ROTTERDAM d im /hum MIDER Holland Festival beheerst junimaand in Doelen Vijfdaagse geheel verzorgde reis naar het Sauerland VIER DAGEN RUST IN HET BERGISCH LAND (DLD.) REIS NAAR PARIJS *2 Van 19,/n, GEHEEL VERZORGDE 22 mi VIERDAAGSE Avondvierdaagse start op 9 juni Onderzoek oudere wijken 1) EEN LEERKRACHT 2) EEN LEERKRACHT rr,8 s DE HAVENLOODS. DINSDAG 27 MEI 1975 Van 16 tot en met 20 juni a.s. organi seert ons blad een vijfdaagse, geheel verzorgde reis naar het Sauerland in Duitsland. Wij hebben als standplaats voor deze reis het stadje Winterberg uitgekozen Deze reis is eenvoudigweg een droomreis, want tijdens deze va- kantie wordt u ontzettend verwend. U logeert in het zeer gemoedelijke en van alle comfort voorziene Hotel Dort- munder Hiitte, waar alle kamers voor zien zijn van douche en toilet. Ons blad organiseert, in samen werking met VANDERKAAY- REIZEN, een autocarreis naar Lindlar. Het programma is als volgt: Vrijdagmorgen 11 juli: Vertrek om 6.45 uur van de Westblaak t.o. Cinerama en om 7.00 uur van de parkeerplaats tussen Centraal Station en Groothandelsgebouw. Via Utrecht en Arnhem naar het Motel voor de koffie/gebak-pau- ze. Via Leverkusen en Bergisch- Gladbach naar Lindlar, aankomst vóór de lunch. We verblijven hier in het Waldhotel Falkenberg. In dit rustige, op een berg gelegen, hotel hebben we de beschikking over eenpers., tweepers. en desge wenst tweepers. kamers met dou che/toilet. Na de lunch gecomb. wandel- en autocartocht naar de Holzer-Alm. Na het diner avond wandeling, o.l.v. reisleider M. van der Kaay. Zaterdag 12 juli: Na het ontbijt heerlijke wandeling of luieren op het grote hotelterras. Na de lunch autocartocht. Via Wiehl (druip steengrotten) naar Nümbrecht met het fraaie slot Homburg. Gelegenheid voor bezichtigen en theepauze. Via de Dreibender höhe terug naar Engelskirchen en Lindlar. Na het diner dia-avond. Zondag 13 juli: Na het ontbijt gelegenheid tot kerkgang of des gewenst wandeling. Na de lunch rustige rondrit door het Bergisch- Land met theepauze onderweg. Na het diner kienavond. Maandag 14 juli: Na het ontbijt nog een wandeling en na de lunch vertrek uit Lindlar. De terugreis gaat via Hückeswagen en Wupper- tal. Na de thee- en winkelpauze (bez. van de unieke hangtram) via Verilo naar Eindhoven. Afscheids diner in het nieuwe Motel. Aan komst R'dam-Centraal ca. 23.00 uur. In de reissom van f 198,- is begrepen: Vervoer, alle rondrit ten, volledige verz. te beginnen met koffie/gebak t.m. afscheids diner, Duitse reisbelasting, reis- comb. A-verz. enz. enz. Een an- nuleringsrisicoverz. is f 6,- extra. Eenpers. kamers, toeslag f 15,-. Tweepers. kamers met dou che/toilet, toeslag f 15,- p.p. Bij aanmelding betaling f 100,- p.p. restant (hierover krijgt u bericht), uiterlijk op 10 juni a.s. Na aan melding krijgt u ca. 10 dagen vóór vertrek het volledige pro gramma met folders enz. alsmede een deelnemerslijst, toegezonden. U kunt zich opgeven bij ons Hoofdkantoor, tel. 132170 (mw. V.d. Eyk), onze bijkantoren en verder de adressen op de eerste DUO-pagina en bij VANDER- KAAY-REIZEN te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Van 19 t/m 22 juni organiseert De Havenloods een vierdaagse reis naar Parijs. Evenals verleden jaar zullen wij ook nu weer in Paris Lyon Palace Hotel logeren, waar ook alle maaltijden gebruikt zuilen worden. Met diverse rondritten zullen wij u geheel Parijs laten zien, wij maken een tocht naar Versailles en bovendien krijgt u gelegenheid om te winkelen. Wilt u extra theaterbezoek, de reisleider weet er alles van en de touringcar is steeds ter beschikking. De prijs bedraagt 252,50 per persoon (1 •persoonskamers f 17,50 toeslag) inclusief logies en alle maaltijden in hotel, alle rondritten in Parijs, de tour naar Versailles, koffietafel op heen- en terugweg en groot afscheidsdiner bij Breda. Ut j v;.■-''<■5 le dag: Vertrek om 8.15 uur vanaf de Westblaak te Rotterdam voor het Cinc- rama-theater via Breda, Antwerpen (koffiepauze), Gent naar Café Francais een koffietafel, naar de autoroute no. 1 en aankomst in het hotel te Parijs om 1 8 uur. Diner 19.30 uur. 2e dag: Na het ontbijt om 10 uur een tocht naar Montmartre, Sacré Coeur en de beroemde Place du Tètre, waar u gelegenheid krijgt om op een van de vele terrasjes van dit unieke stukje Parijs te genieten. 13.00 uur lunch in hotel. Om 14.30 uur gaan wij toeren naar de Opera de Madeleine, Arc de Triomphe, Palais de Chaillot, Eifelto- ren, Pantheon en .Graf van Napoleon. 3e dag: Om 10 uur gaan we weer gezellig toeren naar andere stadsdelen van Parijs, onder andere langs de boe kenstalletjes van de Seine en bezoek aan de Notre Dame, het Louvre en de Conciergcrie. Tijdens deze rit krijgt u ook gelegenheid om te winkelen. Om 13.00 uur lunch. Na de lunch om 14.30 uur gaan we een tocht maken naar Versailles, waarbij wij dwars door het Bois de Boulogne zujlen rijden en waarbij u de gelegen heid heeft het Palcis van Versailles met zijn beroemde spiegelglazen te bezich tigen. Om 19.00 uur diner. Om 21.00 uur slaat de touringcar weer gereed en gaan wij een uitgebreide rondrit door verlicht Parijs maken. 4e dag: Na het ontbijt gaan wij Parijs weer verlaten en rijden eerst naar Kortrijk voor de koffietafel. Verder rijden wij terug over Gent en Antwer pen (pauze) en gaan dan naar hotel Gorinchem voor het grote afscheidsdi ner. Terug in Rotterdam om 22.30 Wandelsporters kunnen in de week van bruikelijk wordt deze vierdaagse geor- 9 tot 12 juni hun hart weer ophalen, ganiseerd door de Koninklijke Neder- want dan wordt de 29e avondvierdaag- landse Bond voor Lichamelijke Opvoe- se gehouden in Rotterdam. Zoals ge- ding en W.K.R. en O. Inschrijven kan De Rotterdamse wethouder van stads vernieuwing drs. J. G. van der Ploeg wil graag weten wat de verblijfsduur is van verschillende bevolkingsgroepen in de oudere wijken. Aan de hand van gegevens hierover De Provinciale Jeugdraad Zuid-Holland houdl dinsdag 3 juni een algemene vergade ring in de vergaderzaal aan de Bcnoorden- houtscweg 23 in Den Haag. De bijeenkomst begint om twee uur 's middags, op de agenda staal onder meer de ontwerpbegro- in de prioritci- - die verstrekt zullen worden door het gemeentelijk bureau voor onderzoek en statistiek - wil de wethouder kun nen bepalen hoe ongeveer de samen stelling is van de bevolking van de oudere wijken "an de stad. Dit is mede van belang voctr de opzet van inspraak procedures etc. Het onderzoek van het gemeentelijk bureau voor onderzoek en statistiek begint deze maand in de wijken Ru- broek, Oud- en Nieuw Crooswijk, Kra lingen-West, het Oude Noorden, het Oude Westen, Delfshaven, Vreewijk, Katendrecht, Afrikaanderwijk, Fcjjenoord en Noordereiland. Vredenoordschool-Rotterdam/Centrum Chr. nat. school voor eigentijds basisonderwijs. Wij zoeken per 1 augustus a.s. door vertrek van twee colle- om 2 ochtenden p.w. handenarbeid te geven. om 1 ochtend in de week gymles te geven. Voor inlichtingen en soil. J.G.H.H. Buma. schoolleider, Goudseweg 27 Rotterdam-3001 Telefoon 010 - 122441 (school.of 01180 - 29136 (huis). men tot 31 mei, voor deelnemers van 8 tot en met 14 jaar bedraagt het in schrijfgeld f 2,-, voor ouderen f 2.50. Wandelt men slechts I avond mee. dan betaalt men f 1,-. Naast contante be taling, kan men het inschrijfgeld ook per giro overmaken, men moet dan storten op girorekening 368534 ten name van de penningmeester W.K.R. en O. Vlaardingen, onder vermelding avondvierdaagse 1975, afstand, start bureau en leeftijd. De afstanden die men kan wandelen tijdens deze 29e avondvierdaagse zijn 10 en 15 kilometer per avond. Vanaf alle start bureaus Rotterdam-Alexan- derpolder, Clubgebouw Alexandria'66, Prinsenlaan 102; Rottcrdam-Charlois, Speeltuin Charlois, Carnisscsingel; Rot- terdam-Crooswijk, Speeltuin Croos wijk, Schuttcrswcg: Rotterdam-Hoog vliet, Speeltuin Hoogvliet, Constanza- straat (groepen), individuelen: G.L.O. Ambacht van Hoogvliet, Constanza- straat; Rotterdam-Overschie, Speeltuin Levenslust, Oost Sidelinge; Rotter dam-Ommoord, Het Communicatie- centrum, Dawisweg 10; Rotterdam- Schiebroek, Sportpark NADO-V, Achillisstraat; Rottcrdam-IJssclmonde, Sporthal Dwarsdijk", Dwarsdijk, Rot- terdam-Zuidwijk, Sportterrein i)e Mus sen, Oldegaarde; Barendrecht, sport zaal Vitaal, Kruidentuin 7: Krimpen a.d. IJssel, Verenigingsgebouw, Tuin straat 2; Maassluis, Olympiahal. Ro- zenlaan: Schoonhoven, clubgebouw Padvinderij, Langerakkerweg; Spijke- nissc. De Groene Haven, Gouden Re- genplein; Vlaardingen, kantine vv. De Hollandiaan, park 't Nieuwelanl; Vlaardingen-Oost: Zuidland, Vereni gingsgebouw, Raadhuisstraat en Zwar- tewaal, Dorpscentrum „De Gaffelaar", Christinalaan 2) wordt om 19.00 uur gestart. Herinnering leder die de avondvierdaagse meeloopt ontvangt hieraan een herinnering in de vorm van een Avondvierdaagsekruis voor als men de eerste maal meeloopt, loopt men voor de tweede cn verdere keren mee, dan ontvangt men een bronzen, zilveren of verguld cijfer. Voor groepen zijn speciale groepsher- inneringen beschikbaar. De medische verzorging is in handen van de H.H.B.O. en het Rode Kruis Het comfort van dit hotel bestaat uit een klein verwarmd zwembad, een solarium, een sauna, zeer ruime ka mers, een gezellig restaurant, een gezel lige bar en een zonneweide. Het hotel Dortmunder Hütte is iets buiten Win terberg prachtig tussen de bossen gele gen, waardoor iedere gast van dit hotel heerlijke wandelingen kan maken. Tevens maken wij tijdens deze vijf daagse reis prachtige tochten door een groot deel van het Sauerland. De prijs voor deze reis bedraagt f. 320,- per persoon (1-persoonskamer f. 17,50 toe slag). Het volledige programma luidt als volgt: Om 8.00 uur vertrek vanaf de West blaak te Rotterdam via Utrecht naar Arnhem, alwaar een koffiepauze ge houden wordt. Na deze koffiepauze rijden we door naar Eltcn, waar wij de Nederlands-Duitse grens zullen passe ren. Nadat we de grens gepasseerd zijn rijden we naar Dortmund waar een warme lunch gereed staat. Na de war me lunch rijden we verder via Werl, Arnsberg (theepauze), Merschede, Ols- burg naar Winterberg. Diner in hotel en rest van de avond vrij. 2e dag, 3e dag en 4e dag. Gedurende deze drie dagen maken wij prachtige rondritten door het Sauer land. Tijdens één van deze dagtochten gebruiken wij de warme lunch bij de Listcrahlsperre aan de Biggesee. 5e dag: Ontbijt in het hotel en 9.00 uur vertrek uit Winterberg via Schmal- lenberg (koffiepauze), Saalhausen naar Keulen, waar in Café Restaurant Alt Köln een uitgebreide koffietafel voor ons gereed staat. Na deze koffietafel krijgt u tot 15.00 uur de gelegenheid deze prachtige stad nader te bekijken. Om 15.00 uur vertrek uit Keulen via de autobaan Oberhausen naar Mook waar bij het exclusieve restaurant „Plasmolen" een uitgebreid afscheids diner genoten zai worden. Om 20.30 uur vertrek uit Mook naar Rotterdam. Aankomst Rotterdam circa 22.00 uur. Voor boekingen zie onze adressenlijst op de eerste CS Duo-pagina en Vanderkaav- SJE reizen te Nieuwerkerk aan Ad den IJssel of rechtstreeks met ons hoofdkantoor, tel. 010- m 132170 en vragen naar mej. Van de Eijk. In de maand juni is er in De Doelen i.. Rotterdam weer heel wat aan de hand. Het start dinsdag 3 juni met een concert in het kader van de serie „Jazz in de Doelen". Opgetreden wordt door Dave Liebman's „Look out farm" Quintet met Richard Beirach, Frank Tusa, Jeff Williams en Badal Roy. Toegangsprijzen voor dit Jazz-gebeu- ren zijn f 6,-, f 9.-, f 12,- en f 15,-. Het optreden vindt plaats in de Kleine Zaal. Vrijdag 6 juni zingen de Young Credo Singers in de Grote Zaal van de Doelen en vindt er in de Kleine Zaal het optreden van de Royal Shakespeare Company in het kader van het Holland Festival plaats. RSC geeft een luchtige kijk op de liefde, gebaseerd op teksten van Shakespeare tot en met de Rolling Stones. Om half twaalf 's nachts wordt er in de Grote Zaal een knaakconcert gehouden niet Geoffrey Madge aan de piano. Parade De Rotterdamse muziekschool houdt zaterdag 7 juni „Instrumentenparade" nor, Henk Smit bas, medewerking wordt verleend door het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van Fdo de Waart en het Philharmo nisch Koor Toonkunst onder leiding van Jan Felkcma. Ditmaal wordt de negende symfonie uitgevoerd, de toe gang bedraagt f 1 2,50. Weer in het kader van het Holland Festival verzorgt zondag juni het Zweeds Radio Kamerkoor een uitvoe ring men hoort onder meer werken van Morley, Monteverdi en Ligeti. De toe gang bedraagt f 5, het optreden vindt plaats in de Kleine Zaal. Van 9 tot en met 14 iuni wordt er in de ha! van de Doelen in het kader van het Holland Festival Poetry Interna tional gehouden, hen groot diclu* festijn waar Nederlandse cn buiten landse dichters uit eigen werk voordra gen en nieuw werk zal worden gci'ntro- duceerd. De eerste avond van Poetry International is Poetry National, waar bij de Vlaamse cn Nederlandse dichters en hun werk centraal staan. De toe gang per avond bedraagt 5.-. Ook in de Grote Zaal, 'mir dali nal' /atcrdag 14 iuni vindt er 's mid" dags om drie uur in de Grote Zaal van de Doelen een orgelconcert plaats. Organist is Arie Kcyzer, die onder meer werk van Buxtchude zal spelen. De toegang voor dit concert is f 2,-. Holland Festival Het Holland Festival blijft ook de rest van juni zijn invioed op de program ma's in de Doelen uitoefenen. Maan dag 16 juni treedt in de Grote Zaal het Philips Glass Fnscniblc op in het kader van dit festival. De tpegang bedraagt Woensdag 18 juni vindt er een speciaal kinderconcert plaats onder de titel „Liedjesfeest" inet medewerking van het Promenade Orkest, Rob de Nijs, Leen Jongewaard, Hetty Blok en tal van anderen. De toegang is f 2.50. Donderdag 19 juni is er een optreden gepland van het St. John's College Choir onder leiding van George Guest, het Broken Consort en jongenssopraan Lyn Atkinson. Het programma krijgt de titel „Muziek aan het hof van werken. De toegang voor dit concert bedraagt f 7,50. Ook dit optreden heeft plaats in de Grote Zaal. RPO Vrijdagavond voert het Rotterdams Philharmonisch Orkest werken van Haydn en Tsjaikowsky uit in de Grote Zaal, toegang f. 10,- en f. 15,-. Eer der op 20 juni, 3cht uur 's avonds, géven leerlingen van het Rotterdams Conservatorium een uitvoering, de toe gang hiervoor bedraagt f 2.50. Zaterdag 21 juni vindt in de Grote Zaal het laatste optreden in Rotterdam in het kader van het Holland Festival plaats. Door het Nederlands Blazers Ensemble worden dan werken van Gabrieli, Veggio en Mozart gespeeld. Solisten zijn: Jane Manningen Judith Nelson sopranen. John Patrick Thomas countertenor en Paul Sperry tenor. Toegang f 7.50. Woensdag 25 juni tenslotte wordt door leerlingen van het Rotterdams Conser vatorium een uitvoering verzorgd on- "1~" a capella koorwerken en Elizabeth", een titel die voor zichzelf stukken van Tsjaikowsky, Poulence en 's avonds om kwart over acht, wordt deel drie van de Beethovencyclus uit gevoerd. Solisten bij deze opvoering zijn Hanncke van Bork sopraan, Ma rianne Diclcman alt, Lode Devos te- zaterdag 14 juni vindt er 'smid- spreekt wat betreft de uit te voeren Schubert. De toegang hiervoor is M,-" Kapitalisme onder socialistisch vuur De Stichting Wetenschappelijk Socia lisme belegt een openbare bijeenkomst over de oorzaken van - en het ant woord op de huidige economische crisis. De SWS is van mening, dat het kapitalisme de oorzaak is van de tegen woordige malaise, omdat dit systeem slechts dié produkten maakt, die de grootste winsten garanderen. De be hoeftes van de consument tellen, - zo stelt de Stichting -, daarbij niet mee. Sluitingen en reorganisaties van bedrij ven, bevriezing van lonen, inflatie, huurverhogingen, woningnood en tóch werkloosheid onder bouwvakkers zijn naar de mening van de SWS alle gevolgen van dit kapitalistisch systeem. In het wijkcentrum aan de le Middel landstraat 103 wordt hierover donder dag 29 mei, aanvang 20 uur, gediscus sieerd. De bijeenkomst wordt mede georganiseerd door het Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsorganisaties, de Federatieve Haven Vakvereniging, de NIVON-jongeren en de Katholieke Werkende Jeugd. Internationaal Voetbaltoernooi voor irenden dal op Tweede l'inkslerdag werd gehouden is gewonnen door een elftal uil de DDR. dal mei 1-0 won van een Griekse ploeg. De tweede en derde prijs ewonnen door Zweden en Cyprus. De icker cn overige prijzen werden uitge reikt door de voorzitter van de Stichting cmanswclvarcn Rijnmond. mevrouw M. A. Schmitz. wethouder van Sociale ken. Het toernooi werd georganiseerd or het gemeentelijke bureau Sociale Zorg or Zee-, Rijn- en Binnenvaart onder aus- :iën van de Stichting Zeemans Welvaren. Het nieuwe boekje van Joop Mekes, het zogenaamde derde deel, is in herdruk verschenen onder de titel „Rotterdam, stad van mijn vader". Vanaf heden is dit boekje bij al onze kantoren en agentschappen a f 19,50 verkrijgbaar, zie voor de adressen lijst de eerste Duo-pagina. In dit, in kunstlederen band gestoken, boekje (192 pagina's) opnieuw bijna 200 foto's van de oude stad. U kunt dit boek ook per giro bestellen onder nummer 18.3.44 t.n.v. De Havenloods Rotterdam, met vermelding „Rotterdam, stad van mijn vader" U dient dan f 22,50 over te maken efï ontvangt het boekje per post thuis. Op veler verzoek ver melden wij nog eens nadrukkelijk dat in „Rotterdam, stad van mijn vader" weer andere foto's en prenten voorkomen dan in beide deeltjes „Wijs mij de plaats waar ik woonde" van dezelfde auteur. Ook deze boeken zijn bij onze kantoren en agentschappen verkrijgen voor f 9,- per stuk. Gireren kan ook dan dient u f 21,— over te maken op bovenstaan de girorekening. Let u dan op de vermelding: „Wijs mij de plaats waar ik woonde". Ook deze boekjes worden per post verzonden.

De Havenloods | 1975 | | pagina 4