DE HAVENLOODS Markt niet naar Lange Kerkstraat verhuizen Benoeming wethouder voorlopig uitgesteld Muin Zwieren en zwaaien köntokt- lenzen Winkelen ten koste van wonen? Bilderdijklaan krijgt „groene golf'-regeling COPV, W 15» vooral uw drukwerk Wat is er mis met de dienstbaarheid? Weer meerderheid voor rechtse fraktie "Jan van der hulst behang Vakbonden demonstreren in Utrecht 4 dinsdag 11 februari 1975 24e jaargang no. 12 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 SCHIEDAM - De gemeentelijke plannen om in de toekomst de vrijdagse markt op het Broers- veld naar de Lange Kerkstraat te verhuizen kunnen weinig genade vinden in de ogen van enkele studenten van de Rotterdamse Academie voor Bouwkunst die onlangs hun ontdekte „gat" in de doelstellingen van de gemeente Schiedam publiceerden. Zij vechten de mening van de gemeente aan die de markt een eigen plaats binnen het winkelcentrum wil geven. „Verhuizing naar de Lange Kerkstraat betekent echter een sterk excentrische ligging ten opzichte van de bestaande winkelbebouwing. Dat is in strijd met de voorwaarden," concludeert de werkgroep. Overigens is hun rapport over het gemeentelijk planologisch beleid weinig vleiend. Zij vinden de plannen met betrekking tot de binnenstad allerminst duidelijk. Herhaaldelijk zijn door de werkgroep tegenstellingen geconsta teerd die een vaag beeld geven over d? te verwachten ontwikkelingen. Vooral de grootwin kelbedrijven drukken een stempel op de bouw plannen in het centrum en één en ander gaat ten koste van de woonfunktie. Naast het publiceren van hun „gat", waaraan wij reeds eerder aandacht besteedden, komen de studenten volgende maand uit met een studie over de ruimtelijke consequenties van het ge meentelijk centrumplan. Uit B. en W. MAASSLUIS Uit de laatst gehouden vergadering van het college van B. en W. noteerden wij de volgende punten: Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld een krediet van f25.000,-- beschikbaar te stellen voor het ombouwen van de verkeerslichteninstallaties op de Laan 1940-1945. De automaten zullen zodanig op elkaar worden afgestemd dat een „groene golf'-regeling ontstaat. Tegelijker tijd zal de verkeerslichteninstallatie op het kruispunt Bilderdijklaan/Vermeerlaan zo worden afgesteld, dat voor het verkeer op de Bilderdijklaan DUBBELE WACHTTIJDEN gelden. Burgemeester en wethouders stellen deze maatregel aan de gemeenteraad voor om het- sluipverkeer op de route G.A. Brederolaan/Bilderdijklaan/Laan 1940-1945 te beperken. In het kader van het „Monumenten jaar" 1975 wordt ook in de gemeente Maassluis een aantal aktiviteiten geor ganiseerd. In het najaar zullen aan alle leerlingen van de drie hoogste klassen van het basisonderwijs boekjes met werkopdrachten worden uitgereikt. In dezelfde periode wordt in het Gemeen temuseum een expositie van foto's en tekeningen van Maassluise monumen ten gehouden. Een selektie uit inzen dingen voor een te houden fotowed strijd in het teken van het Monumen tenjaar zal ook in het Gemeentemu seum worden geëxposeerd. In samen werking met de V.V.V. zal een wandel route langs gebouwen met historische waarde worden uitgebracht. De moge lijkheid wordt bezien om deze gebou wen op bepaalde uren voor bezich tiging open te stellen. BEZOEK Op donderdag 13 februari zullen bur gemeester A. C. Ph Hardonk van Nieuw-Lekkerland en de raadsleden van die gemeente vanaf 19.30 uur de openbare commissievergadering Onder wijs, wijkaangelegenheden en jeugd-, sport- en recreatiezaken ter gemeente secretarie van Maassluis bijwonen. Zij brengen dit bezoek aan Maassluis in het kader van een oriëntatie over openbaarheid van commissievergade ringen. Het gezelschap uit Nieuw-Lekkerland wordt om 15 uur door wethouder J. Smit in de Olympiahal officieel wel kom geheten. Na bezichtiging van de sporthal zal men ook nog een bezoek brengen aan de openbare scholenge meenschap voor havo en m&vo „Ko ningin Juliana". INVENTARISATIE OM WOONKLIMAAT TE VERBETEREN SCHIEDAM B. en W. streven er naar om op kortè termijn te komen tot een inventarisatie van wat in de oude wijken aanwezig is en mogelijkheden biedt om de wijkakkommodaties voor de bewoners te verbeteren. Gedacht wordt aan eventueel leegstaande schoolgebouwen of-lokalen, aan ongebruikte panden, aan braakliggende terreintjes enz. waar eventueel iets meegedaan kan worden om het woonklimaat in de wijken te verbeteren. Het gaat voorlopig nog slechts om een inventarisatie van de mogelijkheden. Op de betrokken gemeentelijke dien sten zal daarvoor een beroep worden gedaan, met inachtneming van de moeilijkheden bij de diensten voor wat betreft,het beschikbaar zijn van perso- Voor wat betreft het toekomstige wijkcentrum Kethel houden B. en W. er rekening mee dat het programma van eisen eventueel aangepast zal wor den. Het College is verheugd dat een groep uit de bevolking bereid is zich daarmee bezig te houden. familie- en handels- Broersvest 7 Schiedam tel. 010-263586 het meest komplete grafisch service centrum HOEK VAN HOLEAND - Het Amsterdam se Werktheater komt op 13 februari a.s. naar Hoek van Holland. Het zal daar een voorstel ling geven die de titel draagt „Feest voor Nico Het Werktheater begint hoe langer hoe meer bekendheid in deze omgeving te krijgen. Twee keer al trad het op in Maas land, waar het veel sukses oogstte met de stukken „Misdaad" en „Brillen en Beugels". Op een zeer moderne wijze probeert liet Werktheater onderwerpen die een zekere aktualiteit bezitten onder de aandacht van haar publick te brengen. De voorstelling wordt gegeven in de zaal „Harmonie" en is gratis. Aanvang 20.30 uur. Medewerkers zijn o.a. Joop Admiraal, Shirecn Strooker, Marja Kok en Rensc Royaards. MAASSLUIS - Woensdag 12 februari zal in het Zalencentrum in de westwijk een lezing over grafologie gehouden worden door mevr. Van der Meiden. De organisatie is in handen van de N.C.V.B. Maassluis.Grafolo- gie is de kennis omtrent het karakter van een persoon ontleend aan het handschrift van de desbetreffende persoon. Evcnntin als bij twee vingerafdrukken zijn er twee hand schriften gelijk. De Fransman J. H. Michon (1806-1881) was de eerste die een systema tische grafologie opbouwde en was tevens degene die de term grafologie invoerde. Het gaat bij de grafologie niet zozeer om een persoonsbeoordeling dan wel om een beeld van dat deel van de persoonlijkheid, dat verborgen is achter een masker van gewoon- SCHIEDAM Volgens de bewoners van Schiedam-Oost is er wat mis met de „dienstbaarheid" van de gemeentelijke diensten. Met name de Sociale Dienst en de Woningdienst staan bij hun in een slecht blaadje. Dit staat te lezen in de jongste uitgave van hun buurtkrant waarin ze zich afzetten tegen de benoeming van sociaal raadsman die niet onafhankelijk van de gemeente zou kunnen werken. „Hulpverleners moeten niet afhankelijk van de gemeente zijn. Dit geldt ook voor het algemeen maatschappelijk werk, en voor de opbouwconsulent die de gemeente aanstelt t.b.v. de renovatie, die bij het particulier initiatief ondergebracht zou moeten worden" zo schrijft de redaktie van de buurkrant. Met het gesignaleerde wantrou wen tegenover de sociale dienst staan ze lijnrecht tegenover de mening van de heer Smits, direkteur van deze dienst, die onlangs verklaarde dat er geen enkel wantrouwen bestaat tegen de gemeente lijke diensten. Hij zei dat naar aanleiding van de benoeming van de raadsman die, gezien de goede relatie tussen de gemeente en inwoners, niet los van de gemeente zou moeten werken. VLAARDINGEN - Nog steeds is de wethouderszetel, die mevrouw Van Duijn-Sprijt heeft achtergelaten onbezet. En als het aan het rechtse blok ligt, zal dat tot de raadsvergadering in mei blijven. Zo luidde het voorstel van de heer Wijnstock. Of er zou eerder, op basis van gemeenschappelijk en programvergelij king, tot overeenstemming moeten worden gekomen en dié politieke groeperin gen, die uitgesloten zijn geweest van de besprekingen rond de collegevorming op 3 september 1974. Jelle Wijnstock, die namens het rechtse blok sprak, verweet de P.v.d.A. zich te programmatisch op te stellen waardoor ieder overleg onmogelijk was. Hij ver zocht de P.v.d.A., terwille van een funktionerend bestuur, zich te beraden en open te staan voor ove'rleg. Daarom was het voorstel ook ontworpen, aldus de heer Wijnstock. Na de schorsing, die hierop door de P.v.d.A. aangevraagd werd kwam de heer V.d. Most terug op dat verwijt. „Voor de verkiezingen is ieder overleg over de bezetting van de zetel door rechts categorisch van de hand gewe zen". Verder noemde hij de handelwij ze van rechts „Politieke guerilla". Voorstellen werden niet beschouwd op hun politieke merites, maar zonder meer afgewezen. Artikel Volgens Hans Versluijs was het voor stel van Jelle Wijnstock, dat hij staafde de grootste kollektie, de meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? schiedam - broersvest 85 rotterdam-mathenesserdijk 261a tel. 010-269702 tel. 010-370947 donderdagavond koopavond vrijdagavond koopavond maandag na 13.00 uur geopend op artikel 86 van de gemeentewet, onwettig. Dit artikel zegt dat een gemeenteraad Gedeputeerde Staten kan laten weten dat het afziet van de „niet verplichte" vijfde zetel. Maar het voorstel van de rechtse fraktie behelsde slechts een „tijdelijk" afzien. Niet artikel 86 was ter sprake, naar Hans Versluys zijn mening, maar arti kel 90, dat zegt dat bij aftreden of overlijden van een wethouder binnen 14 dagen in de vacature moet worden voorzien. Hoewel burgemeester Heus- dens ook van mening was dat artikel 86 niet van belang was, vond hij het voorstel niet onwettig, omdat er geen sanktie op was. Indien het voorstel nu voor het eerst in de raad zou zjjn, zou het juridisch onjuist zijn geweest, aldus de burgemeester. Hans Versluys tenslotte: „We willen hier niet aan meewerken. Toch zullen we ons behoorlijk gedragen en niet weglopen. Wel zullen we aan G.S. vragen het voorstel onwettig te verkla ren volgens artikel 39. Het voorstel werd met 18-16 aangeno men, omdat ook wethouder Kloots wegens griep afwezig was. snappenjK ntakttorwen. SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Op zaterdag 22 februari 1975 zal er door het Overlegorgaan van NVV, NKV en CNV een demonstratieve bijeenkomst worden gehouden in de Veemarkthal len te Utrecht. Met het organiseren van deze bijeenkomst willen de besturen van de drie vakcentralen aan de rege ring en parlement duidelijk maken dat er bij de leden van de bij de vakcentra len aangesloten bonden groot onbeha gen leeft over de ontwikkeling van de werkgelegenheid. Door een massale op komst kan er niet alleen uiting worden gegeven aan dat onbehagen maar kan voorts worden onderstreept dat er maatregelen moeten worden genomen gericht zowel op de verbetering van de werkgelegenheid als op de positie van de langdurig werklozen. In overleg met de plaatselijke bij het N.V.V. aangesloten vakbonden, het N.K.V. en het C.N.V. is overeengeko men dat de N.V.V. afdeling Vlaardin- gen de busreis naar Utrecht zal coördi neren. ook voor de arabieren; ondanks het Op de foto: in Schiedam werd door negatieve Vader Abraham effekt een burgemeester A.J. Lems zelf de gouden geliefkoosde vermomming. sleutel van de stad aan Prins Carnaval Geraldo I overhandigd Het drong de negertjes, een beetje naar Wat hij er verder mee gaat doen ver- de achtergrond.... meldt de historie niet. Het carnavalsgeweld is deze dagen alle omvang losgebarsten. Steeds meer trachten wij onze zutder buren te overtroeven wanneer het gaat leut, drank en vrouwen De Prinsen Carnaval en de Raden van Elf zetten zich onvermoeibaar uitgelaten menigte te vermaken menig zaalhouder kan pas in de vroege morgenuren zuchtend de laatste restjes opruimen er ook over denken mag valsfeest - zelfs boven de Moerdijk - brengt menig kriebeltje de maag van jong En het „zak-es-effe-tjpor"gold ditmaal f SCHIEDAMSEWEG 73 1 VLAARDINGEN I TEL. 010-71.33.20. J Deelraad Hoek van Holland vergadert HOEK VAN HOLLAND - Op woens dag 12 februari vergadert de deelge- meenteraad van Hoek van Holland. De vergadering wordt gehouden in de sec retarie en begint om half acht 's avonds. Gesproken gaat o.a. worden over de in het Brinkplan geprojekteer- de winkels en de mogelijkheid daar een medisch centrum te vestigen. Verder zullen enige maatregelen besproken worden om de strandrecreatie in geor dende banen te leiden. Tenslptte zal de deelraad aan B. en W. vragen de bezwaren toe te sturen die de gemeenteraad van Rotteidam had tegen aanwijzing als burgerluchtvaart terrein van het helicopterveld in Hoek van Holland. HEDEN: Schiedam - Diensten centrum de 4 Molens, Nieuwe Dam- laan 766, 20 uur lezing „agressief gedrag" door dr. W. A. 't Hart. WOENSDAG: Stadsgehoorzaal, Schie- damseweg 51, 13.30 uur Swiebertje „De beer is los". DONDERDAG: Harmonie, Harmonie straat 17, Hoek van Holland 20.30 uur Amsterdamse Toneelgroep „Werk- teater" met „Feest voor Nico". Stadsgehoorzaal 20 uur A.N.W.B. Bondsavond.

De Havenloods | 1975 | | pagina 1