Voor derde maal Caravan Ahoy Internationaal 01 E Unieke test met toerwagen in ahoy Bijzondere nieuwtjes op de rai Cuarteto o ctuencia "O Rai'75: feiten en cijfers MUITI, COPV, ly^yw ly^yw vooral uw drukwerk 0) E O prQm 0) To led o-caravan brengt goedkoop produkt op de markt Mitsubishi voor het eerst op de Steeds vinden duizenden gezinnen een uitweg naar de vrije natuur, weg van de industriële gebieden, ieder profiteert van de mogelijk heden tot ontspanning. De luxe comfortabele weg om te recreëren, is de Caravan. Velen laten geen gelegenheid onbenut om in hun tweede huis ontspanning te zoeken. Voorlichting op het gebied van de Caravan is daarom noodzakelijk wil men optimaal van zijn /haar Caravan gebruik kunnen maken. De Caravanner is zich dit duidelijk bewust en grijpt iedere gelegenheid aan zich te laten informeren. Hij bekijkt de zaken kritisch, praat hierover met zijn vrienden, maakt hen enthousiast en dan ontmoeten wij de Caravanner in spé. Beide groepen gaan informeren ieder op zijn eigen manier. Men verkrijgt informatie over aanschaf, vernieuwing en gebruik op de daarvoor ingerichte plaatsen. ava~"w Daarom is er dit jaar wederom Cara- mn-Ahoy '75 van I t/m 9 februari in het gehele Ahoy-complex, om alle vragen te beantwoorden en mogelijk een nieuwe Caravan aan te schaffen. Men kan zijn keuze bepalen uit onge veer 250 verschillende modellen alle varieërend in prijs (van f.5.000,- tot f50.000,- en meer). Voorlichting zal niet alleen over de caravan worden gegeven maar ook zijn er stands die de mogelijkheden van staanplaatsen op de campings nader aan de bezoeker zullen voorleggen. Zowel de grote als kleinere beurs vindt op Caravan-Ahoy '75 zijn caravan. Alles wat de gezelligheid en het com fort op Caravangebied bevordert is te zien op Caravan-Ahoy '75 die dagelijks geopend zal zijn van 10.30- 17.00 uur en van 19.00 - 22.30 uur. Zondagen tot 17.00 uur. Entreeprijs bedraagt f.3,50. Houtbouw Op Caravan Ahoy *75 zullen vele stands te vinden zijn met houtbouw. Caravans van Nederlands fabrikaat. Men kent vele afmetingen, steeds com fortabeler en exclusiever uitgevoerd. De aanschaf van een in Nederland vervaardigde Caravan kent voordelen. Om voordelen te noemen, men kan tijdens de bouw zijn produkt zien, men kan wijzigingen laten aanbrengen door waar het nodig is, meestal zijn de garantie bepalingen gemakkelijk te hanteren etc. Op Caravan-Ahoy *75 staan modellen die de 50.000 gulden passeren, bijna zou men zeggen, een bungalow op wielen. In de jaren dat de Nederlandse Sta Caravanbouw toenam, zijn vele namen toegevoegd aan het niet onaan zienlijke aantal merken dat reeds be stond in de z.g. „platen" wagens t.w. import. Hand over hand neemt de verkoop van de Nederlandse sta-Caravan toe. Vele importeurs hebben reeds hun bedrijf aangepast aan deze tendens en naast hun import de bouw ter hand geno men van de „Nederlandse Caravan". Staanplaatsen Caravan-Ahoy '75 heeft in nauwe sa menwerking met ongeveer 600 cam pings in Nederland een systeem opge bouwd, zodat de bezoeker van Cara van-Ahoy '75 kan worden geïn formeerd over de nog vele vrije staan plaatsen in Nederland op dit moment. Men verkrijgt informatie over de vrije plaatsen, terwijl men tevens omtrent recreatiemogelijkheden op de camping zelf, in het bezit kan worden gesteld van folders of gegevens daaromtrent. Dit systeem heeft bewezen, dat in 1972 en 1973 velen gebruik maakten van de toen bestaande mogelijkheden. Een ieder is zich niet altijd bewust van het probleem „waar zet ik zo'n ding". Het antwoord op die vraag wordt direct gegeven. Het reserveren echter moet men zelf rechtstreeks met de camping regelen. De stand op Caravan- -Ahoy '75 is zuiver informatief. De vraag naar „luxe huizen op wielen" Op Caravan-Ahoy '75 heeft de Rotterdamse Politie bijeen grote stand in de z.g. tJJ sselhal van het A hoy-com plcx een testbaan aangelegd. Het liqt in de bedoeling de bezoekers „les" te geven in liet rijden met een toerwagen. Hiertoe is in samenwerking met Spijkstaal-Spijkenisse een aangepast voertuig vervaardigddat tezamen met de daaraan verbonden toerwagen duidelijk aangeeft, hoe de gedragingen zijn van de toerwagen t.o.v. de De bezoeker zal zelf kunnen rijden over een testbaan met een lengte van ongeveer 100 meter en zal tevens kunnen „steken"met beide voertuigen enz. enz. Deze unieke gebeurtenis zal de bezoeker veel inzicht kunnen verschaffen, terwijl de verkeersexperts van de Politie klaar staan voor verdere informatie. Dit initiatief, door de Rotterdamse Politie zelf genotnen, zal er ongetwijfeld toe kunnen bijdragen, dat de nog steeds grote fouten, gemaakt bij het rijden van auto met een toerwagen, kunnen worden gemmiseeerd. Deze doelgerichte inbreng van de Rotterdamse Politie is in het verleden nog nimmer op een tentoonstelling in Nederland gepresenteerd. De Politie verwacht, dat vele bezoekers aan de Caravan-Ahoy 75 van deze gratis aangeboden service gebruik zullen maken. De testbaan zal evenals Caravan-Ahoy '75 dagelijks geopend zijn van 10.30-17.00 en van 19.00-22.30 uur. Zondagen tot I 7.00 uur. ÜBEHi Ondanks de afwachtende houding van veel autofabrikanten is er op de ko mende RAI wel het nodige nieuws te zien. Geheel nieuw voor een autobeurs zijn de Ford Escort, aan wiens komst wij onlangs uitvoerige aandacht be steedden en de Volkswagen Passat inet de derde of vijfde deur. Voor de Nederlandse markt zijn er ook wel de nodige nouveauté's te noteren; Citroen komt met de revolutionaire CX 2000 en 2200 types. Datsun brengt de 200 L zes cylinder op de De Personenauto RAI wordt na één jaar afwezigheid weer gehou den in alle hallen van het RAI-ge- bouw te Amsterdam. Van donder dag 13 tot en met zondag 23 februari staan er 64 merken opge steld uit 14 laden te weten; België, B.R.D., Frankrijk, Italië, Japan, Joegoslavië, Nederland, Polen, Spanje, Tsjechoslowakije, U.S.A., U.S.S.R., Zweden. De openingsuren zijn: op zaterdag en zondag van 10 tot 17 uur; de overige dagen van 10 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. Naast personen auto's zijn op de RAI ook te zien: ambulance-auto's, kom,binatiewa- gens, onderdelen, toebehoren en handgereedschappen. Het parkeren wordt voor de bezoeker makkelijk gemaakt, van en naar de parkeer terreinen in de omgeving van het RAI-gebouw zullen bussen rijden die het publiek gratis De toegangsprijs voor RAI 1975 bedraagt vijf gulden. RAI, Fiat komt met de 131 Mirafiori; dc Mitsubishi Colt Lancer en Galant- auto's zijn eveneens in volle glorie te zien en ook de merken Peugeot en Toyota brengen gemoderniseerde mo dellen naar de tentoonstelling. Als bijzondere trekpleisters mogen de be zoekers een kijkje bij dc Matra Simca Baghecra (uitvoering Courrcgcs), de Citadine elektrische auto, de Volvo crashtcstauto en de NLMC jubileum mini niet vergeten. Interessant om te zien is ook de speciale Opel op de Shell-stand die als dc incest zuinige auto ter wereld geboekt staat. Opvallend groot is voorts het aantal veiligheidsauto's dat op de beurs is te zien. BLMC, Datsun, Opel, Renault, Toyota en Volkswagen brengen alle maal hun experimentele veiligheids auto op de markt. Daarbij wordt aangetekend dat som mige merken, zoals Volvo en Mercedes Benz bijvoorbeeld, veel van de veilig heids uitvindingen al in hun bestaande serie hebben verwerkt. Deze Civic 1500 een Nederlandse primeur zal te zien zijn in de uitvoe ring met 4 versnellingen, handschake- ling en in de automatische versie: de Civic 1500 Honda-Matic. De Civic 1500 is ruim 15 cm. langer dan de Civic 1200 cn heeft 4 deuren. De krachtbron is een swarsgeplaatste watergekoelde 4 cilinder 4-takt motor met bovenliggende nokkenas, die even als de Civic 1200 is uitgerust met speciaal geharde klepzetlingen voor het gebruik van loodvrije benzine. De motor heeft een cilinderinhoud van 1488 cc en levert een vermogen van 65 SAE bij 5000 t/min. De eerste Civic's 1500 zullen omstreeks mei/juni 1975 geleverd kunnen worden. familie- en handels- Broersvest 7 Schiedam tel. 010-263586 het meest komplete grafisch service centrum Toyota introduceert op de RAI twee volkomen nieuwe Crown modellen, namelijk de Toyota Crown 2000 Special en de Toyota Crown 2600 Sedan de Luxe. Deze modellen zijn voorzien van een volkomen nieuwe carrosserie, die deze automobielen een robuust en'tevens elegant aanzien geeft. Het ruime interieur is zeer luxueus afgewerkt en waarborgt de inzittenden een grote mate van comfort. Het instrumentenpaneel, met vierkante „klokken" is zo opgesteld, dat alle „informatie" voor de bestuurder in één oogopslag beschikbaar is. <wwwwmwwwwwwvwwwwwwwwwwvwvwww/ In nauwe samenwerking met het Franse staatselectriciteitsbedrijf - Electricité de France, afgekort E.D.F. - ontwikkelde Teilhol Voiture Electrique de CITADINE, de CITACOM en de MESSAGET TE, 3 nieuwe electrisch aange dreven vervoermiddelen. Van de CITADINE worden op de perso- nenauto-R.A.I. (stand 217) de eerste productiemodellen getoond. De nu volwassen CITADINE - is onder meer uitgerust met veilig heidsriemen, gepantserd front en beveiliging tegen tijden met open deur. De geëxposeerde CITACOM - een proefexemplaar - is bedoeld als op- en afspringauto voor grote terreinen, zoals vliegvelden, zieken huizen en sanatoria, etc. méér dan 500 PERSONEN-, BESTEL en VRACHTWAGENS Konkurrerende prijzen. Vraagt prijslijst auto -truckverhuur Volgende week IH (5 De mannen op de foto hierboven zijn geen snelle schaatsenrijders die op het ercplatform staande zojuist door lieftallige meisjes de win naars medaille omgehangen hebben ge kregen en hun volkslied meezingen. Nee hoor. het viertal hoort helemaal hij elkaar. Het zijn de leden van liet Cuarteto de Madrigalistas de Madrid dat vrijdag solistische medewerking gaat verlenen aan het derde /.-concert van het seizoen. Alle stroken, lovers, hang- en sluitwerk horen bij de historische costuums, die zij bij hun optreden plegen dc dragen. leen eremetaal dus, ofschoon deze fan tastische zangers dal voor de door hen gepleegde muzikale heldenfeiten zeker ruimschoots verdiend zouden hebben. De specificatie van het kwartet is als volgt: Carmen Rodriguez Aragón, sopraan - Maria Aragón messo-sopraan - Tomas Cabrera Martin, tonor - Manuel Pérez Bermüdez, bariton. Dc/.e zangers zijn bijeengebracht, gevormd cn ge traind door dc vroeger wereldbekende Spaanse zangeres Lola Rodriguez Aragón (geen familie van de /.usjes). die tevens directrice is van dc „tscucla Superior de Canto de Madrid". Drie van dc vier werken onder leiding van Ferdinand Lcitncr incc aan deAiitvocring in conccrtvorin door het l'hilbarmoniscli van „LI rctablo dc macsc Pedro", geschreven door hun landgenoot Manuel de Falla, dat het slot van dit programma vormt. Het belooft een bijzonder evenement te worden. Voor zover kan worden nagegaan is dit werk in Nederland nóg maar een maal eerder, maar dan Dan staan cr drie stukken op het programma, om van te smullen. Voor de pauze de ouverture ..La clemen/a di Tito" van Mo/ H en het vioolconcert van Tsjaikowski, dat wordt gespeeld door de in Berlijn geboren violiste ('hrisliane Ldinger. Al zou ze helemaal niet kunnen spelen maar ze speelt formibadel dan zou het alleen al de moeite waard zijn om naar haar te komen kijken (zie haar foto). Na de pauze zullen Ferdinand l.eitneren het orkest laten horen hoe de Vierde Symfonie van Johannes Brahms gespeeld moet worden. Heel veel plaatsen zijn voor deze laatste concerten niet meer verkrijgbaar, maar wie weet, als u er gauw bij bent. De muzikaal adviseur van het R.PIt.O., Willem Vos, houdt vrijdag om 19.30 uur, dus voorafgaande aan het concert, in de Gehoorzaal van de Doelen een toelichting op dit werk voor de leden van de Vereniging Vrienden van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest. Ongeorganiseerde Vrienden van het orkest zijn ook van harte welkom. Het kost niets. vrijdag 7 februari,20.15 uur De Doelen Abonnementsconcert Z dirigent: Ferdinand Lcitner Solisten: Charteto de Madrigalistas de Madrid, zang Mozart - Zes Duitse dansen, KV 571 Anoniem - Madrigalen a capclla Reimann - Loqui Martin - Concert voor 7 blazers, slagwerk en strijkers Falla - El retablo de maese Pedro dinsdag 11 en woensdag 12 februari, 20.15 uur de Doelen Abonnementsconcerten CD en CW dirigent: Ferdinand Leitner soliste: Christianc Edinger, viool Mozart - Ouverture „La clemenza di Tito" Tsjaikowski - Vioolconcert Brahms-Vierde symfonie zate. dag 15 februari,20.15 uur de Doelen Haven i scenisch, opgevoerd. Madrigalen Voor de pauze zingt het Cuarteto dan com pleet a capclla een achttal Oudspaanse madrigalen. Deze meerstemmig gezongen lief desliedjes zijn, zoals oplettende lezers al uit de naam van het kwartet begrepen zullen hebben, hun grote specialiteit. Vergeet vooral niet te komen luisteren, het is beslist geen dagelijkse kost! Instrumentaal De overige werken van het programma zijn niet minder interessant. Mozarts Zes Duitse Dansen, K.V. 571, voorbereid en gedirigeerd door Lcitner zijn alleen al een reis naar de Doelen waard. Het concert voor 7 blaasinstïumenten, pauken, slag werk en strijkorkest vawTrank Martin is natuur lijk een kolfje naar de hand van een deel van de fameuze R.Ph.O.-blazers. We zijn benieuwd naar „Loqui" van Reimann. Het is zo langzamerhand wel bekend: de serie Z is de oogappel van Edo de Waart. l.aat hem niet in de steek. Met uw komst doet u niet alleen hem maar, u zult zien, vooral ook uzelf een geweldig plezier. Voor het geld hoeft u het niet te laten. dirigent: Ferdinand Leitner solisten: het Rotterdams l'hilharmonisch Kwintet Wcbcr - Ouverture „Der Freischütz" Lindpaintner - 2c symionic concertante Smctana- Die Moldau Schubert - Achtste symfonie (Onvoltooide) Wagner Voorspel „Tanhauscr" Walenburghof 17- tel. 010-65.64.00 Den Haag: tel. (070) 46.46.00 Eén van de meest opvallende inzendin gen op Caravan-Ahoy' is ongetwijfeld het goedkope produkt dat Toledo-Ca ravan B.V. op de markt brengt. De twee nieuwe merken stacaravans, de Superstar en de Leona Holiday, hebben prijzen die aanmerkelijk lager zijn dan alle op de inarkt zijnde caravans. „Onze prijs voor deze caravan is de scherpste die ooit is gecalculeerd", zegt importeur C. J. van Eek met niet geringe trots. Toledo-Caravans, dat In Groot-B rit tannic zijn nieuwe snelheids- uiten vastgesteld. Op autosnelwegen mag ct harder gereden worden dan I 12 km per jr, oftewel 70 mijl. Op andere autowegen is het snelheidsmaximum gesteld op km/u (60 mijl). Tachtig km/u (50 mijl) geld! tenslotte als hoogst toelaatbare snelheid op andere wegen buiten de bebouwde kom. De grote borden met daarop voluit d< «oorden „route Gevaarlijke Stoffen" wor iMud^niauffJurss.„, der meer ontploffingsgcvaarlijkc stoffen worden dan rond de stedelijke gebieden geleid met rechthoekige borden waarop een zwarte pijl met stip op een fel oranje at hand/ami voor niet-insiders een nogal moeilijk te vinden showterrein heeft aan de Bui zen werf (vlakbij de Maasboulevard. Wie de lichtreclame in de gaten houdt vindt het terrein vanzelf), zit de laatste tijd duidelijk in de lift. Toledo-Caravans II. V. is een onderdeel van de holding Gebroeders Abrahams waar behalve een gelijknamige 13. V. ook nog 11. V. Jena, Atlas Touring li. V., l.eona Holiday Transportbedrijf B.V. en B.V. Abraliome deel uit maken. Om een indruk te geven van de grootte van dit concern: per jaar worden tien duizend caravans geiinportcerd die ver deeld over honderd dealers hun weg vinden naar de kopers. Dc heer Ree dijk, één van de Toledo-verkopers, hierover: „De caravan is een geliefd artikel en zal dat altijd blijven ook. Zowel de sta- als tourcaravan zijn bijzonder in trek". Op het terrein aan dc Buizenwerf zijn behalve de gelijkna mige Toledo-caravans ook de Gösser en de Astec te zien. Daarnaast worden caravans van het type Blue Anchor, Atlas cn Abrahome geleverd Maar wie het volledige pakket van Toledo wil zien, doet er verstandig aan een kijkje te gaan nemen op de cara van-show in de Rotterdamse Ahoy- Hart Nibbrig Greeve B.V. zorgt dit jaar voor een RAI-primeur door voor de éérste maal Mitsubishi- -personenwagens in Nederland ten toon te stellen. Trekpleister op de stand is ongetwijfeld het Mitsubishi- -model uit het jaar 1917, de éérste personenwagen die in Japan werd ge bouwd. ven van het 9 modellen tellende Mi tsubishi 1975-progranima, zoals dat door HNG in Nederland wordt ge bracht. De goedkoopste uitvoering daarvan is de 92 pk 2-deurs, 1,4 liter standaard Lancer van f.9.998 inklusief BTW (f.8.619 exkl. BTW). De.Lancer-serie omvat verder een 2-deurs GL, een 4-deurs GL en een 100 pk 2-deurs SL, met 5-versnellingsbak. Dezelfde '00 pk motor 1,6 liter) wordt toegepast in dc 4-deurs Galant DL, de Galant Sta tionwagon DL en de 2-deurs Galant Hard Top GL. Het programma wordt besloten met twee 2-liter modellen, de 115 paards 4-deurs Gafant GL en de 2-deurs Galant Hard Top SL, beide uitgerust met een 5-versnellingsbak. ar nog zal hel ontbrekende stuk lol aast rich I «orden geopend. Dan zal mer n Eindhoven naar Luik kunnen rijder inder de snelweg te verlaten. metz auto banden b.v, schelling MEÖBELEMgroothandelsgebouw

De Havenloods | 1975 | | pagina 3