a98 SS Sportadviesbureau Krimpen wil sportbeoefening Rijnmond stimuleren 3coupondagen "Betere oplossingen mogelijk dan aanleg metro Rotterdam-West" Uittil MEM&HE DIENST 'lOrSr lr 8980 termeulen hy JAN FRANTZEN spinnen ojp een origineel nrobnnts spinnewiel! L nu slechts prijssurprises bij ter meulen i ur: met prijzen vanaf lr 3 dagen unieke verkoop van coupons vitrages en gordijnen HH DE KLERK! termeulen Waterweg-topscorer X.E Col de Luxe DRIES termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 28 NOVEMBER 1974 Een veilig idee. Je weet nooit hoe hij nog te pas kan komen, deze goedgekeurde (Din 13164) verbanddoos. De waterdichte trommel van kunst stof heeft een 24-delige inhoud. Eigenlijk mag hij in geen enkel gezin ontbreken. Hij is ook zeer geschikt als reis- en autoverband doos. Nu bijzonder voordelig geprijsd. Van t-49^5 v, 'n Echt eigen spinnewiel zal dit niet haar wens zijn, die de Sint op"5 december in vervulling kan laten gaan? 145 cm hoog Tijdens de koopavonden tot 9 uur open' SCHIEDAMSEWEG 24 Rotterdam, 010-257452 Sint weet uit ervaring hoe koud de nachten kunnen zijn. Daarom nam hij deze heerlijk warme keperflanellen pyjama's mee. Gemaakt van een oerdegelijke kwaliteit Hollands flanel. In prachtige dessins en kleuren, dus ook iets voor u. Maten 48 t/m 56. Velen zouden wel iets aan sport willen doen, maar komen er niet aan toe door drukke werkzaamheden, doordat ze aan huis gekluisterd zitten of omdat ze bang zijn geen goede begeleiding te krijgen wanneer ze niet meer zo jong zijn. En is het besluit gevallen iets aan sport te gaan doen dan rijst de vraag: welke sport moet gekozen worden, individueel of in verenigingsverband en welke vereniging is geschikt. Talrijke vragen waar men vaak pas na moeizaam speurwerk een antwoord op weet te vinden. Vragen ook die sportleraar W. M. Schmitz in Krimpen aan den IJssehde afgelopen jaren intensief hebben bezig gehouden. Ineens zag hij de oplossing: „Een sport adviesbureau". Een leuk idee, dat wel, maar zie het maar eens van de grond te krijgen. 6 Wim Schmitz begon zijn plan uit te bouwen, gegevens te verzamelen en contacten te leggen. Nu is het dan zover. Sport-adviesbureau „Krimpen" is officieel van start gegaan. Eeen bureau dat zowel aan de individuele sportbeoefenaar als aan verenigingen en instellingen adviezen verschaft over alle zaken die iets met sportbeoefening te maken hebben. Een bureau ook dat zich niet alleen beperkt tot enkele gemeenten, maar zich richt op het hele Rijnmondgebied met de mogelijkheid van een landelijke opzet in een later stadium. Over dit voor zover bekend in Neder land unieke bureau spraken zij met intiatiefnemer W. M. Schmitz, leraar M.O. Lichamelijke Opvoeding aan de Gemeentelijke Hogere Zeevaartschool en het Montessorie Lyceum in Rotter- Eigenlijk is het door de vele jaren dat ik nu les geef langzaam gegroeid, maar de ski-gymnastiek heeft de definitieve stoot gegeven, want hier komen vee! mensen die niet geregeld aan sport doen maar wel de noodzaak zien van een specifieke lichamelijke voorbe reiding voor het skiën. Ze willen im mers straks in de sneeuw niet voor gek staan. Een vaak voorkomende opmer king tijdens de lessen is dan: „Eigenlijk moest ik veel meer aan sport doen, iets wat ik wel wil, maar ik weet niet wat en waar". Deze opmerkingen hebben mij aan het denken gezet. Deze men sen komen immers niet tot die ver antwoorde sportbeoefening, waarvan ze veel plezier zouden kunnen bele ven". Uitkomst Sportleraar Schmitz wil de mensen over dit laatste stukje drempelvrees heen helpen, want juist voor deze groep mensen kan het nieuwe advies bureau een uitkomst zijn. „Met deze mensen ga ik praten en dan probeer ik er achter te komen wat hun wensen en behoeften zijn en vooral ook welke aanleg ze hebben. Uiteindelijk adviseer ik een bepaalde tak van sport, maar dat is slechts het begin van het advies. Nagenoeg alle sportscholen, verenigin gen en instellingen die op het gebied van de sport werkzaam zijn, heb ik in een kaartsysteem gebracht. Zo kan ik bijvoorbeeld overzien welke verenigin gen voor iemand die met een bepaalde sport wil beginnen, geschikt zijn". „Stel dat er een vader met zijn zoontje in Rotterdam of in Capelle aan den IJssel wil gaan basketballen", vervolgt de heer Schmitz, „dan wordt doo;het sportadviesbureau „Krimpen" uitge zocht waar zij in de betrekkelijke naaste omgeving op hun eigen niveau terecht kunnen. De ene vereniging is wat meer ingesteld op het recreatieve basketball dan de andere en zo zijn er nog veel meer factoren die in het advies worden betrokken". Als tweede facet van het adviesbureau kunnen ze de zaken beschouwen die een uitgebreidere voorbereiding vra gen, zoals het opstellen van trainings schema's voor één persoon of voor een groep. Ook kan de heer Schmitz de verenigingen behulpzaam zijn bij het aantrekken van een trainer. Daarnaast bemiddelt het nieuwe bureau bij de aankoop van sportmateriaal en kle ding. „Veel verenigingen krijgen wel wat korting, maar dat staat vaak niet in verhouding tot de verkapte recla me", aldus de heer Schmitz. Tevens kan advies worden uitgebracht bij het organiseren van een sportdag, trainingsuren of recreatie-sport-uren. De heer Schmitz denkt hierbij aan particuliere groepen zoals bijvoorbeeld personeelsverenigingen. Schmitz: „Steeds meer zaken en bedrijven gaan voor hun medewerkers iets in de re creatieve sfeer organiseren. Vaak ge beurt dit dan door iemand van het personeel, die op het gebied van de sportbeoefening vaak een leek is. Ook hier wil het adviesbureau bijstaan. Bij de hele opzet van het sport-advies bureau „Krimpen" is de heer Schmitz, die wordt bijgestaan door enkele colle ga's, afhankelijk van de informatie die door de sportverenigingen en andere instellingen wordt verstrekt. Jammer is het echter dat dit initiatief van som mige kanten nog niet dat begrip ont moet wat het nodig heeft en verdient. „Sommige bonden en verenigingen blijken hun eigen organisatie zo per fect te vinden dat zij het niet nodig vinden om een andere informatie te verstrekken", vertelt de heer Schmitz. Filmvoorstellingen VLAARDINGEN - Zaterdag 20 no vember bezoekt Sint Nicolaas de jeugdvoorstellingen van de Fico. In gebouw Triangel zijn drie voorstel lingen: 10.30, 13.30 en 16.00 uur. In de aula van het Groen van Prinsterer- lyceum is er om 14.00 uur een voor stelling. Zaterdag 14 december „Onzichtbare Johnny", in de Aula van het Groen van Prinstererlyceum, aanvang 15.00 uur en om 10 en 13.30 uur in de Ichtuskerk. Zaterdag 11 januari „De rover met de gele schoenen", om 15.Q0 uur in het Groen van Prinstererlyceum en om 10 en 13.30 uur in de Ichtuskerk. SCHIEDAM - AKTIE MOEDERS VOOR MOEDERS: mevr. Verkaik- Mennen, Diepenbrockstraat 8, Schie dam, tel. 702646. E.H.B.O. weekenddiensten van vrijdag avond 22.30 uur tot maandagochtend 7.30 uur Gemeente Ziekenhuis, Burg. Knappertlaan 25, tel. 269126. HUM ANITAS: spreekuren woensdag middag van 14 tot 15 uur in het Bejaardencentrum Thurlede, Nieuwe Damlaan 759, tel. 707044. HARMONIE: Donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 november van 10 tot 22 uur Pluimveetentoonstelling, org. Vlaardingse Pluimvee- en Konij nen liefhfebbers Vereniging. STADSGEHOORZAAL: Stadsgehoor zaal 20.15 uur „Glazen Speelgoed" door de Koninklijke Nederl. Schouw burg Antwerpen-V.K.C. voorstelling, vrijdag uitvoering van Toneelgroep „Lyts Bigjin". DE KOMPONIST: vrijdag 20.30 uur Sinterklaas-Bingo, zaterdag 14 uur Sin- ZOLDERTHEATER DE TEER- STOOF: vrijdag 21 uur cabaretgroep sof-O-Klets. Zaterdag 21 uur cabaret groep Sof-O-Klets. ICHTUSKERK: zaterdag 10 uur Vlaar dingse Balet Academie openbare les, Nieuwe kerk, zaterdag 19.30 uur Chr. Harmonie Ver. „Sursum Corda" m.m.v. J. C. Singers. STEDELIJK MUSEUM. In het Stede lijk Museum van Schiedam is een, voorstelling van kindertekeningen, gemaakt n.a.v. Sint Nicolaas-tijd. KERKDIENSTEN Ned. Prot. Bond 9 uur geen dienst, 3 uur afscheidsdienst ds. A.D. Klaassen Grote Kerk 10 uur: ds. M.C. Baart, 17 uur: ds. W.C. Hovius, Ede. Bethelkapel 10 uur: ds. H.J. Groene- wegen. Opstandingskerk 10 uur: ds. D.J. Spa- ling H.Doop. Aula, Pinasplein 10 uur: ds. J. Feune- kes, Capelle aan den IJssel. St. Martinuskerk 9.30 uur: ds. P. Magré. Dorpskerk 10 uur: ds. S. Gerbrandy H.Doop m.m.v. kerkkoor, 19 uur: GEEN DIENST. De Rank 19 uur: jeugddienst. „Een misverstand daarbij is vaak dat ze je als een soort concurrent zien, terwijl ik juist uitsluitend coördinerend wil werken ten aanzien van de aard van de sport, de plaats en tijd van de training en andere voor de aspirant sportbeoe fenaar wetenswaardige zaken". Die ge gevens moet de vereniging verstrekt hebben wil het sport-adviesbureau „de klant" objectief kunnen informeren. Voor de bemiddeling vraagt de heer Schmitz een bepaalde onkostenvergoe ding die afhankelijk is van het uitge bracht advies, maar meer waarde hecht het sport-adviesbureau „Krimpen" aan het propageren van de sport in het algemeen. Het adres van Sport-adviesbureau „Krimpen" is: Andante 38, Krimpen aan den IJssel, tel. 01807- 6477. Voor lopig beperkt het bureau zich tot het Rijnmondgebied. Slaagt het intiatief dan wil de heer Schmitz zich met zijn collega-sportleraren gaan inzetten voor een sport-adviesbureau voor heel Ne derland. Marco van Milaan. Héle coupons voor eenheids prijzen, die wel 60 tot 80% zijn gesnoeid. Wees er als de kippen bij. Per hele coupon nü Rotterdam: WoonWarenHuis. Binnenwegplein/Lijnbaan, 3 n: Winkelcentrum Zuidplein-Gordijnboetiek 'S3 n: woonwinkel Beijerlandselaan n: Winkélcentrum Groot IJsselmonde ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VLISSINGEN/DE LIER J SCHIEDAM Keukenstudio gehouden, waar erg veel Schiedammers „Modern is onlangs verbouwd. Op 9 gebruik van hebben gemaakt Niet november vond de heropening plaats voor niets kan de heer Schaap de en ter gelegenheid hiervan is er van 16 directeur van de keukenstudio blij tot en met 23 november een open huis zijn. Initiatiefcomité Leefbaar Rotterdam: Het Initiatiefcomité Leefbaar Rotterdam heeft een bezwaarschrift opgesteld tegen de aanleg van de metro in Rotterdam-West (respektievelijk het tracé naar Schiedam) en een aantal alternatieven naar voren gebracht. Met betrekking tot de tracé-keuze van de metro-westlijn tussen Marconiplein en de binnenstad van Schiedam, stelt het comité Leefbaar Rotterdam dat er van het rapport een onvoorstelbare fantasie uitstraalt. Het comité stelt: „Indien men was uitgegaan van de hedendaagse Open baar Vervoer-tracés, dan was men tot logischer oplossingen gekomen. Waar om moet zonodig door de oude stads kern van Schiedam een metrolijn aan gelegd worden? Met bovengrondse railverbindingen langs dit oude cen trum waren er geen loopafstanden van betekenis ontstaan. Ook voor Schiedam was ,de tram een soepeler vorm van vervoer geweest, zowel in snelheid als ook het vervoer van huis naar het werk of naar het centrum, in goede verhouding. Rotterdams Franselaan-kwartier komt er wat 'vervoersmogelijkheid betreft slecht af, de laatste tramlijn zou zelfs verdwijnen. De twee noordelijke tracés brengen zelfs aanzienlijke sloop van de huizen mee. Het Marconiplein al niet glorieus in zijn nieuwe uitvoering komt er ook slecht af. Het wordt letterlijk geheel weer overhoop gegooid, terwijl het station, dat naast het politiebureau gedacht is, veel te ver van de Marconi straat verwijderd is." Aldus het comi- EERSTE DEEL Met betrekking tot de metrobouw op het trajekt Eendrachtsplein-Marconi- plein stelt Leéfbaar Rotterdam: „Van Slapen en slapen is twee. Nooit sliep u zo heerlijk als op deze Draka polyaether matras. Deze 14 cm hoge matras (s.g. 30) is aan twee zijden doorgestikt en heeft gebor duurde borders. Kleur: blauw. Normaal betaalt u f 109, - tot f 209,--. Nu koopt u ze tientjes voordeliger, 80x190 cm 90x190 cm f 99,80 120x190 cm f 139,80 130x190 cm f 149,80 140x190 cm f 169,80 140x200 cm f 179,80 de Schiedam se weg verdwijnt al direkt lijn 8. Hoe lijn 6 tijdens de bouwwerk zaamheden een baan kan vinden, is een ander punt. De beschermde bebouwing aan de Havenstraat, tegenover de La- ge-Erfbriig, die door de bouwput enige meters van de gevels gemaakt is, zeer ernstig gevaar loopt, wordt door de metro-bouwers vanzelfsprekend als zeer simpel gezien. Voor drie bouw plaatsen, t.w. Lage-Erfbrug, P. de Hoogbrug en kruising Maastunnel-tra cé, wordt ook alles aan de fantasie overgelaten, uiteindelijk is de wegom- legging aan Blaak en Eendrachtsplein kinderspel. De overlast aan omwonenden, stof als het droog weër is, modder als het nat weer is, daaraan wordt niet gedacht. De heimachine krijgt een mantel aan, dan kan men daar toch genieten van de dieseloliedampen, die tussen de be bouwing blijft hangen. Het resultaat van al dat gesloop en gebouw ten behoeve van de metro is een slechter Openbaar Vervoer, de metro wordt' slecht getraceerd, met grote halte-afstanden, met overstap pen, veel wachten en een stad die aldus is vrijgegeven voor de auto, een levens gevaarlijke racebaan voor de langer op de weg zijnde Openbaar Vervoer passa giers." KNELPUNTEN De maatregelen ter bevordering van het Openbaar Vervoer dienen volgens het comité Leefbaar Rotterdam aller eerst te bestaan uit het opheffen van de knelpunten in het huidige boven grondse openbaarvervoersnet, in het betreffende gebied. Leefbaar Rotter dam heeft voor een aantal knelpunten de volgende alternatieve oplossingen bedacht: Parksluizen bruggen: 1. volledige vrije tram (bus) baan op brug, op- en afritten. Dit te bereiken door enige verbreding van de brug. 2. vooral tijdige staplichtbeinvloeding door de tram zelf, zodat een snelle doorgang verzekerd is. Mathenesserbrug: 1. vrije tram (bus) baan op brug, op- en afritten. Dit te bereiken door enige verbreding van de brug. 2. ook hier vooral tijdige stoplicht- beinvloeding door de tram zelf, zodat de tram (bus) vlot de brug kan passe ren. De Lage Hefbru-g: 1. vrije trambaan óp brug, op- en afritten (ook hier weer te bereiken door enige verbreding van de brug). 2. tijdige stoplichtbeinvloeding door de tram zelf, zodat de tram soepel ën zonder veel hinder zijn weg kan vervol- DOEL De voorgaande voorstellen hebben ten doel: bevordering bovengronds openbaar vervoer. terugdringing van het privé autover keer (op elke brug in elke richting één baan). bevordering fietsverkeer door op elke brug (indien nu nog niet aanwezig) vrijliggende fietspaden aan te brengen, bevordering voetgangersverkeer door op elke brug (indien nu nog niet aanwezig) vrij liggende voetgangers paden van voldoende breedte aan te leggen. door de hiervoorgestelde maatregelen de betreffende 3 bruggen alleen plaat selijk intern wijkverkeer te laten ver werken (met uitzondereing van de brug over de Parksluizen die in het verlengde van de Westzeedijk ligt). ST. NICOLAAS KOSTUUMS KLEDINGVERHUUR ^BROADWAY SCHIED.WEG 10. VLAARDINGEN GEOPEND VAN 9-1 EN VAN 2-8 UUR. ZATERDAG'S 6 UUR. TEL.: 349357 346227. DHS had nog niet veel plezier aan deze competitie beleefd. Vijf punten uit zes wedstrijden waren bepaald geen aanlei ding om opgewekt te zijn. Na de 2-1 winst op Zwijndrecht ziet de toekomst er voor Harry Bouquet en zijn discipe len weer wat zonniger uit. We hebben aansluiting gekregen met de midden moot en dat is natuurlijk erg belang rijk", aldus Bouquet. „Van belang is ook, dat het spel zich in stijgende lijn beweegt. Zoiets geeft de burger toch weer moed. Dat die kentering zo laat komt, vindt zijn oorzaak eigenlijk in de voorbereiding. Doordat veel spelers pas laat met vakantie gingen, kon ik dikwijls niet over de complete selec tie-groep beschikken. Dat wreekt zich dan aan het begin van de competitie, temeer ook omdat je in een nieuwe afdeling komt rpet. veelal onbekende tegenstanders. Juist dan namelijk dient de voorbereiding optimaal te zijn. Nu vindt ik overigens het spelpeil van de eerste klas zeker niet beter dan de tweede klas. Wat wel opvalt is, dat die eerste klassers allemaal wat geraffineer der zijn. Niet speltechnisch, maar fy siek. Het zijn meesters in het uit het spel en de concentratie halen van de tegenstander. Welnu, dat zijn mijn jongens nog niet, maar ze,proberen het wel. Rn dan blijkt dat ze nog te weinig getruct zijn. Ze doen het te openlijk en een gele kaart trekken is voor een scheidsrechter tegenwoordig geen pro bleem meer. Conditioneel kunnen we ons meten met welke ploeg dan ook. Tactisch hoeft het geen probleem te zijn, maar we hebben een achterstand in ervaring en intimidatie, wal toch een wezenlijk onderdeel vormt van het hogere voetbal". Dat werd dan zondagmiddag weer eens door Zwijndrecht bewezen, want hoe wel DHS zeker voor de pauze een groot overwicht had,een ruime voor sprong konden ze niet nemen. „Af gaande op het wedstrijdbeeld zouden we vier doelpunten hebben moeten scoren meent Harry Bouquet. Wan neer je dan ziet, dat je na rust nog in moeilijkheden komt, terwijl je eigen lijk een veel betere ploeg hebt, dan blijkt gewoon, dat je op het punt van de intimidatie nog veel ervaring mist. Niet dat het me bevreest, want we mogen ook niet vergeten, dat koploper HION nog slechts één wedstrijd verlo ren heeft en dat juist tegen ons. Ook pakten we een punt tegen Xerxes en Roodenburg. Daarmee werd aange toond, dat we voor niemand bang hoeven te zijn. Waar het nu op aan komt is praten met de jongens. Ze erop wijzen wat in het veld wel door scheidsrechterlijke beugel kan en wat niet. Maar ja, zodra die jongens in het veld lopen zijn ze het vergeten. Ze zullen het aan de lijve moeten onder vinden. Dat is een proces wat zich moet ontwikkelen en misschien kun nen we na een jaar zeggen, dat ze de eerste klas routine onder de knie heb ben. Routine, dat is op dit moment ons grote probleem. Temeer daar we kwalitatief in de breedte vergeleken met vorig jaar misschien zelfs iets achteruit gegaan zijn. Niettemin houd ik het erop dat we ons zeker in de eerste klas zullen handhaven". Door het spelen van de bekerwedstrij den en de afgelasting van de afdeling Rotterdam kwam er in de stand van ons klassement geen wijziging. - Huispermanent 'n Huispermanent die niet kan kroezen, erbi hoort een speciaal afgestemde shampoo' Complete r cc set JpJ Verkrijgbaar bij: DROGIST EN SPECIAALZAAK importeur van Nederland Inl. tel.: 010-34.31.81 010- 26.82.89 u laat uw autoschade toch niet repareren zonder garantiebewijs? Bpaansq polderH Bokelweg 100 Schiedam Tel. 010 154540 Gekleurd herenondergoed. Meestal behoorlijk aan de prijs, maar tijdens deze aanbieding bijna twee gulden voordeliger dan normaal. Slips en singlets in rood, marine, geel en aqua, maten 4-5-6-7. Nu per stuk

De Havenloods | 1974 | | pagina 3