fins Vergaderdeuren in Maassluis gaan niet verder open Tien gulden korting gezinskaarten N.S. Vlaardingen nam afscheid van z9n burgemeester Tril r ^êM SCHIEDAM M Grof huisvuil Grote Vrijheid Hoge Rente Attraktieve markt in Oude gratis ophalen i Maassluis pakt containervervoer aan Grootste DERAG PERZISCHE TAPIJTEN H DERAG dinsdag 25 maart 1975 KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN, TEL. 35.29.11 HTER MAA VERSCHIJNT OP DINSDAG EN DONDERDAG IN VLAARDINGEN SCHIEDAM ROTTERDAM RECHTER MAASOEVER KRIMPENERWAARD E O. MAASSLUIS - De deuren van de gemeentelijke vergaderlokalen in Maassluis zullen niet verder open gaan voor het publiek dan nu het geval is. De raadscommissie van algemene zaken heeft zich unaniem akkoord verklaard met een nota van B. en W. over openbaarheid. In deze nota wordt gesteld, dat het openbaar maken van de collegevergaderingen om overwegend praktische redenen geen haalbare kaart is. Volgens B. en W. zal een dergelijk besluit gemakkelijk kunnen leiden tot frustraties ten aanzien van openbaar- heid-omdat ook in B. en W.-vergaderingen maar een tipje van de bestuurssluier wordt opgelicht. Veel besluiten worden namelijk door de individu ele wethouders en hun ambtenaren al op papier voorbereid en doorgesproken. De besluitvorming in de collegevergaderingen is dan vaak alleen nog maar een formele zaak. „Als we over elk besluit werkelijk binnen B. en W. zouden moeten praten dan kunnen we de hele dag niets anders meer doen dan vergaderen", aldus burgemeester Van Dijke donderdagavond bij de behandeling van de openbaarheidsnota in de raadscommissie. Aanvankelijk waren er in het Maassluise college wel voorstanders van een volledige openbaarheid van de B. en W.-vergaderingen. De afdeling alge mene zaken van de gemeente heeft echter een onderzoek gedaan en op grond van de resultaten daarvan is nu het voltallige college tot de overtuiging gekomen, dat de deuren van de vergaderkamer van het college beter gesloten kunnen blijven voor het publiek. Men ziet wel drie mogelijkheden om de open baarheid nog verder te vergroten. Het college denkt hierbij aan het houden van incidentele tussentijdse vergaderingen over bepaalde onder werpen van algemeen belang zoals middenstands problemen of gesprekken met het bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond. Ook wil men regelmatig hoorzittingen blijven houden en de gesprekken met allerlei belangengroeperingen verder uitbreiden. De leden van de raadscom missie bleken de visie van B. en W. te delen. In het openbaar vergaderen kost veel tijd omdat dan gezorgd moet worden voor bruikbare infor matie voor de bezoekers, waarbij men dan nog moet letten op al dan niet geheime gegevens in probleem blijft gebrek aan achtergrondinformatie. Commissie Algemene Zaken. de stukken. Ook de grotere belasting van het ambtelijk apparaat en de uitbreiding van de verantwoordelijkheden (wat mag wel en wat niet in het openbaar? leek de commissieleden een bezwaar. WM'80 raadslid Ab Zwaard vroeg of het niet mogelijk is om de leden van de raad in de gelegenheid te stellen de collegevergaderingen bij te wonen. Burgemeester Van Dijke zal dit voorstel met zijn collega's van B. en W. bespreken. Hij hield de heer Zwaard al wel voor, dat in principe voor een dergelijke regeling dezelfde bezwaren gelden als voor het openstellen van de vergadering voor de burgerij. „Ook dan zit u met een gebrek aan achtergrondinformatie". Een eventuele mogelijk heid is volgens de burgemeester wel het enige maanden lang meewerken van een raadslid binnen B. en W. „Dat zal echter voor veel raads leden, die nog een normale dagtaak hebben, erg moeilijk te realiseren zijn", aldus de heer Van Dijke. De discussie over de nota van B. en W. was vrij tam. Enkele commissieleden waren eigenlijk nogal verbaasd over het stuk omdat ze zich niet bewust waren ooit om zoiets gevraagd te hebben. in de Obligatierente-rekening van Bank Mees Hope Tot 1.000,-maandelijks vri j opneembaar. De rente voor Voor aankoop van effekten en onroerend u april I 975 bedraagt 6 '/4 goed totale saldo vrij beschikbaar. ,»mh (opzegging 3 maanden) Zonder retourrente. v T Bank Mees Hope nvJ VLAGGEN UIT BU GEBOORTE In verband met de aanstaande blijde gebeurtenis in het gezin van prinses Margriet heeft de minister van Binnen landse Zaken bepaald dat terstond na de officiële bekendmaking van de ge boorte, van alle rijksgebouwen de Ne derlandse vlag met oranje wimpel zal worden uitgestoken. Indien de geboor te na 4 uur 's middags bekend wordt gemaakt, dat zal ook de volgende dag worden gevlagd. Voor het geval een van deze data op zondag valt, wordt op de dag daarna gevlagd. In Schiedam zal voor wat de gemeente lijke gebouwen betreft dezelfde rege ling worden gevolgd. Zaterdag 24 mei staat het complex „De Oude Lijnbaan" in het teken van hond en plant. Evenals vorig jaar wordt op die dag in samenwerking met de Kynologenclub Rotterdam een Kind-Hond show georganiseerd. Alle kinderen in de leeftijd tot 13 jaar kunnen aan deze show deelnemen, mits de kinderen zich zodanig ver kleden dat men kan zien, dat baasje en hond bij elkaar horen. Ook staat er weer een rashondenshow op het programma. Een show waar nog meer top rashonden te zien zullen zijn dan vorig jaar. Vast staat dat Ria Bremer van het T.V. programma „STUIF ES IN" weer de presentatie voor haar rekening neemt. Nieuw voor Vlaardingen is de Potplan ten-Bloemen markt welke dezelfde dag onder de Touwbaan van het complex „De Oude Lijnbaan" gehouden wordt. Alles voor tuin en balcon kunt u rustig bekijken en eventueel kopen. Deze markt wordt georganiseerd in samen werking met de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en de afdeling Plantsoenen van de gemeente Vlaardingen. De eerste besprekingen met verschillende bloemisten zijn achter de rug en men heeft besloten deze Potplanten-Bloe men markt op dezelfde dag te houden als de Kind-Hond show. Bloemisten die nog graag op deze markt vertegenwoordigd willen zijn, kunnen voor 9 april een briefje schrij ven naar „De Oude Lijnbaan", Baan- straat 4, Vlaardingen. Al met al een datum om in de agenda te noteren: 24 mei, centrum van Vlaar dingen ,.De Oude Lijnbaan", Kind- -Hond show en Potplanten-Bloemen markt. De vele goede afscheidswoorden w den de burgemeester even te machtig. VLAARDINGEN Ter gelegen heid van het afscheid van burge meester mr. J. Heusdens als bur gemeester van Vlaardingen hiel den diverse Vlaardingse vereni gingen, bedrijven en scholen afge lopen zaterdag en défilé voor het stadhuis op de Markt. Na het défilé dat enkele uren duurde en ook door mevrouw Heusdens werd bijgewoond bood het ge meentebestuur een receptie aan het echtpaar Heusdens aan. Een en ander gebeurde in de Even ementshal van het Lijnbaancom plex aan de Baanstraat. Het ge schenk van de burgerij bestond uit een luxueuze Volvo die werd aangeboden door Bart Wilton. Schiedam en Vlaardingen ontmoeten elkaar. Links Schiedams burgemeester drs. A.J. Lems rechts Vlaardings'Eerste burger mr. J. Heusdens de grootste kollektie, de meeste stijlen,speciale prijzen, waar vind je die? N VAN DER HULST BEHANG rotterdam-mathenesserdijk 261a tel. 010-370947 vrijdagavond koopavond geopend Met ingang van 1 april 1975 wordt het ophalen van grof huisvol door de Reinigingsdienst (van de V.R.O.M.- -dienst) gratis in Schiedam. Met dit grove huisvuil worden dan de grotere stukken afval bedoeld die niet in de plastic vuilniszakken aan de ophalers kunnen worden meegegeven, zoals af gedankt meubilair, vloerbedekking, apparaten, enzovoort. Alleen morgen nog Een splinternieuwe Volvo was Het Grote Geschenk van de burgerij aan de, scheidende burgemeester. De mogelijkheid tot het gratis laten afhalen van dit afval bestond reeds op iedere le en 3e woensdag van de maand, maar vanaf 1 april a.s. wordt dat iedere woensdag. De regeling voor het aanvragen van het afhalen van grof huisvuil blijft ongewijzigd: het aan vragen kan mondeling, telefonisch of schriftelijk gebeuren vanaf de donder dag voorafgaande aan iedere woensdag en wel bij de V.R.O.M.-dienst aan de Buitenhavenweg J54, telefoon 264895. Juiste aanvang Mattheus Passion In enkele aankondigingen van de Mat- thaeus Passion van Bach, die op don derdag 27 maart in de grote zaal van de Doelen zal worden uitgevoerd door het Philharmonisch Koor „Toon kunst", solisten en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, is per abuis als aanvangstijd 20.15 uur vermeld. De juiste aanvangstijd in verband met de lengte van het werk is 19.30 uur. De aanbieding, die wij voor onze lezers konden bieden om een gezinskaart" voor de Nederlandse Spoorwegen tegen slechts veertig gulden bij ons kantoor te kopen is een doorslaand succes geworden. Wat betekent zo'n gezinskaart eigen lijk? Wat kunt u er mee doen? Goed, u kunt er een vol jaar van profiteren. Met zo'n N.S.-gezinskaart kan de hele familie, met alle kinderen, zelfs niet de hond, het hele land afreizen tegen betaling van niet meer dan twee kwart jes. Korting Normaal bedraagt de prijs van zo'n gezinskaart vijftig gulden. Morgen, woensdag 26 maart, kunt u bij ons kantoor, tegen inlevering van onder staande bon nog éénmaal tien gulden verdienen. Een vertegenwoordiger van de N.S. zit morgen aan de balie om u alle inlichtingen te verstrekken. De kaart kunt u gelijk meenemen, zodat u ei; met Pasen volop van kunt genieten. Dit is de laatste dag. waarop deze korting van kracht is. Laat de kans dus niet voorbijgaan. Het geld heeft u in feite al bij aankoop er uit. Want buiten de genoemde voor delen mag het hele gezin bovendien één volle dag gratis reizen. U heeft er een jaar de tijd voor om uw reisplan uit te denken en...uit te voeren. Neem van beide ouders een pasfoto mee, met trouwboekje. Ontbreekt een vader of moeder in het gezin, dan is één pasfoto voldoende. Morgen Geldigheidsduur dus twaalf maanden. Reizen met gehele gezin tegen de prijs van twee kaartjes. Bovendien één volle dag onbeperkt en gratis reizen voor het hele gezin. Er is maar één voorwaarde: tenminste één van de twee ouders moet meereizen. EnU kunt alleen nog morgen, woensdag 26 maart, bij ons kantoor terecht. Het is de laatste kans. Waar? U kunt de N.S.-gezinskaart kopen bij ons kantoor aan de Prins Hendrikkade 14 van half tien des morgens tot vijf uur des middags. UITSLUITEND MORGEN, WOENSDAG 26 MAART. 1 Reduktiebon WAARDE f 10,- /NS Knip deze bon uit, vul die in en meldt u bij ons blad Morgen, woensdag 26 maart, van half tien tot vijf uur. I Naam gezinshoofd:t I j Volledig adres:I J Ongehuwde kinderen t/m 19 jaar geb.datum in cijfers j le voornaam voluit dag maand jaar i I i I::::::::::::::::::::::::::::;:::::: i i it i i 1_r MAASSLUIS Het Maassluise gemeentebestuur zal op korte termijn de containerrederij Waling van Geest verplichten naar andere opslagruimte voor haar vrachtwagens en containers om te zien. „Dat gerij met die zware vrachtwagens op elk uur van de dag en de nacht moet afgelopen zijn", aldus burgemeester Van Dijke op de vergadering van de raadscommissie voor algemene zaken. Eerste stap tegen Van Geest is het verbod om nog langer vrachtwagens te parkeren op het terrein bij Koningshoek. De bewoners van de omliggende flats hebben ai maanden lang geklaagd over het lawaai van de heen en weer rijdende wagens. Verder wil burgemeester Van Dijke het opslaan van de containers langs de Industrieweg niet lang meer tolereren. „Als je daar eens langs rijdt of je moet ergens in de buurt zijn heb je de grootste moeite om de auto tussen de vrachtwagens door te krijgen. Parkeerplaats is helemaal niet te vinden". Het gemeentebestuur zal volgens de burgemeester niet terugdeinzen voor eventuele consequenties van een harde aanpak van Van Geest. Dreiging met het overbrengen van de containerdienst tussen Maassluis en het Engelse Ipswich naar een andere haven zal B. en W. volgens de burgemeester niet tot andere gedachten kunnen brengen. „Wij zijn er als gemeente niet voor het bedrijfsleven. Er zijn grenzen voor een bedrijf als klant van een bepaalde gemeente. Men moet niet het onmogelijke vragen".

De Havenloods | 1975 | | pagina 1