HAVENLOODS Verbetering oude wijken geniet prioriteitI Ontmoetingscentrum vraagt medewerkers Werkgroep bestemming binnenstad: Vlaardingse havens druk bezocht OPENING Bistro Pé-Pé Eerste paal voor project Stichting Personeelsbouw Jongerenreizen Oostenrijk dinsdag 11 maart 1975 24e jaargang no. 20 EDITIE SCHIEDAM VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN SCHIEDAM - ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER KRIMPENERWAARD E.O. KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 SCHIEDAM De werkgroep bestemmingsplan Binnenstad van de PPR/PvdA heeft een discussienota opgesteld. Evenals in vorige rapporten reeds tot uitdrukking is gebracht, is deze werkgroep op dezelfde wijze voorstander van een procesmatige aanpak bij de uitwerking van het globale bestemmingsplan Binnenstad, zoals dat in maart 1974 is vastgesteld. Onder procesmatig wordt verstaan, dat tijdens de planuitwerking ruimte wordt vrij gehouden om te kunnen inspelen op veranderende inzichten (lange termijn) en op b.v. de resultaten van inspraakprocedures, die meestal eerst vlak voor de realisering van een planonderdeel naar voren komen (korte termijn). Een procesmatige aanpak is de enige, die de vanzelfsprekende, natuurlijke wijze van bouwen het meest nabij komt. Gelukkig gaat de renovatie van Schie dams centrum tengevolge van vele ver tragingen pas een aanvang nemen op een moment, dat gewijzigde inzichten in bredere kring ingang vinden. In Schiedam bestaat nog de mogelijkheid te streven naar een oplossing, waarbij historische struktuur en hedendaags bouwen harmonisch kunnen samen gaan, mits bij de invulling van het bestemmingsplan hiermede rekening Wordt gehouden. Het historisch centrum van Schiedam, voor zover dat nu nog intakt is, moet als een vastliggend patroon èn als een onaantastbaar uitgangspunt geaccep teerd' worden. Dit houdt in, dat nieuwe bebouwing binnen het centrum (en de hieruit voort loeiende straten- loop) moet inpassen in wat al voorhan den is, of beter nog, moet plaatsvinden met gebruikmaking van het bestaande patroon. Groei met betrekking tot winkelfunk- tie, in de binnenstad, mag alleen groei in kwaliteit betekenen, aldus de werk groep, zodat bestaande centra in de oude buurten niet aangetast worden. Ook de geplande uitbreiding in de binnenstad van de levensmiddelensec tor dient niet uitgevoerd te worden, alleen al gelet op de reeds aanwezige hoeveelheid winkelvloeroppervlak in deze branche. In het algemeen moeten vestigingen van grootwinkelbedrijven afgewezen worden, vanwege de grote hoeveelheid gemotoriseerd verkeer die zij aantrekken. Ervaringen elders hebben geleerd, dat voorzieningen voor het verkeer vrijwel onmiddelijk onvoldoende blijken op het moment dat ze gerealiseerd wor den. Financiering woord om de huidige plannen ten uitvoer te brengen, omdat dit zal gaan ten koste van de rehabilitatie van de oude wijken. Tevens dient hierbij op gemerkt te worden, dat er in dat geval bovendien sprake zai zijn van een wel zeer onrechtvaardige verdeling van de beschikbare gelden, gelet op het aantal mensen dat hierbij daadwerkelijk be trokken zal zijn èn de noden en/of behoeften waarin voorzien wordt. Juist het verbeteren van de oude wij ken geniet een hpge prioriteit. Daarbij behoeft het in mindere mate beschikbaar zijn van geld voor het centrum nog geen vermindering van kwaliteit te betekenen. Men denke aan het niet realiseren van geldverslindende prestige objekten, die zoals reeds gezegd te eenzijdig gericht zijn, al dus de werkgroep. Gerard Schut is boos Gerard Schut is boos op ons, omdat we verleden week een niet-recente foto publiceerden bij zijn brief, waarin hij solliciteerde naar de functie van burge meester. De kandidaat burgemeester toonde zich zo ontstemd dat hij zelfs met een kort geding dreigde, indien wij niet vbor een rectificatie zorgden. Excuses dus aan Gerard, die nog steeds in het bezit is van lang haar en baard. Wij hopen dat Gerard begrip opbrengt voor onze verkeerde greep in het ar chief, omdat w'i) er immers niets aan kunnen doen dat hij uiterlijk zo snel verandert. Speciale reisaan biedingen De Havenloods b.v. Van 27 t/m 31 maart naar Rijn en Moezel (pasen)f.315.- Van 16 t/m 20 april naar Wiedbachtal (Dl.) f.255.- Van 17 t/m 20 april naar Parijs f.252.50 Van 7 t/m 10 mei mini-cruise Gotenburg (Zw.) f.345.- Van 14 t/m 21 mei naar Mallorca f.553.- Voor boekingen zie onze adres senlijst op de eerste Duo-pagina Vanderkaay-t;eizen Nieuwerkerk a.s. IJssel of rechtstreeks bij ons hoofdkantoor 13.21.70 mej. v.d. Eijk. Activiteiten voor bejaarden VLAARDINGEN De algemene Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg •organiseert voor alle Vlaardingse Be jaarden een toneelmiddag in de Stads gehoorzaal op woensdag 19 maart. Aanvang 14.00 uur. Opgevoerd zal worden het blijspel „Ik zie ik zie, wat jij niet ziet" door Utile Dulc uit Schiedam. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar a f. 1 in het Dienstencentrum „Holy", Ontmoetingscentrum-West en Emma- straat 71. Verdere aktiviteiten zijndinsdag 11 maart 20 uur bingo-avond, alleen toe gang met kaartjes; donderdag 20 maart. O.0.00 uur Toneelgroep „Maskee" met het komische toneel stuk „De huistiran". Gratis kaartjes te halen vanaf maandag 10 maart op het bureau van het Dienstencentrum. Woensdag 26 maart 10.30 uur koffie- uurtje in paassfeer. AUTOMATISCHE TELEFOON REGISTERS PASSAGE 7 SCHIEDAM SCHIEDAM Vrijdag 7 maart „boeken weekavond" in het Stedelijk Museum Schie dam aanvang 20.00 uur met de titel „Het avontuur van een reis". De heer .1. Vink, stafmedewerker van de Nederlandse Spoor wegen zal aan de hand van een aantal kleurendia's de ontwikkeling van het mo derne vervoerswezen laten zien. Als extra tie is tijdens de pauze een quiz inge last. Voor de tien beste oplossingen zijn een aantal originele prijzen beschikbaar. Kaarten f.1,- zijn nog verkrijgbaar. Deze avond 'ordt georganiseerd door de Vereniging Vrienden van het Museum, de Nederlandse Spoorwegen en vier Schiedamse boekenhan- Uitvoering van Rijnmondkoor VLAARDINGEN Het gemengd Rijnmondkoor o.l.v. Piet Struyk, ver zorgt de uitvoering van de Matthaus Passion op 25 maart om 19.30 uur, in de Grote Kerk te Vlaardingen. Als vocale solisten zullen optreden: Jenny Veeninga, sopraan; Caroline van Hemert-Railtt, alt; Bert van 't Hof, evangelist partij; Cornelis (Schell, Chris tus Partij; Wouter Goedhart, tenor en Rom Kalma bas. De instrumentale solisten zijn: Louis Sons, viool Frans de Ruiter, clavesimbel, Koos Bons, orgel. Verdere medewerking van Orkest en Alblasserdams Christelijk jongenskoor o.l.v. mevr. Joanes-Rebel. De algehele leiding is in handen van Piet Struyk. De toegangsprijs bedraagt f 6,50, CJP en 65-plus f3,50. De kaarten zijn verkrijgbaar bij V.V.V. Visbank, tel. 346666, het secretariaat Hofsingel 15, tel. 343684 en bij de leden. SCHIEDAM Elke derde zaterdagmiddag van de maand is er van 15.00 tot 16.00 uur, orgelbespeling op het fraaie Hess-orgel in het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, Schie dam. Zaterdagmiddag 15 maart zal Rcné Rakier het orgel bespelen. Museumbezoe kers hebben gratis toegang. Een van de drie opleidingsvaartuigen voor de Rijn- en binnenvaart van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, het m.s. „Prinses Christina" zal op maandag 17 maart Vlaardingen aandoen en ligplaats nemen aan de Westhavenkade bij de Julianabrug. Op deze vaartuigen wordt instructie gegeven aan leerlingen van de opleidingsscholen voor de Rijn- en binnenvaart. Gei'nteresséerden bij de vakopleiding voor deze bedrijfstak kunnen dit speciaal gebouwde vaartuig bezichtigen 's avonds van 7 tot 9 uur. Dahlia kwekerij in Schiedam SCHIEDAM De Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Schiedam heeft een plan opgezet om een vereniging op te richten die zich voornamelijk gaat toeleggen op het kweken van dahlia's e.d. Inmiddels heeft een gesprek plaatsgehad met enkele amateur dahlia kwekers. Hieruit is voortgekomen om op woens dag 12 maart in gebouw Chr. Soc. belangen, Lange Haven te Schiedam een bijeenkomst te organiseren waar iedere Schiedammer die hiervoor be langstelling heeft van harte welkom is. De Dahlia Vereniging Schiedam, aange sloten bij de Ned. Dahlia Vereniging wil in het kader van het 700-jarig bestaan van Schiedam deelnemen aan de Nationale Dahlia tentoonstelling die zal worden gehouden in de maand september in de Margriethal te Schie dam. Om dit mogelijk te maken, ligt et bij B W Schiedam een verzoek om een stuk grond beschikbaar te stellen, zodat er gezamenlijk dahlia's gekweekt kunnen worden door de leden van de vereniging. VLAARDINGEN - Hoewel in het algemeen de Nederlandse havens, ten gevolge van verschillende oorzaken, met een zekere teruggang te kampen hadden, heeft Vlaardingen zich op vrijwel hetzelfde niveau kunnen handhaven. Haven en steiger van Windmill Holland geven enige achteruitgang te zien, zowel wat zeevaart als wat binnenvaart betreft, terwijl de steigers van de Shell in het afgelopen jaar drukker bezocht werden. De gemeentelijke havens vervulden een niet onbelangrijke rol als tussenschakel in het vervoer voor een aantal in de omgeving gevestigde industrieën. De Kon. Wilhelminahaven was eveneens van belang voor de plaatselijke scheepindustrie (H.V.O., Kreber). Zowel de binnen vaart als de zeevaart gingen in de gemeentelijke havens in 1974 vooruit. Dit jaar was de vlag van de Bondsrepubliek de meest geziene buitenlandse vlag in het havengebied en overvleugelde (althans wat de zeevaart betreft) zelfs onze nationale driekleur. Van de goedkope vlaggen gingen vooral Oostenrijk en Singapore in 1974 vooruit. België werkt aan fietspadenplan In België in een interministerieel comi té hard aan het werk om een kaart te ontwerpen voor een nationaal fiets- padennet dat voor de verkeersveilig heid en ter bevordering van de fietsre- creatie dringend noodzakelijk is. Met de uitvoering zal een bedrag van 15 miljard Belgische franken gemoeid zijn. Volgens een voorstel van het genoemde comité zal een en ander in 10 jaar tijds zijn beslag moeten krijgen. Voor de aanleg van tietspaden zal derhalve jaarlijks een bedrag van 1,5 miljard uit het wegenfonds moeten worden gereserveerd. Het wegenfonds staat thans op de begroting genoteerd voor een jaarbedrag van 33 miljard, uiteraard Belgische franken. Vragen over gevaarlijke stof VLAARDINGEN De Vereniging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe Waterweggebied heeft vragen gesteld aan Shell Nederland Chemie. Op 3 maart is in dat bedrijf een hoeveelheid dowtherm ontsnapt. Deze lekkage heeft gezorgd voor een door dringende stank met name in de ge meente Vlaardingen. De ontsnapte hoeveelheid moet zo groot geweest zijn, dat er sprake was van een voor de volksgezondheid zelfs gevaarlijke concentratie van deze stof. De vereniging vraagt daarom welke maatregelen men denkt te nemen om herhaling in de toekomst te voor komen. Het is in dit verband opvallend dat in de op 24 april 1974 aan het bedrijf verleende vergunning inzake de Wet Luchtverontreiniging in het geheel geen melding gemaakt wordt van het gebruik van dowtherm en derhalve ook geen voorwaarden t.a.v. de emmissies daarvan zijn opgenomen. Ongeruste tuinders bij B.en W. MAASSLUIS - Burgemeester en wet houders hebben een aantal tuinders uit de Zuidbuurt ontvangen naar aanlei ding van het onbehagen dat bij hen bestaat over de onzekere toekomst van hun bedrijven. De tuinders voelen zich in hun rechtszekerheid aangetast nu gedeputeerde staten van Zuid-Holland hun goedkeuring hebben onthouden aan het grootste deel van het bestem mingsplan Aalkeetpolder. Dit niet goedgekeurde deel behoudt daardoor zijn agrarische bestemming, hetgeen de voorgenomen grondaankopen door het recreatieschap De Lickebaert verhin dert. Overeengekomen werd dat burge meester en wethouders van Maassluis zo spoedig mogelijk over de politie van de tuinders onderhandelingen zullen aanknopen met het gemeentebestuur van Vlaardingen. Tevens werd toege zegd dat opnieuw een onderzoek zal worden ingesteld naar eventuele moge lijkheden tot aansluiting van de tuin- dersbedrjjven op het aardgasnet. DONDERDAG 13 MAART A.S. 12.09 UUR (voorheen de Blokhut) Bezoekt tevens onze gemoderniseerde snack grillroom PANACHé KORTE LIJNBAAN 9 ROTTERDAM Dir. P.O.C. Broman HANK THOMPSON - MOVIN' ON. Dot 2003. Hank Thompson maakt al zo'n dikke 26 jaar nu platen, en het gaat hem nog steeds naar den vleze. Wat belang rijker is, hij maakt verduveld goede muziek. Van de echte oude meesters vergelijk Ernest Tubb en Roy Accuff is Hank de enige die zonder enige twijfel nog in staat is tot het leveren van klasse werk. De zojuist verschenen LP Movin' On bewijst dat. Fijne strakke country muziek, met af en toe een lichte neiging naar de western swing. Zijn sterkste punt is het vertolken van andermans composities. Zelfs wanneer het nummer bekend is van een hoge hitparade plaats van een der moderne country grootheden, dan nog draait Thompson zijn groot baar dig lichaam er niet voor om, om het nummer in een geheel nieuwe vorm te gieten. U merkt het al, ik ben zeer content met deze plaat. Ik moet zelfs bekennen dat ik dit een der beste LP's vind die Hank Thompson ooit gemaakt heeft. Larry Butler, die produceerde, en Billy Sherrill die achter de knoppen zat, hebben hun best gedaan. Aanra ders: There's a honky tonk angel, 1 recall a gipsy woman en Country Bumpkin. VLAARDINGEN Het ontmoetings centrum-West aan de Floris de Vijfde laan 2, heeft enkele aktiviteiten met de paasvakantie, dit zijn o.a. speurtoch- ten, een dag naar het eiland Brie- nenoordspelmiddagen enz. Voor deze aktiviteiten worden medewerkers ge vraagd, die een of meer middagen hieraan mee willen werken. Men kan zich opgeven aan het Ontmoetingscen trum. Op dinsdag 11 maart is er de eerste trainingsavond voor de (adspirant) lei ding. Hieraan kan iedereen die zich voor de jeugd in wil zetten meedoen. Verdere aktiviteiten van het Ontmoe tingscentrum zijn als volgt: op dinsdag 18 maart start er een nieuwe cursus bloemschikken van 8 lessen. Her cur susgeld bedraagt voor de gehele cursus f.10,-, daarnaast komen de kosten van de bloemen. Aanvang elke dinsdag om 20.45 uur. Opgave voor deze cursus aan mevr. Breems, Gijsbrecht vart Am- stelstraat 5, tel. 344997. Op maandagmiddag 10 maart is er in het Ontmoetingscentrum een middag waarop de bewoners van de nieuwe flat aan de Blois van Treslongstraat met de overige buurtbewoners kennis kunnen maken. Dit ter afsluiting van het werk van het „werkelooscomité" dat ervoor gezorgd heeft dat alle nieu we buurtbewoners in de afgelopen weken een bezoekje hebben gekregen van „de buurt". Intussen is door de bewoners van het nieuwe flatgebouw een bewonerscom missie gevormd, die regelmatig kon- taktmiddagen zal gaan verzorgen. Buurtbewoners uit de omgeving zijn van harte welkom. Verder organiseert Sociëteit „De Pit" donderdag 6 maart in het ontmoetingscentrum een klaver- jasavond. Aanvang 20.00 uur. VLAARDINGEN - Vrijdag 7 maart sloeg voormalig wethouder van Stads ontwikkeling en loco-burgemeester de heer T. de Bruijn, de eerste paal voor de aanvang van het project Holy- Noord van de Stichting Personeels- Voortvloeiend uit een initiatief van personeelsleden van het Unilever Research Laboratorium Doel van deze stichting is, om zonder winstoogmerk bouwprojekten voor te bereiden door het bundelen van indivi duele particuliere behoeften voor het verkrijgen van een eigen woning. In vervolg op het projekt van 66 woningen in Holy-Zuid heeft de stich ting wederom een projekt uitgewerkt Voor de bouw van 82 ééngezins woningen, 10 twee onder één kap en 22 luxe woningen. Oostenrijk biedt jpngeren in het ko mende seizoen weer een reeks extra voordelige reis- en cursusarrengemen- ten. Ze zijn verzorgd door de organisa tie Jeugdvakantiewerk Salzburg en de Club Young Austria. In veel gevallen werken' beide organisaties ook sa men. Heel aantrekkelijk voor jongeren uit „de lage landen" zijn bijv. de Donau- tochten en de combinatiereizen naar buurlanden van Oostenrijk. Inlich tingen over deze reizen zijn verkrijg baar bij Jügendferienwerk Salzburg, Petersbrunnstra'sse 1, A-5020 Salzburg en Club Young Austria, Schubertring 3, A-1010 Wenen. Ook het Bureau voor Studentenreizen (Student Travel Bureau, Vienna) heeft een interessant programma samenge steld met o.a. zeil- en bergbeklim- mingsvakanties en stadsarrangementen in Wenen, Salzburg en Innsbruck. Na dere inlichtingen hierover: Schrey- vogelgasse 3, A-10|0 Wenen. SCHIEDAM - Zaterdag 8 maart is er groot muziekfeest in het stedelijk muse Schiedam dat begint om 13.30 uur waaraan een ieder deel kan nemen. I drietal coördinators zoekt deze middag welke ensembles en solisten in de avond hun muziek ten gehore zullen hrengen. Blokfluitistcn, hoboisten, clarinettist» i listen, pianisten etc. kunnen zich in laten schrijven. Het concert 's avonds begint kwart over acht èn is gratis toegankelijk. DINSDAG: Harmonie 20 uur mode show Scheffers; WOENSDAG: Harmonie 14.00 uur Maro-film „Het geheim v.d. Grot"; Ontmoetingscentrum-West 20 uur dansavond; Schiedam - Gebouw Chr. Soc. Belangen, Lange Haven KNMTP bijeenkomst Dahlia vereniging. DONDERDAG: Triangel 20 uur Kon. Ned. Mij en Plantkunde plantenruil en stekkenavond. BOB DYLAN - A RARE BATCH. Joker SM 3728. - BLOOD ON THE TRACKS CBS 69097. De A Rare batch of little white won der LP is een soort gelegaliseerde witte LP die uit Italië afkomstig is. De plaat valt in de goedkpe prijsklasse en dat is maar goed ook. Op de hoes ontbreekt zoals helaas gebruikelijk bij dit soort LP's iedere informatie terwijl, en dat is erger, de geluidskwaliteit in sommige nummers gewoon belabberd is. Dat is erg jammer want er staat verduveld interessant materiaal op. Neem bij voorbeeld het instrumentale The couch song. Een nummer dat ook opvalt door zijn vrij zuivere geluid. De echte oude, snerpende Dylan, alleen voor de fanaten aan te raden. Blood on the tracks is Dylan's recentste LP werkstuk. Uitstekende begeleiding van Tony Brown op bass, Buddy Cdge op steelguitar, Paul Griffin op orgel en Eric Weissberg Deliverance op de snaarinstrumenten die nog resten. Voor de freaks is dit werk van Dylan wellicht te modern, maar ik pruim het wel, en maar wat graag. Countryblues van goede kwaliteit is vaak met een lampje te zoeken maar Bob opent er mee op kant twee in Meet me in the morning. Het is een hele nieuwe Dylan niet te vergelijken met Blowin' in the wind en Bringing it all back home, m.i. de beste LP die hij maakte die, wanneer we dan toch alles in hokjes moeten plaatsen, duidelijker nog in vloeden heeft van de Nashville skyline periode. Uitstekende teksten zijn er nog wel degelijk, luister maar eens naar Planten ruilen in Triangel VLAARDINGEN - De afdeling Vlaar dingen en omstreken van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde houdt op donderdag 13 maart om 20.00 uur in gebouw Triangel een plantenruil- en stekkenavond. Op deze avond, die ook voor niet-leden toegankelijk is, kan ieder die planten of stekken af wil geven komen, maar ook ieder die wenst te ruilen of graag planten of stekken wil verkrijgen. Dergelijke avonden zijn interessant, omdat er ook gelegenheid is om onderling van ge dachten te wisselen hoe planten en stekkèn moeten worden behandeld. In februari is bij de Spaarbank te Rotter dam en de aangesloten spaarbanken te Gou da, Delft en Maassluis goed gespaard. In totaal is een bedrag van f. 146,5 miljoen (129,6) gestort en f. 137,2 miljoen (121,9) opgenomen. Hierdoor onstond een spaaroverschot van f.9,3 miljoen (7,7). Het aan de Spaarbank -toevertrouwde tegoed is thans verder geste gen tot een totaal van f. 1.590,6 miljoen (1.461,5). de grootste kollektie, de meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? VAN DER HULST BEHANG scliiedam broersvest 85 rotterdam-mathenesserdijk 261a tel. 010-269702 tel. 010-370947 donderdagavond koopavond vrijdagavond koopavond maandag na 13.00 uur geopend

De Havenloods | 1975 | | pagina 1