SRBT 'Veel veranderd in amateurvoetbal' Sfc&ït Agenda 2a75 Raad maakte er een politieke zaak van LANGS' DE- WATERWEG Jon van Naamen speelde 250 wedstrijden Aarzeling termeulen termeulen termeulen Koen Brouwer: termeulen Waterweg S topscorer DE HAVENLOODS, DONDERDAG 10 APRIL 1975 Precies zeven maanden nadat een te hoge grondwaterstand debet was het onder water lopen van de dojo van sportinstituut Henneveld openden zaterdagmiddag Wim Ruska en Koos Smit, wethouder van sportzaken, Maassluis de nieuwbouw (een dojo i 180 vierkante meter) en het verbouwde deel (een sauna met solarium) van het instituut. Bij de opening was eveneens de burgemeester van Maassluis, de heer M.K. van Dijke, aanwezig. Na een inleidend woord van Koos Henneveld, waarbij hij de ontwikkeling van zijn instituut schetste, onthulde Wim Ruska het boven de ingang van het instituut aangebrachte embleem van budo-sport Mahorokan. Daarna werd de opening officieel bekrachtigd met een gesproken woord van de heer Smit. In mei zal de cricket competitie weer van start gaan. Maar Hermes-D VS is nog steeds naarstig op zoek naar een coach. Eén van de kandidaten heeft het echter laten afweten, zodat nu op korte termijn getracht moet worden één van de andere sollicitanten - indien zij geen andere verbintenissen hebben aangegaam - te contracteren. De cricketcommissie stelt zich overigens op het standpunt, dat een coach alleen nuttig is, wanneer hij uiterlijk vanaf begin mei beschikbaar is. Mocht men daarin niet slagen, dan zal op de eigen leden een beroep gedaan worden. Inmiddels zijn twee oefenwedstrijden vastgesteld: HermesDVS-Quick (3 mei) en Hermes DVS-VOC 10 mei) BOvendien staan dit seizoen op het programma het singlewicket kampioenschap, twee jeugdtoernooien, Boys-day en een onderlinge wedstrijd van bestuurs-, commissieleden en elftalleiders. Ruud Roso traint nu de jeugd van dë badmintonvereniging Refoba. Hij was er voordien senior-trainer. Er veranderde meer bij de Vlaardingers. Koos van der Meer gaf op dokter's advies („wat minder werk doen en kortere dagen maken") de hamer over aan Klaas Kalfsbeek. De clubkampioenschappen van Refoba zullen op 19, 21, 23 en 26 april in de sporthal Floris de Vijfdelaan betwist worden. Een feestavond (met prijsuit reiking) besluit de laatste wedstrijd in het clubgebouw van Fortuna aan de Marathonweg. De zaalvoetbalvereniging „Groenoord" zond ons de eerste aflevering van hun clubblad met de mededeling „dat alle in het blad verwerkte gegevens vrijelijk door u mogen worden overgenomen, daarbij de naam van onze vereniging in ere houdende Wel, met het doorgeven van de volgen de mededeling kunnen ze ons in ieder geval niet op de vingers tikken: „Groenoord" houdt namelijk zijn alge mene ledenvergadering op donderdag 24 april in boerderij Landvreugd (aan vang kwart voor acht). De korte golf ***MVV'27 hoopt zijn nieuwe clubgebouw in de Comman deurpolder omstreeks 1 juni in gebruik te kunnen nemen***Oud-DVO '32 voorzitter Wim Poot wordt nu gastheer bij zijn vereniging*** „Vlaardingen" (korfbal) werd voor het eerst in zijp bestaan geconfronteerd met de degra datie van een team. Het vierde team deed een stapje terug. Reactie van de Vlaardingen-redactie: „Is er tenminste in de volgende competitie weer wat te promoveren "***Martinit organiseert op 30 april weer een prestatieloop ***DWS (handbal) heeft zijn algemene ledenvergadering op vrijdag 30 april in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven***Vanaf half acht is er in de cantine van DRZ op vrijdag 18 april een bingo/disco jjeugdmeeting voor de jeugd van de honkbalvereni ging Groenoord***Maasdijk-secretaris Rien Mostert vertoefde lange tijd in het 'ziekenhuis. Inmiddels is hij weer thuis, maar verenigingswerk zal hij nog even moeten vergeten. En wanneer we hem goed kennen, dan zal dat niet makkelijk zijn*** Het Maassluise schoolvoetbaltoernooi viel letterlijk in het water en zal nu tijdens de Pinkster vakantie gehouden worden***Bij Hoekse Boys hangt in de kleedkamers nog steeds het bord Verboden in het doel te schieten". Op last van trainer Chris Jans zal het nu verwijderd wor- den***Ook gelezen in Hoekse Boys „Goal": „Komt er een verslaggever van HVV een interview maken. Blijken alle drie ondervraagden het AD te lezen "***Het vervolg lezen we in het club blad van „Hoek van Holland". Zegt oud-voorzitter Dirk van den Burg te gen de HVV-medewerker: „Een prach tig stukje, jongen. Ik heb het pas laat op ae avond' Kunnen lezen, want nét liep namelijk storm bij mij thuis van Hoekse Boys leden, die mijn krant kwamen lezen. Dat blad van jullie wordt bij die club zo weinig gelezen". WF (voetbal) heeft op vrijdag 25 april (aanvang acht uur) in de cantine van de Harga-wielerbaan de algemene le denvergadering. Na vijf jaar voorzitter te zijn geweest zal dan J.F. Tollens aftreden. In een artikel in het clubblad neemt hij alvast afscheid van de leden. Hij blijft wel beschikbaar als leider van het eerste elftal. Dadelijk echter vertrekt hij weer voor vier maanden naar verre oorden. Zijn wens: Vorig jaar had het bestuur bij mijn terugkeef van vakantie een nieuw onderkomen gevonden bij de wieler baan. Ik hoop, dat zo 'n stunt nog eens herhaald wordt. Misschien beschikt WF dan bij mijn terugkeer over een eigen veld". Opening uitgesteld SCHIEDAM In verband met het aanhoudende slechte weer zal de wie lerbaan de opening van het baansei- zoen verschuiven naar dinsdag 29 april. Oorspronkelijk was de start van het baanseizoen bepaald op 15 april. Om dat de baancommissie echter de entou rage van de baan niet tijdig kan krijgen heeft men tot uitstel besloten. SCHIEDAM - „Volgens mij is de sfeer in de ploeg bepalend hoe lang je kan blijven voetballen". Jan van Naamen kan er ogenschijnlijk niet warm of koud van worden, dat hij zich inmiddels 250 competitie wedstrijden in het eerste team van „Schiedam" heeft kunnen handhaven. Dat het een prestatie is gelooft hij nauwelijks. Hij heeft zestien jaar gewoon gedaan wat er van hem gevraagd en verwacht werd. Een bijna zekere plaats in de defensie van de Schiedamse top-elf was daarvoor zijn beloning. De glans van dat jubileum laat hij daarom gul afstralenn op zijn ploeggenoten. Naamen tijdens zijn zestien jaar tel kens deer moeten vaststellen. Als vijf tienjarige maakte hij zijn entree. Voor waar een prestatie, maar al snel daarna degradeerde „Schiedam" naar de eer ste klas van de afdeling Rotterdam. Het duurde negen jaar voordat de vierde klas KNVB weer bereikt werd. Zii, de trainer, het bestuur, de vereni ging bepaalden sfeer, waarin hij zijn liefhebberij heeft kunnen uitoefenen. Maar wie daaruit de conclusie wil trekken, dat hij nooit de wenkbrauwen gefronst heeft mag direkt door naar „af". Immers een rimpelloos voetballeven is ondenkbaar. Niet dat de Schiedamjubi- laris een kribbebijter is, die omwille van de broodnodige inspraak a priori het gelijk aan zijn kant wil hebben. Verre van dat, want mocht zoiets zijn gedachten vertroebeld hebben, dan zou hij reeds lang bij een andere vereniging zijn heil gezocht hebben. Dan zou hij nooit de doorknede „Schiedam"-man geworden zijn, die hij nu onvoorwaardelijk is. U vindt ze niet, de superkleine schoonheidsfoutjes in deze heren- en junioranklets. Maar omdat ze er wel in zitten werden de merkjes zorgvuldig ver wijderd, en de prijs drastisch ver laagd. Deze sport-anklets zijn er in tientallen kleuren en de maten 37 t/m 45. Normaal horen ze thuis in de series van 6 en 7 gulden, maar nu koopt u ze dooreikaar voor slechts Niet alleen op de camping maar ook in zomerhuisjes, op 't strand en in de duinen worden deze camping-matrassen gebruikt. Ze hebben een zachte, veerkrachtige polyether vulling, bekleed met fraai gedessineerde stoffen in diverse kleuren. De onderzijde is bekleed, met een sterk uni-vinyl. Kies uit drie maten 55x170 cm van f 13,50 voor f 6,80 55x180 cm van f 14.50 voor f 8.80 „Het heeft zijn nadelen, wanneer je zoals ik al twintig jaar üd bent van dezelfde vereniging. Daar kom je niet meer van los. Er zijn echt perioden geweest, dat ik het pertinent niet eens was met het gevoerde beleid. Dan kan je op het ingenomen standpunt blijven staan en van geen wijken weten, maar je kan ook trachten de meningsver schillen uit te praten. Dat is niet de weg van de minste weerstand. Weggaan is makkelijk in zo'n geval. Maar ik heb het nooit als prioritieit gesteld. Waar om ook? Ik heb altijd getracht een optimale oplossing te vinden voor gere zen problemen. In zo'n geval moet je flexibel kunnen zijn en het menselijk aspect niet uit het oog verliezen". Zo'n standpunt dwingt respect af. Hij staat open voor kritiek, maar dan moet het wel terecht zijn. Kritiek afgevuurd vanaf de zijlijn door toeschouwers, die steeds denken, dat de beste stuurlui nog steeds aan wal staan treft hem nauwelijks. Dat is niet verwonderlijk, want met een zestienjarige ervaring hoeft niemand hem meer iets te vertel len. ..Och, ik zal de mensen er niet lelijk op aan kijken, maar ik probeer wel te voorkomen, dat ze bijvoorbeeld tijdens het biertje na de wedstrijd er nog eens over beginnen. Een kwestie van de zaak afwimpelen en een slag om de arm houden. Kijk eens, voor een wedstrijd spreken trainer en spelers een bepaalde tactiek af. Dan kan het wel eens nodig zijn, dat een speler om dwingende redenen gewisseld moet worden. Nou, daar snapt een supporter langs de lijn soms helemaal niets van. Moet ik die man dan aan de bar uit gaan leggen, waarom we dat gedaan hebben? Ik geloof niet eens, dat het nut heeft". Onzin Dat willen meepraten van de toeschou wer is een niet weg te denken aspect van de sport. Het loopt er zelfs parallel mee, want inspraak is de moderne kreet. Maar die facilitiet is nog slechts - gelukkig voor de technische leiding van een team - voorbehouden voor de mannen, die in het veld een prestatie moeten leveren. Jan van Naamen: „In spraak heeft zijn voordelen. Vooral wanneer een trainer mensen onder zich krijgt, die van andere verenigingen komen. Dan kan zo'n man een tactisch concept opstellen, maar ieder weet zijn sterke en zwakke kanten. Ieder weet ook op welke plaats hij het beste speelt en hoe hij het beste tot zijn recht komt. Wanneer dat gezegd mag worden noem ik dat inspraak. In een bepaalde weds rijd zal een trainer de tactiek afstemmen op de tegenstander en hetgeen hij van hemn weet. Dan kan hij wel tegen mij zeggen - ik ben voorstopper -, dat ik negentig minuten een consequente mandekking moet toepassen, maar als mijn man zich daarna niet in de voorhoede laat zien, dan is het natuurlijk onzin om achter hem aan te gaan draven, terwijl hij voor ons aanvallend geen gevaar is. Zoiets kan bij de voorbespreking ter sprake komen. Wat kan er gebeuren in een wedstrijd? Dat weet niemand. Door inspraak - noem het desnoods samenspraak- kan je trachten verras singen te voorkomen en alternatieven vast te stellen". Niets is zeker en dat heeft Jan van In die periode veranderde er veel. De instelling bijvoorbeeld waarmee de jeugd zich aan de sport wijdt. Jan van Naamen glimlacht eens. Weet niet of hij - wat hij wil zeggen - wel kan zeggen. Hij neemt gas terug, dat is duidelijk, want hij heeft in het verle den al eens meer zijn mening gespuid. En aan zijn aarzeling valt te merken, dat die woorden toen niet in dank aanvaard zijn. „Het heeft alles te ken met de mentaliteitsverandering bij de jeugd. Daarmee wil ik niet stellen, dat ik terug wil naar de tijd, dat ik als vijftienjarige opkeek tegen een speler van een eerste elftal. Ik haalde het niet in mijn hersens om hem bij de voor naam te noemen. Dat is voorbij. Maar waar ik me soms tegen wapen is het feit, dat jongens van zeventien - en dat geldt niet voor allemaal - denken, dat ze kunnen voetballen wanneer ze het eerste elftal bereikt hebben. Och, mis schien is dat ook enigszins de schuld van de verenigingsbesturen. Misschien worden die jongens te snel op een voetstuk geplaatst. Dat kweekt trots, terwijl tenslotte niemand zeker is van zijn opstelling". Ook zelf is hij dat niet, want niemand kan hem nu hij de dertig gepasseerd is garanderen, dat hij het nog jaren zal klaren in het hoogste team. Goed, hij kent zijn kwaliteiten. Weet dat hij een constante voetballer is, die een forse partij niet uit de weg gaat, maar wel fair blijft. „Ik vind, dat een speler van 31 niet afgeschreven mag worden. In een elftal heb je die oudere jongens met veel routine nodig. Maar toch zou ik er vrede mee kunnen hebben, wan neer de trainer volgend jaar zou verkla ren, dat hij wilde gaan verjongen. Dan is het voor mij wel finaal afgelopen, althans wat het hogere voetbal betreft. Met mijn staat van dienst heb ik dan geen zin om op de reserve-bank te gaan zitten en om, als dat eens nodig is, als wisselspeler te fungeren. Nee, zover zal het zeker niet komen Voorlopig zal Jan van Naamen nog wel te vinden zijn bij de selectie van „Schiedam". Zal hij voorlopig het pils je op de zaterdagavond laten staan. Het is zijn gewoonte, zijn bijgeloof. Aan het spelen van een „zakkenpartij" heeft hij een gruwelijke hekel. Zo is hij dan ook nog wel. GERARD S. VERVER n Naamen: „Inspraak heeft zijn voordelen". Open dag MSV'71 Honkbal MAASSLUIS De honkbalafde ling van MSV '71 heeft op zaterdag 12 april op het complex aan de P.J.Troelstra weg een open dag. Vanaf twee uur staat de poort open voor iedereen, die eens van dichtbij wil kennis maken met honkbal. Ook de mogelijkheid om zelf een slaghout ter hand te ne men en een bal te slaan is uiteraard aanwezig. Wim Wensink bij DVO'32 VLAARDINGEN - Wim Wensink wordt de nieuwe trainer van DVO'32. Deze uit de omgeving van Deventer afkomstige oefenmeester heeft als voetballer onder contract gestaan bij Go Ahaed. Acht jaar geleden stopte hij met voetballen en werd trainer. Nadat hij zich had gevestigd in Rotterdam hij verbonden aan BVCB en daar- an VVOR.Door een auto-ongeluk st hij deze verbintenis noodge dwongen voortijdig afbreken. Momen is hij tijdelijk in dienst van LSV'61. Wim Wensink is in het bezit een C-licentie. Arie van Embden, die de DVO-selectie de laatste jaren heeft getraind, blijft aan als verzorger. Een warme slaapzak kun je niet missen als je gaat kam peren. Deze lichtgewicht nylon slaapzak heeft een polyether vulling. Juist door de kombinatie nylon/ polyether is hij zo heerlijk warm. De snijmaat is 160x190 cm. Deze geheel uitritsbare slaapzak is er in vele vrolijke kleuren en dessins. Nu van f 37,50 voor De uni-lakenzak voorkomt dat de slaapzak snel vuil wordt en vlug slijt. Nu van f 11,50 Wie neemt de leiding? VLAARDINGEN - Nog zes wedstrij den hebben De Hollandiaan en het Rotterdamse Transvalia te spelen alvo rens de finish bereikt wordt van deze competitie. Beide teams delen nu nog de eerste plaats in de vierde klas F en hebben een riant uitzicht op het kam pioenschap. Maar zondagmiddag kan in park 't Nieuwelant een voorlopige beslissing vallen. Dan namelijk staan de koplopers in een direct treffen tegen over elkaar. De Hollandiaan won de wedstrijd in Rotterdam met 0-1 en verloor daarna niet meer. Het door de Vlaardingse trainer Herman Wink geleide Transva lia moest echter in de laatste twee wedstrijden drie punten prijsgeven. Het is te verwachten, dat de sportmensen binnenkort uit economische overwegingen gevraagd zal worden het maken van doel punten tot een minimum te beperken. Het kan nu al haast niet minder, maar dat zal mevrouw Irene Vorrink - minister van Mi lieuhygiëne- een zorg zijn. Immers op haar een wet, waarmee de regering de bevoegd heid krijgt dwingende geluidwerende voor zieningen voor te schrijven. Dat geldt dan vooral voor fabrieken, auto's en bromfietsen, maar daarnaast krijgen de gemeenten de verplichting geluidsregels vast te stellen voor recreatieve objecten, die niet onder de hinderwet vallen. Een sportveld is zo'n object. De kosten, die de wet veroor zaakt zullen via een heffing op de lawaaio- Lawa ai-Heffing Dat gaat de verenigingen geld kosten, want het is natuurlijk onmogelijk om juichende supporters tijdig de mond te snoeren. Het valt dus te verwachten, dat de toeschouwers in de toekomst bij de ingang van een stadion of sportcomplex op toeters en sirenes zullen worden gefouilleerd. En ook, dat de pen ningmeesters na elk gemaakt doelpunt met de collectebus zullen rondgaan bij de jube lende supporters om de lawaai-heffing te kunnen betalen. De wet zal in het najaar van 1975 door de Tweede Kamer in behandeling genomen worden. We signaleren het al vast maar, want een gewaarschuwd toeschouwer geldt voor twee of in dit geval voor nul (decibels): hij/zij moet gewoon de mond op de knip houden. VLAARDINGEN - De kogel ging dan eindelijk, na drie uur eindeloos heen en weer gepraat met veel lawaai, door de kerk: FC Vlaardingen '74 kan - wanneer de garantie van Slavenburg's Bank is opgesoupeerd - een halve ton gaan ophalen bij de gemeente. Voordat het echter zover was heeft de gemeenteraad zich vorige week woensdagavond door een kakofonie van voorstellen, onbegrip, nee-zeggen en-ja-bedoelen, praten achter de schermen/verwerpen van de subsidie-aanvraag en aannemen van een amendement hierop, moeten worstelen. Totdat tenslotte niemand er meer iets van begreep en de FC werd afgescheept met wat wethouder IJsbrand van der Velden fijntjes, maar zeer terecht noemde: een dooie mus. nog slechts het betaalde voetbal in Vlaardingen uit het slop kan halen. Met overigens de zwaar bevochten gemeentelijke steun in de rug. Koen Brouwer: „Ons doel is het oprichten van een stichting betaald voetbal. Op deze wijze moeten we trachten de ton bij elkaar te krijgen, die dan in de FC Vlaardingen geinvesteerd zal worden. Op eenzelfde manier kreeg AZ'67 zelfs een miljoen bij elkaar". Met de voorwetenschap, dat de spelers groep van FC Vlaardingen volgend seizoen bijna zeker uitgebreid gaat worden met een zestal veelbelovende - op dit moment in de competitie voor de betaalde jeugd uitkomende - spelers plus enkele amateurs durft Koen Brou wer ook te stellen, „dat hij er van overtuigd is, dat het team goed gaat meedraaien en zekert een periode-titel zal pakken". Tonnen Tijdens het raadsdebat zorgde wethou der Ton Kloots - nu ook loco-burge meester niet alleen voor enig tumult, maar ook voor een kleine verrassing. Toen hij namelijk vorig jaar sportzaken nog in zijn portefeuille had - Rien Bovenberg behartigt de sportbelangen in het huidige college - kwam hij bij de subsidie-aanvraag van Fortuna, dat door een college-meerderheid werd af gewezen, bij de raad met een minder- heidsvoorstel. Toen wel behoud van betaald voetbal dus voor wethouder Kloots. Nu stemde hij plotseling tegen subsidie aan de FC Vlaardingen. „Ik was vorig jaar geen voorstander van betaald voetbal in Vlaardingen. Ik was voorstander van betaald voetbal Schie- dam/Vlaardingen. Dat ben ik altijd geweest. Maar toen ging het niet over steun aan FC Vlaardingen. Het ging toen over Fortuna: een club met ze venhonderd leden, die dreigde failliet te gaan. Dat maakt nogal wat uit. Nu gaat het om een stichting met twintig man". De heer Kloots, die zei inzage te hebben gehad in de begroting van de FC, noemde dit een droombegroting. Hij noemt dat een „ander argument" om tegen te stemmen: „Wanneer je de financiële opzet ziet van die zaak, dan klopt er ook niets van". Hij geeft toe nog steeds voorstander te zijn van een fusie tussen de betaalde voetbalorganisaties in Schiedam en Vlaardingen. „Ook de KNVB-rappor- ten noemen dat als oplossing", zegt hij. „Komt dat tot stand, dan ben ik bereid er geld in te steken. Hoeveel? Nou, tonnen. En dat geldt ook voor Schiedam". GSV „F.C. Vlaardingen en S. V. V.: niet tegen maar met elkaar", volgens wethouder Ton Kloots. Het werd een wandelgangen-compro mis, geboren uit angst, dat de raad weer een subsidiering van het betaalde voetbal zou wegstemmen. Reactie van FC-bestuurslid Koen Brouwer, die ove rigens zelf de vergadering niet kon bijwonen: „Ik heb de indruk, dat men er een politieke zaak van gemaakt heeft. Ze hebben in die sfeer gestemd over iets wat niet voor hen, maar wel voor ons van levensbelang is. Voetbal is, hoe je het ook wendt of keert, nog steeds sport nummer één. Wanneer wij dan in Vlaardingen naar wij stellig hopen in de toekomst vijf a zesduizend mensen passief recreatief bezig kunnen houden, dan is het van belang, dat het betaalde voetbal blijft". Deze mening wordt gedeeld door het PvdA-raadslid Cor van Iperen, die ach ter en voor de schermen bewees een hartstochtelijk pleitbezorger te zi Vlaardingen. „Het is geen dode mus, wanneer het stichtingsbestuur van de FC Vlaardingen er in slaagt bij het bedrijfsleven een ton los te krijgen. Lukt dat, dan hebben ze volgend seizoen alvast anderhalve ton op de begroting. Voorwaarde is echter, dat deze actie niet faalt. Immers dan zou den ze weer in dezelfde impasse te rechtkomen. Dan zal ik me ook niet meer kunnen inzetten voor de zaak het betaalde voetbal. Ik heb nu een viertal partijgenoten, die bepaald niet staan de trappelen van het betaal de voetbal, over de streep getrokken met: geef ze nu nog een jaar uitstel. Op deze wijze is er een meerderheid gevonden, maar met dezelfde stelling kan ik volgend jaar niet weer aanko- Ton Het is duidelijk, dat het bedrijfsleven Wordt Katwijk kampioen? Of gaat Vlaardingen daar een stokje voor steken? U kunt het a.s. zaterdag mee gaan be leven in de wedstrijd VLAARDINGEN - KATWIJK Aanvang 2.30 uur. Sportpark Zuidbuurt, Marathonweg 4. Toegang: f. 1.50, jongens en 65-plussers f. 0.75. SCHIEDAM VOETBAL-ZONDAG: FC Amersfoort- SVV, Zilvermeeuwen- Hermes DVS, DHS Roodenburg (sportpark Kethel 14 uur), Schiedam- Nieuwenhoorn (Harga 14.30 uur), Ursus- Siod, DZB- SVDPW, Demos- Steeds Hooger (Harga 14.30 uur), Metro- WF. ZATERDAG: SVV C- MVV C, HBSS- Rijs- oord, WHS- PPSC, GSS- DES '67, GTB- FC Veronica. HONKBAL: zaterdag 12 april sportpark Kethel 14.30 uur Groenoord- Schiedam 3; Rotterdam 14.30 uur DOS '32- Schiedam; zondag 13 april Zwijndrecht 14 uur Zvyijn- drecht- Schiedam. HANDBAL: vrijdag 11 april Harga-hof Groenoord selectie-wedstrijden voor de vor ming van de Schiedamse teams: 18.30 - 19.15 uur jongens-pupillen en 19.20 - 20.05 uur dames-junioren. REGIO VLAARDINGEN VOETBAL-ZONDAG: VCS- VFC, De Hol landiaan- Transvalia (park 't Nieuwelant 14.30 uur), Lekkerkerk- Fortuna, Hoek van Holland- Paraat (Lemaireweg, Hoek van Holland 14.30 uur). ZATERDAG: Roda JC C - FC Vlaardingen '74 C, Excelsior M - Kozakken Boys (Laven- delstraat 14.30 ujr), Jodan Boys- Zwalu wen, Vlaardingen- Katwijk (sportpark Zuid- buurt 14.30 uur). Maasdijk- MVV '27(Lan- ge. Kruisweg, Maasdijk 15 uur) HVO - Melissant (Zwanensingel, 14.30 uur), TSB Lyra (sportpark De Vijfsluizen 14.30 uur). Hoekse Boys - Reeuwijk (sportpark Hoek van Holland, 14.30 uur), SC Botlek - Sun light, DVO '32- Rhoon (sportpark Zuid- buurt 14.00 uur). Satelliet SV Rijnmond (park 't Nieuwelant 14.30 uur), CION- CCO (sportpark Zuidbuurt 15 uur), VDL- Smits- hoek. TAFELTENNIS: zaterdag 12 april Goirle 16.30 uur Red Stars- BMTOG. VOLLEYBAL: donderdag 10 april Schie- broek 20.15 uur Hou Stand 2- MSV '71 (dames); vrijdag 11 april sporthal Floris de Vijfdelaan 20 uur Volley '68- Krimpen (dames); zaterdag 12 april sporthal Om moord Rotterdam 15.15 uur Alexandria 5- MSV '71 (heren); Werkendam 17 uur Foran- to- Volley '68 (heren); maandag 14 april Olympia-hal Maassluis 19.45 uur MVC- Pan drecht (dames). HONKBAL: zondag 13 april Vlissingen 14 uur Marathon- MSV '71; Zwaluwenlaan 15 uur Holy- Botlek. KORFBAL: zaterdag 12 april Dordrecht 16 uur Snel- CKC Maassluis; Sliedrecht 16 uur Merwede- Oranje Nassau; Rotterdam 16 uur Weidevogels- Spirit; Den Haag 16 uur Achil les 4- ODO; zondag 13 april Dordrecht 14 uur TOV- Vlaardingen. HANDBAL: zondag 13 april Gorinchem 12 uur Achilles- Unitas (dames); Rotterdam 12.15 uur Ancora2- Unitas (heren); Hugo de Vriesstraat Vlaardingen 13.15 uur WIK Roda (heren); 14.15 uur WIK- Snelwiek (dames). HOCKEY: zaterdag 12 april Den Haag 14 uur VCL- Pollux (heren); zondag 13 april Gorinchem 12.00 uur Rapid- Pollux (da mes); 14.30 uur Waddinxveen- Pollux (he ren). Van stevig linnen, en aanrie binnenzijde geplastificeerd is deze royale shopper. De tas sluit met een metalen rits, heeft een ver stevigde bodem en twee voorvakken met drukknoopsluiting In de kleuren marine, rood, ecru, oranje en bruin. Nu met bijna 6 gulden voordeel van f 12,95 voor De stand van ons klassement na weer twee bijna voetballoze weekeinden: 1. Krien van Gerven (Schiedamse Boys) 1,40 (14 uit 10); 2. Siem van Gerven (GSS) 1,14 (16 uit 14); 3. Cock Bruinsel (Schiedamse Boys) 1,10(11 uit 10); 4. Jan Pijpers (MSV'71) 1 (7 uit 7); 5. Paul Nijs (DHS) 0,78 (15 uit 19); 6. Wim Stoevelaar (TSB) 0,66 (12 uit 18); 7. Jacob Huizing (VDL zat.) 0,64 (9 uit 14); 8. Leen Pijper (Zwaluwen) 0,63 (12 uit 19); 9. Ben Stip (Schiedamse Boys) 0,60 (6 uit 10); 10. Peter Friederich (FCN'66) 0,58 (7 uit 12).

De Havenloods | 1975 | | pagina 4