Til? TTATTFimnnTIG i ii1' .ElnVJjlilJA/wl/O Het icmr van de vrouw Inspraak bewoners Schiedam-Zuid bij herbestrating opruiming KUNSTGEBITTEN Eileen Zaat BANKSTELLEN 695 795 195— SLAAPKAMERS V erkeerswerkgroep schrijft brief aan G emeente werken donderdag 30 januari 1975 24e jaargang no. 9 SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOQSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 1975 is het jaar van de vrouw. Het is onze bedoeling een aantal vragen te stellen, die op de verhouding vrouw man - maatschappij betrekking hebben. Indien u zich aan deze vragen wilt „onderwer pen", dan stellen wij dat bijzonder op prijs. U kunt zich in verbinding stellen met de Havenloods, Hoogstraat 122, Vlaardingen, tel. 352911. 1. Hoe oud bent u? 26 jaar. Ik ben in Indonesië geboren. 2. Bent u getrouwd? Ja, ik heb geen kinderen. 3. Heeft u een beroep? Ik ben peuterleidster bij de Heipaal. Vroeger heb ik bij het kleuteronder wijs gewerkt, maar dat systeem was te star voor me. Je kreeg van bovenaf opdrachten en daar had je je aan te houden. Er was geen ruimte om het kind als individu te benaderen. 4. Op welke partij stemt U? De P.v.d.A. Ik vind het moeilijk om precies te zeggen waarom. Het linkse blok heeft mijn sympathie, omdat het vooruitstrevend is. 5. Hoe staat u tegenover het jaar v altijd onderdrukt hebben. Ik ben van mening, dat vrouwen ook debet heb ben aan de achterstand. Als bet zo gaat als verschillende vrouwen willen, dan moeten we over enkele jaren het jaar voor de man uitroepen. Ikzelf niet. In geen enkel opzicht heb ik last van een bepaalde achterstelling, ik ben me bewust van wat ik wel en niet wil, dat is belangrijk. Je hoort veel vrQUwen zeggen: dat moet ik eerst even aan mijn man vragen. Dat vind ik 7. Zou u met i iemand tegen de schenen te schoppen, maar als ik een feministe hoor praten, dan schrik ik van de agressie. Boven dien weten zë op alles een antwoord. Ik weet uit ervaring dat dat veel vrouwen afschrikt. Je krijgt dan het gevoel dat zij alles veel beter weten dan jij, zodat het de drempel alleen maar hoger maakt. Bovendien zijn ze De jeugd. Die heeft veel te weinig kans om normaal op te groeien in onze samenleving. Er worden flats gebouwd, n willen ruilen? Ik vind het wat geforceerd, agressief bijna. Op de manier zoals men het nu stelt, lijkt het of de mannen de vrouw Nee, met mijn man beslist niet. Ik wil vrouw blijven, daar ben ik best tevre den mee. 8. Hoe staat u tegenover groepen als Dolle Mina, Man Vrouw Maatschappij of de Ned. Vrouwenvereniging? Het is misschien een cliché, maar ik vind dat ze zo weinig concrete dingen doen. Het is niet mijn bedoeling om zonder op voldoende speelruimte te letten. De jeugd is, in een ongunstige zin, te afhankelijk van de volwassenen. Soms lijkt het wel op onderdrukking. 10. Wat zouden de mannen moeten doen om de positie van de vrouw te verbeteren? Ze zouden hun tijd tussen hun vrouw en andere zaken beter moeten verde len. Meer moeten luisteren op momen ten als hun vrouw het wil. Open staan als de vrouw initiatieven wil ontplooi en. Maar de meeste mannen kan je het moeilijk kwalijk nemen, ze komen moe thuis, hebben de gehele dag ge werkt. Ik kan het me dan best voor stellen dat ze rustig willen zitten. verbeteren? Ze zouden zich niet zo afhankelijk moeten opstellen. Een vrouw moet altijd eefst aan haar man vragen of het goed is. Maar ze moeten zelf meer initiatieven ontplooien. De meeste vrouwen zijn overdag thuis, zitten daar vaak te verzuren. Inplaats daarvan zou den ze iets kunnen doen aan de verbe tering van hun wijk of iets dergelijks. Vrouwen moeten beseffen dat ze tot veel meer in staat zijn. Nee, ik word alleen positief benadetd. Ik heb nooit last ondervonden, ook op straat niet. Je moet je positief opstel len, mannen krijgen vaak een bepaalde rol toebedeeld, waardoor vrouwen zich agressief gedragen. Als een vrouw je op straat aanspreekt, vind je het normaal, maar als een man iets zegt, doet datje vreemd aan. Waarschijnlijk komt dat door een minderheid van de mannen, waardoor een normale omgang tussen man en vrouw bemoeilijkt is. Daar zou ik niet op kunnen antwoor den. Streberigheid en eerzucht kom je ook bij vrouwen tegen. Nare eigen schappen zijn niet persé aan de man 14. Als moeten zijn? Het huishouden. Dat vind ik afschüwe- lijk. Maar mijn man ook. Ik heb echter meer tijd dan hij, dus moet ik het wel doen. Maar ik zou het bijzonder pret tig vinden als dat voor me gedaan zou worden. 15. Gebruikt u make-up? Heel weinig, alleenwat ogenschaduw. evenveel talenten n opzichte Volgens het bekende stramien; een vrouw is afhankelijk van de ,man. Als ik met een vriendje uitging, dan werd ik gewaarschuwd dat ik niet rrioest vrijen. Ik moest me eerbaar gedragen. Als je korte rokken droeg, dan was je een prooi voor de mannen Ja, mannen werden toch wel afgeschilderd als een sexueel dier. 18. Wat is de rol van uw man in het We hebben beiden de taak om een zo'n open mogelijke verhouding te creëren. Hij hoeft voor mij geen carrière te maken en ik hoef geen kinderen op de wereld te werpen. 19. Hoe zou u het vinden als in een gezin de man en de vrouw halve dagen zouden werken? Prachtig. Het is een erg goede vorm om de taken te verdelen. Vooral ook voor 1 de kinderen, ze zouden dan geen een zijdig opvoedingsklimaat hebben. Maar de meeste mannen hebben een baan, die een hele dagtaak vereist, zo is onze maatschappij ingesteld, maar misschien leggen we ons daar wel te makkelijk bij Dat geloof ik wel. Maar de vrouwen moeten zich niet in specifieke mannen beroepen laten stoppen, zoals momen teel de tendens is. Je moet de talenten van geaardheid ontplooien. SCHIEDAM In de afgelopen drie dagen heeft de dienst Gemeentewer ken, afdeling Stedebouw, in het schoolgebouw aan de Zwartewaalsestraat 16 contact-bijeenkomsten gehouden voor een aantal bewoners in Schiedam-Zuid. Deze bijeenkomsten dienden om de bewoners inspraak te geven in de plannen voor de herbestrating van de Geervlietsestraat, de Brielsestraat en het deel van de Havendijk tussen Abbenbroeksestraat en Poortugaalsestraat, die weer ingericht zullen worden als leef straat". De bedoeling is dat dit op dezelfde manier geschiedt als in een vijftal straten daar in de buurt is gebeurd. De afdeling Stedebouw heeft reeds overleg gepleegd met een werkgroep van de Bewonersvereniging in Schiedam-Zuid, die ook gen enquête heeft gehouden onder de bewoners. Aan de hand van deze enquête zijn schetstekeningen gemaakt, die door de bewoners,op genoemde bijeen komsten konden worden bekeken en waarover zij hun zegje konden doen en hun wensen en suggesties naar voren konden brengen. Vorig jaar werd in de Zwartewaalse straat een speelterrein voor kinderen aangelegd. tafels stoelen TV-kasten bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Meubelfabriek jg, Oisterwijk Toonzaal: Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116 (langs het I water) tel. 01891-4670. Ma t/m za 9-18 uur. Vrijdagavond tot 21 uur. 1 n kopje koffie staat klaar. or male prijs f 1350.- met 5 jaar garantie op binnenwerk Rotterdam, Industriegebouv Oostzeedijk 234, Bleiswijk, Hoefweg 129. Geopend dinsdag t/m zaterdag 10-17 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur Kom naarCampo Barendrecht 30 tourmodellen o.a.TE *12 sta modellen o.a. Abbev 1001 accessoires,van gaskousje tot en met voortent. Vietnam-avond in Schiedam SCHIEDAM Onlangs zijn we geconfronteerd met berichten over de Opnieuw oplaaiende agressie in Vietnam. Dit ondanks de twee jaar geleden in Parijs ondertekende akkoorden. Deze verontrustende ontwikkelingen zijn voor de Schiedamse afdeling van de P.S.P. aanleiding tot het organiseren van een Vietnam-avond. De avond wordt gehouden op 31 januari in het gebouw van de Christelijke Sociale belangen (zaal 4), Lange Haven 73, Schiedam. Aanvang 20.00 uur. Er zal gesproken worden door Fred van der Spek (Tweede kamerlid P.S.P.), L.S, Go (medisch Komm. Vietnam Ned.) en F. VÖlmer (Brede Vietnam Beweging). Uiteraard is er volop gelegenheid voor discussie. De Linkerhoek zal met informatiemateriaal aanwezig zijn Inlichtingen: tel. 010- 70.66.48. Bijeenkomst van werklozen VLAARDINGEN Een aantal werk lozen heeft in Vlaardingen op vrijdag 24 januari een werklozenkomitee ge vormd. Het doel is gezamenlijk de problemen, die verband houden met het werkloos zijn, aan te pakken, zodat de werkloze zelf in staat is zijn/haar positie te verbeteren en zo weer een stuk eigen waarde terug te krijgen weet. Het werklozenkomitee zal zich gaan aansluiten bij het landelijk overleg en ook een eigen krant gaan uitgeven. Op verzoek van de inmiddels gevormde werkgroep jeugdwerkloosheid zal er op 5 februari op het bureau van de Stichting Welzijn een bijeenkomst plaatsvinden waarvoor een aantal diensten/instellingen en organisaties is uitgenodigd. Aanvang 14.00 uur. Ook zal men kontakt opnemen met de Stichting Werkwinkel te Hilversum om te onderzoeken hoe en met wie er ingespeeld kan worden op de televisie uitzending van 12 februari, die tot doel heeft werkloze jongeren op te roepen en samen met vrijwilligers te komen tot de opzet van verschillende projekten voor jongeren zonder werk. de grootste kollektie, de meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? ^JAN VAN DER HULST BEHANG Schiedam - broersvest 85 tel. 010-269702 donderdagavond koopavond maandag n rotterdam-mathenesserdijk 261a tel. 010-370947 vrijdagavond koopavond .00 uur geopend Goedkeuring G.S. voor modernisering Passage theater Passage S, winkeliers normaal SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan het be sluit van de gemeenteraad van Schie dam, waarbij een krediet van f. 834.308,- is verleend voor de moder nisering van het Eassagetheater. WljVU: Een aanplakbiljet van de winkeliers, die grote hinder ondervinden van de modernisering van het Passage theater Mannenkoor „Orpheus" geeft concert ter ere van afscheid burgemeester De tenor Robert Bruins, reeds in 1972 solist in een Orpheus-concert, is thans als talentvolle zanger een veelgevraagd solist. Onder bekende dirigenten con certeerde hij intussen op vele podia met zangers en zangeressen van grote faam, o.m. met de Bulgaarse bas Nico- lai Ghiarov en onze Nederlandse Elly Ameling. De bas Rom Kalma heeft reeds een grote naammet zijn sonore stem weet hij elke zangliefhebber in verrukking te brengen. Het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland - 43 beroepsmusici - is een orkest dat mede door een tweetal onlangs in Vlaardingen gebrachte „loop-in" concerten veler sympathie heeft. De toegangsbewijzen voor het concert zijn verkrijgbaar bij het bureau van de V.V.V., Visbank en bij de leden van het koor. Prijs f. 6,-. Boutique Pour Hónimés 1 POOPOO VLAARDINGEN Het Vlaarding's Mannenkoor „Orpheus" geeft op za terdagavond, 1 februari, aanvang 20 uur, een opera-concert in de Stadsge hoorzaal te Vlaardingen. Aan het con cert wordt medewerking verleend door een drietal solisten en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Koor, or kest en solisten brengen een scala van fragmenten uit de opera's Fidelio, Die Zauberflöte, UTrovatore, Rigoletto en Ernani. Het geheel staat onder leiding van Orpheus' dirigent Henk Heins. Het concert is opgedragen aan de ere-voorzitter van Orpheus, burgemees ter mr. J. Heusdens, die als gevolg van zijn afscheid als burgemeester van Vlaardingen per 1 april, tevens de functie van ere-voorzitter zal neerleg- Als sopraan is gecontracteerd de Cana dese Christine Harvey. Na haar oplei ding te hebben voltooid in Montreal is zij naar Europa gekomen om haar studies af te ronden. In vele plaatsen concerteerde zij, o.a. in Salzburg en werd zij geprezen om haar prachtige vertolkingen van moeilijke coloratuur aria's. Zij heeft thans een contract bij de Nederlandse Opera te Amsterdam. «vvvwuvwuvwuvvwwwmm SCHIEDAM De verkeerswerkgroep van de bewonersvereniging Schie dam-Zuid deelt aan gemeentewerken het volgende mede: Naar aanleiding van een aantal klachten van bewoners uit deze wijk, brengen wij de volgende probelemen onder uw aandacht. a. Sinds augustus '74 is in de Zwartewaalsestraat een speelstraat. Er is een passeerhaven, welke soms ten onrechte gebruikt wordt om te parkeren, waardoor het passeren niet meer mogelijk is. Een oplossing lijkt ons een aantal gele strepen op de trottoirband, noodzakelijk om automobilisten er op attent te maken, dat parkeren verboden is. b. De kruising Nieuwe Maasstraat/Oude Maasstraat/Voornsestraat is zeer onoverzichtelijk; automobilisten moeten vaak de Nieuwe Maasstraat half oversteken om te kijken of de weg vry is. c. De kruising Lekstraat/Nieuwe Maasstraat/Rijnstraat is ook heel onoverzichtelijk. d. Eventueel een oversteekplaats in de Nieuwe Maasstraat. N.a.v. deze problemen zouden wij graag als verkeerswerkgroep van de ■onersvereniging Schiedam-Zuid, een gesprek met u willen hebben om en andcr.met uw commissie te bespreken. w.g. Verkeerswerkgroep B.V.S.Z. H.J. i n der Poort, secr. Nu 95 cent voordeliger Elastische mini-panties.voor de mode en prijsbewuste vrouw. Nu in drie steengoeie kleuren: saskia (kousen- kleur), middengrijs en donkerbruin. Maten 36 t/m 42. REPARATIES 1ste klas werk 20-karaats GOUDEN KROON f25- U kunt er op wachten. INSTITUUT DENTILIA HOOGSTRAAT 40, ROTTERDAM TELEFOON (010) 126010 Te bereiken met trams 1, 3 en 9 en buslijnen 32,34,39 en 49 u laat uw autoschade toch niet repareren zonder garantiebewijs? Spaanse polder Bokelweg 100 Schiedam Tel. 010 154540

De Havenloods | 1975 | | pagina 1