Werkeloosheid in Rijnmond nauwelijks toegenomen 24* Noord-Ierse kinderen in paasvakantie in Holy „Geen dag, waarop ih met tegenzin werkte" TOG-toernooien in Olympiahal Supportersvereniging voor FC Vlaardingen Raadslid stelt vragen over gaswolk Oxyrane termeulen Comité voor afscheid burgemeester Heusdens Veel ontevreden bewoners in de Slachthuisbuurt termeulen Kinderen leren omgaan met andersdenkenden DE HAVENLOODS, DONDERDAG 12 DECEMBER 1974 50-554 Makelaar De Witte neemt afscheid VLAARDINGEN - Tegelijk met de ingebruikname van de nieuwe kantoorruimte van het make laarskantoor De Witte aan de Schiedamseweg, zal directeur J. J. P. de Witte afscheid van het bedrijf nemen. Zijn taak zal over genomen worden door de heer Van Driel, die 24 jaar geleden als jongste bediende bij hem in dienst trad. In 1947 nam de heer De Witte het huizenbureau van zijn broer over Omdat hij een vertrou wensfunctie wenste te hebben op het gebied van onroerend goed, haalde hij in 1950 zijn makelaars diploma. Vlak na de oorlog genoot de heer De Witte plaatselijke bekendheid door zijn wekelijkse financiële VLAARDINGEN - PVDA-raadslid Jan van Ginniken heeft in een brief aan het College van B. en W. zijn verontrusting geuit over de gaswolk van het bedrijf Oxyrane en de manier waarop het bedrijf gehandeld heeft. De brandweer, aldus Van Ginniken, zag op de bewuste dag dat de vlam bij Oxyrane steeds groter werd. De aangeboden assistentie werd echter geweigerd. Hoewel werd toegege ven dat er een noodstop was, verklaarde men dat de zaak „onder controle" was. Toen echter de brandweer, die de zaak niet vertrouwde, op onderzoek uitging, bleek dat er een grote gaswolk bij het bedrijf hing. Een deskundige herinnerde zich een dergelijk geval dat zich in Frankrijk voorgedaan had, waar het door een gaswolk rijden van een vrachtauto een explosie tengevolge had, die aan 74 mensen het leven kostte. Wat er precies aan de hand is geweest, is alsnog onduidelijk. Toen de brandweer later met politieassistentie het bedrijf binnen wist te komen, was de storing al verholpen. Pas anderhalf uur nadat de gaswolk door de brandweer ontdekt was, meldde het bedrijf zelf de storing aan Rijnmond. Van Ginniken vraagt nu aan B. en W. van Vlaardingen om een bezwaarschrift in te dienen tegen verdere uitbreiding van Oxyrane. Ook wil hij doorlopende controle op alle bedrijven, buiten de bedrijfsveiligheidsdiensten van de bedrijven zelf. Verder wil hij dat de bedrijven verplicht worden storingen direct te melden en het gemeentelijk Milieudraaiboek in de raad ter discussie stellen. beschouwingen in de Vlaardinger Courant. In 1948 werd het bijkantoor aan de Eerste Van Ley den Gaelstraat geves tigd. Een jaar later verhuisde men naar de Oosthavenkade, waar het kantoor 18 jaar gevestigd zou blijven, tot ook deze huisvesting te klein werd en men genoodzaakt was het pand aan de Schiedamseweg in gebruik te nemen, dat inmiddels ook weer uitgebreid is. Twee jaar geleden werd de heer Van Driel tot mededirecteur benoemd. De Witte: „Om als makelaar beëdigd te kunnen worden, moet je zelfstandig werken. Men wil de stand van make laar zo hoog mogelijk houden. Een makelaar moet integer zijn, wij kopen of verkopen niet, maar werken zuiver op provisie basis. Door de ere-code waaraan we gebonden zijn, loopt iede re transactie over ons geweten". Omdat je als makelaar de taxaties altijd zelf moet verrrichten, is het een beroep waardoor je hele leven in beslag wordt genomen. Toch heeft hij daar nooit spijt van gehad. Op het af scheidsdiner heb ik het nog gezegd, er is geen dag geweest, waarop ik met tegenzin naar mijn werk ben gegaan". De achtenzestigjarige de heer de Witte, zal nu tijd hebben voor zijn grote hobby, lezen over Israël. Ook is hij van plan reizen te maken naar dit land en naar Venezuela, waar zijn dochter MAASSLUIS - De Maassluise scholen hebben inmiddels de inschrijfformulieren ontvangen voor het scholierentafeltennistoernooi, dat op vrijdag 27 december in de Olympia-hal wordt gespeeld. Deze formulieren moeten uiterlijk op vrijdag 13 december op het gemeentelijke bureau sportzaken zijn ingeleverd. Tot die datum kunnen ook scholieren, die niet in Maassluis op school gaan of een school bezoeken, die niet benaderd is, zelf inschrijven bij het VVV-kantoor, Zuiddijk 11, bij K.de Roo, Kievitstraat 2 of bij C.v.d.Boogerd, Jan Steenstraat 40. Eveneens op 27 december worden vanaf 18.00 uur tot omstreeks half twaalf in de Olympia-Hal de door TOG georganiseerde Maassluise tafeltenniskampioen schappen gespeeld. Deelname is mogelijk in alle competitieklassen en voor hen, die niet in club- of competitieverband spelen in de zg „recreatie-klasse". Voor de enkelspelen kan men inschrijven in de eigen toernooi-klasse en een klasse hoger, terwijl voor de dubbelspelen slechts inschrijving in één klasse wordt toegestaan. Tot uiterlijk 20 december kan men zich voor deelname aanmelden bij bovenstaande adressen en in de Olympia-hal. De strijd om het Maassluise kampioenschap staat ook open voor inwoners van Maasland en Rozenburg. Zij kunnen zich aanmelden bij M.Jordaan, R.v.Maeslantstraat 17, Maasland en bij P. Kardol, Mauritsstraat 20, Rozenburg. Voor beide evenementen kan men telefonisch inlichtingen inwinnen bij K.de Roo, tel. 01899-16549. Kerstconcert Feike Asma MAASSLUIS- Op zaterdag 21 de cember geeft Feike Asma een con cert op het orgel van de Grote Kerk. Op het programma van dit kerstconcert staat naast samenzang een gedeelte uit de kerstsuite van Jan Zwart. Verder prijken er na men op als Daguin, Bach, Karg- Elert, Guilmant en Vierne. De kerk is geopend vanaf kwart over zeven. De toegangsprijs is met f 1,00 ver hoogd tot f 3,50. f 1,- is bestemd voor het Astma - Fonds. Glansrijk Rimpelloos om je heensluitende glanspullovers, niet meer weg te denken uit het najaarsmodebeeld. Gemaakt van polyester, dus kreukt niet in de was. Verkrijg baar in zwart, beige, bruin, licht groen en bordeauxrood. Maten 36 t/m 42. Van f 13,95 voor MAASSLUIS - Op vrijdag 13 december zal in het wijkgebouw De Komponist, Mo- zartlaan 146 de laatste van drie klaverjas- wedstrijden worden gehouden, aanvang 20.30 uur. Op vrijdag 20 december wordt er een kerst-bingo gehouden, aanvang 20.30 uur. Kerstuitvoering koren Jo Mulder VLAARDINGEN - De kerstuitvoering door de gezamenlijke koren o.l.v. Jo Mulder met aan de vleugel Ria Kor- pershoek zal dit jaar worden uitge voerd op woensdag 18 december om 20.00 uur in de Stadsgehoorzaal. Zoals gebruikelijk wordt deze uitvoe ring weer gegeven onder auspiciën van de plaatselijke afdeling van de Volks bond tegen Drankmisbruik. Voor de pauze zal het meisjes-ensemble „The Christmascarrols" van Benjamin Brit ten zingen, waarna een kerstspel volgt met de tekst van Jo Mulder. Na de pauze zingen de koren een keur van kerstliederen in verschillende talen, waarbij ook de medewerking van het publiek wordt gevraagd. Toegangsbewijzen zijn te verkrijgen bij de koorleden en voorzover voorradig op de dag van de uitvoering van 10.00 tot 13.00 uur aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Kerstconcert in H.Geestkerk VLAARDINGEN- Maandag 16 de cember wordt er in de H. Geestkerk aan de Van Hogendorplaan een kerst concert gegeven. Het gemengd koor Unisono zal het Gloria van Henk Go- vaart uitvoeren en de collage „Toen in die dagen" voor solozang, koorzang, groot orkest en samenzang. Het Vlaardings Begeleidingsorkest zal Focus I en het orgelconcert van Handel uitvoeren. Ook zullen Franse, Engelse en Nederlandse kerstliederen ten gehore worden gebracht. Medewer king verlenen de alt Leonie Lap-Korff, Ineke Hardonk-Keijzer, hobo, Jaap Prins, declamatie en de organist Guus Korpershoek. Ook verleent medewer king de Bazuingroep CJ V onder leiding van Bram Sebel. Het concert begint om 20 uur, toe gangskaarten zijn in de voorverkoop te krijgen bij Casper Fagelstraat 8, Albertine Agneslaan 35, Emmaplein 15 en bij VVV in de Visbank. VLAARDINGEN - Zondag 15 december zal in de Ichtuskerk een adventdienst wor den gehouden, voorbereid door de Open Deur groep. De dienst begint om 10 uur, het thema is „Verblijdt u". Ds. Aris heeft de leiding van deze dienst, medewerking verle nen het Bethlehemkoor en het zusterkoor „Bronova" uit Den Haag. De heer De Witte VLAARDINGEN - De werkloosheidcijfers zijn voor de maand november, in tegenstelling tot de verwachting, praktisch niet geste gen. Bij de vrouwen is het aantal zelfs met 55 gedaald. Bovendien is het aantal langdurig werklozen afgenomen. Ten opzichte van het landelijk gemiddelde is het percentage in het rayon Nieuwe Waterweg Noord, vergeleken met verleden jaar, slechts licht gestegen, namelijk van 1.77 procent tot 1.86 procent bij de mannen en bij de vrouwen van 1.99 procent tot 2.37 procent. De vraag naar metaalbewerkers is ta melijk hoog en bedraagt zelfs de helft van de totale vraag naar mannen. Overige verschillen in de diverse be roepsgroepen zijn niet opvallend. In de handel zijn tien mannen zonder werk en in de overige beroepen veertien. Bij huishoudelijk personeel en minder ge- schikten. Ook is er een daling van aanbod bij mannelijk kantoorpersoneel en minder geschikten, vrouwelijke win- steeg het aanbod voor Concert in Visserijmuseum op cello- en contrabas VLAARDINGEN De Nederlandse solist Amer Bijlsma en de Engelse maar in Nederland werkende contra-bassist Anthony Woodrow zullen op dinsdag 17 december een concert verzorgen in de Muziekkamer van het Visserijmuseum. De combinatie cello-contrabas is niet al te vaak te beluisteren. Het programma vermeld o.a. een duo sonate van de Madrileense componist Luigi Boccherini (1743-1805) en werk van de opera-componist Rossini (1792-18^8) Amer Bijlsma zal ook nog werken voor cello solo ten gehore brengen, o.a. de oudste compositie voor cello-solo uit 1689 gecomponeerd door Dominico Gabriëlli. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar in het Visserijmuseum, telefoon 348722. Het volgende concert in de serie Kamermuziek in de Muziekkamer vindt plaats op maandag 6 januari. Optreden zal dan Fons Jansen als bariton in „Ongewoon Recital", Frans van Dalen, piano. Deze avond is echter al uitverkocht. VLAARDINGEN - Dezer dagen is in het Vlaardingse stadhuis een comité opgericht dat het afscheid van burgemeester mr. J.Heusdens gaat voorbereiden. Als voorzitter van dit comité zal optreden de heer A.G.Kloots, loco-burgemeester van deze gemeente, terwijl de gemeentesecretaris, de heer N.H. Duinkerken, het secretariaat op zich genomen heeft. Verder maken nog 13 personen deel uit van het comité. Uit de gemeenteraad zijn de zes fractievoorzitters, te weten mevr. J.Vermeule-van Dijk en de heren J.Hockx, W.A.Kwakkelstein, M.W.Lensvelt, J.Madern en J.Wijnstok, bereid gevonden toe te treden. Vanuit de burgerij hebben zich de volgende personen bereid verklaard deel uit te maken van het afscheidscomité mr. J.Heusdens, t.w.:mevrouw H.Qualm-Hooger- werf, secretaresse van de Federatie van Vrouwlijke Vrijwillige Hulpverlening, afd. Vlaardingen en de heren G.Dorsman, namens de Industriële Kring voor het Waterweggebied, J.M. den Draak, voorzitter van de Vlaardingse Middenstandscen trale, P. de Goede, voorzitter van het Vlaardingse Comité Nationale Gedenkda gen, A.Hooijmeijer, voorzitter van de Industriële Kring Vlaardingen, B. van Toledo, commissaris van politie en ir. B. Wilton, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden Maas. VLAARDINGEN - Voor de FC Vlaardingen is sinds kort een supportersvereni ging opgericht, die van plan is de spelers bij de uitwedstrijden te begeleiden. Die steun heeft de nieuwe FC hard nodig. Daarom ook doet het .bestuur van FC Vlaardingen een beroep op de Vlaardingers zoveel mogelijk de thuiswedstrijden te bezoeken. „De Spelers knokken voor een goede plaats op de ranglijst, maar hebben het geluk niet aan hun zijde. Echter geruggesteund door een enthousiast publiek worden ook de prestaties beter", aldus het bestuur. De mensen, die al het mogelijke gedaan hebben de nieuw FC van de grond te krijgen hebben zich terdege gerealiseerd dat de eerste jaren van de nieuwe club geen gemakkelijke zullen zijn. Er dient een gezonde financiële basis te worden gevonden, die het bestuur in staat moet stellen de nodige vernieuwingen en reorganisaties door te voeren. Hoewel reeds van verschillende kanten steun is toegezegd en verkregen is alle hulp nog van harte welkom. Diegenen die lid willen worden van de supportersvereniging kunnen zich opgeven bij mej. M.A.Mulder, Melis Stokelaan 60, Vlaardingen, tel.351427. De eerstvol gende thuiswedstrijd vindt plaats op zondag 15 december en wel tegen Heerenveen. Verloofdes en echtgenoten van de bezoekers krijgen gratis toegang (uitgezonderd op de overdekte tribune). Jongelui tot 14 jaar hebben vrije toegang, mits ze voorzien zijn van toeter, bellen of ratels. keibedienden, kantoorpersoneel en overige vrouwelijke beroepen. De terugloop van het aanbodscijfer van schoolverlaters tot en met 18 jaar wordt verheugend genoemd. Bij de jongens daalde dit van 42 tot 29 en bij de meisjes van 51 tot 23. Daartegenover staat echter een forse stijging van de werkloosheid van man nelijke niet-schoolverlaters van 19 t/m 22 jaar, namelijk van 165 tot 202. De totale werkloosheid van de jeugd be draagt 49 jongens en 35 meisjes. Indien men de totale jeugdwerkloos heid bekijkt, blijkt deze bij de mannen verantwoordelijk te zijn voor bijna 30 procent en bij de vrouwen zelfs voor ruim 47 procent van de werkloosheid. Ook hier blijkt dus meer in de percen tages dan in de absolute getallen, dat een deel van de jeugd slachtoffer wordt van de regelingen die in hun belang zijn getroffen. SCHIEDAM - De bewonersvereniging Schiedam-West heeft onlangs een onder zoek gehouden in de Slachthuisbuurt. Aan de bewoners werden vragen gesteld over zowel de woonomgeving als de over de woning zelf. Uit de vragen die betrekking hebben op de woonomgeving kwam ondermeer naar voren dat 60 procent van de bewoners van mening is dat de speelgelegenheid voor hun kinderen beslist onvoldoende is terwijl nog eens ruim 30 procent van de ondervraagden de speelgelegenheid matig vindt. Een veelgehoorde klacht is ook, dat er totaal geen speelgelegenheid is voor de kleinere kinderen. Maar het büjft niet alleen bij klachten over de speelgelegenheid. Er bestaat veel ongenoegen bij de bewoners over de verzakkingen van de stoep en straat, over de straatverlichting, over het ont breken van voldoende telefooncellen en over het verkeer. Zo blijkt dat veel werknemers van Wilton-Feijenoord hun auto parkeren in de Slachthuisbuurt, zodat er voor veel bewoners geen plaatsje meer te vinden is voor hun auto. Ruim 60 procent van de ondervraagden vindt dat het snelverkeer de buurt gebruikt om stoplichten te ontwijken. Een op lossing voor dit probleem wordt door de bewoners gezien. Dit probleem kan volgens de bewoners opgelost worden door drempels aan te leggen in de Poelstraat. Verder blijkt dat de bewo ners vinden dat de plantsoenendienst het onderhoud goed regelt en dat er weinig geluidoverlast is wanneer het vee 's morgens wordt overgeladen. Uit de vragen die op het wonen betrek king hebben kwam naar voren dat ruim 73 procent ontevreden is over de keuken van het huis waar zij in wonen. Ruim 80 procent van de ondervraag den vindt dat het tocht in de huizen. Verder kwamen er tal van kleine man kementen naar voren. Zuidelijk Toneel Globe met Suiker VLAARDINGEN - Op donderdag 19 december komt Zuidelijk Toneel Glo be voor het Vlaardingse Kunstcentrum met Suiker van Hugo Claus in de Stadsgehoorzaal. Suiker speelt zich af in Noord-Frankrijk en geeft een mi lieu-schildering van het leven van Vlaamse seizoenarbeiders, primitieve mensen, levend in een kille atmosfeer en in armzalige omstandigheden. De rolbezetting bestaat uit: Pleuni Touw, Piet Romer, Pieter Lutz, Hugo Metsers, Henk Molenberg, Henk Uter- wijk, Jan Anne Drenth en Jacques Fortuné. Kaarten zijn aan de kassa van de Stadsgehoorzaal verkrijgbaar van 10-1 uur en 's avonds van 7-9 uur. Aanvraag voor hinderwet vergunning VLAARDINGEN - Het Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost", Schiedamseweg 2, heeft een aanvraag om vergunning ingevolge de hinderwet ingediend tot het uitbreiden/wijzigen van haar in richting aan de Koningin Wilhelmina- haven zoz 15, door de aanwezige tank met inhoud van 1300 liter bestemd voor de opslag van vloeibare zuurstof te vervangen door een tank met een inhoud van 4000 liter. Voor nadere bijzonderheden, ook wat betreft de procedure bij bezwaarschrif ten en beroep, wordt verwezen naar de officiële aankondiging in de publikatie- kast van het stadhuis of op de afdeüng algemene zaken ter secretarie Het hele gezin heeft iets aan deze kombinatiedroger, die zowel een krulspelden-kapsel droogt als kort haar in model föhnt. Het snoer is 320 cm lang zodat u tijdens het drogen meer bewegingsvrijheid heeft. Met 5- standenschakelaar en beveiliging. Maximaal 350J/Vatt Van f 49,95 vi VLAARDINGEN - In Holy is de werkgroep „Hulp Noord Ierland", die zich ten doel stelt om 40 kinderen vanuit N.Ierland in de Paasvakantie naar Nederland te brengen. In Nederland is men daar nu zo'n 4 jaar mee bezig, totaal hebben 1700 kinderen al kunnen genieten van een zorgeloze vakantie. Een belangrijk doel daarbjj is voor de werkgroep om de kinderen te leren omgaan met mensen die een andere geloofsovertuiging hebben en daardoor de angst en haatgevoelens weg te nemen. Iedere groep bestaat uit een gelijk aantal katholieken en protestanten van 12 tot 18 jaar, die overdag gezamenlijk een programma volgen. STANP zaken is*6K; HUIP NOöRO - lERlAND I vlaardingem Werkgroep „Hulp Noord Ierland" De gevolgen van deze experimenten zijn duidelijk meetbaar; zeker 50 pro cent van de kinderen die naar Neder land kwamen gebruikte tranquillizers, nog geen twee procent deed dat bü terugkeer naar Ierland en een jaar later bleek slechts 7 procent de middelen weer te gebruiken. Er kwamen groepen kinderen naar Nederland, waarvan 50 procent in zijn bed plaste, slechts enkelen deden dat nog bij terugkeer in Ierland en maar 10 procent zakte terug naar zijn oude gewoonte. Ook de mentaliteitsverandering is zichtbaar. Meer dan 30 procent van de kinderen onderhoudt blijvend kontakt met elkaar, al dan niet met steun van de ouders. Volgens de Ieren zelf treedt minder geweld op in de wijken van De kinderen en leiding worden in Noord-Ierland onder supervisie van de Stichting Hulp N.Ierland geselecteerd. Om de effectiviteit van de hulpverle ning ook op langere termijn zoveel mogelijk te waarborgen, wordt ge werkt via jeugd-, sociaal- en maat schappelijk werkers die ook, voorzover mogelijk, meegaan als leiding naar Nederland. Daarnaast wordt een selec tie gemaakt op basis van een punten schaal, waardoor de meest behoeftigen het eerst in aanmerking komen. De kinderen slapen bij gastgezinnen en zijn overdag zoveel mogelijk bij elkaar. Gezinnen Na de oproep voor gastgezinnen heb ben 52 gezinnen zich opgegeven, daar zijn er enkele bij van buiten de wijk Holy en zelfs vanuit Maassluis. Om zuiver praktische redenen genieten ge zinnen uit Holy de voorkeur, omdat de kinderen namelijk gebracht en gehaald moeten worden. Begin januari wordt er een voorlichtingsavond gehouden voor de gastgezinnen waarop iemand komt van de landelijke stichting. De gezinnen, die zich hebben opgegeven krijgen hierover nog persoonlijk be richt. Na deze avond geeft men zich pas definitief op als gastgezin. De werkgroep, die uit 25 leden be staat, heeft vorige week een fancy fair gehouden, die f1600,- opbracht. Op 20, 21 en 22 januari zal men een collecte houden, er komen bingo-avon den, disco-avonden en er is een avond van de Pub in de Heipaal. Bij CRM is een subsidie aangevraagd voor vrijwilli gerswerk. Naar 125 Vlaardingse bedrij ven heeft men bovendien een brief gestuurd met het verzoek een kind financieel te adopteren, verschillende bedrijven hebben hieraan gehoor gege ven. Momenteel heeft men een bedrag van f 5.550,- dat aangegeven wordt door de „thermometer", die men buiten de Heipaal heeft gehangen. Het totaal benodigde bedrag is f 30.000,-. Bij dragen kan men sturen op nr. 709 van de Algemene Bank Nederland, ten gunste van rekening nr. 5069740721. In het comité van aanbeveling zijn o.a. burgemeester Heusdens en wethouder Rien Bovenberg vertegenwoordigd.

De Havenloods | 1974 | | pagina 11