perez 15.95 Oppassen dat karakter van Maasland niet verdwijnt wv opruiming opruiming Raadslid Toos van Kranenburg: opruiming Uit Spijkers dagboek perzen opruiming Blankenstein weg bij RK WIK vooral uw drukwerk MULTI COPV, lyswi DE HAVENLOODS, DONDERDAG 30 JANUARI 1975 Topeka kinderpantalons. Nog nooit kocht u een originele Topeka kinderpantalon voor zo'n lage prijs. Deze moderne pantalons met wijde pijpen zijn gemaakt van 50% polyester en 50% rayon vis cose. De stof is vuilafstotend, per manent press, krimpvrij, en we zouden haast zeggen, slijtvrij. Maat 104 t/m 158, in mosterd, marine, bruin, petrol, bleu, terra, bordeaux, anthraciet en cognac. Deze uit Mexico gei'mporteerde broek is er een uit duizenden, en dat voor zo' -prijsje Van i^3$k7tfvc VLAARDINGEN - De Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen afdeling Vlaardin- gen houdt op woensdag 5 februari in zaal haar bevolking". Mevr. IC. "nobles zal spreken over dit onderwerp. Aanvang 10 uur. Op 13'februari zal er een ledenvergade ring worden gehouden in Zaal Triangel. Aanvang 14.00 uur. Ze kunnen niet zonder. Zeker niet in dit jaargetijde. Maak daarom gebruik van deze aanbieding heerlijk warme Friendship kinder kniekousen. Ze komen uit een grote partij, vandaar dat u slechts de halve prijs hoeft te betalen. Deze kniekousen inuni- en kabeldessin zijn er in geel, rood, groen, wit, oranje en hardblauw. Nu per paar maten: 1-2 jrvan^f. 3-4 jr van f 4,35 voor f2,15 5-6 jr van f 4,75 voor f 2,35 7-8 jrjr van f 5,15 voor f 2,55 9-10 jr van f5,55 voor f 2,75 11-.12 jr van f 5,95 voor f 2,95 an^f^9!»vooi MAASLAND Het dorp Maasland, met zijn 6.000 inwoners, wordt nogal eens een groene oase genoemd. Dat vestigt de indruk dat er niets dan rust zou heersen. De onrust die er heerst wordt veroor zaakt door een voortdurende toevloed van nieuwe bewoners (van buiten Maasland) en een mogelijke uitbreiding van het winkelbestand in de vorm van een nieuw winkelcentrum in de Sta- tionsstraat/Langetaam, waarvoor nog maar slechts één geïnteresseerde win kelier over is gebleven (de andere belangstellende winkeliers zijn afge schrikt door de zeer hoge prijs per m2, f 350,— en het chronisch tekort aan woningwetwoningen. Een goede kluif dus voor de gemeente- Het ene raadslid kluift iets grager dan het andere. Toos van Kranenburg, sinds september vorig jaar in de raad voor de Open Groepering, mag erg graag meekluiven aan het politieke bot. Politiek is voor haar een hobby en daarbij komt dat ze de hele dag de tijd ervoor beschikbaar heeft. „Ik ben een typische krantenlezer. Ik zou het afschuwelijk vinden als er geen kranten waren. Voornamelijk volg ik de politiek. Weet je, 't kan me niet eens schelen of een krant een week oud is, ik spit hem uit. We zijn zelf geabonneerd op de N.R.C.-Handels- blad en de Volkskrant en daarbij het weekblad Vrij Nederland. Op die ma nier krijg je al een aardig overzicht van wat er zoal gebeurt." Ze is 42 jaar, maar dat zegt eigenlijk weinig, wantje schat haar jaren jonger. Ze weidt over zaken, waar ze als gemeenteraadslid meë bezig is, af en toe uit maar weet élke keer toch bij het beginpunt terug te komen. In enkele minuten geeft ze duidelijke lijnen aan van haar - of zoals ze het liever ziet van de Open Groepering - standpunten omtrent Maaslandse za ken. Over zichzelf vertelt ze, nadat ik haar ervan overtuigd heb dat de lezers toch wel willen weten wie dat raadslid Kranenburg nou is, één en ander. „Ongeveer twaalf jaar geleden zijn mijn man en ik hier komen wonen. We zijn hier erg gelukkig; ik ben me hier thuis gaan voelen en heb Maasland en de Maaslanders goed leren kennen. Behalve politiek krijgt ook de tuin veel aandacht van me. Ik maak schilde rijtjes van droogbloemen. Nadat ik er eerst heel de familie van voorzien heb, ben ik begonnen ze aan belangstellen de boetiekjes te verkopen. Ik zaai van alles, ik pluk en droog en noem maar op. Ik moet zeggen dat ik het zalig vind zo'n tuin. Nou ja, en verder lees ik ontzettend veel. Nee, ik verveel me - Wat leest u voornamelijk? „Veel moderne auteurs. Of beter ge zegd, boeken van mensen die over deze tijd gaan. Oh, en ook verdiep ik me nogal in de tweede wereldoorlog." - U zit in de gemeenteraad voor de Open Groepering, hoe bent u met deze plaatselijke belangenpartij in aanraking „Vanaf de oprichting ben ik er bij betrokken geweest. De ideeën van deze groepering spreken me enorm aan. Zij zijn de enigen die zich echt inzetten voor de belangen van de Maaslanders. Neem nou bijvoorbeeld .het eventueel toekomstige winkelcentrum. Maasland kan tot 1980, zo blijkt uit cijfers van de consulent v.d. Handel- en Ambacht- dienst van het ministerie van econo mische zaken, volstaan met het aantal winkels dat het momenteel heeft. De confessionelen willen het winkelcen trum er door drukken. Inplaats daar van kunnen echter 30 woningwetwo ningen gebouwd worden. Maasland kan daar subsidie voor krijgen. Maas sluis kreeg daar ook subsidie voor (woningen op de Vertoterreinen). We hebben in Maasland 175 woningzoe kenden. Grotendeels Maaslandse jonge ren, die willen trouwen en zich in Maasland vestigen. Helaas kan dat niet, dus wijken ze uit naar Maassluis en Vlaardingen. Kijk, daar zet ik me voor in, hè." - De Open Groepering voert regelma tig oppositie tegen de confessionelen. Samen met uw fraktiegenoot, de heer Ploeger, moet u uw progressieve ideeën hard maken. De V. V.D. staat in een aantal zaken achter u, maar dan verte genwoordigt u met elkaar nog maar v<*v Kinderexpositie in Stedelijk Museum „Laat ik eerst zeggen dat ik vind dat de christelijke partijen oppositie voe ren tegen de belangen van de Maas landers. Als u ons als oppositie ziet, vind ik dat uitstekend, hoor, maar het gaat mij om de inwoners en ik vind dat met hun wensen door de confessione len geen rekening wordt gehouden." Feiten „U heeft gelijk met die 4 (2 leden van de Open Groepering en 2 van de V.V.D.) tegen 7 verhouding. Het is natuurlijk wel een uitdaging, maar ik sta wel sterk, want als ik in de raad met iets - feiten of cijfermateriaal - aan kom dragen, dan heb ik dat van te voren zeer goed uitgewerkt en ge- chequed aan alle kanten. Daarbij komt dat ik met mijn fraktiegenoot Ploeger nooit meningsverschil heb en dat er bij ons geen enkele keer verdeeldheid is geweest tijdens het stemmen over een bepaalde zaak. Dat gebeurt bij de V.V.D. nog wel eens. Behalve een goede fraktiegenoot heb ik een achter ban waar je U tegen zegt. We zijn hier met elkaar de meest aktieve politieke groepering in Maasland. De band is erg hecht, ik weet dat ik op een groot aantal mensen altijd aan kan. Ik maak daar dan ook regelmatig dankbaar ge bruik van. Trouwens het kan me hele maal niet schelen of ik een politieke nederlaag moet lijden, je doet je uiter ste best. Wat ik wel akelig zou vinden is dat ik een fout zou maken in mijn werk als raadslid." - U zit nu krap een half jaar in de raad. Is het u mee- of tegenge vallen'? Voordat ze antwoordt, denkt ze even na en steekt op haar gemak even een sigaret op. Ze neemt steeds .enige tijd om haar antwoord te fórmuleren, als ze echter daarmee bezig is, valt er zo nu en dan een heel spontane opmer king of ze zegt ineens: „nee, wacht even., misschien is het beter als ik het zo zeg.., maar dan moet er wel dat en dat bij.." ,,Ik zie mezelf niet alleen voor de bevolking, maar ook voor de ruimte. Er wordt maar geploegd, gesloopt of verplaatst. Regelmatig blijkt dat ach teraf niet nodig geweest te zijn. We hebben in Nederland nou eenmaal weinig ruimte. Daar moet je zuinig mee zijn en voorzichtig. Er wordt, vooral in kleine plaatsen zoals Maas land, maar getouwd zonder te kijken of dat aHemaal wel kan en of het nodig Karakter Ik ben nogal geinteresseerd in ruimte lijke ordening, weet je. Als Maasland nu nog meer overspoeld zou worden door de komst van niet-Maaslanders, dan verdwijnt de intimiteit van het dorp. Je gooit het karakter weg op die manier. Het is hier in Maasland nu al zo dat er in de tennisclub bijna alleen maar niet-Maaslanders zitten. In de Kuituurkring Maasland zaten eigenlijk alleen maar oud-Maaslanders, daar be ging ook al verandering in te komen. Het zou toch zo moeten zijn dat de nieuwkomers geïntegreerd worden, maar niet dat zij de boventoon gaan voeren. Ik geloof niet dat Maasland nog meer import aan kan, als je het echte karakter wilt handhaven." Ik merk dat u als raadslid van de Open Groepering voor de toekomst nog heel wat werk wilt leveren? „Ik heb nog een paar jaar nodig voor ik alles onder de knie heb, maar dan ook grondig, hè. Het ontbreekt me niet aan moed, evenmin aan tijd en aan wil zeker niet. Ik heb er absoluut geen spijt van dat ik er in gestapt ben." Toos van Kranenburg was aan het woord, niet omdat het dit jaar het jaar van de vrouw is, maar omdat zij een vrouw in een gemeenteraad is die haar mondje kan roeren. ANNEMIEKE VAN DER HOUWEN Het is waar Uw kamer toont ruimer met lange vitrage voor de ramen. Gebruik er eens deze witte extra hoge terlenka store voor. Door het maar liefst 60 cm hoog opgewerkte dessin krijgt u een bijzonder mooi effekt. Dankzij het loodband kunt u er zeker van zijn dat de vitrage altijd mooi recht hangt. Deze 225 cm hoge store koopt u nu per meter Ledenvergadering van PPR SCHIEDAM Vanavond (donderdag) houdt het PPR-aktiecentrum Schiedam een ledenvergadering in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155 te Schie dam. Op de agenda staat onder andere de installatie van de kerngroep, waar mee het PPR-aktiecentrum aan de „spreiding van macht" ook binnen zijn eigen organisatie vorm geeft. Verder zal Hans van der Wilk verslag doen van zijn werkzaamheden als wethouder. De financiële aangelegenheden van het ak- tiecentrum zullen ook punt van be spreking vormen. Aanvang 20.00 uur. We stopten gelijktijdig bij de rand van het bos, Ik deed het autosleuteltje tussen een zakdoek in mijn broek en trok de rits van mijn trainingsjack dicht; het waaide behoorlijk. Ik vroeg of hij een wedstrijd wilde doen, meer uit een grapje eigenlijk. Normaal krijg je een grijns en een onver staanbare drie- vierlettergrepige kreet als antwoord. Hij ging er echter serieus op in, stelde een parcours voor. Laten we maar rustig aan doen, herstelde ik. In een matig tempo liepen we over het ruiterpad. Ik kon niet nalaten steeds naar zijn gezicht te kijken. Hij zag er niet opvallend of onaardig uit, maar hij praatte op een wijze waardoor ik me begon af te vragen of hij wel normaal was. Ik verwachtte steeds een rare tik rond zijn mond of ogen te zien, waardoor mijn vermoeden bevestigd zou worden. Hij was ook zo aardig. Ik dacht, zo makkelijk kontakt maak je slechts nog met gekken. Het bleek dat hij dagelijks train de en ik kon zijn tempo dan ook niet bijhouden. Na wat oefening en gedaan te hebben wandelden we rustig terug. Hij zei dat hij moest drukken. We liepen verder. „Ik moet nu echt hoor", zei hij, „de rillingen lopen over mijn lijf, gelukkig heb ik toiletpapier bij me". „Ik loop maar door", zei ik. Eerlijk gezegd had ik wel willen kijken hoe hij daar zat. Even later haalde hij me in. „Heb je altijd toiletpapier bij je", vroeg ik. „Altijd", zei hij. VLAARDINGEN - Vanavond houdt de vereniging „Liefde en Vrede" een sociëteit voor ouders van leden, oud-leden en belang stellenden, in de ruimte van de discotheek „In The Mood" die gevestigd is in gebouw „Triangel" aan de Fransestraat. Er worden beelden getoond uit de jaren 1930 t/m 1940 van hoogtepunten van „Liefde en Vrede". De toegang van deze avond is gratis. SCHIEDAM Het Stedelijk Muse um in Schiedam heeft momenteel een expositie van zo'n kleine dui zend kindertekeningen. Deze expo sitie is afkomstig van een tekenpro ject van de 4e en 5e klassen van het Schiedamse basisonderwijs. Het Stedelijk Museum vond deze mooie verzameling kinderteken ingen, die een resultaat is van het driemaal: intensief bezig zijn in het museum met een nieuwe tekenma nier een aanleiding om hierover een expositie te organiseren, zodat ook de ouders kunnen zien wat de kinderen verrichten. Het museum is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur en zondags van 12.30 uur tot 17 uur. De expositie is te zien tot en met woensdag 5 februari. enorme prijsverlagingen! koop nü de mooiste 'belegging' van blijvende waarde een wereldnaam in Rotterdam Karei Doórmanstraat 129 Zichtzendingen gratis inl. 010-12.43.50 ■PTT KERKDIENSTEN kerk 10 uur ds. D.J. Spaling; Bethelkerk 10 uur ds. H.J. Groenwegen Gezinsdienst; Aula Pinasplein 10 uur ds. S. Tijmstra. HERVORMDK GEMEENTE TE KETHEL- St. Martinuskerk 9.30 uur ds. J. de Ruyter van Rotterdam Open-Deurdienst m.ni.v. combo; Dorpskerk 10 uur ds. S. Gerbrandv H. Avondmaal, 19.00 uur zie Rank; Rank 19.00 uur ds. T.A.D.W. Aris, Vlaardingen jeugddienst. Politiek Kafé SCHIEDAM - Een groep leerlingen en leraren hebben de werkgroep „Politiek Kafe" opgericht. Hun doelstellingen zijn: het geven van informatie omtrent actuele onderwerpen en het bevorde ren van de discussie hierover met de betrokken groeperingen/personen. Hun eerste bijeenkomst zal op 14 februari worden gehouden in de Kreek, Lange Haven 92, Schiedam. Op deze bijeenkomst zal het onder werp „De toenemende werkloosheid" worden behandeld. Als sprekers zijn uitgenodigd Piet Reckman, medewer ker van sjaloom. Verder zijn er een aantal groeperingen die direct met het probleem te maken hebben uitgeno digd. Dit zijn bijvoorbeeld K.W.J. en het N.V.V.-jongeren kontakt. Op deze avond zal de miniumband liedjes over dit onderwerp ten gehore brengen. Aanvang 1 9.30 uur. Bijeenkomst van 'Open huis' SCHIEDAM De Stichting „Open Huis" houdt elke laatste vrijdagavond van de maand een bijeenkomst in de „4-Molens". Deze bijeenkomst is spe ciaal toegankelijk voor de „midden- poep" in de leeftijd van ongeveer 30 jaar. Op deze avonden kan men zich creatief uiten, dansen en gezellig pra ten. Kinderen worden op deze avon den niet toegelaten. Men kan op deze avonden terecht van 20 tot 23 uur. Poppentheater van Bert Plagman SCHIEDAM Het poppentheater van Bert Plagman verzorgt op 1 februari een kindervoorstelling in het Zolder theater „De Teerstoof". Het is een gevarieerd programma met als belang rijkste onderdelen: clownsnummers, straatmuziek, akrobatiek en poppen spel. Tevens zullen er sprookjes en verhaaltjes worden verteld. Het is een programma zoals dat in de Middeleeu wen tot ongeveer 100 jaar geleden op straat, jaarmarkten, bruiloften etc. ge speeld werd. Het poppentheater van Bert Plagman bestaat uit drie perso- nen: Bert Plagman, Lex de Recht en I Gert Jan Schmidt. Aanvang 14.30 uur. Uit ons tuincentrum. Een staaltje van het kwekersvak manschap deze prachtige Amaryl- lisbol in de kleuren rood, rose en oranje. Normaal koopt u deze supergrote bol voor ongeveer zes gulden.... nu kompleet met bloemistenaarde en kuituurbe schrijving, in luxe geschenkdoos. Vanf>0ö^i VLAARDINGEN - RK WIK heeft besloten het bestaande éénjarige kon- trakt met trainer Cees Blankenstein niet te verlengen. Door het bestuur werd hem dit vorige week medege deeld. Binnenkort zal hij namelijk naar Krimpen aan de IJssel verhuizen, ter wijl het RK WIK-bestuur de voorkeur wilde geven aan een in Vlaardingen woonachtige trainer. Daarom had men inmiddels weer kontakt gezocht met Henk van der Burgh, die reeds vorig jaar een serieus gegadigde was, toen een opvolger werd gezocht voor trainer Frits de Lange. Van der Burgh, die op dit moment de Haagse vereniging VCS traint, zal zijn werkzaamheden bij RK WIK met ingang van het nieuwe sei zoen aanvangen. Van Veen Open deur dienst in Martinuskerk SCHIEDAM - Ook dit jaar zal in Schiedam weer een serie van vijf Open Deurdiensten worden gehotiden. In deze diensten zal speciaal worden ge sproken over hedendaagse problemen. Zondag 2 februari zal ds. J. de Ruyter uit Rotterdam in deze dienst voorgaan. Het koor „The Creed Singers" o.l.v. Jan Scholten, verleent haar muzikale medewerking met moderne liederen. Deze diensten Zijn speciaal toeganke lijk voor diegene die niet vaak een kerk binnenstappen. De toegang is gratis. Aan de ingang van de kerk zullen speciale stencils worden uitgereikt. Aanvang 9.30 uur in de Martinuskerk aan de Willem Andriesseniaan 65, G roenoord. Vrijdag 31 januari: Stadsgehoorzaal Vlaardingen, 20.15 uur Toneelgroep Asselijn met blijspel Jan Klaasz in 't Kattegat. Het bestuur van de Maaslandse derde klasser MVV'27 en trainer Bert van Veen zijn overeengekomen het kon- trakt met een jaar te verlengen. Trainer Blankenstein. TOG pakt halve winst MAASSLUIS - TOG heeft zich zater dagmiddag enigszins hersteld van de zware nederlaag, die het een week daarvoor tegen Wibats 2 had geleden. Het op revanche beluste team liet de tafeltennissers van Delta Lloyd 2 slechts één punt, zodat werd afgeslo ten op 5-5. Wim van der Poort verloor zijn partijen tegen Herman van Ruyten en Delta- Lloyds' sterkste man Bert Luirink. Hij scoorde een punt tegen Allis en haalde samen met Frans Capellen de winst in de dubbel. Frans Capellen liet het bij zijn individuele optredens alleen tegen Van Ruyten afweten, terwjjl zijn broer Nico deze met lang spel verdedigende Amsterdammer wel wist af te troeven. Van Alles en Luirink verloor hij ech ter. Overige uitslagen: TOG 3-NOAD 4 6-4; Milksteamers 1-TOG 4 10-0; TOG 5-DSS 1 3-7; Amroba 6-TOG 6 10-0 en TOG 7-Bruynzeel 9 1-9. Junioren: Intiem 4-TOG 2 10-0. De ontmoeting tussen TOG 1 en het Rotterdamse 21-up ging niet door, omdat 21-up niet verscheen. Rectificatie MAASSLUIS - De traditionele bos- loop die de trimgroep „De Staelduinse klitters" organiseert wordt op zaterdag 1 februari gehouden en niet op 6 februari, zoals door ons eerder abusie velijk was geannonceerd. Voqr inlichtingen en voorinschrijving kan men terecht bij F. Abbas, Potgie terstraat 2, Maassluis (tel. 01899- 12142), W. de Vries, Marijkeplein 10, Rozenburg (tel. 01889- 3221), E. Dek ker, Hendrik Marsmanlaan 13 (tel. 015- 561651), D. van Hemert, Doel- straat 44, Maasland (tel. 01899- 13932) ^n A. C. Gog, Insulindesingel 22, Vlaardingen (tel. 010- 347102). Voor de scholen is er in groepen van tien leerlingen per school in de mor genuren een wedstrijd in de vorm van een zeskamp. Scholen, die hieraan willen deelnemen, kunnen zich bij F. Abbas (tel. 01899- 12142) aanmelden. V' familie- en handels- Broersvest 7 Schiedam tel. 010-263586 het meest komplete grafisch service centrum

De Havenloods | 1975 | | pagina 3