DE HAVENLOODS Waarom is die troep hier nou nodig 'SSSÖf 329?° KUNS1GEBITTEN Bewoners Vlaardingseweg zijn ontevreden Open brief I aan gemeente Feest bij Aad van Leeuwen Beslissing Rijksweg 19 verder uitstellen POO-POO Meubelfabriek Oisterwijk Sociëteit Woudhoek druk bezocht BANKSTELLEN 695 795 l|gjii=ng225r™ rUITLATENi H'li'iliiHiM «jan van der hulst behang termeulen SLAAPKAMERS donderdag 13 februari 1975 24e jaargang no. 13 SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER - KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 SCHIEDAM De bewoners aan de Vlaardingse weg zijn ontevreden. Beter, ze vinden het bij de huisjes aan de Vlaardingseweg no. 11 en 13 maar een grote troep. En waar is dat nou voor nodig vragen ze zich al jaren af. Zij hebben nu ten einde raad een brief geschreven aan het college van burgemeester en wethouders in Schiedam om zo te proberen een eind te maken aan een „Ach, het is een publiek geheim dat de eigenaar met deze huizen slechts negatieve doelstellingen heeft", zegt Karei Poortvliet. Volgens hem heeft de heer Van Tiel slechts twee dingen voor ogen. Hij laat de pandjes zover verwaarlozen dat ze op den duur gesloopt moeten worden. Hij creëert op die manier een inrit naar zijn transportbedrijf waar hij op andere weg geen toestemming voor zou krijgen. „Het is een bijzonder vervelende zaak die al meer dan twee-en-een half jaar bestaat" schrijven Karei en Marianne Poortvliet namens veel bewoners aan de Vlaardingseweg. „De twee panden, die het eigendom zijn van de heer L. C. van Tiel, transporteur, dragen duide lijk het merk van wanbeheer". De briefschrijvers hebben in het verleden meer malen geprobeerd met de heer Van Tiel tot overeenstemming te komen. Maar elk aanbod om de bewuste pandjes te kopen of te huren werd door hem onverbiddelijk afgewezen. Of, wanneer de gemeente Schiedam de saneringsplannen ter plaatse doorzet, worden de panden als bedrijfsruimte verkocht en brengen zo het nodige geld in het laatje. „En dat terwijl er de laatste jaren alleen wat oude autobanden en blik ken verf liggen moeten de Vlaarding- seweg-bewoners tot hun ergernis con stateren. Dat er snel wat moet gebeuren leidt volgens de briefschrijvers geen twijfel. - Van het dak ontbreken pannen en er vallen nog steeds meer dakpannen naar beneden. - Het pleisterwerk aan de onderkant van de voorgevel is zodanig weggebrok- keld dat er astenen zijn uitgevallen, terwijl andere loszitten. - Raam- en deurkozijnen zijn verrot. Het geheel heeft een uiterst verkrot tend aanzien. Snel beslissen In hun brief aan B. en W. schrijven ze verder: „Gezien het voorbeeld van de aangrenzende panden, kunnen deze huizen best nog opgeknapt worden. Het is voor ons een onverteerbare zaak dat in een straat waarin pas zes nieuwe eengezinswoningen zijn opgeleverd en de gemeente leuke oude lantarenpalen heeft geplaatst, een particulier als de heer Van Tiel het leuke aanzicht teniet kan doen door zuiver privé-belangen te laten prevaleren en wel voor de omwo ners op een zeer negatieve manier". Negatief ggf^Ji De bewoners aan de Vlaardingseweg rekenen er dan ook op dat de gemeen te corrigerend wil optreden en met de eigenaar om de tafel gaat zitten. En wat zegt de eigenaar, de heer L. C. van Tiel, nu zelf over alle consternatie die rond zijn twee pandjes is ontstaan? Niets, hij was voor gens te bereiken. De verkrotte woningen aan de Vlaardingseweg 11-13. VRIJDAG 14 FEBRUARI FEESTELIJKE HEROPENING MET PRACHTIGE AANBIEDINGEN. Zie verder dit blad. Rubriek huisdierenÜJ Kom eens kijken naar onze zeewater afdeling #|C AAD VAN LEEUWEN Polderlaan 19-21 Rotterdam-Z. Tel 010-85 32 83 Lezing over Liduina wordt uitgegeven SCHIEDAM Het ligt in de bedoeling dat ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Schiedam door de Weten schappelijke Kring de lezing van de heer P. Groenendaal wordt uitgegeven over Liduina, die deze op 18 maart 1974 voor deze Kring heeft gehouden. De Kring is bovendien doende te on derzoeken of in de Grote of Sint Janskerk een tentoonstelling kan wor den georganiseerd, die betreft de ge schiedenis van dit gebouw en daarnaast de aandacht wil vestigen op het ge bouw zelf: het ontstaan, het orgel, de ramen, de preekstoel en zo meer. Het boekje over Liduina, die veel in deze kerk is geweest, zal bij gelegen heid van de opening van die tentoon stelling eventueel kunnen worden aan geboden. Het boekje zal tevens een korte beschouwing bevatten over het Weeshuis der Hervormden (de Linden- hof) en de Uitkijk, het Rooms Katho- Bijeenkomst van 'Philatelica' SCHIEDAM Dinsdag 18 februari houdt de I.V. „Philatelica" afd. Rot terdam en omstreken wederom een bijeenkomst in de grote zaal van ge bouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155 te Schiedam. Aanvang 20.00 uur. Op het programma staat een veiling, van postzegels van Nederlang en o.g. een filatelistisch praatje en postzegels. Voor inlichtingen over de I.V. „Phila telica" afd. Rotterdam kan men te- fecht bij de secretaris A. den Otter, tel. 257775. Boutique Pour Hommes Hoogst r. 60/ Schiedam hek Schippersinternaat in Schiedam, dat vroeger een weeshuis is geweest en in 1975 200 jaar bestaat. Dr. W. A. 't Hart, coördinator van het Seminarium voor Psychologische An tropologie te Den Haag, zal een over zicht geven van oudere en recente theorieën over agressief gedrag. Deze lezing wordt georganiseerd door de afdeling V en O van de Stichting De Schiedamse Gemeenschap en wordt gehouden op 11 februari in hét Diens tencentrum „de 4 Molens", Nieuwe Damlaan 766 en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. (vrije t°e%ang SCHIEDAM Burgemeester en Wet houders van Schiedam hebben de mi nister van Verkeer en Waterstaat ver zocht om zijn beslissing over de verde re aanleg van de Rijksweg 19 (gelegen op de grens tussen Schiedam en Vlaar- dingen, van het Kethelplein naar Delft) voor minstens een jaar te willen aan houden. Dit in verband met de veran derde omstandigheden en wijzigingen in de inzichten. Poppenspeler Jos Spanbroek in het Zoldertheater SCHIEDAM - Zaterdagmiddag 15 fe bruari half drie komt de poppenspeler Jos Spanbroek uit Utrecht voor de tweede maal dit seizoen in het Zolder theater in de Teerstoof. Opvallend bij deze artiest zijn de technisch goed doordachte poppen, welke hij zelf last, emailleert enz. Vorig jaar was er in de foyer een expositie van deze poppen. De eerstvolgende twee weekeinden tre den in het Zoldertheater op kabaret Tekspierement en wel op vrijdig, 14, zaterdag 15 en op VTijdag 21 en zater dag 22 februari met hun nieuwe pro gramma „Wit op zwart" tafels stoelen TV-kasten bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Toonzaal: Berkel (Z.H.), Noordeindseweg 116 (langs het water) tel. 01891-4670. Ma t/m za 9-18 uur. Vrijdagavond tot 21 uur. Uw kopje koffie staat klaar. SCHIEDAM - Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goed keuring verleend aan de volgende besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waarbij kredieten zijn verleend, f 3.697.403,- ten behoeve van de bouw van 48 woningen in de binnenstad, f 12.000,- voor het treffen van voorzienin- aan het schooltuinencomplex Vijfslui- i vergoeding als bedoeld ir. lid 4 van het besluit buitengewoon lage onderwijs over de periode 1963 t/m 1967 B en W zouden namelijk graag de hele zaak beter willen bekijken om zo tot een goed gefundeerd oordeel te ko men, dit mede naar aanleiding van vragen van inwoners en van een nota van de werkgroep Milieudefensie te Delft, Ook bij andere betrokkenen als het recreatieschap Midden-Delfland en o.a. de gemeenten Delft en Vlaardin- gen leeft deze gedachte. De vraag is gerezen of in verband met het te verwachten toekomstige verkeersaan bod en de wijziging van de plannen voor de verkeerswegen naar Euro poort, deze Rijksweg 19 nog wel zo nodig is. Bovendien zal deze rijksweg een uiterst negatieve invloed uitoefe nen op het landschappelijk schoon in Midden-Delfland. Haan, secretaris vai ding in Oegstgeest dienst 2 maart, zal ds. A. de de Raad voor de Zen- anstaande zondag voor- Kerk, Lange Kerkstraat te Schiedam. Aanvang 10 SCHIEDAM - De eerste avond van de sociëteit Woudhoek in het Diensten centrum Heijermansflat is een groot succes geworden. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om eens binnen te lopen, wat te kaarten, te biljarten of zomaar een praatje te maken. Aangemoedigd door de grote belang stelling is voor vrijdag 14 februari weer een Woudhoek-avond gepland. Plaats: het Dienstencentrum Heijermansflat. Tijd: vanaf half negen. U kunt binnen lopen wanneer u maar wilt. met 5 jaar garantie op binnenwerk nale prijs f 1350.- Hoek bankstel ir Rotterdam, Industriegebc Oostzeedijk 234, Bleiswijk, Hoef weg 129. Geopend dinsdag t/m zaterdag 10-17 uur Vrijdag koopavond tot 21.00 uur IN 30 MINUTEN Zetels tellen HET is nog altijd goed mis met de politieke verhoudingen in Vlaar- dingen. Vorige week deed de ge meenteraad voor de tweede maal in successie een poging om een wethouder te kiezen die de door het bedanken van mevrouw L. van Duijn-Spruijt opengevallen plaats zou innemen, maar ook nu ging het niet door. De raad aanvaardde zelfs met minimale meerderheid een motie van de oppositie om voorlopig maar even te wachten met de wethoudersverkiezing. Duidelijk is dat deze ontwikkeling het besturen van de gemeente Vlaardingen niet ten goede komt. En dat het aanzien van de politieke partijen bij de bevolking verder vermindert. Triest, maar waar. De grote fout die deze ontwikke ling inzette werd naar onze mening vorig jaar gemaakt toen de uiterst geringe linkse meerderheid 19 van de 37 zetels) de vorming van een puur links college doordreef, hoe wel het minimale van deze meer- de grootste kollektie, de meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? Nieuw bestuur voor Schiedam Oost SCHIEDAM De Bewonersvereniging Schiedam Oost zal op de ledenvergade ring van dinsdag 18 februari een nieuw bestuur kiezen. Gegadigden zijn: A. van de Heuvel voorzitter, secretaris J. H. Hendriks en voor penningmeester staat J. Poolman kandidaat. Verder zal op deze avond een film worden vertoond van Jan Schaper „Schiedam kiest voor het water". Aan vang 20.00 uur. Centrum Oost, dr. Zamenhofstraat 153. REPARATIES 1ste klas werk 20-karaats GOUDEN KROON f25,- U kunt er op wachten. INSTITUUT DENTILIA HOOGSTRAAT 40, ROTTERDAM TELEFOON (010) 126010 Te bereiken met trams 1, 3 en 9 en buslijnen 32,34,39 en 49 Schiedam - broersvest 85 tel. 010-269702 donderdagavond koopavond maandag na 13.00 rotterdam - mathenesserdijk 261a tel. 010-370947 vrijdagavond koopavond Zeg nou zelf Iedere "kinder"- slaapkamer wordt een stuk gezelliger als deze tienerkamer er in staat. Hij bestaat uit: een ledikant (90x190 cm), een nachtkastje met lade en klep), en een secretaire. De kamer is uitgevoerd in zwart en groen (met nerf). Nu met ruim f 75,- voordeel. Van f 405,-- voor wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonza- Jen industriegebouw, Goudsesingel 66. R'dam. Tel. 010-12.64.61. derheid PvdA en PPR wel tot nadenken hierover had moeten stemmen. De gevolgen bleven niet uit. De Christendemocraten, libera len en SGP/GPV, voelden zich buitengesloten en gingen in oppositie. Omdat het linkse blok over uiterst geringe meerderheid ii. raad beschikte moest het voorzich tig werken om de eigen ideeën erdoor te krijgen. Een aantal voor stellen sneuvelde omdat er geen meerderheid voor was. Nadat mevrouw Van Duijn (die een uitermate bekwame bestuur ster was voor het wethoudersambt had bedankt moest de raad een nieuwe wethouder kiezen. Welnu, zei de PvdA, dat mag wat ons betreft ditmaal een christen-demo craat zijn.. Maar de CDA-fracties op haar beurt bedankten voor de eer: ze zouden zich met één van de vijf zetels ónderbedeeld voelen. Kw titatief inderdaad een redelijke dachte, maar meer zetels voor „oppositie" zaten er volgens het linkse blok niet in. We zullen "op de strubbelingen tij dens de laatste twee vergaderingen van de Vlaardingse raad hier maar niet verder ingaan. Het is een erg trieste zaak en als politiek Vlaar dingen niet oppast zal het tot 1978 met deze narigheid opgescheept zitten. Niet alleen in Vlaardingen wordt met een minimale meerderheid be stuurd, ook in Rijnmond is dat het geval. Ongetwijfeld zal deze situa tie een stempel zetten op de ko mende begrotingsbehandeling in de Rijnmondraad. We betreuren deze ontwikkelingen ten zeerste. O nee, we zouden in geen geval terug willen naar het oude systeem van de vorming van afspiegelingscolleges, zonder pro gram. Dat systeem heeft in het verleden heel wat vaagheden ver oorzaakt en de besluitvaardigheid van het bestuur nogal eens afge- We zijn voorstanders van de vor ming van programcolleges na pro gramvergelijking waaraan alle de mocratische fracties kunnen deel- Een schoolvoorbeeld daarvan was vorig jaar de vorming van het college van B en W van Den Haag. Terecht werd daar de stelling ge huldigd: geen enkele democrati sche fractie op voorhand buiten sluiten. Zoals bekend is er in Den Haag een goed begeleidsprogram uitgerold waarin PvdA, CDA en VVD zich konden vinden. De gang van zaken bij de college vorming in 1974 in Rotterdam bewonderden we bepaald niet; dat moge na het voorgaande duidelijk zijn. Maar in Rotterdam wordt althans nog met een werkbare meerderheid bestuurd, wat in Rijn mond én Vlaardingen niet het ge val is. De Rotterdamse coalitie kan wat minder benauwd met de oppo sitie communiceren. Te hopen is dat de Vlaardingse politieke partijen in de komende tijd intensief gaan overleggen over de weg die uit de nu ontstane impasse leidt. Vlaardingen is geen gemakkelijke gemeente om te be sturen noodzakelijk, als men het maar eens wordt over een gemeen schappelijk beleidsprogram. j

De Havenloods | 1975 | | pagina 1