Leger des Heils wil meer jongeren bereiken moumomoM U3mnmnmn ^De Klerk 99.8° coupon certificaten aan toonder Jfi} Kinderpostzegel-actie dinsdag gestart termeulen Maassluis is koffiebar rijker witmPMmmmmmm 3.- 1?° vooRzt/urfsmR-vooRDffiPR/jzm InlHH DE KLERK termeulen 45C+20 termeulen termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 14 NOVEMBER 1974 Breien en haken zonder haken en ogen. !t dit acrylique breigaren maakt u ■de mooiste jumpers, vesten, spencers e.d. Ligt breien u niet zo? Het is ook heel geschikt om bloemen van te haken of vrije hand werken mee te maken. In vele kleuren w.o. donkerbruin, roest bruin, marine, bordeaux, bleu, turquoise en grijs.Wat u er ook e gaat doen, kant en klaar kopen is beslist duurder. per bolletje 50 gr. JA,GEZELLIG SAMEN NAAR VAN OS 'n lekker kopje koffie drinken en dan gelijk vrijblijvend kennismaken met de nieuwe Lamatex mantels. Wij laten u dan ook graag zien wat wij hebben in wollen mantels - ja ponnen - rokken - blouses - over- yooiers en pantalons. VAN OS „fijn om er te zijn" PAUL KRUGERLAAN 221 Den Haag tel. 070/39.09.01 Vanaf station Holl. Spoor met lijn I of 12. Bij aankoop vergoeden wij Uw reis- Donderdag koopavond. MAASSL U/S Sinds een maand is Maassluis een koffiebar rijker. Deze heeft als achtergrond het bereiken van niet kerkelijke of gelovige jongeren met als doel hen het evangelie te brengen, net als de koffiebar van Youth for Christ. Deze laatste nieuwe kof fiebar is bedacht door Luitenant van Weert van het Leger des Heils. Naar zijn zeggen bezoeken nu ongeveer 30 jonge mensen van 15 t/m 25 jaar de bar. Het „koffiegebeuren" vindt slechts één keer per week plaats, en wel op zaterdagavond. Een zolder bo ven in het gebouw van het Leger des Heils is hiervoor speciaal in gericht. De laatste jaren nam de belangstelling voor Het Leger des Heils bij de jongeren af. Op de meest uiteenlopende wijzen is geprobeerd jonge mensen tot het geloof te brengen, maar vooral naar de kerken. Luitenant van Weert zegt hierover: „Het is niet zo dat we deze jonge mensen iets of juister gezegd het evan gelie op willen dringen, als ze hier naar toe komen weten ze zonder meer dat dit uitgaat van het Leger des Heils. Ik heb gemerkt dat zij een grote geestelij ke honger hebben. Die kunnen ze niet stillen met alleen maar amusement. In Maassluis is bovendien erg weinig ge legenheid voor de jongeren om naar toe te gaan. Om de aandacht van juist die groep te trekken is deze koffiebar ontstaan. Vroeger deden mensen wel gekkere dingen als het gaat om de aandacht te vestigen op het evangelie. In Londen was eens een man en die ging een hele week 's nachts in de sneeuw liggen. Toen er na een week ontzettend veel mensen kwamen kijken naar die „gek ke" man begon hij te vertellen over het evangelie. In deze tijd ligt dat anders natuurlijk. Je moet je aan de mensen aanpassen om hun belangstelling op te wekken". Tijdens de zaterdagavonden worden er spelletjes gedaan en wordt een alge mene en aktuele kwis gehouden. Af en toe spelen mensen zelf muziek. Tijdens deze avonden wordt er bewust over het geloof gesproken. Waar nu precies die jongeren vandaan komen is niet duidelijk. Wel dat het Maassluise inwo ners zijn. Er wordt als ze komen niet gevraagd hoe ze heten of wat ze doen. Het ligt in de bedoeling vertelt luite nant Van Weert om ze niets op te dringen of ergens aan te binden. Hij zegt gemerkt te hebben in de loop der tijd dat vooral de zeer jonge mensen (15-20 jaar) een afkeer tegen dat „zo nodig moeten" hebben. „Het aantal dat komt stijgt met de week. In het begin waren het er maar 8. Nu waren er de laatste week al ongeveer 30 mensen. Het is voor mij wel eens een probeem om een goed programma in elkaar te draaien. Je weet niet altijd waar behoefte aan is. Ik probeer ze voornamelijk zelf aan het woord te laten. Het gaat niet om zieltjes te winnen voor het Leger maar voor God". Als concurenten van de koffiebar wor den de Toverbal en Jeugdhaven en andere Maassluise jongerencentra ge noemd. Deze twee jongerencentra trekken bij elkaar een redelijk aantal bezoekers. In de afgelopen tijd heeft het Leger des Heils enige keren een bezoek gebracht aan de Toverbal. Tij dens dat bezoek, wat omlijst werd met zang en een stuk voorlezen uit de bijbel, werden ze meer dan geaccep teerd. „Ik ga af en toe zelf wel eens naar de Toverbal, drink een glas cola en probeer wat met bezoekers te pra ten. Niet dat ik dan direkt over het geloof begin, meer doe ik dit om een indruk te krijgen wat er in de mensen leeft. Wat mijn bezwaar is tegen de Koffiebar van hef Leger des Heils Ja, dat is helemaal uw sfeer. Zo'n romantische venster decoratie is het puntje op dei van uw interieur Maar 't mooiste komt nog: u versiert't nu met geweldig voordeel. Kies uit de kleuren: geel, groen en oranje. Opneemgordijn, 110 cm breed van 7*75"voor Volant, 30 cm hoog vanA*25"voor Opneemruche van £-2fivoor geen 18.-, geen 12.-, maar slechts een kwart: n Excl usie ve gordijnstof in oogstrelend dessin. Krimpvrijen kreukherstel- lend. De gebruikelijke Ploegstof-garantie betekent een waarborg voor jarenlang gebruiks plezier. Daar gaat niets vanaf. Maar van de prijs zoveel te meer. Normaal 2A& Nu betaalt u m Zó voordelig slaagt u nooit meer voor een decoratie- stof. U betaalt nog minder dan een kwart van de prijs. En dót voor een open- weave stof van acryl/linnen in de aktuele kleurstelling blauw/paars. Normaal, 120 cm breed, A 50 llfflffnuvoor Wmm Rotterdam: WoonWarenHuis, Binnenwegplein/Lijnbaan Rotterdam: Winkelcentrum Zuidplein-Gordijnboetiek 5 Rotterdam: Woonwinkel Beijerlandselaan Rotterdam: Winkelcentrum Groot IJsselmonde ^ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VLISSINGEN/DE LIER Judo-wedstrijden voor jeugd kampioenschap SCHIEDAM Op zaterdag 16 novem ber organiseert de vereniging „Budo- Sport Schiedam" de jeugd judo kam pioenschappen van Schiedam. 164 jeugdige judoka's, van de budo-sport Schiedam en de sportschool Lager waard treden er aan met het doel het eremetaal te bemachtigen. Alle kam pioenen van 1973 staan weer inge schreven om hun titels te verdedigen. De wedstrijden die worden gehouden in de benedenzaal van de Opstandings- kerk, starten om 9.30 uur met de klasse tot 25 en 31 küo, om 11.30 start de klasse tot 36 kilo, de judoka's in de klasse tot 41 kilo beginnen om 14.00 uur, de judoka's in de klasse tot 47 en 54 kilo starten om 15.00, de gewichten 62,70 en de klasse 70 en hoger beginnen om 16.00 uur. Handige doe-het-zelvers... moeten zo'n praktische bankschroef eigenlijk al in huis hebben. Zo niet... Zware parallel bankschroef, uitgevoerd met verwisselbaar geribd stalen bekken (80 mm). Spanwijdte 110 mm. Met afgedekte stalen draaispil. De gaten voor de schroeven zitten er al in. Dus snel en muurvast op iedere werktafel te bevestigen. Nu speciaal voor ieder een die er nog geen heeft en toch knutselt. VLAARDINGEN Dinsdag 12 november is de eerste paal geslagen voor de bouw van de hydraulische schrootschaar, van de firma Zethameta. De officiële handeling werd verricht door directeur Rodenburg. De nieuwe schrootschaar heeft een capaciteit van 10 ton schroot per uur. Een voordeel van deze machine is, dat de vulopening zo groot is, dat het oudijzer 'bet k^t tevoren bewerkt hoeft te worden, wat minder milieuverontreiniging Het samengeperste en daarna geknipte schroot is voornamelijk bestemd voor de ,wAlblasserdam. De totale bouwkosten bedragen Opbrengst tot nog toe 82 miljoen Dinsdag is de verkoop van de serie kinderpostzegels 1974 gestart. Het sein daarvoor bestond uit de koop door minister Van Doorn van de eerste zegels bij de „gezusters Van Bruggen", wier beeltenis (annp 1903) op de zegels prijkt. De kinderpostzegel-actie begon precies vijftig jaar geleden. Zij kwam pas goed op gang toen, naar idee van de Waar- derse onderwijzer G. Verheul, school kinderen ingeschakeld werden bij de verkoop. De eerste actie voor de vijftig jaar geleden zogenoemde „Weldadig heidszegels" leverde een opbrengst op van f 56.723,32 1/2. In 1973 was de opbrengst f 6.250.000,- en de 47 ge voerde acties (tijdens drie van de vijf oorlogsjaren was er geen actie) hebben in totaal 82 miljoen gulden opge- Minister Van Doorn zei dinsdag bij de start van de nieuwe actie: „Ik ben er van overtuigd, dat velen in ons land nog niet weten, waaraan de opbrengst van de verkoop wordt besteed. De één koopt waarschijnlijk de zegels gewoon omdat ze mooi zijn, of om ze op een brief te plakken; een ander om aan zijn collectie toe te voegen, weer een ander, omdat je een kind niet zonder meer van de deur stuurt, een vierde vanwege Goedkeuringen G.S. SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan de volgen de besluiten van de Gemeenteraad van Schiedam, waarbij kredieten zijn ver strekt: - f 1.775.000,- voor routine-investe ringen van het Grondbedrijf in 1974 - f 12.000,- voor het vernieuwen van de houten vloer in de hal van de Koopmansbeurs. - f 20.500,- voor materieel voor de gladheidsbestrijding VROM-dienst. - f 12.600,- voor de brandbeveiliging van de openbare basisschool aan de Thorbeckesingel 2. - f 18.150,- voor een kleine veegauto met laadbak t.b.v. de VROM-dienst. - f 15.750,- voor een kleine veegauto met laadbak t.b.v. de VROM-dienst. - f 23.000,- voor de aanschaf van twee batterijen met gelijkrichters en 2 laad bakken voor elektrowagens van de VROM-dienst. - f 10.700,- voor aanschaffingen t.b.v. het Stedelijk Museum. - f21.500,- voor vervanging van de boekencollectie van de Gemeenschap pelijke Openbare Bibliotheek. Gedeputeerde Staten hebben de vol gende wijzigingen van de begroting 1974 goedgekeurd in verband met wijziging van presentiegelden en vergoedingen voor de fracties in de Gemeenteraad. - aanstelling van een bedrijfsmaat schappelijk werker. - verhoging van de subsidie voor de Schiedamse Gemeenschap - nadere vaststelling van de exploita tievergoeding voor de schoolbesturen over 1973, i.v.m. de nadere vaststelling van het bedrag per leerling over dat het vermoedelijk wel goede doel. Deze gelegenheid gebruik ik graag om in het kort de doelstelling van uw comité uiteen te zetten. In Nederland wordt veel geld inge zameld voor kinderen, die bijzondere zorg behoeven. Die inzamelingen zijn veelal gericht op een bepaalde cate gorie kinderen. Uw comité heeft ech ter een veel bredere doelstelling, name lijk een die in feite het gehele terrein van de jeugdwelzijnszorg omvat. Daar om heeft u de mogelijkheid om daar steun te verlenen, waar andere fondsen of de overheid voorshands verstek moeten laten gaan. De opbrengst van de Kinderpostzegels wordt besteed niet alleen aan „misdeelde" kinderen, maar is bestemd voor de gehele Neder landse jeugd, terwijl bovendien de kin deren in Suriname, op de Nederlandse Antillen en in de landen van de Derde Wereld niet worden vergeten. Hieruit komt duidelijk de solidariteit met de jeugd in de hier bedoelde landen naar voren. Dat heeft mijn warme sympa thie. De besteding van de gelden gebeurt thans aan de hand van een efficiënt en doordacht beleidsplan, dat aansluit bij de veranderde situatie; tussen 1960 en 1970 was er veelal sprake van het vullen van gaten, momenteel gaat het om het van de grond brengen van nieuwe projecten". Voor u meneer... Een pantalon van trevira in eer goed passend model. Deze moderne pantalon met vleugelzakken en achterzak heeft een ruime pasvorm. Verkrijgbaar in alle herenmaten, - ook lengte- en buikmaten -. In grijs, groen, bruin en zwart. Nu toegaat, is dat zij commercieel wer ken". De Toverbal en de Jeugdhaven zijn echter stichtingen, dus van commer cieel zijn kan geen sprake zijn. Luite nant van Weert legt dan uit dat hij meer bedoelt dat zij niet het evangelie brengen aan jonge mensen. Enkele keren is gebleken dat er ouders zijn die er bezwaar tegen hebben dat hun zoon of dochter de koffiebar bezoekt. Niet om de gelegenheid op zich, maar omdat zij er tegen zijn dat het evangelie aan hun kind verteld wordt. In andere gevallen is het zo dat enkele ouders de koffiebar bezoeken. Zij zijn enkel maar belangstellend hoe het er toe gaat. Ook met deze ouders zegt luitenant Van Weert contact te hebben. „Op deze manier bereik je dus niet alleen de kinderen maar tevens de ouders. Persoonlijk vind ik dat erg fijn. Hierbij wil ik wel voorop stellen dat de koffiebar uitsluitend voor jonge men sen is". Als het zo door gaat met de uitbrei ding van bezoekers zal de zolder bin nenkort te klein zijn. Er bestaan reeds plannen voor een nieuw te bouwen Leger des Heils-gebouw. Dit zal op de plaats komen waar nu het huidige gebouw staat nl. op de Dr. Kuyper- kade. Als dit niet mogelijk zal zijn ligt het wel in de bedoeling een andere plaats in het centrum te bemachtigen. Voorlopig ontbreekt nog twee ton, maar verwacht wordt dat met de bouw nog binnen een jaar kan worden be gonnen. ANNEMIEKÊ VAN DER HOUWEN. Poppentheater in dienstencentrum MAASSLUIS In het kader van het vijfjarig bestaan van het dienstencen trum zal het Nederland^ Marionetten theater op donderdag 21 november in het dienstencentrum de operette „lm weissen Rössl" opvoeren. De aanvangstijd is 20.00 uur, kaarten kosten f 1,50 en kunnen bij het kan toor van het dienstencentrum aan de Arthur van Schendelstraat worden ge kocht. Jeugd variété in de Lijnhal VLAARDINGEN - Zaterdag 16 no vember treedt het Nederlandse Jeugd- variété The Crocksons op in de Lijn hal. Medewerkenden zijn: Clown Bas sie en Adriaan, The Crocksons acroba ten, The Melton Brothers en gooche laar André du Lord. De muzikale begeleiding is in handen van Hans Punt. Aanvang 14.15 uur. Da's kras... alweer matrassen voor bij'zonder lage prijzen. Deze Draka polyaether matrassen (s.g. 35) zijn 15 cm dik, en aan twee zijden doorgestikt. Ze zijn overtrokken met blauw damast. Normaal kosten ze f 139,-- tot f 285,- Nu 80x190 cm 90x190 cm f 109,80 120x190 cm f 154,80 130x190 cm f 164,80 140x190 cm f 174,80 140x200 cm f 194,8< N.V. Slavenburg's Bank introduceert een nieuwe beleggingsvorm. Couponcertificaten zijn verkrijgbaar in coupures van 1.000,-. f 5.000,-, 10.000,- die voorzien zijn van coupons waarop jaarlijks de rente wordt uitbetaald. Het rentepercentage is afhankelijk van de looptijd. Uitgebreide informatie over deze coupon certificaten, die vrij van kosten worden uitgegeven, wordt gaarne verstrekt Bij coupure van 1.000,-1 5.000,-| ƒ10.000,- Looptijd Rente per jaar 2 jaar 7'/a% 75,- 375,- 750,- 3 jaar 8'/4% 1 82,50 ƒ412,50 825,- 4 jaar 9 f 90,- 450,- 900,- 5 jaar 10'/4% 102,50 ƒ512,50 1.025,- I N.V. SLAVENBURG'S BANK

De Havenloods | 1974 | | pagina 7