DE HAVENLOODS 'jjiëëk- Eenrichtingverkeer Kortedijk wordt niet gewijzigd topper 3.95 8 en Win brief aan BHW: "Moeilijkheden vallen mee" HINDERWET i/opku Opiniepeiling over verschuiving koopavond Behandeling begroting dinsdag 3 december 1974 23e jaargang no. 83 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 VLAARDINGEN - De verkeerssituatie, wat betekent het eenrichtingsverkeer op de Kortedijk blijft zoals het is. Dit zeggen B. W. in een brief aan de Bond van Huurders en Woningzoekenden. Tijdens een gesprek namelijk tussen de BHW en een lid van de politie is de omkering van het eenrichtingsverkeer op de Kortedijk bespro ken. Aan de Kortedijk zijn enige bedrijven gevestigd die een regelmatige toevoer van materialen vereisen. Omdat de rijbaanbreedte van de Kortedijk beperkt is komt het wel eens voor dat vrachtwagenchauf feurs hun voertuig iets op het trottoir plaatsen, teneinde het doorgaande verkeer niet te belemmeren. Zonodig wordt hiertegen opgetreden. Daarnaast zijn er enige bewoners die hun personenauto op het trottoir voor hun woning parkeren. Dit gebeurt op e igen grond. In het verleden is hierte gen verbaliserend opgetreden. De be treffende bewoners werden echter door <|e rechter in het gelijk gesteld. Justitieel optreden blijkt dan ook niet mogelijk. De aan de Kortedijk gevestigde bedrij ven trekken vrachtverkeer aan. Er is een aantal bedrijven dat vrij frekwent wordt bevoorraad. Te noemen vallen onder andere een groothandel in dran ken en een bedrijf in bouwmaterialen. Naast het bestemmingsverkeer wordt de Kortedijk ook bereden door enig doorgaand verkeer dat in het centrum moet zijn. Het betreft hier vaak verkeer dat een langere wachttijd bij de verkeerslich teninstallatie nabij de „molen" tracht te ontlopen door in plaats van rechtsaf te slaan rechtdoor te rijden. Ook be treft het wel verkeer dat probeert de verkeerslichten nabij de Korie Hoog straat te ontwijken. Bij een beschouwing van de verkeerssi tuatie op de Kortedijk en omgeving blijkt echter dat handhaving van de huidige regeling de voorkeur verdient. Enkele argumenten hiervoor zijn, dat op vrijdag en op zaterdag het gedeelte van de Hoogstraat, tussen de Korte Hoogstraat en de Afrol, bij wijze van proef voor het rijverkeer afgesloten is. Naar de mening van B. W. voldoet de proefsituatie zo goed dat in de nabije toekomst gestreefd moet wor den naar een vorm van blijvende afslui ting voor het rijverkeer. In een later stadium dient te worden bezien of maatregelen vereist zijn voor het ge deelte van de Hoogstraat tussen de Afrol en de Havenstraat. Het is duide lijk dat de verkeerssituatie op de Kor tedijk hiermee nauw in verband staat. Omkering van het éénrichtingsverkeer vereist aanpassing van de verkeersrege ling in de installatie nabij de molen. Afgezien van het feit dat dit kan leiden tot een langere cyclus bestaat het gevaar dat linksafslaande vrachtauto's komend van de Kortedijk en gaande in de richting van de Westlandseweg, het kruisingsvlak blokkeren wanneer recht- doorgaand verkeer voorrang moet wor den verleend. Dit is een ongewenste situatie. Onderhoud Vrachtauto's die vanaf het Delftseveer linksaf de Kortedijk op willen rijden zullen de bocht naar links, gelet op de structuur van de kruising, nauwelijks of niet kunnen maken. Omdat relatief veel „lang vrachtverkeer" op de Korte dijk moet lossen of laden zal dit aanleiding tot problemen geven. Tot heden slaat weinig verkeer, ko mend van de Delftseveerweg, linksaf het Delftseveer op. Bij omkeren van het éénrichtingsverkeer zal deze bewe ging veel vaker voor gaan komen. Omdat geen voorsorteerruimte op de Delftseveerweg aanwezig is zal dit, wanneer vrije doorgang verleend moet worden aan rechtdoorgaand tegemoet komend verkeer leiden tot blokkering van de toegang tot het politiebureau. Een dergelijke situatie is niet denkbeel dig, omdat de verkeersintensiteit op de Delftseveerweg hoog is. Met name wanneer door de politie met spoed moet worden uitgerukt is de potentiële mogelijkheid van het niet kunnen op rijden van de Delftseveerweg ten ge volge van voorgesorteerde voertuigen pnaanvaardbaar. vanavond in de raad wordt behandeld, dat blijkens de „instructie ambtenaren bouw- en woningtoezicht" de ambte naren van het bouw- en woningtoe zicht de gebreken aan o,a, gebouwen, nadat deze zijn geconstateerd of ter kennis van het bouw- en woningtoe zicht zijn gebracht, moeten onderzoe ken. Met andere woorden, in principe dienen de ambtenaren een gebrek aan een woning in behandeling te nemen, indien dit bij een routine-controle wordt ontdekt, dan wel wanneer door b.v. de bewoner van de woning een klacht daarover wordt ingediend. In verband hiermede wijzen B. W. er op, dat eventuele woningklachten rechtstreeks bij het bouw- en woning toezicht moeten worden opgegeven, indien (je huiseigenaar blijft weigeren deze te verhelpen. Aan de Kortedijk zijn enkele hinder- wetsplichtige bedrijven gevestigd. Zoals onder d reeds werd gesteld, is het gebied, gelegen tussen de Kortedijk en het Buizengat, grotendeels bestemd voor industriële doeleinden. Het be drijf, waarvan de omgeving de meeste overlast ondervindt, is dat van de N. V. Don, in en nabij het pand Kortedijk 33. Dit bedrijf heeft het voornemen om zich te vestigen in een nieuw bouw- pand aan de Marconistraat. Met betrekking tot de klachten over het onderhoud van de woningen zeg gen BB. W. in hun ontwerp brief, die De voortgang van de bouw van dit pand verloopt echter traag, zodat over plaatsing pas aan het eind van dit jaar A of begin volgend jaar verwacht kan Over ast w°rden- Ten aanzien van de overige bedrijven aan de Kortedijk kan worden opge merkt, zijn B. W. weinig of geen klachten bekend. Leraren: SCHIEDAM - De meeste leraren van de Schiedamse Muziekschool zijn het niet eens niet de gang van zaken rond de ruzie tussen de directeur en een leraar. In verschillende publicaties leek het alsof de hele schooi in rep en roer is, maar volgens de leraren is dat een overtrokken beeld. Volgens hen heerst er helemaal niet zo'n grote wanorde als wordt gesuggereerd in de publicaties. In een brief die de leraren geschreven hebben wordt verder het volgende naar voren gebracht. „De directeur kan gewoon belangrijke zaken niet op eigen houtje beslissen; daarvoor moet hij het bestuur inscha kelen. Natuurlijk moet er wel iemand op de school zjjn die de totale verant woording op zich neemt. Dat hij, de heer Bak, er dan eigen meningen op na houdt, is nogal logisch en menselijk. En als er een leerkracht aanwezig is die weigert het opgestelde leerplan na te volgen, is het de plicht van de direc teur de betrokken docent op zijn fouten te wijzen. Dat de directeur daarbij wel eens een fout begaat, valt te betreuren, maar aangetekend dient te worden dat als er eens iets was, de betrokken docent fle zaak in goede harmonie met de heer Bak heeft weten op te lossen". De leraren betreuren de gerezen moei lijkheden met de heer Blonk, een van de leraren die een aanklacht heeft ingediend tegen de directeur van de Muziekschool, en de docenten hopen dan ook dat door de instelling van een onderzoekcommissie de lucht van alle valse getuigenissen gezuiverd wordt. de grootste kollektie, de meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? VAN DER HULST BEHANG Schiedam broersvest 8$ tel. 010-269702 donderdagavond koopavond maandag na 13.00 rotterdam-malhenesserdijk 261a tel. 010-370947 vrijdagavond koopavond geopend Uitslag kleurwedstrijd voor Lickebaert-bos VLAARDINGEN - Voor de herfstva kantie zijn door de Vereniging Vrien den van het Lickebaertbos bijna 8.000 kleurplaten uitgereikt aan de leerlingen Bezwaren tegen hinderwet MAASLAND T >t 6 december kun nen bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van een hinderwetvergun ning aan D.B.M. Constructiebedrijf, Het Ambacht 2, Maasland. Deze on derneming wil een staalbewerkingsbe- drijf exploiteren in een perceel aan de Coldenhovelaan. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens een bijeenkomst op het Maaslandse gemeentehuis op 17 dec. om 10.00 uur. Om later tegen een beschikking in beroep te kunnen gaan moet men deze bijeenkomst gebruikt hebben om zijn of haar bezwaren ingediend te hebben. Niet-inwoners van Maasland kunnen volstaan met schriftelijke bezwaren. van de kleuterscholen en de le en 2e klas van het basisonderwijs in Vlaar- dingen en Maassluis. In november zijn vele duizenden pla ten ingeleverd, in sommige gevallen van hele klassen. De jury heeft 30 tekeningen uitgekozen. De makers van deze tekeningen ontvangen allen een plant en een Lickebaertsticker. Na de actie volgt volgend voorjaar het planten van de eerste bomen voor het Lickebaertbos op de dijk tussen Vlaar- dingen en Maassluis. Op zaterdag 22 maart wordt een boomplantdag geor ganiseerd waar iedereen aan mee kan doen. SCHIEDAM/GOEDKEURINGEN - Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan de volgende besluiten van de Gemeenteraad van Schiedam, waar bij kredieten zijn verleend. - f 445.000,- voor het ophogen van het noordwestelijke gedeelte van de wijk Nieuwland. f 570.000,- voor de definitieve aanleg van de zuidelijke rijbaan van de Horvathweg. MAASSLUIS - Zaterdagmiddag opende de Maassluise wethouder voor sport en recreatie Koos Smit de overdekte tribune van Excelsior M. Hoewel het doorknippen van een lint noodgedwongen door de slechte weersomstandigheden achterwege bleef en de openingshandeling beperkt bleef tot een toespraak in de ontvangsthal van de nabij het terrein gelegen openbare schóól aan het Dennendal, toog het gezelschap na afloop toch nog even naar het bouwwerk, dat geheel in eigen beheer tot stand is gekomen. Uiteraard stak de heer Smit zijn bewondering tegenover Excelsior-voorzitter Piet de Groot niet onder stoelen of banken. Adventconcert in Immanuelkerk Op zaterdag 7 december wordt er in de Immanuelkerk te Rozenburg een ad- ventsconcert gegeven. Medewerking wordt verleend door de organist Jan van Westenbrugge. Verder zal het kos tersechtpaar Heicoop enkele advents- liederen ten géhore brengen. De orga nist speelt werken van Jan Zwart, Bach, Balbastre, Franck en Feike As- ma. Aanvang 20 uur, toegang vrij. De Rijkspostspaarbank heeft met ingang van heden 27 november 1974 opnieuw het rentepercentage voor hypotheken verlaagd. De rente voor normale leningen wordt van 111/4 pet. op'II pet. gebracht, terwijl de rente voor top-hypotheken wordt verlaagd van II 1/2 tot II 1/4 pet. De vorige verla ging dateert van 15 november. De laagste i /TfFN Pfiis voor IK'v-inl I TT! Jcï|«*4 ÏIVRTlW t.m. zaterdag a.s. van 4.95 v. ^jwechteslijteii^i^ VLAARDINGEN - Burgemeester en wethouders hebben besloten ten gerie ve van het publiek meer bundels raads stukken (ingekomen stukken) beschik baar te stellen tijdens raadsvergaderin gen In plaats van 3 exemplaren zullen met ingang van de januari-raad 20 exempla ren worden neergelegd, t.w. 15 exem plaren voor de tribune, en 5 exempla ren voor de bezoekers, die in de trouwzaal zitten. Voorts werd besloten de reservering van plaatsen voor raadsvergaderingen op de publieke tribune af te schaffen, bijzondere gelegenheden uitgezonderd. VLAARDINGEN - De benzine en petroleum-handelmaatschappij B.V. te Amsterdam heeft bij het gemeentebe stuur een aanvrage om vergunning in gevolge de hinderwet ingediend tot het uitbreiden van haar serviccstation voor motorbrandstoffen gelegen aan Rijks weg nr. 20. Voor nadere bijzonderheden, ook wat betreft de procedure bij bezwaarschrif ten en beroep, wordt verwezen naar de officiële aankondiging in de publikatie- kast van het stadhuis of op de afdeling algemene zaken ter secretarie. VLAARDINGEN - In de vergadering van 6 november aanvaardde de raad een motie, ingediend door de heer Jac. van der Linden (KVP) waarin het college gevraagd werd zich te beraden over een aantal mogelijkheden met betrekking tot de openbaarheid van de vergaderingen van B. en W. In het slot van de motie werd het college verzocht hierover mededelin gen te doen op de agenda van de vergadering van 3-4 december. B. en W. stellen nu dat alvorens met concrete plannen bij de raad te komen zij eerst over een en ander met de ambtelijke medewerkers willen over leggen. THEOD. KERSSEN bv. Blokmakersti (W) tel. 25.31.21 Klasse-indeling begraafplaats opgeheven MAASSLUIS - Ook op het gebied van begraven grijpt de nivellering om zich heen. Dit blijkt uit het voorstel van het Maassluise college van B&W 'aan de raad om de bestaande klasse-indeljngen voor de algemene begraafplaats op te heffen. In het vervolg zal er alleen nog sprake zijn van familiegraven en alge mene graven. Nu kent men nog het le klasse graf itt het ronde perk, le klasse niefin het ronde perk, 2e klasse eigen graven, 2e klasse huurgraven en 3e klasse huurgraven. Hiertoe moet de gemeenteraad een wijzing van de verordening beheer be graafplaats goedkeuren. In deze wijzi ging wordt ook rekening gehouden met het plaatsen van een urnenmuur. Voor dit doel zal binnenkort een afzonderlijk voorstel aan de raad wor den toegezonden, waarin om een bouwkrediet voor deze „crematiegra ven" wordt gevraagd. Verder zal door middel van een wijzi ging van de politieverordening de bepa ling verdwijnen dat een lijkkist alleen maar vervoerd mag worden als deze geheel door een rouwkleed bedekt is. Voortaan mogen de nabestaanden hier over zelf beslissen. MAASSLUIS Naar aanleiding van een verzoek van de winkeliersvereniging van het koopcentrum „Koningshoek", om de koopavond voor wat betreft de winkels in Koningshoek van de vrijdag naar de donderdag te verplaatsen, hebben burgemeester en wethouders eerder uitgesproken in principe van oordeel te zijn dat het realiseren van twee verschillende koopavonden in dezelfde gemeente geen aanbeveling verdient. Voordat een beslissing wordt genomen over het al dan niet verschuiven van de koopavond, wordt de middenstand die niet in Koningshoek is gevestigd, in de gelegenheid gesteld door middel van een enquêteformulier zijn mening kenbaar te maken. Verder achten burgemeester en wethouders het zinvol om ook de publieke opinie te peilen over een verschuiving van de koopavond. Daartoe werden op vrijdag 29 en zaterdag 30 november tegelijk met de gemeentelijke kwartaaluitgave „Maas sluis" huis-aan-huis enquêtekaarten verspreid. Deze kaarten dienen vóór 16 december te worden ingeleverd op of gestuurd naar de gemeentesecretarie, Covert van Wijnkade 30. Alle ingevulde enquêteformulieren, zowel die van de middenstand als die van de bevolking, zullen worden toegezonden aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas te Vlaardingen met het verzoek terzake een advies uit te brengen. Minder romslomp bij verbouwingen MAASSLUIS - Inwoners van Sluispol- der-Oost, die hun huizen door middel van een aanbouw aan de achterzijde willen vergroten, zullen hier zo goed MAASLAND - De gemeenteraad van Maasland buigt zich op 17 en 19 december over de begroting voor 1975. In verband daarmee komt de gebruikelijke vergadering op de eerste dinsdag van de maand in december te vervallen. Op 17 dec. worden vanaf half vier eerst de algemene beschou wingen gehouden. Om acht uur 's avonds zullen de overige agendapun ten worden afgewerkt. Op donderdag 19 december wordt de behandeling van de begroting om half acht in de avond hervat met de memorie van antwoord van het college van B W als jeker binnenkort de kans voor krijgen, zonder dat ze te maken krijgen met een oneindige administratieve rompslomp. Volgens het bestaande bestemmings plan voor de wijk is het uitbreiden van woningen niet toegestaan. Er wordt echter gewerkt aan een wijziging van het bestemmingsplan. B. en W. willen de zaak zo regelen dat volstaan kan worden met het nemen van een voor- bereidingsbesluit door de gemeente en ter inzage leggen van de stukken. Als er geen bezwaren worden inge diend hoeven Rijnmond en de pro vincie niet bij de zaak betrokken te worden en kan snel tot het verlenen van een bouwvergunning worden over gegaan. Vanavond zal de gemeenteraad over dit voorstel een beslissing nemen. Bij de gemeente zijn al diverse aanvra-, gen voor het uitbreiden van huizen, o.m. aan de Jan Steenstraat, binnen gekomen. Meer service voor publiek tijdens raadsvergaderin SCHIEDAM De Linkerhoek, het informatiecentrum van de PSP-afdeling Schiedam, heeft weinig belangstelling van het publiek. Volgens de PSP kan de oorzaak gevonden worden in de drempelvrees, of in een onduidelijke propaganda van de doelstellingen. Daarom heeft de PSP besloten vanaf 1 december meer duidelijkheid en open heid te geven. Zo worden er in de toekomst lezingen georganiseerd. Aan deze activiteiten zal meer aandacht worden besteed. De Linkerhoek (Proveniershuis 18) werd een jaar geleden opgericht door de Schiedamse afdeling der PSP. Geïn teresseerden konden daar terecht wan neer zij zich wilden oriënteren op „Links" gebied, bijvoorbeeld door het raadplegen van de daar aanwezige lek- tuur. Al werd ons dokumentatiecen- trum redelijk bezocht, toch was de belangstelling minder dan we gehoopt hadden. SCHIEDAM - Van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek zullen alle vestigin gen, zowel de centrale aan de Lange Haven als de filialen, op vrijdag 27 en zaterdag 28 december a.s. gesloten zijn. Op dinsdag 24 december en dinsdag 31 december a.s. overdag als normaal geopend zijn, doch in de avonduren gesloten zijn. In verband met de uitleningen voor de kerstvakantie worden belanghebbenden ver zocht rekening te houden met deze sluitin- Munt voor kruis actie succes VLAARDINGEN In het voorjaar werden in alle bankkantoren de Munt voor Kruis-bussen geplaatst en de Vlaardingse bevolking werd gevraagd overgebleven buitenlandse munten in deze bussen te deponeren. In november werden de bussen ge leegd, de munten gesorteerd en inge wisseld en de tegenwaarde bleek f962,43 te zijn! Een bedrag, waarde afdeling Vlaardingen van het Neder landse Rode Kruis heel blij mee is! In 1973 was de opbrengst f461,60. In februari zullen de bussen opnieuw op de balies worden neergezet en ook in 1975 zal het Rode Kruis de munten, die men na buitenlandse reizen niet meer kan inwisselen graag in ontvangst nemen. Voorstellen voor december-raad VLAARDINGEN In de vergadering van 26 november hebben burgemeester en wethouders besloten de raad bin nenkort de volgende voorstellen te voorstel tot straatnaamgeving in Holy- Noord; voorstel tot garantie geldlening Park Holy B.V.; voorstel tot afrekening stichtingskos- ten bijzonder kleuteronderwijs 1968/1971; voorstel betreffende de invoering van het gebruik van papieren handdoekjes op dc openbare scholen voor gewoon lager- en voor buitengewoon onder- voorstel vaststellin'g van de urenfactor vakonderwijs voor 1975 voorstel inzake toekenning van voor schotten vakonderwijs 1975 aan de besturen van bijzondere scholen; voorstel inzake herziening van de tarie ven voor een leeskaart van de^emeen- te-bibliotheek; voorstel tot erfpachtsuitgifte van een perceel grond gelegen aan de Anna van Saksenweg aan Bowling Rotterdam N.V. zulks t.b.v. de bouw van een bowlingcentrum met restaurant en bij behorende ruimten; voorstel tot wijziging .van de verorde ning op de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. Lang en slank zijn de glanstricot jur ken voor de komende winter. Het décolleté is V-vormig. Typisch is het Jugendstil effect met de cirkelvormige klokmouwen bij een slank silhouet van synthetische jersey. Voor de man een fraai gesneden velourskostuum in zwart of donker blauw. (Modellen' van C A).

De Havenloods | 1974 | | pagina 1