 12.800,-. een jonge neef, die van zijn hoog in aanzien staande oom een bank erft, die met een enorme schuld blijkt te zitten. Iedereen zoekt naar een oplossing voor dat probleem en zowel in de vooraan staande familie als in de kring van de losbandige vrieden van neef Michel groeit het besluit om hiertoe de bank te kraken. Een spannende en lachwek kende intrige, die door het gezelschap „De Krakers" uitstekend wordt opge- Het moment in de musical 'Laat 'ns wat r voerd. Zij worden daarbij voortreffe lijk begeleid door een groep noten- Krakers(het Delta-orkest o.l.v. Hans van de Berg). Wie „Laat 'ns wat na" wil gaan zien kan daarvoor nog in de Stadsgehoor zaal in Vlaardingen terecht vanavond en morgenavond (woensdag), aanvang 20.05 uur. BEN VAN HAREN i', waarop Michel's vrienden ideeën

De Havenloods | 1974 | | pagina 1