Studiegroep bekritiseert ontwikkelingen bestemmingsplan Fractie CDA Maassluis tegen actie Portugal gemeente vlaardingen vooral uw drukwerk Veel vragen rond doelstelling en uitgangspunten P méér dan 500 PERSONEN-, BESTEL- en VRACHTWAGENS Ir. Buijsert sloeg eerste paal voor 52 woningen André van Duin s pretmachine inv baroiM'baar 3 DAAGSE CARNAVALSREIS 7 t/m 9 februari per luxe rijnboot M.S. Rijnhaven incl. volledige ver zorging, verzekering, levende muziek, hut met toilet/douche p.p. fl. 199.- ANTHONY VEDER EN CO Westblaak 4, R'dam, tel. 361244, toestel 176. SCHIEDAM - Burgemeester A. J. Lems van Schiedam zal op 29 januari om 16 uur, in de mess-room, de opening verrichten van de nieuwe vleu gel van het Noletziekenhuis. SCHIEDAM - Woensdagmiddag 29 januari om 14 uur is er een film van Walt Disney, „Davy Crocket", voor de jeugd van 8 tot 14 jaar, in De Harmonie aan de Scliicdamscweg. Toegangsprijs is f 1,25. In verband met het afscheid van mevrouw L. van Duijn- Spruijt als wethouder van de gemeente Vlaardingen, stelt het gemeentebestuur van Vlaardingen een ieder in de gelegenheid om op donderdag 23 januari 1975 vanaf 19.30 uur ten stadhuize mevrouw L. van Duijn-Spruijt ten afscheid de hand te drukken. familie- en handels- Broersvest 7 Schiedam tel. 010-2635 86 het meest komplete grafisch service centrum VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O.KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 dinsdag 21 Januari T975 24e jaargang no. 6 EDITIE SCHIEDAM MAASSLUIS - De heer P. B. R. de Geus, voorzitter van de fractie van het CDA te Maassluis, heeft in een brief aan het college geprotesteerd tegen de inzamelingsactie ten bate van de socialistische partij van Portugal. De CD A-fractie is van mening dat het niet op de weg van het gemeentebestuur ligt om zich in te laten met zaken van buitenlandse politiek. Volgens de heer de Geus steunt deze mening op de wet en staat dus los van de mening van zijn fractie, over de zaken die aan de orde zijn. Hoewel het herstel van de democratie hem zeer verheugt, is hij van mening dat de wet voorschrijft dat het gemeentebestuur zich moet bepalen tot „de huishouding der gemeente". Ook zou de toestemming voor de inzameling in strijd zijn met uitspraken van de Kroon in de jaren '37 eN '39! over soortgelijke openbare collecties. Afgezien van de juridische kant vindt hij het verwerpelijk dat de actie wordt gevoerd onder de titel „Houdt Portugal Vrij", omdat dit kwetsend zou zijn voor de militairen die het regime-Caetano hebben verdreven èn voor alle democratische Portugezen die geen socialist zijn. De hele gang van zaken ademt, volgens de heer De Geus, een geest van inmenging en het opeisen van het democratische alleenrecht door de socialisten. Winkeliers voor koopavond op donderdag MAASSLUIS - 49,2 procent van de geënquêteerde middenstanders - op een totaal van 183 - is voor een koopavond op de donderdag. 63,9 procent van de bevolking-totaal geën quêteerden 789 is echter voor een koopavond op de vrijdag. Deze en quête is gehouden naar aanleiding van een verzoek van de winkeliersvereni ging van het koopcentrum „Konings hoek" voor wat betreft de winkels in Koningshoek. Zoals bekend zijn B en W van oordeel dat het realiseren van twee verschillende koopavonden in dezelfde gemeente geen aanbeveling verdient. De verdere uitslag van de enquête, waarin drie keuzemogelijkheden, don derdag vrijdag of geen voorkeur waren opgenomen, is als volgt: 23,6 procent van de bevolking is voor een koop avond op donderdag, 21,9 procent van de middenstanders voor de vrijdag, geen voorkeur hadden 6 procent mid denstanders en 11,1 procent van de bevolking. Tegen een koopavond in het algemeen was 22,9 procent van de middenstanders en 1,4 procent van de bevolking. Indien de winkeliersvereniging van het koopcentrum „Koningshoek", gezien de enquête uitslagen, haar verzoek handhaaft, zal de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Beneden-Maas te Vlaardingen worden verzocht advies uit te geven. (Hut)*. Konkurrerende prijzen. Vraagt prijslijst. auto -truckverhuur Walenburghof 17 - tel. 010-65.64.00 (naast ANWB-technostation) Den Haag: tel. (070) 46.46.00 plankaart rechtsgeldigheid bezitten en de toelichting daarentegen niet. Van het principe van toetsing zal derhalve niet veel terecht komen, omdat de gegevens.van de voorschriften en plan kaart reeds ziin vastgesteld. Juist op het principe van toetsing en doelstellingen heeft men willen inha ken, omdat is gebleken dat doelstellin gennota's veelal moeilijk leesbaar zijn en derhalve - voor wat betreft hun consequenties - nauwelijks te overzien zijn voor de belanghebbenden en geïn teresseerden. Op 31 augustus 1970 ging de (oude) raad een samenwerkingsovereenkomst aan met de Maatschappij voor Project ontwikkeling Empeo, waarbij Empeo de opdracht kreeg om onderzoekingen te verrichten ten behoeve van verdere ontwikkeling van het reconstructie- en saneringsplan voor de binnenstad. Hierbij werd bepaald dat het rapport binnen zes maanden zou worden inge leverd. Tijdens de raadsvergadering van 6 mei 1971 werd Empeo door B. en W. ver ontschuldigd wegens het niet tijdig klaarzijn van voornoemd onderzoek. In plaats van op de resultaten te wachten werd aan de raad gevraagd de zogenaamde „7 uitgangspunten" goed te keuren, hetgeen geschiedde. In hoeverre deze „7 uitgangspunten" door Van Gent en in hoeverre door anderen geïnspireerd zijn is niet met absolute zekerheid na te wijzen, maar gezien de uitspraken tijdens de proce dure van de inspraak rijst het vermoe den dat er met name van de zijde van de grootwinkelbedrijven vrij zware druk op de gemeente is uitgeoefend. Hierbij rijst de vraag waarom de ge meente hiervoor door de knieën is gegaan? Waarschijnlijk is het dat bij niet meewerken van de grootwinkelbe drijven de allure van het centrum minder zou zijn, dan wanneer dit wel het geval is. Ook zaken van lokaal prestige ten opzichte van de aangren zende gemeenten hebben hier wellicht meegespeeld, aldus de groep. In het rapport gaat de groep verder in op deze uitgangspunten en doelstellin gen van de gemeente., daarbij zijn veel onduidelijkheden geconstateerd. De vragen die naar aanleiding daarvan gerezen zijn heeft men, indien moge lijk, beantwoord. Ook heeft men de strijdigheid van enkele uitgangspunten en doelstellingen met de plankaart daarbij behorende voorschriften aange- 'Te klein' Bij het gemeentelijke uitgangspunt dat een centrum als het ware „te klein" dient te zijn voor het programma van eisen, waarvan moet worden uitgegaan en de verschillende activiteiten dus met elkaar verweven moeten worden, zodat op inventieve wijze gewoekerd moet worden met ruimte. Dit zou dan het gevolg hebben dat het centrum „vol", „druk" contrastrijk en een plaats van ontmoetingen wordt - vraagt de afstudeergroep zich af, met welke maatstaven in de praktijk geselecteerd wordt en of het „te klein" zijn een voorwaarde voor verweving is, daarbij rijst de vraag of verweving een voor waarde is voor „vol en „druk", con trastrijk en plaats voor ontmoeting. Verder merken ze op dat in de praktijk geselecteerd wordt naar de wensen van grootwinkelbedrijf, woningbouwvere niging, belegger, middenstand e.d. Met dien verstande dat bij grote eenheden als winkels en woningen weinig ver weving van „contrast", „druk" en „vol"ontstaat. Deze doelstelling is dan ook slechts reël indien het bestem mingsplan gedetailleerde bestem mingen op kleine schaal aangeeft. „Te klein" heeft niets met verweving te maken, aldus de groep, want bij een groot aanbod van dezelfde functie zal van verweving niets terecht komen. Ook vraagt men zich af, of bij de algemene doelstellingen van de ge meente niet alleen de bouwkundige structuur bedoeld wordt, maar ook de maatschappelijke en sociaal-econo mische structuur (hetgeen veronder steld mag worden), dan zal op grond hiervan een grootscheepse geconcen treerde winkelontwikkeling moeilijk te verdedigen zal zijn. Onmogelijk Waren deze doelstellingen als uitgangs punten gehanteerd (wat het in feite ook zijn nl.: bestaande situaties) en als zodanig door de Raad vastgesteld, dan zou voornoemde geconcentreerde win kelontwikkeling onmogelijk zijn ge weest. Een eensluidende filosofie achter deze doelstellingen is moeilijk te achterha len. Ze wekken de indruk geschreven te zijn vanuit de gedachte dat er in het centrum een maximum aan activiteiten plaats moet vinden,terwijl dit aan de andere kant het optimaal functioneren van een modern geconcentreerd winkelcen trum (mono-functie) niet in de weg mag staan. Doelstellingen op deze wijze geformu leerd kunnen (los van de wellicht individuele bruikbaarheid ervan) snel tot verschillende interpretaties aanlei ding geven. Duidelijke criteria ontbreken om toe komstige plannen te kunnen toetsen, hoewel dit volgens de inleiding bij de algemene doelstellingen wel de bedoe ling is. De zo noodzakelijke duidelijk heid ontbreekt hierdoor. VLAARDINGEN - Vrijdag 17 januari heeft de heer Ir. N. Buijsert, lid van Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid Holland, de eerste paal geslagen voor de bouw van een complex van 52 woningen te Vlaardingen ter uitvoering van het bestemmingsplan Holy-Noord. de grootste kollektie, de meeste stijlen,speciale prijzen, waar vina je die? N VAN DER HULST BEHANG Schiedam broersvest 85 rotterdam - mathenesserdijk 261 a 010-269702 tel. 010-370947 iderdagavond koopavond vrijdagavond koopavond maandag na 13.00 uur geopend Jeugdvereniging Eldos krijgt subsidie SCHIEDAM - Het Anjerfonds heeft aan de Jeugdvereniging ELDOS, die haar thuis heeft in het Jeugdcentrum van de Visitatiekerk aan de Dr. Schaepmansingel, een subsidie toege zegd van 2.500,-. Deze subsidie ont vangt ELDOS om haar aktiviteiten op het gebied van jeugd- en jongerenwerk te kunnen uitbreiden. ELDOS, dat onlangs haar 7 jarig be staan heeft gevierd, heeft zich tot op dit moment in het bijzonder gericht op de ontspanning en vrijetijdsbesteding van kinderen in de leeftijd van 6 tot 16 jaar; mede omdat zij voor de opvang van jongeren van 16 jaar en ouder niet beschikte over de benodigde akkomo- datie. Omdat echter steeds duidelijker de behoefte werd gevoeld aan een opvang en ontspanningsmogelijkheid voor deze jongeren, in de trant zoals ELDOS dit ook voor de kinderen gewend is te doen, is een jaar lang gedacht over en gewerkt aan de uit breiding van de aktiviteiten van EL DOS in deze richting. Mede door het feit, dat het Anjerfonds subsidie heeft toegezegd, is het moge lijk geworden een sociëteit op te rich ten die ontspanning wil bieden aan jongeren op een ann hun leeftijd aan gepaste wijze. deze sociëteit, de „ELDOS- sociëteit", hoopt het verenigings bestuur op de eerste plaats de oud leden van de Jeugdvereniging weer te ontmoeten, om samen met hen te werken aan de opvang voor jongeren in Schiedam. HOST(ESS) MANNEQUIN DRESSMAN FOTOMODEL zie Simone Int. pag.4-53 Afscheid van mevrouw Van Duijn-Spruijl VLAARDINGEN - Donderdag 23 ja nuari, vanaf 19.30 uur, neemt me vrouw Van Duijn-Spruijt afscheid als wethouder van Vlaardingen. In ver band hiermee stelt het gemeentebe stuur iedereen in de gelegenheid haar ten afscheid de hand te drukken. SCHIEDAM In het kader van het afstudeerproject aan de academie van Bouwkunst te Rotterdam hebben de studenten Jos Jobse, Henk Molenwijk, Jelle Postma en Peter Schurink ongeveer anderhalf jaar de ontwikkelingen rond de totstandkoming van het bestemmingsplan voor de binnenstad van Schiedam zo nauwkeurig mogelijk bestu deerd. Het resultaat van de analyse van de uitgangspunten, algemene- en bijzondere doelstellingen én de daarop betrekking hebbende voorschriften en plankaart, heeft de titel „Het gat in de doelstellingen van Schiedam" gekregen. Deze niet vleiende benaming is ontstaan door een voorwoord op de algemene doelstellingen van de gemeente. „Met deze doelstelling wordt beoogd een aantal kwaliteiten te bepalen, waarop het bestemmingsplan dient te worden gebaseerd en waaraan de toekomstige ontwikkeling (regelmatig) kan worden getoetst". Deze toezegging wordt vol gens de afstudeergroep volledig ont kracht doordat de voorschriften en de VLAARDINGEN - André van Duin's Pretmachine treedt woensdag 22 januari weer op in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Naast André van Duin werken mee: Frans van Dusschoten, Corrie van Gorp, Donald Jones en Robert Kaesen Dancers. Het revue-orkest staat onder leiding van Coen van Orsouw jr. Aanvang 20.00 uur.

De Havenloods | 1975 | | pagina 1