Ook vrouwen moeten oppassen voor hart* en vaatziekten iVa de dood: het besef 29T5 39T5 HAVENLOODS 9?° 62?° Parijs Wiedbachtal termeulen termeulen termeulen termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 27 MAART 1975 13-550 Tien gulden voordeel, èn u ziet er zelf ook vaak "voordelig" uit wanneer u deze zware kwaliteit pantylette draagt. De pantylette heeft brede verstelbare velourtine schouderbanden, voorgevormde cups en dubbele versteviging in voor- en achterpand. Hij sluit met een stevige rits en is verkrijgbaar in huid kleur. Maten B- en C 75 t/m 100. van f^SèrTIjvó i.v.m. goede vrijdag geen koopavond. /,M Oudhollands voor Holland's jongsten. Terug uit grootmoeders tijd deze solide houten kinderstoel met spijltjes en voetsteuntje. In bruin, groen en oranje gebeitst, nu voor een Oudhollands prijsje Van _jj627f5Ü"*vi -i. goede vrijdag geen koopavond JsptA, e*t ImfaUckt flanst» ht r»( „Sport en spel en buitenlucht en daarna wijs gegeten lach erbij 't is goed voor 't hart dat mag je nooit vergeten Dit liedje zongen Sneeuwwitje en de zeven dwergjes in een geëmancipeerd sprookjesverhaal van de Hartstichting. Voor de kinderen brengt de Hartstich ting binnenkort een poster op de markt met daarop een soortgelijke tekening als hierboven. Uiteraard willen we ook het campag ne-gironummer van de Stichting voor deze Hartweek niet onvermeld laten: postgironummer 20.40.50. Nederland se Hartstichting Den Haag. 31 maart-6 april: Nederlandse Hartweek In de week van 31 maart tot en met 6 april zal opnieuw de Neem als het enigszins kan het (be- Nederlandse Hartweek worden gehouden om de strijd tegen het roeps)leven niet al te zwaar op. Het hartinfarct nog intensiever te kunnen voeren. De Nederlandse sWend. LtsMite^SÏSk^fS Hartstichting vindt deze strijd hard nodig omdat wij ons momenteel dat een toenemende emotionele belas- in een ongekende epidemie van hart- en vaatziekten bevinden. hartofarctnd houden met een Voor bestrijding, voorlichting, wetenschappelijk onderzoek, preventie Houdt vooral ook de voedingsgewoon- en revalidatie is veel geld nodig. Om dat geld bijeen te brengen wordt ten in het oog. Veelvuldig eten in in de Hartweek de jaarlijkse huis-aan-huis straatcollecte gehouden en restaurants kan een ongewenste ge- i j j j -> ••j a j - wichtstoename tot gevolg hebben. De wel op donderdag 3, vrijdag 4 en zaterdag 5 april. plate-service is hiervan de oorzaak. Het thema van de Nederlandse Hartstichting voor dit jaar is: „Jaar Want, nietwaar, wat eenmaal op je 43 pet. van de jongens rookt. Daarom: gelijke rechten voor vrouwen, maar geef de gevaren, die zij daardoor lopen op hart- en vaatziekten, geen gelijke méér dan 500 PERSONEN-, BESTEL- en VRACHTWAGENS rrerende prijzen. Vraagt prijslijst. I auto -truckverhuur Walenburghof 17 - tel. 010-65.64.00 Den Haag: tel. (070) 46.46.00 ff et Andere Woorden We zijn de lezers en vooral de verwoe de puzzelaars nog twee oplossingen van de puzzel „Met andere Woorden" schuldig. Van de puzzel die twee we ken geleden in De Havenloods heeft gestaan, luidt de oplossing: „Veel wijs heid ligt in korte woorden besloten". De prijswinnaars van deze puzzel zijn: mevrouw W. Vroegop, Van Leeuwen bekstraat 44b, Schiedam; C. Makken ze, Marijkstraat 18, Klaaswaal. Van de puzzel van vorige week luidt de oplossing: „Beproeft uw schouders eer ge draagt" en „Hoog van gemoed is vaak leeg van goed". De winnaars van deze puzzel zijn: Zuster Margaritha, Nozemanstraat 26a, Rotterdam; A. Ommering, Sweelinckstraat 194, Vlaardingen en J. D. Plas, Pijpbloem 58, Rotterdam. Al deze winnaars zullen binnenkort automatisch tien gulden thuis gestuurd krijgen. van de VrouwJaar van het Hart". In de bestrijding van hart- en vaatziek ten is vrouwen altijd een belangrijke taak toebedacht. Zij zijn het, die de man opvangen als hij uit het zieken huis thuiskomt na een hartaanval. Zij voeren bij de voedselbereiding gezonde en behartigenswaardige gewoontes in. Zij houden - na de eerste schrik - het gezin draaiende en laten daarin de genezende patiënt zo ongemerkt en natuurlijk mogelijk weer mee spelen. Zoveel gewicht heeft de Nederlandse Hartstichting aan deze rol van de vrouw toegekend, dat zij speciale cur sussen voor haar heeft georganiseerd. De vraag rijst of vrouwen zelf dan nooit met de gevreesde ziekte te kam pen krijgen. Of roken, spanningen en een zittend leven voor haar geen funes te gevolgen heeft. Natuurlijk vallen er onder vrouwen ook slachtoffers, maar minder dan onder mannen. In de leeftijd van 40 tot 50 jaar worden de mannen zes keer meer dan vrouwen door een hartinfarct getroffen. Misschien kan ons maatschappelijk be stel, dat de man als kostwinner be stempelt - wat hem de financiële ver antwoordelijkheid voor zijn gezin op de schouders legt - mede „schuldig" worden geacht aan het feit, dat de ziekte meer mannelijke dan vrouwelij ke slachtoffers maakt. De spanningen van de dagelijkse zorg in het werk, het besef vooruit te moeten in een niet aflatende jacht op carrière trekken een zware wissel op zijn gezondheid. Spanningen kunnen oorzaak zijn dat de man eerder naar een sigaret grijpt dan in andere - rustiger - omstandig heden. Zijn drukke werkkring laat hem vaak weinig vrije tijd, of - erger nog - lust om wat aan noodzakelijke lichaamsbeweging te doen. Als zijn baan ook nog verplichte etentjes met zich meebrengt wordt het risico op een hart- of vaakziekte erg groot. Betekent deze sombere taal, dat vrou wen dan maar veilig in de beslotenheid van haar huis moeten blijven zitten? Dat zeker niet. In het licht van het Jaar van de Vrouw is wel duidelijk geworden, dat iedereen vooral de vrouw kans moet krijgen op een volledige ontplooiing van mogelijkhe den. Voor veel vrouwen houdt dat een baan buitenshuis in. Het vergroot te vens de kans op een hartaanval. Want is die begeerde werkkring een maal bemachtigd dan pas beginnen de (organisatie) moeilijkheden. Huishou den en de eventuele verzorging van kinderen zijn zaken, die nu eenmaal niet ineens van de aardbol verdwijnen. Zij vragen de nodige aandacht, vandaar dat werkende gehuwde vrouwen zich vaak zien opgescheept met een dub bele baan: één binnens- en één buitens- De Hartstichting waarschuwt daarom vrouwen, die werken of gaan werken: wees bewust van het verhoogde risico dat men loopt. Neem voorzorgsmaatre gelen in acht: zorg voor voldoende ontspanning, denk aan noodzakelijke vrije tijd en aan lichaamsbeweging. bord ligt, eet je op. Ook is het veel moeilijker om buitenshuis de juiste samenstelling van het menu te bepalen. Hoewel ons land nog steeds het land van de wedüwen is, lopen vrouwen helaas de achterstand op het vroegere, hoge sterftecijfer van de man in. Voor al in de jongere leeftijdsgroepen van 35-39 jaar stijgt het aantal sterfgeval len onder vrouwen snel. Het is de laatste tien jaar verdubbeld. Mede oorzaak is o.a. het roken, waaraan vrouwen zich steeds jonger bezondi gen. Uit onderzoekingen is gebleken, dat van de meisjes en jongens tussen 13 en 19 jaar 47 pet. van de meisjes en Dijkzigt-ziekenhuis wijzigt bezoekuren De bezoekuren van het Academische Ziekenhuis Rotterdam/Dijkzigt wor den gewijzigd. Aanleiding hiertoe is de door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen voorgeschreven werk tijdsverkorting voor het overheids personeel. Als gevolg hiervan moeten de dienstroosters van het personeel en dus ook de verpleegkundige dienst worden gewijzigd. Vanaf 1 april zijn de bezoekuren op maandag tot en met zaterdag voor alle afdelingen van half zes tot en met acht uur 's avonds. Voor de klasse-afde lingen zijn de tijden 's morgens van elf tot twaalf en 's avonds van half zes tot en met ach uur. Voor de zondag geldt voor alle afdelingen 's middags van twee tot drie uur en 's avonds van half zes tot acht uur. Voor klasse afdelingen bovendien van elf tot twaalf uur 's morgens. Uitzonderingen: op de afdeling Psychi atrie zijn de bezoekuren van maandag tot en met vrijdag van zeven tot acht uur 's avonds; op zaterdag en zondag van twee tot drie uur 's middags en 's avonds van zeven tot acht uur. Voor de afdeling Verloskunde is het bezoek van maandag tot en met zondag van drie tot vier uur voor familie en kennissen, 's avonds van zeven tot acht uur voor vaders uitsluitend. Berken heeft exact dezelfde hardheid als eiken (hardheids factor 560, ter vergelijking: teak heeft 420). Had u niet gedacht hè? Wat wèl minder is: de prijs. Ons blonde Fins Berken parket kost f 53,75 m* (smalstrook f 49,75) en gaat net zo goed een levenlang mee al ons Eiken Rustiek f 56,25 of ons keiharde, bijna zwarte Panga-Panga van f 69,50Wie van berkenparket houdt, UTllSKcl die-boft dus gewoon. .J.-1 Verkoopfiliaal: pOlKCC Schiedam: 's Gravelandseweg 95 We hebben de afgelopen weken een paar sterfgevallen van vrienden meegemaakt, waarbij de vrouw van de overledene getuigde: „Nu hij dood is, besef ik eigenlijk veel beter wie hij is en wat hij allemaal voor ons en voor anderen heeft betekend. We horen zoveel verhalen en we krijgen zoveel brieven, dat we het gevoel krijgen: nu leren we hem pas helemaal kennen Net als bij een boek: je kent het pas als het uit is. Zoland iemand nog leeft, kan zijn verhaal nog alle kanten uit, maar als hij dood is, kan je de balans van zijn bestaan gaan opmaken. (Natuurlijk nog maar heel voorlopig, want de invloed van een gestorvene gaat door, heel lang nadat hij in het graf is neergelegd). Deze week denken wij aan de dood van onze onvergetelijke vriend Jezus. Hij is veel te jong gestorven, nog maar 33 jaar oud. Een wrede, onmenselijke dood. Opgehangen, niet aan een galg maar aan een kruis. Maar juist na zijn dood kwamen de verhalen los, de getuigenissen van wat allerlei vrienden, bekenden en onbekenden, aan Hem hebben beleefd. En al die verhalen komen eigenlijk steeds weer op hetzelfde neer: „Toen ik Jezus ontmoette, veranderde mijn leven, veranderde ikzelf. Ik wist opeens dat ik verdwaald was maar dat hij op de goede weg was, en mij daarop meenam, samen met vele anderen. Ik voelde dar ik nu pas ervoer, wat oneindige liefde is, toen ik merkte, waar hij vol van is en wat er van hem uitgaat. Ik besefte, dat zelfs je eigen dood iets heel anders wordt, als je zijn leven in je kent. Anderzijds leefde Jezus na zijn opstanding uit het graf niet gewoon verder, zoals b.y. zijn vriend Lazarus, die hij een paar weken voor zijn eigen dood deed opstaan uit zijn graf. Lazarus leefde hierna eenvoudig verder met zijn zuster Maria én Martha, in het dorpje Bethanië vlakbij Jeruzalem. Hij leeft ook niet eenvoudig verder, zoals die vrienden van mij, die in maart en april doodgegaan zijn, nog lang zullen voor leven in hun vrouw en kinderen en zoals geleerden en politici nog vbortleven in hun boeken en in wat ze in de wereld hebben veranderd. In kan het zelf niet begrijpen, maar ik merk telkens dat het waar is. Enerzijds is Jezus echt een gestorvene. Zijn leven hier op aarde is afgesloten, beëindigd. Daar komt niets meer bij. Dat waren zijn laatste woorden: „Het is volbracht". Maar anderzijds is het toch heel anders met hem dan met mijn aardse vrienden. Die worden toch al meer door de tijd van mij gescheiden. Ze worden al meer een mooie, maar toch ook vervagende herinnering. Bij Jezus doet zich dit heel merkwaardig voor: Ik ben door lange eeuwen van hem gescheiden. Ik leef in een heel andere cultuur dan hij, ik spreek een heel andere taal dan hij op aarde kende. En toch is hij telkens net zo in mij en onder ons als ik lees in al die verhalen van zijn eerste vrienden, van honderden jaren terug. Hij is mijn LEVENDE vriend. Natuurlijk is er veel verschil. Als ik de verhalen over mijn overleden vrienden hoor, denk ik: ja, dat is hem precies. Maar toch: ik heb die mannen weer heel a ders gekend dan hun vrouw of hun kinderen of hun buren. Zo is het toch met die oude verhalen over Jezus. Het gaat telkens over precies dezelfde, maar Johannes kent hem toch heel anders dan Mattheüs en Baulus weer heel anders dan Petrus. En ik weer heel anders dan zij. En datzelfde verschil gaat heel diep door. Als ik Russische ikonen zie, dan zie ik Jezus anders dan op een schilderij van Rembrandt. En In het beeld van de Barmhartige Samaritaan voor Dijkzichl ontmoet ik Jezus weer nieuw, als Ik er bij stilsta. Juist i\j deze dagen van gedenken lezen wij nog eens die verhalen over hem door - ze zijn de kern van een grote verzameling geschriften over God, de z.g. Bijbel (dat' betekent eenvoudig Boeken). En dan denken we telkens: „Ja, dat is Hem helemaal". Ze zeggen wel eens dat mijn grote vriend Jezus een legendarische figuur is, want hij is al zolang geleden gestorven en veel verhalen over hem lijken ne sprookjes, vrome fantasieën, opgesmukt door de grote eerbied voor zijn overleden persoon. Maar ik weet, dat de mensen, die al die getuigenissen hebben verzameld, niet zo maar alles hebben opgenomen, wat „stichtelijk" leek en wat bedoelde, Jezus na zijn dood te eren. Er zijn nu nog vele „apocriefe" boeken in omloop, die niet in de officiële verzameling zijn opgenomen, omdat ze meer het produkt lijken van vrome verbeelding dan van een echte, levende, reële ontmoeting met Jezus. Ik ken Jezus zelf, en dan besef ik telkens in die andere verhalen: Neen, dat is Hij niet, zo was hij niet, dat is verzinsel. Ze hebben ook van zijn opstanding een legende willen maken, een sage. Ze zeggen vaak, dat dat graf, waarop Jezus op Goede Vrijdag werd neergelegd, natuurlijk niet leeg was op de Paasmorgen, maar dat de vrienden van Jezus zo diep voelden, dat Hij juist na zijn dood helemaal in hen was, dat ze hem na zijn dood beter kenden dan ooit tevoren. Daarom gingen ze zijn opstanding, zijn voortleven onder ons als blijde werkelijkheid vieren en verkondigen. Ze maken van Pasen ook wel een spiritische geschiedenis: een dode die als „geest" aan zijn familie en vrienden verschijnt. Enerzijds lees ik in de oude verhalen, dat Jezus zelf bij zijn verschijning aan zijn vrienden telkens vroeg, of ze niet iets voor hem te eten en te drinken hadden: Want ook die vrienden dachten dat hij een soort geest geworden was. Maar Jezus was geen occult verschijnsel. En dat wilde hij in hun geheugen griffen, door duidelijk voor hun aller ogen te eten en te drinken. Zo spreken ze zelfs over een zwarteen een „rode" Jezus. Daar kan heel wat inzitten. Het leven van Jezus was zo rijk en zo veelzijdig, en die dingen van 2000 jaar geleden zijn nu nog zo levend en aktueel, dat ik ze in mijn geloof en in het geloof van mijn kerk nooit ten volle kan bevatten. Als ze telkens maar nieuwe boeken met nieuwe gezichtspunten schrijven over grote historische personen, over Erasmus en over Willem van Oranje, over Shakespeare en over Van Gogh, hoeveel te meer over Jezus! En toch moeten ze niet zo maar alles met mijn vriend Jezus doen. Ik gruw er soms van wat ze in naam van Jezus hebben gedaan en nog ddoen. Omdat ik het meer van de duivel, zijn grote vijand vind, dan van hem zelf Hoeveel duizenden Joden zijn niet in de stille week vermoord, omdat Christenen zijn dood op de Israëlieten wilden wreken. Terwijl Hij in zijn grote liefde juist voor hen zijn laatste druppel bloed gaf. Hitier heeft Jezus ook in de schaar van zijn supporters willen inlijven. Alsof zijn hakenkruis en het kruis van mijn vriend één pot nat is, in plaats van water en vuur. Gelukkig, dat we die oude, authentieke verhalen over hem hebben. Daar lijkt ook wel veel tegenstrijdigs in te zitten. Maar als ik Jezus echt ken, dan zijn die oude verhalen een soort leugen-detektor. Wat in hun kader niet past, dal is namaak en surrogaat. En gelukkig - mijn ervaring dat Hij leeft en het kwade overwint, wordt door duizenden ervaringen over heel de wereld bevestigd en verdiept. It Dr. K.J. Kraan Van 17 t/m 20 april Van 17 tot en met 20 april organiseert De Havenloods een vierdaagse reis naar Parijs. Evenals verleden jaar zullen wij ook nu weer in Paris Lyon Palace Hotel logeren, waar ook alle maaltijden gebruikt zullen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien, wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De prijs bedraagt f 252,50 per persoon (1-persoonskamers f 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, koffietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. kepstalletjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Conciergerie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13.00 uur lunch. Ie dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak te Rotterdam voor het Cine rama-theater via Breda, Antwerpen (koffiepauze), Gent naar Café Francias een koffietafel, naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 18 uur. Diner 19.30 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacre Coeur en de beroemde Place du Têtre, waar u gelegenheid krijgt om op een van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13.00 uur lunch in hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera de Madeleine, Arc de Triomphe, Palais de Chaillot, Eifelto- ren, Pantheon en Graf van Napoleon. Om 19.00 uur diner en 's avonds gele genheid voor eventueel theaterbezoek. 3e dag: Om 10 uur gaan we weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, onder andere langs de boe- Na de lunch om 14.30 uur gaan we een tocht maken naar Versailles, waarbij wij dwars door het Bois de Boulogne zullen rijden en waarbij u de gelegen heid heeft het Paleis van Versailles met zijn beroemde spiegelzalen te bezichti gen. Om 19.30 uur diner. Om 21.00 uur staat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden we terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar hotel Gorinchem voor het grote afscheidsdi ner. Terug in Rotterdam om 22.30 Van 16 t/m 20 april Het programma is als volgt: WOENSDAGMORGEN 16 APRIL: Vertrek 7.00 uur v.d. Westblaak t.o. Cinerama en om 7.15 uur van de parkeerplaats tussen Groothandelsge bouw en Centraal Station. Via Utrecht naar Arnhem voor de koffie/gebakpau ze in het Motel. Via Bergh, Oberhau- sen, Düsseldorf en Keulen naar Fem- tal. Door het schitterende Wiedbachtal naar Waldbreitbach, aankomst vóór de lunch. Na de kamerindeling oriënteren de wandeling in de omgeving o.l.v. reisleider M. van der Kaay. Na het diner en verder iedere avond wordt er iets georganiseerd, zoals kegelen, kie nen, dansen en tevens een dia-avond door de Verkehrsverein. DONDERDAG 17 APRIL: Na het ontbijt flinke wandeling. Met de auto car de Malberg op en terug wandelen via de Malbergsee naar Waldbreitbach. In de middag prachtige rondrit door het Wiedbachtal. Diner en overnach ting in Waldbreitbach. VRIJDAG 18 APRIL: Na het ontbijt per autocar naar Bad Hönningen. Goe de wandelaars stappen halverwege uit en wandelen door de bossen in ca. 2 uur naar Bad Hönningen. Hier vereni gen we ons weer voor de koffie in het Rheinhotel. Lunch in Waldbreitbach. In de middag per autocar naar het Zevengebergte met desgewenst wan deling naar de Olberg. Diner en over nachting in Waldbreitbach. ZATERDAG 19 APRIL: Na het ont bijt naar Koblenz. Koffie-, winkel- en lunchpauze. In de middag (na de lunch in een goed restaurant) via de Huns- rückhöhenstrasse naar Kastellaun en Kappel. Bij Zeil komen we aan de Moezel, volgen deze tot Cochem (thee pauze) en rijden via Neuwied weer naar Waldbreitbach v. diner en over nachting. ZONDAG 20 APRIL: Na het ontbijt gelegenhéid tot kerkgang of wandeling langs de Wied. Na de lunch vertrek naar R'dam, via Keulen, Aken en Eindhoven. In 's-Hertogenbosch wacht het afscheidsdiner en ca. 22.30 uur zijn we weer voor het Centraal Station. Einde van de reis. De reissom voor deze vijfdaagse reis bedraagt f 255,-. Inbegrepen zijn: Vervoer, alle excur sies, VOLLEDIGE VERZORGING te beginnen met koffie/gebak op heenreis t.m. afscheidsdiner, Duitse Beförde- rungssteuer, reiscomverz. A. v. f 0,75 p.d. enz. Voor een annuleringsrisico- verz. betaalt u f9,- extra, voor een eenpers. kamer f 10,-. Bij de inschrijving betaalt u nog f 100,- en event, de ann. risicoverz. van f 9,-. Over de restantbetaling ont vangt u nog nadere gegevens. Na in schrijving ontvangt u het programma alsmede een folder van het Wiedbach tal en t.z.t. een deelnemerslijst. Je jaagt me weg, zei hij bedroefd Hij leunde tegen de deurpost J Terwijl hij met nerveuze vingers I Van de rechterhand Zijn linkeroor betastte. I I Zo hield ze eigenlijk het meest van Ihem Maar ze wou niet toegeven. I Ja, ik jaag je weg, je moet gaan, zei Moet ik echt? ...vroeg hij een beet- je schor J In zijn blauwe ogen blonk een restje hoop. I Hij deed een stapje in haar rich- ting... *Nee, zei ze beslist, nee en nog eens I nee Ze weerde hem af. Ga nu, ga! Hij draaide zich bruusk om mZij sloot de deur achter hem liep naar de lift \Lichtelijk gebogen, hij huilde.... \Maar eenmaal buiten Voelde hij de warmte Van de prille ochtendzon JMet z'n mouw droogde hij z'n I tranen Hij maakte een huppelsprongetje En roets..:.rende hij J Dwars over de straat I Naar de overkant. Daar ging hij staan zwaaien I Uitbundig! In de flat zuchtte de moeder I „Jaja, 't is wat, wanneer ze zoge- naamd niet naar school willen... Omdat ook moeder graag t.v. kijkt. Een verchroomde isoleerkan, hèt geschenk straks voor moeder. Omdat óók zij van leuke t.v. pro gramma's houdt. Hèt geschenk tegen pauze-misbruik. Niet als die artiesten steeds maar op- en aan draven, maar met volle teugen ge nieten... een liter lang. Een isoleer kan om koud koud, warm warm te houden. Nu voor een prijs die u zeker niet koud zal laten... zo voordelig. i.v.m. goede vrijdag geen koopavond Prachtige modelgordijnen van een mooie kwaliteit voile om zo op te hangen. Verkrijgbaar maar liefst vier kleuren: wit, ivoor, rose en groen, ruchelengte- dubbel gesmokt- is ongeveer 11 cm. Nu met f 36,70 tot f 117,- voordeel. Alles per stel inklusief opneemruche. 220x150 cm van f 99,50 voor 270x150 cm van f 119,--voor f 78, - 270x180 cm van f160,-voor f 88- 360x180 cm van f 200, - voor f 108,- 400x180 cm van f 210,- voor f118,-- 360x210 cm van f 220,- voor. f 128, 400x210 cm van f 235, - voor f 138, - 500x210 cm van f 275,-- voor f 158,- i.v.m. goede vrijdag geen koopavond.

De Havenloods | 1975 | | pagina 15