PAASSHOW egpo 795 Aandacht voor Russische dissident Bukovski Bas-superslijterij nu ook in Schiedam GRANDIOZE termeulen Provinciale Jongeren Dag Eenvoudige procedure voor akten van onvermogen termeulen B.V Stijlmeubelfabriek "Oud Vlaardingen v/hSprij termeulen Uit Spijkers dagboek termeulen DE HAVENLOODS, DONDERDAG 27 MAART 1975 13-556 Nog geen 8 gulden, betaalt u nu voor L.P.'s van top artiesten zoals Frank Sinatra met o.a. Nancy, Hello Dolly en Moon River. Elvis Presley met o.a. He touched me, An evening prayer en Reach out to Jesus. Sonny Cher met o.a. The beat goes on. What now my love en let it be me. Ook zijn er L.P.'s van The Drifters, Jack Jones, Dean Martin, Jim Reeves. Roberta Flack e.v.a. Nu per stuk van f f2*r-. voor m. goede vrijdag geen koopavond. VLAARDINGEN - Op 2e Paasdag 31 maart wordt in Vlaardingen de Provinciale Jongeren Dag van Zuid- Holland gehouden. Deze manifestatie is bestemd voor jongeren van 16 jaar en ouder. Jaarlijks -het is alweer de 10e P.J.D. - komen er zo'n 600 jongelui. Het programma bestaat uit: Zaalvoet bal- en volleybalwedstrijden, creatieve activiteiten, zoals batikken, bloem schikken, tingieten en volksdansen, en praten en kijken n.a.v. het thema „Samen bouwen aan nieuw land". In de late middaguren is er een optre den van cabaretgroep „De Nar", 's Avonds is er een groot slotbal m.m.v. de jazz-band „The Comedy Papers" en een disco-team. Boven in het gebouw is een gezellig ingerichte bistro. Aanvang 9.30 uur, einde 22.30 uur. Plaats: Gebouw „De Triangel", Frans- senstraat 11, Vlaardingen. Kosten hele dag: f 10,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Bureau C.J.V. Zuid-Holland, Von- delweg 26, Rotterdam 3001, telefoon: 010-124701. 29 maart was het vier jaar geleden, dat Vladimir Konstantinovisj Bukovski, een 32-jarige russische schrijver-dichter en biologiestudent, voor de vierde maal is gearresteerd. In zeer veel landen wordt hieraan aandacht geschonkeninternatio nale aandacht, die hij verdient, omdat hij als eerste de schandelijke praktijken van het Russische dictatoriale systeem wereldkundig maakte. Deze schandelijke praktijken bestaan hieruit, dat geestelijk gezonde en volwaardige burgers, wier gedachten over dit systeem afwijkend zijn van die van de Russische autoriteiten, in psychiatrische inrichtingen worden opgesloten en tegen hun wil in ziek worden gemaakt met bepaalde „geneesmiddelen". Vladimir Bukovski werd geboren op 30 december 1942 en voor de eerste maal gearresteerd in mei 1963, omdat hij in het bezit was van het in Rusland verboden boek „De Nieuwe Klasse" van de Joegoslavische schrijver Djilas. in Leningrad. Na in februari 1965 met hart- en reumaklachten en sterk verma gerd, maar geestelijk gezond, uit de krankzinnigen afdeling van de gevange nis in Leningrad ontslagen te zjjn, werd hij naar aanleiding van persoonlij ke betogingen tegen de willekeur van de Russische geheime politie (de K.G.B.) diverse malen gestraft met Tot dusver is het gebruikelijk dat Verklaringen inzake vergunning om kosteloos of tegen verminderd tarief te procederen", in de volksmond gehe ten: akten van onvermogen, werden de persoonsgegevens worden ingevuld worden deze formulieren doorge zonden naar de GSD ter verdere com pletering. Is ook dit geschied, dan worden de formulieren weer geretourneerd naar „Burgerzaken" waarna de belangheb benden de nu compleet ingevulde for mulieren kunnen afhalen op een van tevoren afgesproken tijdstip. In de praktijk betekent dit echter niet zo'n beste dienstverlening. Immers, de formulieren moeten mondeling wor den aangevraagd bij „Burgerzaken", daarna worden de belanghebbenden weer opgeroepen om op de GSD nade re informatie te verstrekken, waarna men zich voor het afhalen weer moet vervoegen bij „Burgerzaken". Op grond van één en ander wil de gemeen te op 1 april 1975 starten met een andere en hopelijk ook een betere procedure. Belanghebbenden wenden zich tot de GSD waar de noodzakelijke gegevens worden verzameld. De formulieren weer aan de GSD ter hand gesteld. Deze dienst reikt dan de compleet ingevulde formulieren uit. Deze nieuwe procedure betekent dat het publiek slechts met één gemeente- instellling te maken heeft en daardoor minstens één keer minder -behoeft te komen. (Dat hiervoor de GSD is aange wezen komt omdat deze dienst de belangrijkste gegevens verschaft). Van af 1 april 1975 dient men zich voor vorenstaande zaken uitsluitend te wen den tot de Gemeentelijke Sociale opsluiting in concentratiekampen met streng regime en in psychiatrische in richtingen. Nadat hij in januari 1971 een aanzien lijke hoeveelheid documenten naar het Westen heeft gezonden, waarin hij uitweidt over de praktijken in de psychiatrische inrichtingen en ook de namen van artsen-psychiaters, die in dienst zijn van de geheime politie, vermeldt, wordt hij 29 maart 1971 opnieuw gearresteerd en later veroor deeld tot twaalf jaar vrijheidsberoving. In Nederland kreeg hij reeds aandacht, daar de Universiteit van Leiden, in onderling overleg met het Ministerie van Buitenlandse Zaken, hem in de cember 1972 heeft uitgenodigd zijn studie aldaar te voltooien. Het Leidse academisch ziekenhuis heeft zich be reid verklaard de op dit moment ern stig zieke Bukovski bij een eventuele komst naar Nederland te verplegen. U kunt Amnesty International helpen om Bukovski van de dood te redden, door de Russische Ambasade in Den Haag (Van der Spiegelstraat 1) dit artikel te sturen, vergezeld van een verzoek, om de regering in Moskou te vragen, Bukovski naar Nederland te laten vertrekken. Ook kunt u Bukovski zelf een kaart sturen (adres: Moscow 5110/1-Zh Kh Vladimir K. Bukovski, Uchrezhdeniye OD 1-ST2, Gorod Vladimir na Klazh- ma, Vladimirskaya Oblast, U.S.S.R. (Russia). Uit reacties van de Sovjet-autoriteiten is gebleken, dat zij gevoelig zijn gewor den voor tekenen uit het Westen (b.v. door het ontvangen van veel post), die impliceren dat men hier op de hoogte is van hun onmenselijke praktijken. Wanneer u verdere inlichtingen wenst, kunt u zich richten tot Amnesty Inter national te Vlaardingen: Jan Nieuw- stad, 2e Maasbosstraat 68, tel. 010- 344494, Rudi Mariens, Arnold Hoog vlietstraat 93, tel. 010- 341674. 'n Unieke aanbieding. Koop nu een polyether matras uit deze grote fabriekspartij. Het scheelt u tientallen keiharde guldens. U kunt kiezen uit verschillende diktes, van 14 tpt 16 cm. Deze blauwe ma trassen zijn er in s.g. 25 (A), s.g. 30 (B) en s.g. 35 (C). Afm. 80x190 cm. (A) van f JX&95 voor (B) van L109#5"voor f 79,80 (C) van M2JMJ5 voor f 89,80 i.v.m. goede vrijdag geen koopavond. HEDEN: Stadsgehoorzaal 20.15 uur Toneel groep Centrum „Wat een gekke man... en z'n vrouw dan?" Schiedams Stedelijk Mu seum 20.15 uur Ver. Museum Concert Hannie Nienenman; Ontmoetingscentrum West 20 uur paasklaverjassen Sociëteit de Pit. VRIJDAG: Ontmoetingscentrum West, 20.00—22.00 uur expositie Alex Garcia. ZATERDAG: Einde tentoonstelling exposi tie groep Krak uit Haarlem in expositiezaal Het Weeshuis; Martinit; Assurancetourix Hoflaan 12, 21 uur Alex Atterson and John The Fish; Stadsgehoorzaal 14.00 uur treden van 7 groepjes kinderen van 6 schillende lagere scholen in de leeftijd 6-12 jaar; Gereformeerde kerk Prinsenl, Maasdijk 20.15 uur Jan J. van de E orgelconcert; Stadsgehoorzaal 14.00 uur voering Vlaardingse Basisscholen, Vlaardi Centrum voor Amateurtoneel; Ontmoetii centrum West 20 uur dansgn; Ontmoetings centrum 10-17 uur expositie beelden van Alex Garcia; Schiedam- De Teerstoof 14.30 uur Marionettentheater Lucias Goudzwaard. ZONDAG: Ichthuskerk 15.00 uur aange paste kerkdienst „Geestelijk Welzijn min der-begaafden"; Maassluis- Grote kerk 19.00 uur Open-Deurdienst. MAANDAG: Lijndraaier M.C. Flardinga start tussen 10.00 en 12.00 uur; Schiedam- Beatrixpark, kinderboerderij 8 uur, start natuurwandeling door de Kon. Ned. Natuur historische Ver. georganiseerd. DINSDAG: Visserij Museum 20.15 uur Ate- liet Trio; Ontmoetingscentrum-West 14.00 uur vossenjacht. WOENSDAG: Middelhuyse 9.30 uur Maro- film „Snowfire"; Harmonie 14.00 uur ingscen- VLAARDINGEN - De PSP afdeling Vlaardingen heeft een telegram gestuurd aan burgemeester en wethouders van Amster dam met als tekst: Politieoptreden 24.3 Youth for Christ in Holy VLAARDINGEN - In de maand april zal er weer worden gestart met het werk van Youth for Christ in Vlaardin- gen-Holy. De aktiviteiten zijn gecon- ird om het maandelijks „koffie- gebeuren in het kerkcen- trum-Holy (ingang Oranje-Groene Kruis gebouw Reigerlaan 49a). In zo'n koffiebar proberen jongeren rond kor te programma's kontakt te krijgen in een sfeer van openheid en gezelligheid. De openingsavond is op zaterdag 5 april om 20 uur. Het aantal Youth for Christ koffiebars is hiermee gekomen op 85. mm mm dt druk gewinkeld Has Super- Op 2e Paasdag van 10.00-17.00 uur ...bij stijlmeubelfabriek Oud-Vlaardingen. Op niet minder dan 3000 m2 aan toonkamers vindt U 'n enorme kollektie woon-, slaap- en zitkamers van verschillende houtsoorten. Let U vooral op onze speciale kollektie massief grenen die best uniek genoemd mag worden. Kom vrijblijvend genieten en... kies klassiek, er is al genoeg modern in de wereld. 50 Jaar meubelfabriek "Oud Vlaardingen". Kom de sfeer proeven van een halve eeuw vakmanschap. In een speciale jubileum show met de laatste nieuwe kollektie, vol sfeer en warmte. Levering via de detaillist I Westhavenkade 71-Vlaardingen A' Tel. 010*340122 Kerkdienst in Ichthuskerk VLAARDINGEN Zondag 30 maart is er in de Ichthuskerk aan de van Maerlantlaan 2 te Vlaardingen een aangepaste kerkdienst, die georga niseerd is, door de Interkerkelijke Kommissie „Geestelijk Welzijn Min- der-begaafden". Voorganger in deze dienst is Pastor A. de Lange. Met muzikale medewerking van muziekver eniging „Insulinde". Aanvang van deze dienst is 15.00 uur. Mochten er ver voersproblemen zijn, dan wordt men verzocht kontakt op te nemen met de heer J. Minnaard tel. 353587. Twee linkerhanden? Geeft niet. lederéén kan goede resultaten bereiken met dit wand- vinyl op papier. Deze prachtige kwaliteit vinyl is er in diverse dessins en kleuren w.o. licht-groen, beige, wit enz. Nu per meter 125 cm breed) 5 gulden voordeel, van goede vrijdag geen koopavond Bas van der Heijden opende onlangs op spectaculaire wijze weer een nieuwe sfeervolle BAS S UI'BR SI. IJ TBR IJ aan de 's Gravenlandseweg 806-956 in Schiedam. Speciaal ter gelegenheid van de opening van deze grootste slijterij van Nederland arriveerde donderdag per vliegtuig de heer Juan Quantenilla, geboren en opgegroeid in Jerez, temidden van de grootste sherry-bodega's in Spanje. Hij verrichtte de openingsceremonie en wel in het traditionele kostuum van de Vennenciador". Wellicht klinkt deze Spaanse titel de meeste mensen onbekend in de oren, wat niet zo vreemd is, want waar schijnlijk was dit de eerste maal in de geschiedenis van Schiedam dat zo een vennenciador z'n beroep (één van de oudste van Spanje) hier demonstreer de. Juan Quantenilla is namelijk één van de bekendste keldermeesters uit zijn gebied. Hij is de man die uiteinde lijk ook toestemming geeft wanneer de sherry uit de zware eiken fusten ge haald mag worden om te bottelen. Eén van zijn belangrijkste taken is dan ook het proeven van sherry, wat op een zeer spectaculaire wijze gebeurde; dit nu hebben honderden mensen afgelo pen week met eigen ogen bekeken en ook genoten van de hun aangeboden sherry. Een Bas Superslijterij is geen gewone slijterij maar een sfeervol ingerichte drankenspeciaalzaak, die de tweede is van een keten die door Bas van der Heijden in Rotterdam en omgeving wordt opgezet; dit jaar worden er nog vier geopend. Bas Superslijterijen zijn een onderdeel van Bas van der Heijden Supermarkten B.V., welke onderne ming sinds ruim een jaar deel uitmaakt van het Dirk van den Broek-concern, de vooral in de Randstad bekende combinatie van superrtiarkt-bedrijven (in Zuid-Holland ook onder de naam Digros), slijterijen, parfumerieën, hore cabedrijven (o.a. het befaamde restau rant „Treslong" te Hillegom en de internationale reisorganisatie D-Tours). Overigens is iedereen van harte wel kom om eens een kijkje te gaan nemen in deze slijterij aan de 's Gravenlandse weg 806-956 te Schiedam. In het huis van K. en W. zat ik op de schommel. Voorzichtig verricht te ik de noodzakelijke handelin gen. Daar kwam het bekende weeë gevoel al. Vroeger bij m'n neef M. speelden we schommelvoetbal. Een van ons zat op de schommel en de ander in de goal. De Keeper rolde de bal op het moment dat de schommel zich, met de bengelende voetjes, in voorwaartse richting be gaf. Ik kreeg steeds meer durf. Hoger en hoger schommelde ik. Er verandert niets in het leven, be dacht ik mooi, alleen M. en de goal ontbraken. Jaaaooooohhh. A. zei: „Als ik een bullebak in je neus had gezien, de eerste keer dat ik met je mee ging, zouden we nu niet getrouwd zijn". Ze lachte. Haastig inspekteerde ik het orgaan, terwijl ik diep over haar woorden nadacht. „Maar nu kan ik er met plezier naar kijken". Dat hebben we dan toch maar bereikt dacht ik. Ik trimde 's ochtends in het bos. Als ik m'n kaken slap hield klap perden m.'n tanden, vond ik uit. Met enige korrekties van de kaak spieren slaagde ik er zo in een aardige melodie te komponeren. Het klonk erg leuk. Geïnspireerd liep ik meer kilometers dan ande ren. Ik geloof niet dat het voor anderen te horen was, tenminste niemand keek verbaasd om. Uw voordeel; 95 cent Mode- en prijsbewuste vrouwen dragen deze elastische mini-panties. Ze zitten prettig en zijn er in de maten 36 t/m 42. U kunt kiezen uit drie steengoeie kleuren: saskia (kousenkleur) donkergrijs en donker bruin. Nu van f^OfTvoor I m i.v.m. goede vrijdag geen koopavond Heer J. Henzen, Leiderdorp; Opstandings- kerk 19.00 uur, Ds. D. J. Spaling, H. Avond maal; BethelkapeL 19.00 uur, Ds. M. C. Baart, H. Avondmaal; Aula, Pinasplein, 19.00 uur, D». H. Groenewegen, H. Avond- KETHEL vrijdag 28 maart 1975 (Goede Vrijdag) St. Martinuskerk, 19.30 uur, Ds. P. Magré, H. Avondmaal; Dorpskerk, 19.30 '*"T, Ds. S. Gerbrandy, H. Avondmaal; zater- 1975: ^St. Martinuskerk, Schiedam""'— Grote Kerk, 10.00 r, Ds. Iz. Kok, Z< Ds. H. J. Groen Ds. D. J. dag, 29 23.30 uur, Ds. P. Magré. Paaswake; dag 3Q maart 1975 Ds. M. C. Baart, 17.00 i dingskerk, 10.00 gen; BethelkapeL 10.00 i Pinasplein, 10.00 uur, Ds. J. de kerk 10 uur ds. A.P. Nauta, Viering H. Avondmaal, 18.30 uur ds. A.P. Nauta, Vie ring H. Avondmaal. Aula Groen van Prinste- rer Lyceum 19.30 uur ds. G.F.H. Keliing; Rehobothkerk 15 uur ds. J.J. van Thiel Viering Heilig Avondmaal in Verpleeginrich ting Soenda, 19.30 uur ds. J.J. van Thiel, Viering H. Avondmaal; Ichthuskerk 19.30 uur ds. W.W. Verhoef, Viering H. Avond maal, Holy-centrum 19.30 uur ds. P. Ver- maat, Rusthuis Vaartland 15 uur ds. W.C. van Dam, Viering H. Avondmaal. Vrijdag 28 maart 1975, Goede Vrijdag. De collecte is bestemd voor de Diakonie. Emmauskerk 19.30 uur ds. H.J. Kouwenho- ven; Pmelkerk n.m. 19.30 uur ds. L.R. Krol Zondag 30 maart 1975. De collecten zijn bestemd i n»« landelijk Evangeli Naa- van Maassluis; 2e Paasdag 10.30 uur ds. D.J. Klein Onstenk. EVANGELIE DER EERSTE CHRISTEN GEMEENTE: P.K. Drossaartstraat 69, 10 uur zondagschool, 20 uur avondsamen komst; Vettenoordstraat 11, 10 uur jeugdsa- GEREFORMEERDE Ruyter, Rotterdam; KETHEL zondag, 3 Paasdag), St. Martinuskerk, Magré, Paasgezinsdiei uur, Ds. S. Gerbrandy, Paasgezinsdiei m.m.v. koperblazers; 19.00 uur, Ds. S. Gerbrandy, Gezamenlijke dienst met Gere- t 1975 (Eerste .30 uur, Ds. P. lorpskerk, 10.00 e Kerk slO.OO uur drs. H. Th. val Reenen, 17.00 uur ds. T.S. van Leeuwen, D Lier; Emmaüskerk 10.00 uur dr. «.J. Kou wenhoven, belijdenisdienst, 17.00 uur dr belijdenisdienst 17.01 Pniëlkerk 10.00 ui ir Avondgebed ds. 10.0C 9.00 Is. W.W. Verhoef, 10.00 raam; De Wetering n; Holyziekenhuis ia; Het Zonnehuis aansluiting kerktelefi Grote Kerk voorm. Gezinsdienst m.m.v. Graaf, nam. 19.30 ui doe als wij! Nieuw. T.H. van Reenen, g 10.30 uur ds. J. Wien MAASSLUIS KERK: Goede Vrijdag 19.30 uur ds. H. Lenters Openb. Geloofsbelijdenis in de manuelkerk. Zondag le Paasdag Immani kerk 9.30 uur ds. H. Lenters, 16.30 uur ROOMS KATHOLIEKE KERK: Parochie H.H. Petrus en Paulus, tel. 12080, zaterdag 23.00 uur Paaswake, zondag Hoogfeest van Pasen 10.00 uur, gemengd koor, maandag 10.00 uur Latijnse Mis, meerstemmig koor. Ook op Spaans-sprekenden gericht, dinsdag 19.15 uur, woensdag 19.15 uur. PAROCHIE St. Andreas: Pastoor C.J.M. Vermeulen, tel. 13652, zaterdag 21.00 uur Feestelijk Paaswake, zondag Hoogfeest van Pasen 9 uur Eucharistieviering 11.30 uur Plechtige Hoogmis. HERVORMDE GEMEENTE: Goede Vrijdag Grote Kerk 19.45 uur Heilig Avondmaal ds. Ti.M. Haitjema, Stille Zaterdag, Zalencen trum 23.00 uur Paaswake. Grote Kerk 10 uur ds. C.B. Schuurman, 19.00 uur Open- -Deurdienst ds. C. Wismeyer, orgel Feike Asma en Maaslands Jeugdkoor; De Ark 10.30 uur ds. Tj.M. Haitjema en Maassluise monie; Zalencentrum 10 uur ds. E. F. "antorij o.l.v. G. <j e Kerk 11.00 u ie Kerk i. De Lier, gecomb. lur ds. A.P. Nauta, >or, 10.00 uur ds. A ds. G.F.H. KEN •C. Dorhc VLAARDINGS KONVENT VAN KER- Schiedamseweg le Paas- G.F.H. Keiling, Paasviering voor jom oud; Rehobothkerk 10.00 uur ds. J.J. Tienerkoor „De Chariots' ds. dag, zondag 3 J.W. de Jong onder k 10.00 uur ds. W.W Verhoef, Alterna Holy-zickenhuis 9.00 u LEGER DES HË1LS: Sneeuwbalstraat 10, vrijdag, 10.30 uur Lijdensmeditatie, 20 uur lijdensmeditatie; zaterdag 19 uur straatzang, zondag 9 uur Paasreveille bij het Groen van Prinsterer Lyceum aan de Rotterdamseweg, 10 uur Wijdingsdienst, 18.30 uur Openlucht samenkomst, 19.30 uur Paasjubel. De sa menkomsten staan onder leiding van Majoor G. Haneveld en kapiteine H.J. Kolijn. VRIJE EVANGELISATIEKRING JE- RUEL: Concordia 10 uur de heer T.J. Korf Grote Kerk zaterdag 11 uur: Kom zing met ons en doe als wij! Dagkapel H. Geestkerk, Pniëlkerk, woensdag 19.30 uur Interkerkelijk Avondgebed. HERVORMDE GEMEENTE VLAARDIN GEN, WITTE DONDERDAG. A"'a Groen van Prinsterer Lyceum nam 3 uur ds G.F.H. Keiling, Viering H. indmaal; Holy-centrum nam. 7.30 uur ds. W.C. van Dam. Viering H. Avondmaal. GOEDE VRIJDAG Grote Kerk 10 uur ds. J. Wieman, 19.30 uur ds. A.A. Bos, Viering H. Avondmaal: Bethel- GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NE DERLAND: Vrijdag 19.30 uur ds. F. Mal- ian, zondag 30 maart 10 uur H.A. 17 uur aandag 10 uur ds. D. Rietdijk openbare loofsbelijdenis. HR. GEREFORMEERDE KERK: Vrijdag ir ds. D.J. Klein Onstenk Motorclub organiseert toertocht VLAARDINGEN - Als opening van het toerseizoen organiseert Motorclub Flardinga op tweede paasdag een toer tocht. De rit in het algemeen is met recht een toertocht, door steden en dorpen, maar ook door prachtige pol ders, waar de meeste toerders wel eens komen, maar voor anderen kan dit de eerste keer zijn. Er zal worden gestart vanaf de Lijn draaier, Baanstraat 4 te Vlaardingen. De vertrektijden zijn tussen 10.00 en 12.00 uur. Het inschrijfgeld voor deze rit bedraagt voor leden van M.C. Flar dinga f7,50, niet-leden f 10,- en duo's f 2,50. Opgeven kan men zich bij de start, maar ook voorinschrijving is mogelijk en wel bij W. Verburg, Von- delstraat 10, Vlaardingen.

De Havenloods | 1975 | | pagina 7