Noletziekenhuis trots op nieuwe vleugel -kalkarcomité voert actie in centrum CJV op zoek naar vrijwilligers Kerstavond Andere naam voor afdeling bevolking Werkgroep VOP wordt vereniging dinsdag 17 december 1974 23e jaargang no. 87 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 f WINTERSPORT j OOSTENRIJK per vliegtuig. Lermoos/Hotel Tyrol 15 dagen 646.-; 8 dagen 438.- Kirchberg/Hotel Alexander 15 dagen 728.-; 8 dagen 509. Bad Gastein/Hotel Moser 15 dagen 724.-; 8 dagen 515. Zell Am See/Grandhotel 15 dagen 856.-; 8 dagen 583.- Luchthavenbelasting 22.-- p.p. Vertrek elke zondag, dus 6- daagse ski kursus (normaal maandag t/m zaterdag) moge lijk. Inlichtingen: STER/reizen b.v. v. Baerlestraat 103 - 105, Vlaardingen. Tel. 010-349444 en Bella Costa, Botersloot 44, Rotterdam. Tel. 010-142044. SCHIEDAM Op woensdag IS de cember organiseert de Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, afdeling Schiedam-centrum, een kerstavond die gehouden wordt in het gebouw Chris telijke Sociale Belangen aan de Lange Haven. Er bestaat de mogelijkheid dat de leden deelnemen aan een maaltijd. Zij moeten dan wel om kwart voor zeven in gebouw aan de Lange Haven zijn. De leden die niet aan deze maaltijd deelnemen kunnen in het gebouw te recht vanaf kwart over acht. Dan wordt er namelijk een kerstliturgie gehouden. MAASSLUIS - Zaterdag bezocht de kerstman hel winkelcentrum Koningshoek. Hij werd vergezeld van een Schotse doedelzakband, een groep ruiters in oud-Engels costuum en leden van de scoutinggroep uit Maassluis. De kerstman zelf zat in een arreslede en werd getrokken door twee paarden. De stoet startte op de dr. Jan Schoutenlaan, ging vervolgens via de Lijsterlaan, Uiverlaan naar het winkelcentrum. De belangrijke gast werd daar verwelkomd door een winkeliersdelegatie. Aan het einde van zijn tocht deelde de kerstman presentjes uit in het bejaardencentrum „De Schutsluis". Ontmoetingscentrum tijdelijk gesloten VLAARDINGEN - Het ontmoetings centrum „West" is van zaterdag 21 december tot maandag 6 januari geslo ten. In de dagen rond kerst en nieuw jaar gaan de medewerkers inventaris opmaken, kasten opruimen en de boe ken afsluiten. Donderdag 19 december is voor de laatste maal het prijsklaverjassen. Tevens vindt dan de prijsuitreiking van de competitie plaats. Op maandag 23 december gaat alleen de laatste les van het bloemschikken door. Volkskerstzang in Immanuelkerk MAASSLUIS - Ook dit jaar wordt er in Maassluis een volkskerstzang georga niseerd. Zondag 22 december om 19.00 uur wordt deze gehouden in de Immanuelkerk, aan dit gebeuren zal muzikaal medewerking verleend wor den door het Maassluis' Jongerenkoor o.l.v. Henry Blackmon, terwijl het geheel begeleid zal worden door orga nist Koos Bons. De volkskerstzang, waarbij de toegang vrij zal zijn, zal slechts vijf kwartier duren. Bureau raadsman tijdelijk gesloten VLAARDINGEN - In verband met werkachterstanden is het bureau van de burgerraadsman enige weken geslo ten. In de weken van 9 december t/m 1 januari zal de burgerraadsman, Hans Vrijhof, geen spreekuren houden en zal het niet mogelijk zijn met hem een afspraak te maken. Wel kan het publiek zich schriftelijk wenden tot het instituut, hoewel de beantwoording van deze brieven waar schijnlijk pas in de maand januari 1975 zal plaats kunnen vinden. Op de tijden, dat de burgerraadsman normaal spreekuur houdt aan de Oost- havenkade 31, t.w. op ftiaandag van 2-4 uur en op donderdag van 9-12 uur, zal de heer John Lemmer, die momen teel als stagiaire werkzaam is bij het instituut, aanwezig zijn om in noodge vallen de bezoekers te woord te staan. De heer Lemmer zal geen zaken in behandeling nemen, maar trachten be zoekers zo snel en goed mogelijk te verwijzen naar de meest aangewezen personen en instellingen. MAASSLUIS Ruim een week voor de kerstdagen wordt ook in Maassluis moeite gedaan om de Stad in kerst- stemming te brengen. De gemeente plaatste op en vijftal punten eert metershoge kerstboom, waarvan de lampjes als het donker wordt, branden. Als kerstboom moet je wel van goede huize komen wil je een beetje opvallen tussen de hoge flats in de Westwijk. Deze doet in elk geval aardig zijn best. VLAARDINGEN - Op 17 december houdt de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen haar kerstmiddag in de Harmonie. Mevrouw M. A. van den Boogert-Selhorst zal een lezing houden over „De levensovertui ging van de Christelijke Kerken in de Sow- jet-Unie".. Het zangkoor verleent mede werking. De bijeenkomst begint om 14 uur. SCHIEDAM Gedurende het afgelopen weekend hebben veel Schiedammers gebruik gemaakt van de mogelijkheid e?nS een kijkje te nemen in de nieuwe vleugel van het Noletziekenhuis. De direk.tie heeft de buurtbewoners d.m.v. een schrijven op de hoogte gesteld van de open dag. „Wij vonden dat we dit moesten doen na al de overlast die wij de buurt bezorgd hebben met de verbouwing", aldus de heer Vlootman van het Noletziekenhuis. Met de afronding van deze nieuwe vleugel is er voor het Noletziekenhuis een belangrijke afdeling bijgekomen. Bij veel verbouwingen gaat het om de uitbreiding van het aantal bedden, maar in dit geval niet. In hoofdzaak ging het om de uitbreiding en aanpassing van afdelingen waar veel met technische apparatuur wordt gewerkt. De belangrijke afdeling is de intensive care. Hief staan vier bedden voor patiënten die een hartinfarct hebben. De patiënten worden op de meest moderne wijze behandeld, maar ook wordt niet vergeten, dat het mensen zijn. Dat is vaak een punt dat over het hoofd wordt gezien. De patiënten worden omringd door veel moderne, maar voor de leek „enge" apparaten. Op de nieuwe afdeling van het Noletziekenhuis is echter geprobeerd ook nog rekening te houden dat er Mensen in de bedden liggen. Ze kunnen als ze dat willen luisteren naar vier verschillende radiozenders en er is gedurende de hele nacht één zender waar ze naar kunnen luisteren, dit voor mensen die niet kunnen slapen. Naast deze vier bedden zijn er op de intensive care afdeling nog twee bedden, die vanaf hetzelfde centrum in de gaten gehouden kunnen worden m.b.v. t.v.-toestel len. Deze twee bedden worden hoofdzakelijk gebruikt voor de patiënten die een shock hebben. Naast de intensive care afdeling is de afdeling medium care deze Huisvuil wordt SCHIEDAM - Van de afdeling „Bevol king, Burgerlijke Stand, Militaire Zaken en Verkiezingen" van de ge meentesecretarie van Schiedam zal met ingang van 1 januari 1975 de naam worden gewijzigd in die van: „Secreta rie-afdeling Burgerzaken In de gemeente Rotterdam is vorig jaar reeds besloten tot deze naamswijzi ging, terwijl aangenomen mag worden, dat ook de gemeente Vlaardingen dit voorbeeld zal volgen. *VLAARDINGEN De Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde beschikt nog over een groot aantal tekeningen, die na de voorjaar 74 gehouden wedstrijd met een tentoonstelling in het Weeshuis niet door de betrokkenen zijn teruggehaald. Wie nog prijs stelt op zijn of haar werkstuk kan dit tot 31 december afhalen bij de secretaris, de heer H.K. van Minnen, Hof singel 3, telefoon 342983. De lange bestaande benaming geeft, ook in Schiedam, allerlei misverstan den, terwijl op landelijk niveau be gripsverwarring kan ontstaan door dé grote verscheidenheid van benamingen voor deze secretarie-afdeling. Het is zinvol dat binnen het Rijnmond gebied voor dezelfde secreta rie-afdeling ook gelijke benamingen worden gebruikt. Het streven is om deze benaming landelijk ingang te doenvinden. In Schiedam is de benaming in de praktijk meegegroeid met het pakket van werkzaamheden. Van „afdeling B" is het in de loop der jaren geworden tot „Afdeling Bevolking, Burgerlijke Stand, Militaire Zaken en Verkiezin gen", in de wandeling weer afgekort tot „afdeling Bevolking" op 27 december niet opgehaald SCHIEDAM - Op vrijdag 27 december zal de Reinigingsdienst van de V.R.O.M.-dienst het huisvuil niet ko men ophalen. Op deze z.g. „brugdag", voorafgegaan door de twee vrije kerst dagen en gevolge! door het vrije week einde, zijn de gemeentelijke diensten en kantoren gesloten en zo ook de V.R.O.M.-dienst. De huisvrouwen die dit aangaat, wor den er op gewezen, dat in de wijken waar normaal op woensdagen het huis vuil wordt opgehaald, het huisvuil niet op woensdag 25 december (eerste kerstdag) opgehaald zal worden, doch op dinsdag 24 december. Ook niet op woensdag 1 januari (nieuwjaarsdag), maar dan op donderdag 2 januari. Met ingang van 1 januari 1975 zullen uitsluitend plastic zakken, die voorzien zijivvan het officiële KOMO-keur, ge bruikt mogen worden voor het aan bieden van huisvuil aan de ophalers van de Reinigingsdienst van de V.R.O.M.-dienst. Daarmee wordt het oude voorschrift uit de gemeentelijke verordening weer van kracht. afdeling is bedoeld voor patiënten die er erg aan toe zijn, bijvoorbeeld na een zware operatie. E^n andere belangrijke verandering is de centrale waar het verplegend personeel opgeroepen kan worden. Op deze centrale post komen alle verzoeken van de patiënten, die een verpleegster nodig hebben De man die de centrale bedient geeft dan een seintje aan één van de verpleegsters door. Hierdoor kan veel overbodig geloop vermeden worden. Nieuw is ook de afdeling verloskunde. Er zijn twee grote bevallingskamers en een kleine ruimte voor de toekomstige vader. De afdeling interne geneeskunde is zó gebouwd, dat een kleine groep verpleegkundigen de zorg heeft voor een beperkt aantal patiënten. Hierdoor kan er een betere relatie ontstaan tussen de patiënt en de verpleegkundige. Dit draagt bij tot een meer persoonlijke benadering van de patiënt, iets wat wel eens vergeten wordt in veel ziekenhuizen De nieuwe hal is anders dan de meeste ziekenhuishallen. Er hangt een gezellige sfeer, er is een koffiebar, men kan wat boodschappen doen en er staat een aantal kunstwerken van de Rotterdamse kunstenaar Gust Romein. Voor de patiënten die mogen lopen is het een ideale ruimte óm eens de benen te strekken en andere „collega's" te ontmoeten. Er staat een tv-toestel zodat ook 's avonds de mensen er terecht kunnen. De bouw van de nieuwe vleugel heeft in totaal 12,7 miljoen gulden gekost en is ontworpen door Kraaijvanger Architecten. De bouw is uitgevoerd door Aanne mingsbedrijf Gebroeders Kwaaitaal. In totaal heeft het Noletziekenhuis nu 300 bedden. VLAARDINGEN - Het N.O.S.-pro- gramma Werkwinkel zal op woensdag avond 18 december voor de helft worden gewijd aan het vrijwilligers- jeugdwerk. Het programma heeft twee doelen. Ten eerste wordt de kijkers een inzicht gegeven in enkele aktivitei- ten van het jeugdwerk. Ten tweede wordt aan dit programma een groot scheepse werving van vrijwillige leiding gekoppeld. Het georganiseerde jeugd werk is de grootste sector van het vrijwilligerswerk waarvoor werkwinkel ooit vrijwilligers heeft geworven. De Christelijke Jeugd Vereniging Lief de en Vrede doet aan deze aktie mee, omdat ook zij voor haar vele vormen van jeugd- en jongerenwerk nog een flink aantal enthousiaste medewerkers kan gebruiken. Bijvoorbeeld voor de kinderklubs. De prilste vormen van jeugdwerk beginnen voor Liefde en Vrede bij jeugdklubs van 4 tot 8 jaar. In de diverse wijken, te weten: de Westwijk, Holy, Spoordijk/Babberspol- der en het Centrum wil de C.J.O. beginnen voor deze leeftijdscategorie klubs op te zetten. Gebrek aan kader leden belet dit echter. Wel krijgen in dezelfde wijken de jongeren vanaf 8 jaar ruime aandacht. In vrijwel iedere wijk zijn een aantal groepen in deze leeftijdscategorie, die zich op verschillende avonden bezig houden met sport, spel, handenarbeid, zang, dans en toneel. De grootte van deze groep jongeren zorgt echter voor VLAARDINGEN Woensdag 11 de cember heeft het Anti-Kalkarcomitè Vlaardingen vergaderd in 't PSP-pand- je. Gebleken was dat het centrum van de stad aan de beurt was voor de jaarlijkse afrekening van het G.E.B. Dit in tegenstelling tot eerdere informa ties, die erop wezen dat de Holy-wijk aan de beurt zou zijn. Het Anti-Kalkar comité heeft de aktie nu naar het Centrum verlegd. Het clubhuis De Ha ven en An Koning van de Wijkgroep Vettenoordsepolder verlenen hun me dewerking. Het comité streeft ernaar ieder in het centrum een bulletin thuis te bezorgen, waarin alle gevaren van de Kalkar Atoomreaktor op een rij wor den gezet. Tevens wordt daarin verteld hoe ieder kan weigeren. Nog steeds mQet men bij de elektrici teitsberekening 3pct. extra betalen om de bouw van een kernreaktor in het Duitse stadje Kalkar te financieren. Kalkar is een stadje dat ligt aan de Rijn vlak voorbij de Nederlandse grens. In elke kernreaktor wordt energie op gewekt met behulp van kernsplijting, waarbij steeds radioaktief afval ont staat. Dit afval kan niet alleen direkt letsel veroorzaken, maar ook kunnen hierdoor geslachtscellen worden be schadigd, waardoor ernstigé erfelijke ziekten kunnen optreden. Radioaktief afval blijft vele duizenden jaren aktief en is niet te vernietigen. Thans bestaan er 2 typen kernreakto- ren: de z.g. thermische reaktor en de de grootste kollektie, de meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? VAN DER HULST BEHANG rotterdam-mathenesserdijk 261a tel. 010-370947 vrijdagavond koopavond .00 uur geopend snelle of kweekreaktor. Op het ogen blik zijn in Nederland enige thermische reaktoren in werking, o.a. in Borssele, Dodewaard en Petten. Het afvalpro bleem is nog steeds onoplosbaar. De Nederlandse regering heeft dan ook besloten om 5 jaar te wachten met de bouw van andere kerncentrales. Wel is men thans in Kalkar begonnen aan de bouw van een kerncentrale die mede gefinancierd wordt door Nederland. Dit is een snelle kweekreaktor. Zo'n reaktor is veel gevaarlijker, omdat hier niet alleen splijtbare kernen ge bruikt worden, maar ook „gekweekt", zodat hier op veel grotere schaal radio aktief materiaal ontstaat. Bovendien is bij dit type reaktor in geval van storing van de koeling een explosie niet onmo gelijk die de kracht heeft van een kernbom (zoals die van Hiroshima). Vaak denkt men dat kernenergie nood zakelijk is om onze energiebehoeften te dekken. Waarschijnlijk is dat ook zo, als we niet zorgvuldiger met de beschikbare energie omspringen. Omdat een 3pct. heffing voor een zo riskant project op de jaarlijkse elektri citeitsberekening wordt vermeld, heeft men in ieder geval een mogelijkheid om de financiering van de centrale moeilijker te maken. Het is namelijk mogelijk te weigeren. Inlichtingen hier over worden gegeven in het bulletin, of bij onderstaande adressen: Riet Egger- mont, Anna van Burenstraat 46, tel. 34.38.05, An Koning, Piet Karei Dros- saertstraat 197, Leo Zeef, J.W. Friso- laan 74, tel. 34.57.60 of 35.21.86. een steeds groter wordende toeloop naar de bestaande groepen. Diverse grote klubs zouden echter beter ge splitst kunnen worden in twee kleine re, echter voldoende kaderleden ont breken daarvoor op dit moment. Een enigszins vergeten groep in Vlaar dingen is op dit moment de groep 12 tot 16 jarigen. (Vooral de groep waarin aandacht wordt besteed in werkwin kel). Er zijn een aantal tienergroepen, die zich in hun groep met veelzijdige programma's bezighouden. Ook kent de C.J.V. een tienersoos, die op een tweetal avonden per week haar deuren opent voor deze groep. Tienersoos 't Keldertje (gebouw Obadja). Een viertal sociëteiten bieden voor jongeren in Vlaardingen wekelijks de mogelijkheid om medejongeren te ont moeten. Iedere bezoeker wordt in vrij heid gevraagd mede te bepalen hoe en wat er binnen de vier muren van de sociëteit wordt gedaan, en een enkele maal ook daarbuiten aan akties wordt opgezet. Vanaf 16 jaar en ouder kan men regelmatig terecht in sociëteit de Stoof, (gebouw Obadja), diskoteit In The Mood (Triangel, Diskoklup Intria (Triangel) en sociëteit De Sokkel (Icht- huskerk). Inlichtingen over het werk bij de jeugdwerkadviseur van de C.J.V. Lief de en Vrede, Henk van Goor, tel. 351721 of 358931. Voor clubwerk bij Mar van Gijn, tel. 350594. Voor Socië- teitswerk bij Marco Burgers, tel. 345375. VLAARDINGEN Vorige week heeft de werkgroep V.O.P. besloten zich om te vormen tot een vereniging in oprichting". Tot voorlopig internbestuur werden gekozen: An Koning, P.K. Drossaartstraat 197, voorzitster; Jeanet Jansen, Sweelinckstraat 50, secretaresse, Arie Blook, Parallelweg 106a, penningmeester. Dit interne bestuur zal op korte termijn (gedacht wordt aan de 2è helft van januari 1975) een algemene ledenvergadering organiseren. Alle bewoners van de Vettenoordsepo.lder zullen hiervoor door middel van een huis aan huis bezorgde V.O.P. krant worden uitgenodigd. De dan aanwezige wijkbewoners, die op dat moment lid van de vereniging worden, kunnen op die avond besluiten tot definitieve oprichten van de vereniging, een voltallig bestuur kiezen, en hun oordeel uitspreken over de statuten. Hierin zal o.a. staan „het doel en de besluitvormingsprocendures", gericht op het constant betrekken van de wijkbewoners bij het beleid). Hierna kan de vereniging koninklijke goedkeuring aanvragen. Een en ander is noodzakelijk om: I. Meer wijkbewoners actief te betrekken bij de activiteiten in de V.O.P. 2. Een beroepskracht (huurtwerker) te kunnen aantrekken en het wijk-informatie centrum (voormalig badhuis Valer iusstraat) te kunnen beheren. Met nadruk .dient vermeld te worden dal de verenigingsvorm niets te maken heeft met eventuele activiteiten van de B.H. W. in de Vettenoordsepolder.

De Havenloods | 1974 | | pagina 1