Nieuwe brandweerhazerne officieel in gebruik Werkloosheid Nieuwe Waterweg valt mee ipr—echte Stuwgroep schrijft brief aan minister OPRUIMING ~Wm 40 KORTING DERAG jm Toekomst- mogelijkheden in het container en havenbedrijf Uitbreiding in Maassluis College in beroep bij de Kroon Vendet in september klaar i/opkw - dinsdag 14 januari 19 24e jaargang no/ EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIII SCHIEDAM— Zaterdagmiddag heeft burgemeester A. Lems de nieuwe brandweerkazerne van Schiedam officieel in gebruik gesteld. Hij deed dit door een sirene in werking te stellen waarop de brandweer „uitrukte". Met deze officiële daad beschikt de brandweer over een nagelnieuwe kazerne die voldoet aan de meest moderne eisen, maar die nog niet helemaal klaar is. Er staat nu slechts een deel van de geplande nieuwbouw. Door o.a. financiële omstandigheden konden niet alle wensen van de brandweer vervuld worden. Hierdoor is er nogal wat veranderdmaar brandweercommandant J. de Groot sprak de hoop uit dat binnen afzienbare tijd toestemming verleend wordt voor de ontwikkeling van de laatste fase van de nieuwbouw. Hoe kan het anders. Het nieuwe „zenuwcentrum", de alarmcentrale, voldoet aan alle eisen die tegenwoordig gesteld worden en ook de andere ruimtes mogen er zijn. Al enkele maan den zijn de leden van de brandweer bezig met de verhuizing en ook is er door de mensen zelf veel werk ver richt. Hierdoor was het mogelijk de Feest Na het officiële deel was er 's avonds een feest voor het personeel in zaal Irene waar ook de burgemeester en zijn vrouw aanwezig waren. Tevens werden vier leden van het corps' die weggaan, gehuldigd. kosten te drukken maar door de prijs- Voor wat betreft de burgers Van Schie- J.C. I'utter is van mening dat hier nog januari van 10 tot 5 uur. De brandweer wel enkele tientallen duizenden gul dens zullen bijkomen. De bouw van de nieuwe brandweerka zerne heeft in totaal anderhalf jaar i zal dan trachten een impressie te geven van de taken en werkzaamheden. Dit wordt gedaan door middel van een dia-serie die boven in de kazerne zal optocht van oude voertuigen door het i en ander gebeurd. Er kwam gericht d;e hetzelfde doel heeft, vanuit de bevolking veel protest tegen de plaats van de kazerne. Een en ander had tot gevolg dat pas later met de bouw kon worden begonnen. Positief De heer Putter noemde een van de meest positieve veranderingen van de nieuwe kazerne de verlaagde toren. Deze toren wordt gebruikt voor het drogen van de slangen na het blussen of een oefening. Oorspronkelijk was deze toren veel hoger maar doordat er tijdens de bouwtijd nieuwe slangen werden aangeschaft bij de brandweer die veel minder zorg vroegen wat betreft het drogen, kon de toren een stuk lager gehouden worden. Hierdoor past de kazerne vojgens de architect beter in de omgeving en hij ziet het gebouw meer als een „schil" rond de oude brandersbuurt. Voordat burgemeester Lems de kazer ne opende, konden de Schiedammers getuigen zijn van een historische op tocht. Om twee uur trok namelijk een stoet oude brandweervoertuigen door het centrum van de stad. Na de offi ciële daad van de bürgemeester konden de aanwezigen een wandeling maken door het nieuwe complex. De brand weer had gezorgd voor een passende aankleding van de ruimtes en voor een kleine expositie die liet zien wat de taken van de brandweer zoal zijn. De trots van de brandweer is wel de nieuwe autoladder. Deze wagen (300.000 gulden) is het nieuwste van het nieuwste. De nieuwe ladder is volautomatisch en wordt hydraulisch aangedreven. De ladderlengte bedraagt 30 meter en aan de top is een „mand je" bevestigd waar twee mensen in kunnen staan. Vanaf het „mandje" kan men de ladder ook bedienen. Deze ladder kan ook in horizontale stand Tekeningen De kinderen van Schiedam kunnen in het kader van de nieuwe kazerne een tekening maken en deze insturen of brengen tot 16 januari. De eis die wordt gestelek is: afmeting 30x 40 cm. Verder is men vrij, ook wat betreft de keuze van het onderwerp. Het ligt in de bedoeling dat de tekeningen wor- K, Zaterdagmiddag trok er den opgehangen in de kazerne en mogelijk ook later wanneer de viering van Schiedam, 700 jaar van start gaat. De brandweer heeft niet de vo een wedstrijd gekozen omdat n mening is dat dit bepaalde kinderen kan remmen in het maken van een Al met al kan de brandweer trots zijn op het nieuwe gebouw, ook al is alles nog niet klaar. Toch zal het laatste deel in de toekomst gebouwd moeten worden omdat de regionalisering van de brandweer meer ruimte vraagt. SCHIEDAM De Stuwgroep Midden- Delfland-Schiedam heeft in een brief aan minister Westerterp de vraag ge steld of het niet mogelijk is de aanleg van Rijksweg 19 in overweging te nemen. De stuwgroep heeft hoop dat de aanleg van de Rijksweg niet door MAASLAND - In dc Havenloods van vorige week dinsdag stond een artikel over een 17e ceuws pand dat te koop is in Maasland. Na later bleek is de familie Zwaard niet uit het pand vertrokken en dc heer Zwaard zegt er ook niet uit te willen gaan. Lezing over fossielen SCHIEDAM - Op dinsdag 21 januari houdt de heer Cadee een lezing over fosfielen. Deze lezing houdt hij voor de leden van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging Schiedam/Vlaardingën. De lezing be gint om acht uur en wordt gehouden in het voormalige schoolgebouw 't Nieuwelant in Vlaardingen aan de Goudsesingel. VLAARDINGEN/SCHIEDAM - De werkloosheid in het gebied Nieuwe Water weg Noord valt mee. In de maand december van het vorig jaar is de werkloosheid in totaal met 50 mensen gestegen, hetgeen inhoudt dat er sprake is van een stijging van ruim vier procent. Gezien het steeds grote wordende aantal werklozeji in geheel Nederland kan gesteld worden dat de situatie op de arbeidsmarkt in het Nieüwe Waterweggebied Noord goed is. Zoals onlangs bekend werd, steeg het aantal werklozen in de maand december in Nederland met 27.000 tot 190.000 duizend. In het district Nieuwe Waterweg Noord zijn nu 1138 mensen werkloos. landelijke ontwikkeling. Maar toch houdt dif niet in dat de situatie op de arbeidsmarkt stabiel is want afgelopen donderdag zijn er alweer enkele aan vragen voor werktijdverkorting binnen gekomen. Het gaat hier hoofdzakelijk om kleinere bedrijven. Jeugd De heer Harberts, directeur van het Ge westelijk Arbeidsbur. NieuweWaterweg Noord is van mening dat er sprake is van een sterk gebied wat betreft werk loosheid. „In de maand december had den er eigenlijk 3500 mensen werkloos moeten worden in dit gebied en omdat de stijging van de werkloosheid vooral in andere gebieden van Nederland heeft plaatsgevonden, kan men conclu deren dat wij hier in een sterk gebied leven", aldus de heer Harberts. Door geheel Nederland is een steeds groter aantal bedrijven dat een aan vraag heeft ingediend voor werktijdver korting maar in het district Nieuwe Waterweg Noord is aan slechts zes bedrijven werktijdverkorting verleend en de heer Harberts is van mening dat ook dit een klein aantal is, gezien de OP ALLE PERZISCHE TAPIJTEN. importeur van Rotterdam. Wij leveren uitsluitend Perzische tapijten v kwaliteit met 100 p eg 136-138, tel.010- 140619 Veemarkt lijn 1-3-8-9 en bus 36 en 37 HILLEGERSBERG: Freericksplaats 9, tel.: 010-187700 lijn 4, bus 35 van Rubensplein 12,°tel. 010-2610^/lms' Westland bereikbaar met lijn 53. Maandags tot 13.00 gesloten/koopavonden geopend De opruiming begint 16 jan De werkloosheid onder de jeugd is vrij hoog. Bij de werkloze mannen vormt de jeugd 25 procent van het totaal en bij de vrouwen zelfs 43 procent. Vol gens de heer Harberts zijn ondanks deze cijfers toch veel jongeren die de afgelopen maanden de scholen hebben verlaten, opgenomen in het arbeidspro ces. De vraag naar arbeidskrachten is wat gedaald maar toch niet te sterk. F.r kunnen nu in totaal 1668 mannen geplaatst worden en bij de vrouwen daalde de vraag ook iets. Vooral de metaalsector vraagt veel mensen (853) terwijl er maar weinig aanbod is (136). Volgens de heer Harbertfc vormen de onlangs ingevoerde vormingsdagen voor jongere werknemers vaak geen probleem voor werkgevers: toen deze nieuwe regeling werd ingevoerd, werd over het algemeen aangenomen dat veel bedrijven liever geen jongeren meer in dienst wilden nemen omdat juist het aannemen en laten werken van jongeren op veel practische bezwa ren met zich meebrengt. Wel is het bedrijfsleven kritischer geworden wat betreft de jongere werknemers, vooral omdat deze jongeren duurder zijn ge worden door de invoering van het minimum loon. Noodgebouw Het kantoor van het Arbeidsbureau district Nieuwe Waterweg Noord is gevestigd aan de Van Slingelandstraat 25 in Vlaardingen Qost ep is daar ondergebracht in het houten noodge bouw. Door de steeds groter wordende taak van het arbeidsbureau is de be schikbare ruimte al jaren te klein. Onlangs is ook het personeel uitge breid, waardoor er volgens de heer Harberts sprake is van een noodsitua tie. Hij zegt: „We hebben hier nu acht bemiddelaars en die mensen hebben allemaal een eigen ruimte nodig maar die kan ik ze nu niet bieden. Ook de administratieve werkzaamheden zijn de afgelopen jaren sterk toegenomen en daaroin- zijn we de afgelopen jaren op zoek geweest naar een nieuwe behuizing". De kans is'echter groot dat vlaardin gen binnen afzienbare tijd'het arbeids bureau ziet vertrekken naar elders. Dit. omdat de lieer Harberts Vlaardingen geen goede ruimte kan bieden en ook een tijdelijkeoplossing kan in Vlaar dingen niet gevonden worden. Het resultaat van een en ander is dat de Rijksgebouwendienst in Schiedam op zoek gaat naar beschikbare ruimte voorliet arbeidsbureau. Toen lijkt hel bijna niet mogelijk dut Vlaardingen de kans laat schieten om het arbeidsbu reau een plaats te geven, maar wanneet- de heer Harberts meedeelt dat deze week de Rijksgebouwendienst contact opneemt met Schiedam, dan lijkt het een onoverkomelijke zaak. kan gaan omdat gebleken is dat de regering de moed heeft gehad zich te bezinnen over het nut van andere al ver uitgewerkte plannen. Hierbij worc(t gedacht aan de aanleg van een open dam in de Oosterschelde. In dit geval gaven de milieufactoren de doorslag en de stuwgroep is van me ning dat wat betreft de aanleg van Rijksweg 19 ook een aantal milieufac toren een belangrijke rol spelen bij de bezinning. De stuwgroep is van mehing dat het gebied, Midden-Delfland, niet aange tast mag worden door de aanleg van een weg en dat de bewoners van Rijnmond geen belang hebben bij de aanleg door het gebied pmdat door de weg veel overlast veroorzaakt wordt. Verder stelt de stuwgroep dat er steeds meer twijfels zijn ontstaan met betrek king tot de verkeersprognoses, waarop het plan gebaseerd is. „Het is zeer de vraag of het verkeer in die mate zal toenemen als indertijd verwacht werd. Bevordering van het openbaar vervoer en een intensievere benutting van de bestaande wegenca paciteit (Rijksweg 13) verdient daarom o.i. de voorkeur boven de aanleg van Rijksweg 19. Wij zouden u ernstig in overweging willen geven om af te zien van de aanleg van deze weg", aldus de stuwgroep. MAASSLUIS - Binnen 3 a 4 jaar zal het inwonertal van Maassluis met ongeveer 5000 inwoners ver meerderd zijn. Dit zal mogelijk zijn omdat'minister Gruyters toestem ming heeft gegeven voor het bou wen van 1500 a 2000 woningen in de komende vier jaar. Dit jaar reeds wordt er gestart met de bouw van ongeveer 600 a 700 woningen. De eerstgenoemde hui zen zullen in de Steendijkpolder worden neergezet. Het zullen alle maal eengezinswoningen worden, voor het grootste deel woningwet woningen. Flats zullen niet meer in Maassluis gebouwd worden. Men zal zich volledig concentreren op laagbouw, een opluchting voor ve- Dit jaar zal een werkgroep van het Openbaar Lichaam Rijnmond zitten, plannen gaan maken voor de uitbreiding van de Steendijkpolder. De Havenloods winnaar voetbaltoernooi VLAARDINGEN - Donderdagavond is in de Lijnbaanhal in Vlaardingen het Nieuwjaars zaalvoetbaltoernooi ge speeld. Aan dit toernooi, dat werd georganiseerd door de Vreemdelingen dienst van de Rotterdamse politie, heeft ook een team van De Havenloods deelgenomen en dit team wist na verschillende wedstrijden beslag te leg gen op de eerste plaats. De deelnemende teams waren van Skol, Fumess, Vr. Dienst, Cebeko, De Havenloods, Mariniers, Vr. Dienst 2 en Adam Herenmode. Na verschillende felle wedstrijden bleek duidelijk dat het team van De Havenloods het sterkst was. Geen enkele speler slaagde erin om doelman Jos Sparla te pass# ren en na drie wedstrijden in de poule had het team van De Havenloods zes punten behaald. Hierdoor stond dit team bovenaan in poule B met als gevolg dat er een wedstrijd gespeeld moest worden tegen de winaar van poule A, de Vr. Dienst 1. Het resultaat was een 3-0 overwin ning voor De Havenloods. Het resultaat van dit bijzonder geslaag de toernooi is: 1. De Havenloods, 2. Vreemdelingendienst, 3. Mariniers, 4. Cebeko. SCHIEDAM - Morgenavond is cr in liet Stadskantoor een commissievergadering van de commissie voor onderwijszaken. Deze vergadering begint om zeven uur en wordt gehouden in de vergaderkamer op de tiende etage van het kantoor. Deze vergadering is openbaar. Op vrijdagavond 17 januari wordt er in het Stadskantoor een commissieverga dering gehouden van dc commissie voor Gemeentewerken. De vergadering begint om half acht en is openbaar. Tegen vergunning Paktank VLAARDINGEN - Burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben beroep aangetekend bij Hare Majesteit de Koningin tegen de door burgemees ter en wethouders van Rotterdam bij beschikking 10 december 1974 aan Paktank Nederland B.V. verleende ver gunning ingevolge de Hinderwet. Het Vlaardingse college maakte reeds bij brief van 5 januari 1973 bij het Rotterdamse gemeentebestuur zijn be zwaren kenbaar tegen de eventuele verlening van genoemde hinderwetsver gunning aan Paktank Nederland B.V. Burgemeester en wethouders vinden dat in de betreffende vergunning opge nomen voorwaarden niet c.q. onvol doende aan hun bezwaren zijn tege moet gekomen. Ook blijven zij van mening, dat niet de Hinderwet maar de Wet inzake de luchtverontreiniging op de onderhavige inrichting van toepas sing is. In hun schrijven aan de Koningin sommen burgemeester en wethouders een aantal voorwaarden op welke naar hun oordeel alsnog aan Paktank Neder land B.V. moeten worden opgelegd. Deze voorwaarden ontlenen zij aan het door de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne vastgestelde eerste deel van een programma van maatrege len ter sanering van het Rijnmondge bied. Burgemeester en wethouders blijven het tenslotte onaanvaardbaar vinden dat het explosieve acrylnitrii in de inrichting mag worden opgeslagen. Burgemeester sloeg eerste paal MAASSLUIS ■- Afgelopen vrijdagmiddag stortte burgemeester van Dijke de eerste bak beton voor de al in aanbouw zijnde Vendet. (Klein warenhuis van V. D.Als zich geen noemenswaardige moeilijkheden voordoen zal de opening op 4 september plaats vinden. De kosten voor deze Vendet zijn vier miljoen gulden. Ongeveer 45 arbeidsplaatsen zullen opgevuld kunnen worden. Deze zullen niet alleen door fulltimers, maar ook door een groot aantal parttimers bezet worden. l oor eventueel benodigde uitbreiding is voldoende ruimte aanwezig. Burgemeester van Dijke: „De vestiging van dit bedrijf is een controversiële zaak. De ^plaatselijke middenstand is beducht voor over be win kei ing in de Wcstwijk. Ik heb daar begrip voor. Ik dacht niet dal zij hiervoor hang moest zijn. Het beleid van het gemeentebe stuur is erop gericht de detailhandel in het centrum te versterken". Dc Vendet zal als het ware overlopen in Koningshoek door middel van een overdekt wandelpad. Behalve dit kleine warenhuis, zuilen er een zestal kleine winkeltjes gebouwd worden. Deze zullen eveneens deel uit gaan maken van het Koningshoekcomplex THEOD. KERSSEN bv R'dam (W) tel. 25.31.21 VLAARDINGEN - De op 16 januari 1975 afgesproken vergadering van de commissie voor sociale aangelegenheden, bejaardenzorg en sociale werkvoorziening valt samen met een vergadering van de commissie voor de financiën (begrotingsvergadering). In verband hiermee zijn de aanvangsuren van vergaderingen aangepast. Deze zijn nu bepaald t ingclegenbcden c.a. te 19.00 u s voor de financiën te 20.00 uu

De Havenloods | 1975 | | pagina 1