'Schoolbegeleiding in Westland noodzaak' MVV'27 passeert Maasdijk defensie 'Ontmoetingscentrum is voor ons te ver' icouponboekje Schiedam en Omstreken wil schoner water B en W van Maasland MUYS"SCO BROERSVEST 85 „De Flat" viert jubileum dinsdag 5 november 1974 23e jaargang no. 75 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN --SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 MAASLAND - B. en W. stellen de raad voor te komen tot de oprichting van een schoolbegeleidingsdienst in het Westland. De gemeenteraad vergadert vanavond, aanvang 19.30 uur. Schoolbegeleiding staat in de onderwijswereld sinds enkele jaren in het centrum van de belangstelling. De schoolbegeleiding is enerzijds bedoeld om de leerkrach ten te helpen bij het geven van optimaal onderwijs en anderzijds leerlingen te helpen, die individueel onderwijs, in welke vorm ook, behoeven. Het aantal schoolbegeleidingsdiensten is dan ook de laatste jaren sterk toegenomen. Het Westland vormt in deze helaas, zo stellen B. en W. nog een „witte vlek". Om te onderzoeken of er in het Westland inderdaad behoefte bestaat aan schoolbegeleiding heeft het Over legorgaan Westland in zijn vergadering van 23 augustus 1972'een werkgroep in het leven geroepen. Vertegenwoordigers van de zeven Westlandse gemeenten maken deel uit Van deze werkgroep. Maasland wordt in deze werkgroep vertegenwoordigd door de wethouder van onderwijs c.a. De werkgroep heeft kennis genomen van de opvattingen en wensen, die in het Westlandse onderwijsveld met be trekking tot de .schoolbegeleiding be staan. Gelet op de gebleken aktuele behoefte aan schoolbegeleiding in het Westland is het noodzakelijk dat maat regelen worden genomen, waardoor een begin kan worden gemaakt met de schoolbegeleiding in het Westland. Met betrekking tot de wijze van schoolbegeleiding adviseert de werk groep het volgende: De hulpverlening zal gericht moeten zijn op zowel de onderwijskrachten als de individuele leerlingen, omdat de leerkrachten geholpen moeten wor den bij het geven van optimaal onder wijs; Mede om financiële redenen is het echter gewenst te beginnen met hulp verlening aan de leerkrachten. Op een later tijdstip kan dan worden begon nen met de begeleiding van individuele leerlingen. Een dergelijke aanvang biedt bovendien het voordeel, dat be ter kan worden overzien op welke punten en in hoeverre de begeleiding van individuele leerlingen naast de begeleiding van leerkrachten wenselijk Ideaal Volstaan kan worden met het aantrek ken van drie pedagogisch-didaktische medewerkers voor het gehele West land, dat betekent voor ca. 45 basis scholen. Volgens deskundigen vormt dit scholenbestand een qua grootte ideaal werkterrein voor drie pedago gisch-didaktische medewerkers. Er zal door het college op aangedrongen wor den, dat er één medewerker wordt aangesteld ten behoeve van de scholen in de gemeenten De Lier, Schipluiden en Maasland. De scholen in deze drie gemeenten vallen alle onder de inspec tie Vlaardingen. Verder is onderzocht of er mogelijk heden zijn en of het wenselijk moet worden geacht om aansluiting te zoe ken bij de Stichting Schoolbegeleiding Delft of de schoolbegeleidingsdienst Waterweg-Noord. De centrale overheid is in beginsel namelijk alleen bereid een schoolbegeleidingsdienst te subsi diëren, indien onder meer het inwoner tal van het gebied, waar de dienst werkzaam is, 175.000 a 200.000 be- Ondanks deze subsidie zal aansluiting bij één van deze diensten hogere kos ten met zich mee brengen, dan bij een bescheiden aanpak. Bovendien moet voorkomen worden, dat de eigen streekgebonden problematiek onvol doende wordt onderkend. De meest aangewezen en eenvoudige oplossing is, dat de Westlandse ge meentebesturen een gemeenschappe lijke regeling aangaan tot instelling van een schoolbegeleidingsdienst ten be hoeve van de openbare scholen. Bij déze gemeenschappelijke regeling dient te worden bepaald, dat de schoolbege leidingsdienst tévens werkzaam zal zijn voor de bijzondere en neutrale scho len, welker besturen hebben verzocht de schoolbegeleiding over de onder hun beheer staande scholen uit te strekken. Het Overlegorgaan Westland en het dagelijks bestuur van dit orgaan kun nen dan als algemeen c.q. dagelijks bestuur van de gemeenschappelijke re geling worden aangewezen. Deze be sturen kunnen dan worden bijgestaan door een adviescommissie. Kosten Naar raming zullen de kosten in eerste instantie f 182.000,- per jaar bedra gen, hetgeen betekent dat de Westland se gemeenten f 2,- a f 2,50 per inwo ner per jaar zullen moeten bijdragen in de kosten van de dienst. Naar verwach ting zal, indien besloten wordt tot stichting van een schoolbegeleidings dienst voor het Westland, deze in de tweede helft van 1975 kunnen functio neren. tegeltje, tegeltje aan de wand... ol op de vloer. Doet er niet toe. De mooiste vindt u bij: Sh°™ STan 9io? V2.30 uurUU' Biljartwedstrijden in dienstencentrum MAASSLUIS In november, decem ber en januari worden in het diensten centrum aan de Arthur van Schendel- straat biljartwedstrijden gehouden. Al le Maassluizers van 60 jaar en ouder kunnen aan deze wedstrijden deelne men. Ze worden gehouden in het kader van de viering van het 5-jarig bestaan van het centrum. Het schema ziet er als volgt uit: 6 november libre, 20 november kurken, 11 december 3 bandenspel, 8 januari 4 ballenspel, 29 januari 10 van rood. Deelnemers diénen zich uiterlijk 3 dagen voor de aanvang van de wed strijd op te geven bij het kantoor van het dienstencentrum. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur, afhankelijk van het aantal deelnemers wordt doorge speeld van 12.30-14 uur. De organi satie berust bij de biljartclub „Krijt op tijd" van het dienstencentrum. JAN VAN DER HULST BEHANG Informatieavond binnenstad gaat niet door MAASSLUIS De informatie avond van woensdag 6 november voor de inwoners van de oude binnenstad in Maassluis zal geen doorgang vinden. Op deze avond zou wethouder Han Mummelen de bestaande plannen die sanering van de wijk inhouden, op tafel leggen. Onder druk van het zojuist opge richt aktiecomitè „Oude Binnen stad Maassluis" is een brief gezon den aan het college van B. en BV waarin zij uitgenodigd wordt voor eeti ontmoeting tussen de bewo ners en het gemeentebestuur op donderdag 7 november. Het comité, waarbij zich afgelopen woensdag ongeveer 75 wijkbe wonerswilden aansluiten, verzet zich heftig tegen de sanerings plannen voor dit deel van Maas sluis. Zij is van mening dat indien de wijk verdwijnt het karakter van het centrum van Maassluis zal ver dwijnen. Daarbij is zij er niet van overtuigd dat de resultaten van het onderzoek dat door de werkgroep „renovatie en sanering binnenstad" is gedaan, juist ziin. Er waren behalve de avond van 6 november nog twee avonden door wethouder Hummelen gepland, n.l. op 13 en 15 november. Of deze doorgang zuilen vinden is nog. niét bekend. De ontmoetingsavond, georgani seerd door het comité „Oude Bin nenstad Maassluis", zal plaatsvin den in de grote zaal van de Kern. De avond is voor alle belangstellen den toegankelijk. Donderdag 7 no vember, aanvang 20.00 uur. ZIE ELDERS IN ONZE KRANT VLAARDINGEN - Maasdijk heeft de Maaslandse „hel" niet zonder kleerscheuren overleefd. MVV'27 trok zich namelijk niets aan van de reputatie van de mannen van Frans de Kok, die zeven wedstrijden ongeslagen wa ren gebleven en frank en vrij het klassement aanvoerden. Niette min was het verbazingwekkend, dat MVV'27 de kans kreeg zich een 3-2 zege te verwerven. Vreemd omdat de Maasdijk defensie zich deze competitie pas tweemaal had laten passeren. Met die drie doelpunten echter ver- worf MVV'27 zich een prachtige uit gangspositie om Maasdijk" de eerste nederlaag te bezorgen. Het is immers geen geheim, dat de „Dijkers" slechts moeizaam tot scoren komen: zeven doelpunten uit zeven wedstrijden zeg gen voldoende. MVV-trainer Bert van Veen had zijn strategie zorgvuldig uitgestippeld. Zijn grootste zorg was de absentie van Arie van der Knaap: de man, die bij uitstek in staat kon worden geacht de ge vreesde aanvallende daden van Maas- dijk's centrum-verdediger Cees Hoogendam af te stoppen. Van Veen dirigeerde Cees van Buuren naar de rechtsbuitenplaats, Nico Zonne naar de linkervleugel en plaatste Frans Razens in de spits met de opdracht zich vooral defensief te houden en Cees Hoogendam af te stoppen. Strafschop Het werd een meer spannende dan fraaie wedstrijd, waarin Maasdijk eerst door Jan Hordijk op 0-1 kwam. Een stand, die Maasdijk als einduitslag zeer bekend voorkomt. Bert van Veen: „En dan moet je het geluk hebben, dat we tot 2-1 kunnen terugkomen". Eerst schoot Dick Lagerwey via een straf- MAASSLUIS - De wijkvereniging „De Flat" bestaat twee jaar. Om dit te vieren is er zaterdag een feestdag voor groot en klein georganiseerd. Er was onder meer een poppenkast, film en een tombola. Verder deden meer dan 50 kinderen mee aan een tekenwed strijd. Toen alle tekeningen opge hangen waren wachtten de kinderen vol ongeduld op de uitslag. Judith Mokoginta (tekenares) was het enige jurylid. Oorspronkelijk zou wet houder Koos Smit meehelpen de win- s aan te wijzen, maar helaas was hijn tèzig. jaar, 2. Fransic Oost 4 jaar, 3. Chantal van Zevenbergen. In de groep van 7 t/m 9 jaar: 1. Silvia van de hoeven 9 jaar, 2. Robert van Buuren 9 jaar, 3. Bas Miessinck 9 jaar. Van 10 t/m 13 jaar werd eerste André van Geffe 10 jaar, tweede Chris Vijfwinkel 10 jaar, derde Arie v.d. Hoeven 10 jaar. In de avonduren werd er bingo gespeeld. De wijkvereniging „De Flat" heeft in de afgelopen twee jaar 260 leden weten te krijgen, ondanks het grote verloop in de Wijk. De vereniging heeft nog steeds geen vast onderkomen. Het bestuur hoopt dat ze binnenkort twee lokalen van een katholieke school in de wijk toegewezen krijgt. Voorlopig houdt zij haar aktiviteiten in de Neil Armstrongschool en in „Het Praat huis". Vcyige week hebben bestuursleden van de vereniging kunnen lezen dat de gemeente van plan is alle wijkvereni- gingen in de Westwijk van Maassluis onder te brengen in het nieuwe Ont moetingscentrum. Evenmin als het be stuur van de wijkvereniging de com- pronist is zij het daar bepaald niet mee De heer E. Baumgarten (bestuurslid) zegt hierover: „Wij willen niet in het Ontmoetingscentrum. Het is veel te ver weg. Voor de kinderen wil ik hier helemaal niet over denken. Ze zijn er nu zo, terwijl ze op weg naar het Ontmoetingscentrum veel verkeer te gen komen. Dat zouden wij onverant woordelijk vinden. Voor de ouderen is het eveneens niet aantrekkelijk. Nu is het zó dat ze bij één of andere aktiviteit even thuis gaan luisteren of de kinderen slapen. Ze zijn dan binnen enkele minuten terug. Dat doe je niet als je een kwartier moet lopen. Boven dien is het toch al niet zo makkelijk de mensen uit hun huis te krijgen. Daarbij vind ik dat de intimuteit van de wijkvereniging verloren zal gaan. Als de gemeente zou besluiten dat wij ondanks deze weloverwogen bezwaren toch ondergebracht zouden worden, dan stoppen we met de wijkvereni ging". De heer W. Verolme (een ander be stuurslid) zegt: „De gemeente heeft toegezegd ons te zullen helpen. Ik kan niet zeggen dat ik daar veel van merk. We hebben wel veel kontakt met de heer Deurssen, die man doet wat hij kan maar dat is ook beperkt. Een wijkvereniging moet geen stad- vereniging worden. Ik zie het niet zitten dat drie wijkverenigingen ge zamenlijk in hetzelfde gebouw hun aktiviteiten plaats moeten laten vin den". In november zou het bestuur van „De Flat" een gesprek met de gemeente hebben. De heer Baumgarten: „Door dat ik nu in De Havenloods moest lezen wat de gemeente van plan is kunnen wij ons beter voor bereiden. Als ik het dan pas gehoord zou hebben zou me dat wel rauw op mijn dak gevallen zijn. Voorlopig gaan we eerst met de andere twee wijkverenigingen praten over deze kwestie". SCHIEDAM - De hengelsportvereni ging Schiedam en Omstreken wil dat er haast gemaakt wordt met de zuivering van het oppervlaktewater van het sportpark Harga. Veel sportverenigin gen lozen al enige tijd hun afvalwater op het water van Harga. Hierdoor is het bijna niet mogelijk voor de henge laars een vis uit het water te halen. Over dit probleem heeft het bestuur van de vereniging een brief geschreven aan de Sportraad. Over de directe oorzaak van de vervuiling wordt ge schreven: „De Sceptjctanks die som mige verenigingen gebruiken hebben een te kleine capaciteit, waardoor bij overbelasting veel afvalwater direct in de sloten stroomt". Het bestuur is van mening dat een aantal verenigingsbe sturen onvoldoende verantwoordelijk heidsbesef hebben ten aanzien van deze kwestie. Het ligt in de bedoeling dat de gemeen te Schiedam over enige tijd rioleringen gaat aanleggen bij o.a. het sportpark Harga, maar dit zal niet direct de situatie veranderen, omdag nog niet bekend is wanneer begonnen wordt met deze werkzaamheden. Een moeilijke kwestie is de betaling. De heer B. Sleeuwenhoek van de ver eniging hierover: „Wij hebben het wa ter van de gemeente gehuurd en heb ben veel geld uitgegeven voor het uitzetten van vis. Nu moet uitge vochten worden wie de kosten van de zuivering gaat betalen. Of de vereni gingen of de gemeente, die eigenaar is van zowel de velden als het water. Als oplossing voor zuivering zie ik de aanschaf van grotere sceptictanks". Tuberova-onderzoek in Ambacht en Babberspolder VLAARDINGEN - Tuberova is maandag 21 oktober in het Rode Kruisgebouw in de Emmastraat begonnen met een speciaal onderzoek voor mannen boven de 40 jaér. Het onderzoek in het Rode Kruisgebouw is maandag 28 oktober voor het betreffende stadsdeel afgesloten, en wordt als het volgt voortgezet: voor Vld. Ambacht en Babberspolder zaal ingang Azaliastraat, van de RK Kerk aan de van Hogendorplaan van dinsdag 5 november tot en met dinsdag 12 november. Tenslotte voor de WESTWIJK en INDISCHE BUURT zaal van de Ichtuskerk aan de Van Maerlantlaan van woensdag 13 tot en met donderdag 21 november. VLAARDINGEN Op-donderdag 7 november zullen in de zaal Harmonie de prijzen worden uitgereikt, die be haald zijn in de tuin- en balkonkeu- ringswedstrijd 1974. Deze wedstrijd werd georganiseerd door de Kon. Mij voor tuinbouw cn plantkunde Vlaar dingen. De uitreiking begint om 20 uur. PvdA. wijkt voor cupvoetbal VLAARDINGEN - In verband met de voetbalwedstrijd Barcelona-Feyenoord zal de jaarvergadering van de PvdA dinsdag 5 november niet doorgaan. De vergadering is daarom verschoven naar donderdag 14 november en wordt ge houden in de bovenzaal van de Harmo nie, aanvang 20 uur. schop raak en daarna tekende Bas Verbrugge voor 2-1, nadat Maasdijk doelman Arend Staalduinen zich vol ledig op de inzet had verkeken. Uit een scrimmage voor het Maasdijk-doel scoorde Frans Razens 3-1, waarna Jan Huis de spanning terugbracht (3-2). Toen ging ook Cees Hoogendam naar voren, maar het was te laat. Zelfs was het bijna nog 4-2 geworden, als de arbiter een doelpunt van Arkesteijn niet wegens een overtreding had afge keurd. Overzicht van de andere wedstrijden elders in de krant. Openbare vergadering deelgemeenteraad HOEK VAN HOLLAND - De deelge meenteraad houdt vanavond een open bare vergadering in de secretarie van de deelgemeente, aanvang 19 uur. Op de agenda staat o.a. het advies aan het college inzake de bouw van een nieuwe gecombineerde basis- en kleuterschool aan de Mercatorweg bestemd voor het openbaar onderwijs. Een bespreking over de instelling van een centrale alarmeringspost in het Westland t.b.v. het ziekenvervoer. Ver der komt aan de orde het voorstel van het Dagelijks Bestuur om een bedrag van f 350,- ter beschikking te stellen aan de Stichting Creatifef Centrum, als bijdrage in de aanloopkosten. ¥W Onder het motto "Publiek, voor u speel ik" - herovertStadstoneel Rotterdam het- maasstedelijk toneelpubliek. En niet alleen Stadstoneel Rotterdam. Ubent weer goed uit met een... et alleen Stadstt i Rotterdam. OokToneelgroepTheuter. het Amsterdams Publiekstheater. Zuidelijk Toneel Globe, de Haagse Comedie en vele andere gezelschappen laten dil seizoen zien: toneel lééft weer. Ook in Rotterdam. Kijk zelf maar. N iet minderdan l60toneel- J voorstellingen alleen al. in de Schouwburg, om nog maar (liet te spreken van de rond 25 balletuit- voeringen, de 20opera'- enoperettes.de rObuite t landse voorstellingen en voordelen van een programma'1 Hjponhpckje 'nGreep: RomeoenJuiia, u kunt schriftelijk De Wijze Kaler, Bingo, plaatsen bespreken, zo Suiker, Tosca, Madame u wilt maanden voor- Butterfly, Cyrano de uit (en dat geldt vooralle Bergeracen nog veel, véél voorstellingen inde meerdatumoeiaaanzien. :nplez 1250 m :r. Meer elijkheden Couponboekjes (met persoonlijk. Ze zijn verkrijgbaar in 4 rangen voor f20.-. f30.-. f42.5 enf 55.- per5 plaatsen. Geldigheidsduur: vinlichtingen Alle informatie over de couponboekjes en de komehde toneelvoorstel lingen inde Scl krijgt u inde bus als tussen 12 en 16uure\ belt: (010) II 1766. Of vraager tussen 10 tan de kast de Schouwburg wuwburgpleinJÜ, Rotterdam. Telefoon (010) 1117 tg,

De Havenloods | 1974 | | pagina 1