Mini-cruise per Tor Line naar Zweden Achtdaagse Pinksterreis Mallorca Voor 't uitgaan met Pasen vele mogelijkheden in Beneluxlanden Geheel verzorgde vierdaagse reis naar Parijs Voorjaarsreis naar het Wiedbachtal Van 7 t/m 10 mei met De Havenloods Vakantieprogramma MAI verschenen Ut HAVENLOODS, DINSDAG 11 MAART 1975 Ons blad organiseert in samenwerking met Reisbureau Lissone-Linde- man/Ruys een originele mini-cruise per Tor Line naar Gotenburg in Zweden. De prijs per persoon is f 345,- all-in. In die week valt Hemelvaartsdag en u zult zich wat gemakkelijker vrij kunnen maken. Inbegrepen is een treinretour 2e klasse vanaf elk station in Nederland. Torline busvervoer van het Centraal Station Amsterdam naar de Suezkade waar u aan boord stapt van de Tor Hollandia. De overtocht Amsterdam-Gotenburg is is inbegrepen evenals één nacht Hotel dit keer gebaseerd op accommodatie in te Gotenburg met ontbijt, op basis van vierpersoons hutten op het D-dek. onderbrenging in kamers met bad of Deze keer zijn wij dus NIET uitgegaan douche en toilet, van couchettes, die zijn echter wel WOENSDAG 7 MEI: 11.30 uur ver- beschikbaar en dan wordt de prijs trék. f305 - per persoon. DONDERDAG 8 MEI: aankomst G5- Toeslag voor accommodatie in 2-per- teborg. In de middaguren, dus nadat u soons hutten D-dek kost f 60,— extra zich eerst heeft kunnen verfrissen in per persoon. Toeslag voor accommoda- het hotel, een stadsrondrit van onge- f'nn1" 2"Persoons hutten A-dek kost veer twee uur per touringcar met f 90,- extra per persoon. Nederlands sprekende gids. VRIJDAG Busvervoer van de terminal te Goten- 9 MEI: ontbijt in het hotel. Om burg naar Hotel Europa of Hotel Opa- ongeveer 10.00 uur vertrekt voor een len (beiden eerste klas hotels) en terug S-uur durende fjordentocht in luxe touringcar met Nederlands sprekende gids. Inclusief lunch. Op de terugreis van deze toer wordt nog het overbekende „Frölunda Torg" shoppingcentre aangedaan waarop ver voer naar de Tor Terminal volgt. Om 21.00 uur vertrekken we op weg naar Amsterdam waar wij op zaterdag 10 mei om ongeveer 21.00 uur aankomen. U dient in het bezit te zijn van een geldig paspoort. Tevens is in de prijs inbegrepen een reisongevallen-bagage verzekering, alsmede een annulerings verzekering (uitsluitend bij ziekte en overlijden). Het aantal plaatsen is beperkt. U kunt boeken bij al onze agentschappen waarvan u de adressen op de eerste Duo-pagina van elke Havenloods kunt vinden en bij VANDERlKAAY reizen, Beethovenlaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. U kunt ook rechtstreeks bellen met 31.21.70 en vragen naar mej. V.d. Eijk. |Elp|||WI „i,., hen prachtig doorkijkje op een deel van de mooie stad Gö te borg. TOR UNE De Tor Hollandia, het luxe cruise-schip waarmee De Havenloods-reizigers de zeereis naar Göteborg zullen maken. Von 17 t/m 20 opril Van 17 tot en met 20 april organiseert De Havenloods een vierdaagse reis naar uur staat de touringcar weer gereed en Parijs. Evenals verleden jaar zullen wij ook nu weer in Paris Lyon Palace Hotel gaan wij een uitgebreide rondrit door logeren, waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondritten verlicht Parijs maken 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar hotel zullen wij u geheel Parijs laten zien, wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f 2S2,50 per persoon 1-persoonskamers f 17,50 toeslag) inclusief logies ^au£C, cn gaan uan naar noteJ en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, Gorinchem voor het grote afscheidsdi- koffietafel op heen-en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. T ner. Terug in Rotterdam om 22.30 Het volledige programma luidt als zijn beroemde spiegelglazen te bezich- volgt: le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak te Rotterdam voor het Cine- rama-theater via Breda, Antwerpen (koffiepauze), Gent naar Cafe Francias een koffietafel, naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner 19.30 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacre Coeur en de beroemde Place du Tertre, waar u gelegenheid krijgt om op een van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13.00 uur lunch in hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera de Madeleine, Arc de Triomphe, Palais de Chaillot, Eifelto- ren, Pantheon en Graf van Napoleon. Om 19.00 uur diner en 's avonds gele genheid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Om 10 uur gaan we weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, onder andere langs de boe kenstalletjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Conciergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13.00 uur lunch. tigen. Om 19,00 uur diner. Om 21.00 Van 14 t/m 21 mei Van 14 tot en mét 21 mei a.s. (Pinksteren) organiseert ons blad voor zijn lezers een volledig verzorgde achtdaagse reis naar het paradijselijk Mallorca, het populairste vakantie-eiland van de Middellandse Zee. Deze reis zal gemaakt worden met een DC 9 van Martinair Holland, een toestel dat ons in 2 uur en 20 minuten naar Mallorca zal vliegen. Zowel op de heen- als terugreis krijgt u bedraagt per persoon (éénpersoonska- een maaltijd aan boord. Tijdens ons mers f 25,- toeslag). Het is natuurlijk verblijf op Mal orca logeren wij in het vanzelfsprekend dat tijdens de boeking 3-sterren Hotel Guadalupe in Palma dit bedrag niet in één keer betaald Nova/Magaluf, waar alle kamers voor- hoeft te worden. Wij bieden de moge zien zijn van bad en toilet en waar u lijkheid om per persoon een aanbeta- van een volledige verzorging zult genie- ling te doen van f 75,-. Het restant-be ten (ontbijt en 2 warme maaltijden per drag dient dan veertien dagen voor de dag). aanvang van de reis in ons bezit te zijn. Al met al heeft u reeds begrepen, dat dit weer een unieke Havenloods-reis gaat worden, waarvan de prijs f 553,- - Privé-zwembaden met groot zonne terras. - Drie luxe en ruime lounges en zeer gezellige bar. - Vijf liften. Gedurende de gehele reis zullen twee ervaren reisleiders aanwezig zijn. Programma BOEKINGEN Voor boekingen zie onze adressenlijst op de eerste Duo-pagina en Vanderkaav- reizen te Nieuwerkerk aan den IJssel of rechtstreeks met ons hoofdkantoor, tel. 010- 132170 en vragen naar mej. Van de Eijk. Versailles Na de lunch om 14.30 uur gaan we een tocht maken naar Versailles, waarbij wij dwars door het Bois de Boulogne zullen rijden en waarbij u de gelegen heid heeft het Paleis van Versailles met Van 16 t/m 20 opril Ons blad organiseert in samenwerking met VANDERKAAY-REIZEN een vijfdaagse voorjaarsreis naar het mooie Wiedbachtal. Onze standplaats is Wald- breitbach, waar een tweetal prima ho tel gereserveerd zijn. Het programma is als volgt: WOENSDAGMORGEN 16 APRIL: Vertrek 7.00 uur v.d. Westblaak t.o. Cinerama en om 7.15 uur van de parkeerplaats tussen Groothandelsge bouw en Centraal Station. Via Utrecht naar Arnhem voor de koffie/gebakpau ze in het Motel. Via Bergh, Oberhau- sen, Düsseldorf en Keulen naar Fern- tal. Door het schitterende Wiedbachtal naar Waldbreitbach, aankomst vóór de lunch. Na de kamerindeling oriënteren de wandeling in de omgeving o.l.v. reisleider M. van der Kaay. Na het diner en verder iedere avond wordt er iets georganiseerd, zoals kegelen, kie nen, dansen en tevens een dia-avond door de Verkehrsverein. DONDERDAG 17 APRIL: Na het ontbijt flinke wandeling. Met de auto car de Malberg op en terug wandelen via de Malbergsee naar Waldbreitbach. In de middag prachtige rondrit door het Wiedbachtal. Diner en overnach ting in Waldbreitbach. VRIJDAG 18 APRIL: Na het ontbijt per autocar naar Bad Hönningen. Goe de wandelaars stappen halverwege uit en wandelen door de bossen in ca. 2 uur naar Bad Hönningen. Hier vereni gen we ons weer voor de koffie in het Rheinhotel. Lunch in Waldbreitbach. In de middag per autocar naar het Zevengebergte met desgewenst wande ling naar de Olberg. Diner en overnach ting in Waldbreitbach. ZATERDAG 19 APRIL: Na het ont bijt naar Koblenz. Koffie-, winkel- en lunchpauze. In de middag (na de lunch in een goed restaurant) via de Huns- rückhöhenstrasse naar Kastellaun en Kappel. Bij Zeil komen we aan de Moezel, volgen deze totCochem (thee pauze) en rijden via Neuwied weer naar Waldbreitbach v. diner en over nachting. Het heerlijk Kurort Waldbreitbach ZONDAG 20 APRIL: Na het ontbijt gelegenheid tot kerkgang of wandeling langs de Wied. Na de lunch.vertrek naar R'dam, via Keulen, Aken en Eindhoven. In ,'s Hertogenbosch wacht het afscheidsdiner en ca. 22.30 uur zijn we weer voor het Centraal Station. Einde van de reis. De reissom voor deze vijfdaagse reis bedraagt f 255, Inbegrepen zijn: Vervoer, alle excur sies, VOLLEDIGE VERZORGING te beginnen met koffie/gebak op heenreis t.m. afscheidsdiner, Duitse Beförde- rungssteuer, reiscomverz. A. v. f 0,75 p.d. enz. Voor een annuleringsrisico- verz. betaalt u f 9,— extra, voor een eenpers.kamer f 10,-. Bij de inschrijving betaalt u nog f 100,— en event, de ann.risicoverz. van f 9,-. Over de restantbetaling ont vangt u nog nadere gegevens. Na in schrijving ontvangt u het programma alsmede een folder van het Wiedbach tal en t.z.t. een deelnemerslijst. Het vakantieprogramma 1975 van het M.A.I.-Rotterdam is verschenen. Wie zich wil voorbereiden op zijn vakantie (in of buiten Nederland"! vindt er vele mogelijkheden: korte informatie over bijvoorbeeld goedkoop reizen, jeugd- akkomodatie, kampen, ekspedities en groepsreizen. Voor de adressen van jongeren(reis) organisaties kan men de folder „Reis weg vqor je vakantie" raadplegen,-die samen met dit programma op aanvraag verstuurd wordt. Behalve informatie, biedt M.A.I. be middeling naar internationale en spor tieve kampen in Frankrijk en Enge land. Zij doet dit o.a. door de organisa tie van 8 groepsreizen voor jongeren van 14 tot 35 jaar. Individuele bemid deling kan gegeven worden aan jonge ren, die willen deelnemen aan .spor tieve stages, kampleiding cn werken in het buitenland. Bovendien wordt bemiddeling gegeven bij het eventueel zelf organiseren van een groepsreis. „Vakantieprogramma 1975" is een uit gave van de afdelingen Jeugdtocrisme en Internationaal Werk van het M.A.I .-Rotterdam, Mauritsweg 58-59, tel. 010- 147780. Hotel Guadalupe - Alle kamers voorzien van bad en toilet en balkon. - Zowel 's middags als 's avonds menu bestaande uit vier gangen. - Ligging: precies 200 meter van het strand. le dag: Vertrek om 13.00 uur per touringcar vanaf de Westblaak te Rot terdam vóór het Cinerama-theater naar Schiphol, alwaar zij om 16.00 uur per DC 9 van Martinair Holland naar Pal- ma vertrekken. Aankomst in Palma 17.30 uur. Vandaar per touringcar naar ons hotel in Palma Nova/Magaluf. Tijdens uw verblijf op Mallorca bestaat er de mogelijkheid om voor tal van touringcartochten te boeken; wij noe men o.a.: Grotten van, Drach en Porto Christo; Valldemosa en Solier; Palma bij nacht. De reisleiding weet hier alles 8e dag: Vertrek om 16.30 uur per touringcar naar het Vliegveld van Pal ma, alwaar wij om 18.30 uur per DC 9 naar Schiphol zullen vertrekken. Aan komst Schiphol 20.50 uur. Vandaar per touringcar naar Rotterdam. Aan komst Rotterdam circa 22.30 uur. De genoemde prijs ad f 553,- is inclu sief: Vervoer per touringcar van Rotter dam naar Schiphol en terug. - De vlucht van Schiphol naar Mallor ca en terug met maaltijden aan boord. - Vervoer per touringcar van het vlieg veld Palma en terug. - Volledige verzorging in hotel. - Ook de luchthayenbelasting van Schiphol en Palma is in bovengenoem de prijs begrepen. - De twee reisleiders(sters) die ter beschikking van de reizigers staan. - Alle olietoeslagen. Voor boekingen zie onze adressenlijst op eeTste Duo-pagina. Nederland gaat een kleurig Pasen tegemoet. Niet alleen de bossen, de velden en onze voor- en achtertuintjes bekennen dan kleur, maar ook de Keukenhof doet volop mee. Nederlands nationale bloementuin in Lisse zal immers al met Pasen open zijn, wat onder meer betekent dat u dan een keur van tulpen kunt gaan bekijken in de warme (show-)kas. Tulpen en narcissen horen tot de vr„.y bloemen die het buitengebeuren van de Keukenhof doorgaans opfleuren. Overigens, niet alleen de natuur maar ook de folklore bloeit op tijdens (en voorJ Pasen. Wie daar zijn hart aan heeft verpand, zou eens naar Overijssel moeten rijden, waar de paasgebruiken elk jaar opnieuw duizenden in hun ban houden. De aanzet tot de festiviteiten wordt al gegeven met Palmpasen, wanneer in tal van plaatsen optochten worden gehou den. Veel bekijks krijgt elk jaar op nieuw het gebeuren in Denekamp. Zo tegen één uur 's middags, op Palmzon dag trekken hier tientallen jongens door de straten onder leiding van Judas en zijn assistent „Krioter" (afge leid van Is Karioth! De jongens roepen hardnekkig om „eier", „eier" (eieren, eieren), die ze dan ook prompt van de omstanders in de handen krijgen geduwd en die ze vervolgens weer verkopen. Van de opbrengst wordt het hout voor het paasvuur bekostigd. Overigens: veel toeschou wers maken het de jeugd tegenwoordig wat gemakkelijker door hen direct maar geld in plaats van eieren te geven. Ze kiezen geld voor hun eiren. Het ei speelt ook een belangrijke rol in het Overijsselse Losser, waar - maar dan is het al Eerste Paasdag - „eiertik- wedstrijden" worden gehouden. Op de dorpsbleek van Losser, waar vroeger de was lag te bleken, wordt 's middags door de jeugd uitgemaakt welk hardge kookt ei (dat tegen een ander ei wordt aangetikt) het langst zonder scheuren blijft. In Ommen krijgt het eiertikken tegen elf uur 's morgens beslag op Paasmaandag. In het Overijsselse Ootmarsum vormen honderden inwo ners een lange broederlijke rij (het zgn. „vlöggelen"), die zowel op Eerste als Tweede Paasdag, tegen half vijf 's middags, door de straten en zelfs door de huizen (voordeur in, achter deur uit) trekt. Er worden liederen bij gezongen. Er is altijd veel publiek op de been. Aan paasvuren tenslotte geen gebrek, daar in Overijssel. Wie er op 30 en 31 maart een groot aantal tegelijk wil zien, doet er goed aan even d.e Holter- berg bij Holten op te rijden. ^Uitzicht verzekerd. Ook in de provincie Dren the worden, vooral op 30 maart, veel paasvuren ontstoken. Behalve de folklore in Overijssel en de Keukenhof in Lisse, valt er met Pasen nog veel meer te doen in Nederland. Voor het publiek zijn dan onder meer geopend: alle dierentuinen; Miniatuur Walcheren in Middelburg; de minia tuurstad Madurodam in Den Haag; het sprookjespark De Efteling in Kaats heuvel; Delta Expo" (expositie over de Deltawerken) in Stellendam bij de Haringvlietsluizen; het automuseum (met trouwens ook futuristische auto mars (Paasmaandag, acht uur 's mor gens tot vijf uur 's middags) in en om Lembeek, alsmede de hoogmis (tien uur 's morgens) en de processie (elf uur 's morgens) in het Brabantse 1" 'kendover (bij Tienen). Dit plaatsje is door zijn bedevaart van de Godde lijke 7-dikmaker (Paasmaandag) inter nationaal bci.jnd geworden. Lang voor dat de processie begint, verkeert het kleine Hakendover dan in een jaar marktsfeer. Bedevaartgangers trekken naar de kerk, waar ze, volgens een eeuwenoud ritueel, water uit de mira- kelbron^ halen. Het water geneest - zo wordt gezegd - oogkwalen. Oude vrouwtjes verkopen „gewijde" aarde werkzaam tegen ziekten van het gewas. I* 1 Na de mis trekt dan de processie naar Dclgic een hooggelegen plaats midden in dé velden. Honderden ruiters nemen er aan deel en het meest spectaculaire - - moment is, wanneer al die ruiters in luchtmuseum in Bokrijk met huizen en volle galop rond de processie en rond boerderijen uit alle delen van Vlaan- de duizenden toeschouwers beginnen deren; het dolfinarium plus Boude- te cirkelen. De aarde dreunt de klui- 1L ten vliegen metershoog en de korenvel- modellen) „Autotron" in Drunen; de Flevohof in Riddinghuizen (een grootse permanente iandbouwmani- festatie, die echter ook tal van plezie rige taken voor de jeugd biedt, zoals een indianendorp), en het recreatie park plus safar' Hilvarenbeek. den worden grondig vertrappeld. De boeren geloven echter vast dat juist de meest vertrappelde akkers het mooiste graan opleveren. Luxemburg Ook in Luxemburg spelen de eieren, wijn-attractiepark (ponymanege, speel tuin, enz.) in St. Michiels-Brugge; het automuseum in Houthalen enz. En dan natuurlijk de dierenparken: De zoo van Antwerpen vindt u naast het cen traal station, bij het toeristisch infor matiepaviljoen. De safariparken in Han-sur-Lesse en in Dochamps, in het hartje van de Ardennen, zijn ook open. apostelen en vier discipelen zich naar ame" hjk op paaszondag een rondje eieren weg. Een ander gebruik wordt in standgehouden in Nospelt, het vroe gere centrum van de Luxemburgse potterie. Hier wordt op paasmaandag vanaf twee uur 's middags een markt de kerk begeven voor de wijding van de palmtakken. Vijf dagen later - op Goede Vrijdag wordt in Lessen (Lessines, ten noorden van Ath) de processie van de Zwarte Boetelingen gehouden. Ze zijn in het - -- r; zwart gekleed, deze mannen die door de straten lopen. Hun gezicht wordt Pn overschaduwd door een grote kap en, inderdaad, soortgelijke processies zijn ook te zien in Veurne (einde juli) en in het Spaanse Sevilla. De oorsprong van het gebeuren, dat dit jaar om acht uur 's avonds bij de Sint Pieterskerk be gint, ligt in het jaar 1475. Een geheel ander karakter vee! kleur, veel fleur, veel geroezemoes - heeft de beroemde bloemenmarkt die dezelfde dag in Doornik wordt ge houden. Ook op Goede Vrijdag dus. Deze kolossale jaarmarkt die de hele Rue Royale en de Quais St.-Brice en Dumon in technicolor zet, trekt dui zenden kijkers en kopers. Ze zijn doorgaans in een voortreffelijke stem ming en dat komt niet alleen door al die bloemen, maar ook door de mu ziek die het publiek op de koop toe krijgt. Andere evenementen die in België veel artikelen, waaronder het beroemde „Péckvillchen". Deze „Péckvillchen" (zegt u maar zangvogeltje) wordt even eens in de stad Luxemburg aan de man gebracht en ook hier gebeurt dat uit sluitend op paasmaandag, maar dan wel al vanaf negen uur 's morgens. Tegen het decor van het oudste stads deel, de Marché-aux-Poissons, vliegen hier de in vele kleuren verkrijgbare Péckvillchen weg als warme broodjes. Vooral hopeloos verliefde jongeheren en dames beijveren zich om de koop zo snel mogelijk te sluiten. De stenen vogeltjes worden namelijk door de respectieve geliefden aan elkaar gege ven. Het hele marktgebeuren van de „Emais'chen" wordt verder opgeklopt met kinderspelletjes, zang en folkloris tische dansen. De brochure „Benelux-Grenzeloos vrij" met veel informatie over de Bene luxlanden, is gratis verkrijgbaar bij het

De Havenloods | 1975 | | pagina 4