mn Noletziekenhuis heeft open huis KUNSTGEBITTEN \e in beleids wWMw> mm-' Koemarkt Weinig concreets Kerstsfeer Meubelfabriek Oisterwijk BANKSTELLEN 795— 95— Nieuwe vleugel gereed Programma K.N.N.V. "UITLATEN "1 Jeugddienst SLAAPKAMERS RECEPTIE-ALBUMS VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 donderdag 12 december 1974 23e jaargang no. 86 SCHIEDAM SCHIEDAM- Na de begroting heeft de gemeente Schiedam dan ook de beleidsnota uitgegeven. Deze nota dient om meer achtergrondinformatie te verschaffen over hqt beleid dat de komende vier jaar gevolgd gaat worden. In deze nota heeft iedere betrokken persoon zijn of haar gedachten op papier gezet. Het gaat hier om burgemeester Lems, en de wethouders Van der Wilk, Zijdeveld, Visbeen-Stroman, Bolmers en Collé. De burgemeester heeft onder meer als taak, de vertegenwoordiging te dragen voor algemene- en bestuurlijke zaken, de politie en de brandweer. Daarnaast zijn er ook nog enkele andere taken zoals woningtoewijzing en woningverordening. Over het onderwerp politie wordt geschreven, dat getracht zal worden het verloop (nu ongeveer 10 mensen per jaar) terug te dringen en dat het goed zou zijn reeds nu te denken over een goed geoutilleerd bij-bureau in Schiedam-Noord. Een van de taken voor wethouder Hans van der Wilk is de zorg voor de wèlzijnsaangelegenheden. Dit is een taak die nog niet veel aandacht gekre gen heeft, maar waar wel grote behoef te aan is. Wil het beleid van het welzijn lukken, dan zal een van de belangrijk ste punten moeten zijn: een goede communicatie tussen de bevolking en de verschillende instanties, waartoe ook de gemeente behoort. Dit houdt in dat er, voor wat Schiedam betreft, Clara Visbeen,...weinig sport. f: Hans van der Wilk, welzijnswethouder Was de begroting, die enkele we ken geleden werd uitgebracht een slecht leesbaar stuk, de aanbie dingsnota is voor iedereen duide lijk en leesbaar. Het is alleen jam mer, dat er erg weinig concreets in te lezen staat. Veel opmerkingen zijn oppervlakking en ook zijn veel onderwerpen nog in studie. Er wordt vaak verwezen naar rappor ten die nog uitgebracht moeten worden. Verder is het ook opvallend dat op het gebied van het milieu weinig concreets te lezen valt. Men heeft het over een periode van inventari satie, met een duidelijke onder toon dat men het jammer vindt, dat er weinig meer te doen valt dan het optekenen van bepaalde mi lieuzaken. „Dit komt doordat het milieubesef pas sinds kort aanwe zig is, waardoor het voeren van een duidelijk milieubeleid vanuit de gemeente moeilijk te realiseren valt door de grote versnippering van de aanpak momenteel", aldus het col- Een ander onderwerp waar weinig over geschreven wordt, is de afde ling sport. Een tak van ontspan ning, waar veel Nederlanders hun vrije tijd in stoppen. Slechts enkele regels, met als kern het versterken \et contact tussen de gemeen te en de sportverenigingen en de vorming van een sportraad. Alsof dit het enige is waar de Schiedamse sportwerèld behoefte aan heeft. J. v.d. V. SCHIEDAM HULDIGING - Morgenavond om acht uur is er in gebouw Arcade een huldigingsavond van de Industriebond N.K.V.-afdeling Schiedam. De heer J. Bosch, de voorzitter, zal de jubilarissen toespreken. Boutique Pour Hommes POO-POO Hoogttr.60,Schiedam omgeschakeld dient te worden van een eenzijdig gericht voorlichtingsverkeer naar een echt communicatieverkeer. Met betrekking tot de communicatie wordt er thans een nota voorbereid, die als uitgangspunt gaat dienen om metgrote groepen van de Schiedanse bevolking te discussiëren over het hoe en wat van communicatie binnen de gemeente. Wethouder van der Wilk heeft in de afgelopen maanden al laten zien dat hij actief wil zijn Wethouder Van der Wilk heeft in de afgelopen maanden al laten zien dat hij actief wil zijn bezoeken gebracht aan verschillende delen van Schiedam om zich op de hoogte te stellen van wat er leeft in de wijken. Verder zal de gemeente het aanstellen van opbouwwerkers stimuleren en in middels zijn er stappen genomen om de opbouwconsulent voor stadsver nieuwing aan te trekken, en inmiddels zijn er stappen genomen om de op bouwconsulent voor stadsvernieuwing aan te trekken. Inzicht projekten in de sector ruimtelijke or dening voort te gaan, zal bezinning en overleg moeten plaatsvinden. De in snel tempo veranderende maatschap- pij-opvattingen maken een voortdu rend toetsen van bestaande plannen en meningen noodzakelijk. Een stadsbe stuur zou een slecht beleid voeren, wanneer deze toetsing achterwege bleef. Bij bezinning en overleg zullen de raadscommissies een grote rol spe len". Zo zal er een discussie komen over de verdere uitbouw van Schiedam in noordelijke richting, en het is moge lijk dat het totale structuurplan aan de orde wordt gesteld. Binnenstad Wat betreft de binnenstad is het colle ge van mening dat hier de stadsontwik keling de meeste aandacht zal vragen. Over de bezwaarschriften-procedure zegt het college: „Het negeren van bezwaarschriften, waarop van commer ciële zijde al of niet verkapt wordt aangedrongen, zou de beginselen van onze rechtsstaat wezenlijk schaden." Het college is niet van mening, dat eindeloos moet worden afgewacht, maar dat geprobeerd moet worden de vaart erin te houden. Het bewoonbaar maken van de binnenstad dient name lijk voorrang te krijgen. Bij de realise ring zal gebruik gemaakt worden van ervaringen van andere steden, ook wat betreft de vernieuwbouw. Ook zal getracht worden een goed inzicht te krijgen over de behoefte op zowel korte als lange termijn aan specifiieke woonvoorzie ningen in Schiedam. Het gaat hier onder meer om gezinsvervangende ter mijn aan specifieke woonvoorzienin gen in Schiedam. Het gaat hier onder meer om gezinsvervangende voor be jaarden. Maar naast voorzieningen op het gebied van het wonen zullen ook andere voorzieningen op hun toe komstwaarde en bereikbaarheid be schouwd dienen te worden. Zo zal ook aandacht besteed moeten worden aan plaatselijke voorzieningen die ook een regionaal karakter hebben. Een goed voorbeeld hiervan is het voormalige Wenneker pand. In dit pand wordt binnen afzienbare tijd de sociale werkplaats van Schiedam on dergebracht. Deze nieuwe werkplaats biedt veel meer ruimte dan de oude zodat er ook mensen kunnen komen werken die buiten Schiedam wonen. Zo moet ook het nieuwe woonwagen centrum gezien worden.' Dit jaar zal er namelijk ten aanzien van het woonwa gencentrum een gemeenschappelijke regeling tot stand komen voor de regio Westland. In het kader van deze rege ling is het gemeenschapsgebouw gerea liseerd. Een ander punt dat in de komende vier jaar aan de orde komt is een onder zoek naar het aantal bijstandscliënten. Het blijkt namelijk dat er in Schiedam relatief veel mensen zijn die leven van de bijstand. De uitslag van het onder zoek zal beslissend zijn voor de maat regelen die genomen moeten worden om hier paal en perk aan te stellen. Sta dsontwikkeling Over stadsontwikkeling staat te lezen: „Alvorens met de uitvoering van grote de grootste kollektie, meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? ^"AN VAN DER HULST BEHANG sChiedam - broersvest 85 rotterdam mathenesserdijk 261 a tel. 010-269702 tel. 010-370947 donderdagavond koopavond vrijdagavond koopavond maandag na 13.00 uur geopend Wethouder Eef Collé is belast met de post Sociale Zaken en Volksgezond heid. Over de volksgezondheid is be kend, dat vooral de laatste tijd gedacht en gesproken wordt over een regionali sering van de gezondheidszorg. Deze regionalisering wordt o.a. gekenmerkt door het samengaan van de plaatselijke G.G.D.'s. Deze eenwording hangt sterk af van de te vormen gewesten. Voor uitlopend op deze vorming zijn er nu al nauwe contacten met de G.G.D. van Vlaardingen. Momenteel is er een werkgroep aan het onderzoeken, in welke mate de twee G.G.D.'s samen kunnen gaan werken. In de loop van 1975 kan een gezondheidscentrum ge realiseerd worden. „Door de oprichting van de Stichting Maatschappelijk Werk is een belangrij ke voorwaarde gerealiseerd voor het uitdiepen van de maatschappelijke dienstverlening. Met de Stichting Ge zinsverzorging en de Kruisraad, de overkoepeling van de instellingen voor maa tschappelijke gezo ndheidszorg, kan ter plaatse de hulpverlening beter gecoördineerd worden. "De wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid is van mening, dat in de komende vier jaar een onderzoek moet worden inge steld naar de presentatie, bereikbaar heid en verbetering van de maatschap pelijke dienstverlening. Gedacht wordt hierbij aan gezamenlijke spreekuren. (vrije t°e® tafels stoelen TV-kasten bankstellen slaapkamer wandkasten dekenkisten Toonzaal: Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116 (langs het water) tel. 01891-4670. Ma t/m za 9-18 uur. Vrijdagavond tot 21 uur. Uw kopje koffie staat klaar. met 5 jaar garantie op binnenwerk ormale prijs f 1350.- ;{in Rotterdam, Industriegebouv Oostzeedijk 234, Bleiswijk, Hoef weg 129. Geopend dinsdag t/m zaterdag 10-17 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur SCHIEDAM - Nog maar een kleine twee weken en het is weer kerstmis. In de etalages is niet meer te zien dat het enkele dagen geleden Sint Nicolaas was en de meeste winkeliers hebben hun voorbereidingen voor het naderende kerstfeest al getroffen. Groene takken en zilveren ballen worden aangesleept en menige huisvrouw is al op zoek naar een mooie kerstboom. Dat zal dit jaar wel moeilijker worden, want het blijkt dat de aanvoer dit jaar kleiner is ars andere jaren, terwijl ook de prijzen niet mis zullen zijn. De meeste van deze bomen komen uit de Ardennen, waar speciale gebieden zijn, die bomen leveren voor de Nederlandse gezinnen. Maar er is ook nog een ander land, dat veel hout levert: Noorwegen. Ieder jaar komt er een grote boom (ongeveer 11 meter) naar Schiedam en wordt geplaatst op de Koemarkt. Deze boom wordt aangeboden door Sandvik Staal b.v. Het is een van de 74 dochteron dernemingen van het Noorse moederconcern en er worden onder meer handgereedschappen geproduceerd. Maandagavond heeft burge meester A. Lense de lampjes van de grote boom ontstoken. Een symbolische daad om aan te geven dat het weer bijna kerstmis is. Antiekbeurs SCHIEDAM - Morgen start in de Lijnbaanhallen in Vlaardingen een gro te antiek- en curiosabeurs. Deze beurs wordt verder ook nog gehouden op zaterdag 14 en zondag 15 december. De openingstijden voor vrijdag zijn: van 18 tot 22 uur, voor zaterdag van 10 tot 18 uur en voor zondag van 12 tot 18 uur. Er zijn ongeveer 40 standhouders uit geheel Nederland aanwezig. Te koop zijn o.m. oude tegels, klokken, schilde rijen, tin, koper, oosterse tapijten, I goud en zilver. 1 SCHIEDAM/MARKT - De vrijdag-markt van 27 december zal in verband met de geringe belangstelling van de marktkooplie den en mede in verband met de geringe publieke belangstelling, geen doorgang vin- WINTERSPORT OOSTENRIJK per vliegtuig. Lermoos/Hotel Tyrol 15 dagen 646.-; 8 dagen 438.- Kirchberg/Hotel Alexander 15 dagen 728.-; 8 dagen 509.- Bad Gastei n/Hotel Moser 15 dagen 724.-; 8 dagen 515.- Zell Am See/Grandhotel 15 dagen 856.-; 8 dagen 583.- Luchthavenbelasting 22.- p.p. Vertrek elke zondag, dus 6- daagse ski kursus (normaal maandag t/m zaterdag) moge lijk. Inlichtingen: STER/reizen b.v. v. Baerlestraat 103 - 105, Vlaardingen. Tel. 010-349444 en Bella Costa, Botersloot 44, Rotterdam. Tel. 010-142044. VERSCHIJNINGSDAGEN ROND KERST EN NIEUWJAAR In verband met de komende feest dagen zullen de uitgaven van De Havenloods als volgt verschijnen: Uitgave'd.d. 24 december 1974 verschijnt op maandag 23 decem ber; 26 december 1974 verschijnt niet; 31 december 1974 verschijnt op maandag 30 december; 2 ja nuari 1975 verschijnt niet. De uiterste inlevertijden van adver tenties voor deze uitgaven zijn als volgt vastgesteld: Uitgave d.d. 23 december 1974: 19 december 19.00 uur; 30 decem ber 1974: 24 december 15.00 uur. Onze kantoren zullen op 24 de cember 1974 na 16.00 uur en op 31 december na 13.00 uur gesloten SCHIEDAM - Onlangs is de nieuwe vleugel van het Noletziekenhuis gereed gekomen. Ter gelegenheid hiervan is er vandaag en morgen een „open huis" voor alle belangstellenden. Nog niet alle werkzaamheden zijn afgerond, maar de volgende week zullen de patiënten naar de nieuwe afdeling verhuizen. Het gereedkomen van deze vleugel is de vijfde fase van het saneringsplan dat in 1955 is begonnen met de bouw van het bestaande beddenhuis aan de Stadhouderslaan. SCHIEDAM Morgenavond is er een dia-avond voor de leden van de Konin klijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging, afdeling Schiedam/Vlaar- dingen. De dia's die vertoond worden gaan over het eiland Texel. De avond begint om 8 uur en wordt gehouden in het ontmoetingscentrum ,,'t Nieuwe- lant", Goudsesingel 87a in Vlaardin gen. Overmorgen is er voor de leden van de vereniging een excursie naar de omge ving van Stellendam op Goeree o.l.v. de heer Dijkerman. Men kan zich telefonisch melden bij de leider, tele- REPARATIES 1-ste klas werk 20-karaats GOUDEN KROON f25.- U kunt er op wachten INSTITUUT DENTILIA HOOGSTRAAT 40, ROTTERDAM TELEFOON (010) 126010 Te bereiken met trams 1, 3 en 9 en buslijnen 32.34.39 en 49. SERVICE Noordsingel 91-93 010-242075 Brode Hillodijk 97 010-856443 foon 707505. Het vertrek is gesteld op half negen vanaf het station Vlaardin- gen-Oost. SCHIEDAM - Zondag 15 december zal er om 17 uur in de Opstandingskerk aan de Burg. Honnerlage Gretelaan hoek P.J. Troelstralaan weer een jeugd dienst worden gehouden. Het onder werp in deze dienst zal zijn "naasten liefde" waarbij zal worden uitgegaan van de Bijbelgedeeltes Jesaja 53: 1-7 en Mattheus 5: 38-48. Ds. S. Tijmstra gaat in deze dienst voor, terwijl het Hervormde Jeugdkoor „The Young Voices" uit Schiedam o.l.v. Hans de Kruijf medewerking zal verlenen. Na de jeugddienst is er voor iedereen in de benedenzaal een kopje koffie. PASSAGE 7 SCHIEDAM Door de nieuwe vleugel zal het aantal bedden niet toenemen, iets dat ook niet nodig is, vooral wanneer men weet dat er momenteel onderzocht wordt of er geen bepaalde mate van samenwer king mogelijk is tussen de twee Schie damse ziekenhuizen, omdat blijkt dat veel bedden lange tijd leeg staan. Er is naar gestreefd om de nieuwe vleugel niet alleen in medisch opzicht zo goed mogelijk te bouwen, maar ook is veel aandacht besteed aan de sfeer en de moderne werkwijze wat betreft de verpleging van de patiënten. Hartbewaking In de nieuwe vleugel is o.m. de inten sive care afdeling ondergebracht. Deze afdeling zorgt voor de hartbewaking en is uiterst modern. Vanuit het buiten land komen er zelfs specialisten kijken hoe een en ander werkt. Ook is er de kraamafdeling ondergebracht. Op de verpleegafdelingen is veel met kleur en materiaal (baksteen, formica, tegels,) gewerkt, zo veel mogelijk is getracht de bekende ziekenhuissfeer te vermijden. Voor de patiënten is er een zuster-oproep installatie, per verdie ping werkend, van een geheel nieuw type, met keuze uit 4 radio-program- ma's, mogelijkheid van een individuele T.V.-aansluiting en mogelijkheid voor telefoon-aansluiting. Voor familie en a.s. vaders zijn overnachtingskamers Onherkenbaar Op de begane grond, waar directie, staf en vergader-ruimten zijn, is de hal onherkenbaar veranderd. Het is veel groter geworden, heeft een winkel, een koffiebar, veel zithoekjes en in de toekomst een kinder-crèche voor het bezoek. Er is een intrigerend kunst werk; objecten door de Rotterdamse kunstenaar Gust Romein. De opzet van de hal is dat het gaat functioneren als gezelligheids- en ontmoetingscen trum vóór oplopende patiënten, be zoek en medewerkers van het zieken huis. Door deze nieuwbouw is het Noletzie kenhuis eindelijk voltooid en, wat deze vleugel betreft, weer bij de tijd. De bedoeling is in de nabije toekomst de oudere verpleegafdelingen op overeen komstige wijze te renoveren. I De nieuwe vleugel van het Noletziekenhuis.

De Havenloods | 1974 | | pagina 1