W Groenoord is bereid in de slag te gaan Sfimt Agenda 13.95 Trainers komen en gaan (S) langsde^H WATERIVEól Cor van der Velden geen zachte heelmeester m Conditie AROSA termeulen termeulen Onrecht Grote Vrijheid Hoge Rente r"""i i Waterweg S topscorer DE HAVENLOODS, DONDERDAG 27 MAART 1975 Op maandag 14 april start in de lokalen van de schaakverenigingen „Het Zwarte Paard" (het wijklokaal van de Bethelkerk, Nieuwe Maasstraat) en Schiedam(clubgebouw Wilton- Fijenoord, ingang Rubenslaan) het toernooi om het persoonlijk schaak kampioenschap van Schiedam. De deelname staat open voor inwoners van Schiedam en voor leden van de Schiedamse schaakverenigingen. Er zal gespeeld worden in verschillende klas sen, zodat ook huisschakers en school jeugd kunnen deelnemen. Na de openingsavond wordt het toer nooi voortgezet op 21 en 28 april, 5 en 12 mei, 2 en 6 juni. De prijsuitreiking is op 16 juni. Voor de jeugd tot en met twaalf jaar beginnen de wedstrijden om zeven uur en voor de ouderen om half acht. Het inschrijfgeld bedraagt voor jonge ren tot en met twaalf jaar f.1,00, voor jeugd van dertien tot en met achttien jaar f.3,00 en voor senioren f.5,00. Inlichtingen over en inschrijvingen voor dit toernooi bij A. van Bommel, J.A. Alb. Thijmstraat 34b; A. Kruys, Geervlietsestraat 33a en F. G. Maas, Nassaulaan 21a (tel. 263387). De in schrijving sluit op 3 april. Dat de korfbalvereniging „Vlaardin- gen" een nieuw clubgebouw gaat bou wen is door andere media uitgebreid uit de doeken gedaan. Daaraan hoeven wij dus niets meer toe te voegen. Een flink kapitaaltje staat al op de bank, maar het is nog niet voldoende om de financiering rond te krijgen. Daarom zullen nog verscheidene acties volgen en de leden zullen worden gepolst over de uitgifte van renteloze aandeeltjes. Ander middel om de kosten te druk ken is uiteraard zelfwerkzaamheid, waardoor zo 'n tienduizend gulden be spaard kan worden. „Kom over de brug" roept men daarom tegen schil ders, centrale verwarmingsmonteurs, timmerlieden, dames (voor de gordij nen, wandversiering), electriciens, loodgieters en grondwerkers. SFC bestaat 55 jaar. Het is geen speciale mijlpaal, zo constateert het bestuur al, maar toch willen ze het in eigen kring niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom vierde de jeugd op 22 maart feest en daarom ook zullen de senioren zich op 29 maart in het feestpak hijsen. En omdat de jeugd bij dit jubileum centraal staat, zal op 5 mei (bevrijdingsdag) nog een toernooi voor hen volgen. De vereniging telt momenteel ruim 260 leden, waaruit zeven senior-, twee junior- en vier pupillenelftallen zijn gerecruteerd. Het is een gezonde, groeiende vereniging, zegt SFC over zichzelf. Vandaar dat men de toe komst ook vol vertrouwen tegemoet In juli en augustus organiseert „De Hollandiaan" een nederlaagserie met als inzet de „Klinkenberg-bokaal". Het kleinood is vernoemd naar oudvoorzit ter Jan Klinkenberg. SVW opent de serie op 30 juli. Daarna komen nog naar het Vlaardingse park 't Nieuwe- lant Alblasserdam (6 augustusHer mes DVS (13 augustus), DHC (20 augustus) en Phoenix (27 augustus). De korte golf*** De honkballers van MSV71 kregen van secretaresse Anne- mieke Barents een goede raad: „Pas voordat je naar het MS V-terrein ver trekt (red. voor de eerste wedstrijd van het seizoen) je honkbalpak. Anders kom je misschien voor vreemde verras singen te staan". Inderdaad, alleen een vrouw kan aan zoiets denken***Hoek- se Boys-aanvaller Cees van der Pol vindt de huidige shirts van slechte kwaliteit en moeilijk te wassen. Dat bracht hij ter sprake in de algemene ledenvergadering. Het gevolg: met in gang van het nieuwe seizoen gaat Hoekse Boys over op nieuwe shirts van een egale kleur met clubem bleem* **Opmerking in het Hoekse Boys clubblad: „Omdat Marga van Cees geen voetbalgoed kan wassen, moet heel Hoekse Boys zeker een nieuw shirtje kopen"***Of: „Als we nu in het nieuwe seizoen eens helemaal geen shirt aantrekken? Valt het niet zo op, wanneer we in ons hemd komen te staan"*** Of: „Hoek van Holland een nieuwe cantine en Hoekse Boys een nieuw shirt. Wie het kleine niet eert....*** Bij excelsior M beet een loslopende herdershond vier ballen aan flarden. De dader is in de boeien geslagen en aan de politie overgeleverd. Het beest krijgt nu „brood met spel den" in het cachot*** Het schoolvoet- baltoernooi voor het Vlaardingse basis onderwijs zal worden gehouden op 16 en 23 april met 14 mei als eventuele reserve-middag***Bij Satelliet worden de elftallen in het vervolg samengesteld door het bestuur***Voor de jeugd van HVO is er op vrijdag 4 april een bingo-avond in het clubgebouw. Aan vang half acht***Het Unitas-clubblad opent met een pagina informatie over kruiden en specerijen. En wij maar denken, dat Unitas iets met handballen te maken heeft***het klopt, want enige bladzijden verder lezen we, dat Hans van Zelm de selecties gaat trai- nen***Het bestuur van HBSS heeft plannen om binnenkort de voetbal schoenen weer uit het vet te halen. Ze zinnen op een oefenwedstrijd om het eerste elftal te laten zien, hoe eenvou dig voetbal is***Vorige week kondig den we in deze kolom Spiritsoftbal aan. We noemden ook een naam (Mo nique Gillet) en een telefoonnummer voor inlichtingen. De naam was goed, maar nu lezen we in het Spirit-blad, dat het telefoonnummer, dat zij noem den (en wij dus overnamen) niet juist was. Het moet zijn: 157218***MVV'27 krijgt voor de nieuwbouw van het clubgebouw in de Maaslandse Commandeurspolders geen subsidie van het Anjerfonds. Het fonds heeft namelijk besloten geen financiële ondersteuning meer te verlenen aan sportverenigingen. De uitsmijter van de week komt uit het „Schiedam"-blad: „(Advertentie) Aangeboden: wat vruchtbare regenda gen, eventueel met sneeuw of hagel, tegen elk aannemelijk bod. Gevraagd: wat droge, zonnige dagen om na zes tien afgelastingen dit seizoen nog wat te kunnen spelen. Een bedroefde voet baller". SCHIEDAM - Cor van der Vel den behoort duidelijk niet tot de groep, die ondergebracht wil worden bij de „zachte heel meesters". Hij gaat recht door zee en wie in de fout gaat zal het wgten ook. Zo heeft „Groen oord" hem leren kennen en waar deren. Immers hij gaat geen pro bleem uit de weg. Ook niet als het er op aan komt dug-outs te bouwen of een werpheuvel en thuisplaat aan te leggen. Hij mag hard zijn voor de mannen in het veld en verwachten dat ze uitvoe ren wat hij hen opdraagt, voor zichzelf is hij niet minder hard. Eind 1973 namelijk wist hij niet beter of hij zou trainer/coach worden van de uit de honkbal- Cor afdelingen van DHS en DRZ ge vormde combinatie, die „Groen oord" ging heten. Maar van het één komt het ander en zo stond hij nog geen twee weken geleden n der Velden: coach e voetbal- ên nonKDaluelangen botsten, want pas nadat de voetbalcompetitie ten einde was, beschikte hij over een volledige selektie. „Conditioneel had ik niets te klagen, maar het accent van een voetbaltraining ligt nu eenmaal - »uviuaiuauiuig ugi nu eenmaal gravel te storten voor de werpers- niet op de armen. Dat moest dan juist heuvel. voor het begin van de honkbalcompe titie aangepast worden en dat gaat natuurlijk niet op stel en sprong. We hebbèn getracht de zaken dit jaar anders aan te pakken", stelt hij. „Met DHS hebben we nu een overeenkomst, dat zodra ze veilig zijn de jongens, die ook honkballen, overkomen." Een verbetering voor „Groenoord" dus, maar DHS is nog niet veilig. Had dat zondagmiddag door het behalen van een punt kunnen worden, maar het had juist iets te veel geregend en de wedstrijd werd afgelast. Cor van der Velden zal dus nog zeker een week op zijn voetballende honkballers moeten wachten. Hoofdbrekens Niettemin zegt hij: „We zijn de rich ting ingeslagen van een echte honk balvereniging. De invloed van het voet bal is minder geworden en we zijn versterkt uit de overwintering geko men. Daarom durfden we ook zonder veel hoofdbrekens te kiezen voor het tweede klas district. Wanneer we die Niet alleen uiteraard, want zijn en- versterking niet gekregen zouden heb- thousiasme inspireert ook de anderen, hen, dan had ik er een zwaar hoofd SLOT klusjesman tot net oinnenveld, dat er ongescnon- den groen bijligt, hebben de grassprie ten op het achterveld de strijd tegen de regen en de voetbalschoenen al maan den opgegeven. Er valt niets aan te doen, want DHS moet toch ergens trainen. En over medewerking van de gemeente heeft „Groenoord" niets te klagen. Daaraan ligt het niet, want de autoriteiten hebben een zwak voor Schiedam's tweede honkbalclub, zo lijkt het. Inmiddels is „Groenoord" met het oefenprogramma gestart. Van der Vel den heeft er moedwillig geen bepaalde opgaande lijn -een sterkte-curve- in aan willen brengen. Zijn team is goed voorbereid. Eerst in de zaal, waar aan de conditie geschaafd is. Waar de mannen weer de feeling voor de bal hebben opgedaan. Waar hij ook iets aan het clubverband heeft kunnen doen. „Ik tracht er een eenheid van te maken. Daarom betrek ik er ook zo veel mogelijk de vrouwen bij. Kijk eens, zij zullen het ook naar hun zin moeten hebben. Een jongen, die de deur uitstapt onder de woorden: Ga je nu weer weg, speelt die middag niet geconcentreerd". Terug echter naar het oefenprogramma met voor „Groenoord" veel wed strijden tegen hoger geklasseerde te genstanders: „Vorig jaar heb ik wat minder hoog gegrepen met het gevolg, dat we alle wedstrijden uit de oefen campagne wonnen. Dat gaf ze -mis schien onbewust- het idee, dat ze er al waren. Nu wil ik dat voorkomen. Hoewel de tegenstanders -onder meer SCR en PSV- misschien over meer routine beschikken, maar in kracht echt niet veel verschillen. Trouwens verliezen vind ik niet erg. Ook niet wanneer dat in de oefenperiode met grote cijfers zou gebeuren. Het hardt de jongens en het is voor mij een mooie gelegenheid de mentaliteit van hen te zien". Op zondag 4 mei opent „Groenoord" de honkbalcompetitie tegen SG Bot lek. „Eén van de betere teams in onze afdeling", constateert Cor van der Vel den. „Kunnen we er gelijk tegen aan, hé. En daarna weten we gelijk hoe de verhoudingen ongeveer liggen". GERARD S. VERVER. VLAARDINGEN MERCURIUSSTRAAT 18 TEL. 117111 Wilt u de nieuwe mode volgen? Dan moet u deze dunne polyester colpullovers onder uw shirts dragen. U kunt kiezen uit een mooi kleuren- assortiment n.l.; zwart, bruin, beige, marine, groen en rood. De pullovers zitten fijn en zijn er in de maten S, M en L. Modern gekleed gaan hoeft ook niet duur te zijn, deze colpullovers kosten per stuk slechts goede vrijdag geen koopavond Maar goede wil alleen is niet voldoen de, de middelen om de nodige werk zaamheden uit te voeren, om het materiaal te kopen, zullen uit de kas moeten komen. En daarvan is maar al te dikwijls de bodem te zien. Daarom -. ----- zorgde hij via slinkse wegen ook dat er deling. We kunnen als vierde of vijfde extra geld in het laatje kwam. gehad. Kijk, veel van de teams in onze afdeling kennen we zo langzamerhand. Ook dat maakt het spelen een stuk makkelijker. Mijn opinie is dat de krachten elkaar niet veel zullen ontlo pen. Het wordt een soort afmaakaf- Het lukte hem allemaal wonderwel, maar het heeft hem meer werk ver schaft dan hij ooit voor mogelijk had gehouden. „Je bent gek, zeggen ze dan, je doet veel te veel. Maar ik doe het graag. Ondanks het feit dat ik al coach ben op een leeftijd dat ik eigenlijk nog aktief honkballer zou kunnen zijn. Naast coach ben ik ook klusjesman. Maar wat deert het? In mijn funktie sta ik dichter bij de spelers dan het bestuur. Dat wil ge woon zeggen dat ik ze beter kan aktiveren iets voor de vereniging te doen. Dat zal ik niet nalaten, want we kunnen er tenslotte met zijn allen profijt van trekken." Wat hem in „Groenoord" vooral aan trok was de prilheid. Een nieuwe organisatie moest opgebouwd worden en dat wilde hij meebeleven: weer aan de basis beginnen en een goed seizoen maken. Maar dat viel danig tegen. De eindigen, maar ook als eerste", meent hij en niet zonder pret constateert hij dan: „Wanneer dat zou lukken, dan belanden we in de tweede klas bij Schiedam." Zover is het nog niet en of het ook werkelijk realiteit zal worden vindt hij niet eens zo erg belangrijk. Het is zijn bedoeling om gewoon leuk honkbal te spelen en welk resultaat er dadelijk uit voort zal vloeien acht hij op dit mo ment niet interessant: „We moeten gewoon zien wat publiciteit en publiek aan te trekken. Om dat laatste te bereiken gaan we nu op zondag spelen. En om de kosten van zo'n wedstrijd wat op te vangen, bestaan er plannen om entree te gaan heffen. Dat moeten we als kleine vereniging wel, want uit contributies alleen kunnen slaghouten ;n ballen nauwelijks betaald worden". Weer staat het slijk der aarde centraal. Wat na een fikse regenbui wel voldoen de voorradig is, is de echte modder van het achterveld. In schrille tegenstelling Schoolbasketball in Olympiahal MAASSLUIS Ook dit jaar organi seert de basketballvereniging Van den Bosch Eagles van dinsdag 1 tot en met vrijdag 4 april het schoolbasketball- toernooi. Het toernooi zal geopend worden door wethouder J. Smit. De wedstrijden op de eerste toernooidag zullen gaan tussen de jongens- en meisjesteam van twaalf en dertien jaar. Tevens zullen de Maassluise jongens teams van zestien jaar en ouder duelle ren. In de avonduren speelt een jeugdteam van Van den Bosch Eagles, met de Amerikaan Lace Strong als gastspeler, een wedstrijd tegen de jeugd van het Belgische Mercurius. Deze wedstrijd begint om half negen. Op woensdag 2 april spelen vanaf half negen de veertien- en vijftienjarigen, terwijl op donderdag 3 april de wed strijden (voor teams van zestien jaar en ouder) beginnen om negen uur. Don derdagavond om half negen is er een rolstoelbasketballwedstrijd tussen RIS (Rotterdam) en Antilope (Leersum). De toernooiweek wordt op vrijdag 4 april afgesloten met mini-basketball voor de lagere scholen uit Maassluis en Maasland. BMTOG verrast MAASSLUIS - BMTOG heeft een verrassende zege behaald op Iduna Habé, dat tot zaterdag achter Delta Lloyd de tweede plaats bezette in de promotie-klasse tafeltennis. Daarmee lijkt het team de weg naar herstel te hebben ingeslagen. Frans Capelen won zijn drie partijen, terwijl Nico Capellen en Wim van der Poort elk een partij moesten afstaan. Ook het dubbel ging verloren: 7-3 dus en daarmee werd eens te meer aangetoond, dat het drietal van Bowling Maassluis TOG ondanks de povere resultaten van de voorjaarscompetitie zich zonder pro blemen in de promotie-hoofdklasse zouden kunnen handhaven wanneer de zenuwen beter in bed,wang worden gehouden. Tegen Iduna Habé tenmin ste leek het met de nervositeit gedaan en de klinkende zege kan ertoe bijdra gen, dat ook dit ongemak voorlopig is overwonnen. Laat ze maar ravotten, deze corduroy pantalon kan tegen een stootje. De pantalon heeft uit lopende pijpen, 4 flinke opgestikte zakken, jukstuk en riemlussen. Hij is er in zwart en donkerbruin. Maten 104 t/m 164. Nu maat 104/140 van voor maat 152/164 van f^BS'voorf 14,95. i.v.m. goede vrijdag geen koopavond. Henk Denkers VLAARDINGEN/MAASSLUIS - Har ry Bouquet gaat Jan van Buitenen, die aan het einde van het voetbalseizoen naar het Schiedamse SFC zal vertrek ken bij HVO opvolgen. Hjj leidt op dit moment nog de selectie van DHS en trainde daarvoor vijf jaar PPSC. Bouquet - in het bezit van het trai ningsdiploma C - vindt het niet on overkomelijk, dat hij nu van een eer steklasser de stap waagt naar een der deklasser. „Toen ik bij DHS kwam, speelde het tweede klas. Daarna heb ben we de eerste klas bereikt, maar het maakt voor een trainer eigenlijk niets uit in welke klas het team speelt, dat hij traint. Als hij maar met plezier traint. HVO leek me een dermate goed georganiseerde vereniging, dat ik mijn contract daar zeker niet als een degra datie zie, want ik heb keuze genoeg gehad om hoger te gaan trainen. Maar ik heb bewust voor HVO gekozen". Een motivatie voor zijn keuze is tevens de vooruitgang van het zaterdagvoet bal. Hij vindt het verschil tussen het zaterdag- en zondagvoetbal op dit mo ment nihil. „Door alle suksessen re centelijk van Ijsselmeervogels - is het zaterdagvoetbal de laatste negen jaar enorm in de lift komen te zitten. Bovendien is er de tendens, dat men liever op zaterdag gaat voetballen". Het is overigens de vraag of HVO zich zal kunnen handhaven in de derde klas. Harry Bouquet rekent er wel op, maar mocht onverhoopt degradatie toch niet te voorkomen zijn, dan maakt dat van hem geen teleurgesteld man: „Dan is er nog geen man over boord: we gaan rustif verder". Excelsior M. Bijna-derdeklasser Lyra uit De Lier raakt zijn trainer Teun Groeneveld kwijt aan het Maassluise Excelsior M. „Het is promotie uiteraard", reageert Groeneveld. „Als daarbij de term uit daging gebruikt wordt, dan kan ik daarmee wel instemmen, maar niet in die zin, dat het te zwaar voor mij zou zijn. Ik zie namelijk niet in, dat er een verschil is tussen het trainen van een vierdeklasser, misschien dadelijk een derdeklasser, en een eersteklasser. Dat het spelpeil hoger is, is een vaststaand feit en daaraan zal dan het trainings schema moeten worden aangepast". Lyra overigens ziet zijn trainer - na drie jaar - niet graag vertrekken. Groe neveld was echter vastbesloten en vond een mogelijk kampioenschap een mooie afsluiting. Met zijn B-licentie wilde hij hogerop. Hij koos voor Excel sior M, hoewel ook een niet nader genoemde vereniging eveneens kandi daat-werkgever was. Het Maassluise team heeft hij nog niet veel in actie kunnen zien, maar indien mogelijk zal hij trachten zijn werkzaamheden bij Lyra eerder af te sluiten, zodat hij Maasdijk Door bemiddeling van Maasdijk's voor malige trainer Jan van den Berg (nu bij TSB) heeft Henk Denkers nu contract getekend bij de derdeklasser. Hij is als voetballer actief geweest bij het Maas landse MVV'27, trainde daarna twee jaar Nieuwenhoorn en was de laatste drie jaar in dienst van Monster. „Ze Teun Groeneveld hebben nog getracht me van mijn voornemen om naar Maasdijk te gaan af te helpen", zegt hij, „maar ik vond drie jaar een mooie termijn. Maasdijk is mij uiteraard niet onbekend. Diverse spelers ken ik erg goed en ik weet wa t ze kunnen. Dat het team na de promo tie naar de derde klas is blijven steken mag mogelijk wijzen op een verzadi ging. Ik ben ervah overtuigd, dat er meer in het elftal zit, dan er tot nu toe is uitgekomen. Wel, dan voel ik het als mijn taak om het eruit te halen. Dat er weinig doelpunten gescoord worden is een verschijnsel waar niet alleen Maas dijk mee kampt. Bij Monster beschik ken we nu over een jong team, dat ook al moeilijk tot scoren komt". TWEEDE PAASDAG maandag 31 maart 1975 voetbal-festijn in Park '"t Nieuwelant" bij R.K.W.I.K., 3e Klasse K.N.V.B. aanvang 14.30 uur. K.K.W.l.K. 1 - VREDENBURCH 1 Zal't blauw-witte Vlaggeschip er in slagen de opmars dei tegenstander te stuiten door nog 'nste vlammen en te~vure aanvang 12 uur: res. 3e. klasse K.N.V.B. R.K.W.I.K. 2 - HEKELINGEN 2 de blauw-witte reserve-kruiser speelt Ook deze kamp zou wel 'ns 'n wedsti kunnen worden! Kom 't tweede pa< en meebeleven in Park 't Nieuwelar Toegang: volwassenen: f. 1,50, jeugd en 65-plus f. 0,75. Gratis stalling voor fiets en brommer op 't complex. Overdekte tribune aanwezig. GezelEg, gastvnTÈIubgïbouw voor Uw ontmoeting,Uw natje en droogje, graag tot Uw dier jnp aal be: Tijdens het Paasweekeinde zullen niet alleen de betaalde voetballers tweemaal de wei in moeten, ook hun amateurcollega's staat dit lot te wachten. Nu is daar, gezien het trage verloop van de competitie, niets op tegen, wanneer de koek maar eerlijk verdeeld zou worden. Een voorbeeld: in de vierde klas F is voor zaterdagmiddag vastgesteld Transvalia-SMV. Nu is SMV een vereniging voornamelijk bestaande uit mensen, die hun boterham verdienen met de ambulante handel. Marktkooplieden dus en op zaterdag spelen is gewoon niet mogelijk. Nu wil het toeval, dat SMV hekkesluiter is en Transvalia met De Hollandiaan strijdt om de titel. Een danig verzwakt SMV zou voor de mannen van Herman Wink dus een makkelijke kluif zijn. Uiteraard kwam er protest van Vlaardingse zijde. Ook SMV zag onrecht en diende een protest in bij de KNVB. Een protest overigens, dat zaterdag werd afgewezen. Wat schetst onze verbazing echter, toen wij maandagmiddag van competitieleider Van der Waals te horen kregen, dat het programma voor de paasdagen nog niet rond was. Pas woensdag zou het definitieve wedstrijdprogramma verschijnen. De „vriendelijkheid" waarmee dit werd medegedeeld was eenvoudig ontroerend. De wegen van de KNVB zijn ondoorgrondelijk. Het is niet de eerste maal, dat we tot deze constatering moeten komen. GSV in de Obligatierente-rekening van Bank Mees Hope >pn cent baar. De rente voor nroerend april 1975 bedraagt 6 74 r- (opzegging 3 maanden) Tot ƒ1.000,- maandelijk: Voor aankoop van effekten en o goed totale saldo vrij besehikbaa Zonder retourrente. Bank Mees Hope nv SCHIEDAM - VOETBAL - ZATERDAG: SVV-FC Gro ningen (14.30 uur Harga); PPSC-Sizo; Mar- ken-HBSS; FSC-Martinit; GSS-VVOR (16.15 uur Hargal; VVK-VDL (13.30 uur Thurlede). MAANDAG (2e paasdag): FC Gronin- gen-SVV, Hillegersberg-Schiedam, Ursus- Merwede, Demos-Eureka (14.30 uur Harga); Rockanje-DRZ (14.30 uur); WF-DDC (14.30 uur Harga); VVOH-FCN '66 (12.00 uur); Schiedamse Boys-RVVB (14.30 uur Harga). HONKBAL: Zaterdag 29 maart sportpark Kethel 14.30 uur Groenoord-Gouda (oefen wedstrijd). REGIO VLAARDINGEN VOETBAL- ZATERDAG: Veendam-FC VIaardingen '74 (14.30 uur); Progress-For- tuna; CSVD-Excelsior M; MVV '27-'s Gra venzande (14.30 uur Hammerdreef Maas land); Sportvereniging '35-Maasdijk; HVO- Rozenburg (14.30 uur Zwanensingel); DVO'32-FC Maluku (14.00 uur Sportpark Zuidbuurt); DES '67-Sunlight (16.15 uur); VVK-VDL (13.30 uur sportpark Thurlede Schiedam). MAANDAG (2e Paasdag): FC Vlaardingen '74-Veendam (14.30 uur Marathonweg); RKWIK-Vredenburch (14.30 uur Park 't Nieuwelant); VFC-VIOS (14.30 uur Sport- laan); Varkenoord-MSV '71 (14.30 uur); DJS-Fortuna. BASKETBALL: zaterdag 29 maart Olym piahal Maassluis 16.40 uur Van den Bosch Eagles-Hoogvliet (heren). HONKBAL: Zwaluwenl. Paastoernooi Holy zaterdag 29 maart 10.30 uur Feijenoord- SCR, 12.30 uur HMS-Holy, 14.30 uur Feijenoord-HMS, zondag 30 maart 10.15 uur SCR-Holy, 12.15 uur HMS-SCR, 15.00 uur Feijenoord-Holy. KORFBAL: zaterdag 29 maart Claudius Civiluslaan 16 uur Oranje Nassau-Fiks; Mo- lenweide Maasland 16 uur ODO-Hou Stand. Sparta boos Zaterdagmiddag trad het C-elftal van FC Vlaardingen '74 met slechts acht spelers aan tegen Sparta-C, dat zich titelkandi daat mag noemen. Zoiets vraagt natuurlijk om moeilijkheden, want juist in wedstrijden, dat niemand geblesseerd mag raken, ge schiedt het onvermijdelijke toch. De wed strijd werd dus na twintig minuten gestaakt. Zeer tot ongenoegen van Sparta, dat met 0-1 :eer gedupeerd voelde. We k wel indenken lein beetje begrip voor de netelige omstan- igheden bij de FC hadden de Rotterdam iers ook wel kunnen opbrengen voordat zij e zaal verbolgen aan de grote klok gingen Bn FC Dordrecht-politiek niet van de lucht. FC Vlaardingen er alles aan gedaa schijn t edstrijd aan te sturen. Ontdaan van alle emotie, is er namelijk het roorgevallen: momenteel zijn ne- s door blessures niet in staat te spelen. Bovendien kreeg een speler nog een schorsing opgelegd, zodat een-derde van het spelers-arsenaal gewoon buitenspel staat. Omdat de FC de moeilijkheden zag aanko- n vroeg men aan de KNVB om uitstel van wedstrijd tegen Sparta. Pas nadat secre- is Hilarius zaterdagmorgen zelf telefo- ch Jan Huybrechts (secretaris sectie be taald voetbal) had benaderd, kreeg hij te dat het vi Ook a voelde niets voor uitstel, dee van Jan van Baaren om dan maar ersteteam-spelers zowel op zaterdag als zondag te laten aantreden was niet haelbaar, idat de ontmoeting tegen Vitesse de oriteit kreeg. Daarna zat er niets anders dan FC-zijde o illigste aange- :ht-effect. r was een afspraak met scheidsrechter C. in Rooy, dat een eventueel geblesseerd geraakte speler aan de zijlijn zou blijven leelopen. Aldus geschiedde, maar dat bleek iet vol te houden te zijn en toen ontstak Sparta in woede. Had men die drie spelers (red. Reijgersberg, as en Elliswijk) maar niet de laan uit loeten sturen". Een dooddoener, want iedere bekende in voetballand weet dat ze het aanbod hebben gehad het seizoen uit te lethallen in het C-elftal, hetgeen ze toen weigerden. Trouwens voor de C-elftallen bestaat ook nog zoiets als een leeftijdsgrens. Natuurlijk, het is een onverkwikkelijke zaak. Maar het is wel opvallend, dat juist Sparta zich daarover enorm opwindt. Hetzelfde Sparta, dat zich na de gerechtelijk afge dwongen acceptatie van de FC Vlaardingen vierkant tegen de nieuwe stichting verklaar- de' GSV Hoewel Wim Stoevelaar zaterdag middag weer eens aan scoren toe kwam, zal hij er voorlopig voor zijn klassering weinig profijt van trekken. TOGR-TSB werd namelijk na ruim twintig minuten al gestaakt, nadat de scheidsrechter zelf languit de modder ingeschoven was en tot de conclusie kwam, dat de veldomstandigheden een langer verblijf buiten niet meer toe stonden. Inrukken dus bij een 1-1 stand en het verloop van de competitie zal moeten uitmaken of het nuttig en nodig is de wedstrijd opnieuw vast testellen. De stand: 1. Krien van Gerven (Schiedamse Boys) 1,40 (14 uit 10); 2. Jan Pijpers (MSV'71) 1,16 (7 uit 6); 3. Siem van Gerven (GSS) 1,14(16 uit 14); 4. Cock Bruinsel (Schiedamse Boys) 1,10(11 uit 10); 5. Paul Nijs (DHS) o, 78 (15 uit 19); 6. Wim Stoevelaar (TSB) 0,66 (12 uit 18); 7. Jacob Huizing (VDL zat.) 0.64 (9 uit 14); 8 en 9. Leen Pijper (Zwaluwen) 0,63 (12 uit 19) en Peter Friederich (FCN'66) 0,63 (7 uit 11); 10. Ben Stip (Schiedamse Boys) 0,60

De Havenloods | 1975 | | pagina 4