SB>RT Het wemelt hier van zwemta lent Agenda 1»° Martinit is tevreden LANGS ÖË^m QspöI VZC-coach Teun Verboon: termeulen termeulen Koopcentrum tegen Oud Rotterdam i Waterweg j j topscorer ,DE HAVENLOODS. DONDERDAG 15 MEI 1975 "Het Schiedamse Demos citeert '.een opmerking uit een ochtendblad, •waarin geconstateerd wordt, dat de grasmat van het Parijse stadion Pare •des Princes - waar op woensdag 28 mei de Europa Cup I-finale wordt gespeeld tussen Leeds United en tBayern München vol scherpe steen tjes blijkt te zitten. 'Hake tegenzet vanuit het Schiedamse kamp: Blijkbaar heeft men nog nooit het trainingsveld gezien waar onder andere Demos - al is het dan geen .topclub - pleegt te trainenHallo, sportraad voor de gemeente Schiedam heeft u begrepen wat hier bedoeld wordt? De schaakvereniging Shell organiseert op woensdag 21 mei het derde Shell- -jeugd schaaktoernooi op het sportpark „De Vijfsluizen". De eerste zet is om •twee uur en het toernooi zal worden afgesloten omstreeks zes uur. De in schrijving staat open voor schakers en 'schaaksters tot en met dertien jaar. Zowel voor gevorderden als voor be ginners zullen groepen gevormd wor den. De winnaars van elke groep zullen in de finale-poule gaan uitmaken, wie zich Shell-jeugdschaakkampioen 1975 mag gaan noemen. Men dient zich Uiterlijk vrijdag 16 mei op te geven bij R. Reijenga, Mendelssohnplein 46c (tel. 348801) of bij C. de Zwart, Seringenstraat 22b (tel. 708337), beiden in Vlaardingen. Bij aanmelding dient te worden opgegeven: naam, voorletters, leeftijd, speelsterkte (be ginners of gevorderden) en de naam van de school. Het inschrijfgeld be draagt f 1,- per persoon. 'Het Schiedamse WF(voetbal) wordt nu v'porgezeten door H. E. van der Reij- jcen, die met jeugdig enthousiasme aan de hem toevertrouwde taak is begon nen. Een eigen accommodatie met een veld is punt één op zijn programma. De Ursus-velden op Harga komen da delijk vrij, zo constateert hij, maar dat duurt minstens nog twee jaar. Van der Reijken: „Al krijgen we van de ge meente maar een toezegging. Desnoods zijn we al tevreden met een of twee velden aan de Schietbaanstraat. Wij confronteren de gemeente ook met onze juniorafdeling en de daaruit voortvloeiende vraag: waar kunnen die spelen? WF hoopt namelijk in sep tember te starten met drie, misschien zelfs vier jeugd teams. Op het parcours van de Rotterdamse rennersclub wordt zondag 18 mei het kampioenschap van Rotterdam ver raden. Om half tien starten de nieuwe lingen, om kwart voor elf de junioren, om kwart over twaalf de liefhebbers en de veteranen en om twee uur dé A-klasse. In Oostvoorne starten de wielrenners op zaterdag 31 mei voor het kampioenschap van Zuid-Holland. Het veteranenelftal van de Maassluise hockey vereniging Evergreen zal door een tekort aan mankracht niet aan de komende competitie kunnen deel nemen. Vandaar dat men nu op zoek gaat naar vier of vijf verenigingen, die met hetzelfde probleem kampen, om een onderlinge competitie te spelen op tijdstippen, die in onderling overleg gekozen kunnen worden. „Evergreen" wil met stringente acties (red. wat dat dan ook moge zijn) leden gaan werven om in de toekomst wel over voldoende veteranen te kunnen beschikken. VLAARDINGEN Teun Verboon kan zich nog opwinden over de perscom mentaren, die volgden op de nationale winterkampioenschappen zwemmen. De tijden waren niet geweldig, dat geeft hij grif toe, maar hebben de media dan het recht om direkt te spreken over een afgang? Hij wipt naar de punt van zijn stoel: „Keihard is er getraind, maar ongelukkigerwijze bleven de scherpe tijden uit. Maar dat laatste was wel de basis waarop de pers het nodig oordeelde het zwemmen de grond in te boren. Maar achter de schermen hebben ze niet gekeken. Aan de hand van de tijden is geconcludeerd, dat het weer mis ging. Het is natuurlijk onzin. Die kwalificatie verdienen onze zwemmers niet. We zijn op de goede weg, maar ik kan me voorstellen, dat dit soort negatieve publiciteit mensen, die werkelijk hard getraind hebben, afschrikt. Hen desillusioneerd en verloren laat gaan voor het zwemmen. Moeten we die ongemotiveerde kritiek in dank afnemen? Ik kan me er verschrikkelijk kwaad over maken en dat heb ik dan ook gedaan". Begrijpelijk is zijn verontwaardiging wel, want als geen ander weet hij hoe de toekomstige Nederlandse zwemelite moet afzien om het gestelde doel te bereiken. Ooit was ons land één van de toonaangevende z wemnaties, maar de glorie verbleekte snel en het ene na het andere record verdween naar landen als de Verenigde Staten en Oost-Duits- land, waar een enorm reservoir aan talent scheen te ontluiken. Waar ook de trainingsomstandigheden optimaal waren. Welk doel kan je je dan nog stellen? Het omverkegelen van Ameri kaanse of Oostduitse reputaties mis schien? Geloven we daar nog in? Van Teun Verboon mag het, maar dan moet er toch wel het een erl ander veranderen: „Laat ik vooropstellen, dat ik een op en top amateur ben en dat zou ik ook het liefst willen blijven. In vergelijking met Amerika, Oost den om de bronzen medaille van het wereldzwemmen. Het getuigt van meer werkelijkheidszin om te stellen, dat er op dit moment niemand in aanmerking komt voor die derde plaats. Zelfs niet voor de vierde of de vijfde. Die pjaatsen zijn gewoon vakant, maar daar hoeft niemand een minderwaardigheidscomplex van te krijgen. Via de weg der geleidelijkheid kunnen die posities slechts terugge wonnen worden. Teun Verboon: „Dan hoef ik alleen mijn ogen maar te richten op hetgeen bij mijn eigen club VZC gebeurd is. Toen ik drie jaar geleden het roer overnam, waren juist alle prominente meisjes en jongens opgestapt. Nu zijn we weer een van de grootste leveran ciers van het nationale team: Frits-Jan Edeleijn, Yvonne van Heijst, Rob de ■Duitsland en Rusland is dat amateuris- Gier, Ruud Pijpers, Diane Edeleijn, Bij Zwaluwen staat 1975 in het teken van het veertigjarig jubileum. Hoogte punt is een grootse feestavond in de Lijnbaanhallen op zaterdag 6 septem ber. Daaraan vooraf gaat op vrijdag 5 september een receptie in het clubge bouw. Het jubileumprogramma omvat ook vele voetbalevenementen. Op za terdag 24 mei speelt Zwaluwen tegen de oud-internationals en op dinsdag 10 juni tegen het militair elftal. Op zater dag 31 mei is er een veteranentoer- nooi; op zaterdag 7 juni een pupillen- sportdag; op de zaterdagen 2, 9, 16 en 23 augustus een nederlaagserie voor Zwaluwen 1, 2 en Al tegen resp. dezelfde teams van RVVH, Zwart-Wit- 48, Excelsior M en een nader te bepalen tegenstander. Voor de B-ju- rtjoren is er een feestavond op vrijdag 22 augustus. De korte golf*** Excelsior M 2 werd kamptoen en promoveert naar de reser ve tweede klas*** Bij HVO mag echt niemand achter de bar komen; me vrouw Van Reij mist toch al twee paar voetbalkousen van het eerste elftal*** Vanavond (donderdag 15 mei) is er in het clubgebouw van Maasdijk een con tact-avond. Het bestuur hoopt de leden dan ook te laten kennismaken met de nieuwe trainer Henk Denkers- J. J. Maagdenberg (Abbenbroekse- straat 8, Schiedam, tel. 266 765) heeft het secretariaat van WF(voetbal) over genomen van H. de Gids*** Unitas- handbalgaat met maar liefst acht teams naar een toernooi van Animo (Rijswijk) op zondag 18 mei (eerste pinksterdag)*** Zwaluwen heeft zijn algemene ledenvergadering op dinsdag 3 juni (acht uur) in het clubgebouw. Voorzitter Dick van der Snoek en Henk van Rossen treden af en stellen zich niet herkiesbaar. MSV'71 wordt door VDL beschuiaigd van het ronselen van A-junioren. Een zware beschuldiging, die door MSV- •foorzitter Jan Middelburg verontwaar digd en resoluut van de hand wordt gewezen. „Het is gewoon een lacher tje", vertelde hij ons desgevraagd. „Als we al ergens A-junioren zouden willen ronselen, dan zeker in de laatste plaats jeugd van VDL. Het is zelfs zo, dat we bij vrijwillige overschrijving van VDL-jeugd al trachten de boot af te houden. Trouwens de aanwas vanuit die kring rechtvaardigt zo'n uitspraak helemaal niet". Volgens VDL zou MSV'71 met beloften komen, die ze toch niet waar kunnen maken. Jan Middelburg: „Ik acht het natuurlijk niet uitgesloten, dat een loslopend lid van ons die mensen benaderd heeft, maar daar weten wij totaal niets van. Willen we ook niets mee te maken hebben. Ronselen is niet onze stijl en beloven doen we niemand iets". me hier nog volop, maar we staan nu wel voor een keuze: nemen we de, weg van deze landen of blijven we zoals we zijn? KNZB-bondscoach Bert Sitters („hij is jong, maar een mannetjesputter, die nu zijn sporen al heeft verdiend") en de toptrainers hebben dit vraagstuk tij dens urenlange vergaderingen al vol komen dimensionaal uitgediept. „We moeten opletten, dat we de kinderen niet over de kling' jagen", meent de Vlaardingse zwemcoach. „In Qost- -Duitsland beweren ze dat ze het zwemmen programmeren. Zijn ze dan aan het vergeten, dat ze met mensen werken? Goddank beschikken we hier over een leger toptrainers, die het zwemmen en niet de medailles op de eerste plaats zetten. Te allen tijde komt het zwemmen natuurlijk voorop. Zo niet, dan lopen we de kans, dat een kamerlid als mijnheer Diepenhorst plotseling gaat zeggen, dat het renpaar den zijn. Als dat zo nodig moet, kan hij beter bij het voetballen gaan kij ken". Kloof Toch wil de KNZB de enorme kloof tussen Amerika en Oost-Duitsland enerzijds en ons land anderzijds opvul len. Het is. immers makkelijk om te poneren dat we met Australië, Canada, West-Duitsland, eden en Rusland strij- Rode Kruis houdt jaarlijkse collecte VLAARDINGEN Het Nederlandse, Rode Kruis houdt ook dit jaar haar jaarlijkse collecte in Vlaardingen, de datum is van 26 mei tot en met 7 juni. In die tijd zullen de bekende gifte zakjes weer huis aan huis verspreid worden en overdag of 's avonds wor den opgehaald. Collectanten kan het Rode Kruis altijd gebruiken. Wie, van veertien jaar en ouder, mee wil helpen, kan bellen naar mevrouw De Hullu t,6,1-347054, de heer Van Gameren, tel! 343225 of 243677 of naar het afde lingsbureau aan de Emmastraat 38 tel 342700. Op 't strand, in de tuin of op de camping Windscherm vervaardigd van syn thetisch doek (waterbestendig), afm. 360x140 cm. Dit unikleu- rige windscherm koopt u nu voor nog géén veertien gulden. van f 22,50 voor Ada Pors, Anneke van der Ende, Marcel Blomsteel en Karin Nieuw- straten. We zijn daarnaast enorm in de breedte gegroeid. Of ik daarmee tevre den ben? Ja en nee. Het zou namelijk nog veel beter kunnen, maar bij velen ontbreekt het aan eerzucht, aan door zettingsvermogen. Ons land wemelt van talent. Dat is zeker, maar naast wat ik net noemde zijn er nog zoveel andere factoren, die tegenwerken". De topsport staat ter discussie. Open en bloot, zelfs op regeringsniveau. Dat zegt op zich voldoende, want voor het bereiken van resultaten is niet alleen een brok goede wil, doch ook financië le overheidssteun onontbeerlijk. Teun Verboon gaat publiciteit daaromtrent het liefst uit de weg. „Om de weerzin weg te houden", z-gt hij terdege besef fend, dat men juist op dit moment contact zoekt met het onderwijs in een poging voor de jeugd een betere verde ling te krijgen tussen het leren en het zwemmen, dat voor hen recreatie is. „Dat op zich is al een moeilijke kwes tie. Het gebeurt werkelijk, dat kinde ren op school uitgelachen worden, omdat ze veel zwemmen. Mag ik dan stellen, dat daarmee wordt aange toond, dat de mentaliteit op een laag pitje staat. Vooral ook omdat te con stateren valt, dat een steeds kléiner percentage van de jeugd aan aktieve sport doet. Gelukkig zijn er genoeg scholen waar men trots is op een zwemmer. Waar men hem of haar ook - wanneer dat mogelijk is - alle mede werking wil verlenen Toch werkt de KNZB aan een regeling om het onderwijs niet in de knel te laten komen met de zwemtraining. Gedacht wordt aan extra onderwijs voor de zwemmers, dat wordt betaald door de zwembond. Een zware last voor de bondspenningmeester, maar - volgens Teun Verboon - is de NSF bereid de helpende hand te bieden. Het zjjn projekten, die beogen de zwemmers een betere begeleiding te geven. Dat kan echter met evenveel recht ook het internaat zjjn, waar men nu over praat en mogelijk zal verrijzén in de nabijheid van het sportcentrum Papendal. Dilemma Kiezen de KNZB, Bert Sitters w. clubtrainers dan toch de professioneel gerichte route van de twee topzwem- naties? Het is een dilemma, want een direkte keuze wil men nog niet maken. „Ik vind het een moeilijk punt om over te praten", meent Teun Verboon. „Als toptrainer moet ik zeggen: wan neer we de kloof willen overbruggen, dan moet ik achter Oost-Duitsland en Amerika aanstappen. Wanneer ik het echter als vader beschouw, dan ga ik weg op een tweesprong, zodat de persoonlijke waarden van iedere zwem mer behouden blijven en het spelen twijfelen". En zo denkt niet alleen Teun Verboon. Wat ze zoeken is eigenlijk een elegante oplossing tussen het professionele systeem en de wijze waarop op dit moment getraind wordt. Een tussen- met een geprogrammeerde zwemmer achterwege blijft. Maar het oog is voorlopig gericht op de wereldkam- pioenschapppen in het Colombiaanse Cali. Op 28 juli begint het spektakel in een voor zwemmers waar zwempara dijs. Tien vijftig-meter baden liggen er te spiegelen in de zon. Alsof het allemaal nietsss kost. Teun Verboon mag het met zijn VZC-groep tijdens de wintermaanden met een 25-meter bad doen. „Elke voetbalvereniging heeft zijn eigen veld, zijn eigen gebouw. Wij moeten voor elk uur in het Kolpabad alstublieft-dank-je-wel zeggen en nog vijftigduizend gulden per jaar betalen. Een vijftig-meter bad is van groot belang, vooral ook omdat alle belang rijke wedstriden in zo'n bad gezwom men worden. Daarvoor moet je als zwemmer de cadans vinden. Wennen aan de afstand, het ritme van de slagen instellen. Met een 25-meter bad als trainingsbasis kan dat eilijk. Het kan me niet schelen hoe, maar had ik maar een vijftig-meter bad. Desnoods met een schuur erover". Teun Verboon zal het wonder van Cali niet aanschouwen. Hij gaat met vakan tie naar een ander hopelijk zonnig land. Een ander wonder zou hij toch nog graag van nabij willen meemaken. Voor het volbrengen van dat mirakel is geen tijdstip afgesproken. Hij en zijn collega's willen met de aanstormende jeugd weer doorstoten en „Oost-Duits land een lesje .geven"! En dat zou hij drie jaar geleden zelfs niet hebben durven denken. GERARD S. VERVER Twee teams van 'Schiedam' kampioen SCHIEDAM Twee teams van de schaakvereniging „Schiedam" hebben het seizoen met een kampioenschap afgesloten. Het tweede team behaalde de titel in klasse 2D en promoveert nu naar de eerste klas. Met zes overwin ningen en een gelijkspel bleven ze ongeslagen. Ook het vierde team werd - nadat het vorig jaar net detitel miste kampioen en promoveert daar door naar de tweede klas. Het eerste team, dat uitkomt in de hoogste klas van de Rotterdamse Schaakbond, bereikte een score van exact vijftig procent en klasseerde zich daarmee op de zesde plaats. Ook het derde en vijfde team handhaafden zich in hun klas. „Twee van de vijf teams kampioen: deze resultaten zijn mede het gevolg van een gestaag doorzetten de groei van het aantal leden en de kans is aanwezig, dat in het nieuwe seizoen de magische grens van honderd leden doorbroken wordt", aldus de schaakvereniging „Schiedam". VZC's technische driemanschap Sjaak Bot Teun Verboon en Theo Romeijnfv.l.n. Semi-derby Holy-Schiedam VLAARDINGENjSCHIEDAM - Het pinksterweekeinde staat bij de honk ballers in het teken van de dubbels. Vooral de semi-derby tussen Holy en Schiedam een geniale vondst van de competitie-leider - lijkt aantrekkelijk. Zaterdagmiddag (half drie) treden de teams aan in Vlaardingen en op tweede pinksterdag (twee uur) is het vervolg op het Schiedamse Harga. De toch altijd al boeiende ontmoetingen tussen beide tegenstanders krijgen nog extra inhoud na- het verlies, dat ze beide zondag leden (Schiedam ging met 7-1 ten onder tegen Kinesis Birds en Holy verloor met 5-4 van Gouda). Piets Bouts, de coach van Holy, stelt, dat hij eigenlijk nog gehandicapt wordt door het slechte weer tijdens de oefen periode, waardoor hij zijn team niet heeft kunnen testen op de manier zoals hij graag wilde. „We hebben ook een klein beetje de indruk, dat we door iedereen worden gedoodverfd als de kampioenen. Dat wreekt zich na tuurlijk, want de ploegen, die we tegen ons krijgen vechten als wilden. Laat ik daarom van de wedstrijden tegen Schiedam zeggen: ze worden spannend en leuk. Dat kan ik het publiek verze keren". Iets dat Wout van der Have zonder dralen beaamt. Zegt de Schiedamse coach: „Ook in het verleden zijn het van de eerste tot de laatste minuut boeiende wedstrijden geweest. De be langen zijn ook nu weer groot, vooral voor Holy dat kampioen wil worden en als het even kan ook promoveren. Voor ons is dat niet zo hevig, hoewel we de punten zeker niet cadeau zullen doen". Vader gaat op stap. En zoonlief gaat mee. Tuurlijk! Samen sokkerl halen. Ja, die van dat behaaglijke polyacryl/ polyamide. Ze waren er in alle modekleuren zowel in uni als in fantasie zeiden ze. Kloptl En ze zijn er nog steeds. In alle heren- maten, voor nog geen twee gulden. VLAARDINGEN De postduivenvereni- Keer Weer vloog vanuit Chimay (207 "t 280 duiven. De lossing vond plaats ""i"*J1 zware tegen- Q om half acht, wind kwamen de eerste duiven pas streeks half twaalf bij hun hokken. De 20, 23, 53; 26, 28, 30, 34, 35, 41, 42, 48, J. Vhelander jr. 7, 50, 51. Vrijdag inkorven St. Quentin van zes uur tot half acht. VLAARDINGEN - Dinsdag 20 mei om 19 uur speelt het elftal van Koopcentrum Vlaardingen tegen Oud-Rotterdam op het sportpark van V.F.C. De opbrengst komt ten bate van de Stichting Uit en Thuis In het elftal van-Oud-Rotterdam spelen o.a.: Piet Romein, Guus Haak, Tinus Bosselaar, Piet van Miert, Frans Bouwmeester, Ton van Ede! Henk Schouten, Jan Velerius, Freek van der Lee, Reinier Kreiermaat! Een spannend slot, waarin twee aanval lers van Schiedamse Boys met nog één wedstrijd - op zondag 25 mei tegen SVO - voor de boeg gaan uitmaken, wie de Waterweg-topscorer 1974/75 gaat worden. De stand: 1. Krien van Gerven (Schiedamse Boys) 1,30 (17 uit 13); 2. Cock Bruinsel (Schiedamse Boys) 1,23 (16 uit 13); f8jSiem van Gerven (GSS) 1 (18 uit 4/jan Pijpers (MSV'71) 0,80 (8 uit 5 Paul Nijs (DHS) 0,77 (17 uit 22 6 t/m 8. Harry Hartog (De Hollan dman), Bram Scholten (Schiedam) en Ruud van der Horst (Martinit) 0,59 (allen 13 uit 22); ui/lT)*3 Hüizing (VDL zat') °'58 (10 10 en 11. Coen Winkelman (PRSC) en Wim Stoevelaar (TSB) 0,57 (beiden 12 uit 21). SCHIEDAM - Was het toeval of raakte Martinit door de verkregen vrijheid op dit ~."a jaren,an«a knechtschap op Harga - zo geïnspireerd 2! Jï JmiddeUUk de "ie"we omsevina wilde testen met een niets en niemand derdi I0e V 2 daaroP V0W dan uiteraard de promotie naar de maakten St8p V t de afdel,n« Rotterdam naar de KNVB Het heeft voorzitter Aad van der Horst eigenlijk niet verbaasd. „Die titel zat in de lucht", stelt h(j nuchter en zonder aarzelen. Het is geen grootspraak of steunen op een voldongen feit. Hij analyseerde gewoon de ontwikkelingen gedurende de afgelopen jaren en kwam tot de conclusie, dat Martinit zfjn verdiende loon kreeg. Het had immers dikwyls tot de kopgroep behoord, maar had telkens ploegen voor moeten laten gaan, die ook later in een hogere klas bewezen de ware kampioen te zyn. Hellevoetsluis is er zo één; DEH was een ander. Nu was de weg vrij voor Martinit en dat ondanks de sportieve tegenwerking van Puttershoek op wie de Schiedammers in de directe con frontaties vier punten veroverden. Wie vraagt er dan nog welk team het meeste recht op de titel had? En dat met een niet eens opzienbarend gewijzigde of versterkte ploeg. Martinit trok niet. Het had geen eigen gezicht, deelde een kantine met drie andere verenigingen en mocht spelen op een veld, dat niet strikt voor de club gereserveerd was. Kortom, Martinit was van alle markten thuis, behalve op die van zichzelf, want dat was een luchtkasteel. En toch had het zijn eigen onweerstaanbare sfeer. Stelt Aad van der Horst: „Veel aanwas van senio ren hadden we niet, maar de mannen, die kwamen, bleven en dat zegt vol doende". Toch wilde Martinit als bijna vijftigjari ge - in 1978 is het zover - op eigen benen staan. Een eerste plaats op de urgentie-lijst van de gemeente was vol doende om de naar Harga verhuizende hockeyvereniging Spirit in Thurlede op te volgen. Het werd een verhuizing zonder sentimenten. „We lieten op Harga niets achter wat ons bond" Martinit heeft nu de ruimte en clubgebouw, waaruit de inkomsten wel in de clubkas terecht komen. Die kantine zorgde dan wel voor een klein organisatorisch extraatje, maar de voordelen vergoedden veel, zo niet alles. Harga is min of meer al lang vergeten. Van der Horst: „We consta teren nu al dat de trek naar onze accommodatie veel groter geworden is en dat zal waarschijnlijk resulter**- - wat wij dan ook verwachten een grote aanwas vooral van d Een gezond perspectief vo~- Schiedamse veren heeft moeten eigen gezic kwam oor op tijd. we pas Dat war aldus de Martinit-voorzitter. „We kon den met onze jeugd geen kant meer op. Dus moesten we weg en dat heeft ook de gemeente ingezien". Vergeten „Alles wat we op Harga deden, was eigenlijk ten gunste van een ander", zo vervolgt hij. „Alleen hoefden we ons nooit zorgen te maken om de kantine. Daar hadden wij als vereniging niets mee te maken, want het beheer lag in handen van derden. Dat betekende Rockanje-DRZ (14.30 uur), WF-DDC (14.30 uur). ZATERDAG: SC Voorne-PPSC, Sunlight GSS (Deltaweg, Vlaardingen 15.30 uur), GTB-SDV (Harga 16.15 uur), VVK-CION (Thurlede 13.30 uur). HONKBAL: zaterdag 17 mei Zwaluwenlaan Vlaardingen 14.30 uur Holy-Schiedam; Rot terdam 14 uur St. Lodewijk-Groenoord; maandag 19 mei (tweede pinksterdag) Harga 14 uur Schiedam-Holy; sportpark Kethel 14.30 uur Groenoord-St. Lodewijk. REGIO VLAARDINGEN VOETBAL - ZONDAG: Bolnes-Fortuna, DJS-De Hollandiaan, Varkenoord MSV'71 (14.30 uur). ZATERDAG: Excelsior P-HVO, TSB Devjo (sportpark De Vijfsluizen 14.30 uur), Hille gersberg-Hoekse Boys, DVO'32-Den Bom mei (sportpark Zuidbuurt 14 uur), Sunlight-GSS (Deltaweg 15.30 uur). Satel liet RSM (park 't Nieuwelant 16.15 uur), VDL-Oude Maas (Sportlaan Maassluis 16.15 uur), VVK-CION (park Thurlede Schiedam 13.30 uur). TOERNOOI VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN VLAARDINGEN (kwartfinales): don derdag 15 mei Marathonweg 18.15 uur Fortuna-CION; dinsdag 20 mei sportpark Zuidbuurt 18.15 uur DVO'32-VFC. HONKBAL: zaterdag 17 mei Zwaluwenlaan 14.30 uur Holy-Schiedam; P.J. Troelstraweg Maassluis 15 uur MSV'71-Compri Zwijn- drecht; maandag 19 mei park Harga Schie dam 14 uur Schiedam-Holy; Zwijndrecht 14.30 uur Compri Zwijndrecht MSV'71 KORFBAL: zaterdag 17 mei Molenweide Maasland 16 uur ODO-Achilles 4; maandag 19 mei Willem de Zwijgerlaan 14 uur Vlaar- dingen-HPV; donderdag 22 mei Molenweide Maasland 19 uur ODO-Fortuna 4. SCHAKEN: woensdag 21 mei sportpark De Shell-jeugdschaaktoer- Vijfsluizi „Schiedam" verder SCHIEDAM Na een 2-1 zege op het Naaldwijkse Westlandia kwali ficeerde Schiedam zich zondag voor de beslissingscompetitie, die gespeeld gaat worden met de run- ners-up van de andere derde klas sen. Voor deze halve competitie werd maandag de loting verricht en voor „Schiedam" kwam het vol gende programma tot stand: 19 mei Overmaas - Schiedam (op het Xerxes-veld in Rotterdam om half drie), 25 mei Schiedam-Vreden- burch (op het DHL-terrein in Delft om half drie) en 1 juni Schiedam- ONA (op het DCV-veld in Krim pen aan de IJssel om 14.30 uur). De winnaar van deze competitie promoveert naar de tweede klas. Simultaan seance van John van Baarle SCHIEDAM - In het kader van de festiviteiten rond het 700-jarig bestaan van de' stad Schiedam organiseert de sociëteit QT (Nieuwstraat 12) op dins dag 20 mei in samenwerking met de schaakvereniging „Schiedam" een simultaan tegen de snelschaakkam pioen van Nederland John van Baarle. Maximaal veertig schakers kunnen zich aanmelden voor deze simultaan bij F. G. Maas, Nassaulaan 2la, Schiedam (tel. 010- 263387) en op 20 mei aan de zaal. Het inschrijfgeld is f 1,50 per persoon. Op zaterdag 24 mei is er een wandel mars over vijf, tien en vijftien kilo meter. De organisatie is in handen van de wandelsportvereniging „De Schie damse Tippelaars". De start is bij de Prinses Julianaschool, Oostsingel, Schiedam.

De Havenloods | 1975 | | pagina 17