„Ik bezie de zaken zonder luchthartig vrolijk, te zijn" LUIVZjI^M. 125.. 139.50 179.80 57s Walter van G/nne/cenTIj 10 jaar directeur Stadsgehoorzaal termeulen termeulen termeulen I IK Verkeersmaatregelen in Schiedam MEDISCHE DIENST Nl termeulen PERZISCHE TAPIJTEN DERAG DE HAVENLOODS, DONDERDAG 14 NOVEMBER 1974 46-555 VLAARDINGEN Walter van Ginneken, 55 jaar, is al weer 10 jaar directeur van de Stadsgehoorzaal Daarbij is hij actief in diverse Vlaardingse verenigingen. Hij is zo ingeburgerd in de Vlaardingse gemeenschap dat het toch wel enige bevreemding wekt als hij vertelt dat hij in Oudenbosch geboren is, tot zijn achtentwintigste in Dordrecht gewoond heeft en via een baantje als purser bij de K.P.M. in Singapore terecht kwam, waar hij 10 jaar gewerkt heeft als chef bevoorrading. Tien jaar Singapore heeft op hem een diepe indruk achtergelaten. Zelf zegt hij over deze periode: „In Singapore kom je alle denkbare nationaliteiten tegen. Als je iemand ontmoette, moest je eerst aftasten in welke taal je moest spreken. Het is een betrekkelijk wel varende stad. Ik ben vooral gei'mpo- neerd door het kosmopolitische ervan. Al het gekke is er normaal, dat is me steeds bijgebleven, ik vind ook alles normaal. Het heeft me geleerd de betrekkelijkheid van het leven in te zien.Omkoopbaarheid is hier iets on eerlijks, maar voor een Chinees is het gewoon zakelijk". werd aangenomen. Tien jaar geleden was het werk heel anders, toen ver huurde ik alleen zalen, nu organiseren we meer en stellen het programma Hoe gaat dat? ,We krijgen aanbiedingen, of leggen zelf contacten, met de mensen of groepen, die ons onteressant lijken. Bij de keuze van het programma probeer ik zo neutraal mogelijk te zijn. Welke voorstellingen hebben de meeste indruk op u gemaakt? „Niet zoveel, maar in al die jaren zijn U bent zo actief, blijft er nog tijd voor uw privéleven over? „Het is een weelde als ik thuis zit. Door mijn functie heb ik geen afgeron de werktijden. Ik ben hier bijna iedere avond aanwezig. Als ik thuiskom drink ik een biertje en ga dan naar bed. Mijn vrouw is er aan gewend dat ik Weinig thuis bert. Ik kan bijna niet meer anders, 's Zomers als het wat stiller is is en ik meer thuis ben, vraag ik me af of ik niet ergens heen kan gaan". Hoe bent u in Vlaardingen terecht gekomen? „In '64, na tien jaar Singapore, werd ik door de maatschappij' gepensioneerd, omdat er geen emplooi meer voor me was. Ik heb toen gesolliciteerd bij de Stadsgehoorzaal. Het werk interigeer- de me, hoewel ik er niet veel van af wist In Singapore was ik commissaris Lol ge weest bij de Hollandse Club en ont moette in die functie wel eens Neder landse artiesten, dat heeft hier blijk baar zoveel indruk gemaakt, dat ik Gaat u winkelen... Neem dan in ieder geval zo'n linnen safaritas mee. U kunt er zeker van zijn dat er heel wat koopjes in gaan. Deze bijzonder stevige tas heeft een plastic binnen zijde. De hengsels en de bodem zijn verstevigd. De drie voorvakjes slui ten met een zilverkleurige druk knoop. In blauw, rood en geel. Deze tas is op zich al een koopje. Zolang de voorraad strekt betaalt u geen f 8,95 maar slechts de voorstellingen van „Who's afraid of Virginia Woolf en Hair me het sterkste bij gebleven, bij Who's afraid of Virgi nia Woolf vergat ik dat ik in m'n eigen Schouwburg zat". Wat heeft u voor opleiding? „Ik was een goede leerling op de mulo. Later volgde ik allerlei cursussen op avondscholen, Nederlands, Duits, En gels en Frans Handelscorrespondentie, daarna nog een cursus boekhouden. Mijn vader was chef in een winkel. In de crisistijd werd hij ontslagen. Omdat ik de enige thuis was, die wat geleerd had, werd mij om raad gevraagd. Ik was 17 jaar toen en adviseerde een kaaswinkel in Den Haag te beginnen. Ik deed de boekhouding, maar bleef in Dordrecht wonen, omdat ik daar een goede betrekking had. Iedere zaterdag ging ik op de fiets naar Den Haag om in de winkel te helpen. Achteraf was het niet zo'n goed advies, want we gingen failliet. Die Hagenaars wilden eerst 5 keer van een stuk proeven en voordat het op de weegschaal kwam, moest het korstje eraf.In 1939 moest ik in dienst en m'n betrekking opge ven. Ik kreeg een opleiding voor com pagnie-administrateur. Bij de oorlog ben ik maar zijdelings betrokken ge weest. Ik heb enkele dagen in stelling gelegen, maar geen schot gelost. Het was over voordat we het wisten. Daar na kreeg ik, via mijn vroegere werkge ver, een baantje bij de Victoria- beschuitfabrieken. Ik was 21 jaar toen en chef van de expeditie. Er werkten 30 mensen onder me, daar verbaas ik me nu nog wel eens over". „Ik heb geen directe herinneringen uit m'n jeugd". Na enige aarzeling. „Mijn grootmoeder had van een kostuum van mijn vader een matrozenpakje voor me gemaakt. In de buurt was een dijk, waar we vaak vanaf gleden. Voordat de zondagse wandeling begon, mocht ik nog even gaan spelen. Ik kwam thuis met een gat in mijn broek. Mijn vader was een strenge man, met veel gevoel voor rechtvaardigheid, slaan deed hij nooit. Ik moest op m'n knieën in de hoek gaan zitten en een schoenleest boven mijn hoofd houden. We waren met z'n zevenen thuis, m'n moeder leeft nog, ze is 85 jaar". „Ze zit in een bejaardenflat. Ze is ziekelijk, het is nog maar een zielig hoopje mens. Eigenlijk wacht je op haar dood. Soms praten we over vroe ger, de buren en mensen die we ken den. Je ziet er nooit meer iemand van. Ik vraag me wel eens af wat er toch met die mensen gebeurd is". Wat houdt u in het dagelijks leven „Ik ben 55 jaar en de laatste tijd denk ik wel eens over de dood na. Niet omdat ik er bang van ben, maar ik. vraag me af wat er met je gebeurt als je sterft". Ubent geen piekeraar? „Nee, beslist niet. Ik bezie de zaken meestal van de vrolijke kant, zonder luchthartig te zijn. Misschien ben ik soms iets te oppervlakkig". Wie bewondert u? „Moeilijk om daar zomaar een ant woord op te geven. Van de week heb Jk Simon Carmiggelt op de televisie Uw kunstgebit blijft op zijn s plaats en doet geen pijn meer! tunststof, die uw gebit gezien. De manier waarop hij moeilijke gedachten eenvoudig kenbaar maakt, bewonder ik zeer. Mijn vader heb ik altijd gevoelsmatig bewonderd. Hij was onverzettelijk, altijd bezig, streng, maar bijzonder rechtvaardig". Wat kan u goed? „Nou, organiseren. De zaken op een rijtje zetten. Anderen zeggen wel eens dat ik een lijmer ben, in die zin dat ik twee partijen naar elkaar toe kan brengen. sen om te weten hoe ik ben? Mij interesseert het ook niet hoe Wim van Hanegem is. hoewel ik vind het wel leuk te weten hoe Herman van Veen is". Na enig nadenken: „misschien is het toch wel interessant ja, de man achter zijn functie". Wat kan u niet? „Op artistiek terrein kan ik niets". Dat vindt u jammer? „Ja, heel erg jammer. Ik kan werkelijk niets, niet schilderen, nou ja, een beetje schrijven, maar dat kan iedereen wel". Waardoor wordt u nerveus? „Ik ben eigenlijk altijd een beetje nerveus, misschien is dat voor anderen niet merkbaar. Als dingen anders lopen dan verwacht wordt, word ik nerveus, maar ik beheers me altijd". Uvalt nooit eens uit? „Nee, dat kan ik niet, ik vind het een nadeel van me. Mensen die het wel doen, benijd ik wel eens". Twee wasemkapfilters. Bescherm het kostbare binnen werk van uw wasem- afzuigkap tegen vet- en vuilaanslag met deze filters. Filters die vet en vuil opvangen, en zorgen voor een blijvend schoon binnen werk van uw afzuigkap. Dat verlengt de levensduur. Maat 47x57 cm. Geschikt voor alle afzuigkappen van 60 cm'. per 2 stuks Praat u moeilijk over uzelf? „Dat hangt ervan af. Als ik iemand goed ken en vertrouw, dan wil ik best eens iets kwijt". Vindt u dit gesprek vervelend? „Nee". Direct daarop volgend: „Ik zou tot slot willen zeggen, misschien klinkt het wel pathetisch. Nu zit ik hier tien jaar en daarvoor ben ik tien jaar in Singapore geweest. Als ik over mezelf praat is het net of ik het over iemand anders heb, dat vind ik vreemd. Maar wat ik zeggen wilde. toen ik 44 jaar was, hield m'n carrière plotseling op. Op het moment dat de directeur tegen me zei, dat er geen emplooi meer voor me was, had ik willen zeggen, man waar bemoei je je mee, zo eigen had ik me het werk gemaakt. Dat heb ik nu met de Stadsgehoorzaal ook. Het stemt me tevreden dat ik er op 45-jarige leeftijd nog in geslaagd ben opnieuw te beginnen". ROB VAN OLM. Lunchconcert in Grote Kerk VLAARDINGEN - Donderdag 14 november geeft Aad Zoutendijk van 12.45-13.15 uur een lunchconcert in de Grote Kerk van Vlaardingen. Het programma is: „Allein Gott in der Höh sei Ehr Wohl mir dasz ich Jesum habe (uit cantate 147)" van George Ph. Telemann 1681-1767; „Preludium en Fuga in C" van Johann Seb. Bach 1685-1750; „Sonate K 287" van Domenico Scarlatti 1685-1757. Zevende jaarfeest van Eldos SCHIEDAM -- De jeugdvereniging Eldos aan de dr. ,Schaepmansingel viert zaterdag 16 november het zevende jaarfeest. Eldos is een jeugdvereniging met 180 leden in de leeftijd van 6-18 jaar, verdeeld in groepen van 10-15 kinderen. De kinderen besteden in de ^club 1 1/2 uur per week aan knutselen, gesprekken, etc. Een van de laatste activiteiten van.de jongensgroep is geweest het verbouwen en verfraaien van de grote zaal. Zater dag als er feest gevierd wordt is er 's morgens een variété-programma voor de kinderen. De Schiedamse kinder goochelaar Cardiny, vergezeld van zijn clown Cardo zal optreden. 's Avonds is er in de kerk van OLV Visitatie een misviering, die speciaal is afgestemd op de jeugdvereniging Eldos. Het thema is „Hoe genaamd? - zogenaamd! Na de mis is er in de kerk een tentoonstelling te bezichtigen van werkstukken van de kinderen. Ook wordt dan de film van het zomerkamp gedraaid. Na de tentoonstelling om ongeveer 21 uur is er voor de oudere kinderen een disco-avond in de grote zaal die ver zorgd wordt door de Instuif Drive-in Discotheek. Maak nu uw keuze. Uit deze serie prachtig gebloemd tapijt in diverse dessins, kleuren en prijzen. (afgebeeld) Een nylon tapijt met schuimrubberrug. In groen en bruin. Per meter (366 cm breed) Een "Bouquet" van luxe kwali teit met schuimrubberrug. In een prachtige kleur beige. Per meter (366 cm breed) Een wollen axminster tapijt, in twee verschillende dessins. In een beige fond-kleur. Per meter (366 cm Deze tapijten worden gratis gelegd. TEERSTOOF Morgenavond treedt Riet Henius op in het Zoldertheater in de Teerstoof. Dit programma kon op 4 oktober niet doorgaan, omdat de bege leider ziek was. De prijzen van de voorstelling zijn f 6,- (f 4,50 voor CJP-houder). De voorstelling begint om negen uur. Zaterdagmiddag om half drie is er in het Zoldertheater in de Teerstoof het beeldtheater van Herman Tie man met het stuk „Weg, weg! Deze voorstel ling is geschikt voor kinderen vanaf zes jaar. De toegangsprijs bedraagt f 2,50. Zaterdagavond is er in het Zolderthea ter in de Teerstoof een optreden van het Kabaret Stepinstepuit met het stuk „Gelijk Afrekenen". De voorstelling begint om negen uur en de toegangs prijs is f 6,- (CJP-houders f 4,50). Za terdag vanaf l uur kan men kaartjes reserveren via nr. 269455. Ook kunnen kaartjes gereserveerd worden tot en met vrijdag bij het VW-kantoor (tel. 266000). STEDELIJK MUSEUM - Tot 18 no vember is in het Stedelijk Museum de tentoonstelling Konfrontatie XVI met werken van Marinus Fuit, Steven van der Kruit, Theo Schuurman en Ton Orth. De openingstijden van het mu seum zijn zaterdag van 10 tot 5 uur, zondag van 12.30 tot 5 uur en op andere dagen van 10 tot 5 uur. STADSGEHOORZAAL: Donderdag 14 november 20.15 uur Truus en Gerrit cabaret; Vrijdag 15 nov. 20 uur uitvoering Rijnmond koor; Zaterdag 20.15 uur „Op blóte voeten in het park" (toneel Varia); Maandag 18 nov. 20.15 uur André van Duins pret- machine; woensdag 20 nov. 14 uur filmmiddag voor Vlaardingse Bejaar den, org. Algemene Stichting Vlaar dingse Bejaardenzorg. De film „Please Sir" zal worden vertoond; donderdag 21 nov. 20.15 uur Jasperine solo. HET ZONNEHUIS: donderdag 14 nov. bazar; vrijdag bazar. TRIANGEL: 20 uur „De Dominee gaat voorbij" Ben v.d. Kraam en Anne v.d. Meiden. LIJNHAL v.d. OUDE LIJNBAAN: za terdag 16 nov. 20 uur concert door „Voorwaarts", Flardingha, Gusto's Drumband en een majorettekorps. HARMONIE: Maandag 18 nov. 20 uur ledenvergadering PvdA; Donderdag 21 nov. 20 uur org. Mij tot Nut van 't Algemeen in samenwerking met de plaatselijke afdeling v.d. Nederlandse Reisvereniging, een avond met kleuren dia en inheemse muziek over het eiland Sicilië. SCHIEDAM/LEDENVERGADERING - Op vrijdag 22 november is er een leden vergadering van de PPR, afdeling Schiedam. Deze vergadering, die begint om acht uur 'savonds, wordt gehouden in zaal Irene, Voor de verspreiding van ons bi ad vragen wij voor direkt BEZORGERS/STERS Aantrekkelijke 15 bijverdienste DE HAVENLOODS ffi Aanmelden: Prins Hendrikkade 14, Rotterdam, tel. 13.21.70, toestel 28. SCHIEDAM In verband met het gereedkomen err het in gebruik nemen van de nieuwe brandweerkazerne aan de Breedstraat hebben burgemeester en wethou ders besloten tot een vrij ingrijpende wijziging van de verkeerssituatie op het kruispunt aan het eind van de Dam en het kruispunt Westvest- Vlaardingerdijk, met een verandering van de voorrangsregeling. Deze wijziging zal eind van dit jaar ingaan en de weggebruikers worden met extra waarschuwingsborden attent gemaakt op de nieuwe voorrangsregeling. Op het kruispunt Dam/Kethelstraat - Breedstraat/Vlaardingerstraat heeft momenteel het verkeer op de Dam Kethelstraat voorrang. Maar deze rege ling wordt zodanig gewijzigd dat juist het verkeer op de Breedstraat/Vlaar- dingerstraat voorrang zal krijgen. Op het kruispunt Vellevest/Westvest - Vlaardingerdijk/Vlaardingerstraat heeft momenteel het verkeer op de Westvest/Vellevest voorrang, maar dit wordt zo gewijzigd dat juist het ver keer op de Vlaardingerdijk/Vlaardinge rstraat voorrang zal krijgen. Ook hier worden de aanwezige borden ver plaatst. Daarnaast komt er nog een aantal minder ingrijpende wijzigingen. Het voor de noordwestzij de van de Vlaar dingerstraat bestaande parkeerverbod wordt gewijzigd in een stopverbod. Voor de zuidwestzijde van de Westvest bestaat een parkeerverbod tussen de Korte Haven en pand nummer 31; dit wordt uitgebreid tot een parkeerver bod tussen Vlaardingerdijk en het pand nummer 31. Het voor de zuidzijde van de Dam bestaande parkeerverbod voor langer dan 1 uur wordt ingekort en wel voor het deel tussen de Lange Haven en het pand nummer 37. Maar voor het deel tussen pand nummer 37 en de Vlaar dingerstraat (een lengte van 15 meter) zal een voortdurend parkeerverbod j gaan gelden, aangegeven met een gele In de Breedstraat wordt éénrichting- verkeer ingesteld, voor alle verkeer behalve voor voetgangers en wel in de richting van de Vlaardingerstraat. Een afsluiting dus van de Breedstraat voor het verkeer in de richting van de Raam. Voor de zuidoostzijde van de Noord molenstraat, tussen Raam en Spinhuis pad, zal een parkeerverbod gaan gel den. Tegen dit besluit van burgemeester en wethouders, dat tot 13 december 1974 ter inzage ligt op de gemeentesecreta rie afd. Openbare Werken, Stadskan toor 5e etage, staat voor iedere belang hebbende beroep open tot 13 decem ber a.s. SCHIEDAM - AKTIE MOEDERS VOOR MOEDERS: Mevr. Verkaik- Mennen, Diepenbrockstraat 8, Schie dam, tel. 702646. E.H.B.O. weekend diensten van vrijdagavond 22.30 uur tot maandagochtend 7.30 uur Ge meenteziekenhuis, Burg. Knappertlaan 25, tel. 269126. HUMANITAS: spreekuren, woensdag middag van 14 tot 15 uur in het Bejaardencentrum Thurlede, Nieuwe Damlaan 759, tel. 707044. KERKDIENSTEN Ds. P.H. Quar - Delfshaven 19.» Liederenconcert en exposities in Stedelijk Museum SCHIEDAM - Tijdens zijn bezoek aan Schiedam zal Sint Nicolaas op 23 november om 16.00 uur de tentoon stellingen „Het is geen kunst om sint te zijn" en „ieder kind een tekening voor de sint". De eerste wordt voor de derde maal georganiseerd en is een verkooptentoonstelling van grafiek, ke ramiek en santons. De prijzen variëren van f25,- tot f300, -. De aankoop kan direct meegenomen worden. De tentoonstelling „ieder kind een tekening voor de Sint" bestaat uit tekeningen door kinderen van de Schiedamse kleuterscholen gemaakt. Stedelijk Museum te Schiedam, Hoog straat 112. De tentoonstellingen duren tot 9 december. Openingstijden: 10 - 17 uur, zondags 12.30- 17.00 uur. Vrijdag 22 november is er een liederen- concert van Frans Schouten bariton en Erna de Bruijn piano. Zij brengen liederen van Schubert, Schönberg, Fauré en Poulenc. Aanvang 20.15 uur. Filmavond voor „De Ooievaars" SCHIEDAM Op woensdagavond 21 november om acht uur is er een film in het clubgebouw van „De Ooievaars". Deze avond wordt georganiseerd door de Schiedamse Invaliden Sportvereni ging „De Ooievaars" en handelt over de Para-Olympische Spelen in Heidel- berg (Duitsland) waar de Nederlandse ploeg een aantal gouden, zilveren en bronzen medailles wist te veroveren. De film duurt drie kwartier. Na afloop van deze filmvoorstelling kunnen er vragen gesteld worden aan de heer Peek, revalidatie-arts van het Gemeen te Ziekenhuis van Schiedam. Het club lokaal van „De Ooievaars" is onderge bracht in het centrum Oost, Dr. Za- menhofstraat 153. JAN FRANTZENE Je drinkt maar zoveel je wilt Geen last van de politie - Geèn blaasproef - laat staan bloedproef en toch drinken zoveel je wilt? Aan de bar - Gezellig bij u thuis MASSIEF EIKEN BARMEUBEL Zolang de voorraad IQF strekt van 239,- voor Ivv*" Ruime sortering in KLEINMEUBELEN Flitsen voor een flitsende prijs. Extra vqprdelige Sylvania flitsblokjes en flitslampjes voor kleur, zwart/wit en dia's. 3 X-flitsblokjes voor 12 opnamen. Voor de nieuwe cassette- en pocket camera's zonder batterij. 3 Normale flitsblokjes vuur iz. opnamen. Werken op de batterijen :~i de camera. 10 Flitslampjes. Met normale of platte fitting. Voor alle lampjesflitsers. importeur in Rotterdam Grote collectie tegen zeer interetsante prijzen in alle kwaliteitsklassen. Wij leveren uitsluitend Perzische tapijten van betrouwbare kwaliteit met garantie. ROTTERDAM. Boezemweg 136 138, tel. 14.06.19. t.o. Veemarkt lijn 1, 3, 8, 9 en bus 36 en 37. HILLEGERSBERG: Freericksplaats 9, tel. 18.77.00 lijn 4, bus 35. Vanuit omliggende gemeenten bereik baar met lijn 2 en 4. SCHIEDAM: Rubensplein 12, tel. 26.19.75, bus 52 54 en 59. Vanuit Westland bereikbaar met lijn 53. 's-Maandags tot 13 uur gesloten - koopavonden geopend.

De Havenloods | 1974 | | pagina 3