BEATRIX EN CLAUS OP OPENINGSPLECHTIGHEID i 3 tÊÊkU H Schiedam viert uitgebreid feest termeulen yO(0)(5OQ termeulen termeulen Passage opgeknapt Krijgh de Claerebijna van stapel termeulen Fontijnen spuiten in feestwee k BV Stijlmeubelfabriek "Oud Vlaardingen v/h Sprij" DE HAVENLOODS, DONDERDAG 22 MEI 1975 21-552 SCHIEDAM - Vrijdag 23 mei zal om 19.20 uur met de Historische rede in de Grote Kerk een begin worden gemaakt met de festiviteiten ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam. Behalve prinses Beatrix en Prins Claus zullen ongeveer duizend genodigden aanwezig zijn bij de openingsceremonie. Daaronder bevinden zich overheidsvertegenwoordigers als de minister van bin nenlandse zaken De Gaay Fortman, de commissaris van de koningin in Zuid-Holland mr. M. Vrolijk. Bovendien zal ook een aantal Schiedammers, geprikt uit het bevolkingsregister, de bijeenkomst bijwonen. Na deze bijeenkomst zal het gezelschap zich lopend naar het Stedelijk Museum begeven, waar burgemeester Lems een historische tentoon stelling zal openen. Volledige bewegingsvrijheid, ook, als u op reis bent. Veel panty's hebben het nadeel dat ze knellen tijdens het zitten. Deze auto-panty doet dat beslist niet, maar geeft wél goede steun waar dat nodig is. Hij heeft een dubbel buik- pand en is er in wit en huidkleur. Taillematen 65-70-75-80-85. Wilt U gegarandeerd kontaktlenzen dragen: Wij geven U deze garantie Bij Unicon zijn er Unicon harde-, Unicon zachte- en de UNICONFLEX kontaktlen zen. De UNICONFLEX kontaktlenzen gever succes, waar harde lenzen mislukken. rdamseweg 73 - tel. 010-713320' utr. 16, Le'iden96 «*"071 -41166. AANGESLOTEN BIJ DE A.N.V Van 'n ijzersterke kwaliteit, is deze denim tuinbroek. Hij ziet er erg leuk uit door de nikkelen klinknageltjes op de uitlopende pijpen en het zakje. De broek heeft verstelbare galgen en elastiek achter in de taille. Maat 92 t/m 122. Kleur: licht-blauw. Nu van f 13,75 voor In verband met dit gebeuren zal op die vrijdag 23 mei een groot deel van het stadscentrum vrijwel geheel voor het verkeer afgesloten zijn. Van 18.00 - 24.00 uur zullen de volgende wegen voor alle rijverkeer afgesloten zijn: Lange Kerkstraat tussen Broersvest en Grote Markt; Kreupelstraat; Oude Kerkhof; Nieuwstraat tussen Oude Kerkhof en Grote Markt; Korte Kerk straat; Grote Markt; Hoogstraat tussen Koemarkt en Grote Markt; Brede Marktsteeg; Nieuwe Sluisstraat; Korte Dam; Beursbrug; Dam tussen Oude Sluis en Beursbrug; Oude Sluis tussen de kolk bij het Zakkendragershuisje en Dam; Lange Haven Wz tussen Korte Haven en Dam; Lange Haven Oz tussen Appelmarkt en Korte Dam; Appel- Van 14.00 - 24.00 uur geldt een parkeerverbod voor de wegen (inclu sief de parkeervakken en parkeer- stroken) Lange Kerkstraat; Kreupel straat; parkeerterrein achter de HEMA; Boterstraat; Oude Kerkhof; Grote Markt; Hoogstraat tussen Grote Markt en Brede Marktsteeg; Brede Marktsteeg; Nieuwe Sluisstraat: Lange Haven voor de Koopmanbeurs: Lange Haven evenzijde tussen Korte Dam en Appelmarkt: Lange Haven oneven-zij de tussen Korte Haven en Appelmarkt- brug langs de waterkant; Appelmarkt. Genodigden voor de bijeenkomst in de Grote Kerk, die niet per auto komen, kunnen zich uitsluitend op vertoon van hun toegangskaart naar de Grote Kerk begeven via de doorlaatposten Lange Kerkstraat-Kreupelstraat; Grote Markt-Lange Kerkstraat; Korte Kerk straat-Hoogs tra at-Nieuwstraat-Oude Kerkhof; Dam-Oude Sluis; Oude Sluis bij kolk Zakkendragershuisje; Korte Haven bij de Beurs; Korte Havenbrug- Lange Haven; Appelmarkt-Lange Ha- Publiek wordt alleen toegelaten in de Lange Kerkstraat; Oude Kerkhof; Lan ge Haven onevenzijde; Appelmarkt en de Hoogstraat aan weerszijden van het Stedelijk Museum. In verband met de veiligheid van het verkeer maar ook uit billijkheid t.o.v. hen die al vroeg een goed plaatsje hebben uitgezocht, van waar zij denken alles goed te kunnen zien, kan niet ontkomen worden aan het plaatsen van afzethekken. Voor invaliden zijn enkele speciale plaatsen beschikbaar in de kerk en langs de wandelroute van Prinses Bea trix en Prins Claus tussen Grote Kerk en Sted. Museum en wel in de Brede Marktsteeg en Nieuwe Sluisstraat; deze straten zijn alleen te bereiken via de politiedoorlaatpost Dam-Oude Sluis. De Stichting Lentefeest heeft zich bereid verklaard coördinerend op te treden. Invaliden die belangstelling hebben moeten zich snel en schriftelijk wenden tot mevr. R. Konings, Rossi- nistraat 25 in Schiedam. Of alle aan vragen ingewilligd kunnen worden, zal dan bezien worden. De festiviteiten zullen in een week geconcentreerd worden en eindigen op zaterdagavond 31 mei met een Middeleeuws bruilofts feest in de tent van het Emmaplein. Kaarten kunnen verkregen worden bij het VVV, Overschiesestraat, tel. 266000, of in het gebouw van de Nieuwe Brandweerkazerne Zijlstraat/ Breedstraat, tel. 267919. Het program ma ziet er als volgt uit: ZATERDAG 24 EN ZONDAG 25 MEI 1975, Nationaal Jeugdtournooi Bad minton, Plaats: Sporthal Margriet Aan vang: 24 mei 9.00 uur en 25 mei 10.00 uur. ZATERDAG 24 MEI 1975, Landelijke Ruiterdag 's ochtends voorspringen van 8.00 - 12.00 uur, 's middags wed strijden van 14.00 - 17.00 uur Plaats Industrieterrein;'s middags; wandel mars met défilé langs het stadhuis Aanvang: 11.30 uur vanaf Pr. Juliana- school, défilé stadhuis 12.00 uur. Vliegtuigshow Plaats Industrieterrein Tijd: 13.05 - 13.25 uur. Ballonopstijging Plaats: Industrieter rein Aanvang: 13.45 uur; 's avonds, Revue „Krijgh de Claere", première plaats: Passagetheater Aanvang: 20.00 uur. Jeugdavond, Plaats: tent Emmaplein Medewerking: Harry Touw, Barend Servet, 240 Road Show, Livin' Blues, Fungus, Aanvang: 19.30 uur. Vermaakcentrum „Proosjes Pretplein" Plaats: Huis te Riviereweg. ZONDAG 25 MEI 1975; Wielerwed strijden om de grote prijs van Schie dam Plaats: Wielerbaan Schiedam, Olympiaweg sportpark Harga, Aan vang: 10.00 uur v.m. en 14.00 uur n.m.; Lunchconcert Reginald Dixon Plaats: Passagetheater Aanvang: 13.00 uur; 's middags: Concert Muziekschool Plaats: tent Emmaplein Aanvang: 15.00 uur; 's,avonds: Weens concert Plaats: Passa getheater Aanvang: 20.15 uur. Filmavond „Uit de Oude Doos" Plaats: tent Emmaplein Aanvang: 19.00 uur. Vermaakcentrum „Proosjes Pretplein" Plaats: Huis te Riviereweg. MAANDAG 26 mei 1975; 's avonds, Bridgetournooi, le voorron de Plaats: Recreatiezaal Stadskantoor, Aanvang 19.30 uur; Damsimultaan, Plaats: Aula Stedelijk Museum, Aanvang: 20.00 uur; Schaken, Levend Schaakspel daarna schaaksimultaan Plaats: tent Emma plein Aanvang: 19.00 uur; 2 pleinconcerten, Plaatsen: Bachplein en Frans Halsplein; Zaalvoetbalkampioenschap van Schie dam, Plaats: Sporthal Margriet Aan vang: 19.00 uur. Revue „Krijgh de Claere" Plaats: Pas sagetheater Aanvang: 20.00 uur. Vermaakcentrum „Proosjes Pretplein" Plaats: Huis te Riviereweg. DINSDAG 27 MEI 1975; van 9.00 - 17.00 uur Sporttournooi ambtenaren, plaats: Sporthal Margriet. N.B. deelne mende teams: marine, buurgemeenten en Schiedam. 's avonds; Bridgetournooi, 2e voor ronde Plaats: Recreatiezaal Stadskan toor Aanvang: 19.30 uur. Draaiorgelconcours Plaats: tent Emma plein Aanvang: 19.30 uur. Revue „Krijgh de Claere" Plaats: Pas sagetheater Aanvang 20.00 uur. Vermaakcentrum „Proosjes Pretplein" Plaats: Huis te Riviereweg. WOENSDAG 28 MEI 1975; 's middags, Revue „Krjjgh de Claere" Speciaal voor bejaarden Plaats: Pass agetheater Aanvang: 14.00 uur. 's avonds; Bridgètournooi, finale Plaats: recreatiezaal Stadskantoor Aan vang: 19.30 uur. Sporttopperavond Plaats: Sporthal Margriet Aanvang: 19.00 uur. Muziek van Vroeger Plaats: Emma plein Aanvang: 20.00 uur. Revue „Krijgh de Claere" Plaats: Pas sagetheater Aanvang: 20.00 uur. Vermaakcentrum „Proosjes Pretplein" Plaats: Huis te Riviereweg. DONDERDAG 29 MEI 1975; 's middags, Opname T.V.-show „Op losse Groeven" Plaats: Sporthal Mar griet Aanvang: 16.00 uur. 's avonds; „Op losse Groeven", aanslui tend optreden „Kalinka", russische zang en dans. Plaats: tent Emmaplein Aanvang: 20.00 uur. Culturele avond „Terug in Schiedam" - een kunstgreep van Pierre Janssen" Plaats: Stedelijk Museum Aanvang: 20.15. Zaalvoetbalkampioenschap van Schie dam Plaats: Sporthal Margriet Aan vang: 19.30 uur. Revue „Krijgh de Claere" Plaats; Pas sagetheater Aanvang: 20.00 uur. Vermaakcentrum „Proosjes Pretplein" Plaats: Huis te Riviereweg. VRIJDAG 30 MEI 1975; van 10.00- 17.00 uur, Oude Ambachten Markt met standwerkers Plaats: Lange Kerk straat. Feestmarkt, Plaats: Broersveld. 's avonds; Gymnastiekshow Plaats: Emmaplein Aanvang: 19.30 uur. Handbalwedstrijden Plaats: Sporthal Margriet Aanvang 20.00 uur. Koorzang Plaats: Grote Kerk Aanvang: 20.00 uur. Revue „Krijgh de Claere" Plaats: Pas sagetheater Aanvang: 20.00 uur. Vermaakcentrum „Proosjes Pretplein" Plaats: Huis te Riviereweg. ZATERDAG 31 MEI 1975; van 9.00 - 17.00 uur, hondententoon stelling, allen Brakken Plaats: Sporthal Margriet. 's morgens Wegen van Schiedamse „Heksen" Plaats: Waaggebouw Aan vang: 10.00 uur. Originele ouderwetse varkensmarkt (aangeboden door het City Centrum) Plaats: Lange Kerkstraat Tiid: 10.00 - Uw voordeel; 95 cent Mode- en prijsbewuste vrouwen dragen deze elastische mini-panties. Ze zitten prettig en zijn er in de maten 36 t/m 42. U kunt kiezen uit diverse steengoeie kleuren. Nu van f 1,95 voor 13.00 uur. 's middags, show door de stad van de Marinierskapel der Koninklijke Marine en het Tamboer- en Pijpercorps der Mariniers (op uitnodiging van het City Centrum) Van 14.45 - 16.45. Pupillenwedstrjjd voetbal Plaats: SVV-terrein Aanvang: 11.00 uur. Juniorenwedstrijd rugby Plaats: SVV-terrein Aanvang: 12.00 uur. Optreden O.B.K. Plaats: SVV-terrein Aanvang: 13.00 uur. Internationale rugbywedstrijd Plaats: SVV-terrein Aanvang: 13.30 uur. Schiedams elftal tegen SVV Plaats: SVV-terrein Aanvang: 15.30 uur. 's avonds; Burgerlijk huwelijk middel eeuws bruidspaar Plaats: Stadhuis Aan vang: 16.00 uur. Kerkelijk huwelijk middeleeuws bruidspaar Plaats: Grote Kerk Aan vang: 17.00 uur. Middeleeuwse bruiloft Plaats: tent Em maplein Aanvang: 20.00 uur. Revue „Krijgh de Claere" Plaats: Pas sagetheater Matinee voor bejaarden, aanvang: 14.00 uur, Avondvoorstel ling, aanvang: 20.00 uur. Alleen bij gtote belangstelling: Maan dag 2 juni 1975 Revue „Krijgh de Claere" Plaats: Passagetheater Aan vang: 20.00 uur. SCHIEDAM De Winkeliersvereniging Passage heeft in het kader van de viering van het 700-jarig bestaan van Schiedam de Passage een ander uiterlijk gegeven. De wanden van de Passage zijn betimmerd met hardboard met daarop behang in steentjesmotief geplakt. „Krijgh de Clare bijeen SCHIEDAM - Ook voor de spelers van de Revue „Krijgh de Claere" begint het uur van de waarheid te naderen. Na maandenlang hard repeteren is men nu gereed voor de generale repetitie. Ook de decors en. kledij zijn inmiddels vervaardigd. De Revue is geschreven door Ed Ver kade en Chris Bezooijen. De samen werking tussen hen dateert van onge veer 5 jaar geleden. Bij een wedstrijd voor het schrijven van teksten ontvin gen zij uit duizenden inzendingen een aanmoedigingsprijs. Het grote werk kwam met de Revue „Even goeie maatjes", ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan van de stad Vlaardingen. Daarna volgde een succesvolle kinder musical. Vorig jaar werd de tekst geleverd voor „Laat eens wat na", die eveneens in Vlaardingen werd opge voerd. Thans heeft het schrijversduo zich in de historie van Schiedam ver diept. Choreografe is Anneke van Gelderen, regisseur is Ad Hoeymans, regie-assis tente Leny Vos en de Componist is Dick Borst. De voorstellingen zullen op de volgen de dagen in het Passagetheater gegeven worden: Zaterdag 24 mei: Première, aanvang 20.00 uur; maandag 26 mei: avondvoorstelling, aanvang 20.00 uur; dinsdag 27 mei: avondvoorstelling, aanvang 20.00 uur; woensdag 28 mei: matinee speciaal voor bejaarden, aan vang 13.30 uur; avondvoorstelling, aanvang: 20.00 uur; donderdag 29 mei: avondvoorstelling, aanvang 20.00 uur; vrijdag 30 mei: avondvoorstelling, aanvang 20.00 uur; zaterdag 31 mei: matinee speciaal voor bejaardén, aan vang 13.30 uur; avondvoorstelling, aanvang 20.00 uur. Leuke boutique mode vindt u op onze afdeling herenmode. Kijk maar naar dit velours boutique vest met soepele nylon rits van Jeröme Leduc. U weet toch dat deze blouson-style nu dé mode is? Kies uit brique, bruin, zwart en ecru. Maten S, M, en L. Nu i f 35, - voor SCHIEDAM - Gedurende de feest- week ter viering van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam zullen in de binnenhavens zes fonteinen worden aangebracht. In de Nieuwe Haven komt één fontein, ter hoogte van de Burg. Knappertlaan en in de Lange Haven, tussen de Korenbeurs en de Koemarkt, komen zelfs vijf fonteinen. Deze zullen de gehele dag door het water enkele meters hoog opspuiten; bij avond komt er een verlichting met vier schijnwerpers. De Gem. Techni sche Bedrijven zullen deze drijvende fonteinen aanbrengen en verankeren. In verband daarmee zal in de periode van donderdag 22 mei tot en met maandag 2 juni a s. geen scheepvaart verkeer mogelijk zijn in de Lange Haven. Reginald Dixon bespeelt Cinema-orgel SCHIEDAM - Het openingsconcert op 11 mei j.l. op het door de Nederlandse Orgel Federatie gerestaureerde Cinema-orgel van het Passagetheater Schiedam is een groot succes gewor den! Er bleken zoveel liefhebbers van het Cinema-orgel te zfjn, dat reeds voor de aanvang de theaterdeuren ge sloten moesten worden en vele orgel liefhebbers teleurgesteld naar huis ge stuurd moesten worden. Op verzoek van het „Comité 700 jaar Schiedam" is het de Nederlandse Orgel Federatie thans gelukt de wereldbe roemde Engelse organist Reginald Dixon (70 jaar) voor één gastconcert uit te nodigen het Cinema-orgel van het Passagetheater te bespelen. Het concert zal plaatsvinden op ZON DAG 25 MEI, aanvang 's middags om 13.00 uur. Kaarten dagelijk aan de kassa verkrijgbaar, tel. 269563. ...bij stijlmeubelfabriek Oud-Vlaardingen. Op niet minder dan 3000 m2 aan toonkamers vindt U 'n enorme kollektie woon-, slaap- en zitkamers van verschillende houtsoorten. Let U vooral op onze speciale kollektie massief grenen die best uniek genoemd mag worden. Kom vrijblijvend genieten en... kies klassiek, er is al genoeg modern in de wereld. 50 Jaar meubelfabriek "Oud Vlaardingen". Kom de sfeer proeven van een halve eeuw vakmanschap. In een speciale jubileum show met de laatste nieuwe kollektie, vol sfeer en warmte. Leverino via de detaillist i Westhavenkade 71 - Vlaardingen Tel. 010-340122 1 J

De Havenloods | 1975 | | pagina 3