„Winkelcentrum Kethel" binnenkort in de raad nieuw: „Niet gelukkig met het jaar van de vrouw" iQtO «Lr" ^4e no* SCHIEDAM Hoop voor dr. Sauerst Mozartlaan binnenkort Concerten voor restauratie orgel in Maassluis weer open Vastenaktie Schiedam m teken van Bolivia? Adoptie Scholengemeenschap Westland-Zuid Speelplaats g ro nd i g ve r n i e I d ;v Bezwaren tegen bestemmingsplan Winkelt. Kethel zijn talrijk. Wethouder G. Visbeen: SCHIEDAM Wethouder Clara Visbeen-Stroman onderwijsis niet helemaal gelukkig met het jaar van de vrouw. Zij heeft dit gezegd in een interview met Cees v Wel in hel programma ZOS op zaterdag, een adualiteiten-u ding van de Ziekenomroep Schie dam. ..1975 is een raar jaar. Monu menten. 700 jaar Schiedam en het jaar van de vrouw. Ik heb ergens al gelezen dat van de Heilige Drieëen- heid wordt gesproken. Misschien is het beste om de problemen die een vrouw heeft wal verder uit te diepen....:: Clara Visbeen heeft zelf met in gang van januari een kwartjes- boete ingesteld ..voor misbruik van het jaar van de vrouw". „Wanneer alle overtreders zouden betalen, had het potje al vol moe ten zitten zo verklaarde de wet houder in het interview. Zij vindt overigens dat van het thema mis bruik wordt gemaakt. problemen van een vrouwzijn geen lachertjes. Het gaat erom de wetge ving te veranderen als vrouwen in deze maatschappij moeilijker v< uit kunnen komen dan i Maar hel lijkt er nu op dat een vrouw in dit jaar man moet wor den en daar heb ik groot bezwaar tegen". De Schiedamse wethouder is vroeger lid geweest van Man- Vrouw-Maatschappij maar daar is ze uitgestapt omdat het radikaal- feminisme teveel de Ixoventoon ging voeren. „Je mocht je daar als vrouw geen vrouw meer voelen. Maar ik vind dat je nooit moet vergeten dat het karakter van een man en dat van een vrouw altijd verschillend zal zijn. En binnen de M- V-M wordt dat teveel genivelleerd.." Waarva akte! hoog/traat 81 t/o de afrol vlaardingen elpee/ van: Alquin, Elly en Rikkert, Billy Paul, Commander Cody, Carrole King, Steeley Span, Led Zeppelin: "Physical Graffiti" Gorden Lightfoot: "Cold on the shoulder" ollydgoedhoop gjj-gjggggp. ÉlBlttiifl dinsdag 25 februari 1975 m M EDITIE KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN - SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER KRIMPENERWAARD E.O. MAASSLUIS De orgelcommissie van de Grote Kerk in Maassluis heeft een stille hoop dat Feike Asma in 1977 een feestconcert gaat geven op het dan totaal gerestaureerde orgel. De com missie ziet dat als een luisterrijke bijdrage aan het 50-jarig jubileum van organist Asma. Voor het echter zover is moet er aan het orgel nog wel het nodige gerestaureerd worden. Onlangs is een nieuwe, windlade ver vangen maar deskundigen zijn van me ning dat met het vervangen van de overige laden niet te lang gewacht mag worden. Daarom zal er weer overleg moeten komen tussen de adviseurs van de Hervormde Kerk. Monumenten zorg, Provincie en Rijksoverheid. Om aan te tonen dat de interesse van het publiek voor dit orgel waarvan Feike Asma de vaste bespeler is erg groot is, zijn er voor dit jaar weer negentien concerten gepland. Deze concerten zijn tevens bedoeld om benodigde gelden in het laatje te bren gen. Het eerste concert vindt plaats op 5 april waar Feike Asma het publiek de vernieuwde klankkleur van het or gel kan laten horen. Meer inlichtingen over deze concer ten-reeks: de sekretaris van de orgel commissie Maassluis, de heer P. Post, Willem Pijperplein 85. Tel. 01899- 13968. SCHIEDAM Van de vele bezwaarschriften die tegen het ontwerpbestemmingsplan „Winkelcen- trum-Kethel" zijn ingebracht, kan er misschien één gehonereerd worden. De directeur van ge meentewerken, H. G. de Block, heeft namelijk de bewoners aan de dr. Sauerstraat laten weten dat alle factoren onderzocht zullen worden om de dertien pandjes in deze straat te behouden. De huizen zijn in het ontwerp bestemmingsplan weg getekend omdat het voor de bereikbaarheid van het wijk/winkelcentrum van essentiële betekenis is, dat er goede uitloopmogelijkheden zijn. Tegen deze voorgenomen sloopplannen hebben de be woners scherp geprotesteerd omdat zij vinden dat het karakter van het centrum wordt aange tast. Zij kregen steun in hun protesten van raadslid A. Wiegman die de opvatting bestreed dat het winkelcentrum bij handhaving van de woningen slechter bereikbaar zou worden. De directeur gemeentewerken zei daarop toe alsnog alle moge lijkheden te bekijken maar dat bijvoorbeeld ook gedacht kan worden aan een nieuwe bebouw, q die past in de dorpskern van Kethel. „We moeten er rekening mee houden dat de staat waarin de woningen verkeren, steeds slechter wordt". Maar dit is volgens raadslid Wiegman voor een groot deel te wijten aan de gemeente lijke plannen. „De wil om de woningen op te knappen is er wel. Maar de lust ontbreekt. Tenslotte weten de bewoners nog steeds niet waar ze aan toe zijn". Wat in ieder geval wel weggaat is het garagebedrijf dat gelegen is op de hoek van de dr. Slauerstraat/Schiedamseweg. Maar dat deed niemand pijn omdat het ontsie rend is voor het karakter van Kethel. Het ontwerp-bestemmingsplan komt 24 maart in behandeling bij de gemeenteraad van Schiedam nadat eerst de commissie stadsontwikkeling ad vies moet uitbrengen aan het college. Liefst niet met teveel bezwaren, aldus de verantwoordelijke wethouder C. Zijderveld, die waarschuwde voor iedere vertraging. Volgens hem betekent elke wijziging weer vertra ging en het centrum in Kethel is hard nodig. Het is voor de bewoners aan de dr. Sauerstraat te hopen dat zij door deze ambtelijke voortvarend heid niet al te zeer in de verdrukking komen! In het kader van de Vastenaktie van het Dekanuat Schiedam dat de ge meentes Schiedam. Vlaardingen en Maassluis omvat - heeft de scholen gemeenschap „Spieringshoek" de sug gestie gedaan zich in te zetten voor het collegio San Augustin" een school in Cochabamba te Bolivia. Waarom de leerlingen van de scholen gemeenschap juist deze school uit kozen, verklaren zij als volgt: De Nederlandse Augustijnen zijn al vele jaren werkzaam in Bolivia en zoeken voortdurend om Bolivia te helpen haar eigen weg te vinden en zich te ontwikkelen met eigen Bolivi aanse krachten. Om de Bolivianen hun eigen problemen bewust te laten wor- en om ze te helpen hun eigen problemen op te lossen, is onderwijs noodzakelijk. De Augustijnen zijn daarom begonnen een school op tc zetten VAN. VOOR en DOOR Bolivi anen. Hierbij geldt steeds de regel: toegankelijk voor ieder die wil en kan studeren. DUS NOOIT REN SCHOOL SLECHTS VOOR DE BEZITTENDE KLASSEN. Het schoolgeld bedraagt ongeveer f 250,- per leerling per jaar, maar voor minstens 30 procent van de leerlingen moet een gehele of gedeeltelijke beurs worden gezocht (om ook de straat arme jongens en meisjes een kans te geven). Dit komt op ongeveer een bedrag van f 30.000, - per jaar. De school wil niet gesubsidieerd worden door de staat om haar zelfstandigheid' Ie kunnen bewaren (en dat kan in Bolivia wel belangrijk zijn). Men zal nog nader gei'nformeerd wor den over acties die gehouden zullen worden om het benodigde geld hijeen te krijgen. De giro-rekening van het Dekanaat Schiedam. Vlaardingen, Maassluis is 5093 t.n.v. AmRo-bank te Schiedam. VLAARDINGEN - Nadat de afge lopen jaren geslaagde adoptie-prograpi- ma's ten uitvoer gebracht zijn met groepen leerlingen van de Professor Casimir scholengemeenschap en ,de Groen van Prinsterer-scholengemeen- schap zal nu in het komend voorjaar VLAARDINGEN - Woensdag 26 februari vindt de openbare vergadering plaats van de commissie voor algemene zaken in de koffie kamer van het Vlaardingse gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur. Besproken wordt o.a. de opslag van acrylnitril bij Paktank Nederland B.V. en de taakomschrij- Rotterdamse Muziekschool naar Hamburg De Rotterdamse Muzaekschool is door het Verband Deutscher Musikschulen uitgenodigd, mee te werken aan een congres van dit Verband in Hamburg, dat gehouden zal worden van 28 fe bruari tol en met 2 maart a.s. Het congres, waaraan alle muziekscholen in West-Duitsland deelnemen, heeft als thema de instrumentale en vokale groepsles. De Rotterdamse Muziekschool, een der grootste scholen van Europa, heeft groepsles de langste ervaring. De pedagogisch directeur van de RMS zal in Hamburg spreken over Möglich- keiten, Formen und Erfalirungen mit Gruppenunterricht. Ongeveer 25 leerlingen van de RMS zullen onder leiding van hun docenten Erans Schreuder en Caecilia Andries- sen (piano), Tom de Vree (strijkers), Nine Sligter, (dwarsfluit) en Viktoo Jonker (klarinet) demonstraties geven. Zoals bekend vinden deze adopties plaats ónder auspiciën van de Stichting Contactcentrum Bedrijfsleven-Onder wijs (C.B.O.), welke zich ten doel stelt leerlingen van onderscheiden soorten voortgezet onderwijs in direct contact te brengen met het bedrijfsleven en de overheidsinstellingen. Het adoptie-programma zal starten met een ontmoetingssamenkomst op, woensdagmorgen 16 april a.s. waar de gemeentesecretaris, de heer N. H. Duinkerken, en enkele wethouders de jongelui het een en ander zullen vertel len over inrichting en taken van de gemeente. Op een nog vast te stellen later tijdstip zal met de leerlingen in groepsverband over verschillende onderwerpen waar voor bijzondere belangstelling bestaat van gedachten worden gewisseld. Ge dacht wordt hierbij o.m. aan milieu problematiek, stadsontwikkeling en renovatie en jeugdzaken. de grootste kollektie, de meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? AN VAN DER HOLST BEHANG Schiedam - broersvest 85 rotterdam-mathenesserdijk 261a tel. 010-269702 tel. 010-370947 donderdagavond koopavond vrijdagavond koopavond maandag na 13.00 uur geopend SCHIEDAM - De werkzaamheden aan de verkeerslichten-installaties bij de Mozartlaan zijn thans zover gevorderd, dat de Mozartlaan binnenkort kan worden opengesteld voor alle verkeer. Gerekend wordt met de datum 5 maart. In overleg met politie, onderwijs en gemeentewerken zal er naar gestreefd worden de schoolgaande kinderen zo goed mogelijk op de veranderde situatie voor te bereiden. Daarnaast worden de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam Noord, de wijkvereniging Groenoord en het Aktiecomité anti-hoofdweg ingelicht. MAASSLUIS Voor 20 a 25.000 gulden is er vernield aan de speelplaats in de Nijverheidstraat. Van de schommels en de wig-wams is niet veel over gebleven. De politie is bezig de zaak grondig te onderzoeken, voorat ook omdat de vernielingen zeer vakkundig zijn gebeurd. De thans aangebrachte verkeerslicht installaties bij de kruisingen Mozart- laan/Churchillweg, Mozartlaan/Vivaldi- laan en Mozartlaan/Borodinlaan (voor voetgangers) /.uilen bij de opening in werking worden gesteld. Het betreffen hier overigens lijdelijke installaties. Medio mei 1975 zullen de definitieve verkeersregelinstallaties worden ge plaatst. Gelijktijdig met de openstelling van de Mozartlaan zullen de verkeerslichten installaties op de kruispunten Chur- chillweg/Laan van Bol'Es en Churchill- weg - op/afrit R.W. 20 worden aange past, waardoor de hoeveelheid'verkeer vanaf de Churchjllweg in de richting van de Laan van Bol'^Es enigszins wordt beperkt. Automobilisten, met bestemming Groenoord/Schiedam-Noord (ten noorden van de Oreliosingel) wordt daarbij aangeraden na genoemde datum de route via de Churchillweg naar het kruispunt met de Zwaluwlaan en verder te nemen. Nadat de Mozartlaan is opengesteld zal de bestaande tijdelijke verbinding tus sen Woudhoek-z.o. en het Bachplein worden afgesloten voor autoverkeer. Hel auto-verkeer van en naar Woud- hoek-z.o. zal dus dan alleen plaats kunnen vinden via Mozartlaan en van Daisumlaan. HEDEN: Chr. Schoolgemeen schap Beneden-Maas, Westhaven- kade 95, 19 uur, Ópen avond; Clubhuis de Haven, Weeshuis^ plein, 20 uur films; Herman Vis ser Huis, Hoekse Brink, Hoek van Holland, 20.15 uur Hobo-con cert. WOENSDAG: Chr. Scholenge meenschap Beneden-Maas, West- havenkade 95, 19 uur. Open- Avond, Co-Op Nieuwe Waterweg, Nijverheidstraat 19.30-21.00 uur instuif. DONDERDAG: Stadsgehoorzaal 20.15 uur Jij en ik, Sieto Hoving, cabaret, toneel, show en musical gebeuren: Expositiehal Hét Wees huis tentoonstelling van werk van Henk Molenaar; Visserijmuseum, Westhavenkade, tentoonstelling „Portret van Vlaardingen" deze expositie is tot en met 28 februa-

De Havenloods | 1975 | | pagina 1