A V •f Grootse avond der piano's in de Doelen 49® 29, K opruiming opruiming Voorlichtingsdag over 2e woning in Bouwcentrum RIJDAM B.V. museumnieuws Zendingssymposium opruiming 24® opruiming s DE HAVENLOODS, DONDERDAG 30 JANUARI 1975 Bent u een Andy Williams fan? Dan mag u deze kans niet onbenut voorbij laten gaan. Op deze L.P. staan zijn 12 allerbeste nummers. Het zijn: Snowbird, I left my Heart in San Francisco, On the street where you Live, The Summer of Our Love, Alfie, My Way„A Man and a Woman, Didn't We, What kind of Fool am I, Somethin Stupid, By the Time I get to Phoenix en Little Green Apples. Nu koopt u deze fantastische L.P. Reductie voor Havenloods-lezers Voor alle liefhebbers van pianomuziek wordt donderdag 6 februari Beethoven's Vierde pianoconcert. Over een grote dag. Inderdaad, want wanneer krijg je de gelegenheid, op dat concert kunnen we kort zijn: in één avond drie beroemde pianoconcerten te horen gespeeld door drie Beethovens tijd een uiterst gedurfde beroemde pianisten? Donderdag 6 februari gebeur! dal. op de KT «TS't1aTSL™ „avond der piano s in de grote zaal van De Doelen. Drie beroemde pianoliteratuur, pianisten, waarvan u de namen allemaal kent, komen er de al even Drie piano's beroemde concerten van Schumann, Grieg en Beethoven spelen. En één van de drie, Daniel Wayenberg, componeerde speciaal voor deze MaTop gelegenheid een Concerto voor 3 piano s en orkest, dat ook al op deze deze avond der piano's zult u de drie avond der piano's zal klinken. Wie heeft 'm eigenlijk niet nodig deze warme waterdichte zeiljopper? Hij is niet alleen erg praktisch in ons klimaat, maar past nog precies n het modebeeld ook. Deze jopper van Aabe duffel heeft een stevige rits en een royale kraag. Kleur: zwart. Maten: 46 t/m 54. Nu met 25 gulden voordeel! Reductiebon pianisten ook samen aan het werk zien en horen. Daarvoor schreef Daniel Wayenberg zijn Concerto voor 3 pia no's en orkest. Drie piano's stellen zich als een klankbord op tegenover het orkest, waaruit een levendig spelen met motieven en klanken ontstaat, dat dit ééndelige concert iets van een divertim en toverstrooi ingsm uziek u zich afvragen. Als eerste treedt Ja- nine Dacosta voor het voetlicht. Zij speelt Robert Schumann's prachtige Deze bon geeft recht op, Pianoconcert in a op. 54. Janine Da- j tie van f 2>5Ü °P maximaal iwee costa woont weliswaar in ons land, i toegangsbewijzen voor de avond J ».,Wuii,b.iu, vtiiuuuiiiigsjuuzieK., doch haar wieg stond in Frankrijk en der P^no 's op donderdag 2 fe- I geeft. Variaties op het thema vormen het is ook daar dat zij haar studies I bruar' in de grote zaal van de een belangrijk facet, waarbij de piano' volgde. Zij studeerde bij Joseph Thi- j Doelen< aanvang 20.15 uur. Kaar- ressant vooruitzicht 1 ten zijn dagelijks van 10- 16 uur en de belangrijkste rol vervullen. Een J 's zondags van 12- 16 uur verkrijg- J ressant vooruitzicht, dit Conc I baar aan de kassa van De Doelen. I baud, bij Lazare Levy en de legen darische Ives Nat en bij Ilonka Deckers. Janine Dacosta Eerste prijzen aa Bordeaux (haar geboorteplaats) en Pa rijs en in 1951 de „Premier Grand Prix" van het „Concours International Marguerite Long - Jacques Thibaut" zijn slechts enkele van de mijlpalen in haar succesvolle pianistencarrière. Terecht behoort het Schumann-con cert dat zij vertolkt met Het Gelders Orkest onder leiding van Yoav Talmi tot de meest geliefde pianoconcerten. Waynberg Daniel Wayenberg behoeft geen nadere introductie. Met Janin Dacosta hèeft hij zijn liefde voor Frankrijk gemeen. Wayenberg, die regelmatig toernees maakt door Amerika, Canada, Zuid- Afrika en natuurlijk ook door Europa trad op alle beroemde festivals op en speelde met de meest vooraanstaande dirigenten. Zijn grammofoonplaten werden vijf maal met de „Grand Prix du Disque" bekroond. Bij hem is de vertolking van Grieg's Pianoconcert in a op. 16 in uitsteken de handen. Grieg's concert, met zijn forse inleiding, vraagt een krachtige pianistiek en een virtuoze aanpak, ei genschappen die bij Daniel Wayenberg in ruime mate voorhanden zijn. Overigens vertoont het al even geliefde Grieg-concert veel verwantschap met dat van Schumann, dat hem voor ogen gestaan moet hebben: dezelfde toon soort en een soortgelijke vorm. Ook hier geen orkestinleiding. De pia no valt met de deur in huis, waarna piano en orkest elkaar afwisselen bij het voordragen van het hoofdthema. Van bijzondere schoonheid is het lang zame deel met zijn plechtige koper klanken, dat zonder onderbreking overgaat in de finale: een pittig rondo waarvan de fluitsolo het lyrisch hoog tepunt vormt. Derde solist in dit drieluik van piano concerten is Michel Block, Amerikaan van geboorte en voormalig student aan de Juilliard School of Music te New York. Bij het Chopinconcours van 1960 te Warschau ontving Michel Block een persoonlijke prijs van Ar thur Rubinstein, die nog kort geleden dezelfde Doelen het concert speelde r essant vooruitzicht, dit Concerto, zoals het gehele concert een interessan te belevenis zal blijken, boeiend alleen al door de mogelijkheid drie meester- pianisten met elkaar te vergelijken. Voor lezers van De Havenloods trou wens dubbel interessant: met de uitge knipte bon in de hand krijgt u aan de kassa van De Doelen een riks korting Daniel Wayenberg Collecte kinderbescherming SAKOR zoekt depothouders Het rayon Rotterdam van de nationale kollekte kinderbescherming zit drin gend verlegen om depothouders voor de kollekte, die op 24, 25 en 26 april van dit jaar gehouden zal worden. Om het de kollektanten mogelijk te maken hun kollektebussen dicht bij huis af te halen is het nodig, dat in alle wijken van de stad mensen beschikbaar zijn, die als depbthouder willen optre den. De kollektebussen worden op 24 april bij de depothouders bezorgd en die zelfde dag door de kollektanten afge haald. Na afloop van de kollekte, op zaterdag 26 april nemen de depothou ders de bussen weer in ontvangst. Nog diezelfde avond worden zij bij de depothouders opgehaald. De taak is eenvoudig, maar uiterst belangrijk, om dat de depothouders de basis zijn voor dat Michel Block zal vertolken: Donderdag 20 februari wordt in de studio van het Bouwcentrum te Rot terdam een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over de tweede woning. Tij dens deze bijeenkomst, die 's ochtend om 10 uur begint zal aandacht worden besteed aan de vele aspecten, die met de snelle groei van het aantal tweede woningen verband houden. ft et tndere Woorden „Een koppig mens wordt door de duivel geregeerd". De prijswinnaars die tien gulden thuis gestuurd krijgen, zijn als volgt: J. H. den Haan, Voornse- straat 30 in Hellevoetsluis; P. de Zeeuw, Van Wijngaardenlaan 26 te Rotterdam en H. J. P. Wickhoff, Johan Wagenaarstraat 50 te Schiedam. TECHN.BUREAU Energieweg 6 - Postbus 118,- Alphen aan den Rijn Telefoon 01720-91543* Ons bedrijf is gespecialiseerd in het aanbrengen van slijtvaste-, corrosie- en hittebestendige metalen d. m. v. spuiten en diverse losprocessen. De veredelde werkstukken worden daarna machi naal bewerkt door draaien, slijpenhonen etc. Ter ondersteuning van de bedrijfsleiding roepen wij sollicitanten op voor de funktie ,van: BEDRIJFS—ASSISTENT Opleiding: minstens M.T.S. werktuigbouw Leeftijd: 25-30jaar. Taak: werkvoorbereiding contact werkplaats materiaal-inkoop SCHRIFTELIJKE sollicitaties te richten aan bovenstaand adres met in de linker bovenhoek van de enveloppe de letters BTB. Tevens vragen wij: DRAAIERS DRAAIER—SLIJPERS BANKWERKER- AUTOGEEN LASSER welke in verband met de uitbreiding van onze las- en metaal spui tafdeling opgeleid kan worden voor het aanbrengen van de speciale materialen Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres, of telefonisch 01720 - 91543. Bij eventuele huisvesting, kan bemiddeld worden Ir. R. M. Th. Adriaansens, directeur Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland, spreekt over „Delta onder druk", terwijl prof. ir. W. H. Segeren, hoofd van de wetenschappelijke afde ling van de Rijksdienst IJsselmeerpol- ders aandacht zal besteden aan de draagkracht van een gebied. Ir. P. C. Prillevitz, directeur natuurbe houd en openluchtrecreatie van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zal het mogelijk profiel van een rijksbeleid inzake twee de woningen schetsen, terwijl ir. M. E. F. Kool, directeur Polyzathe b.v., ontwikkelingsgroep voor stedelij ke, industriële en recreatieve voorzie ningen, onder de titel „Van stacaravan tot recreatiebungalow", de vraag be licht hoe de consument door de onder nemer wordt bediend. Na elke inleiding bestaat er gelegen heid tot het stellen van vragen, terwijl de dag wordt besloten met een algeme ne discussie onder leiding van de voor zitter prof. dr. ir. F. M. Maas, hoogle raar landschapskunde aan de afdeling bouwkunde van de T.H. Delft. De kosten verbonden aan deze voor lichtingsdag bedragen f 75,- per per soon (studerenden f,37,50) inclusief koffietafel en BTW. Nadere inlichting en worden verstrekt door de Algemene Voorlichting van het Bouwcentrum. Telefoon: 010- 11.61.81, toestel 2130. MILJOEN TULPEN VOOR 200—JARIGE AMERIKA Amerika gaat in 1976 op grootse wjjze het 200-jarig bestaan van de Verenigde Staten vieren. Er wordt reeds geruime tijd hard gewerkt om aan dit feest gestalte te geven. Niet alleen in Ameri ka zelf, maar ook daarbuiten. Ook Nederland wil niet achterblijven. Daarom werd de Stichting 1.000.000 tulpen voor New York in het leven geroepen. De bedoeling is om die een miljoen tulpen en eventqeel andere bloemen een bloemengroet van Neder land te laten vormen op enige van de honderden festiviteiten, die in 1976 rond het 200-jarig bestaan van Ameri ka in de stad New York worden gehouden. Initiatiefnemer van dit plan is de be kende Hillegomse bloembollenexpor teur C. M. van Trigt. Hij loopt eigenlijk al twee jaar met dit plan rond en heeft daar uitvoerig over gesproken met ver schillende instanties in Amerika en in ons land. Het plan werd zeer goed ontvangen en vooral in Amerika erg op prijs gesteld. Daarom heeft Van Trigt nu een stichting gevormd, waarvan hijzelf als voorzitter optreedt. In de komende maanden wil het stich tingsbestuur een beroep doen op het totale Nederlandse bedrijfsleven, de Nederland-Amerika-organisaties op cultureel en zakelijk gebied, de Neder landse schooljeugd en de Nederlandse bevolking. De bedoeling is financiële middelen bijeen te krijgen om deze grandioze bloemengroet aan de stad New York mogelijk te maken. het welslagen van iedere huis-aan-huis kollekte. Mensen die in gemeente Rotterdam wonen en die Jiet kinderbeschermings- werk een warm hart toedragen en er aan mee willen helpen om de kollekte tot een sukses te maken kunnen zich opgeven aan de rayon organisator, die bereikbaar is onder telefoonnummer 20.25.05. Zij die zich schriftelijk wil len opgeven behoeven geen postzegel op de enveloppe te plakken als zjj alsvolgt adresseren: SAKOR, Ant woordnummer 1266, Rotterdam. De Gereformeerde en Hervormde Zen ding organiseren in de classes Rotter dam-Noord en Zuid en in Schiedam op zaterdag 1 februari een Zendings symposium dat om 15.00 uur begint in de Gereformeerde Nassaukerk aan de Kleiweg 64 in Rotterdam- Hillegersberg. Als thema is gekozen „het evangelie als boemerang". Spre kers zullen zijn ds. C. M. Boerma en ds. P. Bons. De middag, met tévens medewerking van de concertzangeres Reinata Heemskerk, zal onder leiding staan van ds. P. Magre. In het prentenkabinet van de nieuwe vleugel van het Museum Boymans-van Beuningen te Rotterdam is tot en met 16 maart 1975 een tentoonstelling te zien van de aanwinsten moderne gra fiek. Sinds de vorige aanwinstenten toonstelling (zomer 1973) konden weer tal van prenten voor de kollektie worden verworven. Van enkele kunstenaars is ook eerder verworven grafiek geëxposeerd om de ontwikkeling in hun werk te laten zien. De volgepde kunstenaars zijn onder meer met hun werk vertegen woordigd: Arakawa, Beuys, Ben, Broodthaers, Oppenheim, Panamaren- ko, Roth, Tajiri, Tilson, Klapheck, JJlake, Dine, Hamilton, Lindner, Ol denburg, Rauschenberg, Rosenquist, Close, Estes, Gertsch, Morley, Salt, Sol LeWitt, Marden, Rajlich. Peter de Beer (22), student medicijnen in Nijmegen, is hoofdprijswinnaar ge worden van het Biotex kleurenfestival. Uit handen van Karei Appel ontving hij zaterdagmiddag in de Remonstrant se kerk tegenover Museum Boymans- van Beuningen het schilderij „De ge dresseerde circuskoe met dansende kat" dat deze kunstenaar speciaal voor de wedstrijd heeft vervaardigd. Peter de Beers hoofdprijswinnende tekening is samen met de negenenne gentig overige inzendingen die tot de laatste ronde van deze kleurenwed- strijd waren doorgedrongen tentoonge steld in de zaal voor tijdelijke exposi ties in de oude vleugel van Museum Boymans-van Beuningen, onder de titel „100 fantastische vogels". Deze inzendingen vormden de uitvoering van een opdracht aan de beste honderd uit een totaal van liefst 25.000 werk stukken die het circus tot onderwerp hadden. Karei Appel koos na een voorselektie de honderd deelnemers aan de tweede ronde uit, die vervol gens een vogel moesten ontwerpen. Zij kregen allemaal een litho van Karei Appel. Met een extra vermelding wer den bovendien nog onderscheiden Sylvana Volk (13) uit Rotterdam, me vrouw Vermeij-Vissers uit Haarlem, Rob Verhagen (27) uit Amsterdam en Rob de Vries (21) uit Beek bij Nijme gen. Na de prijsuitreiking die wegens de enorme belangstelling niet in de aula van het museum kon plaatsvinden werd in de tentoonstellingszaal de ex positie geopend. Zij is tot en met zondag 23 februari te zien, mèt de hoofdprijs. John Salt (geb. 1937), „Woestijnwrak".1972. Lithografie 65x 90 Zacht geprijsd donzige Aabe kinderdekentjes. In twee maten: voor ledikantjes, wiegjes- en kinderwagens. Deze 100% draion dekentjes zijn ver krijgbaar in rood, groen, lichtblauw, cyclaam en rose, en'in 3 dessins: plaardjes, bambi's en konijntjes. Nu per stuk 100x150^m n^ö2> vc 75x100 cm van f 26,-- voor f 12,95. Met de cello de wijk in Het concertcircuit „In de wijk gespeeld", georganiseerd door de Rotterdamse Kunststichting, het Rotterdams Philharmonisch Orkest en de Raad voor de Gemeentelijke Wijkgebouwen, gaat zijn derde ron de in. Michel Roche, cello en Wim Serlie, piano spelen in februari vijf concerten. Michel Roche solocellist van Philharmonisch hoofdvak cello a; Conservatorium, deel uit s behalve eerste het Rotterdams Orkest docent n het Rotterdams Hij maakt ook kamermuzieken- sembles,waaronder het Nederlands Strijkkwartet. Zijn begeleider Wim Serlie is verbonden aan het Utrechts Conservatorium. De kunstenaars hebben voor het wijkcircuit een afwisselend pro gramma samengesteld, dat een breed publiek kan aanspreken. Bij de werken van Breval, Debussy, Schumann, Dvorak, Fauré en Saint-Saëns zijn er verscheidene, die voor de combinatie cello-piano grote bekendheid genieten. Het muzikale circuit speelt zich af op: zondag 2 februari 13 uur in wijk centrum De Larenkamp, Slinge: 2 februari 16 uur in wijkgebouw Musica, De Lucht, Overschie; zondag 16 februari 13 uur in Kom- munikatiecentrum Ommoord, Davvesweg; 16 februari 16 uur in' Wijkcentrum Middelland, le Mid dellandstraat; dinsdag 25 februari 20.15 uur in wijkcentijum De Klimmende Bever. Een onvoorstelbaar handige reistas van het merk Fly Bag met twee ritsen bovenop: gebruik de ene rits bij kleinere weekendbagage, gebruikt u de andere rits dan is de tas een stuk bre'der en ideaal als vakantiekoffertje. Gemaakt van soepel imitatie nappa met twee open vakken en een ritsvak voor, doorlopende riemen en een bodem van 50 cm lang. In zwart, bruin en rood, nu voor een onvoorstelbare prijs. VanJ^g^vc

De Havenloods | 1975 | | pagina 9