DE HAVENLOODS Ik heb altijd al artiest willen zijn r™-:~,TOLl/lN/t) J Amuseur os KUNSTGEBITTEN Slopende jeugd PSP wil openbare vergaderingen van Rijnmond u krijgt een bon op pagina Weer minder inwoners BANKSTELLEN 795— ttvass® (vrije""* iete&etv j>^>pmimiriP^bontma ntek V» SLAAPKAMERS Lezing over planten donderdag 9 januari 1975 24e jaargang no.3 SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 baantjes aan te nemen, hoe ervaar je dat? „Dat is een offer voor me." Niet het VLAARDINGEN - Ik arriveer iets te laat op onze afspraak. Joop Vos staat in de keuken en zegt dat hij al dacht dat het een grap was van de een of ander. Als we zitten laat hij een artikel over Kameroen zien en moppert dat zijn naam niet vermeld wordt bij degenen die gratis meegewerkt hebben. Ook in het boekje Glimlach van een Stad xomt zijn naam niet voor. Hoe komt het dat de Vlaardingse kranten nauwelijks iets geschreven hebben over zijn grammofoonplaat? Zeker weet hij het niet, maar hij denkt dat hij geboycot wordt. Een jaar of acht geleden ontmoette ik hem toevallig op straat. Hij werkte toen als chauffeur bij een wasserij. Het werd een lang gesprek, dat voorname lijk uit een monoloog, van de duidelijk en rap pratende Joop, over cabaret bestond. Hij werd tot de werkelijkheid geroepen door een dame die geagiteerd vroeg wanneer hij nou eens haar was kwam brengen. Zo enthousiast als hij was over zijn werk als caberetier, dat moest wel tot succes leiden, conclu deerde ik. Maar hoewel hij dagelijks op de t.v. te zien is in diverse reclame-spotjes en hij veel gevraagd wordt als fotomodel, is hij als artiest toch nog vrij onbekend. Hij zegt: ,,lk heb nooit van m'n levensdagen iets anders willen worden dan artiest. Dat is de pure waarheid, vanaf het moment dat ik kon horen en zien, ben ik getroffen door 4e arties tenwereld". „Ja, constant. Natuurlijk, dat is m'n grote angst pm niet dat te bereiken, wat me voor ogen staat. Ik denk wel eens, stel je voor dat je dood gaat; onbekend, of onbemind, of dat je een ongeluk krijgt en niet meer op kan treden. Maar ik moet er bij zeggen, dat ik me goed heb weten op te voeden en er niet meer zo onder gebukt ga zoals een aantal jaren geleden. Met m'n creativiteit heb ik ook de dwang mee gekregen om bekend te worden. Het is geer. ijdelheid ^zoataeWi 'tiftoytiffit- sen zeggen - het is een drang c werk op zich, ik ben niet te lui om te werken, maar het is een soort grap om te zeggen - er gaat zo veel tijd mee verloren. Ik zou veel meer creatieve dingen kunnen doen, als ik meer tijd had. Ik heb in de WW gelopen, toen heb ik veel kunnen doen. Maar wat betreft die banen; daar heb ik altijd veel moeite mee gehad. De laatste jaren is het wat minder, waarschijnlijk omdat ik meer werk en erkenning krijg. Ik krijg in de gaten dat Men mij gaat kennen, mensen uit het vak, die er verstand van hebben en ik geloof dat of iemand te zijn. De angst dat ik onbekend blijf geeft me iedere keer weer de impuls om er keihard tegen aan te gaan. Gelukkig ben ik zeer energiek". ik me daar aan vast hou. Het geeft me het optimistische gevoel van, nou jon gens het zal toch eens gebeuren dat ik landelijke bekendheid krijg. Je wordt in deze maatschappij aangekeken wan neer je iets doet dat sociaal niet verantwoord is. Je moet een maat schappelijke functie hebben, anders word je met de nek aangekeken". Trek je je daar iets van aan? „Nee hoor, in feite niet, misschien een klein beetje, maar ik lijd er niet meer onder. Wat ik nog zeggen wilde, ik heb vroeger eens pp een fabriek gewerkt ik ben ongeschoold hoe je daar vernederd wordt, dat is ongelooflijk. Ik heb een ontzettend ellendige tijd meegemaakt, maar er moest brood op de plank". Hij laat een bandopname horen van een try-out en zegt: „Ik vraag me wel eens af waarom de mensen alles zo negatief uitleggen. Als ik m'n best doe en keihard werk, waarom willen ze je dan de grond instampen. Je moet realiseren dat ik alles in m'n vrije tijd doe. Ik schrijf alle teksten zelf, heb een programma van twee uurmaar het zal wel door m'n enthousiasme komen waardoor ik weerzin opwek, maar eigenlijk ben ik een bescheiden Sonneveld „Toen Sonneveld met zijn show in Rotterdam was, ben ik in de pauze naar hem toe gegaan en heb hem enkele teksten gegeven. De volgende morgen belde hij me op. Ik dacht eerst dat ik voor de gek gehouden werd, dat was iets waar ik al jaren over droomde. Kan je je voorstellen dat ik droomde dat ik met Sonneveld over het vak zat te praten? Hij was zo enthousiast, dat ik m'n oren niet kon geloven. Nou jongen, zei hij, weet je dat "jij veel talent hebt - het klinkt misschien arrogant om dat nu te zeggen maar hij vond ik ik zulke goede teksten schreef, origineel en met prima woord gebruik. Hij nodigde me uit om voor de voorstelling langs te komen. Hij zei dat hij wel liedjes van me wilde zingen. Zo ben ik een paar avonden bij hem geweest". Heeft hij wel eens v n jou gezon- 5 mMWMVtAWVVMWMMVMAAAA SCHIEDAM In de maand no vember is de bevolking van Schie dam weer gedaald en wel met 52 personen. Schiedam telt rtu in to taal 78928 inwoners tegen 79831 in de maand december van het jaar 1973 en dit betekent dat in een klein jaar Schiedam ruim 900 in woners „verloren" heeft. Natuurlijk zijn er in de maand november van het vorig jaar ook mensen in Schiedam komen wo nen, maar toch zijn er meer inwo ners vertrokken zodat er een nega tief verschil is ontstaan tussen de mensen die kwamen en die ver trokken. Rotterdam was voor de Schiedam mers geen grote trekpleister, slechts 61 personen vertrokken naar deze stad. Maar liefst 242 mensen verhuisden naar andere plaatsen in Zuid-Holland en 40 naar Noord-Brabant. Ook is er in de maand november van het vorig jaar een verschuiving geweest binnen de gemeente. 497 mensen trokken in een andere be- huizing binnen de gemeente. WVVWWMtMWWVMAWVWVM i Turn Turn in Teerstoof SCHIEDAM - Morgen- en genavond is er in hêt zoldertheater in de Teerstoof een optreden van het Spektakelcabaret Turn Turn met een try-out van hun programma „Stilte voor de storm". In 1972 von kabaret Turn Turn met grote overmacht het landelijke caba ret-festival „Cameretten" te Delft. Je roen Hendriksen en Jos van Beem maakten daarna hun ronde langs de meeste kleinkunsttheaters en schouw burgen en liepen ondertussen rond met plannen om met een geheel nieuw programma op de planken te komen. Vanaf augustus 1974 werd er intensief gedacht, gepraat, geschreven en geoe fend met Martin Wulff (orgel/piano) en René Oldenkortte (drums). De gita ren van Jeroen en Jos kwamen meer op de achtergrond terwijl tekst, zang en beweging duidelijk op de voorgrond kwamen. Tesamert met lichtman Paul van Maanen kwam een uitstekende show op het podium. Voordat het optreden aanvangt zullen de bezoekers al over rompeld zijn (maar dat is nog maar de „stilte"). Reserveringen voor deze twee avonden kunnen gemaakt worden bij de VVV te Schiedam, (tel. 010- 266000). NYY vergadert in Wijkcentrum SCHIEDAM - Op 2 tot en met 4 juni a.s. zal in de grote zaal van het Congresgebouw „De Doelen" te Rot terdam het eerste congres plaatsvinden van de Industriebond N.V.V. In verband met' de voorbereiding van het congres, zal de afdeling Schiedam een vergadering beleggen, waar aan de orde zal komen de voorlopige beschrij vingsbrief, de kandidaatstelling Bonds- bestuur en kandidaatstelling congresaf gevaardigden. In het bijzonder zal aandacht besteed worden aan de brochure „Fijn is an ders", waarin het belpid voor de ko mende periode aan de orde wordt ge steld. De vergadering voor de afdeling Schie dam, zal plaatsvinden op 9 januari a.s. en het „Wijkcentrum", Dr. Wib^ut- plein en zal beginnen om 20.00 uur. met 5 ja«fr garantie op binnenwerk Kirmale prijs f ,350.— 000( Massief eiken £|Q£) rdam, Induj Oostzeedijk 234. Bleiswijk, Hoefweg 129. Geopend dinsdag t/m zaterdag 10-17 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur „Achteraf heeft hij niets met mijn teksten gedaan, nee. Hij is naar Frank rijk gegaan en zei dat ik contact moest blijven houden. Hij adviseerde me tek sten naar de kleinkunst academie te sturen met zijn adhesie. Dat vond ik een prachtig advies, maar ik heb er nooit wat van gehoord en een tweede brief heb ik nooit geschreven". Erger je je veel? „Ja natuurlijk, ik ben een gewoon mens. Bedoel je iets speciaals? Of ik m'n ergernis verwerk? Dat doe ik meestal in gedichten. Er zijn veel dingen waar ik over nadenk, maar als ik een programma breng, probeer ik de mensen te amuseren. Amusement breng ik, ik noem mezelf ook amu- Je gaat wel eens naar diverse studio's om jezelf aan te bieden, hoe voel je je, als je daar binnenkomt? „Je voelt je klein, want je ben niets. In eerste instantie hebben ze helemaal geen interesse. Dat laten ze ook mer ken, je bent een jongen die zo nodig moet. Je gaat daar heen met de weten schap, dat veel beroepsmensen uit het vak je werk waarderen en dan kom je bij zo'n kerel, je bent niet alleen een onbekende voor hem, nee, je bent helemaal niets. Een zeikerd vinden ze je, meer niet. Ik heb een keer voor de Tros-radio gezongen, dat was erg leuk. Maar wat vervelend is, als onbekende word je life uitgezonden, terwijl van bekende lui een plaat gedraaid wordt. Ik ben ook eens bij de Avro geweest, daar moest ik 's ochtends om 7 uur zijn. Ze vertelden me dat ik zelf maar een interviewtje moest verzinnen, dat is toch lullig. Ik ben daar, voor mijn gevoel, afgegaan als een gieter. Een maand of drie geleden Ijeb ik een test gedaan bij de Tros voor presentator. Ik heb er niets meer van gehoord, geen briefje, geen telefoontje, niets. Nee, de behandeling is over het algemeen erg De Tros, dat staat je niet tegen „Nee, het interesseert me helemaal niet, ik weet niet eens wat je er mee bedoelt. Ik neem wel aan, als je het gaat analiseren, dat ik rechts ben, om de eenvoudige reden dat ik behoudend ben en me niet voor de politiek inte resseer. Ik weet er niets van en zal er nooit over praten, daar zijn we dus gauw over uit gesproken. Ben je nerveus voor een optreden? „Heel erg nerveus, dan sterf ik van de Vraag je je nooit af waarom je het allemaal doet? „Nee, waarom? Het probleem is alleen dat je vaak optreedt voor mensen, die niet in een gunstige stemming verke ren, zoals op een personeelsavond waar de mensen aan een diner zitten en de directeur er tussendoor vertelt dat jij even een liedje komt zingen. De men sen praten dan liever, dan luisteren. Je hebt wel eens een terugslag, vooral als het publiek niet reageert. Ik heb na afloop wel eens gehuild. Ik werk er hard voor, maar door omstandigheden gaat het wel eens de mist in. Het publiek moet geconcentreerd zijn, met het gezicht naar het podium gericht, dan kan je pas werken". andere „Ik wil in de eerste plaats bekend worden. Onder m'n eigen naam kan dat niet, omdat die te moeilijk is". Ik zie in je plakboek, dat je veel handtekeningen van artiesten hebt, waarom doe je dat? „Heel simpel, het is een aanleiding om in contact te komen. Er is geen betere manier. Als ik de kans schoon zie en bemerk dat die figuur zich sympathiek opstelt, dan maak ik een babbeltje, op die manier heb ik al heel wat contac ten gemaakt en een enkele keer is daar wel eens iets uit voortgekomen". „Ja, nou, eh, ik heb altijd gezegd dat ik net niet genoeg talent zal hebben. Maar ik ben er niet meer gefrustreerd door dat ik niet het niveau van een Hermans zal halen, maar ik spiegel me wel aan Henk Elsink of André van Duyn. Het gaat er om een publiek te krijgen. Men moet van je gaan houden, dat is het, men moet van je gaan houden, dat wil ik, daar verlang ik naar, het is mijn grondgedachte. Ik wil dat een heleboel mensen van me hou den, dat is de oorzaak van mijn stre ven, denk ik. Daardoor blijf ik enthou siast doorknokken, ondanks al de te genslag die ik heb gehad en als je die zou willen horen, dan moet je nog een dag blijven zitten". ROB VAN OLM tafels stoelen TV-kasten bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Meubelfabriek j Oisterwijk Toonzaal: Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116 (langs het water) tel. 01891-4670. Ma t/m za 9-18 uur. Vrijdagavond tot 21, uur. Uw kopje koffie staat klaar. Boutique Pour Hommes PDOPOO Hoogst r. 60/ Schiedam REPARATIES 1 ste klas werk 20-karaats GOUDEN KROON f25- U kunt er op wachten. INSTITUUT DENTILIA HOOGSTRAAT 40, ROTTERDAM TELEFOON (010) 126010 Te bereiken met trams 1, 3 en 9 en buslijnen 32,34,39 en 49' I DE OPRUIMING BEGINT I 16 JANUARI A.S. HBa I Nieuwe Binnenweg 112-116 - Rotterdam HAARIMPORT BROERSVELD 169 SCHIEDAM Telefoon 26.82.89 SCHIEDAM Wat kinderen allemaal niet kunnen doen. Zo zijn enkele jeugdige Schiedammers er in geslaagd in enkele weken tijds tussen de bedrijven door twee huizen rijp te maken voor de sloop. Het gaat hier om twee oudere woningen in Schiedam noord aan het Noordeind 26 en 28. Daar staan twee huizen die op de nominatie staan om in de toekomst gesloopt te worden, maar de kinderen hebben ervoor gezorgd dat de slopers enkele maanden eerder aan de slag kunnen. Tijdens de kerstvakantie hebben ze bijna de complete achtermuur van de huizen laten verdwijnen, zodat er nu een levensgevaarlijke situatie is ontstaan. Nu bestaat de mogelijkheid dat wanneer kinderen of wie dan ook achter de huizen willen gaan spelen, er stenen vallen. Ook staan de kelders van de huizen nu onder water en heeft de gemeente besloten de twee huizen maar met de grond gelijk te maken. SCHIEDAM - Op zaterdag 4 januari is de PSP bijeen geweest. Hier waren alle Rijnmond afdelingen vertegenwoor digd. Er werd hoofdzakelijk gesproken over de openbaarheid van het bestuur van Rijnmond. Volgens de PSP is openbaarheid noodzakelijk om te ko men tot een radicale socialistische om vorming van de bestaande kapitalisti sche maatschappij. Deze mening is tegengesteld aan die van de PvdA van Rijnmond. De laatste partij is van mening dat de vergaderin gen van het dagelijks bestuur van de Rijnmondraad niet openbaar dienen te zijn. Deze uitspraak van de PvdA, gedaan op 7 december van het vorig jaar, stuit de leden van de PSP tegen de borst en daarom is vorige week dan ook een motie aangenomen waarin te lezen staat dat het niet openbaar maken van de vergaderingen van Rijnmond gezien wordt als kiezersbedrog. Hierbij moet worden aangetekend dat vóór de verkiezingen de PvdA, PPR en de PSP besloten hebben samen te gaan werken en de PSP meent nu dat er geen basis meer is waarop samenwer king kan plaatsvinden met de twee overige partijen en in het bijzonder VLAARDINGEN - De eerste samen komst, geoiganiseerd door het Konvent van kerken, in 1975 zal worden gehouden in de Harmonie, Schiedamseweg op zondag 12 januari om 10.30 uur. Lt. Kol. J. B. Hoeveis het Leger des Heils zal over het onder- C.jrv7Êen',CUCWC,,i,,BI zerp „Met God de mist Muzikale medewerking van de Bazuingroep harte welkom. CDA doet mee aan jaar voor de vrouw SCHIEDAM - Zoals bekend is dit jaar door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het jaar van de vrouw". Het CDA (Cristen Democratisch Appèl) afdeling Schiedam, staat volkomen achter het initiatief en heeft daarom dan ook een comité gevormd dat op korte termijn gaat bekijken hoe in Schiedam in samenwerking met andere daarvoor in aanmerking komende organisaties, ac tiviteiten ontplooid kunnen worden. In het comité hebben zitting mevrouw Bot-Don, Rosman-Koren en Taverne- Kampen. met de PvdA. Ondanks deze „motie van wantrouwea" van de PSP, is de PSP van mening dat het werkprogram ma vanzelfsprekend het uitgangspunt vormt voor de politieke opstelling van de PSP in de Rijnmondraad. V roin-coinmissie vergadert SCHIEDAM - Morgenavond om acht uur is er in het Stadskantoor een vergadering voor de leden van de com missie voor gemeentelijke vervoers- rei- nigings- ontsmettings- en marktdienst (VROM-dienst). Deze vergadering wordt gehouden in de recreatiezaal van het Stadskantoor en is openbaar. Op de agenda staat o.a. de behandeling van de verhoging van de reinigingsrech ten, de aanschaffing van een „bekle ding" van de huisvuilcontainers in Schiedam-Zuid en voorzieningen voor container-opstellingen. SCHIEDAM De commissie van de samenwerkende verenigingen Kon. Ned. Maatschappij en plantkunde en de volkstuindersverenigingen Vijf sluizen en Thurlede te Schiedam zal op maandag 13 januari in het gebouw Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam een lezing houden. De heer Bravenboer, voorzitter van Kon. Ned. Historische Ver. te Vlaardingen zal spreken over Botanische planten in de tuin. Aanvang lezing 20.00 uur. VLEUGELS

De Havenloods | 1975 | | pagina 1